Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Bencus88 válasza Bencus88 (#197) üzenetére


Bencus88
nagyúr

:U ?

(#202) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Valaki megtuda mondai, hogy Fujitsu Siemens Amilo LL 3190W és Fujitsu Siemens Amilo LL 3190T közt mi a különbség?
Azon kívül h Fujitsu Siemens Amilo LL 3190W-t már nem lehet kapni?
Mert nekem Fujitsu Siemens Amilo LL 3190W-m van de kéne még 1,
és a kérdés, h Fujitsu Siemens Amilo LL 3190T jó lenne-e mellé. Szóval kinézetre ,meg képminőségre nagyjából hasonlóak-e.

Fizikai külső-n nem látok különbséget, ha a talp-eltér az m, mert falon van

Előre is köszi a választ!

(#203) megint én


megint én
őstag

Emberek... Megvan a bolt ahonnan rendelek Land computer....
És ezt néztem ki
Lg w2453tq-pf
FullHD 75 hertzen 2ms ... stb

DE AMI A LEGFONTOSABB AZT MONDTA A CSÁVÓ, HA AKÁR CSAK 1 AZAZ EGY PIXEL, VAGY SUBPIXEL HIBA VAN VISSZAVISZEM ÉS KÉSZ. EZT MÁSHOL 5 PIXELRE MONDJÁK. Éh hát ne haragudjatok, de ha akár csak 1 pixel szar, már kivagyok tőle, :C :R :C :R Mindenhol így kéne, nagyon korrekt!!!

Ráadásul volt valami vita egyik nap, hogy youtubon nézte valamelyik fórumtárs hogy a dellnek kék a fekete... Hát tényleg így is van sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#204) Nyugdíjas válasza megint én (#203) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ő nem a feketét említette,de rajtad kivül mindenki tudja, hogy ez IPS-eknél ilyen. Technológiai sajátosság :)

Egyébként csak súgok, hogy az LG monitorokra mindigis volt 3 napos full-pixelgarancia, tehát ahol ezt nem adják meg ott valami füllentés vajn a dolgoban. Nem Land a király, ők csak a minimumot nyujtják neked :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#205) Bencus88 válasza megint én (#203) üzenetére


Bencus88
nagyúr

kössz a linket lehet ugyan ezt fogom és innen megrendelni:)

most nézem nincs benne HDMI az biza baj:D

[ Szerkesztve ]

(#206) Daffni2 válasza megint én (#203) üzenetére


Daffni2
addikt

Igen fura, hogy egyszer 16:9 nek írva 1920x1200 a felbontása másszor meg 1920x1080
A valóság a gyártó szerint:LG W2453TQ
Tényleg megbízható hely. :Y
Van is nekik ilyen monitor, vagy majd egyszer lesz ha megrendeled. :F

Minden LG monitor 72 órás pixelgaranciával rendelkezik./ szükség is van rá, annyi pixelhibás darab van/ :D

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#207) Zefír válasza Zefír (#202) üzenetére


Zefír
őstag

Megvan a különbség.. köszi. nem mintha bárki is segített volna:/
Grat PH grat.. :N

(#208) Daffni2 válasza Zefír (#207) üzenetére


Daffni2
addikt

Aha, tehát ha a feltett nem egyszerű kérdésedre 45 percen belül kezét lábát törve nem rohan valaki, a válasszal, akkor illendő besértődni.

Grat őstag grat. :D

"Aki ad,az nyer"

(#209) Zefír válasza Daffni2 (#208) üzenetére


Zefír
őstag

Igen, 45 perc.. figy most nem aztmodnom neménvagyok a fő meg mittomén, de 45perc alatt volt megmoccanás a topikban.
ÉS most ezt nem csak erre a topikra értem.. hanem kezd egyre hülyébb lenni aph.. ezt sztem te is belátod. PC-stylos topikot zárták mert sok az off. és még lehetne sorolni.

Szerk:
Ha beírod a 2-típust google-ba sztem kiszúrja szemed a különbség.

Az egyik újabb mint a másik más képarány + felbontás.
Nem tudom miért nem láttam én is mielőtt feltettem a kérdést. de végülis tényleg nemvolt nehéz megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#210) Nyugdíjas válasza Zefír (#209) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az gondolom fel sem merült benned, hogy esetleg azért nem irt neked senki, mert bár járt erre, de fogalma sincsen róla? "Ide képzeld el ahogy szeretnéd, hogy kifejezem a nemjó véleményemet rólad"... :(((

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#211) Huma


Huma
addikt

G2420HDBL szerintetek jó választás?

Az árkategóriájában lehet jobbat kapni? Sajnos elég kevés tesztet találok a monitorokról. Ill teszt az van. Helyesebben fogalmazva elég sok monitorról nem találok tesztet.

Fontos lenne hogy kisebb felbontáson is éles legyen a képe a játékok miatt.
Emellett filmnézésre is használnám. Az nem zavar annyira ha kicsi a betekintési szög, csak szemből legyen tökéletes a kép.

Az az IPS és társai jó dolgok, de 30e-vel drágábbak mint ez a monitor.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#212) Zefír válasza Nyugdíjas (#210) üzenetére


Zefír
őstag

Na ezt pont tőled nem vártam volna :( Nem veszekedésből..
de tényleg.. gondolom azért vannak emberek, akik azért jönnek ide, hogy segítsenek a másiknak, mert benne vannak a témában.. és azt azért ne mond, h ha beírod a 2 típus számot a google-ba nem jössz rá h mi a különbség.
Én amikor feltettem a kérdésemet, nem néztem körül a google-n előtte, csak 2 oldalon. és ott nem láttam különbséget.
Ha jóltudom eléggé benne vagy a monitoros témába, monitorokat kalibrálsz pénzért stb..
És az a baj, h régebben, nem ilyen volt a ph-n a mentalitás. ÉS ez eléggé borzasztó.. Nagyon pörgős topikok mennek tönkre, amiatt mert valaki kérdez vmit, nem válaszolnak rá. Offolnak.
És nyugodtan kifejezheted a véleményedet rólam.. csak azért kiváncsi lennék, hogy ha neked nem lenne ott a neved alatt h PH!kedvence, és feltennél egy topikban egy kérdést
és b@szna rá bárki is válaszolni.. egymás után többször. Akkor te mit reagálnál..
Ripper03 kolléga se kapott választ egy eléggé egyszerű kérdésre. Egy szimpla igen-nem-mel lehetett volna rá válaszolni. nem bocs , nem ismerjük a 2 üzletet....

[ Szerkesztve ]

(#213) Hexaa válasza megint én (#203) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Ez ígyis működik minden kiskerben ha LG monitorról van szó a 3napos pixelgari miatt (egy alpixelnél is csere). 3 napon túl is cserélniük kell 1 teljes pixel hibánál.Viszont subpixelre itt már class2 ami ha jól emlékszem 6 alpixelt enged.

http://www.monitorguru.hu/

(#214) Nyugdíjas válasza Zefír (#212) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak arról van szó, hogy nagyon nem szeretem az elégedetlenkedő embereket. Idegen tőlem ez a hozzáállás, és bánt, ha ilyet látok.

Kérdésedre válaszolva kb. egy hete kérdeztem a bringás topicban valamit, és azóta nem érkezett rá válasz, azon kivül, hogy valaki még bele is kötött ahogy kérdeztem, persze választ nem kaptam. Ha szeretnéd linkelem neked a hozzászólásokat. És tudod micsináltam? Semmit. Nem kényszeritheted ki, hogy segitsenek neked. Alázatosan kéred, és ha segitenek hálás vagy, egyébként pedig igy jártál. Alázat, az hiányzik szerintem a kérdezőkből. Ha valamit én szeretnék megtudni valakitől aki nálam sokkal jártasabb a témában én mindig igyekszem a tőlem telhető maximális alázattal fordulni hozzá. Persze engem erre tanitottak, manapság ez nem annyira kifizetődő,de én már ilyen lettem...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#215) Daffni2 válasza Nyugdíjas (#214) üzenetére


Daffni2
addikt

Hadd tegyem még hozzá, hogy mielőtt kérdezek megpróbálok alaposan utánnanézni, nem a másik embertől várom el ugyanezt.

Mert ugye, hogy a Google rögtön megmutatta a helyes választ.

Tehát ne tőlem várják el hogy nekiálljak keresgélni, amikor ezt a kérdező is megteheti.

"Aki ad,az nyer"

(#216) mpeti3


mpeti3
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Írtam már ebben a témában, de még mindig nem tudtam dönteni! :U
Tudom, hogy a Benq G2420HDBL monitoráról nagyon sok jót írtak itt a fórumon, viszont én kicsit tartok tőle hogy játékoknál után húzás lesz vagy lassúcska lesz.
Ezen kívül kinéztem még az LG W2363V [link] és a Samsung 2494HS [link] monitorokat!
Dönteni nem tudok úgyhogy jó lenne néhány vélemény erről a két típusról? Vagy hogy melyik a jobb melyiket ajánlnátok inkább? Esetleg ha valakinek van valamelyik az írhatna róla pár szót?

Előre is köszönöm!

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#217) VGYke


VGYke
addikt

Néhány DELL monitorral foglalkozó fórum aktivitás hiányában behalt, így itt tenném fel kérdéseimet:
DELL U2410 kontra U2311H. Ha nem grafikus vagy milliomos vagyok, hanem csak igényes, megéri a kb. 40eFt különbség az U2410-et?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#218) Nyugdíjas válasza VGYke (#217) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ebben az esetben, ha nem fogod professzionális munkára használni, elég valószinü, hogy olyanokban tud többet a 2410 (12bit, wide-gamut, sok csatlakozó |bár ez nem éppen professzionális kategória,de ha nem aggatsz rá 4 jelforrást akkor feleslegesen fizetsz értük| ), amit sosem fogsz használni, ergo tényleg kár érte a pénz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#219) VGYke válasza Nyugdíjas (#218) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod. :R Következő kérdésem: NEC EA231WMi monitor, mennyivel jobb az U2311H-nál, a 11bites feldolgozást pozitívumként, a 14ms válaszidőt és árát hátrányként figyelembe véve?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#220) Daffni2 válasza mpeti3 (#216) üzenetére


Daffni2
addikt

Nyugodj meg nagyon jó játékra, semmiféle utánhúzás vagy lassulás nincs. Sőt!

"Aki ad,az nyer"

(#221) Nyugdíjas válasza VGYke (#219) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itt is az a helyzet, hogy az a pár apróság amivel többet tud, nem éri meg a különbözetet. Zárójelben jegyzem meg, hogy a DELL-nek jobb a szervize is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#222) Teaway válasza VGYke (#217) üzenetére


Teaway
veterán

U2410:
16:10-es panel, 1200 sor.

Nincs itthon csokid??

(#223) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#177) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt kifejtenéd nekem bővebben? Maga a DELL most vállal rá gari vagy nem? Mert ha igen, akkor a boltokban is kellene rá adni, mint a Samunak nem?
De a DELL-t megnézni sem engedi az Oázis, úgy mint egy Samut.
Vagy hogy is van ez? :F

Egyébként mennyire sűrű a pixelhiba egy DELL U2311H-nál?

(#224) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#223) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Má' ne haragudj,de ezen mit kell magyarázni? Ott a Samsung pixel-policy, itt meg a DELL. Elolvasod, látod a különbséget. Ennyi :) Egyik szigorúbb, másik meg kevésbé az. Vagy nemtudom... valamit lehet én értek félre.

Azt amugy kétlem, hogy nem lehet megnézni, max. (mivel mint látszik subpixel-hibára a gyártó sem cserél) nincsen rá csere. Dehát igy szól a gyári gari. Ezen nincs mit ragozni.

Egyébként van nekem egy gyanum miért nem vágod te ezt. Lusta voltál elolvasni amit linkeltem, helyette kikényszeritetted, hogy adjak róla neked egy kivonatot :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#225) old_artist válasza mpeti3 (#216) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mint a "Daffni2" is írta: "Nyugodj meg nagyon jó játékra, semmiféle utánhúzás vagy lassulás nincs. Sőt!" - ezt alátámaszthatom, bár nekem nincs ilyen monitorom, de sokszor szembesültem ezzel a típussal, és bizton ajánlhatom a 24"-os TN panelesek mezőnyéből, az egyik legjobb választás!
Ha mégis a másik két monitor közül döntenél, akkor szvsz a 23"-os LG-t válaszd!
Mint mindenkinek, Neked is azt ajánlanám, hogy ha teheted és van rá lehetőséged, akkor érdemes lenne elmenned olyan környezetbe, ahol megtekintheted, kipróbálhatod, tesztelheted a monitorokat, ami sokszor döntő fontosságú lehet a számodra.

[ Szerkesztve ]

(#226) szatocs válasza Nyugdíjas (#224) üzenetére


szatocs
őstag

Nem tudom egyébként, hogy ha már ott vagy mondjuk Oázisban, hogy megveszed, kifizetted, és nem fizettél kiterjesztett pixelgaranciáért, akkor lehet-e azt, hogy kibontod és megnézed ott, pár egyenszínű képpel, és kideríted, hogy van-e valami pixel baja, és ha a legkisebb is van, akkor kicserélni?

Vagy pont erre találta ki Oázis a garit?

=== Szatocs ===

(#227) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Fiamnak keresek monitort, ami nem baj, ha TV is egyben, minek két eszköz a szobájába, ha megteszi egy is. A MM szórólapjában most láttam egy 27"-os samut, P2770HD a típusa. Ismeri esetleg valaki? A leírásába nem látom, hogy analóg tv adásokat is venni tudná -azt igen, hogy mpeg4 földi digitálist igen- az analóg magától érthetődő, vagy ez már nem is tudja?
Ha valakinek egyéb véleménye lenne erről a darabról, szívesen olvasnám, és előre is köszönet!!!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#228) LW válasza szatocs (#226) üzenetére


LW
őstag

Igen, ha fizeted a szolgáltatást. :K A következő kérdés így már helyét veszti. :DDD
De ha igen ravasz vagy és nincs kiállítva olyan monitor amit te szeretnél, akkor szólsz nekik, hogy megnéznéd, tolsz rajt egy everest tesztet, ha nincs rajt pixelhiba viszed, ha van nem. :DDD Najó ez már minden OFF, reklám és ganéság fogalmát kimeríti.

Pénteken rakják ki a cikkem logoutra, vasárnap küldtem be, totál szaksz.

(#229) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#224) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De egyszerűen nem fér a fejembe, nem értem. Igen, elolvastam, de annyira nem tudok angolul még, hogy teljesen megértsem, azért ne nézz ilyen hülyének. :) (attól, hogy nem vagyok benne a témában annyi ideje mint Te, az nem azt jelenti, hogy full hülye vagyok hozzá, csak ilyen apróságok, mint pixel gari elég új nekem)

Azt mondta Oázis, hogy becsomagolva, dobozban vihetem haza, amit megveszek.
De tegyük fel, megveszem a pixelgarit és 4. nap kiég egy pixel akkor én biztos kidobom az ablakon. :(
Szóval ennek a pixel-garinak akkor látnám értelmét, ha a 3 évig kitartna, mint a teljes körű gari...

És hol a gari arra, hogy nem egy visszahozott, pixelhibásat fog eladni nekem, ha nem kérek rá ilyen garit? :F

Teccik érteni a problémámat? Ha veszek egy 80k-s monitort, ne egy hibásat kapjak képhez...

(#230) LW válasza Vasinger! (#229) üzenetére


LW
őstag

Az utolsó strófád tartalmazza a lényeget. Ismereteim alapján a legtöbb pixelhibás monitor gyárilag pixelhibás. Természetesen fordulhat elő, hogy utólag válik azzá, hál' isten nem volt még ilyenből gondom.

Pixelgarival vásároltam Oázistól, valóban hibátlan példányt kaptam és azóta is az. Nálam 80+ száll 2k (+ pixelgari 3k)nál a 3k nem tétel, hogy nyugodtan várjam a futárt.

(#231) JColee válasza Vasinger! (#229) üzenetére


JColee
őstag

Mi az, hogy kiég egy pixel?

(#232) szatocs válasza LW (#228) üzenetére


szatocs
őstag

Na igen, ezt mondom én is, hogy ha 80k-ért veszek monitort, akkor azt a 3k-t már kifizetem, hogy tutira klappoljon.

=== Szatocs ===

(#233) megint én


megint én
őstag

Ne haragudjatok, de nekem ez a dell totál nem jön be. Megnéztem és olyan hót' sz@r a képe az LG flatronhoz képest... Baromi közelről megnézem, és a pixelek tökre kivehetőek, köztük látszik a fekete csík az GLnél nagyon meg kell erőltetni magad, hogy lássad. Ja és a fekete TÉNYLEG FEKETE! Igen tudom...... Most jön az hogy ilyen az a fránya IPS panel. JÓ, DE HA ILYEN AKKOR NEM KELL! A legbosszantóbb az az 5 pixelnél áll a gar. Hát 4, de akár csak 1 pixel b.szxik akkor az a monitor már nem kell... Az LG meg 100%ig garit vállal rá. Ezért ÉN LG-t veszek, és másnak is ezt javaslom (vagy bármelyik másik nagy gyártót). Ja és ha haver a boltos, akkor simán visszavisz a nagykerbe bármit, "csak akarni kell" nekem is már rég nem garis dolgokat el szoktak intézni az 1ik boltban, mert mindig ott veszek mindent. És a lényeg, hogy nem a panel számít, hanem amit látsz belőle :DDD :DDD :DDD

(#234) Nyugdíjas válasza szatocs (#226) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megnézni meg lehet, ezt a lehetőséget legalábbis nem szép lenne megtagadni a vásárlótól,de ha nem hibás a termék, akkor már aggályos a vevő kedvéért további darabokat kibontogatni (és ha a szabályoknál maradunk -miért is ne tennénk- akkor a subpixel hiba nem hiba). nagyjából erről van szó :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#235) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#229) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És hol a gari arra, hogy nem egy visszahozott, pixelhibásat fog eladni nekem, ha nem kérek rá ilyen garit?
Ne adj a számba olyat amit nem mondtam. Nem néztelek hülyének (arról tudnál :D).

Gondolom egy bontatlan dobozt te is felismersz, ha már nem vagy hülye :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#236) El Kebir válasza megint én (#233) üzenetére


El Kebir
őstag

...persze, nem a panel számít, hanem a "keret és a talp", meg az, hogy a boltos haver mit tud mutyizni a nagykerrel, aminek költségét természeteen a tisztességes vásárlók fizetnek meg. Én kérek elnézést!

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#237) Nyugdíjas válasza El Kebir (#236) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

thats the point :) (főleg a vége)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#238) JColee válasza megint én (#233) üzenetére


JColee
őstag

Én most váltottam LG 246wh-ról Dell u2711re, és látni különbséget. Baromira nem látok fekete csíkot a pixelek közt, mivel egyes pixeleket is alig tudok megkülönböztetni. Eslő bekapcsolásnál a régi mellé állítva fura volt, sárgásabb a kép, de aztán beraktam egy filmet, megnéztem pár képet a két monitoron és: a bőrnek bőrszíne van, nem valami fakó akármi, színek élénkebbek.
Egyszerűen csak egymás mellé állítva nagyon szembeötlő a különbség (mivel nem vagyok szakértő, ezért csak saját tapasztalatomat tudom leírni, konyhanyelven).

[ Szerkesztve ]

(#239) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#235) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azzal, hogy ha valami érdekel és Te segítesz nekem egy linkkel és én arra azt mondom, hogy nem értem úgy, hogy el sem olvastam akkor én azt hülyének nézésnek veszem, ha ezt feltételezed rólam.

Gondolom egy bontatlan dobozt te is felismersz, ha már nem vagy hülye :)

Jaj ne vicceljünk már...meg lehet azt oldani, hidd el. Láttam én már egy s két dolgot...

(#240) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#239) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vezess már be a titkok kamrájába kérlek. Elképzelni sem tudom hogy oldanám ezt meg. Hátha tanulok valami praktikát. Amig nem mondasz semmit, addig ezt ugy veszem hogy blöffölsz :) Emellett mivel élből iylet feltételezel még kifejezetten rosszindulatúnak is gondollak, addig amig nem számolsz be ezirányú tapasztalataidról. Abban az esetben természetesen megértem.

Továbbra is igyekszem leszögezni, hogy nem állt szándékomban téged hülyének nézni, ha a stílusom miatt te ezt igy értetted, akkor elnézésedet kérem, nem volt ilyen szándékom egy pillanatig sem.

Egyébként kezdem magam ugy érezni mintha rá akarnálak beszélni hogy te akármiylen monitort vegyél. Közben én egészen nyugodtan alszok akkor is, ha nem is tudom mit vettél. Szóval félreértés ne essék, nekem aztán teljesen mindegy. Csak olyan izé vagy nekem... olyan... "bazmegnyusziazásódat", nekem ugyis rossz lesz, velem ugyis ki..sznak a gonosz aljas kereskedők, mert mindig ez van. És ezt nem szeretem...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#241) LW válasza megint én (#233) üzenetére


LW
őstag

Ha már hülyeséget beszélsz, akkor legalább kisbetűkkel tedd. :P
Nézz meg egy Lost sorozatrészt 2 monitoron. Hányózacsit vigyél magaddal.

Kikapcsolva nézd, a fekete akkor az igazi, és bekapcsolva sem látsz belőle semmit.
Bunkó voltam, te szakbarbár. :B

Ez egy vélemény, ahogy tiéd is, sok szerencsét kívánok hozzá. :K

Üdv. LW

szerk: Nyugdíjas minden tiszteletem feléd, de valóban lehettél volna kicsit elnézőbb. :K Lehet nem nézted hülyének, ám Vasinger joggal érzi azt, hogy megaláztad ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#242) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#240) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, rosszindulatú vagyok. El sem tudod mennyit sz@ptam már mindenféle dologgal. Tudom, hogy idősebb vagy nálam és nem fér a fejembe, hogy Te neked nem volt ilyenekben részed.

Az egész világnak csak a pénz kell és ezért megtesznek mindent. Nem fognak neked kedvezni, nem fog Veled senki sem kivételezni és ha nem vagy éber eléggé, akkor biztosan egy átverés áldozatává válsz. De ha ez az átverés nem is szándékos a másik részéről és csak Te nem voltál eléggé résen, az megint csak rossz.... Természetesen tisztelet a kivételnek, de ugye abból mindig kevesebb van...

Rengeteg minden olvasni a fórumokban, hogy így úgy adnak el dolgokat, nem is az volt benne, hiányzott belőle ez az vagy direkt átverik az embert. Na ebbe nem akarok beleesni.

Had meséljek el egy történetet: Vettem Iponnba egy bill.-t. Elmegyek érte és látom, hogy angol kiosztású, mikor magyart rendeltem. Ezt az eladó is belátta, hogy magyart rendeltem és a kezében lévő angol kiosztású bill.-re akarta nekem bemagyarázni, hogy magyar. Ezt hívom pofátlanságnak, ne nézzék az ember ilyen hülyének. Ez csak a kezdet volt. Mondta, hogy majd kiküldik nekem futárral térítésmentesen, mert nem odavalósi vagyok és megint pénz lenne bemenni. Erre kiküldik 1k-val drágábban. Én azt visszaküldtem, beszéltem az Iponnal és kiküldték az eredeti áron.

Teccik érteni miért félek? Jah, és ez csak 1 példa volt a sok közül.

Én teljesen tisztában vagyok vele, hogy Neked tök mind1 mit veszek, mint minden más fórumtársnak. Gondolom azért állsz a DELL mellett, mert jó. (vagyis ebben a kategóriában talán a legjobb) És ezért köszönet jár. :R

(#243) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#242) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Továbbra sem vagyok hajlandó elfogadni, hogy ennyire nincsen hited, bizalmad az egész világban fiatalon. Ezen vagy nagyon gyorsan változtass, vagy ugy megette a fene az egészet ahogy van. Extrém módon eltúlzom ezt most, hogy értsd mire gondolok:
A mindennapi életben minden pillanatban kell hit abban, hogy a dolgok ugy fognak történni, ahogy kell, enélkül nem lehet élni. Te nem állsz be a buszmegállóba, mert ugysem fog jönni? Dehogynem... Ez is hit kérdése. Elhiszed, hogyha odaállsz jönni fog. Miért? Mert ezt igérik.

Gondold át ezt a dolgot szerintem.

Felénk ezt ugy mondják, forditva ülsz a lovon. Nem ugy kell közeliteni a többi ember felé, hogy nem bizol bennük, és ha rászolgálnak lassan elkezdesz bizni. Nem vagy te valami riadt kis őzike, ne csinálj ugy. Komoly, felnőtt ember ilyet nem csinál. Meg kell adni a bizalmat mindenkinek, és ha nem szolgál rá, akkor -immár okkal- azonnal megvonni tőle.

Életvezetési tanácsaim első rész.:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#244) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#243) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudom, hogy nem helyes ez a nézet. De azért van benne valami szerintem.

Azért annyira nem vészes ez, ennyi gyanakvás kell sztem, de azért megpróbálok pozitívabban hozzáállni. :)

Egyébként beszéltem Oázissal telón, a héten elvileg megyek hozzá és megveszem, ha tényleg tetszeni fog a monitor a 3 napos pixelgarival. :K

(#245) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Valaki rendelt innen már monitort? :U

(#246) Nyugdíjas válasza Bencus88 (#245) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezek szerint nem, mert már fel van dobva egy ideje a kérdés. Érdemes rákérdezni tényleg tudják-e hozni, mert még az is meglehet, hogy eleve tárgytalan a dolog. Ahogy nézem amit kerestél viszonylag kevés helyen kapható árgép szerint, ez nem olyan jó előjel.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#247) Bencus88 válasza Nyugdíjas (#246) üzenetére


Bencus88
nagyúr

pixmánián kapható az elég jó üzlet csak ugye 3500Ft a pk.De már írtam az üzletnek remélem vissza jeleznek nem sokára.

(#248) Nyugdíjas válasza Bencus88 (#247) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Személyes méhlepényem, hogy bárhol vásárolnék, csak pixmania-nál nem. Feltéve, ha a gari ugy megy mint eddig.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#249) Bencus88 válasza Nyugdíjas (#248) üzenetére


Bencus88
nagyúr

értem köszönöm a választ.Úgy érzem váltok erre:[link] mit gondolsz erről?Pcx elég jó és a monitor is szerintem tök ugyanaz.Szerinted?

(#250) Nyugdíjas válasza Bencus88 (#249) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, ez igy sokkal jobban hangzik:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.