Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174151) Geza26 válasza kerlac (#174146) üzenetére


Geza26
senior tag

(#174152) chris94


chris94
tag

Sziasztok!

Remélem megfelelő topikot választottam a kérdésemre.
Először az összefoglaló kérdései-válaszai:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Tudom ki van kötve, hogy ne, de minél olcsóbban.
Nem tudom, milyen árban mozognak jelenleg azok a modellek, amik nekem megfelelőek, de ha mindenképp számszerűsíteni kell, nagyon max 80e Ft.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főként lokalizációs projektek, vagyis fordítások készítése.
Ami fontos: Néhány Chrome lap futtatása (max 5-10), GitHub Desktop, NotePad++
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A jó betekintési szög és a jó olvashatóság fontos, egyébként teljesen másodlagos tényező.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben
is?
Alapvetően út közben használnám, esetleg házon kívül, amikor nem férek hozzá az asztali gépemhez.
3-4 órát azért bírjon akkuról üzemelve.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lényegtelen.
Windows 10-el fusson szépen, de ha nem, elvagyok valamelyik Linux disztróval is. A lényeg a gördülékeny szoftver, ahol főként a hardver meghatározó, a többit lehetőségeimhez és igényeimhez mérten megoldom.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD kompatibilis legyen, az alapból beszerelt tárhely nem lényeg.
8GB DDR3 RAM szerintem már alap kb, nem szeretném lejjebb adni.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt leginkább, minél kisebb büdzséből szeretném finanszírozni, mivel az igények is alacsonyak.
MAGYAR NYELVŰ - vagy minimum megfelelően matricázható - BILLENTYŰZET ALAP

Azt hiszem minden lényeges dologra választ adtam.

Esetleges kiegészítő infók:
- Kis kijelzős és/vagy könnyű gép érdekel, természetesen a felsorolt kritériumoknak megfelelően!!
- Minimum és elvárt a gördülékeny OS futtatás. Abszolút előny, ha ez Win 10 alatt is megy a gépnek, de a Linux használatától sem riadok vissza, ha így hozza az elvárt szintet.
- Nagyon max 2 évre tervezek vele, lehetőségeim és a most választott gép adottságai, használhatósága alapján cserélni fogom, ha szükséges.
- Akku problémás gép nem érdekel, kivéve ha kapható alkatrész és az ára is tükrözi a csökkent akku kapacítást.
- Memória minimum DDR3. Az, hogy gyárilag 8GB, vagy utólag bővített, de megfelelően működik nem számít.
- Hobbi projektekre használt gép lesz, nem több.
Alacsonyak az igények, hiszen erre nem is kell több (Android platformon elérhető alkalmazások, custom romok stb fordításával foglalkozok.)
Az igényekhez képest túlárazott gépekkel legyetek szívesek kímélni. :R

Bármilyen opciót meghallgatok, ami szerintetek megfelel, esetleg tapasztalat alapján teljesíti az általam elvártakat.

Minden választ előre is köszönök.

Nothing Phone (1) #spacewar #Android 14 | TicWatch Pro 3 GPS | Android: 2010 - ...... | #customrom #customrecovery #androidmodding | Magyar nyelvű lokalizációért felelős fordító #novalauncher #vanced #revanced #evo-x #xiaomi.eu stb.

(#174153) Kbali válasza chris94 (#174152) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez inkább ide, elég alacsony a kereted ahhoz, hogy jó akksis kisgép beleférjen. Ami nekem eszembe jut: Dell Latitude 5250 (itt lehet, hogy nem kapsz fullHD-t), Fujitsu Lifebook S792 (detto), Thinkpad x240/x250, T450, HP Elitebook 8470P, 840/830 G1-2,

(#174154) Öcsielvtárs válasza Fehalofaja (#174141) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Hali, 1.2 kg.-ot csak elbír... [link] (vigyázz, ue. ha nem kék, hanem málna színű, sokkal több...) És nem kell megijedni, hogy "csak" i3, két mag, négy szál.

Samsung A54

(#174155) Öcsielvtárs válasza chris94 (#174152) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Hali, itt a HA-n is találsz HP EliteBook 840 G2-őt ennyiért. Nyilván akkura rá kell kérdezni.

Samsung A54

(#174156) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Sziasztok!

Ajanlatos ez a gep ?
[link]
Koszonom valaszotokat :)

(#174157) g@bo válasza Pyttawrx (#174104) üzenetére


g@bo
nagyúr

300k egy zenbook, forrasztott ram és minden, nem gázos igy? :U

ezen az oldalon drágábban is felleltem... csak nem használt v ilyenek. :D [link] [link]

(#174158) SeniorTilla válasza g@bo (#174157) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Miért lenne gázos? Ha ultrabookot akar valaki, tudomásul kell venni, hogy a vékony gépházba nem fér bele a foglalat.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174159) Pyttawrx válasza g@bo (#174157) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akcióba vettem maga a gép olcsóbb volt mint 300k csak vettem mg rá 2 év gart, úgy lett 300k, azaz 4 év garom van, mivel nem magánszemélyként vettem. Amiket linkeltél egyik sem használt...

Szóval mi és miért lenne gázos? Ultrabook-ot szerettem volna venni most is, irodai célra főként, meg tartalom fogyasztásra.
16GB LPDDR4 SDRAM 4266MHz, 512GB NVMe SSD, OLED 14" 2,8K 90Hz lcd, világítós bill, és könnyű is hozni vinni, akksi is elég jó 5-6-7 ó kb.
Ezt megkaptam 270-ért OS-el. pl egy Lenovo V14 240-260 környéke És nem utolsó sorban nem U-s CPU-val, ami 6mag/12 szálas.
Úgy gondolom, hogy ez egyátalán nem volt rossz vétel.
16GB nekem (is) bőven elég, eddig ami volt eddig a legnagyobb érték az kb 11GB, több progi meg vagy 12-14 chrome ablak.

Kiállított darab volt igen, de átnéztem, és azon kívül, hogy be volt kapcsolva, karcmentes volt.

Szerinted miért lenne gázos? Milyet kellett volna vennem erre a célra?

(itt linkelt Lenovo, meg hp g8-ak TN paneles (a lenovo tuti), 8GB ram 256GB SSd, full gagyi ház, nyeklik-nyaklik 240-260 közt van....)

(#174160) Mikulásbá válasza Pyttawrx (#174159) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1
Ez nem hogy gázos nem volt (a vásárlás, ez a gép ennyiért), hanem tuti jó lépés volt!
Most is van akció-szerüség rá, tehát jó áron van Windows-al, én Intel párti vagyok, csak tudnám az miért kerül majd' 2-szer ennyibe.
(csak gondolkodom a cserén én is, nekem 13,3" van)

[ Szerkesztve ]

(#174161) M3oH válasza g@bo (#174157) üzenetére


M3oH
addikt

16 Gb miért lenne gáz, mert forrasztott? Ebben az árban korrekt és mindenre elég pár évig.

(#174162) Gbr22


Gbr22
újonc

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, most így a karácsony közeledtével érkező akciók idejében terveztem.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
280-360 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szoftverfejlesztés: Visual Studio, Android Studio + egyéb bloated IDE
Ritkán esetleg: Blender, Videóvágás
Emulátor: Android emulator, VMware player
Játékok: CS:GO, R6, Valorant, Escape from tarkov, Rise of the tomb raider, COD Warzone
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
1080p felbontással medium grafikán legalább 60 fps, de inkább 100 körül.
A hangsúly az fps-en van nem az ultra grafikán.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
1080p elég, legyen 120 vagy 144 hz a képfrissítés, matt IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz sokat hordozva. A kollégium és az otthonom között esteleg két hetente (de inkább ritkábban), vagy néha bevinni az egyetemre (pár perc séta). Utazás közben nem használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 11-et támogassa, illetve olyan hardware kellene amihez jó a driver support linuxon pl: lehessen hashcat-et futtatni.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legalább 16 GB memória
Csak SSD jöhet szóba az legyen legalább 512 GB
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legalább 1 Type-C vagy Thunderbolt
HDMI
Ethernet
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet használt is de inkább új, mert a gamer laptopokat ki tudja hogy ki mennyire gyilkolta meg eladás előtt.

(#174163) Mikulásbá válasza Gbr22 (#174162) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt a hsz.-t másold át ide : [link]

(#174164) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
Otthoni felhasználásra, Net, Office, Facebook, Youtube, mely lapik azok amelyek egy kézzel nyílnak? Kb. 200-250e forint. Ha kell kitöltöm a kérdéssort, de mivel nem most vásárolnám így kihagytam. Nem lesz hordozva egyáltalán, és PC-ként működne.
Előre is köszönöm ha valaki válaszol.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174165) SeniorTilla válasza oreg0503 (#174164) üzenetére


SeniorTilla
veterán

egy kézzel nem nyílik egyik sem, legjobb tudomásom szerint

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174166) Pyttawrx válasza oreg0503 (#174164) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nálam a zenbook kinyílik, de azért ritkán nyitom úgy. Középen egyik kéz, amivel nyitom, a másik kezem meg a palmresten. Jobb így azért.

Viszont akkor térjünk vissza rá akkor amikor aktuális lesz, addig sok minden változhat.

(#174167) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#174166) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azt hogy? Nincs olyan súly, ami lent tartja a gép alját.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174168) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#174167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet a dupla cooler… :)

(#174169) oreg0503 válasza SeniorTilla (#174165) üzenetére


oreg0503
tag

Köszön szépen a válaszod. :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174170) oreg0503 válasza Pyttawrx (#174166) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm szépen a válaszod. :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174171) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv!

Öcsém szeretne magának egy laptopot várásolni az alábbi paraméterekkel:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nincs pontos időpont, a közeljövőben, még valószínűleg idén.

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300 ezer forint maximum.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Jobbára általános mulitmédiás felhasználás (net, film, zene), de régebbi játékok futtatása is fontos szempont lenne.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Főleg a Diablo széria volt megemlítve (D3, D2 resurrected, Immortal talán) szóval ilyesmi kaliberű cuccok, Full HD bőven elég.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15'' vagy 17'', jó lenne matt IPS, de nem tragédia a TN sem.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem, vagy csak nagyon nagyon ritkán.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem feltétlen szükséges, megoldjuk.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legalább 512 GB SSD... memória nem tudom. Jó lenne 16 GB vagy elég manapság a 8?
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, használt nem játszik.

Elkezdtem én nézegetni a szóba jöhető cuccokat, de annyiféle márka meg technikai paraméter van, hogy a fejem is belefájdul, megköszönném ha el tudnátok látni pár tanáccsal, ajánlott készülék tippekkkel. :R

[ Szerkesztve ]

(#174172) seger válasza seger (#174119) üzenetére


seger
addikt

Harmadszor nem próbálom meg. Úgy tűnik láthatattlan vagyok...

(#174173) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#174168) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:DDD :DDD :N :N :DDD :DDD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174174) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#174173) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#174175) Pyttawrx válasza seger (#174172) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sorry mindjart ranezek

(#174176) SeniorTilla válasza seger (#174172) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Már megválaszoltad magadnak a kérdést, kinézted a lenovot. Nem értem, miért tetted fel

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174177) Pyttawrx válasza seger (#174119) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még mindg javasolt itt a zenbook ebben az árban még volt a napokban pl. Lenovo pl
Lenovo IdeaPad 5 Pro Storm GreySKU: 82L700NUHV
Lenovo IdeaPad 5 Pro Storm GreySKU: 82L3003RHV
Bár ezek már 300 felett vannak sajnos
Lenovo Ideapad 5 14ARE05 81YM003KHV ez talán 280 körül

(#174178) kerlac válasza Geza26 (#174151) üzenetére


kerlac
őstag

köszi szépen, ez elég jónak tűnik!

(#174179) seger válasza Pyttawrx (#174177) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm, meglesem ezeket is. Még ami még tetszik külsőre a Huawei

(#174180) Pyttawrx válasza seger (#174179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az is vehető igen.

(#174181) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Olvasom már egy ideje a fórumot, látom hogy 300k körül a Zenbook um5401 elég jó vétel most. Erősen gondolkodom hogy ez vagy egy Elitebook 840g7-8 legyen a következő laptopom. Pyttawrx logout beszámolóján és mindhárom gép notebookcheck tesztjén túl vagyok már. :) Kérdésem azokhoz szólna, akiknek esetleg van személyes tapasztalatuk mindkét géppel. A Zenbook minőségben hogy viszonyul az Elitebookhoz? Az Elitebookokat ismerem, ezért kérdezem hogy ház merevség, billentyűzet, touchpad téren mennyire állja meg a helyét az asus a hp-val szemben. És még egy kérdés, a Zenbook fedele mennyire fényes és úgy általában mennyire gyűjti az ujjlenyomatokat a gép?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#174182) Pyttawrx válasza ManUnited (#174181) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Zenbook: gyüjti, gyüjti, de nekem nem zavaró, másnak lehet, h igen. Takarítom. :)

(#174183) fbarni


fbarni
újonc

Sziasztok!

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Január vége-február elejéig ráér, igazából nem sürgős, viszont ha lesz valamilyen jó kis akció, akkor előbb is megveszem.

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

250-270 ezer forint max, viszont azt mondja több ismerősöm is, hogy elvileg fele ennyiből egy használt üzleti nekem több mint elég.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Az Office programot akarom rajta használni, mivel a szakdolgozatom szeretném megírni rajta már csak, ezért jó lenne ha a Word akadásmentesen futna mialatt megvan nyitva több Word/Excel és több Chrome fül, akár PDF-ek, meg egy Spotify ami közben szól :D

Ez mellett néha Netflix, de csak kb 2-3 havonta egyszer ha valami megtetszik előzetes alapján.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

-

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mindegy igazából.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Max havi 1-2x de az is elképzelhető, hogy egyszer sem.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows 10-11 igazából ez is mindegy.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

Ehhez nem értek, szerintem nekem 8 GB RAM elég lehet, de legyen bővíthető a későbbiekben.

SSD legalább 512 GB, és legyen potenciálisan ez is bővíthető.

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

-

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Használt is szóba jöhet, bár eléggé lebeszéltek róla, hogy a mostani választék nem éri meg, mert minimális ráfizetéssel újakat lehet venni sokkal jobb teljesítménnyel, mint a mostani használt üzleti gépek.

(#174184) Pyttawrx válasza fbarni (#174183) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha Január-február, akkor még nincs értelme feltenni a kérdést. Használttal sincs, bőven jók azok, és 150-170k közt kapsz jót

(#174185) Ruszki


Ruszki
senior tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200.000 HUF
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni felhasználás.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékokra.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" Full HD LCD, de ha belefér akkor lehet IPS.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Aztali funkciót töltene be.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD min. 256 GB, RAM 4 GB min.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jelenleg nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Eddig úgy néz ki új.

Előre is köszönöm az ajánlásotokat! :R

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#174186) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Autoszerelő ismerősnek kellene egy új laptop autódiagnosztigára/hibakód kiolvasásra.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200.000 - 250.000 HUF
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munkára, autódiagnosztika, hibakód kiolvasás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használná játékra.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nincs preferencia, ami a felhasználáshoz jobb, kijelző mérete 14" talán.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Műhelyben lenne használva, sokat hordozva, autókra rákötni stb.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10/11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500 GB ha lehet SSD de nem baj ha HDD, Ram talán elég a 4GB de ha belefér 8GB verzió az jobb lenne
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Strapabró gép kell.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

A lényeg, hogy birja a strapát, felhasználását tekintve eléggé kemény környezetbe fog kerülni. :R

Köszönöm előre is!

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#174187) Kbali válasza Pickle Rick (#174186) üzenetére


Kbali
nagyúr

Strapa gép nem lesz ennyiért. Az is kérdés, hogy a diag kábele az soros portos vagy usb?
Én műhelybe valami használt Thinkpad-et vennék mo djuk a keret feléből. X250, T450.

(#174188) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
Mostanában vennék egy olcsó (<200000) notebookot netezni, filmezni, tanulni és megakadt a szemem ezen: [Asus VivoBook X1503ZA] Suliba, munkahelyre hordoznám, 8/256GB elégnek látszik jelenleg. A friss ropogós hardver, remek kijelző és nagy akku mellett mennyire kétpálcás? Ennyiért azért jó vétel?
Esetleg valami másik gépet tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174189) Pyttawrx válasza ktommy91 (#174188) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem ez jónak tűnik.
Később még bővíthető 16GB-ig, ha erről beszélünk.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#174190) g@bo válasza Pyttawrx (#174189) üzenetére


g@bo
nagyúr

Ezek a vivovook ok zsanér területén nem gyengék?

hasonló a dilemmák thinkpad vs ideapad terén..

(#174191) Sztmargit válasza g@bo (#174190) üzenetére


Sztmargit
csendes tag

Én sem igazán értem, hogy miért ajánlja a kolléga, hiszen az összefoglalóban 3 felkiáltójellel szerepel, hogy az ASUS Vivobook sorozata kerülendő.
Hiába friss, ropogós a hardver, csodaszép a kijelző, ha 2 év múlva kitörik a zsanér a műanyag házból. Cáfoljon meg valaki, ha rosszul gondolom.

Raiffeisen Bank, Gránit Bank és Revolut Bank ajánlókóddal rendelkezem, kérésre szívesen adok.

(#174192) ktommy91 válasza Sztmargit (#174191) üzenetére


ktommy91
addikt

Ezért kérdeztem a minőséggel kapcsolatban. Mondjuk talán MIL-STD 810H megfelelőség mellett nem kellene hogy olyan gyenge legyen.

Nincs kerítés.

(#174193) Pyttawrx válasza Sztmargit (#174191) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köze sincs ahhoz a vivohoz, vagy a vacak nyeklik-nyaklik ideapad 3-hoz.
Military GradeUS MIL-STD 810H military-grade standard minősítése van.
Ennek tartósabbnak kell lennie, mint annak aminek nincs ilyen minősítése. Ez ennyiért nagyon jó árban van. Szép, minőségi lcd, erős hardver.

[ Szerkesztve ]

(#174194) SeniorTilla válasza Pickle Rick (#174186) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez felejtős ennyiért. Vannak ügyfeleim akik megvették a legolcsóbb gépeket ilyen célra, de csak a baj van velük. Vegyetek használt Elitebookot, azzal nem lesz gond egy darabig.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174195) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#174193) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Túl új még ez a gép ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani róla. Pont nem kellene ajánlani szerintem sem. Majd 6-12 hónap múlva meglátjuk, mit sikerült összehozniuk Asuséknak a legolcsóbb gépükkel. Nagy minőséget tuti, hogy nem. Valóban jó árban van, sőt 130 ezerért is van. Ugye nem hiszitek el, hogy ez bármilyen katonai szabványnak megfelel....

Más márkáknál ezért legalább 2x ennyit, vagy 3x ennyit kérnek. Ne gondoljuk már, hogy az ASUS lehívta Jézust és csodát tett :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174196) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#174195) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez új még, de összehasonlítva a tudást, és minőséget (leírás alapján), ezért az árért szerintem ajánlható bőven. Nyilván csoda nem lesz ebből sem.
Főleg amellett, hogy rá lett “mondva” pl a HP 15s az ismert minőség mellett, hogy kb ilyen áron vehető, 120-150 ha nincs más. Azért szerintem ez a 180k árért vakon ajánlható ezzel szembe
Ha tévedek, majd a tapasztalatokkal alátámasztják.

130-ért az tn panel, nem oled. Ezt a TN panel miatt nem is ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#174197) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#174195) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azért csak úgy nem írják oda azt a szabványt. Na! 😀

(#174198) ktommy91 válasza SeniorTilla (#174195) üzenetére


ktommy91
addikt

A 130k-s verziónál nem is említik a military grade-et. [link]
Én szerintem bevállalom a gépet... Csodát nem várok, de nem is vagyok HC felhasználó, vigyázok a dolgaimra. Na meg nem is elitebook-hoz vagyok szokva... Egy ideje asztalit használok, előtte pedig Lenovo y570 volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174199) Dhampir válasza ktommy91 (#174198) üzenetére


Dhampir
félisten

Létezik most ez az Asus 90 napos elégedettségi garancia akció (2022. október 10. – 2022. december 31.) Asus OLED laptopokra, viszont úgy tűnik, hogy csak ezek a laptopok vesznek részt benne:
Lista

Viszont olvasható egy ilyen megfogalmazás is (ám lehet, hogy tényleg csak a linken lévőknél él az akció):
Résztvevő laptopok: Minden ASUS OLED laptop

Mindenesetre rákérdeznék, hogy hátha a kiszemelt laptopra is érvényes-e a promóció.

(#174200) Pyttawrx válasza ktommy91 (#174198) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Majd kérlek számolj be a tapasztalatról, ha meg lesz. Sokat fog segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.