Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Multibit válasza kisskd (#12098) üzenetére


Multibit
veterán

Nem írtad eddig, hogy mekkora a netsebesség! Ez befolyásolja azt, hogy vissza kell-e fogni a torrentet az NSA325v2-n.
Ha "lassú" a neted, akkor nem kell korlátozni. A tömör Semennyire válasz félrevezető annak, aki csak benéz ide és - mondjuk - a netcsomagja letöltési sebessége 200 Mbps felett van.

(#12102) Ákinard válasza Multibit (#12101) üzenetére


Ákinard
aktív tag

A tömör Semennyire válasz félrevezető annak, aki csak benéz ide és - mondjuk - a netcsomagja letöltési sebessége 200 Mbps felett van.

A tömör semennyire választ alátámasztottam konkrét értékekkel is, aki akar az arányosíthat... Nekem 100 Mbps-es net hozza ezt.

(#12103) Tonyk válasza Lolka Bolka (#12100) üzenetére


Tonyk
veterán

Zyxel, Qnap, Synology (olcsóbb->drágább) Ha van ingerenciád és minimális hozzáértésed (esetleg hajlandó vagy egy picit olvasni is) a zyxellel is szinte minden (ip kamera megfigyelése nem, rögzítés persze igen) megoldható, ami a drágábbakkal. A "drágaszágoknál" a szoftvert fizeted meg.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12104) gbors válasza gbors (#12079) üzenetére


gbors
nagyúr

még egy kísérlet, hátha van ilyen elvetemült, csak hétvégén átsiklott a kérdés felett :)

érdeklődnék, hogy van-e valakinek olyan setupja, ahol a NAS-ban van minden HDD, a gépben csak SSD, és játszani is szokott. feltennék pár kérdést privátban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12105) Lolka Bolka válasza Tonyk (#12103) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Kössz!!

(#12104) gbors Nálam csak tervben van, mert zavar a vinyók hangja :) Csak akkor már legalább olyan kéne, amibe 4 HDD belefér...drága buli. :)

(#12106) kisskd válasza Multibit (#12101) üzenetére


kisskd
tag

Egyelőre kicsi, 30-as asszem a sávszél lefelé, de érdekelne, hogy mi az a határ kb. ahol már a NAS, vagy a NASon futó többi szolgáltatás a szűk keresztmetszet.

(#12104) gbors: Én olyanról tudok neked esetleg mesélni, ahol ezt kis irodai szerverrel valósítjuk meg. Nem NAS, de a fájlok elhelyezésének logikája azonos. Kb. 8 gép (vegyesen HDD, és SSD van bennük, de adatokat nem tárolnak), lóg egy Core2Due alapú, Windows SBS-en, ami lassan i7-re épített Zentyal leszt. Ha érdekel, írd meg a kérdéseidet.

(#12107) Multibit válasza kisskd (#12106) üzenetére


Multibit
veterán

A 30 Mb/s letöltési sebesség nem jelent gondot. Egyébként meg: [link]

(#12108) gbors válasza kisskd (#12106) üzenetére


gbors
nagyúr

köszi - nekem másra lesz szükségem, mert pont a lokális adattárolás miatt dilemmázom.

(#12105) Lolka Bolka: küldök pü-t.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12109) Blamazs


Blamazs
senior tag

sziasztok!
hasznal itt valaki kozuletek nas-hoz hdmi sticket?
van egy nem smart tv-m amin jo lenne nezni a nas-on levo filmeket is. egy ilyen hdmi stickre gondoltam hogy esetleg jo lehet hozza.
ezt neztem ki, szerintetek mukodhet a dolog ezzel? :[link]

(#12110) yossarian14 válasza Blamazs (#12109) üzenetére


yossarian14
tag

Ha nem zavar, hogy a stick és a NAS közötti kapcsolat megteremtéséhez kell egy harmadik eszközt (teló, tablet, pc, stb.) is használni, akkor jó lehet. Bár egy Chromecast valamivel drágábban jobban megérné.

[ Szerkesztve ]

(#12111) Blamazs válasza yossarian14 (#12110) üzenetére


Blamazs
senior tag

miert erne meg jobban a chromecast? az nem zartabb mint ezek a cuccok?

(#12112) yossarian14 válasza Blamazs (#12111) üzenetére


yossarian14
tag

http://logout.hu/cikk/vezetek_nelkul/bevezeto.html

Olvasd el ezt a cikket és a hozzászólásokat. Az általad linkelt készülékre elég sok a panasz, viszont a chromecast egyre több támogatást kap.

Én is gondolkodtam ilyen eszköz vásárlásán, de végül arra jutottam, hogy sokkal kényelmesebb egy hálózati médialejátszó a NAS-ról való filmnézésre.

Egyébként az okos tévéddel próbáltál már közvetlenül lejátszani NAS-ról? Mert elvileg ezért is okos, mert ilyet is tud.

[ Szerkesztve ]

(#12113) Blamazs válasza yossarian14 (#12112) üzenetére


Blamazs
senior tag

Igen az okos tv gond nélkül viszi nasrol a filmeket. De van egy másik tv is ami nem smart és időnként jó volna azon is nézni filmet.

(#12114) Patice válasza Blamazs (#12113) üzenetére


Patice
nagyúr

Hálozatos médialejátszó a megoldás... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12115) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

Zyxcel 325-tel szemezek, viszont lenne egy érdekes szempontom is:
meg lehet e ezzel oldani, hogy a tartalmakat mobilról is elérjem?
Mármint használhatóan: zene lejátszás, videó lejátszás, képek, stb.

És alapvetően Windows Phone-nal.
Ha jól értem a webes interface-ét el lehet érni bárhonnan, de vajon müködik minden funkció mobilról is?

Köszi, üdv
g

(#12116) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Segítségeteket szeretném kérni NAS-ügyben.
Teljesen alap dolgokra a ZyXel Media NSA310-est néztem ki. Jó választás lehet szerintetek?
Használtan találtam egyet 13-ért,ami még a régebbi. Új 18 körül van,ami már "S" ,bár nem tudom,hogy mekkora előnnyel jár. Az igaz,hogy a 320-as hangosabb,mint a 310-es,ha 1 vinyó van benne? (mert ha nem,akkor talán érdemesebb a 320-as a későbbi bővíthetőség miatt)
Bele lehet tenni ezekbe 2,5"-os vinyókat is,vagy csak a 3,5"-osokat szeretik?

[ Szerkesztve ]

(#12117) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Szeretnék venni NAS-t 20k körül, melyik a jobb választás? D-Link DNS320L vagy Zyxel NSA320S?
Köszi a választ.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#12118) Multibit válasza JoHnni (#12117) üzenetére


Multibit
veterán

A kettő közül én a Zyxel NSA325 v2-t javasolnám ;]

(#12119) JoHnni válasza Multibit (#12118) üzenetére


JoHnni
senior tag

gondoltam :) viszont 30-at nem akarok érte kiadni.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#12120) Multibit válasza JoHnni (#12119) üzenetére


Multibit
veterán

Ha benned a D-Link felmerült, mint NAS alternatíva, egy valamiben biztos vagyok! Nem olvastál vissza.

(#12121) lancy


lancy
tag

Sziasztok!

Segitseget kernek, vettem egy freecom network drive xs 1tb - lan / usb 2.0, ballitottam es linux-al, duplicity-vel szeretnek ra mentest csinalni a beepitett ftp szervere segitsegevel tavolrol kabelteves modemre dugva kozvetlenul.
Gondok:
- sima ftp kapcsolat tokeletesen megy latok mindent fel is tudok ra tolteni barmit
- ennek ellenere duplicity-nel ossze vissz lesznek a file nevek a tomoritett filenevek sokszor azonosak, sorszamuk ugyanaz

Talalkozott mar valaki ezzel a problemaval?

(#12122) Mankó


Mankó
veterán

Zyxel nsa 310-ről váltanék Zyxel 325 v2-re. Az lenne a kérdésem, hogy mire számíthatok zaj, gyorsaság tekintetében? Egy 3 Tb-s WD Redet hajtok benne jelenleg, a meghajtót újra kell majd formáznom, vagy automatikusan felismeri a könyvtár szerkezetet?
A lényeg az lenne, hogy a jelenlegi 7-9 mb-os írás megnövekedjen. 325 tulajok, mire számíthatok?

(#12123) Patice válasza Mankó (#12122) üzenetére


Patice
nagyúr

A belső hálód Gigabites?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12124) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Ez most igencsak jó ajánlatnak tűnik... :)

(#12125) Mankó válasza Patice (#12123) üzenetére


Mankó
veterán

Igen, minden eszköz Gigabites és egy TP-Link wdr3600-oson keresztül kommunikálnak Cat5e kábeleken.

(#12126) Czimby válasza Ákinard (#12124) üzenetére


Czimby
addikt

Jo lenne ez a fekete péntek ha bejönne az edigtal oldala, az xbox360 is nevetséges áron van...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#12127) Multibit válasza Ákinard (#12124) üzenetére


Multibit
veterán

Jó bizony!
Olyannyira jó, hogy mindenki erre izgult rá :D Mi másért lehet az, hogy elérhetetlen az ED honlapja :D

(#12128) Mankó válasza Czimby (#12126) üzenetére


Mankó
veterán

Volt, az már reggel elfogyott. Akkor még az oldal is ment.

(#12129) zharkanyi válasza Mankó (#12128) üzenetére


zharkanyi
tag

Én nekem volt 5 termék az edigital kosaramban. Előre beletettem és azt mondtam, hogy csak akkor veszem meg őket ma, ha pont azok kerülnek akcióba. Nem kerültek.

Az összes többi meg olyan, hogy plusz igényt teremt. Nem azt veszed meg, amit szeretnél. Magyarul megveszel valamit, amit akció nélkül nem vennél meg.

Számomra ez a hatalmas "árzuhanás" innentől érdektele és ha következetesek lennének az emberek, akkor ezzel 99%-unk így lenne. Csak azért nem fogok Xbox-ot venni, mert most akciós.
Mint ahogy kinéztem egy microSD kártyát és nem veszem meg a másik akciósat, mert nekem nem is akkora kell és amúgy viszont egy gyorsabbat szeretnék venni.

[ Szerkesztve ]

(#12130) Ákinard válasza Czimby (#12126) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Jah, utána rájöttem... Nekem is csak azért ment az oldal, mert tegnap linkeltem kollégának és nyitva maradt. A frissítést még kibírta, hogy betöltse az új árat, kosárba raktam, de rendelni már közel sem ment :D

zharkanyi

Na ezen mondjuk lehidaltam: FB-on érdeklődik valaki, hogy SD kártya van-e olcsóbban? Típust nem kérdez, csak úgy általában. Megnyugtatták, hiperszuer akció van rá. "Jó akkor püföli tovább".
Bakker, felmegy eBay-re és feleannyiért megkapja, ingyen postázással... Csak vár rá naptári 2 hetet. De nem baxxa el a napját egy szaros memóriakártyáért :D

(#12131) Mankó válasza zharkanyi (#12129) üzenetére


Mankó
veterán

Én pont szeretnék 1-2 dolgot venni, de az oldal ugye nem elérhető. Miért is lenne az. Amikor meg már elérhető lesz, akkor meg elfogynak azok a cuccok, amik kellenének. Ez így szokott lenni.
Különben meg nem kell hirdetgetni, ha az alap sávszélességet se tudják biztosítani.

(#12132) Multibit


Multibit
veterán

ED update :D

(#12133) Arolotifar válasza Mankó (#12131) üzenetére


Arolotifar
őstag

Elég gáz egy ilyen webáruháznál...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12134) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Helló!

NAS-t szeretnék otthon cserélni...
Van otthon egy netgear MS2000 NAS-om, és elég jól működik, szépen viszi a torrenteket, és a házban minden tévé meg hálózati eszköz jól le is játszik legtöbbször mindent.

Szeretném lecserélni egy olyanra ami tud torrentet kezelni külső hálózatról is, és kicsit gyorsabb.
Milyeneket nézzek?

(#12135) Multibit válasza SütiGTi (#12134) üzenetére


Multibit
veterán

és kicsit gyorsabb
Akkor lesz gyorsabb az új NAS, ha erősebb a hardvere, mint a mostaninak. Tehát milyen CPU és mekkora memória van a jelenlegi Netgear-ben? Milyen sebességgel tudsz írni és olvasni NAS-ra/NAS-ról LAN-on?

(#12136) Oldman2 válasza Mankó (#12128) üzenetére


Oldman2
veterán

Én nincs fél órája, hogy besétáltam a Mammutba, majd 10-15 perc alatt gond nélkül vettem egy ZyXel NSA325v2 -t 2 év garival 23.920 HUF összegért.

Köszi a tippet!

(#12137) Ákinard válasza Oldman2 (#12136) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Szívesen, üdv a klubban :-)

(#12138) SütiGTi válasza Multibit (#12135) üzenetére


SütiGTi
senior tag

The hardware platform uses the 1 GHz version of Marvell's popular 88F6281 Kirkwood SoC, 128 MB of RAM, 256 MB of flash and a Marvell 88E1116-R for the 10/100/1000 Ethernet port (which doesn't support jumbo frames).

Ez van benne ha minden igaz...az írási sebesség gondolom a routeremtől függ...T-homos routerem van, ha otthon lennék megnézném melyik típus és akkor tudnék sebességeket írni...nem a kis gagyi pirelli van bent azt tudom, de sajna fejből nem mondom most meg...Minden ami használja a nas-t kábellel van rákötve...

Torrentezéssel kapcsolatban viszont nagyon fontos lenne, hogy jól működjön külső hálózatról...

[ Szerkesztve ]

(#12139) Multibit válasza SütiGTi (#12138) üzenetére


Multibit
veterán

Nem, az írási sebesség nem csak a routertől függ! Az függ a NAS-tól is, meg még sok egyébtől...
Egy ZyXel NSA325v2 már előrelépés lenne számodra a mostani szerveredhez képest. Ha még erősebb NAS-ra vágysz, akkor mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod! Továbbra is kétlemezes szerverekben gondolkozva a Synology DS214 és DS214+ jöhet képbe.

(#12140) SütiGTi válasza Multibit (#12139) üzenetére


SütiGTi
senior tag

ZyXel NSA325v2 Ez szimpatikusnak tűnik árban is meg tudásban is :) Köszönöm szépen...
És akkor ennek a torrent vezérlése megoldható akárhonnan ahonnan van internetem?

(#12141) shteer válasza SütiGTi (#12140) üzenetére


shteer
titán

akkor még ma rendeld meg :)
ha beállítod, akkor meg

..szerintem jónak tűnik

(#12142) JackFeryll válasza Oldman2 (#12136) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ezzel mar ki lehet hasznalni egy HDD maximalis irasi es olvasasi sebesseget, vagy lassabb mint a kicsi synologyk?

[ Szerkesztve ]

(#12143) SütiGTi válasza shteer (#12141) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Köszi már próbáltam nézni, de természetesen nem elérhető az oldal :) :(

A "ha beállítod, akkor meg" mennyire kivitelezhető egy nem szakértő számára? Most nem mondom, hogy nagyon értek hozzá de azért értek valamelyest hozzá... :)

(#12144) Mankó


Mankó
veterán

Qnap nas-sokkal is működik a torrent?
Már mint nem kell FFP-vel felrakni, meg hülyéskedni, hogy menjen? Zyxelnél ment menüből is.

Kacérkodok egy ilyen 2 lemezes masinával. 1 gb ram, 2 ghz-es Marvell proci, ott már nem lehet gond a sebességgel.

(#12145) Mankó válasza Mankó (#12144) üzenetére


Mankó
veterán

Most nézem, hogy ebben csak egy magos ez a Marvell proci, különben a Qnap TS-221-es modelljéről van szó.
Egy ilyen felépítésű nassal már el lehet érni torrent esetén 15 mb/s sebességet? Marvell 1 magos 2 ghz-es proci, 2 fiók, 1 gb ddr3 stb.
Nem gond, hogy csak egy magos a proci? Mondjatok véleményt, nehogy beleugorjak valami rossz üzletbe!

(#12146) Oldman2 válasza JackFeryll (#12142) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt egyelőre ne tőlem kérdezd, én még csak most csomagoltam ki őkelmét...
:-)

(#12147) Patice válasza Mankó (#12145) üzenetére


Patice
nagyúr

Az egymagos, 2,0 GHz-es, 512 MB RAM-os DS213 rezzenéstelenül bírja az 5 MB/s-et, 20-30% procihasználattal, miközben megy róla a mese. Szerintem menne neki a 15 MB/s-is, ha lenne olyan netem. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12148) sanzi89 válasza shteer (#12141) üzenetére


sanzi89
addikt

Én ma legalább tízszer próbálkoztam az oldallal, de sose tudtam elérni. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12149) Keksz válasza Ákinard (#12124) üzenetére


Keksz
senior tag

"Változás a szerződési feltételekben

Az Általános Szerződési Feltételek és az Adatvédelmi nyilatkozat tartalma megváltozott. A webáruház további használata a megváltozott feltételek elfogadása után lehetséges.
Általános Szerződési Feltételek
Adatvédelmi nyilatkozat

Kijelentem, hogy az Általános Szerződési Feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot megismertem és elfogadom, az abban szereplő adatkezelésekhez hozzájárulok. "

Nem jutok tovább ezen...
Egyszerűen nem reagál a gomb...

(#12150) JackFeryll válasza Oldman2 (#12146) üzenetére


JackFeryll
őstag

Oké, a többiekre is érvényes a kérdés. :)
Most 100 megabites net van itthon, de ez a közeljövőben gigabitre is nőhet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.