Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19601) AxBattler válasza Tamoo (#19599) üzenetére


AxBattler
félisten

Az a G580-as nem túl jó vétel. Ennyiért van már Pentiummal, és GT635-tel is.
Ha átlagos használatra kell, játék nélkül, akkor inkább egy alap Dell 5520, vagy az a Z585 is szimpatikus.

Szerk.: Vagy amit alattam linkeltek, az egy BestBuy!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19602) premete válasza Fishor (#19596) üzenetére


premete
veterán

Olyan, hogy csak jót gyártanak, az nagyon ritka. Inkább azt mondanám, hogy abból a négyesből, amit említettél (Asus, Dell, Samsung, Toshiba) a Dellek között van a legtöbb jó, illetve garanciában és supportban is a Dell a legjobb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19603) Tamoo válasza natë (#19600) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De ez most csak a vga miatt jobb? Mert pl. abban amit én linkeltem a hdd duplája. Igazából játékra szerintem nem lesz használva.

(#19604) Mozzarella: Jellemzőknél mondjuk csak 4-et ír.

[ Szerkesztve ]

(#19604) natë válasza Tamoo (#19603) üzenetére


natë
nagyúr

6 Gb ram van benne, erősebb a VGA.

(#19605) AxBattler válasza Tamoo (#19603) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor először azt kellene tisztázni, hogy mire kell a gép, mennyit szánsz rá, és mik az elvárásaid!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19606) Tamoo válasza AxBattler (#19605) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem nekem lesz. Netezés, általános dolgok, CAD 2D-ben. Szóval semmi extra.... Minőség sokkal fontosabb mint pl. vga erőssége... 150e körül kell kijönni, de nem én fogok választani csak összeszedek pár lehetőséget.

Akkor eddig:

LENOVO IdeaPad G580AH 59-355954
G580
Z585A 59-356377
HP ProBook 4535s B0X76EA
Dell Inspiron 5520

(#19607) B-L-A-C-K válasza Tamoo (#19606) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Innen egyértelműen a Probook de ezt már tegnap megbeszéltük, vagy nem tetszett?

Ja csak nem ez az a4-es hanem az i3-as amit tegnap beszéltünk 150 ezerért...

[ Szerkesztve ]

(#19608) choco01


choco01
addikt

Sziasztok:)
Változott a helyzet 200.000ft.-ig kérnék ajánlatokat laptopra gondolom 4 magos procival nem lehetséges egy jó minőségű gép ennyiből úgyhogy dedikált vid.kártya is van..szóval ilyen dell 7520-hez hasonló esetleg jobb gépet ha tudnátok küldeni megköszönném.:)

ui.: a lényeg az lenne hogy minnél tovább birja.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19609) btudos válasza choco01 (#19608) üzenetére


btudos
veterán

Nincs a Dellnél jobb gép 200-ért, de ezt is mondtuk már.

Tamoo: A Probook legalább egy kategóriával jobb minőségű a többinél, itt van i3-mal szerelve.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19610) Tamoo válasza B-L-A-C-K (#19607) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De tetszik, szimpatikus a HP. De ennyivel jobb a Lenovo-tól hogy határozottan ezt ajánlod? Igazából szerintem ezek nagyjából kifutottak, legalábbis nem nagyon találtam i3-at ami készleten lenne. Egyébként jött volna a linkek közé. (bár nem mondom hogy nincs mert olyan túl sokáig nem kerestem)

(#19611) choco01 válasza btudos (#19609) üzenetére


choco01
addikt

Szia.
Akkor ez és erről a helyről jó vásárlás lenne? [link]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19612) btudos válasza choco01 (#19611) üzenetére


btudos
veterán

A helyet nem ismerem, de a gép jó választás. Én inkább itt venném.

Tamoo: Nincs velük gond, ajánlottak a Lenovo-k is, csak a Probook-ok tényleg jó minőségűek. Ne a RAM miatt mondj le róla, 1-2 k-ért bővíthető házilag 4 gigára.

giorgio: 17-es kijelző a feltétel, nincs más alternatíva 250 k körül ekkora méretben. Mi is az Y580-at ajánlottuk, de az kicsinek találtatott.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19613) Tamoo válasza btudos (#19609) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Felszereltségben viszont alulmarad 2gb ram 320-as hdd és érdeklődjön telefonon. Ezért maradt ki nálam.
Tudom én írtam, hogy inkább minőség.... de az ideapad-okról is jókat olvasni. Vagy túl vannak "fényezve"?

Szerk.: Nem a ram miatt, de a hdd már neccesebb.

Nekem igazából az A4-es is szimpatikus, ha processzor teljesítményre elég (márpedig elég neki szerintem), teljesen jó vétel lehet és ennél a körítés barátibb + olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#19614) fogtunder válasza Tiboy86 (#19595) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát szerintem a GT650 előbb lesz szűk keresztmetszet, mint az i7, én csak ezért nem dobnám ki az i5 verziókat. nem olvastam vissza, de a lenovo y580 és az asus g55 már kiesett a képből? azokban erősebb GPU van, én inkább onnét néznék valamit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19615) B-L-A-C-K válasza Tamoo (#19610) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, de ha személyesen bevinnéd a hölgyeményt olyan helyre ahol meglehet nézegetni a gépeket (pl laptopszalon.hu, notebook.hu) akkor ő is, és te is tapasztalná hogy miről beszélünk...:)

(#19616) tkulin


tkulin
csendes tag

Sziasztok,

Behalt a 4,5 éves Lenovo Thinkpad r61i laptopom ventije. Nem szeretnék már bele pénzt ölni, ezért úgy érzem eljött az ideje az új laptop megvételének. Lassan befejeződő egyetemi tanulmányaimban 2d-s és 3d-s tervezőprogramokat (Autocad, Solidworks stb) kell még használnom. Elképzelhető, hogy VEM analízisek futattására is szükségem lesz Marc-kal vagy Ansyssal.

Jelenleg a fő kérdés nálam a márka, gyakorlatilag kettőre szűkítettem le: Dell és az általam nagyon szeretett Lenovo. A Dell-ben főleg a 3 év garancia a csábító.

Valami ilyesmi konfigurációra gondoltam:
intel proci i5
6-8 gb ram
vmi nvidia videókari (de akár ez el is hagyható)

és a többi annyira nem lényeges, de szeretnék matt kijelzőt, és igényes anyaghasználatot, billentyűzetet. De a legfontosabb mégis a megbízhatóság.

Egyik általam kinézett gépecske: Lenovo Ideapad Z580 59-356367 (i5-3210M 3.1GHz, 8GB RAM, 500GB HDD, GT635 2GB, Win8)
Bár úgy érzem, ez nekem már túl erős lenne, nem biztos, hogy kihasználnám. Ez részben azért tetszik, mert nagyon bejön ez az alumínium ház, ad egy plusz passzív hűtést.

Szeretném, ha ez a gép is majd sokáig bírná (4-5 év), szóval a megbízhatóság a legfontosabb. 150-200ezres árkategóriában ti Dellt, vagy Lenovot ajánlanátok?

Köszi!

(#19617) Tamoo válasza B-L-A-C-K (#19615) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem a páromnak lesz, hanem egy kolléga. :D még egy ezer éves celeron toshiba-t használ.

Eger mellett lakunk, itt túl sokat nem lehet megnézni... egyébként egyértelműen az lenne amit írsz. Na mindegy, összeszedtem amiket gondoltam/javasoltatok, aztán majd ő kiválasztja.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#19618) Spancho válasza Tamoo (#19613) üzenetére


Spancho
őstag

Anyám de 'ZSENIÁLIS' az az avatar :D :Y

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19619) Fishor válasza Tikakukac (#19597) üzenetére


Fishor
senior tag

Akkor nem gáz a Dell? Egyetlen bajom ezzel amit linkeltem, hogy fényes a kijelzője. Tudtok esetleg olyat ami matt kijelzős és árban ilyen 150 környékén mozog (vagy nem olyan gázos a fényes?)? Tényleg egy olyan gépet szeretnék, amivel nem lesz gond, hogy ne szidjanak utána.

Üdv: Fishor

(#19620) brumi1024 válasza tkulin (#19616) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha nem létfontosságú a dgpu akkor Dell Latitude E5530? Jobb minőség(közelebb is áll az előző thinkpadedhez, mint az általad nézettek), matt kijelző, elég jó nbd gari. Sokkal jobb választás az általad válaszott konzumer notiknál az igényeidre. Ráadásul most van rá 15% kedvezmény. Ram pedig könnyedén bővíthető, pár ezresért.

A z580 nem fémházas amúgy, hanem műanyag házon van egy hajszálvékony fémfelület, még a drágább y széria sem fémházas. Azt árban feljebb kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#19621) fogtunder válasza tkulin (#19616) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a ház nem alumínium, csak egy kb. fél milliméter vastag réteg a műanyagon. ha olyan gépet akarsz, amiben tényleg teherviselő elem a fém, akkor thinkpad és latitude van, esetleg a hp elitebookok. ha eddig TP-d volt, nem ajánlom a consumer gépeket, mert iszonyatos csalódás lesz a minőségérzet.

ha nem kell dedikált videokártya, hanem elégséges az intel hd3000, akkor relatíve sok lehetőség van, hardveraprón szokott lenni pár e6x20 latitude még több, mint 2 év garival, ár/érték arányban nagyon jók, de ha kapsz ennyiért tx20-as thinkpadet, azzal sem jársz rosszul.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19622) btudos válasza Fishor (#19619) üzenetére


btudos
veterán

Ennyi pénzért matt kijelzőt csak a Fujitsu Lifebookok illetve a HP Probookok adnak. Ők minőségben is elég jók :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19623) Andyka0908


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg milyen gépet tudnátok ajánlani:
1.Ár: 140.000 Ft-ig
2. Kijelző méret: most egy 12,1"-es kijelzőméretűt használok...de gondolkoztam eggyel nagyobb méretűn (13,3") vagy esetleg max 14"
3. Felhasználás: általános célok(net, office, film) és kisebb játékok (casual típusú játékok)
4. Jó lenne valami dedikált vga, ha van ilyen ebben a kategóriába...korábban már kipróbáltam az ilyen játékokat integrált vga-val de némelyik elég nyögve nyelősen ment.
5. Súly jó lenne minél könnyebb a hordozhatóság miatt...max 2 kg, így ezáltal NINCS szükségem Optikai meghajtóra.
6. Garancia jó lenne minimum 2 év.

Eddig a Lenovo S300 és Lenovo S400 sorozatot nézegettem, így eddig ez tetszett a legjobban, csak nem tudom mennyire gyenge a Pentium proci:

[link]

Köszi a segítséget.

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#19624) Fishor válasza btudos (#19622) üzenetére


Fishor
senior tag

Akkor marad a fényes, mert a Fujitsut semmibe nem nézem, a hp be meg 3.0 usb sincs ahogy néztem, meg a nyilai elrendezése sem tetszik. Szerintetek megéri 17" ossal foglalkozni ezáltal leszűkítve teljesen a repertoárt, hiszen csak a dell 5720 és a Toshiba c870 gyárt ilyen árkategóriában 17-es gépet, vagy jobban járok egy 15 sel? Van hátránya a méreten kívül a 17"nak? Amúgy a Dell 5720 jobb vagy a Toshiba c870?

Üdv: Fishor

(#19625) btudos válasza Andyka0908 (#19623) üzenetére


btudos
veterán

Ennyi pénzért ezt lehet kapni, azok a Pentium procik alig gyengébbek mint egy i3, átlag felhasználásra tökéletesen elég. S400 állítólag nem rossz cucc, de még nem találkoztam vele élőben.

Fishor: A Lifebookoknak semmi közük a régi Fujitsu-Siemens-ekhez, ne arra alapozz. 17-es méretben ott a Lenovo G780 is, de inkább a Dell Inspiron 5720-at venném. 15"-ban nagyjából ugyanúgy Lenovo G580 és Dell Inspiron 5520 van ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19626) B-L-A-C-K válasza Tamoo (#19617) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja sorry, tegnap úgy rémlett egy hölgy ismerősnek kell, de akkor nem te voltál az....:D

(#19627) choco01


choco01
addikt

Valaki tudna nekem jó laptop hűtőt ajánlani 5000ft.- alatt egy Dell Inspiron 7520-as géphez?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19628) B-L-A-C-K válasza choco01 (#19627) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#19629) Andyka0908 válasza btudos (#19625) üzenetére


Andyka0908
tag

Még ezt találtam időközbe:

[link]

Ez ugye i3-as proci, csak ezt meg kevésnek gondolom, hogy csak 1.4 GHz...mert a Pentiumos az 1.6 Ghz....vagy itt ez mennyire számít? :)

Köszi. :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#19630) Tiboy86 válasza fogtunder (#19614) üzenetére


Tiboy86
tag

A G55, G75 az nagyon nagyon drága, Y580-al az a gondom, hogy 15.6-os.
És a linkelt ACER? Nagyon úgy tűnik, hogy csak az marad :(

(#19631) btudos válasza Tiboy86 (#19630) üzenetére


btudos
veterán

280 nem fér bele? Az Acerrel eléggé mellé lehet nyúlni, nem tudjuk hosszú távon mit bír :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19632) Gaba9 válasza B-L-A-C-K (#19288) üzenetére


Gaba9
csendes tag

Köszi!

(#19633) Fishor


Fishor
senior tag

Na nézzétek csak itt a legolcsóbb ahogy néztem, igaz ez i3-as. Megéri a +10-15 rugó felárat az i5 vagy elég ez ilyen filmnézős, netezős használatra? Jó vétel ez szerintetek?:
[link]

Üdv: Fishor

(#19634) btudos válasza Fishor (#19633) üzenetére


btudos
veterán

Teljesen felesleges az i5 filmnézésre, netezésre, ez elég jó vétel így, ha megfelel a célnak :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19635) B-L-A-C-K válasza Fishor (#19633) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amire írtad arra bőven elég, felesleges lenne az i5-ös (én is i3-ast használok amúgy). Annyiért 17" méretben nem rossz vétel.

(#19636) fogtunder válasza Tiboy86 (#19630) üzenetére


fogtunder
nagyúr

acer fronton általában az alulméretezett hűtéssel szokott gond lenni, meg az anyaghasználattal. hosszú távon mindkettő okozhat komoly problémákat, pláne egy nagyobb gpu + négymagos i7 esetén, én ennyi pénzt semmiképpen sem adnék acer v3 gépért.

én inkább vennék 15"-os gépet és külső monitort, a felbontás ugyanannyi lesz 15" és 17" esetén is a tárgyalt gépeknél. illetve ekkora méretnél elgondolkodnék a micro-atx alapon épített kompakt gépen is, azt sokkal könnyebb kihozni értelmesebb összegből.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19637) sch_a válasza choco01 (#19611) üzenetére


sch_a
addikt

Ez a gép tökéletes lenne nekem, nem igaz hogy nem fér el rajta az a rohadt numpad :W

(#19638) choco01 válasza sch_a (#19637) üzenetére


choco01
addikt

Igen,én is nem rég vettem észre..egy másik hasonló tudású Toshibán rajta van..de szerintem megrendelem ezt a DELL-t.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19639) imotep03


imotep03
tag

Hali, tudnátok ajánlani egy erős laptopot 100e ft-ig; ami fontos lenne az a sebesség, játékra nem lesz hasznáva, tehát a vga mind1 de a proci az erős legyen. Ja és 15 colos
Köszii

[ Szerkesztve ]

(#19640) drprofesszor


drprofesszor
csendes tag

Sziasztok,gépcserén gondolkodom, ezt használom most:

[link]

Ez lenne helyette : [link]

Véleményetek szerint megérné a cserét? Egy problémám van a Dell-el az,hogy rettentően melegszik, játék közben 58-60 fokos a winchester, alapállapotban 45-46. Leginkább netezek vele és néha World of tank,mással nem játszom. Laikus vagyok ezért kérnék véleményeket. Köszi szépen! :R

(#19641) Fundiego


Fundiego
tag

ennél jobb laptop van ezért az árért?
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_5520_Intel_Core_i5_3210M_4GB_1TB_AMD_Linux_Ezust-Cserelheto_DXHU272144615_4652.html

(#19642) choco01 válasza drprofesszor (#19640) üzenetére


choco01
addikt

Szia.
A második link az Asusos attól a cégtől elvileg nem ajánlatos gépet venni(mármint a computerimperium/radium)..én is néztem ezt az Asus-t..egyik ismerősömnek ennek a régebbi verziója van (sandy bridge i5;gt525;4gb ram) neki egész jól megy szinte az összes codot feltettük neki és mind ment jól,extra melegedést nem vettem észre..persze a linkelt verziód komolyabb.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19643) spammer válasza imotep03 (#19639) üzenetére


spammer
veterán

Fujistu AH531 (105k), Lenovo G580GC (99k) a laptopszalonnál. Ennyiért erőművet nem kapsz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19644) Kbali válasza drprofesszor (#19640) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a Dell tényleg melegedős, érdemes lehet kipucolni, pasztázni, de az az Asus szerintem kerülendő sorozat.
Ráadásul a 610-es VGA nem sokkal erősebb a HD4000 integráltnál.

(#19645) drprofesszor válasza Kbali (#19644) üzenetére


drprofesszor
csendes tag

Most rendeltem alá egy hűtőt, majd beviszem,hogy nézzék meg ,májusban vettem így még a garancia miatt nem szedem szét, majd a szervizben ha belemennek.

(#19646) brumi1024 válasza Kbali (#19644) üzenetére


brumi1024
veterán

Sőt a hd4000 erősebb a gt610m-nél.

(#19647) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Na, voltam megnézni EDIGITAL-ban a G580-at. Szerintem bitang jól néz ki, nem erre számítottam. Nagyon jó színe van, egyáltalán nem ez a csokibarna fos.

Továbbá, az egyik boltban láttam egy Dell 7520-at is. Ez viszont csalódás volt. Én eddig csak 7720-at láttam, és az megfogott, de ennek az anyaghasználata (főleg a fekete méhsejtes borítás) és a monitor kerete nem egy annyira biztató rész.

Bár ez személyes vélemény, jobban nem volt időm belemászni a masinába, de külsőre ez jött le elsőnek.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#19648) premete válasza brumi1024 (#19646) üzenetére


premete
veterán

Talán még a HD3000 is. :)
Ha hinni lehet teszteknek....
"Anno 2070 benchmarks both and the GT 610M comes up as 28% less performance than the Intel HD 4000...
Considering that the HD 4000 is only 6% slower than the GT 630M in Metro 2033, the HD 4000 is by default faster than the GT 610M."

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19649) Andyka0908


Andyka0908
tag

Pár sorral feljebb már érdeklődtem laptop ügybe, és akkor nézegettem a Lenovo S400-at Pentium procival és még ezt találtam utána:

[link]

Ez ugye i3-as proci, csak ezt meg kevésnek gondolom, hogy csak 1.4 GHz...mert a Pentiumos az 1.6 Ghz....vagy itt ez mennyire számít?

Köszi előre is! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#19650) akela91 válasza akela91 (#19549) üzenetére


akela91
addikt

Amit linkeltem [link] sajnos nem fog megjönni nekik karácsonyig. Helyette ez: [link] ??? Vagy [link] ?

Tudom Acer... :S De kell a 14" alatti méret, és a DVD író/olvasó. Csak irodai munka + netre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.