Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) hunaqua


hunaqua
addikt

Maradt 2 (3) jelölt:

Qnap ts-212p vs Syno ds215j

Melyik jobb proci? Qnap 1x1.6 vagy Syno 2x0.8

Fontos a stabil és gyors TM.
Első NAS-om lesz,és tök analfabéta vagyok hozzá,és nagyon fontos lenne,hogy segítsetek a beállításában. :R

...vagy c verzió a Zyxel 325v2 ,de nagyon félek,hogy hangos lesz a szobámban.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12552) SütiGTi válasza AiRLAC (#12542) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat...akkor nálam nem lényeges a két dugó :)

Plex-el foglalkozó téma van vagy esetleg van aki tud segíteni? Megcsináltam a servert a NAS-on..próbálom hozzáadni a movies-mappát és a tv-shows mappát. A movies- nagyon szépen betallóz mindent, borító, képek, stb, de valamiért a tv-shows-nál nem ad be semmit, csak a fekete ikont, meg nevét... Valamit én ronthatok el?

(#12553) kaszaf válasza hunaqua (#12551) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Én Qnap ts-212p-t rendeltem. Első nasom lesz, főleg torrentezésre. Én is nézegettem a synology meg zyxel nas-okat is de ennél maradtam. Zyxelre panaszkodnak többen, hogy hangos.

(#12554) hunaqua válasza kaszaf (#12553) üzenetére


hunaqua
addikt

Mikor kapod meg? :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12555) kaszaf válasza hunaqua (#12554) üzenetére


kaszaf
aktív tag

A héten itt lesz, de csak jövő hét közepén tudok vele foglalkozni.

(#12556) jbl


jbl
aktív tag

Én most raktam össze egyet! :C

Alaplap: Asrock d1800m Dual-Core 2.41Ghz 15900Ft EMAG
Táp: FSP ATX-250PA ATX 816Ft Vatera
2GB DDR3 Ram 2000Ft Vatera
Házam volt
HDD volt 1TB

Fogyasztása: 13Watt digitális fogyasztásmérővel mértem.
= 18716Ft :)

Most OpenMediaVault fut rajta. :DD

(#12557) Arolotifar válasza jbl (#12556) üzenetére


Arolotifar
őstag

Gratula :) Milyen házba tetted? :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12558) jbl válasza Arolotifar (#12557) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszi! ;)
Egy régi fekete mATX ház. Nem nagyon látszik, mert egy olyan szobába van, amit ritkán használunk.

(#12559) Arolotifar válasza jbl (#12558) üzenetére


Arolotifar
őstag

Mennyire stabil az oprendszer? Egyik ismerősöm szemezett a Synommal, de annyit nem szánna egy NAS-ra. Lehet, hogy bevállalnám az építést :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12560) Gsx-rr válasza r3dsnake (#12544) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam a 212P Tökéletesen viszi a Plex-et. Ezért is vettem.
Nem volt olyan a BD Iso kivételével természetesen amit ne játszana le.
Transzkódolás alatt mit értesz? Megnézhetem .

(#12561) AiRLAC válasza Arolotifar (#12559) üzenetére


AiRLAC
addikt

Rakhatsz ilyenre XPEnology-t is (gyere át a topicba ;) ).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12562) Arolotifar válasza AiRLAC (#12561) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszi, de úgy tudom, ott azért vannak galibák a frissítéseknél :)
Mivel nem az enyém lesz az építendő gép, a leendő tulajdonos pedig laikus, nem merném bevállalni :)
Nincs kedvem minden frissítési problémánál autózni :D

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12563) Rick4 válasza Arolotifar (#12562) üzenetére


Rick4
félisten

Nem csak a frissítésekkel van ott baj. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12564) Rick4 válasza Patice (#12550) üzenetére


Rick4
félisten

Megy van egy éve a synologyn is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12565) Pio720


Pio720
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy olyan összeállítást, hogy tudjak rögzíteni a MindigTV-ről a szabadon vehető adásokat, illetve lejátszani a felvételeket, meg egyéb videókat, zenéket, és youtubot is, plusz tárolni kb 4 TB-nyi videót, képet, zenét és ezt elérhessem az otthoni hálózatról is laptopról adatmentés céljára.
Nagyon szeretem a munkahelyi Synology NAST, de az itthoni TV-n nincs LAN csatlakozás, csak HDMI.

Létezik-e egybe épített média lejátszó, NAS és DVB-T tuner (mindig TV)? Vagy felejtsem el, és gyüjtsek inkább egy külön DVB-T-s média lejátszóra meg egy külön NAS-ra?
Vagy lehet-e NAShoz DVB-T USB-t csatlakoztatni?
Minden ötlet érdekel.

(#12566) Patice válasza Pio720 (#12565) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen komplex igényekre szerintem a legolcsóbb egy mindenes PC-t építeni. Nem lesz egyszerű, de akkor csak egy kütyüd lesz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12567) Petykó78 válasza hunaqua (#12551) üzenetére


Petykó78
tag

1 hete üzemeltem be egy Zyxel NSA 325V2-t. Venti és szélzaj nincs. Amint belekerült 1 HDD, a műanyag ház kongott, dongott. Ezzel számolni kell. A HDD fémkeret és NAS műanyag ház közötti rés szivacsos kitömésével állítólag zajtalanná tehető. - Egy boldog felhasználó szerint. Csak nehogy megfőjön a merevlemez...

(#12568) Multibit válasza Petykó78 (#12567) üzenetére


Multibit
veterán

Ebben az árkategóriában alap a műanyag ház. A fémházas NAS-okért sokat kérnek (nem elsősorban a fémház miatt). Én egyébként, ha választanom kéne a zajmentesség és a jó szellőzés között, az utóbbit választanám.

(#12569) mm00 válasza Petykó78 (#12567) üzenetére


mm00
aktív tag

Mióta teljesen szétszedtem és utána újra összeraktam az enyémet teljesen elhalkult. Lehet nálam csak a csavarok voltak gyárilag rosszul meghúzva.

(#12570) AiRLAC válasza Pio720 (#12565) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology-hez (XPEnologyhez) van TVHeadend, azzal tudsz DVB-T/C/S-t rögzíteni egy USBs eszközzel. Lejátszáshoz pedig médialejátszó, pl. WDTV Live Streaming.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12571) Petykó78 válasza mm00 (#12569) üzenetére


Petykó78
tag

Köszi szépen a tippet, kipróbálom.

Multibit
Persze, egyterértek veled mert csodát nem várok ennyi pénzért. Ezért is írtam -és a kolléga is megerősített- ,hogy pici igazítással korrigálható a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#12572) picur10


picur10
aktív tag

Én bénázok vagy a 212P-n nem lehet egy vinyót több partícióra osztani? :F

(#12573) r3dsnake válasza Gsx-rr (#12560) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi az infót. Transzkódolás alatt azt értem, hogy pl hogyha telóról nézném a plex streamet külső hálóból, akkor konvertálja le az 1080p-s streamet 720p 4megabitre (mivel 5 megabit a feltöltése a netemnek).

(#12574) Gsx-rr válasza r3dsnake (#12573) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sose használtam ,de a beállítások között van transzkódolási opció.

(#12575) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Dune TV101-en fut nekem egy transmission 60-70 torrenttel, de nem nagyon bírja. Kb.3-4 naponta újra kell indítani mert belassul, megfagy. A kérdésem az hogy egy Zyxel 310S megfelelő-e arra hogy fusson rajta a transmisson és közben a NAS-on megosztott könyvtárból a Dune-n keresztül nézzek HD filmeket, vagy erősebb NAS kell hozzá?
A router-em amin keresztül összekötném a NAS-t és a mediaplayert tp-link TL-WR940N. Működne egyáltalán úgy a dolog ahogy elképzelem?

(#12576) Z0mbi válasza KTomi77 (#12575) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nekem a 325 v2 csodasan birja ezt amit leirsz. azt tuti ajanlanam

(#12577) KTomi77 válasza Z0mbi (#12576) üzenetére


KTomi77
tag

Ok. Köszi. Akkor amit leírtam arra minimum a 325 v2 vagy hasonló tulajdonságú nas kell? Mert az mégis csak árban a duplája. Nem akarok feleslegesen költeni rá, ha elég lenne erre a 310S is.

(#12578) Z0mbi válasza KTomi77 (#12577) üzenetére


Z0mbi
senior tag

en csak azt tudom neked mondani hogy az elozo NAS om pont 310 es volt. Az nem birta. de akkor egy regebbi router en logott.
a 60-70 torrent nem csak azert lehet gaz mert a nas osszefossa magat, hanem ha a routered gyengus akkor az bizony egy jo adag connections-t jelent. (attol fugg mennyi ember csatlakozhat torrentenkent)

a 310 es em egy 945 os tplinken volt az mar 20 nal is ossze-osszefosta magat.
Most asus rt ac-56 om van es az a 325v2 vel megy flottul.

Esetleg valakinek ha van 310 ese emberibb routeren mint az enyem volt akkor ot kell kerdenzni :)

(#12579) KTomi77 válasza Z0mbi (#12578) üzenetére


KTomi77
tag

Köszi a segítséget. Akkor még utána kérdezek.

(#12580) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítsetek nekem dönteni!

Kitaláltam, hogy gyári synology nas-t szeretnék, de nem tudom eldönteni, melyiket.

Synology DS214se DiskStation

Synology DX213

Synology DS215j DiskStation

Synology DS213j DiskStation

Drágábbat, már nem szeretnék, az építés is szerepelhet a terveim között, de az is drága, sok vele a munka és nem biztos, hogy ugyan olyan jó lesz, mint a gyári.

Amire használni szeretném:
- Torrent elindítása mobilról
- Stream a med600-nak
- Biztonsági mentés
- Jelenleg 20/1 Mbites netem van hozzá, de tervben van 80/6-os bővítés, jó lenne ha ez utóbbit is kezelné. Egyszerre egy dolgot töltök, seed menne állandóan.

Segítségeteket előre is köszönöm:R!

Ui.: Routerem Tp-link 3600

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12581) kaszaf válasza kleinguru (#12580) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Úgy tudom a Synology DX213 csak bővítő már meglévő nashoz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12582) kleinguru válasza kaszaf (#12581) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor a 213 kiesett:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12583) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Inkább Deluge vagy Transmission?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12584) Rick4 válasza kleinguru (#12580) üzenetére


Rick4
félisten

az építés is szerepelhet a terveim között, de az is drága, sok vele a munka és nem biztos, hogy ugyan olyan jó lesz, mint a gyári.

Fordítsuk meg: Az épített csak jobb lehet, még egy amd E350-es integrált procis lappal is 5x-ös teljesítményt kapsz, mint ezek a felsorolt gyári nasok, ráadásul akárhogy számolom, ha egy DS215j 58 ezres, Te meg a feléből 5x-ös teljesítményű eszközt építesz, akkor mi is a drága?

Az építés meg ugye pont olyan, mint egy pc összerakás, ha addig akarsz eljutni, mint a gyári synology, tehát hogy vinyó nélkül ott a gép, akkor előveszed a házat, berakod az i/o shieldet, meg becsavarozod az alaplapot. Talán tartott 10 percig... A vinyót ide is, oda is be kell rakni, de hogy utána évekig lassan tölt a synology, mert lassúka a proci, és kevés a ram, annak nem fogsz örülni.

Most volt nálam egy DS413J, egy hétig volt meg, megint nem tetszett, lassú, lassú, lassú.... Szóval építem a szervert a két ünnep között....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12585) r3dsnake válasza Rick4 (#12584) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lehet, hogy nálam is ez lesz, összedobok majd valami kis pc-t a sarokba. Elvégre rendes transzkódolású inteles nas 100 körül van, 20-25ből meg építek magamnak.

(#12586) Naigen válasza picur10 (#12572) üzenetére


Naigen
aktív tag

Te bénázol, lehet több tömböt létrehozni. Fejből meg nem mondom, hogy hol, de van vmi lemezkezelő.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#12587) Rick4 válasza r3dsnake (#12585) üzenetére


Rick4
félisten

Egy G1610-es minden nas funkcióra elég, és a lappal együtt ITX méretben megvan 20K-ból.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12588) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Miért lehet ,hogy Nas-on belüli másolás egyszer csak 5mb/s lett,

Cpu használat minimális

(#12589) Z0mbi válasza Gsx-rr (#12588) üzenetére


Z0mbi
senior tag

inditsd ujra. Ha maradt az, akkor nezz rajta egy sentinelt vagy SMART ot. (lehet a vinyod kezd ledolni)

(#12590) Gsx-rr válasza Z0mbi (#12589) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszi!

Már másol 1 órája ,ha végez újraindítom. A vinyo csak nem döglődik ,nincs 3 hónapos.

(#12591) Patice válasza Gsx-rr (#12590) üzenetére


Patice
nagyúr

Google statisztikái szerint a vinyók 3 hónapos és 3 éves koruk körül hullanak a leggyakrabban....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12592) Gsx-rr válasza Patice (#12591) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Újraindítottam ,smart teszt jó. Helyzet változatlan.

Nas-on belül 5 mb/s hálózaton 10 mb/s a másolási sebesség.

Transmission-t is leállítottam.

Valami ötlet?

(#12593) Patice válasza Gsx-rr (#12592) üzenetére


Patice
nagyúr

Sajnos nincs.

Valami nem állítódott el, nincs valami rendszer esemény a log file-okban? Vírusírtó, titkosítás nincs képben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12594) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Csak annyi van ,hogy failed to synchronize the time from ntp server.

Direkt kikapcsoltam mindent. Transmission ,twonky ,plex.

Más nem lesz ,próbálok egy resetet. Ugye akkor nem törli a hdd-ről az adatokat?

(#12595) kleinguru válasza Rick4 (#12584) üzenetére


kleinguru
addikt

Xpenology fut rajta:F

Ugyan azt tudja, mint a gyári?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12596) Rick4 válasza kleinguru (#12595) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem van bajom az xpenologyval, én voltam it az első, aki egyáltalán rálelt erre, már egy ideje használtam, mikor egyáltalán elköptem, hogy ilyen is, van, sokan rákattantak, de én már nem használom, mert a többi nas szoftverhez képest mintha túl sok "xpenology backdoor" történet lenne, szóval valaki vagy valakik meghekkelték a rendszert, állítólag kínaiak voltak, nem a részleges jószándék mellé némi kíváncsiság is társult, és a maguk kis hozzáférésével szeretnének pár adathoz hozzáférni, nagyon sok történet olvasható erről....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12597) Patice válasza Rick4 (#12596) üzenetére


Patice
nagyúr

Épített NAS-nak éppen szoftvert keresek.

Ajánlatod esetleg van? XPenology-t én a hackkelt mivolta miatt zártam ki.

(Jelenlegi terv: Debian + Open Media Vault)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12598) kleinguru válasza Rick4 (#12596) üzenetére


kleinguru
addikt

Miben nyilvánul meg, hogy megnézik az adataimat?

Igazából semmi érzékenyet nem tartanék (családi képek max)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12599) Rick4 válasza Patice (#12597) üzenetére


Rick4
félisten

Amire kell, arra egy sima freenas is jó, de az openmedia-n sincs fognivaló. Lehet nincs olyan csilivili, mint az xpenology, de én jobban szeretem, ha egy fájlt csak én nyitogatok. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12600) Arolotifar válasza Rick4 (#12599) üzenetére


Arolotifar
őstag

Az Openmedia magyar nyelvű? Mire ajánlott telepíteni? SSD vagy HDD?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.