Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#172701) Pyttawrx válasza Yszapos (#172698) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát elitebook már jól hangzik, de kell ssd bele.

(#172702) arcitec


arcitec
addikt

Szerintetek melyik érheti meg jobban, tartósság,megbízhatóság,billentyűzet szempontból.
Igaz a Lenovo több háttér(mem/ssd) de a Dell mellett meg az akku szól számomra.
A 16 GB memória az nem annyira,(8GB-hez) esetleg az 512 ssd bár a 256 is elég lenne.
[Lenovo] vs. [Dell]

[ Szerkesztve ]

(#172703) renasava


renasava
csendes tag

Sziasztok!
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónap
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250 eFt körül
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Böngészés.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 vagy felette.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nincs hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 vagy 11 előre rátelepítve.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 512 és legalább 8 GB RAM.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jelenleg egy 5 éves Hp 250 G7esem van 4 Gb rammal és SSD nélkül, teljesen elégedett vagyok vele csak nagyon belassult, ennek turbósított változatában gondolkodom.
Ezt néztem ki: https://www.notebook.hu/hp-250-g8-2x7l4ea-291928
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
csak új.
Köszönöm!

(#172704) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-450eFt
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés,
tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
szoftverfejlesztés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", 1920x1080, matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Gyakorlatilag nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 250GB+, 16GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legalább 6 mag, inkább Inteles
Ha lehet ne zúgjon a ventillátor
ASUS, Dell, HP preferált
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

[ Szerkesztve ]

(#172705) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok, nem teljesen idevág, de htha van ötletetek.
Egy Elitebook x360 1030 G3-as laptophoz szeretnék venni egy Pen-t. A kinézett MPP 2.0 Tilt Pen támogatottsági listájában nincs benne az Elitebook.
Tudtok ajánlani más, megbízható db-ot?
Köszönöm.

(#172706) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok,
Felhasználási területtől függetlenül, az alábbi 2 zenbook kapcsán vannak komolyabb tapasztalatok? Melyik a jobb minőség? Gondolok itt zsanérokra, hűtésre, meghibásodási rátára, stb.

[link] [link]

(#172709) SeniorTilla válasza Mankó (#172705) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A gép PN száma alapján keress rá a neten, úgy lehet megtalálni, melyik cerka jó hozzá

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172710) Tom1939 válasza SeniorTilla (#172709) üzenetére


Tom1939
őstag

Pont ilyet vettem tőled a boldog békeidők utolsó pillanatában (2019 december) azt hiszem tökéletes volt az időzítés. Amire emlékszem hogy maga a ceruza szoftver istenben sem volt sehol megtalálható aztán napok után csak úgy megjelent (vagy windows vagy valami hp support szoftver "intézkedett" mai napig sem tudom). A ceruza nulla esetben volt persze használva... De legalább az érintőképernyő és a "hajtogatás" rész használva van.

(#172711) Zene01


Zene01
újonc

Sziasztok!
Előre is köszönöm segítségeteket.
Az alábbiakból lényegében a felhasználás a fontos (hobbi zene, videó, 3d animáció), és az ár, (meg persze a minimális hőmérséklet és zaj), a többi csak hozzávetőleges.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.

2. A gépre szánt összeg forintban?
Max. 400 ezer, nagyon esetleg 500e

3. Felhasználás?
Zeneszerkesztés, fotó-, videószerkesztès, 3d animációszerkesztés, rendelés, de mindez csak hobbiszinten + Microsoft office

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Ez nem lényeges, nem játszok, vagy alig.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt, 15.6-17 kb., IPS, de nem feltètlenül

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem, csak nagyon-nagyon ritkán.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 11 v 10, de legyen telepíthető 11-re

8. Tárhely mérete és típusa
Kb. 1 TB hdd és 256 ssd, RAM 8-16 GB

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, LAN, dedikált videókàrtya, hosszútávon strapabíró, ne nagyon melegedjen, ne legyen zajos

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Inkább új.

[ Szerkesztve ]

(#172712) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

A 13 éves fiamnak keresek főleg játékra (nyilván) laptopot. Teljesen hülye vagyok hozzá. :U 150-200 eFt között mit érdemes nézegetni? Jó állapotú használt is szóba jöhet természetesen. Előre is köszönök minden segítséget! :R

(#172713) Pyttawrx válasza xhege (#172712) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Jó lenne, ha elolvasnád a Téma összefoglaló-t, akkor azután fogod látni, hogy mait keresel, az szinte esélytelen még használtban is. :)

(#172714) zsb912


zsb912
csendes tag

Sziasztok!

Szövegíróként dolgozok, illetve szeptembertől kezdem az egyetemet, a Thinkpad T440s-em pedig, aimt imádtam, már az utolsókat rúgja, ezért szeretnék beruházni egy új gépre, Főként munkához és órai jegyzeteléshez használnám (tehát 99 százalékban gépeléshez és netezéshez). Amik számomdra a legfontosabbak lennének, az egy olyan aksi, ami 8-12 órát bír legalább (főként ezért is új gépben gondolkozom), illetve hogy ne fagyjon ki a 8. Opera tab megnyitásakor, tehát vagy 8 giga ramra és egy viszonylag jó processzorra is szükségem lenne. Talán annyit megjegyeznék még, hogy évek óta márkahű Lenovo felhasználó vagyok, nem szívesen váltanék, de ha van sokkal jobb opció, szomorúan bár, de nyitott vagyok a váltásra. Ja, és érintőképernyőset szeretnék, az tök nagy luxus, tetszik.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember elején.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400k alatt szeretném megúszni.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka és tanulás, google Docs, Opera.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Max football manager lenne rajta, ahhoz csak ram kell, meg processzor :D
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-esekhez szoktam, de igazából mindegy. Érintőképernyősnek nagyon örülnék.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, sokat! Fontos, hogy könnyű és strapabíró legyen, mert sokat utazom és szeretem magammal hordani mindenhova, jó lenne, ha bírná az utazást.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows jó lenne.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
8 GB RAM minimum + 512GB SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, érintőképernyő, nagyon NAGYON fasza akksi.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Az akksi miatt most elsősorban újban gondolkodnék, de ha tudtok olyan gépet, ami kielégíteni a fenti igényeimet, és tudok bele venni külön bivaly akksit amivel kihúzok 12 órát töltés nélkül, akkor azzal is nagyon boldog lennék én is, meg a pénztárcám is.

Azt hiszem mindent leírtam. Előre is köszönöm szépen a javaslatokat!

Üdv,
Bence

[ Szerkesztve ]

(#172715) planteksz


planteksz
csendes tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkező két héten belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350k-450k, lehet több is kicsivel, de 500k felé nem mennék.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
15 éves lánynak lesz. Régebbi játékok (főleg Sims4), digitális rajzolás hobbi szinten, programozás, és a szokásos dolgok.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Sims4, Star sable online, inkább régebbi játékok.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Szerintem IPS jobb volna, de mindegy. Fényes lehet. 15-16" között. 1920x1080
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Minimum 256 GB SSD és esetleg 1TB-os HDD. RAM 16GB minimum
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Semmi. Főleg Dell-ben vagy Lenovóban gondolkoztam, de a többit is meghallgatom, ha úgy van.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék venni neki.

(#172716) zsb912 válasza zsb912 (#172714) üzenetére


zsb912
csendes tag

Egyelőre ezeket néztem ki:
[flex5 x360]
flex5 2
flex5 3
Yoga 7

Ezekkel a modellek van esetleg tapasztalata valakinek? Tudnátok mondani róluk p szót? Az aksitól tényleg el lehet várni azt, hogy legalább 6-8 órát kibírjanak netezés és írás mellett? Esetleg hasonló kategóriájú gépeket, jobb áron tudnátok javasolni?

Előre is köszönöm!

(#172717) Dhampir válasza zsb912 (#172714) üzenetére


Dhampir
félisten

Javaslom, hogy még a ThinkPad topikban is nézz szét, hiszen akadnak ott olyanok, akik kenik-vágják a vérvonalbéli ThinkPad-ek témáját:

ThinkPad (NEM IdeaPad)

(#172718) zsb912 válasza Dhampir (#172717) üzenetére


zsb912
csendes tag

köszi szépen, ránézek! :D

(#172719) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok ki néztem egy Acer swift 1est Pentium n6000 256 gb ssd, és 8Gb rammal. A kérdésem az lenne főleg online oktatáshoz lenne használva elég hozzá ez a proci? Gondolok itt online órák alatt nem akad nem fagy le ha 20 30 ember van egy "tanteremben". Válaszokat előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#172720) SeniorTilla válasza csucsu21 (#172719) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne kísérletezz vele, csak a bajod lesz miatta. Rendes i3, de inkább i5 procival vegyél gépet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172721) Okami68


Okami68
csendes tag

Sziasztok.Tanácsra van szükségem.
Ma reggel a 2017-es Macbook Air 13 használhatatlanná vált az asztal sarkával való nem tervezett találkozás következtében.

Holnapra kell döntést hoznom az új vas vásárlását illetően.
250.000 Ft a végső értékhatár.
Munkára használnám, némi hobbi és szórakozás, Facebook, Youtube, streaming szolgáltatók.
Játék nincs, kijelző felbontás részletkérdés - a Macbook tökéletesen kiszolgálta az igényeimet, mert minden másra van asztali gép.
Ügyfeleket látogatok szerte az országban, ilyenkor autóban utazik velem, amúgy táska lakó. Egész nap dolgozom a vassal.
Operációs rendszer tekintetében jöhet Apple és Windows vonal.
Mac esetében 256Gb tárhely kívánatos, Windows vonalon legalább 512Gb. RAM 8Gb megfelelő vagy felette.
A vásárlásra szánt összeg miatt Apple vonalon mindenképpen használt, Windows vonalon lehetőleg új.

Két jelölt van eddig:
Egy barátom eladja a 2017-es Macbook Air 13 Pro vasát, frissen cserélt aksival és billentyűzettel. 220.000 Ft az ajánlat.
Én pedig találtam egy Dell Inspiron 5515FR5WA2/313160 notebookot telepített Windows 10 Home operációs rendszerrel 250.000 Ft-ért.

A Macbookot ismerem, ugye, a Dell azonban pusztán a tetszik kategória. Annak külön örülnék, ha Dell használó megosztaná a tapasztalatait.
Szóval, tanácsot kérnék a melyik irányba haladjak. Esetleg ha van jobb ötletetek ebben az árkategóriában, azt is szívesen meghallgatom.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#172722) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-3 hónap
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250eFt
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés,
tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Manapság csak irodai programok futtatására használom a gépet illetve videónézés.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Néha szoktam játszani: csgo és wow.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", 1920x1080, matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem használnám, de hétvégente suliba szoktam vinni a laptopot.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 250GB, 8 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Valahogy az inteles konfigokat jobban preferálom.
A billentyűnek legyen háttérvilágítása.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Amit még megjegyeznék, hogy jelenleg egy lenovo y510p (i5-4200m gt 755m) laptopot használok. Ahogy néztem 250e Ft-ig bezárólag csak integrált kártyás laptopokat találtam. (Nem néztem utána, de valszeg a gt 755m lenyomja az új generációs integráltat)
Teljesen megvagyok elégedve a y510p-vel ami már kicsit zavaró, hogy a kijelzője HD felbontású :/

(#172723) Dhampir válasza Okami68 (#172721) üzenetére


Dhampir
félisten

A Dell Inspiron 5515 esetében történt olyan videóban megosztott tapasztalat is, miszerint két példány esetében is előfordult az, hogy ölbe véve valahogyan alulról megnyomódva magától kattintott az érintőpad (műanyag a notebook alja).

Ez az a videó:
Dell Inspiron 5515 Unboxing & Review

**Update: I have found an issue with this laptop, in some positions when on a lap, you can press the bottom of the laptop and it will click the mouse. Both laptops they sent me have this defect. The issue is irrelevant if you use it on a desk/flat surface (which is why I didn't find it until now) and is still avoidable when used on a lap, but this definitely an issue and I'd bet is why you're seeing such discounts.**

Ám volt olyan hozzászóló a videó alatt, akinél ez a probléma állítólag nem jelentkezett, már ha ez igaz.

Érdemes átfutni a videó alatti hozzászólásokat is. :)

Dell Inspiron 5515 YouTube videók

A processzor az erősebbik, de a lényeget leírják:

PCGuru rövid cikke:
[Hardver] Dell Inspiron 15 5515 teszt

UltrabookReview:
Dell Inspiron 15 5515 review (2021 model, w/ AMD Ryzen 7)

Megjegyzések:

- Külön dedikált funkciógomb a Wifi / Airplane módnak újabban nincsen a Dell notebookokon, de feltehetően ráprogramozható az egyik üresen állóra, én Linux alatt megtettem egy másik típusú Dell laptopon és valószínűleg Windowson is megoldható, ha kell ez a gombot nyomogatós kényelmi funkció.

- Az egyik nagy áruházban pár nappal ezelőtt 225 000 Ft-ért volt kapható.

[ Szerkesztve ]

(#172724) balintbaba


balintbaba
tag

Sziasztok! Édesapámnak szeretnénk új laptopot venni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
br.450-500 eFt
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak irodai munka, office programok.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használná játékra.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 15.6", a típusa nem annyira fontos, irodában lesz használva
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Korábbi számítógép lenne átklónozva rá.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Nincs erre külön preferencia, nem dolgozik hatalmas fájlokkal, excel táblákkal.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Numpadot tartalmazzon a billentyűzet. Ezen kívül hosszú távon (5-6 év minimum) lenne használva a gép, jó lenne, ha valamilyen tartós konstrukció lenne, jó hazai supporttal.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Kösz előre is!

[ Szerkesztve ]

(#172725) Okami68 válasza Dhampir (#172723) üzenetére


Okami68
csendes tag

Szia,
Köszönöm a részletes válaszodat és a videókat. :R
Apple vonalon megyek tovább.

(#172726) Dhampir válasza Okami68 (#172725) üzenetére


Dhampir
félisten

:))

(#172727) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ebben a topikban vajon mi alapján választanak, hogy kinek válaszolnak.. :U

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#172728) Kbali válasza sutyesz96 (#172727) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az alapján, hogy épp ki ér rá és esetleg van-e kedve végigolvasni sok-sok értelmetlen kérdést, mert a kérdező (tisztelet a kivételnek) nem olvassa el az összefoglalót, ill. annyit sem tesz meg, hogy mondjuk futtat egy árukeresőt és rájön, hogy a megadott kerete közelébe sincs az áraknak, mert ma nem lehet 150e Ft-ért új, érdemben ajánlható laptopot kapni. Vagy rétegigény, amit szeretne, stb...

(#172729) Dhampir válasza sutyesz96 (#172727) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Németországban/Hollandiában fogok vásárolni.

Sajnálatosan a külföldi piacra nincs mindenkinek kellő rálátása.

Egyébként klasszul összeszedett és világos a hozzászólásod.

Ajánlom még a Gaming notebook topik fórumát, ebben az esetben főleg amiatt, mert ott akadnak olyanok, akik jól ismerik a külföldi laptop vásárlási lehetőségeket is.

[ Szerkesztve ]

(#172730) Dhampir válasza sutyesz96 (#172685) üzenetére


Dhampir
félisten

Például érdemes megnézned a német Dell honlapot is és akár onnan szemezgetni:

Dell Technologies, Laptops

Ezen belül az Alienware szériát:

Laptops Alienware

Habár a legolcsóbb Alienware m15 Ryzen™ Edition Gaming-Laptop pillanatnyilag 1.538,99 € az alapgaranciával és egyebekkel, de hátha adnak még kedvezményt, érdemes lehet velük Chat-ben megbeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#172731) Dhampir válasza Dhampir (#172730) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó a hűtése, lásd például ezt a képet.

Érdemes elolvasni a laptopról szóló értékeléseket is a honlap alján vagy akár az Amazonon és a Dell megfelelő fórumain rákeresni a kiválasztott típusra és azt figyelembe véve is dönteni.

Írtad még azt is, hogy ne süketüljek meg a ventitől.

Játék közben azért lesz hangja a ventiknek. Különböző teljesítménybeállításokat lehet használni, de a halk működés, a hűvösebb gép órajel és teljesítménycsökkenéssel is együtt jár.

[ Szerkesztve ]

(#172732) lesi20


lesi20
csendes tag

Helló. Igazábol csak egy kis feedback kellene hogy esetleg a közel jövőben várható lenne egy Laptop drágulás.

Nézegettem egy Lenovo Legion 15.6-os. 5800h, 16gb RAM, 3060, 1000gb SSD. Ezt árulták a héten 433000 ezerért több helyen. Nos az Árukereson most csak egy bolt árulja 44900-ért, valószinüleg az is készlet utolsó darabjait. Most vagyok laptop vásárlás elött, félek elkapkodjáj hamarosan

(#172733) Pyttawrx válasza lesi20 (#172732) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Van rá esély szerintem, bőven.

(#172734) Benőke válasza lesi20 (#172732) üzenetére


Benőke
őstag

Lesz drágulás. Mindenki bejelentette Intel, AMD, notebook gyártók is megemelik, meg hát a FT sincs jó bőrben.

(#172735) lesi20


lesi20
csendes tag

Akkor egy gyors ajánlás. Két laptop közt vacilálok:

Az elöbb emlitett Lenovo Legion (3060, 16gb RAM, 5800h, 1080p/165hz 15.6) 449000FT

Illetve nagyon szemezgeteg ezzel az ROG Strix-xel

6800h, 3060, csak 8GB RAM viszont a kijelzője 1440p 165hz. 459000FT

És elviekben ez nem az a gagyi 60% sRGB panel, hanem rendes 100%. Ti melyiket választanátok?

(#172736) Dhampir válasza lesi20 (#172735) üzenetére


Dhampir
félisten

A szervizszolgáltatást is érdemes figyelembe venni, hogy melyik a jobb hazai viszonylatban.

(#172737) lesi20 válasza Dhampir (#172736) üzenetére


lesi20
csendes tag

Hú arról nem tudok semmit. Mondjuk Lenovo is Asus a két legnagyobb laptop cég a piacon, csak nem lehet annyira gáz eggyikük se

(#172738) Pyttawrx válasza lesi20 (#172737) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Oooo dehogynem… 😂 El sem hiszed mik vannak, miket olasgatni a fórumokon.

(#172739) lesi20


lesi20
csendes tag

Oh vaz.

Meg egy nagyon zöldfülű kérdés. Radium.hu megbizható (már?)

Emlékszem, anno 2016 sokan fekete listára tették.

(#172740) Pyttawrx válasza lesi20 (#172739) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen elvileg volt vmi változás. De szerintem neked is hasznos lehet, ha a gaming notebook topicban is rákérdezel, az általad említett 2 gép ott több tapasztalat lesz. Ha már voltál ott, akkor bocsi. :)

(#172741) SeniorTilla válasza lesi20 (#172732) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ma van egy e-betűvel kezdődő cégcsoport, aki irdatlanul ár alatt nyom gépeket, ami tuti nem legális dolog. Gondolom már felfigyeltek rájuk a többiek is és tesznek valamit, mert a többiek beszerzési ára alatt 20-30-40%-kal nem lehet gépeket árulni, csak ha mókolnak.

Na, ha ez a forrás megszűnik, akkor lesz drágulás rendesen.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172742) Motar


Motar
tag

Sziasztok!

Vloggerkedéshez kellene egy új gép. Egyenlőre fullHD webcam-ot használok, de tervben van egy komolyabb fényképező is. Egyszerre 3-5 oldalon sztrímelnék 30-60PFS-ben.
Sajnos azt se tudom, hogy ehhez kell-e dedikált VGA, vagy nem. Ha nem akkor az se feltétel. Ténylegcsask erre lenne használva.
Köszönöm

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanág, nem SOS azért
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Jó lenne 300ból kijönne
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Stream
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
0 játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Panel mindegy, fullHD ideális lenne 15"
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz és nem
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, nem lenne baj ha a 11et is támogatná már, de nem feltétel
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legyen egy 256-os SSD legalább, RAM pass, amennyi kell
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó lenne sok USB port, de nyilván nem feltétel
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#172743) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!
Olyan laptopot/notebook-ot keresek, ami 100-140 e Ft árkategóriában van, keveset fogyaszt, és (kompromisszumok bevállalásával) mostani AAA gameket is elvisz. Nem tudom, mennyire szűk keresztmetszet, vagy nem létező kategória, amit keresek. Új és használt (régebbi) tipp is érdekelhet.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#172744) pilipi válasza Dinomano (#172743) üzenetére


pilipi
aktív tag

(#172745) Mikulásbá válasza Dinomano (#172743) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább a nem létező kategória. :U

(#172746) Kbali válasza Dinomano (#172743) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez egy troll vicc volt ugye? Hogy figyel-e valaki.

(#172747) Pyttawrx válasza Dinomano (#172743) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. :U
Ennyiért kizárt.

(#172748) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Figyelünk :)

Plusz ha már koptatom az ujjaimat: tud valaki olyan BMW-t, amire nem kell költeni, 250-et tud tartósan a német pályán, és 5 liter alatt fogyaszt? Mindezt szeretném megúszni 300e HUF alatt...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172749) ollie válasza Dinomano (#172743) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

300 ezer alatt nem hiszem, hogy kapsz ilyet, de lehet, hogy keveset mondtam.
Egyébként még desktopot sem kapsz annyiért.

[ Szerkesztve ]

***

(#172750) Mikulásbá válasza ollie (#172749) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Keveset :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.