Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Hello!

23-24"-os TV-tuneres monitort vásárolnék, egyenlőre ezt néztem ki: Samsung P2470HD.
A kérdésem az lenne, hogy ezen a monitoron milyen adást lehet nézni (analóg kábeltv, digitális kábeltv stb.) vagy ha esetleg van valamilyen másik monitor is megfelene a célra akkor várom az ötleteket!

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#652) Zyelor válasza Zyelor (#571) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Erre valaki válasszal? :)

(#653) MiNiM válasza Zyelor (#652) üzenetére


MiNiM
tag

szia!
én a konfigra tudok válaszolni. a gép elég a FullHD-hez mind filmben, mind pedig játékban!

ja és monitornál a Samsungokról hallottam jókat, így azokat ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#654) Zyelor válasza MiNiM (#653) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Rendben, köszönöm! :)
Akkor aszerint nézelődöm :)

(#655) MiNiM válasza Zyelor (#654) üzenetére


MiNiM
tag

:N :R

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#656) Furkó_úr


Furkó_úr
tag

Sziasztok!

BenQ G2320HD monitorról szeretnék érdeklődni. Van-e valakinek, megéri-e az árát 47k-ért? Van rajta HDMi csati ez számomra már pozitívum.

Milyen monitort lenne érdemes vásárolni max 48ezerért, ami elfogadható is szerintetek? FullHD-s kellene.

Köszi a válaszokat!

(#657) Bajog


Bajog
csendes tag

Hello!

Az érdekelne, hogy a dell U2410 és a dell u2211h monitor között sRGB színtérben milyen a különbség, és merre? Emellett a dell U2410 csak azért annyival drágább mert wide gamutos, 24", meg van benne kártyaolvasó?

Köszönöm!

(#658) gamek!ller válasza HaZsolt (#638) üzenetére


gamek!ller
senior tag

LG W2253TQ Ez szerintem tökéletes lenne neki. 44.250 forintban álltam meg.

[ Szerkesztve ]

(#659) HaZsolt válasza gamek!ller (#658) üzenetére


HaZsolt
őstag

Köszi szépen!! Mondani fogom neki. Az ára is szép:)

(#660) Teaway válasza Bajog (#657) üzenetére


Teaway
veterán

Van még egy rakás egyéb bemenet is és 1080 helyett 1200 soros.

Nincs itthon csokid??

(#661) Teaway válasza MiNiM (#647) üzenetére


Teaway
veterán

Semmi kézzel foghatót nem találtam: vagy nincs HDMI, vagy olyan alacsony a felbontás, hogy szóra sem érdemes.

Nincs itthon csokid??

(#662) MiNiM válasza Teaway (#661) üzenetére


MiNiM
tag

mit értesz olyan alacsony felbontás alatt? lehet belefér.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#663) Teaway válasza MiNiM (#662) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnos nem találom...de asszem 1366x768

Nincs itthon csokid??

(#664) MiNiM válasza Teaway (#663) üzenetére


MiNiM
tag

az még belefér, mivel az is HD, és akkor legalább méretre egyeznének.

amúgy az úgy megoldható, hogy noti->hdmi kábel(két azonos végű)->hdmi-dvi átalakító,->dvi-dsub átalakító. off rész csak akkor érvényes, ha dsubos a moncsi. így át lehet alakítani? ha kell csinálok egy fotót, mert ilyenek vanank itthon.

mod: ott bukott, hogy a dvi-dsub résznél mind kettőnél azonos a csati.
mod2: esetleg ha lenne dsubról dvi-re, az lenen a jó, de ahogy elnézem a dvi-ig stimmelhet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#665) Teaway válasza MiNiM (#664) üzenetére


Teaway
veterán

Esetleg nem lenne jó egy 16"-os LCD TV?
1366x768, HDMI bemenet

Nincs itthon csokid??

(#666) MiNiM válasza Teaway (#665) üzenetére


MiNiM
tag

linkeld, gondoltam rá. amúgy a 15.6, és 16-közt észrevehető a különbség?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#667) jarvitom válasza jarvitom (#651) üzenetére


jarvitom
csendes tag

Erre valakinek van válasza? :U

(#668) Nyugdíjas válasza Bajog (#657) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem inkább azt a kérdést kellene feltenned, neked melyik a megfelelőbb :) Mire szeretnéd használni?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#669) Geniust


Geniust
tag

Sziasztok!

Szeretnék minél kisebb monitort és a fogyasztása is alacsony legyen..
Néztem ezt a Samsung u70 es usb-s kijelzöt.[link]
Lehet ezeket vhogy monitorként használni??
Csak 1pici letöltö gépecskéhez lenne föleg az alacsony fogyasztása miatt...
Köszi a segítségetek :R

(#670) bartucc válasza bartucc (#583) üzenetére


bartucc
addikt

Meglett az AOC, de gyárilag csak VGA kábelt adtak hozzá... De így is nagyon szép képe van, elégedett vagyok vele :C :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#671) Bajog válasza Nyugdíjas (#668) üzenetére


Bajog
csendes tag

Fotózáshoz főként, meg alapvető számítógépes dolgokra. Melyik jobb színhelyességben? AZ u2410-nél olvastam a vörösödést meg lilulást ipon teszteben, ez mennyire zavaró? Illetve a 22-esnél mennyire van ez meg?

(#672) mad cheese


mad cheese
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a monitort néztem ki, csupán munkára és netre kéne. A kérdésem pedig a következő: Van valami hardveres buktató ekkora monitornál?
Mert a mostani gép nem túl acélos:
AMD Sempron 3000+ 1,81 GHz
1 gb ddr1-es RAM
Ati Radeon 9550 128 Mb

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#673) Teaway válasza mad cheese (#672) üzenetére


Teaway
veterán

"Csatlakozó: 1x D-SUB" <---ez se túl acélos.

Nincs itthon csokid??

(#674) Zyelor válasza MiNiM (#664) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Legjobb tudomásaim szerint ez a módszer nem működik (régebben XBOX miatt én is akartam), és sajna így az off rész semmikor nem játszik :(

(#675) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy, mekkora monitort érdemes választani notebook mellé? A lényeg, hogy a külső monitoron is ugyanakkora legyen a megjelenített kép, mint a kicsin.

Pl.
notebook kijelző 15,6 1366x768 -> külső monitor: 24 1920x1080

Remélem érthető a kérdésem...
Elég zavaró, ha az áthúzott kép hirtelen nagyra ugrik, ezért fontos.
Illetve van-e valami táblázat, ahol ez áttekinthető?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#676) Nyugdíjas válasza TigerCat (#675) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Te a DPI-re gondolsz, tehát hogy milyen a pixelsűrűsége a monitornak. Ilyen adatokat keress. (pixeltávolság, pixelméret, ilyesmi neveken szokott futni)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#677) szalai56 válasza jarvitom (#651) üzenetére


szalai56
senior tag

A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére. itt le van írva minden.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#678) adm válasza TigerCat (#675) üzenetére


adm
őstag

15,6"@1366x768 (0,25282mm) -> elvileg 22"@1920x1080 (0,025366mm)

ha csak nem közvetlen összehasonlításra használod - de arra meg eleve két egyforma monitor kéne - mi a jelentősége, hogy egyforma nagyságú-e a megjelenített kép?
én pl 17" és 24"-on is 1920×1200-at használok és ha a szemed rááll, akkor nincs igazából jelentősége. vedd meg a lehetőségeidhez mérten legjobb/legnagyobb monitort, de olyan noti ne legyen mérvadó ami össszetörhet, elvesztheted, ellophatnak.

16core - 32thread - 64gb

(#679) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok! :Y

minőségi váltást tervezek, ips vagy *va paneles monitorok érdekelnek, wide 20" felett,

ezt néztem ki,
kérdés:hasonló minőségű monitor 100k alatti árkategóriában milyen van még amit érdemes lenne megnézzek ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#680) hewek


hewek
csendes tag

sziasztok!

LCD tv-t szeretnék vásárolni mert a régi katódsugárcsövest kibasztam az ablakon.. nem akarok rá sokat költeni találtam 2őt is elég olcsón. mi a véleményetek erről a kettőről? és eza dinamikus kontrasztarány meg a fényerősség amik megvannak adva "jónak" számít?
előre is köszi a segitséget

[url]http://annostore.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=9777&category_id=164&option=com_virtuemart&Itemid=1[/url]

http://shop.bevicom.hu/termek/lg_lcd_tv_19_48cm.html

vélemény? melyiket javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#681) jockas


jockas
senior tag

Másodlagos monitornak kellene egy 21-22"-os monitor és 30-40 ezer között. Többnyire a TV-t rakom majd ki rá vagy filmeket. Esetleg hétköznapi használat...de arra gondolom minden monitor megfelel. :) Én eddig ezt a AOC 2236Vwa típusút néztem ki. Viszont a gyártó oldala szerint nem adnak hozzá DVI kábelt, tehát vennem kéne még azt is hozzá.
Valaki ismeri az AOC TFT monitorait? Érdemes megvenni? Vagy nézzek ki másik monitort? FullHD nem szükséges.

(#682) Nyugdíjas válasza BemAnyó (#679) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mint látod nem nagyon van más sem. Esetleg a 2211, vagy a 2209wa,de ezek gyakorlatilag ugyanazt tudják, csak más a méret, vagy afelbontás. 100k alatt nem nagy a választék. Annak örülünk, hogy van egyáltalán pár monitor. Mondjuk 2-3 éve még ez sem lett volna. De egyébként elég jól választottál :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#683) hewek


hewek
csendes tag

Szóval.. LG 19LG3050 vagy LG 19LG3100

(#684) BemAnyó válasza Nyugdíjas (#682) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszi :R akkor marad a dell, én sem találtam jobbat ennyiért csak hátha még is lett volna és utólag tudom meg akkor frászt kapok az tuti :DDD

(#685) Nyugdíjas válasza BemAnyó (#684) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyelőre nem kell aggódnod a frásztól, mert nem nagyon várunk mást ami jobb lehet. (Vannak hírek pár LG-ről,de nemtudni mikor, és a nyakamat teszem rá, hogyha egyáltalán olcsóbbak lesznek akkor sem sokkal,de minőségben akkor is a DELL fog győzni. Csak a teljesség kedvéért említettem ezt most meg, nehogy szó érje a ház elejét :))

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#686) BemAnyó válasza Nyugdíjas (#685) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Azért az LG ígéretesnek tűnik, úgyis csak jövőhóban venném meg a Dell-t, addig meg csak kiderül valami az árazásukról vagy tudásukról,

[ Szerkesztve ]

(#687) Nyugdíjas válasza BemAnyó (#686) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mi benne az igéretes? Az LG-nek nagyon régen sikerült utoljára monitort gyártania...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#688) BemAnyó válasza Nyugdíjas (#687) üzenetére


BemAnyó
senior tag

hát ez a led es háttér világítás nem rossz 5let, biztos sokan ráugranak, ha mást nem az árakat lehet hogy lejjebb nyomja, igazából csak a panelvezérlővel szenvednek ha jól tudom, hiszen a dell ben is lg panel van, vagy nem ?

(#689) Hexaa válasza BemAnyó (#688) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Igen az IPS paneleket az LG gyártja,viszont nagyon nem mindegy,hogy milyen elektronika dolgozik alatta. Egyébként én nem írnám le az új/érkező LG-ket amíg nem láttam saját szememmel.Pl.W2220P is nagyon jó árához képest (60000-ért nem tudnék jobbat mondani) és bár már nem gyártják a 2600HPF (S-IPS) is egy nagyon jó ár/teljesítményű monitor volt. Ráadásul éppen ma landolt az asztalomra egy W2420R LED RGB monitor ami szintén bizonyítja,hogy az LG tud ha akar (bár ennek az ára már nincs valami jól belőve).

http://www.monitorguru.hu/

(#690) MiNiM válasza Zyelor (#674) üzenetére


MiNiM
tag

és az off elötti?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#691) Nyugdíjas válasza BemAnyó (#688) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Aszondom nyugtával dicsérjük a napot. Véleményem szerint a W2220 is bőven le van maradva a 2209WA-tól, és bár a Dell a drágább,de akinek ekkora összegnél számit az a pár ezres ott már ugyis más a preferencia-rendszer.

Többszázezres kategóriban ők is megemberelik magukat, csak alatta szeretnek "bóvlizni", mint a Samsung pl. És ezen nem segit a LED háttérvilágitás sem (kb kétnaponta megbeszéljük ittis). A 2311-nek is elég szolid fogyasztása van, ne a wattok alapján vegyünk monitort, főleg ne egy bizonyos határon belül.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#692) BodnarCsab


BodnarCsab
csendes tag

hello,

lenne egy kérdésem, meghalt sajna ma a monitorom és venni készülök egy másikat. ezeket néztem eddig:
LG M227WDP LCD monitor-TV
Samsung T220HD LCD monitor TV
LG E2250V LED MONITOR
SAMSUNG P2250 LCD Monitor

azt hiszem mind 22"-os

Melyiket ajánljátok/nem ajánljátok?
Elsősorban Pc-hez használnám, a TV funkció csak akkor érdekes ha a jövőben is lecserélném (akkor jó lesz TV-nek vhova). Másik kérdésem, hogy elég régi már a gépem (Intel 3.0 GHz-es proci, 2 GB Ram, NVidia 7600 GS 256 Mb videokari. Ez a gép elbír egy ekkora monitorral? Vegyes dolgokra használnám, filmezésre alig, időnként játékra, netezésre, ilyenek...Karácsony környékén tervezem a gépcserét is, de addig ki kell húznom vele.

Köszi válaszokat előre is!

(#693) BemAnyó válasza Nyugdíjas (#691) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Értelek és nem is szeretném vitatni ezt hisz nem véletlen hogy tanácsot kértem :R , de azért én örülök hogy végre nem megint öt új tn paneles csodát mutatnak be nagy hurrával :))

(#694) Nyugdíjas válasza BemAnyó (#693) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ettől függetlenül, lehet hogy kihozzák a nagy csodát, az esély megvan rá. Csak már a w2220 is nagy 2209 killernek indult, aztán nem lett killerke sem :) Szóval én már nem bizom az LG-ben,de ne legyen igazam.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#695) Bajog válasza Nyugdíjas (#694) üzenetére


Bajog
csendes tag

Fotózáshoz főként, meg alapvető számítógépes dolgokra. Melyik jobb színhelyességben? AZ u2410-nél olvastam a vörösödést meg lilulást ipon teszteben, ez mennyire zavaró? Illetve a 22-esnél mennyire van ez meg?

(#696) Nyugdíjas válasza Bajog (#695) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A 2410-nél láttam eddig ezt a jelenséget legjobban. Egészen konkrétan a green-pink tint név teljesen találó. Egy ilyen rózsaszinből-zöldbe hajló "izéről" van szó. De mindegyik monitornál eltérő mértékű, és ha nem fehéret, vagy középszürkét nézegetsz teljes képernyőn akkor nem zavaró.

Hogy neked mi a megfelelőbb azt nem tudhatom.
Sokszor mondtam már,de elmondom neked is. Komoly munkára, alaposan nem lehet monitort venni anélkül, hogy nem próbálnád ki. Ha van lehetőséged mindenképpen nézd meg a kiszemelt tipusokat, enélkül sosem lehetsz elég biztos a dolgoban. Én meg nem dönthetek helyetted :) Egyébként fotóra valószinü az AdobeRGB miatt az U2410 lenne a jó.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#697) csoki


csoki
senior tag

Helló!

egy gyors kérdés:

mi a különbség a Benq G2420HDBE és a Benq G2420HDB közt? tehát mit takar ez az E betű?
edigitalon ahol lehet mind2-t kapni, összehasonlítással csak azt lehet látni h egyik falraszerelhető másik nem... és amire azt írják h nem lehet na azt pedig lehet.
google nem segít, benq gyári oldala se mivel az E végű nincs fent

üdv: CSoki

(#698) asysoft


asysoft
aktív tag

A közeljövőben új monitorra lesz szükségem, s célszerűség miatt elsősorban a tunerrel integrált készülékek terén nézelődöm. Mivel főleg monitorként lenne használva (pontosabban játékra illetve esetleg szöveget érintő munkára notebookra kötve, tehát semmi tökéletes színhűséget igénylő), emiatt a 22 - 27" kategóriában nézelődöm, alapfeltétel, hogy legyen rajta HDMI (erősen kacérkodom egy konzol beszerzésének gondolatával az elkövetkezendő 1 - 2 évben), maximum olyan 70-80 ezret szánnék rá. Jelen pillanatban a Samsung P2470HD illetve XL2370HD, valamint az LG M2380-PZ készülékeket nézegetem, ezek mennyire jók (tudom, hogy TN panelesek, de jobb panellel nem láttam még monitor-TV-t)? Illetve a Samsung FX-2490HD kapcsán jelölt "Magic Angle" hangzatos szavak esetleg egy IPS/*PVA panelt jelölnek? A válaszokat előre is köszönöm!

(#699) szatocs válasza asysoft (#698) üzenetére


szatocs
őstag

Az adatok alapján TN paneles, mind válaszidő, mind betekintési szög esetén.

Kontraszt arány: MEGA DCR - Ezt jól megadták. :D

=== Szatocs ===

(#700) Phvhun


Phvhun
őstag

Elvileg az ips paneleknek szebb a képe, de amikor nézem a tn paneles moncsikról a teszteket, és kalibrálás után delta e 1 alatt van, az nem azt jelenti hogy tökéletes a képe ?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.