Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174651) Pyttawrx válasza Szajo (#174650) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
összefoglaló:
Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.

(#174652) CptMisi


CptMisi
őstag

Helló!
A segítségeteket szeretném kérni, mert a mostani laptopom már nem teljesít túl jól és kezd megbízhatatlanná válni, úgyhogy lassacskán időszerűvé válik a váltás.
Kezdem azzal, hogy mit néztem ki: [link]

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság (Főleg, ha van valami jó Black Friday akció, bár kezdek kételkedni ebben)
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400.000-ig
3. Felhasználás?
Irodai programok, játék, filmnézés

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Van egy korrekt asztali gépem, így játszani elsősorban azon szoktam, de azért szeretném, ha egyszerűbb játékokkal (LoL, R6 Siege, Company of Heroes...), ritkán esetleg komolyabb gépigényű játékokkal is.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15+, lehetőleg matt, a panel típusa nem prioritás
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Viszonylag sokat hordoznám, és alkalmanként utazás közben is használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lehetőleg
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 512Gb elégnek tűnik
RAM 16Gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Filmnézés közben halk működés.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban új gépben gondolkodom, de akár használt is lehet, megfelelő garanciával.

A kérdésem az, hogy ezek fényében van-e ebben az árkategóriában jobb választás a linkelt modellnél. Illetve, hogy mennyire ajánlott ez a modell?

Köszi szépen. :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#174653) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem. Szeretnék venni egy új notebook-ot, amit papír edenred utalvánnyal szeretnék kifizetni; vagy legalább az ár nagy részét. (ASUS TUF DASH F15 (2022) FX517 FX517ZE )
Media Markt- nál érdeklődtem, de nem adtak egyértelmű választ..., és drágábban is adják, mint egy pc-s boltban. :F

(#174654) cs.zs. válasza CptMisi (#174652) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az 5-ös és 6-os pontban jó nagy ellentmondás van, azt tudod?

15+ -os méretet legrosszabb hordozni, nagy a méret, akár nagy lehet a tömeg is.
A gamer laptopoknak (dedikált GPU-s játékra teremtett masinák) 120 Watt feletti töltőjük van, 160W-180W-230W , stb, és ezek egyre nagyobb, egyre nehezebb kockák.
Amellett, hogy a hátizsákod is egyre jobban fog feszülni, és egyre jobban fogja húzni a válladat, vonaton kinyitni sem lehet, egyszerűen nem férsz el vele.
Én is sokat vonatozom, épp most váltottam 1,4 kg-os 14" Asus Zenbookra, amelyiknek a töltője is "kis kocka", és az InterCity-n is ki lehet nyitni a laptopot két üléssor között.

...itt kérem mindenki!

(#174655) CptMisi válasza cs.zs. (#174654) üzenetére


CptMisi
őstag

Most, hogy így mondod, egyértelmű lett, hogy a 6. kérdés erre vonatkozik. Őszintén szólva most egy 15,6"-os, 2,5kg (+töltő) súlyú laptoppal járkálok, különösebb megterhelés nélkül.

Az utazás közbeni használat pedig annyira ritka, hogy ezért nem kötnék kompromisszumot a használat 99,9%-ának "kárára". Autóban nem okozott gondot a használata, vonaton pedig csak a négyes ülésen, illetve annak asztalkáján használtam eddig.

Az egyetlen valós problémának ezzel kapcsolatban a repülőgépes súlylimitet látom, de azt eddig is ki tudtam gazdálkodni.

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#174656) verdeX válasza cs.zs. (#174646) üzenetére


verdeX
csendes tag

Oké, köszönöm a segítséget és a megerősítést!

(#174657) karlov


karlov
lelkes újonc

Sziasztok!
Két laptopot rendeltem:
1. HP Pavilion 14-DV0033NH 303A9EA (I3, 1135G7, WIN10) 140 ezer
2. HP Probook 440 (I5, 1135) 200 ezer

Otthoni általános felhasználásra (böngészés, word, kis youtube videók) véleményetek szerint melyikkel járnék jobban? (nem elsődlegesen anyagi szempontból)
Köszönöm!

(#174658) xXxian válasza karlov (#174657) üzenetére


xXxian
senior tag

Egy fényerős, nem 60Hz-es oled Asus nem férne bele a keretbe?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174659) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Sziasztok.

Ajéndék lenne egy Hölgynek,
Kis PS, lightroom egyéb dolgok, külső monitorral használná.

Lenovo Ideapad 3 82KU005HHV 15,6", AMD Ryzen 5

Lenovo Ideapad 3 15,6", Intel i5 11th

mit gondoltok melyik ideálisabb a kettő közül? :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#174660) SeniorTilla válasza karlov (#174657) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A két gép egyáltalán nincs pairban egymással. A probook irodai gép a pavilion otthoni. Pavinak jobb az anyaghasználata, alu a palmrest, jobb a hangja, stb. A pronak pedig erősebb a procija (az i3-1135G7-et gondolom elírtad). Ha nem kell i5-, én a Pavit venném, mert sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174661) karlov válasza xXxian (#174658) üzenetére


karlov
lelkes újonc

Az UM3402 -re gondolsz 280 -ért vagy a pro 15 UM535 -re 330 -ért, esetleg másra?
Nem gond a különbség, lehet tájékozottság híján, de kicsit tartok az OLED -től (tartósság, beégés, PWM, stb) és AMD -m sem volt még eddig.
Egyértelműen jobbak lennének?

(#174662) Mikulásbá válasza karlov (#174661) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kell már félni az OLED-től, a MyAsus appban van egy csomó beállítás az OLED védelmére, azokat be kell kapcsolni, ennyi.
PWM általában csak is fényerőnél(50% alatt) van még-ha van.

(#174663) karlov válasza SeniorTilla (#174660) üzenetére


karlov
lelkes újonc

Igen, elnézést, a pavilion 14 I3 1115G4, a probook 14 I5 1135G7.
A pavilion -nak jobb az anyag használata? Hú én pont fordítva gondoltam a minőségi előnyt a pro irányában, de mivel irodai gép, arra gondoltam esetleg hangban gyengébb, még ha nem is koncert élmény az elvárás, de azért pl youtube szóljon elfogadhatóan.
A fentiek ismeretében jól sejtem, hogy mindkettőnél jobb készülék a Zenbook 14 OLED UM3402? (ez szerepelt még a terveim között, tartva kicsit az OLED -től)

(#174664) cs.zs. válasza Elektrosokk (#174659) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nyáron egy tanárnő ismerősünk kért meg minket, hogy válasszunk már neki egy masinát, amivel a suliban, ppt-t vetíthet, stb, egyéb iskolai dolgok. A vételárat 150 - 200.000 Ft-ban szabta meg, úgy hogy inkább 150, mint 200.
Ezt kapta (vette magának), igaz akkor még 149.900 Ft volt (+Win10 +Office),
és azóta is imádja a kis "kék villámot", így hívja. Aprócska, könnyű, gyors.

Ezt csak azért írom, mert szerintem sokkal nőiesebb egy kis 13-14-es modell, mint a 15.

[ Szerkesztve ]

...itt kérem mindenki!

(#174665) xXxian válasza karlov (#174661) üzenetére


xXxian
senior tag

Innen valamire, remélem nem számít reklámnak, de itt nagyon jól össze van szedve a frissítés és a fényerő. Beégéssel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, nem vagyok szakember, de úgy hiszem, az OLED a jövő, ha fontos a vizuális élmény. A kijelző fényereje miatt sok notit eléggé lehúznak. Én az MSI Modern és a ThinkBook termékcsaládot ejtettem emiatt. Elsőnél nem is írják a fényerőt, másodiknál elvileg 300 nit, de tesztelve ezt sem teljesíti.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174666) bach66 válasza bach66 (#174647) üzenetére


bach66
tag

Na, megrendeltem az akciós
ASUS ZENBOOK 14 OLED UM3402 laptopot,
remélem, nem fogom megbánni és örömmel fogja használni a lányom.
(Először kicsit idegenkedtem tőle az OLED kijelző miatt, hogy fényes meg PWM...)
Köszönöm a visszajelzéseket! :R

[ Szerkesztve ]

(#174667) karlov válasza Mikulásbá (#174662) üzenetére


karlov
lelkes újonc

Köszönöm az információt!

(#174668) g@bo válasza bach66 (#174666) üzenetére


g@bo
nagyúr

Windows nincs rajta… en is rendeltem, ma szóltak h megvan, de lehet marad ez…. [link] ez már nálam, csak nem mertem kibontani.. :U

(#174669) bach66 válasza g@bo (#174668) üzenetére


bach66
tag

Windows és Office a Tisztaszoftver program részeként lesz rajta ingyen.
:))

(#174670) CptMisi válasza CptMisi (#174652) üzenetére


CptMisi
őstag

Esetleg az MSI Sword 15 kapcsán valami vélemény? Sajnos a magyar billentyűzet kiosztásról sehol sem találtam képet, de ez is érdekes lehet.

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#174671) bach66


bach66
tag

Még egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kedves ismerősömnek, egy nyugdíjas tanárnőnek segítenék laptopot venni, mivel az eddigi már használhatatlanul lassú.
Alapvetően emailezni, netezni, Youtube videókat nézni szokott. Olykor Word.
Ehhez szerintem bőven jó a következő:
MSI MODERN 15 A11MU
Ez most nagyon le van árazva (150e). T.képpen azt nem értem, miért olyan magas az eredeti ára (270e ??)
Mit szóltok hozzá? Érdemes megvenni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#174672) Pyttawrx válasza bach66 (#174671) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez szuper ár, és vehető is. :)

(#174673) Jakesz válasza bach66 (#174671) üzenetére


Jakesz
őstag

Az eredeti ár ne tévesszen meg, csak a szokásos black fridayes kamu, hogy nagyobbnak tűnjön az akció, és könnyebben behálózzák a laikusokat. Max 180-200 lehet a valós ár, de 150-ért így is jó ajánlat.

(#174674) Pyttawrx válasza Jakesz (#174673) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

240-250 közt volt ez kb

(#174675) Dhampir válasza bach66 (#174671) üzenetére


Dhampir
félisten

Plusz 5000 Ft vagy valamivel drágábban 10000 Ft összegért, de nagyobb; 512 GB SSD-vel is kapható:

MSI Modern 15 A11Mu-662 9S7-155266-662

Habár MSI gyártmány, ám az "í" betű helyét ennél is szokni kell, akárcsak például a HP egyes notebookjai esetében.

Lásd ezen a képen, és a teljes billentyűzetkiosztást is egy másik képen.

[ Szerkesztve ]

(#174676) cs.zs. válasza Dhampir (#174675) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hát igen,
sajna nem mindegy, hogy a gyártó a U.S. , vagy a U.K. billentyűkiosztás-t akarja magyarítani.
US billentyűknél a bal shift hosszú
UK billentyűzetnél a bal shift rövid/osztott, és máris megvan a magyar hosszú í helye.

...itt kérem mindenki!

(#174677) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#174674) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Annyiért ez a gép nagyon drága, a 150-et megéri, de többet nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174678) oreg0503 válasza SeniorTilla (#174677) üzenetére


oreg0503
tag

Bocsi csak bele vau-vau-zok.
2 mag 4 szál??? Mindez 2022-ben?

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174679) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#174677) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát ez viszonyítás kérdése, de igen ez is túl van árazva alapesetben.

(#174680) Pyttawrx válasza oreg0503 (#174678) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennyi pénzért ez jár és amire kell, arra elég is lehet. Én is amellett vagyok, hogy minimum 4mag/8szál, csak tudod, mikor ennyi a keret rá, akkor az győz

[ Szerkesztve ]

(#174681) Mikulásbá válasza Pyttawrx (#174680) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor jön a "alig használt üzletit" vonal,.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#174682) Pyttawrx válasza Mikulásbá (#174681) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahol szintén ilyesmit kap, vagy a nagyobbak már lehet kifutnak ebből az árból, ugye amire van gar, meg normális forrásból van

(#174683) Mikulásbá válasza Pyttawrx (#174682) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

Csak azért mégis minőségibb ez a vonal.

[ Szerkesztve ]

(#174684) Pyttawrx válasza Mikulásbá (#174683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az MSI modern azérr már válalható szerintem bőven, főleg amik vannak itt újban 140-160 közt

(#174685) Mikulásbá válasza Pyttawrx (#174684) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez rendben is van.

(#174686) SeniorTilla válasza oreg0503 (#174678) üzenetére


SeniorTilla
veterán

300k-ért vannak normális gépek is :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174687) oreg0503 válasza Pyttawrx (#174680) üzenetére


oreg0503
tag

Igen, teljesen igazad van! :R :R :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174688) oreg0503 válasza SeniorTilla (#174686) üzenetére


oreg0503
tag

Igen, erre gondolok én is. Ha kicserélem az asztali PC-t valószínű már laptop lesz . Ja az meg biztos hogy akkor már nem 300e lesz az ára. Sajnos. :R :Y

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174689) hódmaci válasza hódmaci (#174623) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szétnéztem és kicsit az összefoglalóban és növeltem a keretet.
Mit ajánlanátok ezek közül?:

HP Pavilion; Acer Aspire 5; Lenovo Ideapad 5; HP Probook 4sorozat

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#174690) bach66 válasza Dhampir (#174675) üzenetére


bach66
tag

Hm. Köszönöm a hozzászólásokat.
Ez a billentyűzetkiosztás (a hosszú í helye) elbizonytalanított.
Egy idősebb tanárnőnek ez lehet, hogy komoly mínuszpont. :(

Viszont találtam neki egy másikat (ASUS EXPERTBOOK P1 P1512),
ugyanúgy i3-1115G4 proci, 8GB RAM és 256 GB SSD (ennyi tárhely untig elég neki, nem töltöget le filmeket :)
Igaz, a képernyő gyengébbnek tűnik - de olcsóbb is, csak 120e.
(Az akku sem izmos, de úgyis szinte kizárólag otthon, hálózatról használná.)

Erről mit gondoltok?
Ennek normál magyar billentyűzetkiosztása van? (í balra lent az y mellett?)
Ezt pl. miért nem tüntetik fel, vagy miért nincs a MAGYAR billentyűzetről egy normális kép???
Ez túl nagy elvárás?

[ Szerkesztve ]

(#174695) szolyakf


szolyakf
újonc

Sziasztok!
5 évvel ezelőtt, egyetem kezdetekor vettem egy Lenovo i7-es laptopot. Akkoriban kolis voltam, gamelni jó volt, cserébe elég nehéz darab. Mostanra már töltő nélkül nem akar működni, SSD tavaly lett bele téve, hajlamos túl is melegedni.
Kockulni már nem kellene, tanításra már annál inkább. Hamarosan megkapom a diplomámat, és tanítás mellé elengedhetetlen egy biztos társ. Ajánlott újat venni, ha igen milyet? Vagy csak cseréljek aksit benne, és kalap kabát? Én alapból M1-es Macbookra gondoltam, sokan ajánlották.

(#174699) Mikulásbá válasza Jakesz (#174697) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez jogos! Én rákérdeznék, miért bontották fel. Bár ha Digiprime vagy Radium, semmin nem csodálkoznék. :((

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.