Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) lajos75 válasza gbors (#12848) üzenetére


lajos75
senior tag

Mint ahogy fentebb is írtam már " én ezen nem vitatkoznék" de még ezt leírom.
Nekem jelen pillanatban is van egy MSI J1900 lapon ami éppen itt duruzsol mellettem :)

És hiába 10W a TDP az nem 10W-ot fog fogyasztani!
Nekem van fogyasztásmérő is, és ezt alátámasztani is tudom ha kell képekel.

Azért egy 10W TDP Procitól ne várjál csodákat. :D

(#12852) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Tanács illetve segítség kéne srácok!

Üzemben van a kis OEM NAS 310 esem.

A saját notijaimon hozzáadtam mint hálózati meghajtót és szépen üzmel.
Ezt hogy tehetném meg egy külső gépről ami egy várossal odébb van?
hol mit kell ehez beállítanom?
van router az bevan konfigolva a routeren van ddns és az is működik.

Valami gyorstalpalót kérhetnék hozzá?
TPLINK Router.

Előre is nagyon köszi :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12853) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#12852) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na megis van részben oldva :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12854) Tonyk válasza Dave™ (#12849) üzenetére


Tonyk
veterán

"ecc-s rammal, delta tápegységgel, tele szenzorokkal, menedzsmentprocesszorral."

Nem vitatkozom. De az eredeti kérdést láttad? Ezek szerinted tuti kellenek neki otthonra, torrenthez?! ...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12855) Dave™ válasza Tonyk (#12854) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, csak azt se mondd, hogy hasonlót pakolsz össze olcsóbban, amikor nem hasonló. Mindkettő X86 és mindkettőre telepíthetőek az open source és hackelt NAS OS-ek, kb. ennyi a keresztmetszet. Tudsz építeni mást ugyanarra a funkcióra olcsóbban, ez így korrekt és igaz is. Szigorúan véve torrentre pedig elég lesz egy raspberry pi vagy egy openwrts router is, tehát még az épített gép is túlzás lehet egyeseknek. Csak különböző minőségi szintekről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#12856) gbors válasza lajos75 (#12851) üzenetére


gbors
nagyúr

no offense, de jelezném, hogy ez egy fórum, és másoknak akkor is van véleménye, ha Te éppen nem vitatkoznál :) én a tesztekből azt látom, hogy a G2020T 2.2-2.4x lehet gyorsabb egy szálon, azaz minden mag ideális terhelése esetén 10-20%-kal (a valóságban talán vmivel többel). de szívesen látnék összehasonlító méréseket a két platform között (fogyasztásban is) - max. terhelés mellett, ill. releváns használatban.

az 1900-asnál a platform fogyaszt 10W-ot, arra még rámegy a memória és a HDD. csodákat pedig nem várok, de a Bay Trail platform kifejezetten jól sikerült, és az adott célra jobbnak tartom a 1155-nél.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12857) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Srácok most nem azért és végképp nem kötözködésból kérdezem mintsem mondom.
De hova torrenteztek ennyit? meg is nézitek vagy van célja, vagy ipari felhasználás? Persze nem muszály megmondani, de minek 100 torrentet futtatni? Egy hónap alatt annyi filmet tud ma már letölteni az ember ami megnézéshez egy élet is kevés? :D De nem? A másik meg, hogy látszik ogy csóró országban élünk, amikor is 5-10W áramfogyasztáson veszekszünk. Akkoriban a 16 kerben az összes köcsög gazdagnak kivan iktatva a villanyórája. Az elműnek meg fingj sincs ki kitől hogy lopja az áramot... Egész nap minden lámpa mindenhol ég... Na bocsi az offért.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12858) Tonyk válasza Dave™ (#12855) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha már boncolgatjuk a funkciót, hasonlóságot, árat hiába openwrt ide vagy oda 2-300 torrent (mert hogy az eredeti elképzelésben ez is ott van) alatt mindegy hogy openwrt, tomato, ddwrt stb. simán elhasalhat, mert ugye az ezeket futtatni képes routerekből sem csak a bika erősek vannak. Na de lényegtelen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12859) Tommyboy200


Tommyboy200
csendes tag

(#12832)

Sziasztok.
Senki nem tud a problémámra tanácsot adni?
Üdv: T

[ Szerkesztve ]

(#12860) lajos75 válasza gbors (#12856) üzenetére


lajos75
senior tag

Fogyasztást jelenleg csak a J1900-ről tudok.
22W amikor éppen hogy megy a torrent
38W amikor kb. ~30M megy a feltöltés
75W amikor másolás nasról-gépre +torrentek

[ Szerkesztve ]

(#12861) Ákinard válasza Lalikiraly (#12857) üzenetére


Ákinard
aktív tag

de minek 100 torrentet futtatni? Egy hónap alatt annyi filmet tud ma már letölteni az ember ami megnézéshez egy élet is kevés? :D De nem?

Magánvélemény:
A torrent egész rendszere arra épül, hogy megosztják az emberek a tartalmakat. Ha mindenki úgy gondolkodna, hogy nem futtat 100 torrentet mert minek? Elég az utolsó 10-et akkor rettentően gyorsan kihalnának a torrentek a legjobb oldalakról is.
Én 230 torrentet tartok a kliensben, átlag 25-öt tölt is visszafelé, most épp 19-et, a max 40 körül volt.
A 230 torr csak elenyésző része film, van program, ebook miegymás. A filmek/dokufilmek/természettudományi sorozatrészek egy részét még nem láttam, csak meghallom/olvasok róla megnézem fent van-e , fent van, lehúzom, aztán unalmasabb pillanataimban válogatok a médialejátszóval kedvemre. És van amit meg is tartok... Pl nagyon sajnálom, hogy 3-4 éve még nagy szó volt (nekem legalábbis) a nagy tárhely, és rengeteg sorozat első évadjai már sehol nem bukkannak fel, amit annó "maximum letöltöm újra" jelszóval kitöröltem :(

(#12862) lajos75 válasza lajos75 (#12860) üzenetére


lajos75
senior tag

Építettem Nas-t már Celeron G1830 Procival is, és annak ellenére hogy 53W-os a TDP-e jóformán kevesebbet fogyasztott mint a J1900. :)
Tapasztalatom az hogy ha nem tudok hozzá valami jó hatásfokú tápot (pico-psu vagy paneltáp) akkor bizony nem fog keveset fogyasztani.

Tapasztalatom az, hogy a J1900 jobban megterheli az a 2-300torrent mint pl. G1830 procival szerelt Nas-t.
Így a fogyasztás kedvezőbb a G1830-nak terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12863) denko


denko
senior tag

sziasztok,
Tervezek épiteni egy NAS-t 2 hónapon belül.
És lenne egy két kérdésem:

-Miért ajánl mindenki ezt az alaplapot?
Q1900DC-ITX
-Miért jobb ha már van rajta CPU és nem veszek külön azt is?
-Miért jó ha Laptop töltőre dugom rá?
-Megvan-e minden olyan funciot épitettnasnak, mint gyárinak?

(Pl gyors backup usbről,android applikáció, kezelő felület webes ahol tudom letöltésre rakni torrenteket.
Hogy tudnám megoldani a stream-elést samsung smart tvre? eddig allsharet használtam gépről, hogy tudom feliratot is belerakni a filmek közé hogy azt is játsza? )
Ahhoz hogy wifin menjen minden akkor gondolom wifi kártyát kell venni NAS ba ? ne keljen kivezetni a kábelt nappaliba..Ha igen akkor hol tudom beállitani a hálozatot hogy rá csatlakozzon?

Ezekre megvan a módja az épített NAS-okban is?

Ez a rengeteg kérdés gyötri a fejemet mielőtt belekezdenék :)

Gyárit nem akarnék venni ,hiába kevesebb a mocera vele, de felesem akkora erős lesz mintha csinálnék eggyet

(#12864) Multibit válasza denko (#12863) üzenetére


Multibit
veterán

Az építéssel kapcsolatos kérdéseidre nem tudok válaszolni, mert soha nem építettem NAS-t és eszem ágában sincs építeni.
Viszont ezt gondold át: Ahhoz hogy wifin menjen minden akkor gondolom wifi kártyát kell venni NAS ba ? ne keljen kivezetni a kábelt nappaliba.
Ha wifi-vel kapcsolódik a NAS a routerhez, ezzel drasztikusan lecsökkented a NAS és a hálózat többi eleme közötti kommunikáció sebességét! Ez még akkor is igaz, ha AC wifi-t használsz. "Szokásos" N wifi-vel meg... inkább hagyjuk! Ez a wifi-s dolgot azért sem értem, mert így ellentmondásba keveredsz önmagaddal: Gyárit nem akarnék venni ,hiába kevesebb a mocera vele, de felesem akkora erős lesz mintha csinálnék eggyet. Mi a fenének kell erős NAS, ha wifi-n használod?

(#12865) jbl válasza lajos75 (#12860) üzenetére


jbl
aktív tag

Ez tetszik! Én is mindjárt csinálok egy mérést. :)

(#12866) denko válasza Multibit (#12864) üzenetére


denko
senior tag

Például arra hogy párhuzamosan menjen a torrent illetve az MKV streamelés tvre.
Internet digi:100/25ös

Gondolom 1 magossal nem biztos hogy kivitelezhető.

Illetve válasz kérdésedre.
Ha még 1 rootert beüzemelnem :wifi-n csatlakozna másikhoz. viszont uj rooterhez kábellel kapcsolnám a géphez. Ez is félmegoldás lenne?
Ui: segítséget kértem hogy megértsem megéri-e illetve magyarázatokat és nem lab*szást :)

[ Szerkesztve ]

(#12867) Multibit válasza denko (#12866) üzenetére


Multibit
veterán

Például arra hogy párhuzamosan menjen a torrent illetve az MKV streamelés tvre.
Internet digi:100/25ös

:F
Ez még egy szerényebb gyári NAS-on is megy gond nélkül! Persze csak akkor, ha vissza van fogva a torrent sávszélessége. Viszont ha nem akarod visszafogni a torrentet, akkor még úgysem értem a wifi-s elképzeléseidet, mert wifi-n már önmagában a video streamelés stabilitása is kérdéses.

Ha még 1 rootert beüzemelnem :wifi-n csatlakozna másikhoz. viszont uj rooterhez kábelen nyámnám rá a gépet. Ez is félmegoldás lenne?
Ha UTP kábelt használsz (NAS esetén ez a "normális"), akkor egy routerrel is megy minden, felesleges a külön router a wifi kedvéért.

Ui: segítséget kértem hogy megértsem megéri-e illetve magyarázatokat és nem lab*szást
Ki b@szott le téged? Idézd, légy szíves!

(#12868) jbl


jbl
aktív tag

Na, akkor itt az én NAS-om.
OpenMediaVault + Transmission fut rajta.

ASRock D1800M
Kingston DDR3-RAM 2GB
Kingfast SSD SATAIII 32GB
Seagate Barracuda 1TB HDD 7200 RPM 64MB
FSP ATX-250PA ATX tápegység

16.5W amikor megy a torrent, gyakorlatilag 24/7-be. Ez 50Ft kWh árral számolva 594Ft/hó

20.8W amikor másol nasról-gépre +torrentek

Ez pedig a routerem, látszik, hogy másol NAS és a PC között.
MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN

[ Szerkesztve ]

(#12869) krealon válasza Tommyboy200 (#12832) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy QNAP 269Pro nasom és ennek a típusnak 2db hálózati (RJ45) csatlakozója van.
És azt szeretném hogy az egyik hálózati csatlakozón elérné az internetet a nas a másikon meg közvetlen össze lenne kötve a laptoppal. Csak az a baj hogy wifin lassú a fájl másolása ezért szeretném kábelesen összekötni direktbe gondolván hogy így gyorsabb lesz de sajnos nem tudom összehozni.
Hogy tudnám azt megoldani hogy wifi kártya ne lássa a nast csak a hálókártya (kábelesen)?
"

Mivel konkretumot nem irtal, igy a notebook-ot windows-osnak tekintem.
Teljesen felesleges dolgokat probalsz megvalositani ez esetben.
Nincs szukseg kulon ethernet (UTP) kapcsolatra a NAS-hoz, mert attol nem lesz gyorsabb.

Annyi csak a teendod, hogy a Microsoft Network "Binding order"-eben a kabeles kapcsolatot elorebb pozicionalod, mint a vezetek nelkuli kapcsolatot.
http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/change-network-protocol-bindings-order#1TC=windows-7

(#12870) gbors válasza lajos75 (#12862) üzenetére


gbors
nagyúr

köszi a méréseket, a 38W és különösen a 75W eléggé meglepő - a táp se olyan rossz, hogy ezeket nagyon elvigye. mennyi HDD van a gépben?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12871) Tommyboy200 válasza krealon (#12869) üzenetére


Tommyboy200
csendes tag

Szia!

Elősször is köszönöm a választ. Igen windows-os a noti.
A nason beállítom a2. hálókarin az ip (pl: 192.168.1.102 / 255.255.255.0 / 192.168.1.103) címet majd beállítom a notin is (192.168.1.103 / 255.255.255.0 / 192.168.1.102) de nem akar kapcsolódni. Ismeretlen hálózatnak látja. Elősször össze kellene hozni a notit és a nast ha ez megvan akkor utánna kipróbálhatnám a te variációdat hogy előre pozicionálom a kábeles kapcsolatot.

Üdv: T

(#12872) lajos75 válasza gbors (#12870) üzenetére


lajos75
senior tag

1TB WD Green 1db.

[ Szerkesztve ]

(#12873) Dave™ válasza lajos75 (#12872) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor a 75W vagy mérési hiba, vagy a tápegység nem okés, vagy valami egyéb gond van, de ez gyakorlatilag kizárt. Nekem 15-20W között van a J1900-as HTPC-m, de még a 4 HDD-s Gen8 microsever alapú NAS-om sem fogyasztott ennyit, amikor meg volt pakolva. Már csak azért is irreális, mert nem tudna annyit eldisszipálni az a kis passzív borda, szimplán lelőné túlmelegedés miatt.

(#12874) kleinguru


kleinguru
addikt

Azért lássuk be, hogy mérő eszközök között is lehetne hatalmas eltérések (sajnos).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12875) lajos75 válasza Dave™ (#12873) üzenetére


lajos75
senior tag

Megpróbálok beszerezni egy új mérőt, és újramérem :)

(#12876) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, de mivel nas problémák topikot nem találtam, inkább ide írok.
Szóval adott D-LINK 320-as. Mivel már volt használva ezért le kellene resetlni, hogy beállíthassam. Viszont a leírás szerinti reset gombot nem találom a hátulsó részén.
Valamint, úgy be tudnám üzemelni, hogy egy rákötött USB-s pendrive-val tudjam kipróbálni? Mert, hogy csak akkor vennék bele HDD-t, ha beválna.
Megoldható ez? Valamint a resetelést hogyan tudom megoldani?
Köszi előre is!

üdv, adika4444

(#12877) Multibit válasza adika4444 (#12876) üzenetére


Multibit
veterán

Van saját témája ennek a NAS-nak: [link]

(#12878) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

lehet nem jó helyre írok, de hátha...
szóval olyan akármi kellene nekem, minél költséghatékonyabban, amivel tudnék
torrentezni,
illetve DLNA szerverként is funkcionálna TV-hez (SONY W8)

mennyiből lehetne ezt megoldani? HDD nélkül természetesen.

most a notim látja el ezt a szerepet universal media serverrel, de jobb lenne a pc nélkül... mehetne 0-24 nyugodtan a cucc. a hang se annyira érdekel

egy wdr-3600 routerem van, annak nem próbáltam ki a DLNA server tulajdonságait, de nem nagyon bízom benne

[ Szerkesztve ]

(#12879) jbl válasza jbl (#12868) üzenetére


jbl
aktív tag

(#12880) lajos75 válasza lajos75 (#12860) üzenetére


lajos75
senior tag

Elnézést kérek mindenkitől :W senkit nem akartam félrevezetni :N de úgy néz ki megdöglött a fogyasztásmérőm. :D

Vettem új Fogyasztásmérőt :D

Új méréseim
14-15W amikor csak torrent megy.

17-18W amikor másolás nasról-gépre +torrentek.

[ Szerkesztve ]

(#12881) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Olvasgattam vissza és nagyon elbizonytalanodtam. Nekem lehet túl magas lesz egy ilyen "NAS-os rendszer" pedig ezt terveztem volna.
Mit ajánlanátok, ha azt szeretném csupán, hogy a NAS-on tárolnám a fontos adataimat vagyis egyszer adattárolásra használnám, valamint torrentezésre és filmnézésre, mármint arról jeléenítené meg a Dune HD tV101-esem a filmeket. Ennyi.
Valamint az hogy megy, hogy pl a képeket feldobom a NAS-on lévő egyik hdd-re, de tudok hozzá valami kezelőprogramot tenni? Mármint pl a picasa szépen időrendbe is rendezi őket, valami hasonló.

F.K.T.

(#12882) Multibit válasza psg5 (#12881) üzenetére


Multibit
veterán

Mit ajánlanátok, ha azt szeretném csupán, hogy...
A felhasználók nagy többsége éppen ilyen dolgokra használja a NAS-t.

Valamint az hogy megy, hogy pl a képeket feldobom a NAS-on lévő egyik hdd-re, de tudok hozzá valami kezelőprogramot tenni?
Ez már a kiválasztott NAS-tól függ. Nem tudom, hogy más márkáknál mi a helyzet, a Synology a Photo Station alkalmazást adja ilyen célra.

(#12883) psg5 válasza Multibit (#12882) üzenetére


psg5
veterán

S milyent javasolsz?

F.K.T.

(#12884) psg5 válasza Multibit (#12882) üzenetére


psg5
veterán

A NAS-ok nem működnek amúgy úgy, hogy pl PC-ről is képnézegetővel át lehet nézni őket? Csak a saját programjukkal?
Tudom biztosan láma kérdések, de mielőtt beruházok körbejárnám.
Van valami általános leírás, cikk, útmutató a témában kezdőknek?

F.K.T.

(#12885) jbl válasza psg5 (#12884) üzenetére


jbl
aktív tag

Ugyanúgy megy minden, csak a másik szobába zörög, nem itt. :DDD

(#12886) psg5 válasza jbl (#12885) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, akkor miért jön szóba több helyen, hogy pl milyen képnézegető programokat lehet hasznlni máshoz?

F.K.T.

(#12887) Alex91 válasza psg5 (#12884) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12888) kleinguru válasza lajos75 (#12880) üzenetére


kleinguru
addikt

Lássuk be, mindjárt más a leányzó fekvése:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12889) lajos75 válasza kleinguru (#12888) üzenetére


lajos75
senior tag

:D :K

(#12890) jbl válasza psg5 (#12886) üzenetére


jbl
aktív tag

Kinek mire kell, melyiknek milyen a hájpja. :)

Én az a generáció vagyok, aki Total Commander-rel dolgozik. Nekem csak ennyire kell.

(#12891) denko válasza Multibit (#12867) üzenetére


denko
senior tag

Nem akartam kivezetni az utp-t másik szobába ez az oka...
De igazad van, ugy stabilabb lesz a kapcsolat.

De még mindig nem kaptam választ arra mi az előnye gyári NAS nak?
( Kliensen kivül ) mert gondolom azzal nem kell szenvedni.
Illetve tudna valaki ajánlani pár best buy NAS-t 60-65k ig ( winyó nélkül persze)?

Előre is köszönöm

(#12892) gbors válasza lajos75 (#12880) üzenetére


gbors
nagyúr

ez már megnyugtatóbbnak tűnik :) így már alig fogaszt többet, mint egy NAS.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12893) Multibit válasza denko (#12891) üzenetére


Multibit
veterán

De még mindig nem kaptam választ arra mi az előnye gyári NAS nak?
Miért jobb a körte, mint az alma? Miért jobb az alma mint a körte? Gyümülcs-gyümölcs. Mindkettő fogyasztása egészséges, jót tesz az emésztésnek, stb, stb... Érted már? Olyan ez mint a mediaplayer vs HTPC, LCD vs plazma. Azért nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az jobb, mert nem egyformák az igényeink, nem egyformán zavarnak/nem zavarnak bizonyos eltérések.
Akiknek elég a plug-and-play NAS-ok teljesítménye és fontos számukra a kényelmes szoftver, kis méret, alacsony fogyasztás, kevesebb mókolási szükséglet, azokat nem fogja meghatni, hogy az épített szerver erősebb, sokkal több mindenre használható. Még akkor sem, ha a fajlagos költsége kisebb! Persze mindez megfordítva is igaz. Nem vagyunk egyformák, ettől szép a világ :K

(#12894) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Ehhez a topikhoz nincs olyan kis összefoglaló?
Egyenlőre kérdezni sem tudok enélkül értelmesed. :B
üdv, lakisoft

[ Szerkesztve ]

(#12895) Arolotifar válasza lakisoft (#12894) üzenetére


Arolotifar
őstag

[link] Ez van :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12896) lakisoft válasza Arolotifar (#12895) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi ez is valami :).

(#12897) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Olyankor mi van, ha NAS-nak bajavan és áttenném a hdd-ket vagy pc-be vagy másik NAS-ba? Azonnal tényleg formázza az új rendszer?

F.K.T.

(#12898) psg5 válasza psg5 (#12897) üzenetére


psg5
veterán

Valamint, ha nem tartom áram alatt a NAS-t akkor sincs gond ugye? Max messziről nem érem el.

F.K.T.

(#12899) Arolotifar válasza psg5 (#12898) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerintem a NAS-nak pont az a lényege (legalább is számomra), hogy a nap minden órájában elérhető legyen :) Éppen ezért folyamatosan megy. Ha napi pár órában akarod csak használni, akkor gondolj bele, hogy megéri neked?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12900) Multibit válasza psg5 (#12898) üzenetére


Multibit
veterán

Miért lenne gond? A NAS is csak egy számítógép. Ha nincs bekapcsolva az asztali PC-d, vagy notebook-od, abból sincs gond.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.