Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19551) Watto1991


Watto1991
senior tag

Tenken, Psychonaut: köszönöm a válaszokat ! :)

(#19552) btudos válasza hori2012 (#19550) üzenetére


btudos
veterán

Semmi köze egymáshoz a két gépnek, az Inspiron 7720 egy műanyagvázas, fémborítású cucc, a Precision meg egy teljes mértékben fémből épített, vérbeli munkagép, ennek megfelelő hardverrel. Semmiképp ne vegyél Precision helyett Inspiron-t, nagyon megbánnád.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19553) Tikakukac válasza akela91 (#19549) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan szinten egyedi cuccot akarsz, amiből csoda, hogy van gép. A méret a gond, meg az olvasó együtt.

Amit írtál mondjuk belefér, meg cserélheted a HDD-t SSD-re. 150k ilyen igények mellett ez is elég finom ajánlat. /Mellesleg ez is 2,2kiló, ami mondjuk az x200s-em 1,54kg-os tömegéhez képest nevetséges, na az hordozható, olvasó mondjuk ekkora méretben max HP-ban van, de ott ugye szívás a 1,8"-os drive/

a000: G580GL van ott 95500-ért, még talán az vállalható. De már inkább np300 105k-ból, még inkább valami más.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19554) a000


a000
őstag

SZiasztok
Kéne egy gép 95eFt-ért mindenképp erről az oldalról: [link]

Mit ajánlanátok?

(#19555) spammer válasza akela91 (#19549) üzenetére


spammer
veterán

Az a kis Fujitsu, amit linkeltél, elég jónak tűnik. De teljesítmény szempontjából akár ez is elég lehet: Lenovo S300 - 24 ezerrel olcsóbb, amiből vehető SSD. (van 14-es méretben is: Lenovo S400)

Fujitsu 3 év gari, matt kijelző
Lenovo 3 év gari, fényes kijelző

szerk: ja hogy kell dvd cuccos is... :( Esetleg külső USB-ssel megoldható és akkor lehet válogatni...

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19556) BigBlackDog válasza a000 (#19554) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg ez. Bár csodát ne várj ilyen árkategóriában.

(#19557) a000 válasza BigBlackDog (#19556) üzenetére


a000
őstag

Tudom, tudom. Irodai munkára lesz. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#19558) spammer válasza spammer (#19555) üzenetére


spammer
veterán

Elírtam, Lenovo csak 2 év gari... Na szóval mindegy, mert ebben a méretben nem jellemző a beépített ODD. Esetleg Lenovo Thinkpad L430, vagy E430. (De ezekre meg csak 1 év garancia van :( )

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19559) btudos válasza spammer (#19558) üzenetére


btudos
veterán

Meg már 14"-osak, bár szerintem egy E430 bőven hordozható méretű/súlyú.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19560) akela91 válasza spammer (#19558) üzenetére


akela91
addikt

Köszi. :) Szerintem a külső ODD-t fogom preferálni, ezekkel nincs gond? Teljesen Plug n' PLay? [link]

(#19561) B-L-A-C-K Én 12" körül kerestem, a 13.3" épphogy elmegy, 14 már nem, nemhogy 15... Nem nekem lesz természetesen, mert felőlem lehet 20kg is.

[ Szerkesztve ]

(#19561) B-L-A-C-K válasza btudos (#19559) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy sose értettem aki hordozhatóság miatt 14" keres már mind1 ha 15"-ba néz mert olyan sok különbség nincs közte, de nem? Akkor már inkább 12"-13"-as....

(#19562) spammer válasza akela91 (#19560) üzenetére


spammer
veterán

Ezt passzolom, nincs velük tapasztalatom, belsőt sem használok, mióta tönkrement :D Elvileg sima plug&play, de dvd írós topikokban érdemes szerintem megérdeklődni, melyik usb-s cucc jó, megbízható, melyik nem kényeskedik a lemezekkel stb...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19563) btudos válasza B-L-A-C-K (#19561) üzenetére


btudos
veterán

Hát nem tudom. Nálam nem a hordozhatóság az elsődleges szempont, de azért az is szerepet játszott, de nem akartam sokat veszíteni a kijelzőn, így lett a T430. A 14"-os kijelző még bőven jó méret munkára is(főleg 1600*900-as felbontással), nem akarom mindenáron külső monitorra csatlakoztatni. Édesapám T530-ával rendszeresen összevetem, és mindig megállapítom hogy az már nagy lenne, de a múltkor egy fél napot nálam volt egy X220, azt már kicsinek éreztem, nekem pont ez az ideális méret. Való igaz, egy 12,5-es gép jóval kisebb és hordozhatóbb a 14-esnél is, de ezt sokkal inkább tudom teljes értékű gépként kezelni, mint egy kisebb gépet.

De persze ez megint egy szubjektív téma :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19564) B-L-A-C-K válasza btudos (#19563) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát igen meg úgymond szokás kérdése. Emlékszem még anno vettem egy 120 cm-es tv-t a szobába, ú mondom ez nagyon nagy ide, nem kell, erre 1 hét után már 150-es is jöhetett volna...:D

(#19565) Pocok9b válasza B-L-A-C-K (#19564) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Ismerős érzés, csak nem egy LG tv volt meg egy ps3? :DDD

Tel/Viber/WhatsApp: +36hetven3228077

(#19566) B-L-A-C-K válasza Pocok9b (#19565) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:K :D

(#19567) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Hellóka!

Ilyen árban tudtok mondani jobb alternatívát ennél a laptopnál: Insp7520?
Általános használatra keresem, asztali gép helyett, szóval kéne az i5, meg egy normális VGA, és ne legyen rajta numerikus pad. :) Meg billentyűzetvilágítás se rossz, ha lenne, de anélkül is megvagyok.
Árban ez a 200k körüli összeg, max +10-20k.

Esetleg ezt néztem még, ez fényes kijelzős lehet? 7720

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#19568) BigBlackDog válasza lama_lamm (#19567) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asztali i5 négymagos, az ezekben lévő viszont csak 2 (HT-vel tud ugyan négy szálat is futtatni). 7720 jobb minőségű a kettő közül.

(#19569) B-L-A-C-K válasza lama_lamm (#19567) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha komolyabb vga-s kell akkor ott a Lenovo Y580-as már 225 ezerért van i5-ös verzióban. Viszont ezért nem kapsz Full HD felbontást, de vga teljesítményben jóval jobb. + ezen van numerikus bill..

(#19570) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtok ajánlani valami jó ár-érték arányú 17"-os notit főként filmnézésre meg netezésre ami nem hangos és viszonylag jó minőségű? Árban jó lenne 150000 környékén maradni, de ha megéri kicsit lehet tolni a határt. Elsőre ezt néztem:
[link]

Üdv: Fishor

(#19571) Fishor válasza Fishor (#19570) üzenetére


Fishor
senior tag

Vagy ha nagyon gáz ez a noti akkor ajánljatok 15 öst ilyen árban ami jó a célokra, de akkor valami jó fajtát Asust pl.

Üdv: Fishor

(#19572) premete válasza Fishor (#19571) üzenetére


premete
veterán

Most döntsd el, hogy jó fajtát, vagy Asust szeretnél. :)
Amit linkeltél, az nem rossz választás, ennyiért nem kapsz jobbat szerintem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19573) Laszi79


Laszi79
csendes tag

Sziasztok.

Notebook akarok venni, kb.150e Ft-ig. Eddig ezeket néztem:

[link]
[link]

Általános dolgokra kellene (film, net, office), meg némi játék (1-2 újabb is).

Melyiket gondoljátok jobbnak ezekre?
Esetleg más notebook javaslat?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#19574) Throme válasza B-L-A-C-K (#19569) üzenetére


Throme
veterán

A nagy többségnek ennyire bejön ez a + num pad megoldás a billentyűzet kiosztáson?
Nem zavaró az aszimmetrikus gépelés?

(#19575) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Egy Lenovo G565G (4GB) laptopot szeretnék lecserélni a közeljövőben és a tanácsotokat kérném, hogy mi lenne az amire érdemes 140k-ig és minőségi cserének számítana? Fontos, hogy pár éves játékok is fussanak rajta viszonylag normálisan. Nézegettem B-L-A-C-K által #19501-ben linkelt G580-at, ilyenre érdemes lenne cserélni? Lényegesen jobb teljesítmény várható tőle mint a G565-é? Illetve az i3-as megéri a +10k-t, vagy inkább a B960-ast érdemes több memóriával választani?

A választ előre is köszönöm!

(#19576) B-L-A-C-K válasza Throme (#19574) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szokás kérdése, 1-2 hét megszokod, ennyi...

Pampers:

Érdemes lecserélni, jóval erősebb.
Az i3-as nem ér +10 ezret, mert a B960-as majdnem annyit tud, de azért szoktam említeni mert sokan ragaszkodnak az "i"-s procihoz.

(#19577) icepeti


icepeti
tag

Sziasztok!

Laptopot kellene vennem elvileg 100-150körül, de inkább a 100at kellene belőni.

Semmi extra igény nincs, általános használatra lenne, esetleg is kis CAD (De csak 2D azt meg ha jól tudom egy integrált kártya is meghajtja, de javítsatok ki ha nem).

Van már a családban egy A531-es és ahogy néztem az most is meglenne 130körül, van esetleg valami azóta ami hasonló ár/érték arányban? Használt, és renew nem jöhet szóba, a garancia fontos lenne.

Köszi ha valaki ad még tippet!

Üdv, P.

(#19578) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet az átverés ebben a gépben?

HP Pavilion G7

Nagyon olcsónak tűnik nekem, lehet a proci miatt?

Ispy

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19579) pootytang


pootytang
tag

Sziasztok! Melyik apu-gpu páros a jobb választás szerintetek? Egy Intel core i5/i3 és Geforce 630M vagy egy Amd A8/A10 és Radeon 7670M ? Lenovo vagy Acer laptopban gondolkodom ilyen hardverrel....

(#19580) choco01


choco01
addikt

Érdemes lehet Intel helyett AMD processzoros laptopot venni, valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19581) Psychonaut válasza Ispy (#19578) üzenetére


Psychonaut
addikt

Gyengébb proci van benne, mint egy Sandy Bridge i3, és önálló VGA sincs.

(#19582) spammer válasza icepeti (#19577) üzenetére


spammer
veterán

100-hoz közel AH531 vagy kicsit erősebb, 120k-ért. [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19583) Watto1991 válasza Throme (#19574) üzenetére


Watto1991
senior tag

Egyértelműen Lenovo.

(#19584) icepeti válasza spammer (#19582) üzenetére


icepeti
tag

Köszi szépen, esetleg más gyártónál valami hasonló?

(#19585) spammer válasza icepeti (#19584) üzenetére


spammer
veterán

Lenovo G580 [link] , de ártól függően ez is van több féle konfigban.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19586) Tiboy86


Tiboy86
tag

Sziasztok, megint visszatértem :(
Tegnap sikeresen meggyőztetek arról, hogy DELL 7720ast vegyek ACER helyett. Nos, a laptopszalonban volt egy i7es 1600x900as felbontás, 8 giga ram 249 000 forintért. A helyzet az, hogy a mai napra eltűnt, felhívtam őket, azt mondták idén már biztos nem is lesz. Minden más oldalon 300 fölött van ugyanez. Lehetséges, hogy átverés volt? Hasonló árban 17.3-as kijelzővel, játékra, milyen laptopot tudtok nekem ajánlani? Köszi!

(#19587) btudos válasza Tiboy86 (#19586) üzenetére


btudos
veterán

Nem átverés volt, szimplán elfogyott, lecsúsztál az utolsó darabokról. 300 fölött biztosan nem ugyanezt a konfigot kapod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19588) Throme


Throme
veterán

Új lapos vásárlásánál az adatlapokon jelölik, hogy milyen RAM van bennük.
Mondjuk egy DD3, 4GB, 1600MHz memória figyel benne.
Ha ezt megszeretném növelni még 4GB-al akkor nyilván ezekkel a paraméterekkel teszem, de ezekből van több fajta.

például (és akkor ez egy márkán belül, de van vagy 6-8 féle gyártó):

KINGSTON 4096MB DDR3 1600MHz KTD-L3CS/4G
KINGSTON 4096MB DDR3 1600MHz KTH-X3CS/4G

Most akkor melyiket, vagy ilyen mélységekbe teljesen felesleges elmenni, csak a fent említett 3 paraméter egyezzen?

köszi!

(#19589) Tiboy86 válasza btudos (#19587) üzenetére


Tiboy86
tag

Pedig sajnos de, 300 alatt csak i5ös processzor van. Egy helyen van 280ért ugyanez, annyiban jobb, hogy full HD nem pedig HD+.
De nem akarom elhinni hogy sehol máshol nem árulnak olyat, hogy oprendszer nélkül, 1600x900as felbontás, i7es processzor, 8 giga memória, GT650 2GB :(
Más alternatíva nincs nagyon, ugye? 250 körül, és a fent említett paraméterekkel.

(#19590) btudos válasza Tiboy86 (#19589) üzenetére


btudos
veterán

Használható nincs. De mindjárt körülnézek, hátha találok neked valahol ilyet.

Na itt van a kicsike. Jahogyja, ez is i5-ös. Miért ragaszkodsz az i7-hez?

i7-et csak FHD-val látok 280-ért

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19591) Tiboy86 válasza btudos (#19590) üzenetére


Tiboy86
tag

Előre is köszönöm!

Ez sajnos i5 :(

Igen, ez volt az amit említettem az előző hozzászólásban :)

[ Szerkesztve ]

(#19592) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Egy barátomnak nézek laptopot. Leginkább PhotoShopot használna rajta, ami igénybe venné. Esetleg HD filmek meg netezés.
Kb 80k a keret.
Én elsősorban HP 69xx-re meg 8510p/w-re gondoltam, Lenovo-ból T61/p vagy T4/500 esetleg valami Dell, de inkább a HP meg a Lenovo.
Esetleg még valami ajánlat?
A fontosabb kérdésem pedig az lenne, hogy lejárt garanciás vagy pár hónap bolti garanciás laptopra lehet e venni még hivatalos gyártói garit?

Köszi!
Üdv! :R

(#19593) btudos válasza fkrinya (#19592) üzenetére


btudos
veterán

Gyári garancia lejárta után nem lehet garanciát bővíteni.

Tiboy86: Gyanús hogy i5 volt a laptopszalonos verzió is, mert sehol nem találok i7-tel HD+ felbontást :( Egyébként miért kell feltétlenül az i7?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#19594) fkrinya válasza btudos (#19593) üzenetére


fkrinya
tag

Én is így tudtam, köszi :)

(#19595) Tiboy86 válasza btudos (#19593) üzenetére


Tiboy86
tag

Tuti i7 volt, meg is örültem neki nagyon. Nem hittem volna hogy mára elfogy. Azt mondták, szintén itt a fórumban, hogy vannak játékok amelyek igénylik a 4 magot. És ekkora összeget ha kiadok, akkor már legyen olyan gépem, ami 3-4 évig viszi a játékokat (természetesen egyre alacsonyabb grafikával, de azért vigye). Mostani laptopom 3 éves, de nem volt valami jó vásár :(
Tegnap azt a bizonyos DELL-t ezzel állítottam szembe: ACER , de erről lebeszéltek. Így már teljesen tanácstalan vagyok ismét.

(#19596) Fishor válasza premete (#19572) üzenetére


Fishor
senior tag

Eddig az asus notikkal sosem volt gondom, azért gondoltam arra. Miért mi a jó fajta márkában? Eddig azt hittem az Asus dell toshiba samsung mind jókat gyártanak.
Akkor most nézegessek még mást akár 15" osat is vagy amit linkeltem az jobb választás?

Üdv: Fishor

(#19597) Tikakukac válasza Fishor (#19596) üzenetére


Tikakukac
titán

A jó fajta az, ami jó is. Ennyi pénzből az Asusnál jobb gépet ad a Dell, tehát jelen halmazban ha szeretbék egy f@sza metszetet, akkor vedd amit linkeltél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19598) B-L-A-C-K válasza Fishor (#19596) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Széria függő adott árkategóriában mi a jobb...

(#19599) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Szimpatikusak ezek az IdeaPad-ek...
Jól érzem, hogy 140ért inkább G580AH mint 150ért Z585A?

(#19600) natë válasza Tamoo (#19599) üzenetére


natë
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.