Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#133501) Chaser válasza Khelben (#133499) üzenetére


Chaser
titán

de munkagép és annyiért, aztán majd jön hogy húúúúháthéééháthuh, mindenki rájön előbb-utóbb csodákat ne várjon - főleg ne kevés pénzért - ha az kell neki hadd vegye

szerk: burneey simán, rától függ és attól lehet-e bővíteni az alap gyári gart még - elméletileg igen -
ha nem magyar addig ne vedd meg míg nem honosíttatta, vagy nem tudja papírokkal igazolni h jelenleg ő a tulaj, kitől jött a gép

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133502) Bluesummers válasza burneey (#133500) üzenetére


Bluesummers
őstag

Személyes tapasztalat:
Maga az AW 17 R1-es a GTX 880M-jével jó cucc. Figyelni kell, hogy mennyire melegszik, de AW-nek jó hűtése van, ez szerencsére még nem az alaplapra forrasztott vid.kártya, tehát cserélhető erősebbre / gyengébbre (kompat. listával egyeztetve).
Mindenre igaz, amire nincsen garancia, hiába csúcsmodell - elromolhat. De ha ez meg is történne, ismerek egy olyan speciális szervizest, aki Budapesten minőségi munkát végez, olcsón (persze ez nem a reklám helye).
AW R3-nál van hegesztve van CPU és GPU is, ezeknek elgurult a gyógyszer ... :W

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#133503) lawliet616


lawliet616
csendes tag

Hali!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
300-400k
(3) Felhasználás?
Kizárólag munka. Szoftverfejlesztői feladatokra.
(5) Kijelző
15.6" és full hd teljesen megfelel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Autóval és táskán belül lesz cipelve munkahelyre.
(7) Operációs rendszer?
Ne legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD min. 256GB és RAM min. 16GB, optikai meghajtó nem kell
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gépet szeretnék

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#133504) Khelben válasza lawliet616 (#133503) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én ugyanerre használom a Dell E5570-et és meg vagyok vele elégedve. 400-ból megkapod 4 magos cpu-val is (enyémben I7-6600U van, az valamivel gyengébb).

(#133505) customer114 válasza Mikulásbá (#133295) üzenetére


customer114
senior tag

Kicsit régebbi hsz. de hátha rátaláltok.

Tehát, ha jól látom a gtx 960m-et és a 4 magos i5-öt is ugyanaz a venti hűti. Ez terhelés alatt jól sejtem hogy nagyon hangos lesz?

Köszi

(#133506) PandaMonium válasza Khelben (#133504) üzenetére


PandaMonium
őstag

Én is gondolkodom mostanában E5570-en. A dedikált AMD kártyát ki lehet ezekből szerelni? Semmi szükségem rá és feleslegesen növeli a gép súlyát és szívja az akksit. Ha nem az se nagy baj, letiltom szoftveresen, de azért érdekel.

What I cannot create, I do not understand

(#133507) Mikulásbá válasza customer114 (#133505) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ennyiért ez a kategória van.Vagy mélyebben a zsebbe.

(#133508) customer114 válasza Mikulásbá (#133507) üzenetére


customer114
senior tag

A mélyebben a zsebbe megoldható. Gondoltál konkrét típusra?

Köszi

(#133509) Mikulásbá válasza customer114 (#133508) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Meddig mehetsz? Pl?

(#133510) ovics


ovics
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- azonnal rendelném is
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- CAD programok, általános felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15" FHD, IPS jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Utazás közben nem lesz használva, főleg egyetemre lesz hurcolva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- 8gb ram minimum
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- webcam
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- csak új

én ezt néztem ki, de ahogy nézem ez nem IPS, a többi igénynek megfelel. esetleg más?
előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#133511) Tikakukac válasza customer114 (#133505) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint ahogy baromi okádék 2 ventis gépek úgy jó 1 ventisek is vannak. 960M-hez képest abszolút nem hangos egy N551 sem i5-el, pedig 1 kerekes csak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133512) Khelben válasza PandaMonium (#133506) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem lehet kiszerelni, mert forrasztva van az alaplapra. Nálam is le van tiltva az eszközkezelőben.

(#133513) customer114 válasza Mikulásbá (#133509) üzenetére


customer114
senior tag

Nincs szükségem "nagyobb" teljesítményre. 940mx-gtx960 vonalon keresek olyan notit, ami nem kelti fel a szomszéd szobában alvókat.

Ezek közül keresgélek: Asus K501, G vagy N széria, esetleg HP Pavilion. De nem vagyon tisztában milyenek ezek élőben, így itt torpedózom egy-egy random kérdésemmel, hátha közelebb jutok a végső döntésemhez. :)

Esetleg van a felsoroltakon kívül ajánlott típus?

Köszi

(#133514) PandaMonium válasza Khelben (#133512) üzenetére


PandaMonium
őstag

Oks, köszi a választ. :R

What I cannot create, I do not understand

(#133515) Mikulásbá válasza customer114 (#133513) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van,de drágább,Dell 7559.Jó az a N551JW ennyiért a MM-ban.

(#133516) customer114 válasza Mikulásbá (#133515) üzenetére


customer114
senior tag

Dell 7559 biztató. Szerinted megéri a felárat?

(#133517) Mikulásbá válasza customer114 (#133516) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A hűtése kétkörös és szép nagy hűtőbordái vannak.Nincs is vele gond.A többit ne én döntsem el.

(#133518) Rogiii válasza PandaMonium (#133506) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Akkor olyat vegyél, amiben csak integrált vga van.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#133519) gjohnny válasza Khelben (#133436) üzenetére


gjohnny
tag

Khelben köszi az ajánlást! Valószínűleg az Asus K501 lesz. Abban jobb a proci is, és a kisebb kijelzőn jobban fognak futni a programok a GeForce 940M-el. Jól gondolom?

(#133520) ovics válasza ovics (#133510) üzenetére


ovics
aktív tag

erre valaki? eléggé sűrgős lenne

(#133521) burneey válasza Bluesummers (#133502) üzenetére


burneey
csendes tag

Köszönöm a választ.
Ma találkozok az eladójával, valószínűleg meg fogom venni, rendbe kell lennie a laptopnak, a CPU-t, GPU-t kipasztázta ,ha ezzel előrébb vagyok :D
Normálisnak tűnik az eladó,nem azért válik meg a laptoptól mert valami hibája van, csak asztali gépre vált, csak mégis egy használt dolognál benne leheg a pakliban bármi ezért kérdeztem rá..
Köszi mégegyszer, minden jót!

[ Szerkesztve ]

(#133522) depzoo


depzoo
tag

Erre valakie legyszives?

Surgos volna.

Magamtol ezt talaltam.

Koszi!

Ryzen + Vega (?)

(#133523) cellukx válasza Mikulásbá (#133498) üzenetére


cellukx
tag

Továbbítottam a linket, most már csak a pénztárcáján múlik :)

Köszi!

(#133524) cellukx válasza Khelben (#133499) üzenetére


cellukx
tag

Ezeket mind-mind elmondtam neki, most már tényleg csak rajta múlik, hogy mi mellett dönt.
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a sok segítséget és a türelmet!

(#133525) Khelben válasza depzoo (#133522) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó amit találtál, de én ennyiért már HP Zbookot vennék. Masszívabb, jobb a hűtése, jobban bővíthető.

(#133526) selton


selton
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új laptopot venni, mert a régi már elviselhetetlenül lassú, rossz az aksija, és új korában sem volt valami hűdejó.
Visszaolvastam néhány oldalt a fórumon, és sok hasonló igényt láttam, mint ami nekem van, de próbálom bővebben kifejteni, hogy pontosabban tudjatok ajánlani.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most (2 héten belül).
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office, sok sok hurcolás és jegyzetelés, egy kis játék, internet, film (szóval tanulós gép lenne sok hurcolással).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
LoL, Sims, Tera.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Számomra ez nem annyira lényeges..
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat. Sulibajárós -ott jegyzetelős/dolgozós/tanulós témára kell főleg, de az aksi idő nem kardinális kérdés, meg be tudom dugni.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD: legalább 500gb, és nagyon örülnék ha beleférne egy SSD is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera legyen benne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább csak új, de ha van hosszú garis használt, ami nem elnyűtt, akkor akár az is szóba jöhet.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#133527) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

A mostani Core m szériáról mi a véleményetek, még mindig annyira rossz?

Egy UX360-at néztem ki, kizárólag netezésre, filmezésre, powerpointra, screen recordingra kellene a gép, a lényeg, hogy minél könnyebben hordozható legyen.

Egy Probook 430-al jobban járnék? Keret max 230000 Ft, és kizárólag új gép.

(#133528) Bluesummers válasza chewycl (#133527) üzenetére


Bluesummers
őstag

Üzleti processzor ez, tehát grafikai munka / játék / keményebb kódprogramok futtatására tud melegedni, s ha passzív hűtése lenne (de látom ventis), akkor a throttling jelei is meglátszódhatnak. Előnye: sokkal hosszabb akku élettartam mint eddig akárminél láttam, hátránya: nem egy izom processzor.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#133529) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a vélemény nagyon is jónak tűnik.
Lenovo Legion Y520 elég meggyőző a játékokban.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#133530) Khelben válasza chewycl (#133527) üzenetére


Khelben
nagyúr

m5 volt nálam, a netezés is kínosan lassú volt rajta. A Probook egy egészen más világ, biztos vagyok benne, hogy ha mindkét gépet kézbe fognád, egyértelműen a Probookot választanád.

(#133531) NeBeLa


NeBeLa
csendes tag

Üdv.... Ismét itt vagyok egy gyors kérdéssel....
(Ezer bocsánat hogy így adom a linket de telefonról nem tudom másképp)

Szerintetek? Milyen? Megérné?
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-100-80qq0048hv-p310931975/

(#133533) NeBeLa válasza Khelben (#133532) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Hmm.... Rövid és lényegre törő.... Köszi szépen :D

De megkérdezhetem mi vele a probléma?
Csak érdekel a dolog.... Bocsi ha fárasztó vagyok :/

[ Szerkesztve ]

(#133534) Khelben válasza NeBeLa (#133533) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem hagyom benn, mert szétszedi a topicot, de a lényeg átjött gondolom. Gagyi műanyag ház a legnagyobb baja és minden, ami ebből ered (billentyűzet zörög és kényelmetlen, nyeklik az egész gép, a zsanér minden nyitásnál egyre közelebb kerül a töréshez, a csavarok műanyagba vannak ágyazva, ami kb. 3 szétszedést bír, utána törik, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#133535) NeBeLa válasza Khelben (#133534) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Jól gondolod.... ;) Csak megtetszett az i3 stb.... Ezer köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#133536) Simple Mind válasza Simple Mind (#133493) üzenetére


Simple Mind
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy sürgősebb lesz a dolog, mint terveztem.
Kaphatnék javaslatot?
Köszönöm.

(#133537) Bertók


Bertók
tag

Valaki?
#133323 :R

(#133538) Khelben válasza Simple Mind (#133536) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G4

(#133537) Bertók : Asus K501 vagy HP Pavilion bj001.

[ Szerkesztve ]

(#133539) dunc válasza Khelben (#133538) üzenetére


dunc
nagyúr

+1 a pavilonra

(#133540) ovics válasza ovics (#133510) üzenetére


ovics
aktív tag

erre nincsen értelmes gép, vagy csak random kérdésekre jön válasz?

(#133541) Sordoran


Sordoran
addikt

Idén már szeretnék új laptopot venni, és most kacérkodok a gondolattal, hogy 1 hónapon belül beszerzek egyet. Alább az igények:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? ~350k
(3) Felhasználás? multimédia: videók, streamek, játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? többnyire kisebb gépigényű játékok, wow, lol, de menjenek nagyobb címek is majd (gta5, tomb raider stb.), natív 1080p legyen közép-magas beállításon
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? megfelel a TN is, 1080p
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? ritkán, inkább otthon, szobák között
(7) Operációs rendszer? win10 driver legyen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1 TB HDD elég, SSD és RAM bővítési lehetőség legyen, optika nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI kell
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új (multimédia gépből nem akarok használtat)

Nézelődtem utóbbi években, és tavaly a Dell 7559 volt szimpatikus, így annak utódja, a Dell 7567 ami tetszik, i7 + GTX 1050ti-al tetszik. Tudom csak TN paneles, őszintén nem feltétlen zavar, úgyis TV-re kötném ha komolyabban játszani akarok, vagy hasonló. Sajna nem követem jelenleg a piacot, van-e más, jobb alternatíva, illetve várható-e valami megérős újdonság karácsonyig.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#133542) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok. Egyik ismerősöm laptop vásárláson gondolkodik .Segíteni én nem tudok ebben a témában így hozzátok fordulnék segítségért. A keret egy új gépre 70k lenne. Tudom nem egy nagy összeg de a gép is netezni ,filmet nézni, bankon online utalni kell, meg mytv és ennyi.Szerintetek mely típusok jöhetnének szóba?
Előre is köszönöm a segítséget.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#133543) dugo_ válasza anonimus25 (#133542) üzenetére


dugo_
veterán

70k-ból egy tablet jön ki, nem pedig új laptop.

(#133544) Tikakukac válasza ovics (#133540) üzenetére


Tikakukac
titán

Háááát ha IPS megér 10-15k-t akkor okay, okay, tudom, de N551 vár. Én toltam rajta azt is 2 hónapig, teljesen jó volt. Akksi időt mondjuk lehet kérnél majd, cserébe erős grafikában, sokkal erősebb, panelben meg főleg.

anonimus25: Az általam ismert egyik ha nem legolcsóbb boltban rákerestem hogyan állunk most. 77k az alja. Ez úgy az alja, hogy ezen a gépen semmit nem lehet csinálni. Anyámék vettek ennél kicsit drágábbakat melóhelyre, PDF, Word, 2 lapos netezés és ennyi. Halál. Ezt is rühellik sokan (én még nem unom), de ha inkább használnak saját 8440p-t, T60-at meg T500-at, amik azért nem mai csirkék, lehet képzelni micsoda gépek ezek. De 70k-ért így sincs semmi. Ha ennyire nem veti fel a pénz, second hand lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133545) choco01


choco01
addikt

Ma elhozták nekem az inspiron 7567(i7 verzió) gépet.

7520as mellett is látszik hogy valóban gyengébb a monitorja, de engem nem zavart annyira..1 óra alatt el is felejtettem, nagyon problémát vagy zavaró dolgot nem találtam, nem bántam meg hogy ezt valasztottuk a 7559 után alig vélek felfedezni más kolunbseget. Lehet ezt is nagy monitoron fogják használni, úgy meg főleg nincs baj..

Köszi a tanácsokat. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#133546) Chaser válasza anonimus25 (#133542) üzenetére


Chaser
titán

semmi
van itt egy kb 1,5 éves asus, 80-90e volt j korában
valami szuper atom, 4gb ram, 500-as hdd
használhatatlan:)
google earth-re több percet kell várni akár, ha több oldal van nyitva néha 1 perc mire lehet váltani köztük, sorolhatnám
vagy tegyél hozzá még kb 50e-t, vagy vegyél használt üzletit garanciával

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133547) B-L-A-C-K válasza anonimus25 (#133542) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyet kérdezni se kell, mert a legalja akciós gép jön ki ennyiből...

(#133548) spyduck válasza Chaser (#133328) üzenetére


spyduck
nagyúr

De igen az pont gyári volt XD Azért írtam a vastagabb előlapot ha vki utólag szeretné megcsinálni.

(#133549) Khelben válasza anonimus25 (#133542) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vegyen tabletet. Vagy használt gépet.

(#133550) deadbody


deadbody
tag

Üdv, pár napja érdeklődtem notebook iránt, végül is saját részre mégsem jön össze a vásárlás, viszont tesóm köv. hónapban mindenképp venne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Köv. hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
60k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Távmunka (adatbázis kezelés, blogolás) on/offline filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmi játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Majd mindegy, külső monitorról használja
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Pár havonta 1szer, elenyésző
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, saját rendszer megy rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Rendszernek SSD minimum 64gb, minimum 4gb ram, optika nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
VGA kimenet monitor miatt
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt garival

Kinéztem egyet:
HP ProBook 6470b
14" HD+ LED
Intel Core i5-3320M
8GB DDR3
128 GB SSD
68e - 6 hó gar

Ez a gép ajánlott? Vagy ebben az árkategóriában van-e jobb választás?
A válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.