Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#132501) khalox válasza bebe159 (#132496) üzenetére


khalox
őstag

Az a 4. generációs i5 a mellette lévő GPU-t bőven kihajtja, és cserébe nem is fog agyonmelegedni, mégis egy hangyányival nagyobb teljesítményt kapsz, mint egy 7200u-val (ha ez számít, tényleg alig van különbség). Persze az utóbbiban sokkal jobb az integrált grafika, de ha játszol, úgysem azt használod.

Az hogy meg mitől ilyen jó? Ez nagyon relatív - a lényeg, hogy ennyiért garanciával, IPS kijelzővel nincs jobb.

IPS alá ne menj, nagyon szép és jó az elhatározás a külső monitorral, de ez csak olyan, mint egy újévi fogadalom :D
Van itt 3 másik laptop 1366x768 TN-nel - fáj eléjük leülni egy 1080p IPS után.

[ Szerkesztve ]

(#132502) dani98923


dani98923
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Sziasztok!
Szeptemberben megyek egyetemre és sajnos a gépemet nem tudom magammal vinni, mert itthon használva van. Elmentem dolgozni, így 300.000 +- 25.000 Ft-om van egy minél erősebb laptopra/notebookra gamelés, tanulás szempontjából.

1. Augusztus végén.
2. 300.000 +- 25.000 Ft.
3. Gamelés, tanulás (office menjen azt kész XD).
4. Szeretem az open world játékokat: skyrim, gta, far cry; lol, paladins, tf2, hs, stb...
5. Rátok hagyom.
6. Hétvégente járnék haza. Egyébként a koleszban lenne vagy ugye otthon.
7. Win 10 jó lenne.
8. Rátok hagyom.
9. HDMI
10. Rátok hagyom.

Annyira nem értek a gépekhez, ezért is kérem a segítségeteket.
Köszönöm a válaszokat! :)

(#132503) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha valakinek vásárlás előtt úgy van hogy neki elég a TN panelos Notebook, annak ajánlom figyelmébe a következő videómat...

[ Szerkesztve ]

(#132504) Khelben válasza dani98923 (#132502) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7567

(#132505) bebe159 válasza khalox (#132501) üzenetére


bebe159
aktív tag

Értelek, de hülye lennék nem rákötni a monitort, amikor a szobában egy asztal van, ahova a notit rakhatom majd, és azon az asztalon virít a monitor is, itthon biztosan nem a minikijelzőt lesem majd... Tv-m meg nincsen. Azért tartok kicsit a 4. gen i5-től, mert az kb már 4 éves, és ahogy tervezem, még kb 4 évig használnám, akkor már kvázi 8 éves lesz, és nem azért szeretném cserélni majd, mert muszáj. Az újabb gen mellett szól az étvágya is (bár ezzel nem nagyon foglalkozom), és a ddr4 ram.
Nehéz döntés, még sokat kell megtanulnom a témáról, de nincs kedvem az ssd és ram beszereltetésével (ramot gondolom csak bepattintom, de az ssd biztos neccesebb) bíbelődni, szerintem az kb +30k lenne (vagy több, nem tudom.)

(#132506) Frawly válasza bebe159 (#132505) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell tartani a 4 éves procitól, az 5-6 éves, 2-3. generációs i5-i7 mobilprocik is olyan erősek, hogy még ma is elég bármire (a gyengébb IGP miatt legújabb játékra lehet nem). Sőt, a 2-3. generációs, M-es jelölésű mobilprocik még erősebbek is, mint az új 4-7. generációs ultralow-voltage procik U-s jelöléssel. Utóbbiak kevesebbet fogyasztanak, de a teljesítményük jobban vissza van fogva.

(#132507) #92275200


#92275200
törölt tag

Szép napot!

Szeretném a segítségeteket kérni vásárláshoz, el vagyok bizonytalanodva és azért szeretem ezt a fórumot, mert itt tényleg vannak olyan emberek, akik megfelelően tájékozottak.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Következő 1-2 hét

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Szeretném megúszni minél olcsóbban, mint mindenki. 160-180 között, de fel tudok menni 220-ig, de nem igen szeretnék csak ha tényleg annyira nyomós az indoka.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

sok munka (böngésző alapú + office + szoftverek tesztelése (számlázó programok, készlet nyilvántartók stb)), egyszerre temérdek program megnyitva, sok film nézés, zene, internetezés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nincs játék, max böngészős :D

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Méret az lényegében mindegy (azért 12"-ig ne menjünk le), mert nagy részt monitorral lesz kötve. Mindenképp full HD, hát.. IPS lenne a legjobb, de szerintem ebben a kategóriában -ha a többi igényemet figyelembe veszem- nem fér bele.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Lesz, alkalmanként (havi pár alkalom), vagy ha éppen kényelmes pozícióban akarok gépezni. De munka közben és film nézéskor ki lesz monitorra kötve.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Az már megvan rendelve.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

500 GB vagy 1 TB. Viszont van egy m.2-es ssd-m, amit szeretnék bele tenni. Annak mérete 2280.
Optikai nem létfontosság.
8GB kellene, de ha az alap 4GB az se baj, majd veszek bele.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Legalább i5 CPU. Mindenképp gigabites lan kell és ac-s wifi, mert több száz megabites kapcsolatot használok. HDMI és legalább 3 USB port szükséges.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új gép, jó lenne ha 3 év garival lenne.
Több szegmensben néztem magamnak gépeket,amik a következők:

Fujitsu LifeBook A557
HP 250 G5 - ár-értékben ezt tartanám befutónak, csak kérdés az, hogy mennyire cinkesek az olcsóság buktatói
HP Probook 430 G4 - Ennél ki van maxolva a keret, de nem tudom, hogy megérné-e ennyit költenem rá az én felhasználásom mellett. Nem érzem azt, hogy annyival többet kapnék érte.
Lenovo Thinkpad E450 - Ez meg nem mai modell, de kérdés az, hogy ér-e ennyit HD kijelzővel? Szeretem a thinkpadeket, csak az a baj, hogy brutál drágák szoktak lenni újonnan.
Egyszer rendeltem innen egy notit a HA-ról, 400 pozitív feedbackes eladótól, de életemben nem csalódtam akkorát egy vásárlásban, mint akkor. Így azóta ki van zárva, hogy én még egyszer használtan, vagy bárhogy is vegyek.

Most 1 évig használtam egy HP Probook 440 G3 notit, azt szerettem, a kijelzőjét leszámítva, az annyira katasztrófa volt, hogy sokszor nem is használtam inkább monitor nélkül, csak amikor nagyon muszáj volt. Ezzel mondjuk tisztában voltam amikor megvettem, mert mondták, hogy rossz, de nem gondoltam, hogy ennyire. Bármelyik más noti kijelzője sokkal jobb volt, még a 100.000 Ft-os belépőt is szívesebben nézegettem.

Előre is köszi a segítséget!

(#132508) B-Clone válasza #92275200 (#132507) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ha találsz A557-et új gépek közül ár/érték arányban azzal jársz a legjobban

(#132509) Khelben válasza #92275200 (#132507) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha pedig nem találsz A557-et, akkor HP Probook 430 G4. Ha monitoron használod, akkor ésszerű lehet a kisebb gép, mert hordozni sokkal könnyebb és kényelmesebb.
A HP 250 G5 jó gép, de egyrészt egy kategóriával lejjebb játszik, másrészt TN paneles, úgyhogy ha van rá keret, én inkább a fenti kettőből választanék a jobb kijelző miatt.

[ Szerkesztve ]

(#132510) Dhampir válasza khalox (#132501) üzenetére


Dhampir
félisten

Még a többé-kevésbé jelenlévő, a kijelző szélénél előforduló bevilágítás mellett is sokkal élvezetesebb a kép, főleg, ha egyáltalán nem- vagy kevésbé zavaróan magas frekvencián vibrál (PWM).

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#132511) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
szülőknek kellene választanom egy lakáson belül hordozni kívánt gépet. Eddig az emeletre kellett feljárniuk az asztali PC-hez, de az a gép megadta magát, így nyitnának a notbook-ok felé.
Amit kinéztek: ASUS 15,6'' HD X541UJ-GQ009 - Fekete
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő 1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 150 e
(3) Felhasználás? böngészés, facebook, unokáknak youtobe-on mesenézés max
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék, max ha az 5 éves unokák egyszer rászabadulnak, jelenleg nem így vannak nevelve
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" , személy szerint a mattot utálom, mert alig látom
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
lakáson kívülre nem lesz, max a kertbe ülnek ki a hintaágyba vele.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 GB vagy 1 TB. Én az I5-ös proci helyett választanék I3-at is, cserébe egy SSD-ért.
Optikai nem létfontosságú, de a kinézettt asusban az is van
szerintem 4 GB elég
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI legyen és 3 USB port szerintem hasznos lenne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

Volt egy régi Asus laptopunk, annak szana-szét tört a váza, főleg a zsanéroknál, pedig nem nyúztuk sokat. Megoldódott már Asusnál ez a probléma? Személy szerint Dell-t vagy Lenovot-t javasolnék nekik, de kiváncsi lennék a Ti véleményetekre. Én az i3 vs i5 esetét sem igen látom át, itthon egy Xeon L5420-as procit használok teljes megelégedéssel.

(#132512) Khelben válasza gonger (#132511) üzenetére


Khelben
nagyúr

Volt egy régi Asus laptopunk, annak szana-szét tört a váza, főleg a zsanéroknál, pedig nem nyúztuk sokat.

Ez a probléma csak rosszabb lett, úgyhogy szerintem felejtsd el az X-es Asusokat. Keress HP 250 G5-öt vagy Dell 3568-at. Inkább a HP-t, abban 150-ért már kapsz ssd-t vagy fullhd kijelzőt is. Lehet, hogy érdemes lenne a fullhd-s darabot választani és cserélni a hdd-t ssd-re, így jönne ki a legjobb ár érték arány.
I3 alatt nem érdemes gépet venni, mert a win10 alapfolyamatai megzabálják a cpu-t és nem sok marad a felhasználónak. Ilyen Pentium meg Celeron csodák csak nagyon türelmes felhasználóknak valók.

[ Szerkesztve ]

(#132513) bebe159 válasza Khelben (#132512) üzenetére


bebe159
aktív tag

Jól gondolom, hogy a 17"-os méretűeknél jobb a hűtés, valamint ha nincs benne dvd meghajtó, akkor azt a helyet is felhasználják hozzá?

Változnak az elképzeléseim, ha sokat költök, előtte szoktam informálódni akár 2-3 hónapig is. Talán megvárom a black fridayt, az még odébb van.

Nem "válasz" akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#132514) Khelben válasza bebe159 (#132513) üzenetére


Khelben
nagyúr

17-esből is van jó hűtésű meg rossz hűtésű is. Önmagában a méret nem jelent semmit.

(#132515) Tikakukac válasza bebe159 (#132513) üzenetére


Tikakukac
titán

Elméletnek nagyon szép, gyakorlatban úgyis elviszi a vékonyítás és az olcsítás az egészet. 15"-ra is mindenki ezt remélte erre meg tessék, ugyanott vagyunk :B

BF-ig meg nyugodtan lehet kéziféket húzni, egyik kolléga már éveket öl ebbe bele, gyakorlatilag minden kifutott azóta amit nézett :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132516) Járókeret


Járókeret
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. bruttó 350.000
(3) Felhasználás?
játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
nyilván az IPS lenne a legjobb, ha a keretig belefér
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB, ha van benne SSD az már plusz
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép garival (céges számlára lesz )

amiket kinéztem itteni olvasgatás alapján, az Dell, viszont nem nagyon látom, hogy mi a különbség a két gép között? lehet csak elírás ?
Dell 1
Dell2
:R

[ Szerkesztve ]

(#132517) #92275200 válasza Khelben (#132509) üzenetére


#92275200
törölt tag

Köszönöm a válaszod!
Engedj meg kérlek még pár kérdést: Az A557-ből csak IPS-es verzió létezik? Erre nem találtam egyértelmű választ, mert van ahol IPS-ként írják a kijelzőt, van ahol csak annyi van, hogy sima fullhd.
Ugyanígy nem találok egyértelmű technikai adatot arra, hogy a hp 250-ben van-e m.2-es csatlakozó, esetleg erről van infód? Ennél is az van, hogy valamelyik videót amit néztem a szétszedésről volt benne, valamelyiknél meg nem. :F
A Probook 430-al úgy vagyok, hogy ér az annyit, hogy + 50.000 Ft-ot ráköltsön az ember? Teljesítményben nem jobb, ez tény, de tényleg 50.000 Ft-nyi minőség különbség van?:) Maga a méret meg nem érne meg nekem ennyi különbséget.

+(#132508) B-Clone: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#132518) Khelben válasza #92275200 (#132517) üzenetére


Khelben
nagyúr

A557-ben ami fullhd az biztosan ips.
HP 250-ben nincs m.2.
Probook 430 bőven megéri a +50-et. Nem teljesítményben, hanem a ház minőségében, az m.2 csatlakozóban, a jobb anyaghasználatban. Nekem megérné, persze lehet, hogy neked mások a preferenciáid.

[ Szerkesztve ]

(#132519) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok, nagynéném laptop vásárlás előtt áll és ehhez kérném segítségeteket. Egy 15 colos full alap gépre lenne szükség, netezésre, officera stb. Ugyanakkor van 1 kisebb bökkenő, ami abban merül ki, hogy a kislánya néha odaülne elé Simset, meg gondolom hasonló kaliberü játékokat játszani.

Az igény annyi lenne, hogy egy 150 ezer forintos kategóriáig bezárólag legyen egy megbízható netezőgép, ami nem roskad össze teljesen a sims 4 alatt. Nincs igény semmiféle stabil 60 fps mizériára. Csak fusson és ne essen szét a gép.

(#132520) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Internetezéshez, WOW-hoz (!) kellene egy laptop.
Jelenlegi laptop:
Asus K70I0 [link]
Intel core 2 duo t6400, 4 GB RAM, Nvidia Geforce GT 120M , 320 GB HDD,

Annyit még tudni kell, hogy egy nőnek lesz a gép. Mint írtam, asus gépet használ évek óta és semmi gondja nem volt vele. Már-már elfogult a márkával kapcsolatban és továbbra is ASUS-t szeretne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 350.000Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Néha office, internetezés, WOW (ez volna a legfontosabb).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
WOW, Mondjuk full HD.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt kijelző, ha elérhető.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hordozva, utazás közben nem.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 7 (Vagy esetleg Windows 10)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szívem szerint SSD (256GB)+ HDD (300 v 500GB) kombóval venném.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Asus márka, 17" kijelző méret. Min 8 GB RAM.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új.

[ Szerkesztve ]

.

(#132521) ak17


ak17
csendes tag

Sziasztok!
Unokatesómnak keresek gépet:

(1) mostanában, de legkésőbb 2-3 hónapon belül
(2) 260e alatt
(3) 3D modellezés, renderelés (Blender, 3ds max)
(4) játék is, de nem a legújabbak (Dying Light például), nem maxon 40-60fps azért jó lenne
(5) 15", matt es IPS
(6) otthon lesz hasznalva a gep, ritkan hordozva
(7) windows 10, de nem baj ha nem tartozék
(8) 8GB RAM legalább, SSD + HDD 1TB, ha most nem fér bele a keretbe az SSD, akkor későbbi bővítés is oké
(9) HDMI, webkamera legyen rajta
(10) hasznalt gep is szoba johet garanciaval.

ezeket néztem:
http://www.laptopszalon.hu/lenovo/lenovo-ideapad-510-15ikb-80sv009nhv-laptop_24492-adatlap
http://www.laptopszalon.hu/dell/dell-inspiron-5567-229650-laptop_28148-adatlap

ez talán jobb lenne, és elvileg van benne M.2 bővítési lehetőség:
http://www.laptopszalon.hu/lenovo/lenovo-legion-y520-80wk0099hv-laptop_27329-adatlap

Előre is köszi a tippeket!

(#132522) Khelben válasza zsotty4 (#132519) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sims4 szerintem elmegy integrálton is, legalábbis nálam a gyerekek azon játszottak vele. Úgyhogy keress HP 250 G5-öt vagy Dell 3568-at, 125k-tól lehet már kapni.

(#132520) Troy.: 17-es gépek felejtősek, nagyon kevés van belőle és brutális a feláruk. Asus N752 volt utoljára ami belefért a 350-be, de szerintem már erősen kifutóban van.
15-ösből kellene megnézni a Dell 7567-et vagy kalandor lélekkel a Lenovo Y720-at (ennél a garanciális szolgáltatás minősége enyhén szólva hullámzó).

(#132521) ak17: a lehető legrosszabb gépeket sikerült kinézned. 260-ból csoda nem lesz, mediamarktban van Asus N551, ami jó lehet. A következő szint már inkább 290k körül a Dell 7567.

[ Szerkesztve ]

(#132523) Járókeret válasza Khelben (#132522) üzenetére


Járókeret
senior tag

szia. nekem a dell 7567 kapcsolatban lenne kérdésem.
kinéztem egy i7 7700HQ procis verziót, viszont nem tudom,hogy a hűtés meg van e oldva hozzá?
köszi

(#132524) Khelben válasza Járókeret (#132523) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#132525) #92275200 válasza Khelben (#132518) üzenetére


#92275200
törölt tag

Itt van egy video, hogy ez az új touch pad a probook 430-ban -mivel a teljes felülete gomb, lényegében- mozgatásra beveszi a kattintást:
[link]
(ha a link nem az időzítésre ugrana, akkor 10:56-tól van a lényeg, kb 10 másodpercig)

Ez mondjuk elég kiábrándító :S Erről a gondról hallottatok már?

[ Szerkesztve ]

(#132526) Khelben válasza #92275200 (#132525) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez valami egyedi hiba lehet, ami nálam volt, az nem csinált ilyet.

(#132527) Tikakukac válasza #92275200 (#132525) üzenetére


Tikakukac
titán

Tripod.

Továbbá: térdhez én sem vertem még gépet, de ha ilyen van akkor szerviz, ott valami valamibe beleér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132528) vp1


vp1
csendes tag

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztus. De ha szerintetek érdemes várni a ryzenre, akkor ősszel.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Bruttó 300 ezer alatt. (Úgy sejtem, hogy emiatt sajnos a munkaállomások kiesnek...)
(3) Felhasználás?
Csak munka, főleg CAD, de nem mindennapi gyakorisággal, arra van asztali gép. Semmi játék.
(4) Ha játékra is használnád
Nem értelmezhető.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
16" fölött, legalább fullhd, többi nem számít.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem kell különlegesen hosszú aksi idő. Csak olyan helyen (irodák) fog kelleni a gép, ahol van konnektor. Útközben nem.
(7) Operációs rendszer?
Nem kell hozzá, de a Win10-et támogassa.
(8) Tárhely mérete és típusa
Az (remélem) nem különös igény, hogy a memória és a háttértár legyen bővíthető (cserélhető).
Kell két meghajtó, az egyik legyen bootolható ssd (vagy ssd-re cserélhető hdd). ODD nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Magyar billentyűzet.
HDMI kell a kivetítők végett, de tán már nincs is olyan laptop, amin nincs.
Régebben léteztek kivetítős laptopok, azok már kihaltak?
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Hát ez nehéz kérdés... Félünk a használttól. Bár lehet, hogy úgy munkaállomás is beleférne...
Ha tényleg van számla és megbízható, többéves garancia, akkor esetleg...

Köszönet

[ Szerkesztve ]

(#132529) Khelben válasza vp1 (#132528) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha használtak felé is nyitnál, akkor nem kellene lemondanod se a munkaállomásokról, se a 17-es méretről: Dell Precision M6800
Új gépből 17-es nem lesz ennyiért és max valami konzumer vackot kapsz, amivel aztán szenvedés lesz dolgozni. De ha ragaszkodsz hozzá, akkor Dell 7567-et néznék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#132530) TayRol


TayRol
veterán

Hali!

Keresem a következő notebookot 13-as (12.5-13.3) méretben. rMBP után lenne win-es gép:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?:
- Következő napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit):
- kb. 280.000 ft (+/- 20e)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén):
- Adobe termékek használata, programozás, net
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- nem játszom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- legalább fullhd ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- nem releváns
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?:
- legalább i5, 8gb ram, 256 ssd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- kártyaolvasó, hdmi, világítós magyar billentyűzet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- új, vagy újszerű, de mindenképpen garis.

Köszönöm!

Üdv,
TayRol

(#132531) borand


borand
aktív tag

Gondoltam beírom - mert itt elég népszerű -, hogy az Aquaban 8 gb Rammal és win8.1-gyel adják az ASUS n551jw-t 230ért.

(#132532) Chaser válasza borand (#132531) üzenetére


Chaser
titán

Vizes tapasztalatom
Vetrem 4 vgat, 105) tiket jo aron 47e/dbert aztan visszavittem, banyaszkodni mar nem olyan jo
Nem kaptam visdza egybol a penzt, kivartak a 14 napot sot tobbet, de nem foglalkoztam vele mas dolgom volt
Egyik srac elottem vett vgst szinten neten, hibas volt, nem kapott cseret, penzt vissza, nem engedtek neki az elallast mert hibas, bevizsgalas blabla, nalam azert a jogszabalyra hivatkoztak h 14 napjuk van, meg aznap 57ert ment arlistaba amuket visdzavittem
Piszkos banda, nem ajanlom senkinek innentol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132533) Khelben válasza TayRol (#132530) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G4

(#132534) TayRol válasza Khelben (#132533) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi. Eddig ez volt a kiválasztottam, ez a 430-as ajánlottabb?

(#132535) Szakiii


Szakiii
addikt

Üdv, szeretnék laptopot venni a következő 1-2 hónapban.

Ár 220-180k. Játékra venném, kijelző méret 15+. Felbontás full hd, nem a legújabb játékokhoz kellene viszont PS munkára is kell játék mellett. Út közben nem lenne használva soha. Főleg használtra gondoltam :)

Mit ajánlanátok? GTX 950 pl elég egy wowhoz? Vagy 960 az alja?

(#132536) hallerlaller válasza Chaser (#132532) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én pár éve vettem ott tabot, ott előttük bontottam ki, doboz nem volt leragasztva, kinyitva volt egy nagy karc a hátulján meg sd takaró lemez meg volt karcolva kiállt belőle egy sorja, mondom ok hozzatok egy másikat, az se volt leragasztva de legalább már jó volt. Bármit vettem ott kis vackokat semmi nincs leragasztva a doboz azt mondják így kapják, szóval lehet tőlük venni ha nagyon muszáj de ott előttük kibontani átnézni persze vga esetén ezt nem tudod. Kicsit ilyen nagyüzem kereskedés feeling az a bolt.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#132537) Khelben válasza TayRol (#132534) üzenetére


Khelben
nagyúr

Envy úgy rémlik kevésbé bővíthető, ha ez nem szempont, akkor jó. Ram forrasztva van, nem cserélhető és csak egy m.2 ssd megy bele. 430-ba lehet tenni ssd-t és hdd-t egyszerre. Arra kérdezz rá, hogy magyar-e a billentyűzet, mert ami nálam volt Envy13, az angol volt, pedig azt is hivatalos magyar garival adták.

(#132535) Szakiii: Asus N551, de siess, mert ha elfogy, nem lesz több belőle.

[ Szerkesztve ]

(#132538) TayRol válasza Khelben (#132537) üzenetére


TayRol
veterán

Jó, ha lehet cserélni ezt-azt. Akkor marad a 430 G4. Köszi a segítséget! :)

szerk: amúgy magyar a bill. megkérdeztem tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#132539) FeZ... válasza hallerlaller (#132536) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nem védeni akarom őket és nem is vitaindítónak szánom, csak ez is egy eset, egy tapasztalat:
Vettem 2 hete egy ssd-t, kiderült az én laptopommal nem megy, visszavittem, 3 nap múlva jeleztek, hogy mehetek a pénzért. Beszerelési karcok miatt levontak valamennyit, de ez jogukban áll, én meg elfogadhatom vagy nem. Én elfogadtam. Rögtön rendeltem is másik ssd-t, amiről már tudtam, hogy jó lesz. Mindkettőt original, bontatlan dobozban kaptam.

(#132540) B-Clone válasza Khelben (#132537) üzenetére


B-Clone
aktív tag

azért az tegyük hozzá, hogy komoly PS munkára a az N551 kijelzője se való annak ellenére, hogy messze jobb mint a kategória társaké.

(#132541) vp1 válasza Khelben (#132529) üzenetére


vp1
csendes tag

Jól guglizom, hogy a Dell 7567 csak 15"? Vagy van belőle 17"?

(#132542) borand válasza vp1 (#132541) üzenetére


borand
aktív tag

Aha, csak 15,6-os van belőle.

(#132543) Chaser válasza hallerlaller (#132536) üzenetére


Chaser
titán

Ez netes vasarlas volt, ahol _indoklas nelkul_ 14 napig el lehet allni, hibas termek eseten is. Annal meg szemelyes atvetnel is el ez az opcio muszaki hiba eseten 3 nalon belul ahogy a srac is visszavitte, kp vissza vagy uj termek. Azt a jogszabalyt valahogy elfelejtetrek alkalmazni, de az en penzemen tudtak ulni tobb mint ket hetet, ugy hogy 4 vgabol egyet bontottam ki es az se volt hasznalva, radasul ugye mert vga valsag van darabjat br +10ert adtak el ujra. Piszkos banda, ennyi. Hibas vganal masik sracnal olyat nyomtak neki majd a nagyker bevizsgalja, cseret nem adnak, penzt nem adnak vissza, ha raertem volna kaptak volna olyan fogyvedes megkeresest megemlegetik, most mazlijuk volt, de senkinek nem ajanlom oket. Az ilyenek menjenek zoldseget arulni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132544) #92275200 válasza Khelben (#132526) üzenetére


#92275200
törölt tag

Akkor jó, konstrukciós hibának azért elég meredek lenne :)

Viszont megosztok veletek valamit. Még mielőtt elkezdtem itt kérdezni, írtam a mysoftnak (itt ajánlottátok is), de ma érkezett rá válasz.
Nem akarok ítélkezni, de én lennék ennyire tájékozatlan? Én valahogy nem ezekről az infókról tudok.

A levél lényege:

Itt a Fuji A557-ről érdeklődtem, amit ide is belinkeltem.

"Szeretnék érdeklődni, hogy az alábbi forgalmazott termékükben található kijelző panel az IPS-es verzió-e?
Előre is köszönöm a válaszukat!"

Kedves !

Köszönjük a megkeresést!

Ez a notebook nem IPS paneles.

Az alábbi konfigurációkat ajánlanánk:

Dell Inspiron 5559 Fekete (fényes)
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=5559_210771

Dell Inspiron 5559 Szürke
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=5559_210769

Hálásan köszönöm a válaszukat! Sajnálattal, olvasom, úgy tudtam, hogy A557-ből ami full hd-s, az mind IPS panellel szerelt. Ez az információ teljesen biztos?
Az ajánlatuk (a két dell) sajnos nekem nem megfelelő, mert a kijelző TN paneles, a lan és a wifi nem gigabites (több száz megabites kapcsolatot használok a munkám során).

Kedves !

A Dell-ek IPS panelesek.

Én nem így nézegettem körül, de lehet ekkora tévedésben lennék? :F

(#132545) Tikakukac válasza #92275200 (#132544) üzenetére


Tikakukac
titán

Kapcsolják be, olvassák ki és az LG-nek küldjék ki a kódját. A kijelzők vitája mindig nagyon körülményes. Én tudom miben mi van, ha más szerint nem az van benne, akkor neki nem az lesz benne. Végeredmény szempontjából nem változtat a dolgon, mert én továbbra is azt kapom ami tényleg benne van. Rendeld le, 14 napod van elállni, 1200 forint a max bukód ha futározni is kellene, könnyű pénz. Bekapcsolod, oldalból megnézed, ha lila, akkor IPS. Sztori lezárva :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132546) Pierre75 válasza Chaser (#132543) üzenetére


Pierre75
senior tag

Pár éve az ipon-nal jártam meg, egy hónapig kínlódtak, húzták az időt, míg sikerült visszautalniuk (netes rendelés 3 napon belül visszaküldve). Az ED-tól szinte nem tudtam olyat rendelni, ami ne bontott, utólag visszaragasztott termék lett volna. Nálam az összes ilyen megy feketelistára.

(#132547) glugi válasza Khelben (#132459) üzenetére


glugi
aktív tag

Köszi!

(#132548) aAron_


aAron_
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy lehetséges, hogy HP ProBook 430 G4 Z2Y23ES modellről HP honlapján semmilyen információ nem található (máshol is kevés)?

Ha jól látom ugyan az, mint a Y7Z51EA, de Win10-zel és HDD-vel SSD helyett, olcsóbb és kevesebb garancia is van rá.

What is your ikigai?

(#132549) xenom0rph válasza aAron_ (#132548) üzenetére


xenom0rph
őstag

És arra tudna valaki válaszolni hogy melyik 430 g4 modellekben van billentyűzet háttérvilágítás? :F

halahala

(#132550) spyduck válasza xenom0rph (#132549) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez konnyu, egyikben sincs :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.