Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#133751) Pyro05 válasza pandion (#133745) üzenetére


Pyro05
tag

Nagyjából 15 tesztet olvastam végig oldalakon vagy néztem meg youtubeon, de a hűtés kérdésre nagyon vegyesek az eredmények. Van ahol konkrét throttlingról beszélnek, van ahol meg kimondottan jónak bélyegzik a hűtő rendszert, sz'al nem nagyon tudom mit gondoljak. :F

War. War never changes.

(#133752) hentes555 válasza Brandynew (#133748) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem, i3, FHD-t néztem, Win 10-zel, újságos akció, csak ezzel a garival nem vagyok kibékülve, hogy a legkisebb helyi számtech boltban is 3 év, az MM-ben meg csak 2 :W

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#133753) Chaser válasza hentes555 (#133752) üzenetére


Chaser
titán

lehet hogy ők két évvel vették, vagy az importőr akitől az mm vette
ha annyi lesz rajta akkor annyi, bővíteni valószínűleg lehet - de érdemes egy serial alapján leellenőrizni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133754) Sukta 95


Sukta 95
tag

Sorry az offért, de ez a topik pörög, az asus-é pedigy egyáltalán nem így ide is beszúrnám kérdésemet: [link]

Közben megtaláltam, hogy egy aw-nb208h kártya van a gépben, amely nem képes 5 ghz-re. a kérdésem az lenne, hogy ehelyett milyen wifi kártyát kellene beszerezzek, hogyan tudom meg, hogy a laptop antennái képesek-e az 5 ghz-re, illetve, hogy a bios mit szól ezen hardverváltozáshoz. Remélem, van egy ráérős szaki, ki tudna segíteni, akár privátban is. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#133755) Pyro05 válasza pandion (#133745) üzenetére


Pyro05
tag

Megkaptam az árajánlatot a Heliosra. Azonos belsővel (1050 Ti) megegyezik az ára a Dell 7567-tel. Az 1060-as GPU 50k felárat jelent az Acerben.

Egyszerűen nem tudom, hogy mi legyen... :F :F

A Dell-ről már több a tapasztalat. Könnyebb bővíteni és tisztítani. Sokkal nagyobb az aksija és elérhetőbb a szerviz. Az Acer kinézetre jobban bejön, több benne a fém és azonos áron IPS panel (bár gyenge fényerő, stb).

Megőrülök! :))

War. War never changes.

(#133756) Wildweasel


Wildweasel
csendes újonc

Sziasztok újra! :)

Azt szeretném kérdezni, hogy a mostani ASUS-okból a K501UB-DM042T jelzésű modell megér-e 180 ezret, vagy legalább erről a K-s sorozatról tudtok-e valamit mondani?

Előre is köszönöm, Wild!

(#133757) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

22 éves újságíró hölgynek keresek laptopot. Alapvető feladatokra, néha egy-egy videó megvágására (nem fontos, hogy gyorsan rendereljen).

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban?
220e Ft max
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, néha egy kis renderelés, tanulás, filmezés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD preferált, jó lenne matt IPS. 14-15 col, inkább kisebb, mint nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten, illetve vonaton is lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ODD nem kell, RAM: 8 Gb (integrált grafikus kártya mellé, egyébként 4 Gb is elég), jó lenne egy M.2-es min. 128-as SSD, HDD nem fontos
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Én ezt néztem ki:
https://www.usanotebook.hu/laptop/lenovo-ideapad-520s-14-80x2007ahv/P52458

Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#133758) Khelben válasza -Valinas- (#133757) üzenetére


Khelben
nagyúr

Rosszabbat elég nehezen találtál volna.
13-as méretben HP Probook 430 G4. 15-ös méretben Fujitsu A557.
Vonaton használathoz inkább a Probookot javasolnám, pont ma utaztam olyan IC-n, ahol a 15-ös gépet nem tudtam kinyitni az előttem lévő üléstől.
A helyében megvenném a legolcsóbbat, a maradék pénzből pedig bele egy ssd-t és akkor lesz tárhely is meg sebesség is. Memóriát meg ráér később is bővíteni, ha kevésnek bizonyulna.

[ Szerkesztve ]

(#133759) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Egyre jobban élesedik a laptop vásárlásom, következő hónapban lesz esedékes. Az előző kérdésemnél kaptam egy csomó jó ötletet, viszont azóta annyiban változott a helyzet, hogy 5 hónap múlva sokat fogom hordozni a gépet, ezért új tanácsokra lenne szükségem.

Ugye a felhasználási kör az web, ui/ui, logótervezés és illusztráció lesz főleg.

A hordozhatóság miatt a HP Probook 430 G4-et néztem ki magamnak, i5.ös procival. Ahogy néztem nem sok különbség van az i7-es processzorral szemben.

Mi a véleményetek?

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv, Skinny26

(#133760) Khelben válasza Skinny26 (#133759) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs versenytársa ebben az árkategóriában, úgyhogy mindenképp jó választás. i5u és i7u között kb. annyi a különbség, amennyivel magasabb az i7 órajele.

(#133761) Skinny26 válasza Khelben (#133760) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Igen, annyit láttam én is különbségnél, akkor az i5-ös modellt fogom választani.

Köszönöm szépen!

(#133762) Wildweasel


Wildweasel
csendes újonc

Üdv, újra :)

Az érdekelne, hogy mik a vélemények mostanság a digiprime.hu-ról? Jár kockázattal tőlük rendelni még mindig, vagy már javítottak a régebbi problémákon?

(#133763) Tikakukac válasza Wildweasel (#133762) üzenetére


Tikakukac
titán

Lesd meg, ha van olyan gép ami máshol nincs akkor a választ is megtaláltad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133764) ben11


ben11
őstag

Sziasztok

Sógoromnak szeretnék segítséget kérni laptop vásárlás kapcsán.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 280ezer a plafon
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai felhasználás, sok oldalas world, pdf dokumentumok gyors kezelése, gyors internetes böngészés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Jó lenne ips, felbontás nem akkora szempont.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Jellemzően fix helyen lenne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? hdd kb 500 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webkamerája azért legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép játszik.

Köszi!

(#133765) Gaben92


Gaben92
őstag

Üdv srácok.
Keresgéltem sokat, de végül oda jutottam, hogy Elitebook 8570W lesz a vétel, mert nem igazán találtam más alternatívát. Úgyhogy most hozzátok fordulnék, hogy tudtok-e esetleg hasonló/jobb gépet ami kielégíti az alábbi igényeket. Ha nem akkor pedig várnék pár tippet, hogy mire kell figyelni az említett gép esetén azon kívül, hogy LG panel legyen benne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Szeptember vagy október
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-175k között mozgok, ennyiből keresem a legjobb vételt. Indokolt esetben 200k belefér.
(3) Felhasználás? Csak film és internet viszont kikapcsolva kb csak takarítás idején lesz. Nagyritkán beeshet egy-két dolog amihez nem árt egy minimális GPU teljesítmény, szóval egy K2000M szintű GPU kéne (kivéve ha a 24/7 megöli, akkor nem fontos)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Kizárólag 15" vagy nagyobb matt FHD játszik
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva nem sokat lesz inkább ide-oda pakolgatva a házban, ágyban, stb.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem feltétel
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD-HDD páros lesz beépítve 128GB-2TB párosítással,(ebből a 2TB HDD már megvan), úgyhogy 128-256GB SSD-s gép érdekelne (de külön is megoldható) RAM-ból 4GB is elég mert van itthon még 4GB-om, de ha 8 van akkor 8. :) Optika max amiatt kell ha a helyére megy a HDD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Billentyűzet világítás kell mindenképp, ezen kívül minden a képminőségnek van alárendelve.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Kizárólag használt üzletiben gondolkodom.

Előre is köszönöm. :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#133766) Arphox válasza ben11 (#133764) üzenetére


Arphox
tag

Talán egy Fujitsu A557 nvme SSD-vel? :D

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#133767) dugo_ válasza Arphox (#133766) üzenetére


dugo_
veterán

Hogy raknál abba nvme ssd-t? Meg aztán a igények leírásának melyik pontja szerint kéne bele? :U

(#133768) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? szeptembertől
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200 ezer de indokolt esetben 230 ezer is lehet
(3) Felhasználás? leginkább egyetem mellé kellene, alap dolgokat futtatnék rajta (chrome, office programok, visual studio)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? játszani nem igazán játszanék rajta, max cod4
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14", fullhd, matt, ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? sokat hurcibálnám be órákra, hogy előadás alatt is pörögjön a cod4 :D
(7) Operációs rendszer? azt majd megoldom :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? elég lenne bele egy 128GB-os SSD, mert van egy asztalim amin minden mást tartok, ramnak olyan 8GB-ot gondoltam és optikai meghajtóra egyáltalán nem tartok igényt
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? egyre inkább bejön az ujjlenyomatleolvasónak a használata, úgyhogy jó lenne ha lenne rajta olyan, type-c
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

[ Szerkesztve ]

(#133769) Khelben válasza Gaben92 (#133765) üzenetére


Khelben
nagyúr

A K200M szintjét hozza már egy Intel HD620 is vagy legalábbis nem sokban marad el, szóval a Fujitsu A557 jó választás lenne újonnan.
Folyamatos üzemre nem vennék 8570w-t, meg semmilyen erőgépet. Akkor már inkább egy 8570p dedikált vga nélkül. De ott meg a vga erő nem lesz meg.

[ Szerkesztve ]

(#133770) Gaben92 válasza Khelben (#133769) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha lehetne kapni billentyűzet háttérvilágításos 8570p-t nem is keresgéltem volna nagyon, de az a 8570w privilégiuma sajnos...

Fuji A557-re rápillantok, de a munkahelyi "egykori flagship" nem túl régi Fuji-k minősége miatt kicsit félek tőlük.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#133771) szapeti40 válasza szapeti40 (#133749) üzenetére


szapeti40
tag

Erre valaki?

(#133772) Chaser válasza Gaben92 (#133770) üzenetére


Chaser
titán

én inkább együtt élek azzal h nincs backlit, én is szerettem volna, ellenben új genesek között jó billzet - előd 8540 azért körberöhögi sajnos:) de már nekem hw-e elavult lett -
viszont elég csendeske, nincs döglős ati benne csak igp, sokszor passzívan megy, csak akkor kapcsolom ki ha napokra ott hagyom, de van h akkor se
kijelző meg kárpótol sok mindenért, ezt az lg hd+ pwm free verziót nagyon eltalálták - az szomorú tény, h gyárilag nem mindet ezzel szerelték csak egy részüket -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133773) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Ez elsikkadt, van esetleg valami ötletetek?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#133774) ecneb


ecneb
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez szeretnék segítséget kérni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-350k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
gépészmérnöki programok tanulása, pici játék, netezés, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Jó lenne ha a most és közeljövőben megjelenő remasterek futnának szépen (Starcraft, Age of Empires)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", 1920x1080, lehetőleg IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hetente kétszer 100km vonatozás, közben nem használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
majd külön Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
0,5-1 TB HDD, 128 GB SSD, min. 4-8 GB RAM, optikai meghajtó nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, billentyűzet világítás
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Igazából párat már kinéztem csak segítség kéne a kiválasztáshoz, de ha van jobb ötlet szívesen fogadom:

[link]

[link]

[link] +4GB RAM

[link] +4GB RAM

(#133775) Mr. Csonti válasza Mr. Csonti (#133768) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Azt el is felejtettem írni, hogy ezzel kacsintgatok: Acer TravelMate TMX349-G2-M-54N2

(#133776) Brandynew válasza Khelben (#133769) üzenetére


Brandynew
őstag

Nálunk a berendelt 20 db Fujitsu A557-ből 2 darab 3 héten belül elromlott és most szervizben vannak. Én is ilyet használok, de mit gondolsz erről a jelenségről?

(#133777) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, valaki segítene beárazni a laptopom? el szeretném adni. Magyar oldalon nem találtam linket szóval szlovák jön de szerintem megértitek. ez az a laptop, nem tudom mennyire számit ha bele irom a hirdetésbe de 2 éves használt, gari már nincs, nem volt hordozva a laptop itthon volt csak asztalon tartva, doboz papirok vannak hozzá, gyári fólia a laptop hátulján és a webkamerán még minddig rajta van (=gondolom ez hozzájárul az eladáshoz mivel meg volt becsülve) 1182 euró volt ujonnan 2 éve.

(#133778) dugo_ válasza gergo5991 (#133777) üzenetére


dugo_
veterán

(#133779) Tikakukac válasza Brandynew (#133776) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt olyan gép, nem ebből, amiből egymás után 5 volt pixelhibás. A következő 3 tucat meg nem. T530-ból zsinórban 3 DOA. Haver ProBookja kapott új alaplapot, aztán szervizből ki sem jött, már kellett a kövi, aztán meg még egy, mert az már alapból nem vezérelt ventit. Kacifántos sztorik vannak sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133780) eppzenberg


eppzenberg
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbiak alapján keresnék új notebook-ot és szeretném kérni a segítségeteket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
140-160 eFt

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános otthoni célra; internet, filmezés, irodai programok, játék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Közepes/gyengébb gépigényű játékokra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
méret: 14-15.6"
felbontás: fullHD lenne preferált, ha belefér
kijelző: matt, nem lényeges az IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán, évente néhány alkalommal.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Inkább legyen erősebb gép HDD-vel, SSD egyelőre nem létkérdés. Optikai meghajtó nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
n/a

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Egyelőre a HP 250 G5 -öt talátam ebben a kategóriában, ami megfelelne.

Lenne esetleg másik javaslatotok?

Köszönöm!

(#133781) Khelben válasza eppzenberg (#133780) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fullhd-val nem lesz más normális gép ennyiért. De játékra elég korlátozottan lesz alkalmazható. Ha kicsit tudnál emelni a kereten, akkor ez a Pavilion ips-es és játékra is jobb.

Brandynew (#133776): Tömeggyártás van, mindenhol vannak hibás darabok. Ezért kell gépválasztásnál a garancia hosszát, megbízhatóságát, gyorsaságát figyelembe venni. 20-ból 2 db szerintem teljesen átlagos a mai notebook piacon. És persze kérdés, mi romlott el, mert ha a hdd vagy a ram, akkor ahhoz nem sok köze van a gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#133783) davebesze


davebesze
csendes tag

Sziasztok! Gép vásárlása előtt állok, segítségeteket szeretném kérni! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember közepe/vége
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150.000 Ft körül
(3) Felhasználás?
Youtube videók fussanak normálisan akár fullhd-ben, gördülékeny netezés, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CSGO 4:3 ban 1280x720 low grafikán ha elfutna örülnék!
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nem lényeges a nagysága, IPS jó lenne de ezek nem mérvadóak számomra
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Itthoni felhasználásra lenne leginkább
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB HDD, 4-8 GB ram, optikai meghajtó is lehet
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindegy csak jól működjön egy pár évig

Nézelődtem már, de konkrét gépet nem sikerült választanom, ezért is kérek tőletek tanácsot! :))

Előre is köszönöm a segítséget! :K

(#133784) Gaben92 válasza Gaben92 (#133770) üzenetére


Gaben92
őstag

Na az A557 nálam kiesett. Nincs kb backlit és a munkahelyi E754/E756/H760 hármas után (amik ha jól tudom nem épp a gagyi Fujik közé tartoznak) inkább nem vállalok be egy ilyet.

Szóval közelítsünk máshonnan. Eredetilet 150-170k körüli használt üzletire gondoltam, de ha új gépből is lenne ajánlott hasonló paraméterekkel 300k körül akkor vevő vagyok arra is. Indokolt esetben 350k-ig is mehetünk, de ahhoz azért már alaposabb indok kell.

Annyi kiegészítés lenne ez esetben, hogy:
- Numpad nélkül nincs élet, kb backlit feltétel
- 15" és 17" is érdekel ha van jó vétel
- Fő szempont még mindig a minőség/anyaghasználat/képminőség

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#133785) Dhampir válasza Gaben92 (#133784) üzenetére


Dhampir
félisten

Az E756 jól néz ki. :)

A könnyű súly mellett még megtalálható benne minden klasszikus funkció, amit mostanában már kihagynak.

(<*>..<*>)

(#133786) Gaben92 válasza Dhampir (#133785) üzenetére


Gaben92
őstag

Csak sajnos a billentyűzete valami botrány. :(
Alig várom, hogy kapjak az új TP-kből egyet ha végre meglesznek. :P

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#133787) Dhampir válasza Gaben92 (#133786) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak sajnos a billentyűzete valami botrány.

Mesélj róla, ha lehet, ez érdekel.

Kikérdeztem korábban egy E736 felhasználót, aki viszont nagyon elégedett a billentyűzettel is.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#133788) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Köszönöm az eddigi segítséget. Egy kérdésem maradt.

A HP ProBook 430 G4 alapból SSD-s változatában M.2 foglalat van lefoglalva, és tudok bele rakni HDD-t, vagy 2.5 inches SSD-t raknak bele?

Köszönöm előre is!

(#133789) Gaben92 válasza Dhampir (#133787) üzenetére


Gaben92
őstag

Június hetedikén küldtem videót az E754 billentyűzetéről. Még írtad is, hogy félrebillen a Z egy picit. Akkor én egy E734-et használtam még azon tűnt fel, hogy valami furcsa. Azóta megtapogattam az E756-ot és a H760-at is, és ugyanaz a helyzet. Írni nem feltétlenül rossz rajtuk, csak a gombok kicsit szerintem lötyögősek és középen süpped mint a veszedelem.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#133790) Khelben válasza -Valinas- (#133788) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erre a boltban tudnak szerintem válaszolni. Ami nálam volt, abban m.2 ssd volt. Abban sem vagyok biztos, hogy az ssd-s gépbe nem kell-e még valami hdd keret pluszba. Ezért lehet, hogy érdemesebb a hdd-s változatot venni, mert az m.2 ssd-hez biztos nem kell kiegészítő alkatrész.

(#133791) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok, ajánljatok legyetek szívesek valamit az alábbiak alapján:

1. most
2. 150000 Ft
3. gazdaságinformatika szakra, első félév
4. nem lesz játékra használva
5. 15", a többi nem lényeges
6. hordozva lesz suliba
7. win 10
8. felhasználásnak megfelelően
9. nincs egyéb kívánság
10. csak új

Köszönöm a segítséget.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#133792) Khelben válasza silboy (#133791) üzenetére


Khelben
nagyúr

160k a legolcsóbb win10-es értelmes gép: HP 250

(#133793) silboy válasza Khelben (#133792) üzenetére


silboy
aktív tag

És win 10 nélkül mi lenne?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#133794) Dhampir válasza Gaben92 (#133789) üzenetére


Dhampir
félisten

Tényleg írtam ilyet? :B

Régen volt, azóta vagy "ezer gépet" pörgettem át.

Viszont kezd rémleni, így, hogy a videót megemlítetted. :K

Köszönöm, hogy megosztottad, tanulságos tapasztalatok. :R

Ez így valóban gázos, jobb minőségre számítottam. :U

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#133795) Khelben válasza silboy (#133793) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanz, win10 nélkül, olcsóbban. [link]. Esetleg újabb generációs cpuval: [link]

[ Szerkesztve ]

(#133796) Yany válasza Komódnyúl (#133053) üzenetére


Yany
addikt

Az említett ZenBookról pár órán belül egy mindenre kiterjedő videóbemutatót rakok fel a TechInt csatornámra. Szólok, ha felért...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#133797) jakabmate98


jakabmate98
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?az elkövetkezendő hónapokban
(2) A gépre szánt összeg forintban?egy használt ideapad700 ára (i7 6700/950-4GB/1TB/8GB) + 20-30 ezer forint
(3) Felhasználás? irodai programok, játék, programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? kizárólag FIFA 17
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? fullHD IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? heti rendszerességgel, utazás közben használnám
(7) Operációs rendszer? nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? optikai meghajtó nem szükséges, SSD fontos lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? a gépre szánt összeg egy használt laptop esetében ennyi, amennyiben nincs ilyen árban megfelelő laptop, akkor akár többért is megvásárolnám

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#133798) N0RBI


N0RBI
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-400 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) irodai programok, tanulás, programozás, weboldal szerkesztés,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem játszok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ips, matt, full hd lenne a legjobb, 13-14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? sokat, utazás közben néha-néha, Mindenképpen ultrabookot szeretnék minél könnyebb legyen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ssd, 8 gb (minimum)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…), hdmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) igen

A kiszemelt jószágok:

https://www.notebook.hu/asus-ux306ua-fc092t-ezust
https://www.notebook.hu/lenovo-thinkpad-13-2nd-gen-20j1s00p00-fekete
https://www.notebook.hu/acer-swift-3-sf314-51-553g-nx-gkbeu-002-ezust

Kérdésem lenne, hogy i5-7200u vs i7-6500u megéri többletköltség?

Segítséget előre is köszönöm!

(#133799) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem.

Ezt a notebookot néztem ki magamnak: LINK

A kérdésem az lenne, hogy ennél jobbat ezen az áron kapok-e?

1. napokban vásárolnám
2. 200 ezer forint környékén vásárolnék (max + 25 ezer ft)
3. játék is lenne
4. nem kell full graf, de 2016-17 es játékok
5. mindenképp IPS full HD
6. heti 2 alkalommal utaztatnám
7. op rendszer mindegy mi van rajt, win 10 el fogom használni
8. HDD 1 TB (SSD-t ha kell teszek be mellé, nembaj ha bentvan)
9. korrekt anyaghasználat és összeszerelés
10. inkább új, de ha van valami jó használt ajánlat meghallgatom :)

Köszönöm szépen!

(#133800) PandaMonium válasza maxiszalai12 (#133799) üzenetére


PandaMonium
őstag

Játékra ennyiért szigorúan csak K501. A többinél általában gagyi a burkolat, melegszik, recseg-ropog-szétesik.

Nagyjából ilyen teljesítményre számíts: [Link]

Szerk: Van erősebb videokártyával szerelt modell is ha teszel még rá egy kicsit. El kell dönteni mennyire fontos a játék.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.