Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) tecsu válasza Ottó58 (#13749) üzenetére


tecsu
addikt

Kétségtelen, hogy a DSLR fényképezőgépeknek is megvan az előnyük a hasonló árkategóriájú videókamerákkal szemben (a nagy szenzor miatt (fény)érzékenyebb, jobb a bokeh stb.), de a hátrányaik is ugyebár.

Én nem igazán videóztam még. :-)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13752) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem van egy Nikon1 fényképezőm, lehet vele jó videót készíteni, 1" érzékelő király,10* optika jó, de a stabilizátor már szenved, zoomolás tekerővel idegesítő(nagyon beremeg akárhogy vigyázol).
Ezek miatt videózni inkább a kis cx250-et használom, a maga kis nyűgjeivel is határozottan használhatóbb mit a fényképezőgép.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13753) Ottó58 válasza Nagya21 (#13752) üzenetére


Ottó58
senior tag

Így van, kamera való videóra, kezelhetőbb.
Jó kis gép a CX-250, szerettem is, csak a 3MOS miatt váltottam, és azért van különbség emiatt a gyengébb fénynél, sokszor nekem pedig itt kell.
Engem az automata fókusz mozgása idegesít, belehallatszik a felvételi hangba (Nikon D5200), ha külön teszek alá hangot, már más a helyzet, de a legtöbb felvételnél szeretem az eredetit.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13754) mys84


mys84
csendes tag

Sziasztok.
Van nekem egy Sony ilce5000 gépem,de nemigazán jó videózásra.
Tudnátok nekem ajánlani olyan gépet ami sötétben is szépen felvesz, kevesebb zajjal?olyan 150-200 ezer ft körül.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#13755) Sz.Péter válasza mys84 (#13754) üzenetére


Sz.Péter
tag

Pana hcx 920.

(#13756) mys84 válasza Sz.Péter (#13755) üzenetére


mys84
csendes tag

Köszi ránézek

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#13757) ibigi7


ibigi7
csendes tag

Sziasztok.
Édesapámnak szeretnénk kamerát vásárolni. 100 ezer forint körüli összeget szánnánk rá. Ezért a pénzért szerintetek lehet kapni olyan fhd kamerát, ami mind kültéren, mind beltéren használható felvételt készít. Ha igen, merre keresgéljek? Ha nem, melyik az a típus (és mi az az összeg), amit érdemes megvenni?
Előre is köszi a válaszokat.

(#13758) jozsef m. válasza mys84 (#13754) üzenetére


jozsef m.
tag

Szia !
Milyen objektiv van rajta? Mert ha az alap KIT , akkor nem kell tul nagy dolgokat várni.

(#13759) mys84 válasza jozsef m. (#13758) üzenetére


mys84
csendes tag

Szia
Igen az alap van rajta,képet szépet csinál de nekem inkább videózásra kellene,nappal,sötét egyaránt

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#13760) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Általános célra, 60.000 forint alatt milyen memóriakártyás kamerát ajánlotok? Lehet használt kategória is.

Eddig Canon Legria HF R606 kamerákat láttam ebben az árban használtan, ezek amúgy mennyire használható kategóriát képviselnek? :)

[ Szerkesztve ]

(#13761) dangerzone válasza dangerzone (#13760) üzenetére


dangerzone
addikt

Illetve hasonló áron egy ismerősöm eladná nekem a Canon Legria HF R56 kameráját. Melyiket válasszam? :)

(#13762) merqree


merqree
őstag

Készült a gyerekről felvétel, félhomályban (1 db kb 22W-os kompakt izzó, a lámpatest egy homokszórt üveg + átlátszó üvegből áll).
Holnap, remélem lesz időm, és feltöltöm vhova az eredeti file-t, aztán mindenki azt gondol amit akar a Panasonic X920-ról...

(#13763) jozsef m.


jozsef m.
tag

Tudom nem egészen illő, itt de szemezek egy ilyennel, videózásra, 4K miatt. Mi a vélemény? :F

[ Szerkesztve ]

(#13764) mys84 válasza merqree (#13762) üzenetére


mys84
csendes tag

Kíváncsian várom

Ha szeretsz nevetni YouTube-on is megtalálsz Szivattárs84 néven :)

(#13765) Falovas válasza jozsef m. (#13763) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ez ha jól látom a Sony DSC-RX10 Mark III, ami alsó hangon 550ezer forint. Én 172ezerért vettem akciósan a MM-ban a Pana FZ1000-ret ami szintén tudja a 4K-át.....
Ezen az [oldalon] van egy összehasonlító táblázat.
Szó se róla a lassított felvételekkel, és az optikai zoommal elöl jár a Sony, de a Pana FZ2500 10bites 4:2:2-es kodekje erősebb.....

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13766) Falovas válasza Falovas (#13765) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ja és a Pana FZ2500 érintő képernyős, .....amit hiányoltak sokan az fz1000-nél....és a Sony sem tudja.....
és még van beépített ND szűrője is.....amit szintén hiányoltak......

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13767) Ottó58 válasza merqree (#13762) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szívesen megnézném, habár én másfél éve használom, de számos manuális beállítása van, a legtöbbet még ki sem tapasztaltam.
Automata vagy manuális beállítással készítetted?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13768) jozsef m. válasza Falovas (#13766) üzenetére


jozsef m.
tag

Szia!
Hát az érintőképernyőt az éppen nem hiányolom, állványról menne távirányítóval, kontrollmonitoron nézve.

(#13769) Ottó58 válasza jozsef m. (#13768) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ne haragudjatok, de nem a legmegfelelőbb helyet találtátok a témáitok kivesézéséhez.
Kb. olyan, mint ha BMV-s topikban Merciről kezdenétek el tárgyalni.
Kanyarodjunk már vissza az eredeti címhez.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13770) Falovas válasza Ottó58 (#13769) üzenetére


Falovas
aktív tag

.Már bocs, de a hozzászólásunk teljes mértékben a témához passzol. Az már más kérdés, hogy érzelmileg ki hogy áll az egyes kategóriákhoz, az viszont nem ránk tartozik....

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13771) jozsef m. válasza Ottó58 (#13769) üzenetére


jozsef m.
tag

Nem haragszom , de valamilyen szinten ez is kamera, legalábbis videó felvétel készítésére alkalmas eszköz. Ez pedig mégiscsak videós topik. Olyan meg nincs ahol külön ezzel foglalkoznak, gondolom nem is örülne neki a moderátor ha nyitnánk.

(#13772) Falovas válasza Ottó58 (#13769) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ha nagyon kekeckednék, akkor azt mondanám, hogy maga téma hogy jön a digitális fényképezéshez amin belül ez a topic el lett indítva. De nem gondolnám, hogy az ilyen , és ehhez hasonló kötekedésnek helye lenne ezen a fórumon, nem lenne méltó erre a szintre helyezkedni....Egyébként ma már nem lehet éles vonalat húzni a fényképezőgépek és a klasszikus kamerák közé. A trend a hibrid gépek felé tart. Ma már egyre nagyobb az igény a kamerafényképezőgépek iránt, sőt ezt is már csak egy szűk réteg vásárolja, hiszen a legtöbb embernek elég ma már egy telefon is...

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13773) Ottó58 válasza Falovas (#13772) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem kekeckedni kell, szerintem sokkal közelebb áll más topikhoz: Videó DSLR-rel, vagy milyen digitális fényképezőgépet?
Kamerával is tudok fényképezni, mégsem a DSLR-es topikban tárgyalom a tapasztalataim, avagy a DSLR gépem nem hozom a videókamerás topikba, hiba rendelkezik mindkettő (Videó és fénykép) tudásával.

Boldog Karácsonyt! - mindenkinek.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13774) Falovas válasza jozsef m. (#13768) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ez a Te géped? Elég " barátságosan" néz ki, ha jól látom Canon tele van rajta. Ez konkrétan milyen gép??

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13775) tecsu válasza Falovas (#13774) üzenetére


tecsu
addikt

Fényképező, vagyis másik topikba illő. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13776) Thusor


Thusor
őstag

Elsősorban vlogoláshoz és eszközbemutatók készítéséhez keresek egy kamerát, olyan max 80-100 ezer forintos összeghatárig. Elvárás a full HD, 2 óra akkuidő, kihajtható-forgatható kijelző, szélesebb látószög. Esetleg ha belefér a keretbe akkor egy későbbi mikrofon fejlesztéshez lehetne rajta egy csatlakozó a kamerán.

Mit tudnátok javasolni ebben az összeghatárban?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13777) jozsef m. válasza Falovas (#13774) üzenetére


jozsef m.
tag

Igen. SONY A77 II, az objektív is Sony, 70-400

(#13778) Falovas válasza jozsef m. (#13777) üzenetére


Falovas
aktív tag

Nem gyenge. Ez a kategória számomra ismeretlen terület. Az obi színéről nekem a Canon ugrott be elsőre, igaz a nyakpánt kétségeket ébresztett bennem. Ha nem vagyok indiszkrét, mire használod a technikát?
Gondolom nem óvodai mazsorett bemutatókat rögzítesz vele.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13779) jozsef m. válasza Falovas (#13778) üzenetére


jozsef m.
tag

Dokumentálás, megvalósulás , építőiparban.

(#13780) Gyöször válasza merqree (#13762) üzenetére


Gyöször
senior tag

Hali! Mostanában nem jársz Öcsöd fel?
Mondjuk januárban érnék csak rá,egy hcx920 pj810 összehasonlítást jó lenne összehozni..

Várom én is a videót! Mondjuk a 22w entaki kompakt már 100w körüli hagyományos izzónak felel meg.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13781) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

GoogleDrive-ra raktam fel, és mivel eredeti, vágatlan, eredeti hanggal, ezért nem publikálom a tesztvideo linkét, hanem privátban küldöm el a linket.

Megértéseteket köszönöm!

(#13782) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Szerintetek egy átlagos mai videokamera jobb minőségű fotókat csinál, mint egy mai átlag okostelefon?

(#13783) Ottó58 válasza dangerzone (#13782) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az "átlagos" kamerák közt is van minőségbeni eltérés.
A régebbi Sony CX-250-es kamerám jobb minőségű fotót készített, mint a videóban jobb Pana HC-X920 automata módban. Az átlagos telefenok közt is van ilyen eltérés.
Konkrétan nézd meg melyik telefont hasonlítanád valamelyik kamerához, megjegyzem, a kameránál azért előnyösebb beállításokra is számíthatsz, de ha minőségi fotókra számítasz, legalább 1"-os érzékelős fényképező!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13784) tecsu válasza Ottó58 (#13783) üzenetére


tecsu
addikt

Azt hogy érted, hogy 1"-os? :DD
Szenzorméretnél az 1 coll félreérthető: [link]
Az 1 inch type sensor valójában jóval kisebb mint 1 inch (hüvelyk, coll).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13785) Ottó58 válasza tecsu (#13784) üzenetére


Ottó58
senior tag

Igen, félreérthető, de ERRE gondoltam.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13786) Falovas válasza tecsu (#13784) üzenetére


Falovas
aktív tag

Amit belinkeltél oldalt , ott a CX (Nikon) képviseli az 1"-os szenzor méretet, 2,7-es crop faktorral.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13787) Dark Wander


Dark Wander
tag

Olvasgatva a fórumot én is beújítottam videókamera terén. Pana 770 tettem le a "voksot". Mit ne mondjak, R706tól ég és föld akkora a különbség. Más kamerát is néztem de pl canon g kamerák jóval drágábbak és elvileg képben g40 vetekszik 770. Mert mind 2ben 1db 1/2 érzékelő van benne. Csak a 770 fele annyi. Ráadásul több tartozék is olcsóbb mint canoné.
1 dolog amire rájöttem hogy amik vannak 150k alatti kamerák az csak "nyaraló" kamerák. Tehát belteres felvételre, rossz fényviszonyok közt illetve hülye automata módok eléggé lekorlátozzák az embert. Szinte csak arra lenne jó hogy fényes nappal kint készítsen felvételt az ember vele és kész, mer máshol ahol árnyék is van ott mán nem olyan szép a felvétel és akkor nem beszéltem zöld háttér megoldásról...
Majd kíváncsi leszek hogy veszi fel tűzijátékot holnap.

(#13788) Ottó58 válasza Dark Wander (#13787) üzenetére


Ottó58
senior tag

Na pont ezért irkálom (és utoljára) a 3MOS rendszert.
920 használtan már 140-től kapható, alig 1 évesen.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13789) Falovas válasza Ottó58 (#13788) üzenetére


Falovas
aktív tag

Számomra a Pana 920-as képminősége 1080p-én is elmarad a Pana FZ1000-hez képest. 3MOS ide, 3MOS oda. Bár régebbi hozzászólásodban írtad, hogy van tapasztalatod az FZ1000-rel, mégis a 920-ast favorizálod. Én viszont nem találtam egyetlen egy 920-as felvételt sem, ami jobb lenne az FZ1000-esétől. Tudom a videómegosztók lerontják a minőséget, de még így is az FZ1000 képminősége magasan jobb.
Ha tudsz mutass példát, a 920-as jobb képminőségére.
De addig is itt egy FZ1000 túristavideó:[link]

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13790) Ottó58 válasza Falovas (#13789) üzenetére


Ottó58
senior tag

Másról beszélsz.
Amit emlegetünk, az a gyenge fényviszonyok közti felvétel minősége.
Te mutatsz egy állványról, túlnyomórészt nappal készített videót saját hang zoom nélkül. Sajátoddal hozakodj elő.
4K-ban nem használható a Hibrid OIS!
Mit érnék vele, autóversenyen, vagy más gyorsan mozgó témáknál?
Nekem úgy tűnik, csak a hsz-t gyűjtöd.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13791) Falovas válasza Ottó58 (#13790) üzenetére


Falovas
aktív tag

:W

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13792) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Ezt a két kamerát nézegettem, mint szóba jöhetőket
Lamax x8 electra és a Sony HDR-AZ1.

Teljesen amatőr vagyok a témában, víz alatti, és éjszakai használat biztos előfordulna.
Melyiket ajánljátok a kettő közül, és miért? Illetve szivesen veszek más ajánlást is, max. 60k keretig.
Köszönöm előre is. :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#13793) Watt25


Watt25
veterán

Most már gondolom kevésbé releváns (már nem kaphatóak), de régen volt róla szó, hogy nehéz összehasonlítani egy HC-V500-ast a HC-V700-zal, mert nem jellemző, hogy ugyanolyan körülmények között készülnének a tesztvideók.
Nemrég vettem a V500 helyett egy használt V700-ast, de sajna a V500-at még nem tudtam eladni. (Vaterán megtaláljátok, ha esetleg... :) ) Ezt kihasználva csináltam tesztvideókat egyszerre a két kamerával.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13794) Darmol


Darmol
senior tag

Szevesztok! Nézegetem a vasakat, és a Panasonic HC-V770 bestbuy-nak tűnik a jelenlegi ára mellett. Ezt jól látom vagy tévedek?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#13795) Gyöször válasza Watt25 (#13793) üzenetére


Gyöször
senior tag

Frankó, köszi!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13796) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Kamera vásárlás előtt állok. Párommal, ha tehetjük túrázunk, utazunk és szeretném megörökíteni a pillanatokat. Fontos lenne, hogy ne csak kültéri fényben, túrázás közben vegyen jó minőségű képet, hanem mondjuk este a hotelszoba éjjeli lámpa fényénél is :P
A keret nagyjából 100 ezer Ft, esetleg nagyon max. 120 ezer, min. FullHD felbontás. Márka preferenciám alapvetően nincs.

Milyen modelleket javasolnátok?

Köszönöm,
Coleen

(#13797) Sz.Péter válasza coleen (#13796) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ezt,Nem az enyém,vagy a cimbimé.:)De ezzel nagyon jól jártok.Nekem is ilyen van csak ezüst.

(#13798) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok!
Elsősorban zenei videózásához (koncertfelvétel, hangszer-zenei felvétel) keresek valami megoldást.
Nem fontos a nagy zoom, a fényerő inkább.
Elsősorban a hangminőség számít. Mit ajánlanátok?
Mikrofon bemenetes videokamerát (egy külső hangrögzítővel), vagy egy sima videokamerát, és egy külső hangfelvevőt? (illetve ha tudtok összeállítást, típust írni, megköszönném azt is)
Használt is belefér, de a keret a 2 eszközre 80 ezer (max 120)

Ui.: Hangrögzítős topikot nem találtam (a fotózáshoz értek, de a hangrögzítéshez nem, szóval nem tudom, milyen megoldás a legcélszerűbb)

[ Szerkesztve ]

(#13799) tailor74


tailor74
őstag

Erre esetleg valami tipp? :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#13800) coleen válasza Sz.Péter (#13797) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszönöm, nem tűnik rossznak, de inkább újban gondolkozom :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.