Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Rick4 válasza kleinguru (#12650) üzenetére


Rick4
félisten

Szóval második vinyóval... :D Az a baja többlemezes nassal, illletve az oda sejtett biztonsággal, hogy hamis képet ad. Azért, hogy biztonságban legyél, nem érdemes több lemezt belerakni, mert a villám visz mindent, a HDD magától tönkremegy, ha együt mennek, együtt is használódnak.
Épp ezért jó vagy felhőbe, vagy egy fizikailag távol lévő másik eszközre menteni, simán megoldható, az usb-s külső hdd meg tök egyszerű megoldás, ha heti mentésből elszáll az egyheti cucc, az még mindig jobb, mintha a villám visz egy RAID1-es dupla vinyós nast mindennel együtt. .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12652) kleinguru válasza Rick4 (#12651) üzenetére


kleinguru
addikt

Drága ez mindenhogy :C

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12653) Elemental válasza Rick4 (#12651) üzenetére


Elemental
addikt

Az én távoli mentésem a melóhelyi laptopra történik ftp-n. Régebben dugdostam otthon a pcre külső vinyót, de így nekem egyszerűbb.

(#12654) MaCS_70 válasza Elemental (#12653) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az FTP-vel nekem az a gondom, hogy alapból önkényesen a feltöltési dátumra írja át a módosítási dátumot, ami sok esetben őrült nagy gondokat tud okozni.

Az rSync-ről olvasgatok, de tufa vagyok hozzá -- az vajon megoldható vele, hogy két, távoli NAS folyamatosan tükrözze vele egymást?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12655) Rick4 válasza Elemental (#12653) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván van rengeteg jó megoldás, nem is nehéz szembeállítani őket egy raid-del, kinek mi válik be. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12656) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Hát urak, épp nálam vendégeskedik egy WD Black 750 Gb 2,5"-os laptop HDD, gondoltam mielőtt letelne a 3 nap kipróbálom pörög-e, működik-e. Más ötlet nem lévén betettem a NAS-ba, először a RED-et kivéve, első helyre csak pörgesse meg. Hát a "légy zümmögését is hallani lehet" csendességű redhez képest ez elég durván zajos.... A felpörgése is, utána pedig tompán olyan hangot ad mint egy minidrill. Persze nagyon halkan de a redhez képest jelentős ugrás.
Most betettem a redet vissza az első helyre, ezt másodiknak, most létehozok egy kötetet rajta, hogy érezze a törődést. Utána pedig megy tesóm laptopjába rendszernek.

Persze tudom, ez 7200 RPM-es, nem illik hasonlítani az 5400-as redhez, de engem hirtelen meggyőzött, hogy ha bővítem a NAS-t akkor megint egy RES költözzön be :)
Amúgy nagyon rágtam a gittet, hogy a Black helyett is redet kellene venni, de annyira írták, hogy rendszernek kell a 7200+a red szereti a 24/7 üzemet...

[ Szerkesztve ]

(#12657) Rick4 válasza Ákinard (#12656) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem úgy van, hogy a rendszernek 7200 kell, de a red az nem 7200? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12658) Ákinard válasza Rick4 (#12657) üzenetére


Ákinard
aktív tag

5400 rpm a red.

Meg kell valljam, egyszer réges régen vettem még rendszer HDD-nek valót, nem igazán értettem hozzá, ismerős ismerősének ajánlata alapján vettem Samsungot, 3x cserélték mindháromszor kattogott... Azt sem tudom mekkora fordulattal ment... Azóta most vettem először rendszernek valót, szaktopikban a 7200-ast ajánlották.
A szívem húzott a kicsi red felé, hát... Majd elválik, na. :)
Zajongás alapján a bay2. betöltésére egy másik redet veszek majd az már tuti :)

(#12659) gbors válasza Ákinard (#12658) üzenetére


gbors
nagyúr

elvileg a red dinamikus 5400 és 7200 között.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12660) Dave™ válasza gbors (#12659) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kizárt azzal a fogyasztással. Az intellipower alacsony fordulatszámon pörög, ha nem is 5400, a közelében van.

(#12661) Multibit


Multibit
veterán

Az "IntelliPower" kamuszöveget a WD nyomja. Ködösítés. A zaj és hozzáférési idők mérési eredményei inkább 5400, mint 7200 RPM-es sebességre utalnak. A tesztelők is ezen a véleményen vannak.
WD's Red 4TB hard drive reviewed - The Tech Report
WD Red Review (6TB, NASware 3.0) - StorageReview
WD Green Power: A New Benchmark in HDD Acoustics & Power - SilentPCReview
Western Digital Red 3TB & 1TB Hard Drives - SilentPCReview
Western Digital Red WD40EFRX 4TB Review - APH Networks

[ Szerkesztve ]

(#12662) XZoli


XZoli
aktív tag

tegnap arra lettem figyelmes, hogy a ds114 NAS-on, eltünt kb: 500gb szabad hely A nas-ban egy 2TB WD Black HD van, a NAS-ra kb: 69 fájl lett másolva az 586 GB volt, de a tároló 1 TB fölötti használatot jelzett, mi zabálhatott fel 500GB?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#12663) Patice válasza XZoli (#12662) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem raktad fel véletlenül a Cloud Station-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12664) gbors válasza Multibit (#12661) üzenetére


gbors
nagyúr

mindig tanul újat az ember :R

TR: '...spec sheet, which lists the spindle speed as "IntelliPower"—marketing speak for about 5,400-RPM' :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12665) XZoli válasza Patice (#12663) üzenetére


XZoli
aktív tag

de sikerült, de le is töröltem szinte azonnal ez foglalt el egyből 500GB

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#12666) Elemental válasza XZoli (#12665) üzenetére


Elemental
addikt

(#12667) XZoli válasza Elemental (#12666) üzenetére


XZoli
aktív tag

már késő bedaráltam reggel az egészet :DDD este másoltam vissza a PC-re mindent, utána gyári beállítások vissza

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#12668) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Vettem egy OEM NAS 310 est. Bele egy 1 terrás toshiba vinyót, mint ezelőtt már írtam róla.
Namost bevan kapcsolva működik, bevan konfigolva. Hogy tudom a merevlemezét a notimon látni? Mit kell a nas ban beállítani? Előre is köszi a helpet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12669) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Kivettem a 325v2 NAS-ból a HDD-t, és betettem egy külső HDD házba.
A win rögtön formázni akarta :D Ekkor jutott eszembe, hogy ha netán vészhelyzet lenne, és azért tenném bele, hogy lementsem róla az adatokat, akkor hogyan tudnám megtenni? Gondolom a NAS nem a win által használt fájlrendszert használja. De hogy tudnám menteni a menthetőt?

(Amúgy 113 nap 18 óra azaz 2730 üzemóra van benne 96 indítás/leállással, és 189 parkolással mindösszesen :D ) És megvan a HDD 114 napja és 20 órája, és ugye be kellett építeni, volt áramszünet, takarítás ilyesmik. Nem sokat pihent. :) )

(#12670) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#12668) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Közben megoldottam :) Csak a windowsban kellett hozzáadni mint meghajtót :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12671) kaszaf válasza Ákinard (#12669) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Ezt kell feltelepíteni: [link]
Vagy Linux.

[ Szerkesztve ]

(#12672) Rick4 válasza Ákinard (#12658) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt mondom én is. Tehát redet sima rendszernek ne... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12673) Ákinard válasza Rick4 (#12672) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ez a kérdés már eldőlt úgyis :) Mondjuk baromi hangos a RED-hez képest, de a mérései jók, szerintem a laptopban nem lesz ennyire zajos.

kaszaf

Köszi, kipróbálom! (Bár ne legyen rá szükség :D )

(#12674) Ákinard válasza kaszaf (#12671) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Na feltettem az Ext2fsd-t (amit linkeltél az serialt kért...) és csak egy 500 mb-os particiót lát, amit a NAS maga hozott létre. Az adatokat (másik partició) nem látja Arra viszont RAW-ot ír file systemnek...
Megpróbáltam másik programot is annál ugyanez az eredmény.
Én rontok el valamit?

(#12675) Rick4 válasza Ákinard (#12674) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen rendszerrel csináltad a partíciót arra a vinyóra?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12676) Ákinard válasza Rick4 (#12675) üzenetére


Ákinard
aktív tag

A Zyxel maga hozta létre, amikor létrehoztam a kötetet.

[ Szerkesztve ]

(#12677) Rick4 válasza Ákinard (#12676) üzenetére


Rick4
félisten

Csak azért kérdem, mert anno én szívtam synology nassal, villám elvitte a lan részt, mivel nem volt lan, nem volt hálózati kapcsolat, webes felület, semmi ,de szépen villogott, meg világított. Na ilyen esetben le kell tölteni egy ubuntu desktop-ot, egy sima pendrive-ra, bootolható formában, minden egyéb lépés pedig ide le van írva: [link] 2 db vinyó van a gépben, egyik a nasból, másik a sima win-es ntfs-re formázott, másol a gép a kettő között, mint a huzat, és ennyi. ;) Talán 15 perc rákészülés kell vinyó behelyezéssel, pendrive-ra mókolással, utána másol.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12678) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

láttatok már olyat, hogy a vinyó megadja magát a nasban pedig 1 napos a dög és két óra után kipurca? elkezdett a nas hibaüzenetek írni meg ilyesmi, után a beállítások sem működtek a végén egy reboot utána meg eltűnt a router sem látta,pingelni lehetett de nem is látszódott a nettol al sem. Ha a vinyót kivettem meg működik azonnal. Azt mondja mindenki, hogy a vinyó pusztult meg...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12679) Tonyk válasza Lalikiraly (#12678) üzenetére


Tonyk
veterán

"láttatok már olyat, hogy a vinyó megadja magát a nasban pedig 1 napos a dög és két óra után kipurca? "

Sőt láttunk már olyat, hogy 0 másodperces winyó el sem indul, de olyat is hogy a 10 éves még mindig megy. Ez ilyen. Lehet 1 nap, lehet 1 hónap, lehet 1 év után fog megmakkani. Ez ilyen játék.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12680) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Nem találtam Nas beárazós topikot ezért kérdezem meg itt.
Van egy Mybook world 2 (fehér ledes) 2tb-os nasom. Minden gyári tartozék, kizárólag a mac backup van/volt rajta. De vettem egy zyxel-t és ez feleslegessé vált. Mennyit érhet kb?
:R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#12681) kaszaf válasza Ákinard (#12674) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Amit linkeltem serialt kér, de ingyenes regisztráció után megkapod.

(#12682) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

A Synology DS115j + WD Red 3TB WD30EFRX páros ellen van valakinek ellenvetése, vagy vehetem bátran? Machez, Windowshoz és Androidhoz használnám. Leginkább általános fájl-, média- és torrentszervernek kéne, a fontos adataimat pedig külön vinyón tárolom, szóval nincs szükség RAID-re.

:R

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12683) Rick4 válasza r4z (#12682) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyire vagy érzékeny arra, hogy kb 10 torrrenttel már átlagban 80% a nas prociterhelése, leginkább 20-30Mbites sebességet fog tudni, emellett lassul a reakcióidő, és kattintás után forog a kis "homokóra"?

Pl ilyesmire egészen biztosan nem kell számítani majd:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12684) Rick4 válasza Lalikiraly (#12678) üzenetére


Rick4
félisten

Nem erről beszélek napok óta?
Ha hajtod, semmi garancia nincs, hogy ma még jó volt, holnap meg vége, de magad látod, még új vinyónak is adatik meg ilyesmi...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12685) r4z válasza Rick4 (#12683) üzenetére


r4z
nagyúr

Ennél jóval több (~400) torrent futna róla egyszerre, igaz csak 30/5-ös nettel, de úgy fest, mást kell néznem. Nem gondoltam, hogy ennyire vérszegény az a Marvell CPU. Synology vonalon maradnék lehetőleg, a szoftveres részük nagyon meggyőző. Egy DS114 se lenne elég, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12686) Rick4 válasza r4z (#12685) üzenetére


Rick4
félisten

Pár napja adtam el egy DS413J-t, az 1.6-os proci és 512MB RAM volt, nálam egészen pontosan 4 napig volt, másfél év kihagyás után nem emlékeztem ennyire gyatra teljesítményre, pedig az épp dupla sebesség, dupla ram.

Ellenben ez a kép egy Asrock Q1900B procis ITX lapocska, és 1Gb notiram műve, elég jól szalad. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12687) r4z válasza Rick4 (#12686) üzenetére


r4z
nagyúr

Ó, tehát saját konfigra is ráhúzható a Synology OS? Tudnál dobni valami összefoglaló linket erről a megoldásról? :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12688) Ákinard válasza Rick4 (#12677) üzenetére


Ákinard
aktív tag

És ez a pendriveon-Linux megoldás vonatkozik a RAW filerendszerre is? Mert ugye ezen az van :D Ez is a linuxnak valami fájlrendszere?

kaszaf

Köszim akkor kipróbálom. Tőled is kérdezem, hogy ez eszi a RAW fájlrendszert?

Egyáltalán más Zyxel tulajnak is RAW fájlrendszerrel dolgozik a NAS?

Eddig nem izgatott fel a dolog, de ha már kipróbáltam, nem lenne rossz tudni, hogy ha beüt a krach akkor mit tudok tenni az adatok érdekében. Mert hiába ment a NAS ha nem férek hozzá... (Tervezek rövidesen +1 WD RED-et hogy 1:1-ben másolja az adatokat.)

(#12689) Dave™ válasza r4z (#12687) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért ragaszkodsz ennyire a Synology OS-hez, főleg ha egyszerűbb igényeid vannak? Az openmediavault simán tudja ezeket, ráadásul nem kell hozzá Syno hardver vagy hackelni mint a Xpenologyt (ott külön téma a frissítés), nem akarja leformázni a lemezt használatba vétel előtt, ingyenes és ugyanolyan jól működik, nagyjából ugyanazt tudja.

(#12690) Rick4 válasza r4z (#12687) üzenetére


Rick4
félisten

Olvasgass vissza, anno én találtam ezt először a neten, hónapok óta használtam, aztán beköptem ide, ma már sokan használják, de vannak vele bajok, leginkább a biztonság szempontjából, ez most csak egy tesztkonfig, mert tegnap jött meg a cucc, én meg 800 km utazgatás után 15 percet tudtam a dologra szánni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12691) Rick4 válasza Ákinard (#12688) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a synology SHR-je egy lemezes megoldással működik, akkor azzal is mennie kellene... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12692) Ákinard válasza Rick4 (#12691) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Úgy látom ez az SHR a Synology saját szabadalma nem? Ennek mi felelhet meg a Zyxelen? :D (Csak hogy próbáljam dekódolni amit írtál.)

(#12693) Rick4 válasza Ákinard (#12692) üzenetére


Rick4
félisten

Pont azért nem írok konkrétumot, mert nincs a zyxel-lel semmiféle tapasztalatom. De egy pendrive-ra Te is fel tudod teni a linux iso-t, bootolni Te is tudsz, parancssorba 10 szót Te is be tudsz írni, és akkor kiderül, megy-e. ;)

Aztán annyival is előrébb leszünk, ha tudjuk hogy megy, meg ha tudjuk, hogy nem. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12694) Rick4 válasza Dave™ (#12689) üzenetére


Rick4
félisten

Nem akartam ugyanezt mondani, de a véleményemet tökéletesen tükrözi amit írtál. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12695) Ákinard válasza Rick4 (#12693) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Linuxot utoljára a googleben láttam, meg bő 10 éve a középiskolai gépen :D De ez legyen az én bajom. Ezért kérdezősködtem, mert nem értek a linuxhoz és annyira nem is ástam volna bele magam, amíg nincs baj. Aztán lehet utánanézek ennek a pendriveos bootolós témának.

Amit viszont kiderítettem, hogy a RAW fájlrendszer nem jelez jót nem azonosított a forrása, de az okozza, hogy a fájlrendszer azonosítója hiányzik, ezért RAW-nak ismeri fel a Win.
Amúgy az adatok rendben megvannak... Le kellene menteni róla mindent formázás, és utána újra vissza mindent.

(#12696) r4z válasza Dave™ (#12689) üzenetére


r4z
nagyúr

Tetszik benne a könnyű bővíthetőség, hogy vannak mindenféle appok rá és az összes lehetséges eszközre, amit használnék vele, hogy van benne Plex, iTunes támogatás, illetve az, hogy együttműködik online cloudokkal. De ránézek erre az OpenMediaVaultra is, végülis a T400-at meg tudom tartani szervernek, és ebben biztosan van elég kraft mindezekhez.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12697) gbors válasza r4z (#12685) üzenetére


gbors
nagyúr

torrentnél mindig az a fő kérdés, hány peer csatlakozik Hozzád egyszerre. ha jól sejtem, a 400 torrent elsősorban seedként menne, ami az 5Mbites upload mellett azért erősen korlátozott - ettől függetlenül valóban nem a legkisebb Syno az ideális megoldás rá. lehet, hogy menne, de egy x64-es CPU sok RAM-mal mindenképpen megnyugtatóbb megoldás - persze ott meg a fogyasztás magasabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12698) r4z válasza gbors (#12697) üzenetére


r4z
nagyúr

A fogyasztás érdekel a legkevésbé, keményen alulfeszelt mobil C2D-val netezés-filmezés közben, aktív torrenttel és bekapcsolt kijelzővel is csak 26W-ot eszik a noti. Sokkal nagyobb fogyasztók is vannak itthon. Már csak azt a megoldást kell megtalálnom, ami a legjobban együttműködik a Mac OSX-szel, mert nagyrészt azzal lenne használva.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12699) krealon válasza Ákinard (#12695) üzenetére


krealon
veterán

"Amit viszont kiderítettem, hogy a RAW fájlrendszer nem jelez jót nem azonosított a forrása, de az okozza, hogy a fájlrendszer azonosítója hiányzik, ezért RAW-nak ismeri fel a Win."

A Windows mniden particiot RAW-nak titulal, amit nem tud kezelni.

(#12700) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

meg lett a NAS. amirol a napokban beszeltunk :)

DS215j lett vegul, amit ajanlottatok.
egesz jol osszebarakoztunk mar :K

viszont oly kerdesem lenne, hogy a quickconnecten belul talalhato MyDS fiok regisztraciohoz megadott t-onlineos email cimemre, azota sem erkezik meg az aktivalo email. kb 3oraja regisztraltam. hiaba kuldetem ujra, akkor sem erkezik meg.

van valakinek otlete mit lehet ily esetben tenni?

:R

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.