Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174703) Dhampir válasza bach66 (#174690) üzenetére


Dhampir
félisten

Az általad linkelt laptop:
ASUS ExpertBook P1512CEA-EJ0216

Képek a billentyűzetről:
[link] [link] [link]

Ethernet csatlakozóaljzat nincs a gépen.

A Mysoft szokott sok notebookról több képet is feltenni, az Usanotebook is néhányról.

[ Szerkesztve ]

(#174704) cs.zs. válasza Dhampir (#174703) üzenetére


cs.zs.
addikt

"...Ethernet csatlakozóaljzat nincs a gépen..."

Való igaz, egyre kevésbé kerül a gépekbe, pláne a kisebbekbe,
de ez senkit se tántorítson el, 6000-8000 Ft kell ahhoz, hogy Gigabites kábelt dughassunk a gépbe, további aljzatokat kapva, indulhat C-ből, vagy sima A-ból is. Nem foglal el több helyet a laptoptáskában, mint kb 2 db toll. Végtelen bővítési lehetőség áll rendelkezésre apró adapterek (USB-HUB) formájában.

...itt kérem mindenki!

(#174705) Dhampir válasza cs.zs. (#174704) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen-igen, ám "egy idősebb tanárnőnek" lesz megvéve a gép, tehát fel kell erre is készülni majd. ^.^

(#174707) xXxian válasza szolyakf (#174695) üzenetére


xXxian
senior tag

Ha nem akarsz sokat költeni, egy takarítás és egy újrapasztázás megoldhatja a hűtési problémákat. Akksi nyilván csak akkor szükséges, ha fontos a mobil használat. Valószínűleg a setup ráver pár ma is forgalmazott konfigra.

(Hasonló cipőben járok egy Asus N550-el; akksi engem nem izgat, viszont ez is egyre jobban melegszik)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174714) adam89


adam89
csendes tag

Sziasztok!

A két alábbi gép közül melyik a jobb választás a HTPC-m részleges kiváltására? Felhasználás: néhány tabos (<10) böngészés, streamnézés, lokális médialejátszás.
[HP]
[ASUS]
~235k lenne mindkettő, mindenképpen a Telekomtól akarom, az egyszerű 0% THM miatt.
Ahogy néztem a hardver nekem megfelel. 8 giga RAM elég, a HTPC-ben 4 GB van egy Pentium G4560 mellett.
Egyelőre a HP felé húzok a HDMI 2.0 miatt, az ASUS mellett az OLED kijelző szól. Mondjuk ha jól láttam a VivoBook széria nem ajánlott.

(#174715) simii


simii
tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Melyik konfigot vennétek?

i9-10885H // RTX 2060 Max Q 6GB
vagy
i7-11800H // RTX 3050 4GB

(A többi adat nem lényeges). Ugye a nagy különbség a videókártya memória, illetve hogy a 11.gen Intel már PCIe 4, míg a 10.gen PCIe 3, és kb 15% a processzor teljesítmény különbség, videókártyánál kb fordítva. Melyik lenne a jobb? Árban kb 100e olcsóbb az i9 konfig.

Life is short. Play more.

(#174716) KubanitoS válasza simii (#174715) üzenetére


KubanitoS
veterán

A többi adat nem lényeges

Mivel notebookokról szó, így marhára lényeges, sőt! Itt lényeges igazán. Nem mindegy milyen a hűtése annak a gépnek (ugye felesleges az erősebb procisat megvenni, ha csak throttlingra képes a gép), nem mindegy hogy van összerakva stb stb... Töltsd ki az útmutatót, vagy legalább linkeld be a két gépet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#174717) Pyttawrx válasza szolyakf (#174695) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és annak megfelelően írd be újra! Köszi.

(#174718) simii válasza KubanitoS (#174716) üzenetére


simii
tag

Ugyanaz a széria, ezért nem lényeges, mindkettő Vapour Chamber hűtés. Dell XPS 9700 (i9) és 9710 (i7). De értem a felvetés okát, köszönöm!

Life is short. Play more.

(#174719) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindenkit kérek nyomatékosan, hogy a nem ide való témát ne itt beszéljétek meg!
Honnan jött felbontva, nem felbontva, milyen csomagolás, stb.
Elviszi nagyon a topikot és sok off is lett. Keressétek meg a megfelelő helyét, itt csak vita lesz belőle.
Köszi

(#174720) Pyttawrx válasza simii (#174715) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és annak megfelelően írd be újra! Köszi.

(#174722) carlo


carlo
csendes tag

Sziasztok!
Ajánlott gépek listáján nem szerepel a Lenovo Thinkpad T szériája, ami az üzleti gépek egyik legjobbjaként emlegetett a köztudatban.
Mi ennek azoka, esetleg mégsem annyira jó mint a híre?

(#174723) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok
A számítástechnika világában nem túl jártas kollégámnak kellene egy laptop. A gépet a fia használná többnyire tanulásra,de ha alacsonyabb részletességgel mondjuk egy gta 5 elfutna rajta az sem lenne gond.A kijelző mérete 15-16" körüli kellene,operációs rendszer win 10 vagy 11. Szín fekete vagy ezüst,matt vagy fényes az tökmindegy. Egy kérésük van ,hogy jó legyen az aksi benne,mert hordozva is lesz a gép. ;) A gépre 350-400 000 ft -t tudnak költeni.

(#174724) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Vélemenyeteket szeretném kérdezni, hogy net - office felhasználásra, ahol hurcibálással nem kell számolni, jó vétel lehet-e: [link]

Új 15ös laptopot keresek ismerős nyugdíjas számára jó áron.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#174725) cs.zs. válasza Lori82 (#174723) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
ha hordozva lesz a gép -ez elég tág fogalom- , akkor kisebb-könnyebb példányok kellenek, hogy ne feszítse a hátizsákot a méretével sem, és a súlyával sem.
Ha a a hordozás azt jelenti, hogy hosszú busz- vonat- vagy repülőutak, akkor inkább lejjebb kellene menni egy mérettel, mert a 15-16" az üléssorok között alig fér el, (vagy egyszerűen el sem fér), oda a 13-14" való.
Hosszú akkus üzemidőhöz, avagy legkisebb fogyasztáshoz az AMD 5000-6000 széria javasolt, vagy Intelből a legújabb 12.gen (i5-12500H, i7-12700H).
Ha csak "néha-néha játék" van, akkor elegendő a GTX1650 GPU, vagy az RTX3050.
Valahogy ezeket kellene összekombinálni egy normális kijelzővel, ami minimum 300 nit fényerőt jelent. Több ilyen is van, szerencsére a 350-400.000 Ft-os célszám már (majdnem) :DDD elég jó.
Ezen feltételek alapján szerintem a legjobb választás a kicsivel célszám feletti
ASUS ROG Zephyrus G14 lenne, 430.000 Ft-tól elérhető,

de ha szigorúan 400 alatt kell maradni,
akkor itt van egy szűrés GTX1650 GPU-ra,

itt pedig az RTX3050-re

Tekerj lefelé az oldalon, és nézd a képernyő fényerőket (sajnos a legtöbb bolt nem is teszi közzé). A 200-220 nit harmatgyenge, kerülendő, aztán a 250 nit az, ami nagyduzzogva megfelelhet, de 300 nit-től vannak a jobbak. Igen, jól látod, a 400-500-600 nit a tuti, és már olyan is van bőven.

Ha valamelyik modell megtetszik, javaslom használd az árukeresőt, olcsóbbat.hu-t, árgép.hu-t, mert nem biztos hogy a digiprime nyer az árversenyben, de a keresőjük magasan a legjobb.
A weboldal bal oldalán a vízszintes világoskék sávokkal arra szűrsz amire akarsz.

Ha valamelyik megtetszett, tedd fel a kérdéseidet!

...itt kérem mindenki!

(#174726) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
A feleségemnek (és a gyerekeknek :D ) vásárolnánk gépet.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most!
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~250-300K -ra gondoltam, de ha "indokolt" mehet felé is. Persze nem 500000-es gépre van szükségünk. :)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban tanulásra és home officeban lesz használva, de mivel vannak gyerekek mesenézés és egy kis játék is becsúszhat.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Egyelőre csak WoT FHD -n.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább FHD, IPS és talán 16-17" matt kijelző.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi rendszerességgel, szóval nem szempont.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 de ha belefér 11.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Mindenképpen SSD nem tudom mennyi fér bele a fenti keretbe. Minél több annál jobb. De van külső HDD-k.
A RAM terén ugyancsak nem tudom tudom mennyi fér bele, de min. 8GB.

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Magyar billentyűzet, 360° -os kijelző elforgatás, kártyaolvasó.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Hát használtban is gondolkozunk, de ha azt választunk akkor max. ezek a kipróbált, visszavitt készülékek.
Szóval több hónapos használt készüléket nem szeretnénk.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#174727) cs.zs. válasza Dolby (#174724) üzenetére


cs.zs.
addikt

A gép maga tökéletes, inkább csak a színválasztással van gond. Hosszú téli esték jönnek, felkapcsolt lámpánál az ezüstös palmrest/billentyűzet csillogása az idősebb korosztálynak (40+ -tól !!) zavaró lehet, sokkal jobb a szürke/fekete, vagy bármilyen sötétebb szín felé elmozdulni.
Ha a sötét palmrestből csak a világító betűk tünnek fel, az jobb.
Kereshetsz abból a HP-ból is egy sötétet,
vagy arra a célra pl ez is egy kitűnő darab

...itt kérem mindenki!

(#174728) bluyoo válasza bluyoo (#174726) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát közben nézegetem a gépeket.
Nem tudom létezik-e a laptop amit kértem. :D
Szóval azt hiszem a kijelző méretéből lejjebb kell adnunk.
Nem tudom laptopnál a 4GB RAM mennyire számít kevésnek.
Asztali gépben még úgy ahogy képben vagyok de itt teljesen el vagyok tévedve. :)

Bazinga!

(#174729) Pyttawrx válasza bluyoo (#174726) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez már sok lenne? Csak hirtelen néztem.
[link]

(#174730) bluyoo válasza Pyttawrx (#174729) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen, ez már felette van a rászánt összegnek.
Meg inkább a kijelző méretből faragnánk, de a 360° -os kijelző elforgatás az fontos lenne.

Bazinga!

(#174731) cs.zs. válasza bluyoo (#174730) üzenetére


cs.zs.
addikt

Itt van minden, ami érintőkijelzős, emelkedő ársorrendben. Nyálazd végig, aztán konzultálj itt pár emberrel...

...itt kérem mindenki!

(#174732) bluyoo válasza cs.zs. (#174731) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi! Azt hiszem a holnapot rá kell szánnom. :)

Bazinga!

(#174733) Kbali válasza bluyoo (#174726) üzenetére


Kbali
nagyúr

A 360-as kijelző elforgatás biztosan létszükséglet? Nem lehet belőle engedni? Mi az az alkalmazási terület, amiért fontos?
Ha a gyerek miatt, hogy tudja tablet módban használni, akkor rossz irányba mész. A gyereknek mesenézéshez, YT-hoz bőven elég egy alsó-középkategóriás tablet (de amúgy nem ajánlom, mert a legjobb szándék mellett is zombi lesz - régen rossz, ha csak egy képernyővel lehet lekötni). A gyerek (főleg a kicsik 2 mp alatt tudják leamortizálni a laptopokat).

(#174734) rolend89


rolend89
csendes tag

Sziasztok! Tanácsotokat kérem új laptop vásárlása miatt. Előre is köszönöm segítségeteket.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Inkább idén, de maximum jövő év január.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Maximum 400e HUF.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) PLC programozás és 3D géptervezés + 1db HDMI monitorral.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszanék vele.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Kijelző méret minimum 15,6" legyen. A többire nem tudom a konkrét választ.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Csak terepi munka esetén hordoznám...ritkán.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem feltétlenül szükséges, telepítek Windows-t magam.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Minimum 512 M2. NVMe SSD, RAM 16Gb DDR4 3200Hz, de inkább DDR5 lehetne.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs spec igényem. A márka eldöntésében vagyok a legtanácstalanabb. Dell-t és Lenovo-t ajánlanak ismerősök. Viszont, ASUS TUF Dash F15 is jónak látom. Szóval ez is a gondom.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép.

(#174735) carlo válasza carlo (#174722) üzenetére


carlo
csendes tag

Nincs valakinek tapasztalata ezekkel a gépekkel, pl Thinkpad 14 -el?

(#174736) bluyoo válasza Kbali (#174733) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát több oldalról lenne jó.
Elsőnek is a feleségem a fotelben ..... :D
Idősebbik fiú jövőre már az iskolában is használják a tabletet. bár itt nem tudom mennyre aktívan.
Utána egy PictoVerb nevű program amit a feleségem munka/tanulás közben is gyorsan meg tud nyitni, ha a gyermeknek szüksége van rá. Később erre lesz egy külön tablet.
Az esti "ütemterv" :DDD pedig megköveteli a fogmosás, wc, esti mese előtti kedvenc rajzfilmek nézését.
Mivel hárman vannak és természetesem mindenki mást nézne .....
Szóval hanyagolható, de akkor a keretünket kell csökkenteni a tablet miatt.
Ésszerűnek tűnik olyan készüléket nézni ami ezt is tudja.
A méretben már a 13,3 -asokat, alig használtakat is nézegettem ...
HP Pavilion x360
HP Spectre X360
HP ENVY
Dell Inspiron 5400
Dell Inspiron 7506
Lenovo IdeaPad Flex

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#174737) cs.zs. válasza bluyoo (#174736) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem tudhatjuk mit hoz a jövő, ezért én a helyedben rámennék a bővíthetőségre is.
Nálam a Dell 5410 nyerne.
i5-11.gen
Geforce MX 2GB dedikált videó
16GB RAM (2 db RAM slot)
1 db m2 SSD + 1 db 2,5" SSD/HDD
(400.000 Ft)

...itt kérem mindenki!

(#174738) bluyoo válasza cs.zs. (#174737) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Általában így látom én is. De körülnézve a piacon egy-két dologból engednem kell.
400K -t nem fogunk rá költeni. Valahol meg kell húzni a határt. :)

Bazinga!

(#174739) cs.zs. válasza bluyoo (#174738) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor marad a 8GB RAM, és utána kell járni, melyikben bővíthető.12GB rammal láttam még ott alig olcsóbban gépet, gyanús hogy abban 4GB alaplapi fix van, meg 1 db slot. Az még járható út lehet.
A bővíthetetlen 8 gigásak 250-300 ezret sem érnek - de sajna annyi az ára
Rókafogtacsuka...

...itt kérem mindenki!

(#174740) cs.zs. válasza bluyoo (#174738) üzenetére


cs.zs.
addikt

(Vedd meg részletre áruhitellel! Az a havi 15-20.000 Ft egyszerűen "elinflálódik", hamarosan már fel sem veszed, a 250-300 kp-d megmarad)

...itt kérem mindenki!

(#174741) Lori82 válasza cs.zs. (#174725) üzenetére


Lori82
senior tag

Szia,köszönöm szépen a válaszod. A gép nem lesz hosszabb távokon hordozva,csak iskola és otthon 30-40 perc Budapesten belül. Buszon szerintem nem is fogja használni,csak a hordozhatóság miatt gondoltam ,hogy ne legyen agyon nehéz.A kijelző mérethez viszont ragaszkodnának. 15-16 .Milyen márkákban(értem itt pl : Lenovo,Asus,Acer) érdemes gondolkozni illetve mi az amit kerülni kell?

(#174742) SeniorTilla válasza bluyoo (#174736) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A sima notebook és tablet kombóval jobban jársz. A gyerkőcök gondolom még kicsik, és nem fognak rá vigyázni. Egyszer szemem láttára eset le a Samsung Galaxy tab a konyhaasztalról, be is pókhálósodott. Szóval notit ilyen felhasználásra ne.

A suliban alsóban még nem kell PC, sztem tablet sem. Ha pedig idősebb, akkor egy sima notival sokkal jobban jár, mint egy tablettel.

A Spectre x360 abszolút nem fér bele a keretedbe, még az Envy is necces, bár van 300-ért. Most magam ellen beszélek, de én nem javaslok egy gépet 3-4 embernek egymás utáni/közbeni használatra, mert nem lesz jó vége :)

A 13" pedig kevés filmnézéshez, az én kislányom 6 éves, a feleségem gépe 13-as Spectre, nyaraláskor, síeléskor stb. van, hogy ezen a gépen néz mesét, de inkább a 17-es Oment erőltetem, mert azt rendesen látni. A látásra pedig 50 éves korában is szüksége lesz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174743) SeniorTilla válasza cs.zs. (#174740) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sok hasonló gondolkodású hitelest láttam már erősen gondolkodni hó végén, hogy mi legyen, vagy amikor jött a levél az intrumtól. Ne adjunk ilyen tanácsokat. Egyébként is OFF téma, a hiteltanácsadás nem tartozik ide, Pytta remélem figyelsz most is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174744) bluyoo válasza SeniorTilla (#174742) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szinte biztos, hogy a gyerekek is hozzáférhetnek majd, de legfőképpen a feleségemé lesz. ~95%-5% arányban. :D
Igen sajnos ezek a kütyük ha erősebben ránézel kuka .... Pár hete küldtek át az örök vadáaszmezőkre egy másfél éves Samsung QE55Q70T-t. Egy 10cm-es műanyag traktor a kijelzőhöz .... :O
Hát igen Spectre x360 nem nagyon van. De a DELL Inspiron 7506 4K IPS kijelzője amúgy is csábító lenne.
A másik két HP típust pont nálad néztem ... :)
Ha kihagynánk mégis ezt a hátrahajtható történetet (és ha ragaszkodnánk hozzá) te melyik gépeket ajánlanád a polcodról?

(#174739) cs.zs.
Nem arról van szó, hogy nem tudom megvenni. Egyszerűen erre nem akarunk annyit költeni. :)
Most újítom az asztalim is ... Mint írtam kell egy határ.
Kaptam csábító ajánlatot 360-as kijelző nélkül (Asus Vivobook Pro 16X N7600PC-L2001) de már az is a kereten túl, plusz a külön tablet vásárlása ...
Nem is beszélve a feleségem foteles kényelmének feláldozásáról. :D
Ha nem asztalit használnék talán már meg is vettem volna magamnak.

Bazinga!

(#174745) Kbali válasza bluyoo (#174744) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ne engedj a látszólagos kényelemnek. Rá fogsz jönni fél éven belül, hogy nem megy. Hiányozni fognak gombok a gépről (én leszedni alig bírom, unokaöcsém 3 évesen úgy pattogtatta le a bill. kupakokat, mint a huzat - persze nem sérmentesen).

(#174746) Lori82 válasza cs.zs. (#174725) üzenetére


Lori82
senior tag

Ezt néztem,ez milyen lehet,még hangyapénisznyivel 400 k alatt jelenleg??

[link]

(#174747) cs.zs. válasza Lori82 (#174746) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nem egyszerű...

Semmiképpen sem mondanám, hogy jó, vagy rossz, vagy jobb, vagy rosszabb,
csak arról nyilatkozhatok hogy én hogy látom, nekem kellene-e.

Az i7-12700H-val rátapintottál a legerősebb procira, ami már DDR5 ramokat is tud kezelni, az USB csatlakozói Thunderbolt-4 40Gigabit/sec sebességűek.
A TUF bővíthetősége is nagyon jó, ennél a 2022-es modellnél már a hűtés is oké.
Az RTX3050 videó az alap ebben a szegmensben, de egy sokkal kisebb proci is ki bírja hajtani, nem is kellene hozzá 2022 legerősebb laptopprocija.
Szóval ez tényleg szép és jó, (is lehetne)
és akkor ez egy TUF, tehát az egészet nyakon öntik egy 250 nites borzalmas kijelzővel...

Én magamnak 400-ért ezt nem venném meg, de nyilván másak az igényeink, ha neked ez bejön, vagy szükséged van erre az őserőre (proci), akkor hajrá !!
Magamnak én jobb kijelzőt választanék, kisebb processzorral.

...itt kérem mindenki!

(#174748) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok, anyósnak kellene irodai munkára egy laptop hosszú üzemidővel, mivel sokszor van náluk áramszünet (Kárpátalja). Főleg a Wordben dolgozik, és internetezik közben.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában, pár héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Microsoft Word, Chrome, csak könnyű használat
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 inch, inkább matt, TN vagy IPS mindegy
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
főleg otthon lesz használva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
ne legyen rajta
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
8GB RAM, 256GB SSD legalább
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Az akkumulátor bírja sokáig. Talán ez a legfőbb szempont. + pont a billentyűzet világítás
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#174749) cs.zs. válasza S-eye (#174748) üzenetére


cs.zs.
addikt

174724 hsz, válasz rá a 174727

Ilyen irodai jellegű munkára tökéletes a Ryzen 5000-U széria, vagy az Intel i3-11, i3-12, és ezek annyira alacsony fogyasztásúak, hogy nagy akku sem kell a hosszú üzemidőhöz.

...itt kérem mindenki!

(#174750) S-eye válasza cs.zs. (#174749) üzenetére


S-eye
senior tag

A Thinkbook szimpi is lenne, de a notebookcheckes teszt pont azt emeli ki mint gyengeség. Esetleg más?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.