Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) kenny123 válasza Mankó (#11849) üzenetére


kenny123
addikt

Engem veletechen megvettek kilóra, tetszik hogy vannak rendes appok, transmissiontol meg kb hányok a mostani routeren is, remelem hogy be fog válni.es bár laikus vagyok témában, nekem a zyxel picit noname márkának tűnik. De majd otthon picit rakeresek. :DAztán ha mégsem ok a syno, netes rendelés, x napon belül indok nélkül el állok. De ez ne történjen meg. :)

yo

(#11852) gbors válasza Mankó (#11849) üzenetére


gbors
nagyúr

óvatosan a MHz-ekkel :) a 115J-ben Armada 370-es CPU van, az c2c lényegesen gyorsabb, mint a Kirkwood 88F6282 (325v2), ami pedig állítólag szintén gyorsabb c2c, mint a Kirkwood 88F6281 (310). ettől persze a 115J nem lesz gyorsabb a 325v2-nél, viszont a 310-nél minden bizonnyal igen.

(#11851) kenny123: a zyxel teljesen jó márka - szerintem ár / értékben kitűnőek a NAS-aik.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11853) glaci válasza gbors (#11852) üzenetére


glaci
őstag

Már egy ideje olvasom a topicot, mert én is szeretnék vásárolni valamit.
Eddig még nem írtam ide, de ezt most nem értem.
Akkor most a Syno 115j processzora nagyobb telejesítményű, mint a Zyxel 325v2 -be található, de mégis a 325v2 lesz a gyakorlatban gyorsabb.
Jól értelmeztem?
Ill. ez a helyzet miből adódik?
Nagyjából egy árban van a 2 és egyelőre egy jó darabig csak 1 HDD lesz benne, így nálam a döntésben a teljesítmény és a funkciók a lényeges. (Persze mindez csak az ár után.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11854) Mankó válasza gbors (#11852) üzenetére


Mankó
veterán

Ezt jo tudni, de kerdes mennyivel gyorsitja ez meg a torrentezest? Mert pl mindenki azt irja, hogy a zyxel 310 csak 5-7 mb-val tud irni a belso winyora torrentezes soran, ennek ellenere ma is lattam stabil 10.3 mb-s letoltest. Lehet a belso hdd tipusa is meghatarozo, nalam ez egy wd red 3 tb.
Szivesen valtanek akar egy ilyen syno nasra is amennyiben 20 mb/s koruli sebesseget lehetne elerni torrent alatt es persze a plusz appok is jol jonnenek. De 1-2 mb-s kulonbseg meg nem eleg csabito, felesleges penz kidobasnak ereznem, annak ellenere, h huzok a markahoz.

(#11855) gbors válasza glaci (#11853) üzenetére


gbors
nagyúr

nem egészen. a 115J processzora clock-to-clock nagyobb teljesítményű, ha mindegyik 800MHz-en menne, akkor a syno lenne a gyorsabb. a 325v2 1.6GHz-e viszont azért odahat - ebben az árkategóriában szerintem kényelmesen ez a leggyorsabb NAS. pár hónapja láttam egylemezes Buffalo Linkstation Pro-t 40e FT magasságban, de az mostanában eltűnt az árlistákról.

(#11854) Mankó: nekem 30Mbites netem van, úgyhogy ilyen tesztet sajnos nem tudok futtatni. de szerintem nagyon nehéz általános "sebességkorlátot" felállítani - ha 1 brutális sávszélességű peertől húzod le a torrentet, akkor egy 310 is simán írhat a 10MB-nál jóval gyorsabban, ha meg 3-400db 10k/sec-es peered van, akkor ahhoz ki tudja, milyen CPU elég csak, és úgy is csak 3-4MB/sec.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11856) slayvincoln válasza Mankó (#11833) üzenetére


slayvincoln
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a segítséget, egy kicsit láma vagyok ebben a témában! A netem az egy erős 8 mbit azaz 1 MB/sec-os :DD úgyhogy szerintem elég lesz a Zyxel 310 is.

Köszi mégegyszer

Még a törött óramutató is elindul a jövő felé

(#11857) Zaji válasza Ákinard (#11785) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm!

(#11858) Mankó válasza gbors (#11855) üzenetére


Mankó
veterán

http://buffalo.nas-central.org/wiki/Category:LS-XHL
Na es egy ilyen gyorsabb lehetne torrent alatti irasban? Az megint mas kerdes, hogy tm-t fel lehet e ra rakni?

(#11859) gbors válasza Mankó (#11858) üzenetére


gbors
nagyúr

nem erre gondoltam, hanem erre. ugyanaz a CPU, mint a 310-ben, csak 33%-kal gyorsabban, viszont most nézem, hogy ebben is 256MB RAM van. a szoftver meg szintén kérdés.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11860) glaci válasza gbors (#11855) üzenetére


glaci
őstag

Köszi!
Akkor ezek szerint a 325v2 a jobb választás. (Sőt, ha jól értelmezem, akkor ebben az árszegmensben is a legjobb.)
Ezeken mennyire babrálható. A Linux? Egy Asterisk -et fel lehet még varázsolni rá?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11861) Tonyk válasza glaci (#11860) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ezeken mennyire babrálható. A Linux?"

Egy FFP kell rá és nagyon.

"Asterisk"

A jelenlegi elérhető több mint 600 csomag között nincs. De nyilván ha találsz arm5-ra való verziót, bármi megoldható.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11862) Mankó válasza gbors (#11859) üzenetére


Mankó
veterán

Tudom, hogy a másikra gondoltál, csak gondoltam hátha ez is ajánlott vétel lenne.
Csak azért cserélnék, mert mióta routert cseréltem, a lejátszóm (mede600x3d) amikor tallózza a nas-t zöld képernyővel kifagy és már szinte minden lehetőséget kipróbáltam, hogy elhárítsam ezt a problémát. Már csak a winchester újra formázása és a nas csere maradt ki. :O Firmware cserék is voltak, az is lehet különben, hogy valamelyik firmware miatt nem bírják egymást most, mert az előző verzióban sosem volt ilyen problémám.
Tökéletesen elégedett voltam a Zyxel 310-el, de már most tényleg nem tudom mit kellene tenni.

[ Szerkesztve ]

(#11863) gbors válasza Mankó (#11862) üzenetére


gbors
nagyúr

ja értem. amit linkeltél, abban ugyanaz a CPU van, mint a 310-ben, ugyanazon az órajelen.

nem lehet, hogy a routerrel van valami gond? bár ettől mondjuk zöldet hányi nem illene a Med-nek sem...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11864) Mankó


Mankó
veterán

Hogyan lehet teljesen gyari allapotra hozni egy Zyxel nsa310-es nast?
A benne levo winchestert is ujra fogom formaztatni es felepiteni a konyvtar szerkezetet utolso lehetosegkent, egy ellenorzest kovetoen. Ha ezek se oldjak meg a lejatszos problemamat kenytelen leszek vagy nast vagy lejatszot cserelni, vagy min2-t. Vagy megy az x aktas esetek koze, mert ez egyszeruen nem jarja, hogy nem tudok rajonni a hiba okara es a megoldasra.

(#11865) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Tisztelt Fórumozók! A fiamtól kaptam ajándékba egy Zyxzel 325 V2 NAS-t és egy WD RED 2TB-os merevlemezt. A fiam külföldön él és szeretné külföldről elérni a letöltött torrenteket, filmeket, fényképeimet, stb. Én is szeretném a két otthoni gépem adatforgalmát a Nason keresztül irányítani. Lépésről, lépésre keresnék egy leírást. Olvastam a neten a 7 oldalas magyar ismertetőt, de ennél részletesebb leírás kellene. (Firmware version: V4 70(AALS.0)) Előre is köszönöm a segítséget.

(#11866) kenny123


kenny123
addikt

Na, ismét itt.
Mivel a keresett syno nas nagykernél is hiánycikk éppen, és ez így is marad, lehet hogy mégis csak Zyxel lesz.
1-2 kérdés:
-Torrentre csak transmission van, vagy van valami komolyabb, jobban testreszabhatóbb gyári program rá?
-A letöltött dolgokat tudja NFS szerveren megosztani?
-Távolról lehetséges a torrentek kezelése?

Köszi.

yo

(#11867) Möhe válasza kenny123 (#11866) üzenetére


Möhe
addikt

nem ilyent kerestél? Itt 1-2 napot írnak, kérdezz rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#11868) Tonyk válasza kenny123 (#11866) üzenetére


Tonyk
veterán

[link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11869) kenny123 válasza Möhe (#11867) üzenetére


kenny123
addikt

Szia!

De igen, ilyet, de nagy valószínűséggel az 1-2 nap van egy hét is. :) Média-Doktorral beszéltem, üres még a nagyker is ezt a típust illetően.

Tonyk: Jövök! :)

yo

(#11870) kenny123


kenny123
addikt

Valaki hátha tudja a választ:
Zyxel nsa 320 és nsa325 között mi a különbség?

yo

(#11871) Tonyk válasza kenny123 (#11870) üzenetére


Tonyk
veterán

256MB RAM, 1.0GHz CPU vs 512MB RAM 1.6GHz CPU

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11872) picur10


picur10
aktív tag

+ Ahogy néztem a 320-ason nincs USB 3.0, a 325-ön van egy USB 3.0 csatlakozó.

(#11873) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A jelek szerint megszűnik a mailszolgáltatóm.

Milyen lehetőségeim lehetnek arra, hogy NAS-ra tegyek mail servert?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11874) glaci válasza MaCS_70 (#11873) üzenetére


glaci
őstag

A Syno -kon van a DSM -be mail server modul, azt tudom.
A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni, de elvileg bármire fordíthatsz forráskódból.
A Zyxel -hez állítólag rengeteg dolog van, lehet, hogy van ilyesmi is.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11875) MaCS_70 válasza glaci (#11874) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm szépen!
Az hogy én mit fordíthatok, az egy érdekes kérdés... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11876) Tonyk válasza MaCS_70 (#11873) üzenetére


Tonyk
veterán

És a szolgáltatód neked engedi a levelező szerver üzemeltetést végponton? Nem hinném!
A másik dolog meg az, hogy amennyiben engedi, a legtöbb szerver nem fog levelet fogadni dinamikus ip miatt.

FFP alá egyébként van xmail, tehát megoldható.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11877) MaCS_70 válasza Tonyk (#11876) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dinamikus IP-vel nem megy az MMX, statikussal viszont igen. Az enyém majdnem statikus :), de jelenleg még csak érdeklődöm.

Nem tudom, hogy az ISP (UPC) miért ne engedné, erre még nem gondoltam. De egy cimborám már kísérleti jelleggel bekonfigurálta tán' az OwnCloud bétás házi mélszerverét, és ment neki szépen.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11878) Tonyk válasza MaCS_70 (#11877) üzenetére


Tonyk
veterán

"Az enyém majdnem statikus "

Ja, kicsit statikus kicsit nem!? Ilyen nincs!

"De egy cimborám már kísérleti jelleggel bekonfigurálta tán' az OwnCloud bétás házi mélszerverét, és ment neki szépen."

Boldog boldogtalan így használná. SPAM szerverek elleni védekezés miatt szűrnek a szolgáltatók. Kizárt dolognak tartom, hogy teljes értékű levelező szerver ügyfél oldalon működhessen, bármiféle szolgáltató oldali szerződés és egyéb szőrözés révén.

MMX ? Te most ugye MX-re gondoltál? Mert az MMX az nagyon más.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11879) MaCS_70 válasza Tonyk (#11878) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, kicsit megszaladt az ujjam, MX recordról van szó.

Az IP-m annyiban majdnem statikus, hogy elvben nagyon ritkán változik -- amíg nem változott a modemem, több mint egy évig volt változatlan. Ez persze nem egy megbízható helyzet, de kísérletezésre jó.

Az, hogy a saját mélszerver mennyire jó vagy nem jó, érdekes kérdés. Ez az a szolgáltatás, ami ugye mindig is központilag volt szervezve, a jelenlegi folyamatok pedig ugye éppen abba az irányba mutatnak, hogy ami eddig itthon volt, az is menjen szépen fel a felhőbe.
A levelezésnél meg ugye pont az Általad is emlegetett biztonsági megoldások miatt fokozottan érvényesülhetnének a nagybani szolgáltatók előnyei.

DE!

Mégis egyre többet olvasok arról, hogy a háztáji mélszerverek mennyire hasznosak lennének, és milyen jó, hogy a fejlesztők már megoldották az egyszerű otthoni konfigurálhatóságot, ideértve a pl. a SPAM-kezelés a vírusirtókhoz hasonló távoli frissítését.

Szóval érdekes a helyzet, nem tudom, hogy mi a jó, de szerintem minden új lehetőség hasznos, még akkor is, ha nem válik be.

Én mindenesetre eddig kétszer szívtam NAGYOT levelezős adatvesztéssel, mindkétszer a szolgáltató hibájából.

Üdv: MaCS

Ja, ha egyébként tudtok megbízható, elérhető árú mailszolgáltatót, szóljatok, mert éppen megszűnik az eddigi!!!

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11880) glaci válasza Tonyk (#11878) üzenetére


glaci
őstag

A mail szervernek csak a bejövőt kellene tárolnia / kezelnie. A kinenő meg mehet az UPC SMTP szerverén keresztül.
DDNS meg megoldja a változó bejövő IP problémáját. Szerintem ez játható út.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11881) MaCS_70 válasza glaci (#11880) üzenetére


MaCS_70
félisten

DDNS-t jelenleg nemigen lehet elfogadtatni mailszolgáltatással. IP-cím kell.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11882) glaci válasza MaCS_70 (#11881) üzenetére


glaci
őstag

Ki kell próbálni.
Leg rosszabb esetben, nem mindenkitől érkezik meg az e-mail. (Finnyás szolgáltató meg visszadobja a feladójának, hogy ide nem kézbesítek.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11883) Tonyk válasza glaci (#11880) üzenetére


Tonyk
veterán

"Leg rosszabb esetben, nem mindenkitől érkezik meg az e-mail. (Finnyás szolgáltató meg visszadobja a feladójának, hogy ide nem kézbesítek.)"

:) Ez így meg nem mail server. Hanem valami kókány f@sch.

Egyébként meg ne akarjatok levelező szervert, mert most olvasom, hogy jön az internetadó, mely megkezdett gigabájtoként 150Ft. Épp számolgatom, hogy az átlag havi 300GB-os forgalmam jövőre 45.000Ft/hó adót jelent a 2.700Ft-os előfizetésem mellé.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11884) glaci válasza Tonyk (#11883) üzenetére


glaci
őstag

Az hagyján, de az előbb egy másik topicban beszéltünk róla, hogy még ha a végén "nagylelkűen" "csak" 15 Ft/giga lesz, akkor is 4500 HUF.
Hülye egy ország ez!
(Legalábbis egy része mindenképpen.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11885) Tonyk válasza glaci (#11884) üzenetére


Tonyk
veterán

A legdurvább az hogy ennek java része torrent. Tehát oda-vissza. Azaz én is fizetek, te is fizetsz ugyanazért adót. -> Kettős adóztatás. Igen, én linux telepítőket osztok meg. De ugyanez igaz a VOIP-ra is. Ott is ketten fizetnek adót ugyanazért a forgalomért.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11886) biker válasza Tonyk (#11885) üzenetére


biker
nagyúr

szerinted...
csinálok egy 1GB videót az iphone-al, felmegy a cloudba, 1GB, lejön az iPadre, a macbook-ra, a mac minire, és a family shíringen az asszon iphonejára, ez 5GB
szerintem

de ha az office365 előfizetéshez (education) járó 1TB skydrive táramat leszinkeli egy új számítógépem, az 150.000Ft lesz?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11887) Tonyk válasza biker (#11886) üzenetére


Tonyk
veterán

komolyan nem értem, hogy mit "szerinted"-ezel? :F

Én a saját példámat írtam nem a tiédet. Szerintem .... :W

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11888) biker válasza Tonyk (#11887) üzenetére


biker
nagyúr

csak jeleztem, hogy van ami nem "csak" dupla adózás, hanem többszörös is lehet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11889) MaCS_70 válasza Tonyk (#11885) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem kell ahhoz torrent, elég egy szimpla mail vagy valamilyen IM-en küldött anyag.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11890) XZoli


XZoli
aktív tag

NAS akartam venni, ezt most halasztjuk :( :W

A két versenyző SYNOLOGY DiskStation DS114 vs QNAP TS-121 lett volna, lesz időm eldönten

véleményeket kérnék a két NAS-ról melyik jobb. :R

Köszi Zoli

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#11891) Zjunior válasza biker (#11886) üzenetére


Zjunior
veterán

Ez az!
Net nélkül lehetetlen ilyen dolgokat fenntartani!:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11892) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

Adott a következő NAS: NSA 325V2
Szeretném ha működne a DYDNS,azaz mobilról 3g-s nettel is elérjem a transmission-t és hozzá tudjak adni torrentet.

Regisztráltam a no-ip.com oldalon ami így néz ki:
[L:/dl/upc/2014-10/24/65939_j19tzmbpl2k04sbv_no-ip_com_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/24/65939_j19tzmbpl2k04sbv_no-ip_com_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Beálítottam a routeren a szükséges adatokat:

Majd a nas menüjében is beállítottam a következőket:

A hiba a következő:
Ha mobilról 3g-s nettel beírom ezt a böngészőbe: szekrenyeszsolt90.no-ip.biz:9091
bejön a transmission de nem látom amit a pc-n hozzá adtam torrenteket és nem is tudok újabbakat hozzáadni...

A trasdroid app-al sem működik...

Ha csak ezt írom be a böngészőbe: szekrenyeszsolt90.no-ip.biz akkor semmi sem jön be :(

Tudsz nekem segíteni ebben?
A router amúgy egy WDR3600 vargalex firm-el.

Mi lehet a probléma?

UI:

Amikor még nem volt NAS-on,és csak simán a routerre volt csatlakoztatva egy vinyó és a routert transmission-ját használtam a dydns ment gond nélkül...

Köszi előre is a ssegítséget!

Üdv: Rocko66

(#11893) Multibit válasza Rocko66 (#11892) üzenetére


Multibit
veterán

Rendeltél fix IP-címet a routerben a NAS-hoz?

(#11894) Rocko66 válasza Multibit (#11893) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Amikor beconfigoltam a nas-t akkor ez lett hozzá rendelve:
192.168.1.215

(#11895) Multibit válasza Rocko66 (#11894) üzenetére


Multibit
veterán

De a routerben is beállítottad, hogy a router mindig ezt az IP-t ossza ki a NAS-nak MAC alapján?

(#11896) Rocko66 válasza Multibit (#11895) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Nem tudom,hogy azt hol kell állítani,de mindig ezt ossza ki neki:

(#11897) Patice válasza Rocko66 (#11896) üzenetére


Patice
nagyúr

Alul a "Statikus bérletek"-hez hozzá kell adni! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11898) Rocko66 válasza Patice (#11897) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Már megoldódott a probléma.
Port továbbítás kelett a routertől a nas-felé.

(#11899) Tonyk válasza Rocko66 (#11896) üzenetére


Tonyk
veterán

A hiba ugyan nem ez, de két helyen teljesen felesleges beállítani a no-ip-t. Elegendő csak a routerben. A nas-ból töröld.

A gond pedig az, hogy futhat a routereden is a tm. Megoldás:

1. Tiltsd le a TM-et a routeren.
2. Egy külső portot, pl. a 19091-es portot forwardold a NAS belső hálózati, fix ip-címére a 9091-es portra. Így kívülről a szekrenyeszsolt90.no-ip.biz:19091 -en fogod elérni.
(Maradhat a standard 9091-en is, de akkor mindenképpen kapcsold ki a routerben a tm-et, de forwardolást ekkor sem úszod meg. Ebben az esetben a 9091-et kell forwardolni a nas belső, fix ip címére (9091-es portra).

Szerk: Nem ártott volna lejjebb görgetnem...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11900) glaci válasza Rocko66 (#11898) üzenetére


glaci
őstag

Ahogy olvastam, pont ezt akartam írni, hogy kell port forward vagy virtual server beállítás is, mert eddig a router tarnsmissionjét láttad, nem a NASét!
De látom, közben Te is rájöttél.
Egyébbként én a routeren ki is kapcsolnám, ne fogyassza az erőforrásokat feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.