Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19501) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#19498) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lenovo G580-ast 130 / 140 ezerért, ettől jobb nincs csak 190 ezerért.

(#19502) Sapphi válasza btudos (#19488) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nem én erre gondolok:

http://www.asus.hu/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N56VZ/

(#19503) adolfka00


adolfka00
tag

Sziasztok ! Dell Inspiron 17R N7110-ról mi a véleményetek ? Azt halottam elég fapados a minősége.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#19504) choco01 válasza Sapphi (#19502) üzenetére


choco01
addikt

Ezt is csak annál a két bizonyos eladónál lehet kapni.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19505) btudos válasza Sapphi (#19502) üzenetére


btudos
veterán

Mi a különbség?

adolfka00: Ha melegszendvicset és steak-et szeretnél sütni az alján, akkor jó vétel. Egyéb esetben messzire kerüld el, undorító egy gép, mind hűtés, mind anyaghasználat illetve összeszerelés szempontjából, a Dell szégyene.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19506) Tikakukac válasza adolfka00 (#19503) üzenetére


Tikakukac
titán

Jók az értesüléseid.

btudos: Legalább a 17"-os nagyobb, egy fokkal szellősebb. Mondjuk az anyag ugyanaz, és előbb-utóbb az is felfő dedikált és i7 társaságában. A kijelző betekintési szögei meg tényleg nagyon durva, oldal és alul ilyen fotel-szögben szanaszét invertál meg megy szét a kép. Volt alkalmam nemrég "élvezni" egy filmet rajta. :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19507) choco01 válasza btudos (#19505) üzenetére


choco01
addikt

Az n56vz-nél írja csak a Creative Audigy HD-t.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19508) Sapphi válasza choco01 (#19507) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Meg a videokártya ami nekem fontos lenne :) De ezen felül jó lenne, ha tudnám hordozni is.

De akkor lehet megrendelem Angliából kb. ugyan ott vagyok csak olcsóbban és ha jól tudom nem is kell rá semmi pluszt fizetni ha onnan rendelem igaz?

(#19509) choco01 válasza Sapphi (#19508) üzenetére


choco01
addikt

Nem akarok ismételten hülyeséget írni,de a kiszállítás biztos hogy több lesz..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19510) B-L-A-C-K válasza choco01 (#19509) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak úgy érdeklődés képen honnan tudod hogy Angliában nem szállítják ki esetleg ingyen :F

(#19511) btudos válasza Tikakukac (#19506) üzenetére


btudos
veterán

Sajnos van itthon egy N7110, nem levegőbe beszélek. :( Legalább nem nekem kell használnom, ennyi jó van benne. Az egyébként a legdurvább a lényegében nem létező hűtésen túl(asztalon, a saját lábán állva úgy megfő hogy kikapcsol!!), hogy a memóriamodulokon kívül semmihez nem lehet hozzáférni bontás nélkül, nálam sehogy nem fér bele egy gépnél, hogy a HDD-t ne lehessen cserélni. :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19512) choco01 válasza B-L-A-C-K (#19510) üzenetére


choco01
addikt

Itt pl. +10$ ..mondjuk ez nem anglia [link]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19513) Isual válasza B-L-A-C-K (#19497) üzenetére


Isual
veterán

Köszönöm! :R

Teljesítményben akkor aszondod, hogy a HP a legjobb?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#19514) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm notit keres játékra, 230-240k környék mit ajánlotok? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#19515) btudos válasza Norb3rto (#19514) üzenetére


btudos
veterán

Ezt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19516) Tikakukac válasza btudos (#19511) üzenetére


Tikakukac
titán

Az albiban egy 5110 van, a legfapadosabb változatok egyike, az a ventivezérlés, na az engem agyonver. A merevítés is nulla, meg hát ugye a kijelző az ilyen 1 emberes, kéne hozzá egy ilyen TrackIR cucc egy motorral, ami a fejedhez állítja vertikálisan és horizontálisan a gépet. Én megbolondulnék amellett, az fix.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19517) B-L-A-C-K válasza Isual (#19513) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem én asssszmondom hogy minőségben az a legjobb, mivel teljesítményben nem kell azoknál jobb neki a leírtak alapján...De persze van ami jobb erősebb vga-s de minőségben alulmarad, de ha nem lesz játék rajta akkor meg el lehet felejteni a jó vga-t mert minek...

[ Szerkesztve ]

(#19518) Isual válasza B-L-A-C-K (#19517) üzenetére


Isual
veterán

VGA felesleges is, HD videók, filmek, sorozatok nézése a legmegterhelőbb grafikailag, viszont a 2 GB memóriát kicsit kevésnek találom a HP-nál. Minőségben képről is jobbnak ítélné meg az ember, viszont nem lenne kényelmesebb 4 GB RAM-mal?

Illetve mégvalami - gondolom nem véletlenül az adott webáruházat linkelted, tanácsos innen venni, jók az áraik, korrektek, megbízhatóak? :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#19519) B-L-A-C-K válasza Isual (#19518) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Memória bővítés-t kérhetsz bele, de garancia vesztés nélkül lehet cserélni a felhasználónak is, és semmi nagy tudomány nem kell hozzá, a hátlapon lévő reteszt lecsavarozod, és belerak. Plusz nem egy ördöngös összeg plusz 2gb DDR3-as memória itt az aprón 1000-2000 Ft... Szóval a memóriára felesleges alapozni miben mennyi van....:)

[ Szerkesztve ]

(#19520) Ator


Ator
tag

Erre légyszi irjatok jót rosszat tapasztalot véleményt.
Hsz

Üdv.:Ator

(#19521) Cerebrum


Cerebrum
csendes tag

Sziasztok!

Ha a frissen vásárolandó (e-digital) Lenovo 580-as gépbe beletenném az SSD-t a HDD vagy az ODD helyére akkor ugrana a gép garanciája?
Ha nagyon hülye a kérdés akkor bocs.. :DDD

(#19522) B-L-A-C-K válasza Ator (#19520) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mind2 link ugyan arra mutat, de gondolom melyik specifikációról lenne szó.

Én a Dell-t venném, és nem csak azért mert erősebb, hanem +2 év garancia van rá. De mire lenne használva a gép konkrétan? Mert lehet tudunk mondani olcsóbbat amire neked kell, vagy akár jobbat ha pl játékra...

Cerebrum: nem + a memóriát is bővítheted ha úgy gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#19523) btudos válasza Ator (#19520) üzenetére


btudos
veterán

A két gép nagyon más kategória. Az E430 egy közepes minőségű, 14"-os, könnyű, hordozható masina, amire nem azért van csak egy év gari mert rossz, hanem mert a Lenovo a Thinkpad Edge szériára egységesen 1 évet ad (nem tudni miért)

A Dell Inspiron 7520 egy 15,6"-os, jó hardverrel szerelt masszív gép, azt neked kell eldöntened, hogy a kis méretből adódó hordozhatóságért cserébe elfogadod a gyengébb hw-t és garanciát, vagy a jobb garanciális ügyintézés és hw-es kiépítés fejében a nagyobb méret és a magasabb ár a nyerő.

Cerebrum: Nem ugrik a garancia, csak szervizbe beadva állítsd vissza az eredeti állapotot.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19524) Isual válasza B-L-A-C-K (#19519) üzenetére


Isual
veterán

Akkor szerintem a HP-t tanácsolom, aztán azt csinál, amit jónak lát. Máshogy működnek ezek. Mindenesetre köszönöm a segítséget! :R

(#19526) B-L-A-C-K : Úgy lesz! :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#19525) choco01 válasza Ator (#19500) üzenetére


choco01
addikt

A dellhez: nekem ma ajánlották a 7520-t, az i7 4 magos 6mb cache ; az i5 2magos 3 mb cache..a ramot meg itt előttem is leírták hogy otthon könnyedén bővíthetsz.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19526) B-L-A-C-K válasza Isual (#19524) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nm, + megmondhatod neki hogy minőségben nem fog jobbat találni...

(#19527) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#19501) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kérdés: az i3-as G580 vagy a Dell? Webkamera kell.

mp

(#19528) btudos válasza molnarpeter (#19527) üzenetére


btudos
veterán

Webkamera mindenben van. Ár/érték arányban az i3-as G580 jobb, de a Dellnek jobb a garanciája, talán egy picit a VGA-ja is erősebb, bár ez játékonként változó, és 175-től van i5-tel, amivel időtálóbb lehet teljesítmény tekintetében.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19529) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#19527) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:D

Webkamerázásra keresel gépet? Erre szinte bármilyen gép jó amibe normális a webcam, a leglényegesebb egy jó internetkapcsolat...:)

Szóval akkor ne ilyenekben gondolkozz ha a vga-t nem is használod ki, mert van minőségibb strapabíróbb gép ilyen árban, és ugyan úgy lehet webcamozni.

Amúgy melyik Dellre gondolsz 5520?

[ Szerkesztve ]

(#19530) Ator válasza B-L-A-C-K (#19526) üzenetére


Ator
tag

Valóban egyre mutat a 2 link sry a másik ez volna.
Igazából nekem ez a kettő tetszik a dellt játékra gondolom hogy ebben az árkategóriában talán a legjobb de ha nem igy van cáfoljatok azért irtam.
A másik sem gyenge hardwer de gyengébb persze mint a dellben lévő abban az tetszik hogy mobilitásban jobb 14 col kisebb könnyebb és Lenovo.

(#19531) B-L-A-C-K válasza Ator (#19530) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha játékra kell akkor most a legjobb a Lenovo Y580-as ebben már GTX660M vga van (sokkal komolyabb mint a 7730-as), és 225 ezertől lehet kapni...Persze ez nem i7, és nem is Full HD-s kivitel, de játékok szempontjábol sokkal előnyösebb vétel a vag miatt.

(#19532) Ator válasza B-L-A-C-K (#19531) üzenetére


Ator
tag

Igen ezt nézegettem én is de nagykerből tudom elhozni nettóért és az y580-at 206k-ért tudnám ez meg 186k és annyit már nem tudok áldozni ez a 186 is nagyon tető ha emellett döntök ezért lennék kiváncsi arra hogy nagyon nagy különbség van core i5 és i7 között magyarul a két hw között ér az ennyit ?Tudom nehéz kérdés sok minden függvénye.

(#19533) B-L-A-C-K válasza Ator (#19532) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem.

A vga-t ugyan annyira kitudja hajtani egy i5-ös mint az i7-es, viszont egyre több az olyan játék ami igényli az4 magot azaz az i7-est. Viszont ha nekem kéne választanom i5/i7 között akkor nem érné meg azt a plusz pénzt az utobbi. Viszont ha nekem úgy kéne noti hogy komolyan gondolnám a játékot, akkor meg biztos gyűjtenék még a Y580-asra.

[ Szerkesztve ]

(#19534) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Barátnőm szeretne laptopot venni.
145.000ft van rá. (Postával együtt, 150.000-ig MAXIMUM!!!)

Mai játékokra kéne.
12"-től felfelé, ami a méretet illeti.
720p lehet, nem muszáj, hogy full hd legyen.
Nem ragaszkodik márkához.
SSD jó lenne, de nem muszáj, ha nem fér bele, inkább a VGA legyen erős.

Köszönöm.:)

PSN ID: interfoxthedead

(#19535) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#19529) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem nekem kell :) Kolis haver játékra szeretné, és kell neki webcam is. Igen, az 5520-ra gondoltam :)

mp

(#19536) Ator válasza B-L-A-C-K (#19533) üzenetére


Ator
tag

Köszönöm a korrekt választ én is igy vélekedem :D ez a baj csak most jön majd a melóban is a két ünnep közötti szünet és erre akartam/akarom venni hogy meglepjem magam kicsit ellenni vele csak a 186k a mostani kerethez kicsit sok viszont onnan már csak 20k az Y580 és... :S
Akkor még rágom magam rajta egy ideig aztán lesz ami lesz.
Azért köszi a segitséget.

(#19537) B-L-A-C-K válasza InterFox (#19534) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

---->link<----

molnarpeter: néz fel ( :K ) ebben a hsz-ben, én ezt venném + ha mardék lóvéból egy SSD-t bele. (Win7-nél ennyit számít)

Ator: Nem tudom mennyire kell a mobilitás, de ha nem lesz hurcolászva ezért az összegért már egy komoly asztalit lehet összehozni, ami veri a Y580-ast is lazán....

[ Szerkesztve ]

(#19538) Tikakukac válasza InterFox (#19534) üzenetére


Tikakukac
titán

G580 630M vagy 635M karival+ODD keret+SSD megvan 150k-ból.

Linkek felettem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19539) InterFox válasza B-L-A-C-K (#19537) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszi!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#19540) Ator


Ator
tag

Még egy gyors kérdés akkor Bruttó 190k-ért mit ajánlotok játékra.
15,6 vagy alatta legyen ennyi a kritérium csak kiváncsi vagyok hátha hamarabb döntök mint gondoltam.

(#19541) B-L-A-C-K válasza Ator (#19540) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A Legajánlottabb ami ár/teljesítményben a legjobb az a G580-as 130-140 ezerért. Ha csakis a játékot nézed azaz semmi mást nem éri meg a 7520-as sem. A következő lépcső már a Y580-as 225-ért. Viszont akinek kell a nagy tárhely, kicsit minőségibb kivitel, kicsit erősebb vga, jobb proci, illetve +1 év gari akkor annak már megéri a 7520-at venni 190 ezerért.

Na de hogy ne csak én pofázzak neked mást is hallgass meg...:D

[ Szerkesztve ]

(#19542) Tikakukac válasza Ator (#19540) üzenetére


Tikakukac
titán

130-140k és 225k között van egy nagy lyuk. Én ha már tolni kell a szentpityókat a gémer gépbe, akkor megvenném a g580-at, hűtőpad meg ssd, egy normális billentyűzet és egér, ha urak akarunk lenni akkor monitor. Ennyi. Így a legkisebb a bukó, és maximális az élmény. Később meg lehet cserélni a gépet, illetve nem sül ki a szemed netezésnél a 15"-on.

Ha meg akarsz valamit hordozni is és mégis kell gémergép, akkor egy G580 meg egy 2530p/x200 kombó. ÍÍgy lesz célgéped mindenre, és boldog leszel 200k-ból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19543) Ator


Ator
tag

Köszönöm a válaszokat korrektek voltak amit én is éreztem csak nem irta idáig senki hogy y580 előtt van egy nagy luk mondták, hogy jó a 7520 y580 előtt de néztem a VGA-t és az ami a 7520-ban van a gtx660-hoz képest gyenge. Csak én is úgy vagyok ezzel meg más ilyen dolgokkal hogy csak azért hogy legyen laptopom nem veszek 80k-ért ha veszek az legyen jó ha nincs is pénzem a már "GAMER-nek" mondható y580-ra azért legyen jó. :)

(#19544) Tikakukac válasza Ator (#19543) üzenetére


Tikakukac
titán

A lyukat arra értem, hogy persze, fasza a Dell, meg ugye 3 év gari stb. , de ha gémerkedni kell, akkor többlet fps-t nem hoz, ez sem esik szét, akkor meg minek költs rá. Ha mondjuk lenne sokat gépelve, kéne proci stb stb. akkor igen, jöhet az Inspiron. Én is beletoltam a raklap pénzt anno a gémerbe, de minek, úgyis elavul gyorsan, akkor meg ne bukj sokat. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19545) Norb3rto válasza btudos (#19515) üzenetére


Norb3rto
senior tag

:R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#19546) Watto1991


Watto1991
senior tag

Egy Angliában vásárolt NBD-garis gép garanciáját Magyarországon is lehet ugyanúgy értékesíteni ?

(#19547) Tenken válasza Watto1991 (#19546) üzenetére


Tenken
őstag

Elvileg vásárlásnál megkérdezi, hogy hol lesz üzemeltetve a gép, de gyakorlatilag teljesen mindegy. Service tag rendben legyen, többivel nem foglalkoznak.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#19548) Psychonaut válasza Watto1991 (#19546) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, és át is tudod regisztrálni a Dell honlapján más címre, vagy - ha nem te vagy az eredeti tulajdonos - az eredeti ismeretében saját névre, címre.

(#19549) akela91


akela91
addikt

Sziasztok, kéne egy kis segítség rokonságban. (Netbookos topicból küldtek)
"Igaziból anyának lenne karácsonyi ajándék...
Kicsit szeretnénk, könnyűt, de azért használhatót. Az enyém 12.1"-es monitorú, az még pont kényelmes, lehet látni, elférnek a billentyűk is, szóval ha ilyen lenne, az jó lenne. Kisebbet ne, mert anya nem fogja sem látni és a billentyűket sem találja... Nagyobbat sem nagyon szeretnék, mert azt meg már nehezen tudja hozni-vinni.
Csak levelezés, internet (email, youtube, stb word, excel...irodai munka, de semmi extra program nem menne rajta. Ezen nem lesz könyvelőprogram meg ilyesmi, csak ha megbeszélésekre megy, akkor tudjon rajta dokumentumokat olvasni, fényképeket nézni/tárolni. Meg ő vagy apa esténként netezni...
Legyen benne CD-olvasó (ez mindenképpen), jó lenne, ha tudna írni is, beépített kamera, mikrofon (nem tudom, lehet h ez ma már alap...)
A színe nem annyira lényeges, anyának valami visszafogott, egyszerű (szürke, fekete, fehér, semmi extra igény).
Nem nagyon jut eszembe más, milyen igény lehet még.
Keret: igaziból fogalmam sincs, mennyiért lehet most ilyesmi gépeket venni. Az enyém anno 150.000 ft körül volt, lehet annyi kb, sokkal azért ne több, de persze a lényeg, hogy jó legyen "

Jómagam hozzáfűzném, hogy ekkora keretbe szerintem beleférne egy 128GB-os SSD is HDD helyett. (VAGY valami hibrid megoldás,csak asztali témában vagyok otthon, nem tudom milyen lehetőségek vannak itt)
Illetve, legyen minél több garancia rá. Ahogy nézem 13.3" -asok vannak csak ezen igényekre. Várom a konkrét típusokat amiket javasoltok. EZ?

[ Szerkesztve ]

(#19550) hori2012


hori2012
csendes tag

Szervusztok!

Már majdnem megrendeltem az M4600-at, amikor olvastam valaki hozzászólását a

Dell Inspiron 17R SE-ról , ami elvileg megegyezik az inspiron 7720-al.

Tudom, nem egy kategória. De! van olyan teszt, ahol fém házról (nem borítás!) remek összeszerelésről, stb beszélnek.

Igazi erőgépet össze tudnék tenni az M4600 árából...
Hülye kérdés, de a lényeg:

Melyik az
értékállóbb,
megbízhatóbb,
jobb választás,
ha az én hardver igényeimnek már az M4600 is bőven megfelel, de csábít a nagyobb kijelző és az erősebb CPU+GPU

Persze, ha műanyag az egész, s csak megtévesztettek... Mennyire hordozható egy ekkora dög? Mennyire viseli meg?

Köszönöm, s elnézést a sok fárasztásért, de nem kevés pénzt készülök eltolni...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.