Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#131951) Tikakukac válasza Dhampir (#131950) üzenetére


Tikakukac
titán

Piszok kevés van, drágán van, nem nagyon van semmi hozzá, konfig is szegényes. Míg mondjuk Dellből meg Lenovoból veszek 30-at, HP-ból max 2-t. Egyszerűen nincs, 15"-os főleg nem. Workstation ami talán-talán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131952) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#131950) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most amit találtam T550-ast aprón, arra pl 2019.08-ig van gari, ami annyira nem kevés azért.

E5570-as amúgy anyaghasználatban kicsit nekem már gyengus azért, mondjuk T550-ast nem fogtam még, de E5570-est igen.

[ Szerkesztve ]

(#131953) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok játékra az N551 ajánlottátok nekem;képbe került a Dell Inspiron 5567 is (3év vs 2év gari)
Ez mennyire jó döntés?

There is always hope

(#131954) Khelben válasza TJ22 (#131953) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az M445 teljesítménye kb. a fele a 960M-nek.

(#131952) B-L-A-C-K : fogd meg a T550-et, utána már meg fog felelni az E5570 anyaghasználata :)

[ Szerkesztve ]

(#131955) B-L-A-C-K válasza Khelben (#131954) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ennyire sz@r?

(#131956) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#131955) üzenetére


Tikakukac
titán

Latiról azt tudom, hogy kopik. TP-ről, hogy a brekeke segge alá akarják vinni a sorozatot, HP meg főleg 15"-ban nincs, azt nem tudom, bár a 840-em eleje szürkéig kopott már ;]

Válogathatsz, TP annyiból jó, hogy tényleg olcsiban megvan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131957) EnterR válasza EnterR (#131903) üzenetére


EnterR
veterán

Ha valakinek van tapasztalata vagy valami célravezető véleménye a két gépről, akkor kérem ossza meg velem. :R

PSN ID: marquuard

(#131958) Tikakukac válasza EnterR (#131957) üzenetére


Tikakukac
titán

HP az egy tank. Ha strapa gép kell vedd azt. Plusz könnyebb belőle 900p-set is találni. Mondjuk nem fogja a nyáladat kiszedni a minősége, de legalább sorból kapsz többet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131959) EnterR válasza Tikakukac (#131958) üzenetére


EnterR
veterán

A keret rá maximum 75e Ft amiből 900p-s sajnos nem jön ki. Egyébként mindkét gépnek fémháza van? Dell-é képekről elég megtévesztő, meg különféle Tri-Metal technológiáról írnak a specnél.

HP-val szimpatizálok én is, már ha csak a kinézetet figyelem is. Egyébként ha neadjúristen addigra nem lesz 8470p (tényleg bánnám :D), akkor az E6330 mennyire állná a sarat a HP-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#131960) Khelben válasza EnterR (#131959) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 6470p. Nem egy Elitebook, de elfogadható minőségű (nem tank, csak páncélozott csapatszállító). Használtam ilyet egy hétig egy utazáson, sötétben simán összekeverhető egy 8470-nel. És ez 900p-s kijelzős.

(#131961) Tikakukac válasza EnterR (#131959) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk úgy, hogy kompozitos a Dell belső kerete amin a legtöbb műanyag van.

A HP az teli alu kint és bent is kompozitos-alus.

Hát ha E6330-at látsz jó az is, mondjuk pont E6430 a parija amúgy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131962) Amador


Amador
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200 000 Ft
(3) Felhasználás? Autocad, 3d pontfelhőkkel való munka alkalmanként (combos VGA, sok memória). Videovágás néha. Virtuális gép futtatás. A többi az átlagos dolog (netezés, távoli asztal, office).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Gta vice city minimalon. Kb ezzel játszottam utoljára :-)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15, fullhd, matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lesz hordozva. Akkumulátor üzemideje több mint fél óra legyen.
(7) Operációs rendszer? Linux/Freedos :-) Amúgy Win 10 vagy Win 7 lesz rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Jelenleg nem szempont a tárhely mérete. Majd SSD rendszervinyó, és egy nagy kapacitású HDD-ben (ODD helyén) gondolkozok. De ez nem része a mostani projektnek (szerintem nem férne bele a keretbe). Viszont a két vinyó későbbi beépítési lehetősége legyen meg (caddy).
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Ne melegedjen túlságosan. Dell, Lenovo márka preferált. Letisztult forma (nem reprezentálni akarok vele, de értekezleten ne legyen ciki elővenni). Telemaxnak ne legyen köze a garanciájához.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? akár használt is.

Tiszta, hogy ennyiért nem lesz kompromisszummentes megoldás.

Dell 5567-et néztem:
https://www.usanotebook.hu/laptop/dell-inspiron-5567-15-5000-sorozat-insp5567-17/P49582
Mennyire jó választás?
Milyen processzorral érdemes venni?

(#131963) EnterR válasza Khelben (#131960) üzenetére


EnterR
veterán

Wow, efelett valahogy elsiklottam. Anyaghasználatra és felépítésre akkor közel azonos? Mondjuk üzleti laptop, szóval biztos megfelel a normáknak.

(#131961) Tikakukac: Ezek alapján akkor reménykedek, hogy lesz addig készlet a használtpiacon. Esetleg még HA-ról nézek 900p-set mert találtam korábban, reménykedve abban, hogy nem kell szervizelni egy darabig.

Még egy szőrszálhasogató kérdés, Elitebook 8470p és ProBook 6470b közül melyiknél kéne megállapodni? Tegyük fel, hogy 900p-ben sikerül beszereznem akármelyiket.

PSN ID: marquuard

(#131964) __katie__


__katie__
újonc

Sziasztok! Eddíg bátyám előző laptopját használtam (sokéves MacBook), de tönkrement így laptopvásárlás előtt állok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Ebben a hónapban

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~ 250K

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Egyetemi felhasználás/tanulás, (egészségügyi egyetem szóval nem kell programozói/mérnöki dolgokra gondolni), internet, film, (+hobbi szinten képszerkesztgetés)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem igazán

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 14 max 15", IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Ritkán lenne hordozva, s még ritkábban lenne közben használva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows gondolom, azt hiszem az sem baj ha semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- 256GB SSD

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI, kártyaolvasó, kamera, de gondolom ez már általános

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új

Pár gépet már néztem:
Acer swift 3 (i3-as verziót néztem, i5-ös nem tudom mennyivel jelent "többet" teljesítményben a gyakorlatban)
Dell Inspiron 7560
Asus ZenBook ux410

Ezen típusok közül melyik(ek) ajánlottak?

(#131965) Khelben válasza __katie__ (#131964) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A557, HP Probook 430 G4 és a lentebb linkelt Asus N551 van ebben az ársávban IPS kijelzővel és normális minőséggel. Ha keveset hordozod, akkor felesleges szívatni magad a vékonyított csodákkal.

[ Szerkesztve ]

(#131966) Khelben válasza EnterR (#131963) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanannyiért ugyanolyan hardverrel természetesen jobb a 8470p. De ha a 8470es 768p ez meg 900p akkor már a 6470b jobb választás.

(#131967) EnterR válasza Khelben (#131966) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm szépen! :R

PSN ID: marquuard

(#131968) __katie__ válasza Khelben (#131965) üzenetére


__katie__
újonc

A557 bűnronda, N551 szintén, tudom nem praktikus de azért az esztétikum valamilyen szinten prioritás nálam :(( :))

HP meg 13,3 az már túl kicsi...

(#131969) Tikakukac válasza __katie__ (#131968) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor venni kell 2 gépet. Egyiket nézni, másikat használni. Van beújítva most az albiban egy új asszonyság, élmény nézni milyen szép az új macbook is. Meg azt is, amikor rádugja a 10 éves Dell billzetet, mert képtelen rajta 3 oldalnál többet gépelni, annyira használhatatlanul kemény :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131970) Jdrmann


Jdrmann
újonc

Sziasztok,

Kb. 2 évente vesz a munkahelyem gépet számomra. Jelenleg egy Ideapad G50-80 (i5-5200U) utódát keresem. (Az előző is Lenovo volt, szervízt egyik sem látott.)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 230 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
általában iroadai programok, DE minden nyáron aSc órarend készítés (MINÉL ERŐSEBB PROCESSZOR)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
nyilván jó lenne a matt IPS, de a processzor fontosabb (most fullHD TN-t nézek olvasószemüveggel)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
naponta viszem hátizsákban, utazás közben nem használom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 Pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500-1000GB HDD, 8GB RAM, nyilván jó lenne SSD is
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
legalább 2 év garancia kell

Én sajnos csak ezeket találtam (és mindegyiknél más kompromisszumokkal):
https://edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-510-15ikb-80sv009phv-notebook-feher-p465367
https://www.usanotebook.hu/laptop/dell-inspiron-5567-15-5000-sorozat-di5567a4-7500-8gh1tdf3bk/P51893
https://www.usanotebook.hu/laptop/lenovo-ideapad-v510-15-80wq016phv/P50674

Köszönöm,
Z

[ Szerkesztve ]

(#131971) Yany


Yany
addikt

Csak egy gyors igényfelmérés: ha készítek egy ehhez hasonló bemutató videót az Asus 14-es ZenBookjáról, az érdekelni fog it valakit? Köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#131972) Tikakukac válasza Jdrmann (#131970) üzenetére


Tikakukac
titán

szervízt egyik sem látott

A többi sem. Valami érdekes helyre kerülnek ahol valami történik aztán vagy jó gépet kapsz vagy nem. Szerintem egy rulettasztalra rakják őket :P

legelső 4 magos amit találtam is a kereteden szépen ível kifelé, és ott még anyagminőség, használhatóság sehol. 5567 mondjuk kiindulásnak jó, esetleg a már unalomig hajtott N551, de az csak 2 év garis.

Yany: Ha van idő és kedv akkor irány az Asus topik, esélyesen ott lesz az a rész akit targetálni kell ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131973) Yany válasza Tikakukac (#131972) üzenetére


Yany
addikt

Hát, pont olyanokat céloznék meg, akik nem hozták még meg az "Asust akarok!" döntést. :) De jó ötlet, lehet, hogy oda is bekérdezek. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#131974) Tikakukac válasza Yany (#131973) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezek az emberek az Asus topikban vannak :B Itt azért elég kevés az akinek baromira fanboy beállításuk van, jellemzően annak is örülni kell ha egyáltalán bármit ki lehet ajánlani, nem, hogy márkára szűrve :B
Plusz eleve megvan erre az ember aki ezt privátban már intézi ha úgy látja, nincs itt probléma :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131975) Frawly válasza Dißnäëß (#131936) üzenetére


Frawly
veterán

Nem vagy hülye, csak meg kell tanulnod kompromisszumot kötni, meg mérlegelni, hogy adott árból hogy súlyozd úgy az igényeidet, hogy a leghasználhatóbb megoldást lehessen kihozni rá. 150-ből az IPS elég húzós kritérium, értem, hogy a képszerkesztéshez neked kell, de akkor meg játék terén a FullHD-ból kéne engedned, vagy a hurcolászásos elvárásodból, meg a 4K-s kimenetből. Kaby Lake-nél korábbi generációs procik is viszik szoftverből a h265-öt meg a VP9-et, már egy 2-3. generációs procinak sem kottyan meg, a 4K sem (igaz az kérdéses, hogy annak mi értelme van megfelelő kimenet nélkül).

Megjegyezném, hogy furcsa, amit írsz, mert annyira nem kéne köhögnie annak a T7500-nak. Jó, a GMA950 egy hulladék konkrétan, az sokat ront rajta, de pl. a 720p-t és 1080p-t vinnie kéne MPC-HC-val vagy SMPlayerrel csak szoftveresen, ennél én sokkal gyengébb procis laptopon is néztem akadás- és framedropmentes 720p-t (igaz abban GMA965 volt), persze az 1080p-t már nem vitte, pedig ahhoz sem hiányzott sok.

Az Atom CPU-s gépek tényleg nem jók semmire, már újkorukban is túl gyenge hulladékok voltak akármihez.

(#131976) Frawly válasza Tikakukac (#131944) üzenetére


Frawly
veterán

De ha már IPS, akkor lenne egy kérdésem a szakikhoz, főleg hozzád. Notiknál miért kérnek még mindig olyan vaskos felárat az IPS panelekért, meg szarakodnak TN-nel, mikor már 40-50 ezres kínai okostelefonba is elég normális FHD IPS-t tudnak beletenni egész kis méretben is, hogy a 80-100 ezres mobilokról vagy táblagépekről ne is beszéljünk. Lehet nekem nem tiszta valami alapvető összefüggés, de nem látom az okát a lehúzáson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#131977) Dicker


Dicker
őstag

(1) Mostanában kellene.
(2) 300 körüli max.
(3) Tervezés, tanulás. Építészmérnöki szakra kellene egy ismerősnek.
(4) Nem lesz játék nagyon.
(5) FHD legalább, minél jobb minőség. 15'6 méretben.
(6) Heti szinten.
(7) Windows, vagy anélkül, mindegy.
(8) SSD lesz bent, itt is mindegy a gyári. Ha elfér benne kettő az csak előny.
(9) Megbízható, minél tovább bírja ki, ha lehet egy egész egyetemet éljen túl. :))
(10) Új, vagy talán még refurb. Utóbbinál, a számla áfája 0%-os? Illetve a garancia bővíthető valahogy? Pl. laptopszalonnál? Erről mondhatna valaki többet nekem. Mert amúgy az ajánlatok ilyen gépeknél a legjobbak.

Nézegetett típusok:

Dell Inspiron 7560
Dell Inspiron 7567
Fujitsu Lifebook A557
ASUS N551JW

Dell Precision M3800
(Ez magyar billentyűs? Ha nem akkor matricázható?)

Ezeken kívül valami ajánlat? HP-k közül esetleg?

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#131978) Khelben válasza __katie__ (#131968) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor sajnos nem tudok segíteni, be kell menni a boltba és megvenni azt, amelyik tetszik Utána meg együtt kell élni a hibáival.

(#131979) Tikakukac válasza Frawly (#131976) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából megtaláltad az okát, ezzel még le lehet húzni a népet, egyébként költségben kisker áron nem nagyon van eltérés, egy 900p-s TN és egy FHD IPS között 10k diffi körül van mindössze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131980) hallerlaller válasza attuska (#131924) üzenetére


hallerlaller
addikt

Erre majd akkor a szakik válaszolnak, én csak olvasgatok itt hogy képben legyek ismerősöknek ajánlgatni. Esetleg figyelj te is hátha valakinek egyezik az igénye a tieddel és kapott ajánlást.

szerk.: nekem a 840 g2 tetszik ebben az ársávban, de ezt nem tudom hogy mennyire lenne neked megfelelő

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#131981) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Lehet én is leadok a 15" igénybél, és egy 840 G3 körül keresgélek, az néz is ki valahogy.

(#131982) celf válasza Khelben (#131960) üzenetére


celf
őstag

Dehát ez nagyon jóárasítva van.
Ebbe még bele is menne az itthon parkoltatott SSD-m.

Mondjuk, hogy olcsó... gondolom az alkatrészei kicsit régiek/gyengék. Annyira nem követem már a cpu-kat, csipkészleteket, alaplapokat.

(#131983) EnterR


EnterR
veterán

Az Elitebook 8570p is hasonló a 8470p-hez, csak nagyobb kijelzővel? Ebből használtan találtam 900p-s gépet egész jó áron.

PSN ID: marquuard

(#131984) Khelben válasza EnterR (#131983) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanaz a kettő, csak méretben térnek el. Illetve a 8570p-n van numerikus billentyűzet is.

(#131982) celf : a te felhasználásodra pont tökéletes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#131985) EnterR válasza Khelben (#131984) üzenetére


EnterR
veterán

Köszöntem. :R

PSN ID: marquuard

(#131986) celf válasza Khelben (#131984) üzenetére


celf
őstag

Ja de most nézem, hogy ez használt :D
Mire ezt megvenném, elviszik. Meg ez újonnan lett volna nyerő ennyiért.

(#131987) Tikakukac válasza celf (#131986) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, ötödárban újonnan, az nekem is tetszene. Van abból több is nyugodtan rendelheted.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131988) Bluesummers válasza celf (#131986) üzenetére


Bluesummers
őstag

lol

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#131989) celf válasza Tikakukac (#131987) üzenetére


celf
őstag

True. Valamit valamiért.

(#131990) #82351360


#82351360
törölt tag

Sziasztok, szokásos 3 évenkénti laptopvásárlásos bejelentkezésem.

https://m.ipon.hu/termek/asus-vivobook-x556uq-dm832d-feher-1000ft-os-vasarlasi-kupon-ajandekba/1545044
Ettől jobb teljesítményt ennyiért máshol nem kapok, igaz?

(#131991) Tikakukac válasza #82351360 (#131990) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem hiszem. Ha cél volt a leghulladékabb kivitelezés, akkor egyúttal azt a díjat is bezsebeled :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131992) #82351360 válasza Tikakukac (#131991) üzenetére


#82351360
törölt tag

Köszönöm!
Ismerem az Asus tejfölös doboz műanyagát és spiáter zsanérjait, harmadik gépem lesz tőlük már. Sajnos nem választhatom a gyengébb teljesítményt a jobb minőségért. :(
Majd talán három év múlva.
Hardveraprón sem találtam ilyen árban ilyen teljesítményt nagy meglepetésemre. Habár a ZoliZoli által árult 500-as Lenovo még szinte helyben is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#131993) Tikakukac válasza #82351360 (#131992) üzenetére


Tikakukac
titán

160 ropiból? Hát én találtam a héten is pár dolgot, azok mindegyike gyagyára veri ezt a gépsast minden fronton, szerintem gariban is megoldható, hogy meglegyen a 2 év.

Ó baxki, gondolom játék is kell. Hát akkor nem tudom.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131994) #82351360 válasza Tikakukac (#131993) üzenetére


#82351360
törölt tag

Ha te nem tudod akkor nem hiszem hogy van jobb. Még egyszer köszönöm a segítséget! :)

(#131995) Tikakukac válasza #82351360 (#131994) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát így, hogy semmit sem tudok mire kell, passzolom. Ha procibanm kell erő, ott tudok fele ennyiért is olyat ami kimossa a csipáját ennek a fehér hullazsáknak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131996) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Napokban segített nekem itt egy srác laptop ügyben de még nem végeztünk mert legutóbb azt írta hogy szétnéz neten és majd ír.
Itt tartunk most.
Viszont addig is míg ő megjön az infóval,én nem bírtam megülni nyugton szóval elindultam az egyik általa ajánlott laptom hardvverein amit ajánlott de nálam nem játszik.
Viszont a játék amihez kéne kicsit jobb vga-t igényelne konkréten memo bus téren.
Na én elkezdtem kutakodni hogy találjak valami omyat ami ezen a téren is jobb árat nem figyelve és végül eljutottam a 600£os gtx 960m-es gépektől a gtx 1060as 1000£+os gépekig, ahol körbenéztem magamon és gondoltam, "te jó ég 1000£nál több meg mi az hogy high end laptopok?" :)

Meg csak úgy kiváncsiságból megkérdezem hogy mi az a különbség ez és ez között ami miatt van 200£ árkülönbség?
Nem vagyok nagy guru de olyan nagy különbséget nem is látok a kettő között.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#131997) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ezekre a HP Elitebookokra is világ gari van, nem kell honosítani vagy ilyen hülyeségek mint régen pár márkánál?

(#131998) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#131997) üzenetére


Tikakukac
titán

Hááááát. Most ez igen szerteágazó, de maradjunk annyiban, hogy legutóbb egy pár elitebook visszament a szokásos boltba amit megtalálnak az emberek, mert a gari nem egészen úgy ment volna, ahogy az le volt írva először. Vedd úgy, hogy honosítani kell és úgy készülj akkor nem lehet gond.

Kvelstadt: Alapvetően mindegyik a szomszédnak készül, de azért az MSI-ben még a brutális emlékek mellett is inkább raknék le pénzt, mint egy GL-re.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131999) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#131998) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez konkrétan hogy is működik most? Kell a számla meg minden hülyeség?

(#132000) Kvelstadt válasza Tikakukac (#131998) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ezt aszomszédnak készül dolgot nem értem.
De ha már itt tartunk mondanal pár szóban ezt azt a márkákról mint pl ez az msi, asus, acer, dell, lenovo.
Ez az msi tetszik meg árban most akciós de semmi fogalmam nincs laptopban mit tud az msi.
Mert pl egy dell-t meg mernék venni bátran.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.