Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36551) kirjak válasza LaptopSystem (#36085) üzenetére


kirjak
aktív tag

Ez sem jó?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#36552) premete válasza kirjak (#36551) üzenetére


premete
veterán

Inkább ezt, mint az Acert. :D
@Axbattler: 2 ismerősöm lányának ajánlottam laptopot, meg is vették a szülők, az egyik 2530p, a másik e4300; de ha maguk választhattak volna, biztos vesznek valami lila asus x201-et ugyanennyiért.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#36553) AxBattler válasza premete (#36550) üzenetére


AxBattler
félisten

Elbeszélünk egymás mellett.

Nem a nők észjárásának megértéséről volt szó (legalábbis én nem arról írtam), hanem arról, hogy amikor a gyerek (nem csaj, hanem a gyerek!) kap egy szuper, minőségi gépet, akkor ne nyávogjon, a dizájn miatt, hanem köszönje meg a édes szülőjének, hogy így gondoskodik róla. Dráma, b+! :U

Ráadásul külsőre a 2560p inkább hasonlít egy Envy-re, mintsem egy T60-ra, úgyhogy azért nincs még itt a világvége...

És írhatnám még, hogy "ha én ilyet kaptam volna gyerekkoromban...", de az már ultramodoros lenne. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36554) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket!
Még annyi lenne,hogy e közül a két gép közül melyik lenne a jobb választás?
Lenovo IdeaPad G580AH
ASUS K55VJ SX255D

Elvileg teljesítményre egyformák!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#36555) resi92 válasza krisz12071 (#36554) üzenetére


resi92
csendes tag

A lenovo mert az alu házban van és strapa bírób állítólag

(#36556) Silvestris válasza AxBattler (#36553) üzenetére


Silvestris
tag

Erdekes hogy milyen parazs vitat valtott ki a tema :)
Az empirikus teszt eredmenyerol majd tajekoztatlak benneteket.

(#36557) AxBattler válasza Silvestris (#36556) üzenetére


AxBattler
félisten

Izgatottan várom! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36558) kirjak válasza premete (#36552) üzenetére


kirjak
aktív tag

Akkor mi az ami jó 17" on még szerinted ilyen áron?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#36559) domojko válasza AxBattler (#36553) üzenetére


domojko
senior tag

Ha lenne lánygyermeked picit másképp vélekednél. :U Nekem 14 éves lányom van, most fog ballagni, egyáltalán nincs elkényeztetve. Mutattam neki alfa gépei közül párat, probook-ot is, és nem tetszettek neki. Ár/érték/design szempontok alapján most az LH532-nél tartunk.

(#36560) Jamby18


Jamby18
senior tag

Voltam ma a Debreceni Laptopszalonba az A512 ről érdeklődtem, sajnos felment az ára 104eft-ra, de így is érdelel, megkérdeztem az eladót lenne rá lehetőség hogy kipróbáljuk hogyan szól, és akkor döntenék, de csak pénteken lesz dos-os verzió, majd akkor kell mennem. Ha esetleg nem jönne be majd kérnék tőletek egy másik ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#36561) AxBattler válasza domojko (#36559) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, nincs még gyerekem, de megfigyeléseim alapján, ha valakinek odaadnak egy normális, jó minőségű gépet, ("használd"), akkor azt azért elég hamar meg tudja szeretni az ember.

A LH532-ről egyébként jókat írnak azok, akik beruháztak rá.
Szerintem Ti sem fogjátok megbánni, de azért vetnék egy pillantást erre is:
Samsung NP535U3C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36562) premete válasza kirjak (#36558) üzenetére


premete
veterán

Ennyiért nem nagyon van jobb, főleg nem 17"-osban, bár az Inspiron a Dell belépő szintű, consumer sorozata, nem olyan, mint egy Precision vagy Alienware, amelyek alapból a duplájánál indulnak árban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#36563) tokman6


tokman6
csendes tag

erről mi a véleményetek?

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#36564) domojko válasza AxBattler (#36561) üzenetére


domojko
senior tag

"Jogos, nincs még gyerekem, de megfigyeléseim alapján, ha valakinek odaadnak egy normális, jó minőségű gépet, ("használd"), akkor azt azért elég hamar meg tudja szeretni az ember." Kivéve ha lányról van szó. Csinálj gyorsan egy lánygyermeket, 14 év múlva visszatérünk erre, de lehet hogy elég a 6 év is. :)

Egész jónak tűnik a samu, bár csak 2 év a gar, no meg picit már túllóg a kereten. Eredetileg 100k-120k lett volna a keret, de ez kevésnek bizonyult, így picit növelni kellett. A G580 AH, meg az LH532 maradt fenn a rostán, és egyenlőre a fujitsu felé hajlik a mérleg. Borote kolléga nagyon sokat segített hogy idáig eljussunk, ezúton itt is nagyon köszönöm neki. :R

(#36565) Obnoxious válasza AxBattler (#36507) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Hello! Erről mit gondolsz? http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/acer/Acer_Aspire_V5-171-53318G50ass_Lin_Intel_Core_i5_3317U_8GB_500GB_Intel_Linux_Ezust_ACR_NX-M3AEU-006_7538.html Esetleg ilyen paraméterekkel tudsz olcsóbbat?
Köszi!

(#36566) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok!

Már egyszer kérdeztem, de a legfontosabb paraméter hiányzott, az ár. Megvan az is: 250 ezer.
Az eredeti kérdés: [link]
Nem kell nagy számításigény, az i7 már úgy gondolom túlzás, inkább SSD legyen benne.

Előre is köszönöm a tippeket :R

(#36567) Dark Soul válasza Revolit (#36566) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

Személy szerinnt nekem Ő a befutó , de 250-ért ezt venném... :)

(#36568) Nixon18 válasza Dark Soul (#36567) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az imperium rajta van az ajánlott boltok listáján?

(#36569) AxBattler válasza Revolit (#36566) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ki akarja használni a keretet, akkor INNEN egy E6430/E6530.
Egyébként pedig HP Probook 4540s, Fujitsu AH532 - utóbbi matt, nem fényes felületekkel rendelkezik, a képekkel ellentétben.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36570) Dark Soul válasza Nixon18 (#36568) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

bizony -bizony ha jol tudom, mindenesetre hivatalos lenovo partner...

(#36571) Borote válasza Dark Soul (#36567) üzenetére


Borote
addikt

De ha nem játékra kell, akkor nem kell ám játékra való gépet ajánlani, mert van jobb minőség is...

(#36572) Dark Soul válasza Borote (#36571) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

aham , az igaz... utána + keresheti az ajtófélfát, mert kidobott 250-et ami csak flash game-ket visz...

(#36573) Nixon18 válasza Dark Soul (#36572) üzenetére


Nixon18
senior tag

"Kidobtam" 260.000-et egy Quadro 1000-rel szerelt gépre, mégsem keresem az ajtófélfát :D

(#36574) Dark Soul válasza Nixon18 (#36573) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

grat hozzá , az mégsem egy intel 4000...

nemrég találtam Y510 ,vajon mikor indul ?

(#36575) Borote válasza Dark Soul (#36572) üzenetére


Borote
addikt

Ilyen beszűkült felfogással talán nem kellene notebookot ajánlani. Az nem fordult meg a fejedben, hogy valaki nem játékra veszi, hanem egy stabil, megbízató munkagépet keres, amivel ha probléma van, azt másnap megszerelik?

(#36574) Dark Soul: játékra majdnem hasonlóan alkalmas...
Y510: ahogy látom ugyanúgy GT750M SLI-vel van, mint az Y500, anniy a különbség, hogy ami fent van a nagykerben, az i7 4700MQ-val van, ami nem éppen egy hatalmas ugrás.
Az már érdekesebb, hogy az összeszerelés változott-e. Remélem a billentyűzet nem :D

[ Szerkesztve ]

(#36576) Dark Soul válasza Borote (#36575) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

amennyiben elolvastad az elvárásait akkor lehet feltűnt , hogy olykor játszana is vele , de mielőtt belemélyednénk kérlek értelmezd a hozzászólásomat , amelyet azzal kezdtem : személy szerint .... :)

ha már van a nagykerben lehet jövő héten már kapható lesz ?

[ Szerkesztve ]

(#36577) AxBattler válasza Dark Soul (#36576) üzenetére


AxBattler
félisten

Játszana, de csak League of Legend-et...
Először talán nézz utána a követelményeinek. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36578) Borote válasza Dark Soul (#36576) üzenetére


Borote
addikt

LoL-t írt, az megy HD4000-en is :) (sőt, HD3000-en is).

[ Szerkesztve ]

(#36579) #91016704


#91016704
törölt tag

Segítségeteket szeretném kérni!
Szerintetek ez a laptop megfelel ezen elvárásoknak:

-szeretnék gamelni..több év múlva is.
-minőségre, tartósságra milyen ez az Acer laptop? szeretném 3-4év múlva is használni
-200.000 Ft alatt van esetleg jobb vidikártya ennél? (proci elég i3 is)

Köszönöm előre is!

(#36580) Nixon18 válasza Dark Soul (#36574) üzenetére


Nixon18
senior tag

Azért lássuk be, hogy ezt nem játékra találták ki, tehát még az is megeshet, hogy ott a HD4000 jobban is teljesít.

Csak azt nem értem, hogyha valaki tudja magáról, hogy elég neki a flesh-játék is, miért költene dGPU-ra? FHD-hoz elég az igp. Cserébe pedig kap egy jobb vázat, minőségibb anyaghasználatot és még a fHD panel is belefér... (ha pedig a Latituderől van szó, a garancia mináségét ne is említsük :D)

(#36581) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

80-90K körül van most bestbuy 15,6-os noti? Csak net, office, mail, hd youtube, semmi játék. Haver nőjének kell, most asus-t B820-as procival nézett euronicsban 80-ért. Szerintem ezt.

(#36583) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali! Tudnátok ajánlani 150-170ezer között (+/- 3ezer Ft) laptopot?
Kritériumok:
- Hp, Dell, Lenovo, Toshiba, de minimum Asus (Samsung, acer packard bell stb nem)
- 4gb Ram minimum
- minimum 500gb winchesternél
- intel cpu, és dedikált vga ( ati vagy nvidia mind1, csak erősebb legyen egy hd 4000)kb 30 ilyen laptop
- win8 OS

Ipon-on kb 40 ilyen laptop van, melyiket ajánljátok? Előny a 4mag, de nem feltétel, ha egy i3-as tényleg nagyon megéri a pénzét
Köszi

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36584) Revolit válasza Dark Soul (#36576) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszönöm a választ mindenkinek, de mielőtt összevesznétek, tényleg nem szempont a játék! :N
Annyit írt, hogy ha fut a LoL az nem baj :) De elsősorban (és másodsorban is) "munkagép" lenne.

Köszönöm az ajánlott típusokat, megvizslatom őket.

(#36585) AxBattler válasza GeryFlash (#36583) üzenetére


AxBattler
félisten

"Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
(8) Notebook tömege?
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?"

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36586) Armagedown válasza johnny82 (#36581) üzenetére


Armagedown
őstag

Ennyiért nincs normális minőságű noti, inkább gyűjtsetek egy kicsit és vegyetek egy Fujitsu Lifebook A512t

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#36587) domojko válasza Armagedown (#36586) üzenetére


domojko
senior tag

[Ez az A512] ennyiért lehet hogy megérné nekik. :)

(#36588) GeryFlash válasza AxBattler (#36585) üzenetére


GeryFlash
veterán

A laptop a haveromnak lesz, szóval ezért nem írtam le mindent, de sztem leírtam pár támpontot

1.) 3-4 nap múlva
2.) Írtam, 170 ezer Ft, max 2-3 ezer plussz
3.) Játék (Skyrim, LOL), blogolás, videóvágás casual módon, és photoshop
5.) Minőség egy hajszállal fontosabb )3 év garinak nagyon tudnék örülni, vagy mondjuk egy minőságibb háznak )alu, magnézium)
6.) Jó lenne ssd, nem feltétel
7.) minimum 1366x768, 14-15", és inkább matt, de a fényes kijelző sem kizáró tényező
8.) 3kgnál könnyebb legyen
9.) Win8, nélküle nem érdekel, még ha olcsóbb is külön venni (ne tőlem kérdezd miért)
10.) 4gb minimum, ddr3 persze, és jó lenne optikai megható, tárhely 500gb winchester, ha lenne egy ssd benne az jó lenne, de nem szükséges
11.) HDMI, webkamera, ha lehet macbookos billentyűzet (vmi olyasmire gondol, hogy a billentyűk között legyen hely)
12.) Csak intel cpu, dedikált vgaval (amd vagy nvidia mindegy, de mondjuk egy geforce gt630 szintet üssön meg), és vmi jó márkájú gép legyen (DELL, HP, Toshiba, Lenovo, de legalább egy Asus). Ha i3-as a proci, akkor 155nél ne legyen drágább, akkor már inkább i5-s legyen
13.) ezeket néztem
14.) Csak új

Kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36589) AxBattler válasza GeryFlash (#36588) üzenetére


AxBattler
félisten

170k-ért, Skyrim-es, magnéziumvázas, Win8-as gépet csak egy helyen találhatsz - az álmaidban... :DDD

Valamiből le kell adni, de pl. a magnéziumváz alapból kizárt ennyiért, legfeljebb alu burkolat játszhat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36590) GeryFlash válasza AxBattler (#36589) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem írtam hogy feltétel, alu se szükséges :U Csak valami normális minőség legyen, a zsanérok 4év utána se hulljanak szarrá, ne recsegjen stb... A skyrim az én 40ezres acer 5740zgmen is megy egy ati 5470-nel mediumon...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36591) GeryFlash válasza AxBattler (#36589) üzenetére


GeryFlash
veterán

De akkor a listából melyik gépeket ajánlanád?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36592) Zh1k


Zh1k
csendes tag

Sziasztok

Irodai munkára illetve webfejlesztésre keresek használt régebbi típusú laptopot 20-25.000 Ft-ért. Office notepad++ esetleg gimp futtatásra.

Köszi

(#36593) SeniorTilla válasza LaptopSystem (#36537) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Annyi biztos nem volt mint nekem :) és olyanok sem. Ne az "óccsó" E sorozatot nézd, vagy a 11,6-osokat. Vannak a sonynak nagyon jó gépei, korábban is írtam már. Nyilván mindenki a saját kedvenceit védi, ez itt már régóta egy üzleti notebook topic, ahol csak az a jó, minden más szar. Pedig ha tudnátok, hány és hány elégedett felhasználó van, aki a sonykkal és hp konzumer gépekkel nyomul :). 8740w után Envy 17-est vesz, stb. Nem meggyőzni akarlak titeket, legyetek business gép fanok, csak nagyon zavar, hogy ilyen rossz véleménnyel vagytok a szűk kis körötökben a nem üzleti felhasználásra szánt gépekről, és mindenkit ilyenekre akartok rábeszélni, nagyon sok téves információval vagy ferdítéssel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#36594) johnny82 válasza domojko (#36587) üzenetére


johnny82
őstag

Az előtted linkeltehez képest gyengébb a proci, kevesebb a ram, kisebb a hdd, de ugyanúgy minőségi? Asusnál jobb?

(#36595) Chaser válasza GeryFlash (#36591) üzenetére


Chaser
titán

Ebből a listából és a hozzátársított árakból én nagyon semmit. Legtöbb boltnál ha importőrtől nem is OS-sel jön a gép kérheted mellé, semmiben nem másabb. OEM amit boltban veszel, OEM amit gép mellé kapsz. Ilyen meg, hogy 4 év múlva ne essen szét a zsanér...hát örülj neki, ha 4 év múlva még működik a gép kb. Az az összeg amit rászánnál dedikált vga-val, OS-sel, nem enged ilyen "luxus" igényeket meg sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36596) domojko válasza johnny82 (#36594) üzenetére


domojko
senior tag

Ugyan az a hardver mint az Asus-ban, + még dvd meghajtó is van benne, míg az Asus-ban nincs. Igen ugyan az mint amit előttem linkeltek, csak gyengébb hardver-el. Az itteni hozzáértők szerint a Fujitsu jó gépeket csinál. [Vagy itt van egy erősebb hardver-el], igaz ez kiállítási darab.

[ Szerkesztve ]

(#36597) GeryFlash válasza Chaser (#36595) üzenetére


GeryFlash
veterán

Persze, 170 ezerért luxus követelmény egy ssd nélküli 1366x768-as gép... ezt ajánlják, ez kb minden kritériumnak megfelel.
melyik számntech üzletben lenne érdemes venni? Gondolom a legolcsóbb helyen, de hátha van vkinek rossz tapasztalata az electro udvarral

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36598) kuta94


kuta94
csendes tag

Szeptemberben megkezdem felsőfokú tanulmányaimat gépészmérnökként, és laptopot szeretnék vásárolni. Ezekre a programokra lesz szükségem tudomásom szerint:Autocad , Edgecam , Solidworks . Milyen laptopokat ajánlotok? Fontos lenne a teljesítmény (legalább 4GB ram, megbízható VGA, egy jó proci ) , a garancia ( legalább 2-3 év ) , hogy jó legyen a hűtése , hogy megbízható legyen. Ár kb: 150.000 Ft . A segítő válaszokat előre is köszönöm!

(#36599) johnny82 válasza domojko (#36596) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi mindenkinek, továbbítom! :R

(#36600) #91016704


#91016704
törölt tag

erről véleményetek?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.