Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Vasinger! válasza szatocs (#50) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az utolsó bekezdésed mintha csak a gondolataimat olvasnád. :D
Teljesen így vagyok én is ezzel, hogy azt a 20k-t pont vga-ra költeném. :\

Szerintetek egy ilyen monitort érdemes kalibrálás nélkül hagyni? Állítólag olyan képe van alapból mint egy kalibrált TN+FILM-nek. Igaz ez? :F

(#52) szatocs válasza Vasinger! (#51) üzenetére


szatocs
őstag

Pont ez a lényeg, hogy jobb képe van alapból is. :D Kalibrálni nem sokat kell, mert gyárilag elég jól kalibrálják. Ha nem kéred, akkor sem dől össze a világ, nem lesz kevesebb tőle a monitor.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#53) Daffni2 válasza szatocs (#50) üzenetére


Daffni2
addikt

na meg közelről elég érdekes egy ekkora képernyőt bámulni.

Hát ez nem érdekes, hanem kurva jó :DD

1 -1.2m távolságban van a szememtől a monitor, nagyon nagy élmény ekkorában nézni, internetezni, a játékról nem is beszélek, az egyenesen gyilkos.

"Aki ad,az nyer"

(#54) Zsoca1984


Zsoca1984
csendes tag

Esetleg valaki help az előző kérdéseimre???

(#55) megint én


megint én
őstag

Vasi, neked "csak" +10k mert te eleve 70 körülire gondoltál. Nekem 50 volt a limit, de még így is komolyan elgondolkoztam azon hogy ilyet vegyek!

(#56) vilga


vilga
tag

Hogy hozzászóljak ehhez megéri nem éri tamáskodáshoz:
Tavaly több mint félévi hezitálás, olvasás, megtekintés után szántam el magam a dell u2410-re
Bizony nagyon sok píz volt /132k/. Volt mikor feléért majdnem megvettem az általam legjobbnak tartott TN-filmest de mikor láttam a képét csak meghátráltam.
És mikor HEXAA-nál élőben megláttam a dell-t nem jöttem el csak a hónom alatt a dobozzal.
Egy percig nem bántam a kiadott pénzt, pedig sem grafikus sem prof. felhasználó nem vagyok, csak egyszerűen otthoni használatra kellett.
Illetve most a 2311-es kedvező ára miatt egy kicsit, de hát műszaki cuccoknál ez természetes jelenség.
Egyszóval egy percig nem haboznék ezen: az idő majd igazolja!!!

(#57) szatocs válasza Zsoca1984 (#20) üzenetére


szatocs
őstag

Szebb színek, jobb betekintési szögek, én az S-IPS-es w2600-at venném a kettő közül.

=== Szatocs ===

(#58) Nyugdíjas válasza szatocs (#57) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

w2600HP egyáltalán nem IPS-es :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#59) Zsoca1984 válasza Nyugdíjas (#58) üzenetére


Zsoca1984
csendes tag

Hát én úgy tudom, hogy S-IPs panel van benne, vagy tévednék?

[ Szerkesztve ]

(#60) Nyugdíjas válasza Zsoca1984 (#59) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

W2600HP-ben TN van, amit te keresel ezek szerint az a W2600HP-BF. Ha ilyen, csak leröviditetted akkor nem szóltam,de ez esetben te sem fogalmaztál pontosan.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#61) szatocs válasza Nyugdíjas (#60) üzenetére


szatocs
őstag

Tényleg, igazad van. :K

=== Szatocs ===

(#62) haly


haly
őstag

Hello!
Épp nézegettem monitorokat, és egy 30-40k-s monitort szeretnék venni.
Ebben az összegben 19-es moncsikat láttam, és nekem bőven megfelel.
2 közül nem tudok választani.
ez az egyik
itt meg a másik
A fő kikötésem csak annyi, hogy 2ms-es legyen!

(#63) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Kezdem én is átértékelni ,hogy milyen monitor kell nekem. Eddig amit néztem:
Samsung BX2335 59000ft-ért és tetszett is,de senki nem tudott róla semmit. A Dell monitorokról csak jókat modtok ,nézegetem is a 80k alatti kategóriát.+ monitort találtam az Oazis kínálatában.:DELL ULTRASHARP 2209WA
DELL ULTRASHARP U2211H
DELL ULTRASHARP U2311H
illetve még ezt találtam ebben az árban:
SAMSUNG SYNCMASTER F2380
Döntsek ár szerint ,vagy valamelyik sokkal jobb a többinél és azt vegyem?

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#64) DeckardCain válasza LW (#39) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Köszi.
Akkor nekem tökéletesen megfelel a 16:9, kb egy magas lesz a 23as dell a jelenlegi 21,6os Samsunggal. Dolgozni meg nem kell ezzel a géppel.

(#65) Nyugdíjas válasza Aranygyerek (#63) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A 2209 annnyit "tud" a másik kettőhöz képest, hogy picit régebbi modell, nincsen rajta DisplayPort, és nem fullHD. De, ha mondjuk jobban szereted a nagyobb képpontokat, vagy csak "VGA-kímélőbb" felbontást szeretnél, akkor szóbajöhet.

Egyébként a 2211, és a 2311 egykutya, az egyik nyilván kisebb, kisebb képpontokkal, tehát elképzelhető, hogy nehezebb lesz olvasni rajta szöveget (ha gyengébb a szemed), viszont spórolhatsz egy tizest. A másik oldalon pedig a kisebb képppont miatt sokkal szebb rajzolatúak lesznek a dolgok, mert a szemed sokkal kevésbé tudja elkülöniteni a pixeleket. Tehát előny is van... :)

A Samsung lényegesen lassabb, és képminőségben is gyengébb, semmiképpen sem javallom :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#66) Aranygyerek válasza Nyugdíjas (#65) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm. Ajánlott üzlet ,ehol esetleg meg is nézhetem?

Privire válaszolni illik.

(#67) Nyugdíjas válasza Aranygyerek (#66) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az előbb jól mondtad pont :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#68) old_artist válasza Nyugdíjas (#60) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Csak egy „kis kiigazítás” az LG W2600 monitorral kapcsolatban, mégpedig ...
– az LG W2600HP az az IPS paneles, mivel a HP-nál a "P" jelenti a professzionálisabb típust, a további jelölés, jelen esetben a "BF" pedig a káva színére vonatkozik mindkét típusnál is,
– az LG W2600H a TN paneles!
Sokszor összetévesztik sajnos a jelöléseket, mivel csak egy "P" betü az eltérés a szóban forgó LG monitorral kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

(#69) Nyugdíjas válasza old_artist (#68) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na akkor az. Régen volt, én meg törlöm a lejárt infokat a "kompjúterből" :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#70) DaNNE96


DaNNE96
csendes tag

Hali!

Monitor vásárlás előtt állok és tanácstalan vagyok hogy milyen monitort vegyek a keret 40.000FT és minnél jobbat szerenék. A monitort játékra, Photoshophoz szeretném használni. :)

(#71) old_artist válasza Nyugdíjas (#69) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, régebben sok-sok variáció napvilágott látott ezzel az LG-vel kapcsolatban, sőt, csak akkor szembesültek a tényleges panel típussal, amikor bekapcsolták, mivel még a dobozon is eleinte csak a W2600 jelöléssel találkozhattak!

(#72) old_artist válasza DaNNE96 (#70) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, tanácstalan is lehetsz, mivel ebben az árkategóriában, ha Photoshophoz is használnád, akkor számodra csak használt monitort ajánhatunk és ebban gondolkodhatsz, mivel szvsz ha nem akarsz színtorzulásokkal, rosszabb betekintési szöggel és a színinformációk pontatlanságával szembesülni, akkor számodra csak a *VA vagy inkább az IPS paneleseket ajánlanám, és újonnan jelenleg 60e Ft-tól indulnak.

(#73) DaNNE96


DaNNE96
csendes tag

Szal minden ár az egekben van mostanság... Egyébként mint photoshop úgy gondoltam hogy ilyen egyszerűbb dolgok csak kocsikat tunolgatni meg ilyen dolgok semmi xtrémebb (vagyis nem tervezem). De akkor asszem ezzel várok még ahogy olvasgattam a forintnak az értéke is sokat számít ebben a témába (tapasztaltam mikor a gépem vettem) :F De azért köszönöm a gyors válaszodat.

(#74) h_143570


h_143570
addikt

Van jelenleg a U2311H-el kozel egyenerteku, de nem DELL gyartamanyu monitor.

Fontos lenne az szegedi szerviz lehetoseg. A Dell oldalarol es a guglibol nem sikerult adatott kinyernem, ezzel kapcsolatban.

(#75) Nyugdíjas válasza h_143570 (#74) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valóban nincsen Szegeden DELL szerviz.
De én kissé butaságnak tartom ez alapján monitort venni. Legnagyobb valószinüséggel nem romlik el, ha meg mégis, akkor szerintem egyszer kiadásként 3-4 ezer forint nemsok.

Tekintve hogy sok alternativa nincsen (ugy kb. 0), vagy annyival drágábbak, hogy biciklis futárral is vitetheted annyiból szervizeltetni Pestre :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#76) keIdor


keIdor
titán

Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok (egész pontosan Hétfőre már KELL valami) 23' vagy 24'-eset szeretnék venni, a keret 50-60k lenne rá maximum, több most nem. Játékra és Internetre lenne főleg, nagy ritkán film. (ha épp nem TV-n nézném valamiért...)
DVI mellett ha van HDMI az egy pozitívum, de nem létszükséglet, szóval ha nincs az sem baj. Gondolom ebből csak TN jön ki ami nem lenne baj, de ha kijön jobb, akkor jöhet az is.
Iponból rendelném, de itt az apróból is jöhet! 1920x1080 vagy 1920x1200 legyen.
Köszi előre is! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#77) keIdor


keIdor
titán

Na vajon ez meg ez közt mi a különbség? Szép ez a monitor keret.

Ez a Samsung se tűnik rossznak, de az egyik LG-hez +10k, szerintetek? :F

Ezek mind 24-esek és 2ms.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#78) h_143570 válasza Nyugdíjas (#75) üzenetére


h_143570
addikt

Mondjuk a visszont eladon keresztul meg lehetne oldani a garanciat. Sajnos azokbol sincsen tul sok Szegeden.

(#79) szatocs válasza keIdor (#77) üzenetére


szatocs
őstag

Akkor inkább P2470H.

=== Szatocs ===

(#80) keIdor válasza szatocs (#79) üzenetére


keIdor
titán

Találtam egyet 8k-val olcsóbban, úgy néz ki ez a monitor lesz, mindenhol dicsérik. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#81) SzlobiG válasza keIdor (#77) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs rajta HDMI annyi a kül, de gondolom észrevetted. Én személy szerint a samut preferálom az lg helyett, de kb egy kutya...:)

(#82) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Akkor szerintetek nincsen jobb választás max 80k-s árkategóriában 23"-os monitor a Dell U2311H-án kívül?

Mert akkor úgy néz ki megveszem. Persze előtte kipróbálom a boltban, hogy valóban annyira jó. :)

Remélem megéri a több pénzt, hosszú távra tervezek és most 4 be***rt Samsung után, már valami minőségibbet akarok venni... :U

(#83) szatocs válasza Vasinger! (#82) üzenetére


szatocs
őstag

Szerintem egyértelműen ez a bestbuy.

=== Szatocs ===

(#84) Vasinger! válasza szatocs (#83) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem tudom mi volt velem, de én teljesen azt hittem, hogy ezen van HDMI ami azért nem rossz ha van valljuk be. Igaz, a mostani VGA-mon csak dvi van, de később lehet, hogy jól jönne. Ellenben van rajta DisplayPort. Az mi is? Mire lehet használni?

E kép alapján, a DisplayPort-ra teljesen HDMI-t hittem. :Y

Egyébként ebben a tesztben véleményem szerint nagyon lehúzzák. És a képek szerint teljes joggal. Bár, én mint laikus mondom ezt, Ti biztos több mindent kiszűrtök a tesztből.

(#85) keIdor válasza Vasinger! (#82) üzenetére


keIdor
titán

Nem volt szerencsed, nalam samu tv, monitor, telefon is van / volt mar nem egy es soha nem halt meg semmi. Meg samu hdd sem.;)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#86) keIdor válasza Vasinger! (#84) üzenetére


keIdor
titán

DisplayPort ugyanaz mint a HDMI csak arra nem kell licensz.
Bocsi a dupla posztert telorol vagyok...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87) szatocs válasza Vasinger! (#84) üzenetére


szatocs
őstag

Nem igazán húzzák le, egy wide gamutos U2410-zel szemben tesztelik, ami 130k egyébként. :)

HDMI azért nem fontos szerintem, mert HDMI-DVI átalakítóval, ami kb 1000Ft, és simán orvosolható.

DP-t ATI nyomatja nagyon, de van már nVidia is, amin van.

Igazából DVI minőségre ugyanolyan, mint HDMI vagy DP, minden vga-n van DVI, szóval én azt használnám. A HDMI olyan helyeken jöhet szóba, amikor konzolt, vagy más készüléket csatlakoztatnál, de arra meg ott az átalakító.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#88) Vasinger! válasza keIdor (#85) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mára semmilyen Samsung dolgom nincsen. Nem mintha csak a Samu dolgok halnának meg nálam, de azért ez durva, hogy:
931 BF táp behal, 931 BF pixelhiba, T220 táp, T220 HD panel....

Gondolom ezek után megérted, hogy nem szívesen vennék Samut.

Egyébként nem akkora baj, ha elromlik, mert ingyen megjavítják, csak az a 2-3 hónap amíg moncsi nélkül vagyok, az a gázos.... :(

És a Samu nem győzött meg annyira, főleg összeszerelés minőségében sem, mivel recseg, ropog és nem stabil lábakon áll a monitorjuk....
Persze nagyon szépek, főleg a T220.

Persze a DELL is bejön, mert egyszerű, letisztult. :)

(#89) Nyugdíjas válasza szatocs (#87) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pontosan ezt akartam irni. Ők egy kicsit "forditva ültek a lóra". Nézőpont kérdése, hogy tekintesz erre a monitorra, ők pont elég hülyén tették ezt.

Lehet ugy nézni,hogy: jéééé, IPS-es monitor 80k-ért, úúú, akkor ez biztos olyan profi, mint egy 250k-s EiZO, végre a DELL megcsinálta a csodát, "ingyen" kapjuk a csúcstechnológiát, éljen. Aztán ebben a szemléletben letesztelik, és nem boldogok :)

De valójában ha az árát nézzük, hova is pozicionláta a DELL? (Márpedig ez alapján kell nézni, mert ez mutatja meg az igazságot.) Ez a monitor alig, vagy nemis drágább, mint a puccosabb 23-24" fullHD TN-ek. Ennek ellenére:
Gyors? Igen
fullHD? igen
Ráadásul 75Hz-es, tehát egyértelműen látszik, hogy a TN-paneles monitorokkal akar konkurálni, nem a csúcsminőségű profi monitorokkal, ott pl. a 75Hz, és a sebesség sem számítana, nem erre "gyúrtak" volna. Azoknak lett ez kitalálva akik otthonra, általános célra, játékra keresnek monitort,de jobb kell nekik, mint a TN-paneles "átlag". Ha helyén kezeljük a terméket mindjárt más a helyzet.

Vasinger!: Áruld el mire szeretnéd a HDMi-t használni, amire nem jó egy DVi? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#90) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#89) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hm...van benne valami amit mondasz.
Nekem valóban, egy gyors és egy TN jobb monitor kell, ami nem melegedik sokat (vagyis nem fogyaszt sokat) és jók a betekintési szögei és ami filmnél fontos, az a bevilágítás. A színei annyira nem fontosak nekem. :)

A HDMI igazából nem kéne soha a büdös életbe, mert nem kell hangot átvinni sehova. Nincs konzolom, nem is lesz.

Engem csak az zavar kicsit, hogyha később már csak olyan VGA-t fognak gyártani, amin csak HDMI van, akkor nem tudom, csak átalakítóval használni ezt a monitort, amit nem szimpatizálok, mivel minden egyes átalakítással, megszakítással romlik a minőség, még ha kicsit is. Egyedül ez az egy bajom van, de ez nem fog visszatartani azért a megvételtől. :)

Egyébként ez mitől 75 herzes? A honlap 60-at ír, mint miden átlagos monitorra. Nem lenne baj egyébként a 75, mert a 60 kicsit zavarja a szememet már. :\

[ Szerkesztve ]

(#91) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#90) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hivatalosan 60Hz,de mégis már vGA-driverből ki lehet vlasztani a 75Hz-et. Ha meg nem akkor csak egy inf file kell hozzá. Itt egy irás erről.

Azt viszont szerintem rosszul tudod, hogy előbb utóbb csak HDMi-s VGA-k lesznek. Pont a DisplayPort felé tart a dolog most :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#92) keIdor válasza Vasinger! (#90) üzenetére


keIdor
titán

Így van. Ne a HDMI-vel foglalkozz, inkább a DisplayPort-al, mivel az van elterjedőben, bár annyira még nem látni a jelét.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93) Daffni2 válasza Vasinger! (#90) üzenetére


Daffni2
addikt

mivel minden egyes átalakítással, megszakítással romlik a minőség, még ha kicsit is. Egyedül ez az egy bajom

Alapvetően igaz amit mondasz, de itt nem olyan átalakításról van szó, arról nem is beszélve, hogy digitális jelről beszélünk, egyesek és nullák szaladgálnak a kábelben.
Ha ogaér van kép, hanem ér oda mert rossza kábel, csatlakozó akkor nincs kép, vagy telejesen élvezhetetlen.

"Aki ad,az nyer"

(#94) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#91) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem. Köszi a linket. Egyébként ez az overdrive nem jár gari vesztéssel? Illetve nem árt a monitornak?

Mindenki: Úgy érzem, megnyugodtam a HDMI ügyben, nem baj az, ha nincs. :)

Daffni2: Akkor ezt a mítoszt, valószínűleg még akkor a D-SUB->DVI/HDMI átalakításokról terjenghetett, illetve az RCA/Jack átalakításoknál fordulhat elő.

(#95) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#94) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem jár, és nem is árt a monitornak. Mondom, vannak esetek, hogy driverből ki tudod eleve vlasztani, ott van, ő ajánlja fel :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#96) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#95) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor ez valóban kecsegtető, nem rossz ha többet is tud, főleg játék szempontjából és mint írtam a szemem még a 15 Hz-et is megérzi. :(

(#97) vmicza


vmicza
csendes tag

Tisztelt hozzáértő kollégák! :)

Nagyon megköszönöm, ha javasoljatok nekem valamilyen 23-24" Full HD-s monitort játékra és netezésre. A keret 70-80k HUF. Nem vagyok márkahű, és nem érdekel a garancia.. Az számít, hogy játékban gyors legyen, a fekete az fekete legyen, LED háttérvilágítása legyen (ha ez fontos).

A játékkokat Full HD-ben tolnám, magas vagy max beállításokkal. :))

Köszönöm!! :K

(#98) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#96) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Játékokban is javulhat a "sebességérzet", szóval neked duplán jóljön.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#99) szatocs válasza Vasinger! (#90) üzenetére


szatocs
őstag

HDMI-ből DVI-be alakításnál nem gondolom, hogy húdenagy minőségromlás lenne, mivel mind a kettő digitális jel, és lényegében csak máshova vannak kötve a lábak. Ez nem olyan, mint egy AD/DA átalakítás. :)

A szemed pedig szerintem nem zavarja a 60Hz, az csak CRT-nél volt érezhető, hogy hány Hz-es. Bár én is örülök, hogy tud 75 és 72Hz-et is. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#100) #91574272 válasza vmicza (#97) üzenetére


#91574272
törölt tag

Akkor neked is a manapság egyre népszerűbb Dell U2311H-t fogják javasolni úgyis. :D Én is emelett tettem le a voksom, már meg is indítottam a rendelési folyamatot. Esetleges alternatívákról (2209WA illetve U2211H) pár hózzászólással korábban már írt Nyugdíjas fórumtárs:

"A 2209 annnyit "tud" a másik kettőhöz képest, hogy picit régebbi modell, nincsen rajta DisplayPort, és nem fullHD. De, ha mondjuk jobban szereted a nagyobb képpontokat, vagy csak "VGA-kímélőbb" felbontást szeretnél, akkor szóbajöhet.

Egyébként a 2211, és a 2311 egykutya, az egyik nyilván kisebb, kisebb képpontokkal, tehát elképzelhető, hogy nehezebb lesz olvasni rajta szöveget (ha gyengébb a szemed), viszont spórolhatsz egy tizest. A másik oldalon pedig a kisebb képppont miatt sokkal szebb rajzolatúak lesznek a dolgok, mert a szemed sokkal kevésbé tudja elkülöniteni a pixeleket. Tehát előny is van..."

A LED-es felhajtást meg szerintem felfújták kissé. Ezek az új Dell-ek sem fogyasztanak rettentően sokat U2211H - 22W, U2311H - 33W a specifikációk alapján, ami szerintem bőven jó egy ekkora monitor esetén.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.