Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) eeXaa


eeXaa
addikt

Üdv! videókamera beszerzésén gondolkoztam és a sony hdr cx625-t néztem ki... esetleg tud vki ajánlani hasonló árban sokkal jobb vételt? E sony stabija nagyon meggyöző..

(#13652) Ottó58 válasza eeXaa (#13651) üzenetére


Ottó58
senior tag

Picit tennék még hozzá, ha van lehetőség, és a Pana HC-V770-et venném. Jobb képérzékelővel rendelkezik.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13653) peti_s válasza laszlo168 (#13650) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a tippet, írtam PM-t. :D Amúgy ha nem tudok megegyezni a kollégával, akkor arra jutottam hogy valami drágábbat veszek, amivel 5-6 évig is ki tudom anélkül húzni, hogy vágyakozom másikra. :D

(#13654) eeXaa válasza Ottó58 (#13652) üzenetére


eeXaa
addikt

...hmm... megfontolandó... esetleg canon, jvc vagy valami más márka hasonló tudásban, árban?

(#13655) eeXaa válasza eeXaa (#13654) üzenetére


eeXaa
addikt

..viszont kodekben gyengébb, csak mp4et és avchd tud.

(#13656) Ottó58 válasza eeXaa (#13655) üzenetére


Ottó58
senior tag

Sony625 vs. Pana770
Sokszor még az 50p-28Mbps-t sem használom, de a Pana szenzora gyengébb fényviszonyok közt jobban teljesít, minimálisan fényerősebb az obi. Én akkor is a Panát venném, több képpont, vaku, power bank rákötése, bár a kezdő zoom a Sony mellett szól. Tehát mi a fontosabb?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13657) eeXaa válasza Ottó58 (#13656) üzenetére


eeXaa
addikt

A kezdő zoom mit jelentente, a wide állás ekv. mm?

(#13658) eeXaa válasza eeXaa (#13657) üzenetére


eeXaa
addikt

Gondolom szenzor méretben sincs egetverő különbség, sem technológiában... szvl nem tudom valóban sokkal jobb lenne a pana szenzora.. azt megvallom hogy egy nagylátó állásnak örülnék, ill. a led-es világítás is jól jöhet néha, de kb. ennyi szól a pana mellett..
A sony sokkal jobb követő fókuszal bír, legalábbis fényképezőknél.. gondolom itt sincs ez másképp... továbbá az a gyanúm hogy a pana képstabija sincs egy kategóriában a sony-éval...

(#13659) Ottó58 válasza eeXaa (#13658) üzenetére


Ottó58
senior tag

Picit szélesebb a látószöge a Sonynak, szűkösebb térben jól jön. Mint írtam, és a Panát választanám, mert gyengébb fényviszonyok közt is sokat használom, és nem rábeszélni akarlak, csak ez a véleményem a felhasználási módjaim figyelembevételével.
Ha lehetőség lenne nyers videó összehasonlítására, akkor látnád igazán a különbséget.
Visszanéztem a Sony CX250-el készült felvételeim (1/3.91 a szenzor), ég és föld a különbség a Pana 920-al készített felvételek közt, igaz ebben 3x1/2.3 van, de legtöbben azt vallják, hogy nappal, jó fénynél mindegyik azonosan teljesít. Hát NEM!
A fényképezőkről nem általánosítanék. Volt egy Sony DSC-HX1-es "TIPA" díjas gépem, ellenben a Pana FZ150-nel szemben sokkal lassúbb volt a fókusza. Ezektől sokkal gyorsabb a Nikon D5200-om.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13660) eeXaa válasza Ottó58 (#13659) üzenetére


eeXaa
addikt

Ahh. Értem... azért nehéz elhinni hogy azonos árban a pana jobban teljesít szenzorban, mert a fényképezőknél abszolúte nem így van... mondom ezt 3 pana videós mirorrless váz birtoklása után... jelenleg egy sony a5100 at használok, és nagyon elégedett vagyok vele.. nagyon bejön a videós része is viszont nem akarok ujabb rendszerbe objektíveket gyűjtögetni mivel m43 ba már van jócskán... szval oda majd valószínűleg úgyis egy ujjabb pana váz jön majd jövőre... viszont kell a nagyobb zoom átfogás kompakt méretben, és természetesen a.minél jobb videós képességek... egy bizonyos árig...
...amúgy jobban böngészve ujabb favoritot találtam még olcsóbban, ez pedig a cx450 ez is hozza ami nekem kell, és vszinű ebben az árban amúgysem találni jobbat..

(#13661) Ottó58 válasza eeXaa (#13660) üzenetére


Ottó58
senior tag

Teszt

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13662) tecsu válasza eeXaa (#13660) üzenetére


tecsu
addikt

Ilyen pici szenzoroknál nem tudom, mennyire "jobb" a Sony, de először nézd meg hányada a Panasonicénak - abból érdemes kiindulni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13663) Sz.Péter válasza revex345 (#13637) üzenetére


Sz.Péter
tag

Praktikusan megcsináltad.Nekem tetszik. :C
A 920-hoz.Gyakorlatilag félprofi kamera,profi képminőséggel,azért a pénzért nagyon nagy vétel,ezért van sztárolva,teljesen jogosan.
[link]
Itt 929-as szám alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#13664) eeXaa


eeXaa
addikt

Esetleg tudtok linkelni vmi normális angol nyelvű tesztoldalt ami kimondottan videó kamera orientált?

(#13665) Ottó58 válasza Sz.Péter (#13663) üzenetére


Ottó58
senior tag

A 920 amatőr szinten, 2k környékén FULL HD-ben a legjobb kamera. A "sztárolás" pedig a tapasztalati véleményekből, (mint nálam) alakul ki. Közel 15 év alatt sok Sony kamerám volt párhuzamosan más kamera mellett, de most ez a legjobb amit használok. Múlt évben volt profi Pana vállkamera is a kezemben, a nyers videója azért jobb volt a 920-tól, pedig ugyanolyan 3MOS szenzora volt. Nem vagyok elkötelezve egyik márka mellett sem, de ha a Sony, vagy bármelyik 2-3k környékén 4K 3MOS-ra vált, biztosan cserélek.
Nálunk nagyon lehúzzák anyagiakban a népet, hiszen ha nagyobb szenzort tesznek bele, már duplát kérnek érte, pl.:Sony HDR CX-900 (4-5k)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13666) access_denied válasza Ottó58 (#13665) üzenetére


access_denied
senior tag

A 3MOS-t letesztelném, pontosabban felvennék 3MOS és nem 3MOS szenzoros kamerával ugyanazt az anyagot és szubjektíve lehetne értékelni, hogy melyik is a szebb. Volt 3MOS kamerám, egyáltalán nem voltam hasra esve a képminőségtől.

920 vs 870? Én kipróbálnám.

(#13667) w.miki


w.miki
veterán

Mi a véleményetek, érdemes olcsó, használt digitális kamerát venni, egy amatőrnek?
Apám néha szokott rögzíteni családi eseményeket, kazettára, és utána azokat át kell alakítani digitális formátumba.
Azon gondolkodom, hogy veszek neki egy digitális kamerát, ami egyből digitálisan rögzít, és akkor nem kell konvertálgatni.
Viszont sokat nem szánnék rá, mert úgyis ritkán filmez, és nem nagy barátja a modern technikának, szóval igazából nem tudom mit tegyek....
Ti vennétek, és ha igen mit, a használt gépek közül 20e körül?
Mi volt régen a BestBuy, ami ma kb. ennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13668) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Tudtok mutatni valamilyen HDR összehasonlitó videót a Panasonicos kislányoson kívül? Esetleg saját anyagot?
Vettem egy panasonic HC-X920-at, szép képe van napfénynél, egész jó sötétben, de reggeli oldalfénynél szabadban, az arcokon a fények beleégnek a képbe. Borzasztóan túlexponál. Ha jól értem ez kiküszöbölhető HDR-el.

Valami reggeli, szabadtéri, vagy zárt helyen amikor az ablakon besüt a nap arról valamit szivesen megnéznék ugyan arról a témáról HDR-el és HDR nélkül.

Elv manuálban itt is állíthatunk expozíciót, de hosszadalmas, és az EVF-en keresztül elérhető opciók, hihetetlen szegényesek, és macerásak.

Összességében nem rossz kamera, de a menürendszere dühitő átgondolatlanságokkal van tele. :D

[ Szerkesztve ]

(#13669) Ottó58 válasza Fekete83 (#13668) üzenetére


Ottó58
senior tag

Intelligens kontraszt és ellenfény bekapcsolása.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13670) Fekete83 válasza Ottó58 (#13669) üzenetére


Fekete83
csendes tag

Azok inkább ártottak mint használtak. az árnyékos részek javulnak velük, de a beégettek nem annyira. De mondjuk ez a reggel 9 körüli filmezés nem túl ideális.

Valami jó mikrofont nem tudsz javasolni a kamerához? Ami még nem túl nagy, de jelentősen jobb a beépítettnél. Szüleimnek vettem a kamerát, sokat járnak táncházba, kíváncsi lennék mennyit dobna a hangminőségen.

(#13671) Gyöször


Gyöször
senior tag

Cameron Sino -vagy- Powery akksit vegyek?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13672) Borzvakond


Borzvakond
újonc

Üdv!

Szeretnék tanácsot kérni: van két használt gép, melyiket vegyem meg?

A,
CANON MV901, .

B
Sony DCR TRV22e digitális video kamera

Köszönöm,

Üdv,
BrzVakond

(#13673) Ottó58 válasza Borzvakond (#13672) üzenetére


Ottó58
senior tag

1.Mennyit kérnek értük?
2.Mennyit volt használva, ismered-e az eladót, mert mindenki azt írja: "nem sokat volt használva", avagy "kihasználatlanság miatt eladó", de kérdezem, akkor miért van hozzá kettő, akár több akku is, mikrofon, stb.
Mini DV-snél mivel forog a fej, a szalag koptatja, idő után hiába a tisztítás, cserélni kell.
Ha mindenáron mini dv-s kell, van az aprón Pana 3CCD-s, ezeknek szebb a képe a három érzékelő miatt.
Ha kereted engedi, inkább a memóriakártyások közt keresgélj, pl."Panasonic HC-V100 Full-HD", "Canon FS100".

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13674) Borzvakond válasza Ottó58 (#13673) üzenetére


Borzvakond
újonc

1, A Canon 10 E - jelenleg - 25 E-re taksálják maximálisan.
A másikat 16 E körül
2, Absz. nem ismerem az eladókat ,és teljesen igaz, így tényleg zsákbamacska lenne a vásár.

Köszönöm a segítséget és az ajánlott gépeket!
Nem vagyok képben egyáltalán, utána kell néznem a dolgoknak.
Az utolsó ilyen vételem egy új sharp viewcam volt ,- ezer éve és egy napja.
Még egyszer köszönöm!!

(#13675) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

70000 forint környékén milyen kamerát érdemes venni? Pár hetente iskolai műsorok lennének felvéve vele, szóval nem kell 4k-s felbontás, de ne is 320*240es legyen a felbontása :) :R

(#13676) laszlo168 válasza Krogoth (#13675) üzenetére


laszlo168
senior tag

(#13677) Borzvakond


Borzvakond
újonc

Még annyit kérdeznék, hogy Panasonic HC-V100 vagy Canon Fs 100 ? Jelen pillanatban mindkettő kapható használtan, és gyakorlatilag egy árban.
Köszönöm
BrzVakon

(#13678) Gyöször válasza laszlo168 (#13676) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én ezt egy hét után visszaküldtem, szvsz ez egy nem jó kamera. Nem tudom mit tud egy ugyan ilyen árkategóriás panasonic, de ezt nem erőltetném. Eleve egy iskolai rendezvénynél nem mindig van kéznél fényvető. Ha igen, akkor is kockáz eléggé a kép, hogy azt mondjam ne ezt.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13679) laszlo168 válasza Gyöször (#13678) üzenetére


laszlo168
senior tag

De ez van 70 ért, a Pana sem jobb ilyen árban, én meg azt próbáltam.

(#13680) tecsu válasza laszlo168 (#13679) üzenetére


tecsu
addikt

Én ezért nem ajánlok senkinek sem bizonyos összeg alatt kamerát, mert akkor inkább ott a mobil, ami egy picit rosszabb, de mindig kéznél van és spórol 70 ezret, hiszen a mobilt így is, úgy is megveszi...
Ha valakinek kamera kell, akkor - sajnos - mélyen a zsebbe kell nyúlni. Ez van.
Persze azon lehet vitatkozni, mi az a "bizonyos összeg", ami felett érdemes költekezni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13681) Ottó58 válasza Borzvakond (#13677) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem nem annyira jön be a Canon gépek túlzott színe, inkább Pana felé hajlok. Sonynak is élethű a képe.
Ha már ajánlották 70 környékét, akkor az Apróról venném a TM300 (3MOS) Full HD-t, ha nem ellenszenves a használt "portéka".

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13682) Gyöször válasza laszlo168 (#13679) üzenetére


Gyöször
senior tag

Közben rájöttem, hogy cx405öm volt, nem tudom mi a különbség a két kamera közt.

Az is igaz, hogy iskolában az állványra nem rakhat egy mobilt, mert az hülyén néz ki és nincs zoom..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13683) flash-


flash-
veterán

egy kérdésem lenne a Panasonic V770 videókamerával kapcsolatban:

beltéri előadások rögzítésénél használjuk intelligens auto+ módban, és az a gond vele, hogy hiába van az előadóra a kamera fókuszálva, ahogy mozgatja a kezét, beszél stb, de sokszor random, változik a fényerő, hol világosodik, hol sötétedik, pedig a megvilágítás az fix..

ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13684) laszlo168 válasza flash- (#13683) üzenetére


laszlo168
senior tag

Állisd át az SCN módra és ott az első ikon a sport legyen beállitva.

(#13685) flash- válasza laszlo168 (#13684) üzenetére


flash-
veterán

oké csak féltem hogy sport módban majd biztos felhúzza magától a kamera az érzékenyéget, és zajos lesz a kép..de gondolom akkor ettől nem kell tartani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13686) laszlo168 válasza flash- (#13685) üzenetére


laszlo168
senior tag

Próbáld ki, én igy használom.

(#13687) peti_s válasza flash- (#13683) üzenetére


peti_s
addikt

Más körülmények között is ilyen jól használható az automata mód?

(#13688) zola87878


zola87878
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy digitális fényképezőgépet, max 45 ezer ft értékben. Nem vagyok egyáltalán nagy fotós, itthoni használatra szeretném, de mégsem gagyi kivitelben. Köszönöm a válaszokat!

(#13689) access_denied válasza zola87878 (#13688) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerintem ezt a kérdést itt tedd fel.

(#13690) Blitz23


Blitz23
tag

Üdvözletem!

Bátyámmal mini filmeket akarunk "forgatni" és ehhez keresünk budget kamerát. Az ajánlott árkategóriától eltekintenénk,bizonyos feltételek mellett bármelyik jó,mert egy 4-5 éves sony ericsson okos telefont váltana le,amivel annyit kínlódtunk rögzítéssel kapcsolatban,hogy besz@rás,ráadásul amennyit fejlődik a technika 4-5 év alatt biztos találunk jobbat.

Kérnénk a segítségeteket!

Maximális keret 30e forint,nem sok,de mint mondtam bármi jobb most már annál a telefonnál.

Köszönjük szépen! :K

Szép napot!

(#13691) Gyöször válasza Blitz23 (#13690) üzenetére


Gyöször
senior tag

Két dolgot tudnék ajánlani:
Menjetek be a kedvenc webshopba és rendezzétek a videókamera termékeket ár szerint növekvő sorrendbe, ha sikerült választani a 30 ezres kategóriából akkor vegyétek keg. Ha véletlen nincs találat akkor menjetek fel a kevenc aukciós oldalra és vegyetek valami jól kinéző régebbi dolgot a megjelölt összegért. Én utóbbit tartom befutónak. Legyen nagy az érzékelő és komoly a lencse. Vagy egy új mobil?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13692) Blitz23 válasza Gyöször (#13691) üzenetére


Blitz23
tag

Ezt tanács nélkül is meg tudtuk volna oldani,azért írtam ide,mert nem értünk hozzá és konkrét típusokra van szükségünk a választásra. Kérek továbbra is ajánlatokat. :K

(#13693) huppancs89 válasza Blitz23 (#13692) üzenetére


huppancs89
tag

Ha megcsinálod a kolléga lépéseit, meg is kapod a típusokat! :)

(#13694) tecsu válasza Blitz23 (#13692) üzenetére


tecsu
addikt

Helyetted senki nem fogja kibogarászni a legalsóbb kategória termékeit, valószínűleg amúgy is ebenguba. :P

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13695) peti_s


peti_s
addikt

Üdv Emberek! :D Sokáig mondogattátok a Panasonic HC-V7xx videokamerákat, végül egy HC-V777-t rendeltem meg, hétfőn veszem át. :) Köszönöm a segítségeket, remélhetőleg nem csalódok. :D

(#13696) peti_s válasza peti_s (#13695) üzenetére


peti_s
addikt

És itt is van a kezemben, tetszik, mondjuk ez a gyári akku egy rossz vicc, még szerencse hogy van ez a powerbankes megoldás. :) Köszönök még1x mindent. :)

[ Szerkesztve ]

(#13697) laszlo168 válasza peti_s (#13696) üzenetére


laszlo168
senior tag

Használd nagy elégedettséggel :)
Az akksija azért ki bir 2 órát, igaz kicsit csal, de mikor már csak 2 percet ir ki, még megy tovább.
de van hozzá nagyobb

[ Szerkesztve ]

(#13698) peti_s válasza laszlo168 (#13697) üzenetére


peti_s
addikt

Továbbra sem tartom ezt járható útnak, marad a powerbankes megoldás. :)

(#13699) laszlo168 válasza peti_s (#13698) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én is azt használok hozzá:) amikor kell

(#13700) Geresics


Geresics
addikt

Halló,

olyasmin gondolkodom, hogy motorozáshoz a SONY AS100V mellé második kamerát is használnék, hogy változatosabb legyen a képanyag. Van eBay-en egy csomó 10-15eFt közötti kamera, még 4K-s is.

Olyat szeretnék, ami 1080@60FPS-t tud, és bírja a motorozás, terepezés viszontagságait (eső, fröccsenő víz, sár, döcögés, rezgés, stb.)! Minden egyéb már csak extra.
Talán még egy mikrofon-bemenetnek örülnék, hogy egy mikit elvezessek a kipufogóhoz, de nem létszükséglet...

Van valakinek valamilyen tapasztalata ezekkel az "occó" kamerákkal?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.