Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Sontir Fel válasza Möhe (#11047) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Jelenleg a lakasban a router helye es a gepem tervezett helye pont a ket vege a keglinek. Szerettem volna elkerulni a furkalasat, ezert beszereztem egy ujabb routert (a regi 100 megabites volt csak, aktualis volt a csere) es egy wifi adaptert a gepbe. 5GHzen 216Mbpssel csatlakozik, elmeletileg a 200as digihez jo lehet. Az 500assal szemezek, es ezert gondoltam egy NASra. Azt kotottem volna be a routerbe kozvetlenul es akkor ott mehetett volna a toltogetest, ha kiszolgalna az 500as netet. Belso halon meg masolgattam volna vagy a NASrol neztem volna filmeket stb. Sajnos a routeren nincs usb 3, igy azzal se vagyok elorebb, ha egy HDD-t kotnek ra es ugy torrenteznek.

Ugy tunik, hogy minden egyeb megoldas ami nem a madzag gephez juttatasat jelenti mocsok draga lenne :)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#11052) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

NAS-t keresnék a következő paraméterekkel:

- TV-n (LAN router) lejátszás (kép, videók felirattal, zene)
- MédiaPlayeren (LAN router) lejátszás (kép, videók felirattal, zene)
- Asztali gépen (LAN router) (hálózati helyként lássa) torrent letöltés a NAS-ra, anyagok mentése a Nas-ra
- Notebook (Wi-Fi) (hálózati helyként lássa otthon és akár külföldről)
- Tábla, telefon (Wi-Fi) pl. ES FILE Ex. hálózati helyként lássa bárhonnan, képek nézegetése a Nas-ról (bárhonnan), külön program Play Store-ból
- Gdrive, Dropbox, esetleg Onedrive sync (a Onedrive nem annyira fontos)
- bővíthetőség

Szerintetek nekem erre elég egy egyszerűbb WD Personal My Cloud kezdésnek vagy nézzek egy Zyxel 325 V2 amit itt sokan ajánlanak?

Még egy dolog a routerem TP-Link WRD3500 :W 100Mbit-es LAN-okkal! Cseréljem le? Szükségem lesz a nagyobb portokra?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#11053) gbors válasza kk831228 (#11050) üzenetére


gbors
nagyúr

esetleg nézz utána az eszköz meghibásodási rátájának :) természetesen az a jó, ha csendben van, és ha rárakok egy 8cm-es ventit 500RPM-en, akkor ez így is marad, ami a legtöbb beépített ventillátoros NAS-ról nem mondható el, különösen nem ebben az árkategóriában.
általtalában én is szeretek készterméket használni, de ez a WD annyival jobb ár/értékben a többi hasonszőrű opciónál, hogy egy miniális barkács belefér.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11054) Tonyk válasza Cold5 (#11052) üzenetére


Tonyk
veterán

Amiket leírtál minden nasnak tudnia kell. Zyxel is tudja, amit kiválasztottál.

"Notebook (Wi-Fi) (hálózati helyként lássa otthon és akár külföldről)"

Külföldről nyilván nehéz lesz wifin kapcsolódni egy home hálózathoz, de ha úgy érted, hogy pl. szállodából wifin kapcsolódsz a nethez, majd haza, úgy ok. Illetve ezzel csak olyan gondok vannak ezzel, hogy be tudsz-e magadnak állítani VPN-t (szervert és klienst)? A routered képes-e rá, vagy a nason kell beállítanod majd a openvpn esetleg pptp kiszolgálót, illetve ahol vagy onnét tudsz-e VPN kapcsolatot létrehozni (engedi-e a tűzfal).

"Tábla, telefon (Wi-Fi) pl. ES FILE Ex. hálózati helyként lássa bárhonnan,"

Lásd a fentieket.

Cseréljem le?

Cseréld, már ha nem akarsz belső hálón 12MB/s tempóval szívni.

"Szükségem lesz a nagyobb portokra?"

:F . Portforwardra gondolsz? Igen szükséged lesz. (torrent miatt mindenképp). Ha VPN-en mész be és LAN-on matatsz távolról, akkor nem kell. Ha VPN nélkül akarsz elérni szolgáltatásokat akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11055) kk831228 válasza gbors (#11053) üzenetére


kk831228
addikt

Persze ez mind a ventilátor hiányából adódik... :B Mondjuk sokan szenvednek hütési kényszer betegségben... :B ;] Van egy pár ismerősöm akinek a gépében 4-5 venti van stb. Persze ugyanúgy behalnak a dolgok abba is mint nekem amibe 1 van... :B :U persze ha megnyugtat helyez rá egyet, attól nem lesz tényleg nagy hangja...:R Fotózd le és küld be a wd-nek hogy amin fáradozott pár száz mérnök hogy ne kelljen bele venti , Te megoldottad 10 perc alatt... :DDD

Amúgy nekem is tetszik ez a cucc!! :R Ár-érték arányban tetszik nekem is. Volt most a hardveraprón eladó, Te vetted meg?? :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11056) Mezga Aladár válasza kk831228 (#11055) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Húú, de okos vagy!! :W

Wd elements 5400 lemezzel és ha használom folyamatosan, 63-65 fokos a lemez. Mi ez ha nem programozott meghibásodás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11057) gbors válasza kk831228 (#11055) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem is lehetne egy kicsit több szerénységet vinni a dologba :)

0 és 1 venti között nagyobb a különbség, mint 1 és 5 között. nem tudom, mi a MyCloud beépített diskjének a specifikációja, de én a HDD-vel ultrakonzervatív vagyok - ha egy CPU vagy egy VGA megdöglik, akkor a garanciális cserével le van tudva, viszont a HDD-ről elvesző adatok extra szívást jelentenek. ezért nem fogom azt sem 50 fok fölé engedni, még akkor sem, ha Te ezt viccesnek találod ;)

amúgy nem én vettem meg, még csak tervben van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11058) Möhe válasza Sontir Fel (#11051) üzenetére


Möhe
addikt

Ugyan ebben a cipőben jártam,én is. Wifin torrenteztem hetekig, aminek az lett a vége,hogy felhúztam magamat és vettem egy NAS-t, amit lecseréltem egy "szerverre" :D ,pont az említett netsebesség valamint a HDD-k mennyisége miatt is.
Nézzél használtban HP mikroszervert,xpenology-t rakd fel és "e öröm e bodottá",mert az kipörgeti az 500-as neted gond nélkül. Vagy marad a kisebb teljesítményű Zyxel a képben,de nem fogsz letölteni 80Mbit-nél többel,cserébe működik biztosan a rendszer,csak lassabban mint gondoltad.

(#11059) kk831228 válasza Mezga Aladár (#11056) üzenetére


kk831228
addikt

Mi va ha 63 fokos?? megy még?? Nekem is annyi a notebookba még sincs semmi baja 3 éve... 50 fokon majd 10 évig megy szerinted?? Te is nagyon okos vagy... :P

gbors Az egy venti se a winchestert hűti... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11060) Cold5 válasza Tonyk (#11054) üzenetére


Cold5
senior tag

:R :R Köszönöm a válaszod!
Úgy értettem, ahogy Te gondoltad. Külföldről a Nas-ra nézni/matatni... :)) Sorry, ha hülyén fogalmaztam.

Port-oknál a nagyobb Gigabites portokra gondoltam... tehát akkor csere... szupi :O

Mégegy. Akkor legyen a WD vagy 325v2? WD 2TB 37e vs. 325v2 53e Ft Nem mindegy anyagilag...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#11061) Mezga Aladár válasza kk831228 (#11059) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na itt van a tudatlansággal párosuló arrogancia.
A legtöbb hdd adatlapját, HA megnézed, a maximum üzemi hőmérséklet, 55-60 celsius fok.
Az hogy a notidban mi van, az szinte senkit nem érdekel, és szerintem az sem fog, ha nálad megpusztul a lemez.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11062) Sontir Fel válasza Möhe (#11058) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Koszonom a tanacsot. Egyik baratomnak is ilyen HP gepe van, akciosan vette igen jo aron... Megvizsgaltam a dolgot, de szamomra igy is irrealis koltsegekkel jarna ez a megoldas. Marad a madzag :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#11063) veze


veze
őstag

Nem értem miért probléma az ha egy nas nem hajtja ki az 500-as netet.. miért is kellene neki, nem ez a dolga..
pont az a lényeg benne hogy éjjel nappal megy kis fogyasztassal , megpakolod feladattal és amig dolgozol alszol mittudomén.. mást csinálsz.. mindent elvéges szívós munkával..és irdatlan mennyiségben vissza is seedel a nem 500as net sebesség ellenére is..
Én sosem kapkodok hogy minden 5 percen belül le kel hogy töltve legyen..Az ember tudja hogy mit akar majd, , bepakolja a feladatokat a torrent kliensbe és reggelre (munkabol, akárhonnan stb hazaérve ) minden kész
Ha meg 5 percen belül kell az a blu ray mert nem sikerült előre ennyit tervezni és most azonnal kell, akkor azt az egyet - mert annyira sürgős - le lehet kapni a pc vel is.. emiatt nem kell microservert se épiteni, se a nast okolni hogy nem képes az 500-as (vagy esetleg a 250-es) netet se kihajtani és 5 perc alatt mindent letölteni..
Szerintem otthonra szánt nasoknál nem is cél a tervezésnél ilyen letöltési sebesség sebesség elérése, az ereje pont a szívós kitatartó folyamatos müködésében van, akár xyxel, akár synology ( kinek kinek a pénztárcája szerint)

[ Szerkesztve ]

(#11064) kk831228 válasza Mezga Aladár (#11061) üzenetére


kk831228
addikt

Vagy 70 fok... :B Mond már meg mikor lesz 70 fokos a winchester még ebbe a nasba is amibe nincs venti... :U Ha kirakod a napra esetleg... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11065) Elemental válasza Cold5 (#11060) üzenetére


Elemental
addikt

Ha a jelenlegi routered megfelel, akkor csak a belső háló miatt nem kell lecserélned. Vegyél egy gigabites switchet, és már meg is van a gigás lanod.

(#11066) Tibiajax válasza veze (#11063) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

+1

(#11067) Möhe válasza veze (#11063) üzenetére


Möhe
addikt

Nincs itt probléma, csak infót kapott az elképzelésére, illetve annak a gyakorlatban való működésére.
Az alternatíva arra vonatkozott amit ő eredetileg szeretett volna.
Nem vagyunk egyformák! Most már tudja hogy mit kap azért a zyxelért, és mibe kerülne az elképzelése.
Innentől választ magának amit akar.
Neked ezért kell , nekem azért, neki másért kell nas. Nincs olyan hogy mindenkinek jó lenne, de lehet választani és szerintem ezért is van a fórum,hogy segítséget/infót kapjunk és adjunk.

Písz

[ Szerkesztve ]

(#11068) Elemental válasza veze (#11063) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt a kérdést én is feltettem, tényleg minden basztatás nélkül, mert kíváncsi voltam, hogy ha reggel elindítasz egy letöltést, vagy éppen a melóban mobilról, mire hazaérsz, már lenn is van az miért nem elég, de nem kaptam választ, csak annyit, hogy ne akarjak mindent megérteni :)

(#11069) veze válasza Möhe (#11067) üzenetére


veze
őstag

Igy van! az info a lényeg., pl hogy akinek még sosem volt nas a birtokában és most szeretne, legyen tisztában azzal, mire is valók és miért is nem kell elvárni tőlük hogy 500-as netet kihasználják. Mert akár a 30-as nettel is óriási mennyiséget képesek produkálni napi 24/7-ben folyamatosan
noklika én anno egy nsa210-el kezdtem, ami köztudottan nem egy erőgép, de pont a letöltéssel nem volt semmi probléma nála. Bőven Terrabájt feletti forgalmat volt képes bonyolitani havonta, anélkül hogy mindig csuman ment volna (nappalra be volt korlátozva a sávszélessége) Más kérdés hogy egyéb dolgokban ( pl hálozati sebesség) türelmet igényelt:-)

[ Szerkesztve ]

(#11070) Sontir Fel válasza veze (#11063) üzenetére


Sontir Fel
őstag

A dolog lenyege igen egyszeru. 1-2 ezer forint a difi a lassabb es az 500as vagy 1000res net kozott. Nekem ennyit meger a dolog. Fontos az is, hogy ha kedvem tamad megnezni egy filmet akkor nehany perc alatt lecsorogjon az 10 giga. Fontos az is, hogy jatek kozben is tudjak zavartalanul fel es lefele tolteni es a tobbi eszkozommel - tab, telefonok, noti - is lehessen netezni.

Azert erdekelt a NAS, mert ahogy kitapasztaltam a wifimmel jo esetben a 200as netet tudnam kihasznalni. Ezekkel az olcsobb nasokkal pedig meg azt sem. Nekem csak az lett volna fontos, hogy tudjak ra teljes savszeleseggel tolteni. Ahogy itt valaszt -koszonom ismet :R - kaptam, ezt csak a draga eszkozok tudjak, amik nekem nem erik meg - tekintettel arra, hogy nem hasznalnam ki a bennuk rejlo lehetosegeket.

A dolog lenyege kb ennyi. Problem?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#11071) veze válasza Sontir Fel (#11070) üzenetére


veze
őstag

Erre való a fórum :K
Tulképp az itteni, nasokrol leírt infokból kiderült, hogy nincs is szükséged ezekre a nasokra, így nem költöttél feleslegesen rá.
Pc-vel lekapod a tizenvalahágygigat pár perc alatt , amikor csak gondolsz egyet, hisz gyors a nett, naponta egykét órahosszát ugyis bekapcsolva tartod a géped egyéb dolgok miatt, eközben seedelheted is ( mert ugye a torrent egyik lényege a visszaosztás, az 500-as neten is csak 5-el jönne lefelé a cuccos ha mindenki kilépne letöltés utan rögtön) Aztán kikapcsolod a géped és nem kell semmit feleslegesen járatni pluszban, minden megvan így is.
A gigás neten meg ugyis jut sávszél minden eszközödnek egyidejüleg is, ez szinte biztos

[ Szerkesztve ]

(#11072) Sontir Fel válasza veze (#11071) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Tokeletesen latod a helyzetet. Sajnos, hogy ez megvalosuljon at kell majd vinnem az UTP-t a lakason, de ezt majd megoldja egy ahhoz erto ember :)

Aldassek a ph forum :DD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#11073) biker


biker
nagyúr

Zyxel nya325 v2-t valaki mac-en használ?
Nem egyértelmű, hogy tud afp-t vagy sem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11074) biker válasza biker (#11073) üzenetére


biker
nagyúr

most már lemondtam, mivel külföldi fórumokon azt láttam, afp-n csak a time machine-nak fenntartott mappát osztja meg, nem az egész driveot, és smb-n meg ugye lassabb, + van 1-2 funkció, amit az osx csak afp-n támogat, smb-n nem
Pedig meg is rendeltem már, mire ez kiderült, nem volt elég 3 nap internet túrás...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11075) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Mennyire káros a NAS-nak, ha éjszakára a géppel és TV-vel együtt egy kapcsolós konnektorral minden este áramtalanítom?

Egyszerűen kikapcsolhatom így, mindenféle aggodalom nélkül, vagy előtte ki kell szoftveresen kapcsolni, vagy szolgáltatásait leállítgatni?

Köszönöm

(#11076) Elemental válasza Rederik (#11075) üzenetére


Elemental
addikt

Ha áramtalanítani akarod, akkor előtte állítsd le.

(#11077) Gedeon31 válasza Elemental (#11076) üzenetére


Gedeon31
addikt

Akinek nem volt még NAS annak elmondod azt hogy kell? Webes felületen vagy a NAS-on? :U

(#11078) Patice válasza Gedeon31 (#11077) üzenetére


Patice
nagyúr

Általában a webes felületen.

Jobb esetben van erre hardveres gomb is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11079) Elemental válasza Gedeon31 (#11077) üzenetére


Elemental
addikt

De akár létre lehet hozni szabályt is, hogy minden este 10-kor álljon le, és reggel 8kor induljon.
Nekem 7/24 megy.

(#11080) krealon válasza gbors (#11049) üzenetére


krealon
veterán

"felmerült bennem az az igénytelen ötlet, hogy rábiggyesztek a tetejére egy kisfordulatszámú ventit szívó módban, meggyorsítandó a meleg levegő távozását. próbálkozott már valaki ilyesmivel?"

Nalam egy ugyancsak ventilator mentes Medion Nas megy ilyen megoldassal kb 3 eve. Mindenki masnal mar felforrt a vinyo. :)

(#11081) gbors válasza krealon (#11080) üzenetére


gbors
nagyúr

megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül :D
hadd kérdezzem meg, hogy a ventillátor tápellátását hogyan oldod meg?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11082) jojoe85


jojoe85
újonc

Sziasztok! Nagyon új vagyok a fórumban, ezért előre is elnézéseteket szeretném kérni ha már ismételt kérdést tennék fel! Azért is találtam rátok, mert elhatároztam hogy otthon nem fogok rohangálni a külső hdd-vel a tv és a számítógép között, ezért be szeretnék ruházni egy nas-ra. Tudom, ennyire egy külső wifis router is elég lenne hddd csatlakoztatással, de nekem tetszenek a nas által kínált lehetőségek! Amiben nagyon bizonytalan vagyok hogy melyik gépet lenne érdemes vennem full hd-s filmek tárolására.... Kettőt nézegettem, az általatok is említett Zyxell nsa 325 v2 és a Synology dse214se/213j-t. Az ár természetesen számít, ezért nem szeretnék elhamarkodottan dönteni, és fordultam hozzátok! A segítségeteket előre is köszönöm!

(#11083) Tonyk válasza jojoe85 (#11082) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha az ár számít, nyugodtan veheted a zyxelt! :K Azért nem árt otthonra egy gigabites router és a fulhd azért ne wifin nézd ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11084) Multibit válasza jojoe85 (#11082) üzenetére


Multibit
veterán

Ha csak ebből a háromból lehetne választani én a ZyXel mellett döntenék.

(#11085) Alex91 válasza Zjunior (#11034) üzenetére


Alex91
félisten

[link], hat pedig e szerint annyira nem is lassu...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11086) gbors válasza jojoe85 (#11082) üzenetére


gbors
nagyúr

szia, két dolog nem derült ki a postodból, ami fontos - van-e router már a birtokodban, ill. ha tényleg a TV médialejátszóját használod (és nem dedikált médiaplayert), akkor milyen hálózati képességekkel bír a TV-d (pl. DLNA). ill. a TV típusa is fontos lehet, ha Samsung. ezek azért kellenek, mert ez alapján lehet megmondani, hogy egyáltalán előrébb leszel-e a NAS-sal.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11087) Ekkosh


Ekkosh
tag

Nah megérkezett Zyxel NSA320S és valóba remek kis cucc. Köszi a javaslatot. Egy pillanat volt alapszinten fel setup-olni, halk (!!!) és eddig rendben teszi a dolgát. Pillanatnyilag raktam bele egy régi vinyót, de a kérdésem az lenne hogy ezekbe mindenképp NAS hard drive kell? Raid1-ben szeretnék 2 * 1TB, és van is egy samsung spinpoint F3-asom talán 3 éves. Ti megbíznátok ebben vagy inkább vegyek két újat? És ha vegyek akkor mindeképp NAS driveot? Köszi

(#11088) Tonyk válasza gbors (#11086) üzenetére


Tonyk
veterán

tv típusát én épp LG esetében érzem kardinálisnak, nem pedig samsung esetében

(#11087) Ekkosh

Mehet bele nyugodtan a samsung is. Bár célszerűbb lehet 5400-es fordulatú hdd-ket tenni, azok nem melegednek annyira.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11089) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#11077) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#11079) noklika ez jól hangzik , köszönöm :)

(#11090) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok,
Van itt valakinek Qnap TS-112p? es ha igen hogy van vele megelegedve. Tudom van olcsobb is. Sajnos a kalvariam utan nem akarok mar csak olyat ami tenyleg tudja ami ra van irva.

(roviden: volt egy szar tplink routerem meg egy zyxel 320 asom) ez az egyveleg nem igazan vitte LAN on a bd isot a media jatszomhoz.
Majd vettem egy komolyabb routert (asus RT-AC56U) es en hulye felteteleztem hogy majd annak az usb3 jara akasztott vinyoval kivaltom a nast. a zyxelt eladtam :D)

Tehat amire nagyon van hasznalva:
torrent (10-20 allandoan megy) es bazi videofile ok lejatszasara. Egy disk boven eleg.
Ez a tortenet 35 be megallna (kulhonban) es az nem vag oda. Jokat olvastam errol, persze vannak erosebbek is de en video enkodolasra nem hasznalnam.
Valamint komoly progik vannak hozza androidhoz is (sokszor inditok/allitok cuccot rajta mobilrol. ez ment a zyxel en is)

koszi elore is

(#11091) Multibit válasza Z0mbi (#11090) üzenetére


Multibit
veterán

en hulye felteteleztem hogy majd annak az usb3 jara akasztott vinyoval kivaltom a nast
Nagyon sokan hiszik ezt. Többször leírtam erről a véleményemet, különböző topicokban.

Szerintem kár volt eladni a ZyXelt, a BD ISO lejátszást tudta. Nálad máshol volt a probléma.
A márka/típus választásról csak annyit, hogy nézd meg, gondold át, mennyibe kerül egy kétlemezes ZyXel és egy egylemezes Syno/Qnap! Szerintem belépőszinten nincs verseny közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#11092) Z0mbi válasza Multibit (#11091) üzenetére


Z0mbi
senior tag

:D igen naiv voltam.
whatever.

Zyxel... vicc az hogy mikor meg nem valaszoltal mar a Zyxel 325v2 oket neztem :D
Mert a rohadt elet, annak annyi penzert komolyabb proci van benne. (marvell armada 370 ami a Syno ban is elkezdett lenni csak legalabb ketszer ennyiert)

a 320 ban pont a proci volt a bajom, nem igazan birt el tobb torrentel.
Ugyhogy lehet megis egy 325 lesz.es akkor arra is meg van az eselyem ha egyszer veszek megegy 2tb s wd red et akkor tudnam tukrozni ha paras vagyok. vagy ha meg gyorsabbat akkor stripe :)
na de nem megyek annyira elore.

A zyxel el en anno ffp -t hasznaltam nem tudom erdemes e meg ezzel bajlodni. (ez is a transmission miatt volt mert a beepitettel eleg gyatran mentek a dolgok.)
Es ha most belegondolok, nem rajongok tulzottan az ottletert hogy dobozbol kiszedve rogton rarakjam megint az ffp -t

(#11093) Tonyk válasza Z0mbi (#11092) üzenetére


Tonyk
veterán

"gyorsabbat akkor stripe"

teljesen felesleges, nem hoz gyorsulást ezen a szinten a stripe

"A zyxel el en anno ffp -t hasznaltam nem tudom erdemes e meg ezzel bajlodni. (ez is a transmission miatt volt mert a beepitettel eleg gyatran mentek a dolgok.)
Es ha most belegondolok, nem rajongok tulzottan az ottletert hogy dobozbol kiszedve rogton rarakjam megint az ffp -t"

Semmi hátránya az ffp-nek csak előnye van. Fpp rárakása kb 2,5 perc. Egyébként a 320-on is volt a gyári csomaglistából telepíthető transmission ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11094) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

Csak most van időm foglalkozni a témával, ezért gyorsan leírom a kérdésemet. Lehet, hogy több is lesz. Szóval, adott egy raspberry pi és egy lapostv. E kettőhöz lenne szükségem egy NAS-ra, plusz az sem baj, ha tud távoli elérést, tehát gyakorlatilag privát felhőként tudom használni. Ami még fontos, hogy képes legyen p2p letöltésre. Nem baj ha ezeket nem a gyári állapot tudja, ha minimális telepítgetéssel kiegészíthető a tudása. A keret 30K, eddig csak a Dlink DNS 320L-lel barátkoztam, azt még egy tízessel olcsóbban is be tudnám szerezni, azonban ha van jobb ár/érték arányú esetleg erősebb NAS a piacon, akkor ráfordítanám azt a tízest. Ha van ötletetek, ne tartsátok magatokban. :) Előre is köszönöm a segítséget. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#11095) Tonyk válasza escape (#11094) üzenetére


Tonyk
veterán

Én nem venném meg a dlinket, helyette zyxel nsa325v2

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11096) Z0mbi válasza Tonyk (#11093) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ja, most olvastam el. ugyhogy no para. szerintem ez lesz a befuto. Ami rohadtul tetszik a 325 v2 ben az az hogy nem az az elmebetek 40x40 es legyezo van benne amit en 310 esemben volt. (merthogy elirtam, nem 320 volt hanem 310) azt a legyezot 2x csereltem 2 ev alatt. es eladva is ugy lett hogy mar hangos volt.
ebbe meg 80 as van :) amit elvileg konnyebb lesz potolni ill. elvileg halkabb lesz. Raadasul ~27 ropibol megvan :)
koszi mindenkinek a konstruktiv hozzaszolast!

(#11097) Tonyk válasza Z0mbi (#11096) üzenetére


Tonyk
veterán

310-esen is volt transmission ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11098) Ekkosh válasza Tonyk (#11088) üzenetére


Ekkosh
tag

Köszi, akkor egyenlőre egy hdd-t veszek. Az viszont akkor legyen WD Red, nem? Ilyen vegyes Raid1-ben van valami amire figyelnem kellene? (gondolok ilyenre hogy az új legyen valami primary, vagy akármi?) Köszi

(#11099) Z0mbi válasza Tonyk (#11097) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nem is mondtam hogy nem. csak annak ha jol emlekszem a kis 800Mhz-s procija nem birta a sok job-ot + meg a lejatszast. ha leallitottam a TM et akkor ment a film (najo nem a BD iso de azert nem a NAS volt a ludas hanem a fos tplink ami gbit router letere rendelkezett ossz ~300mbit throughput al)

De mar elment a rendeles, 1700 kor vehetem at :). Hazamegyek es adok a szajanak. egy pendrive ra feltolom a cuccost azt megy bele a mostani vinyo. Azt meg nem tudom hogy erdemes lesz e visszaterni a ntfs re mert most jelen pillanatban ext3 van a vinyon (azt hittem ettol jobb lesz, nem lett. sot talan tobb a gond de ezert meg nem az ext3 a felelos hanem az a szurtyok kulso usb vinyo rack ami neha napjan ledobja a lancot a routeren)

(#11100) Multibit válasza Z0mbi (#11099) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is Asus RT-AC56U van, persze én csak arra használom, amire való. Erős, megbízható, jó kis router.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.