Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) laszlo168 válasza rencsike1985 (#13599) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ha olyat akarsz ami már elfogadható felvételt készit, és legyen benne mikrofon bemenet akkor a V770 a te kamerád.:)

[ Szerkesztve ]

(#13602) voaps válasza rencsike1985 (#13599) üzenetére


voaps
csendes tag

Panasonicból a 700-as szériában (HC-V770)-nél van legolcsóbban mikrofonbemenet (480-500 euró)

Sonyból a 600-asban (HDR-CX625)-nél (450 euró)

A többi márkánál 1,5-2x áron kezdődik a mikrofonbemenet.

laszlo168: Én is a HC-V770 mellett vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#13603) tecsu válasza rencsike1985 (#13599) üzenetére


tecsu
addikt

De akkor miért nem írod a 400 helyett az igazi felső határt? :F
:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13604) tecsu


tecsu
addikt

A nagyon friss Panasonic HC-X1-re és a Panasonic AG-UX180-re vagyok kiváncsi.
Ezek a kamerák már erőlködés nélkül hozzák kompakt szintre a 4K-t.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13605) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem teljesen ON, de sajnos gopro topicot nem igazán találtam. Tesómék ma vagy holnap vennének egy hero 4 silvert, plusz memkari és akksi is. 2 hétre mennek nyaralni, ahogy neten utánanéztem a 64 gigás kártya 1080p@30fps mellett kb 6-10 óra videót tud. Na már most ez kb 1 nap nekik, vagy még annyi sem. Kérdésem lenne, hogy laptop nélkül hogyan oldható meg a kártya ürítése másik adathordozóra (pl. 1 terás külső hdd)?
Köszi előre is, ha tudtok segíteni :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#13606) huppancs89 válasza GrooveHero (#13605) üzenetére


huppancs89
tag

Ipad?
Így csak ezzel a két eszközzel sehogy. Én 5-ért vettem 64gb-os karit bele, de veszek még egyet, szerintem vegyen gyorsan ő is még egyet. Vagy videózzon 720p-be.

(#13607) GrooveHero válasza huppancs89 (#13606) üzenetére


GrooveHero
addikt

ipad is van. azzal megoldható?

memkariból milyet érdemes venni a sebesség miatt? Angliában lakunk, ebay, amazon már nem játszik, tól késő, nem jönne meg csütörtökig

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#13608) huppancs89 válasza GrooveHero (#13607) üzenetére


huppancs89
tag

Hát van USB-je, szóval lehet.
Hát nézd, minél gyorsabbat, de min. class10. én azért vettem egy Samsung Pro-t a bizti kedvéért. sztem 15mb/s alap. Ilyen olcsójános szarokat fölösleges venni ilyen gépekbe.

[ Szerkesztve ]

(#13609) KL48 válasza GrooveHero (#13605) üzenetére


KL48
tag

Mit vesznek fel tesódék napi 10 órában? Ha valóban videózni akarnak, akkor 32GB nyers is elég két hétre ahhoz, hogy a megvágott film egy 5-6 perces (esetleg 10) nézhető összefoglaló legyen az élményekről.
Az ilyen giga méretű "helyszíni közvetítést" nem nézi meg soha senki.
Bocs, de én még celluloid szalagoson tanultam meg a "GÉPBEN VÁGÁST".

(#13610) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Sziasztok kamera vásárlás előtt vagyok, a legfontosabb kitétel, hogy legyen keresője, mert akinek lesz, már nem látja jól a kijelzőt. Ahogy nézem ha 200-250 körül akarok kijönni akkor a a Pana x920 a legesélyesebb. gondolkoztam a sony pj810-en is, de azt már nem igen kapok sehol.

Ami zavar a Panában, az az hogy páran írták itt-ott hogy melegszik, ill a venti belehallatszik a videóba? Ez mennyire Igaz? Ahogy látom a venti a kijelző becsukásakor takarva van, nálunk pedig majdnem mindig úgy lenne használva.

Esetleg ha tudtok jobb alternatívát írjatok, kereső kell, 4k nem! :)

(#13611) laszlo168 válasza Fekete83 (#13610) üzenetére


laszlo168
senior tag

Hogy mi van, milyen venti? hol van a venti? milyen kamarában?

(#13612) Fekete83 válasza laszlo168 (#13611) üzenetére


Fekete83
csendes tag

Panasonic HC-X920

(#13613) huppancs89 válasza laszlo168 (#13611) üzenetére


huppancs89
tag

Zoomra gondolt szerintem.

(#13614) Fekete83 válasza huppancs89 (#13613) üzenetére


Fekete83
csendes tag

Nem tényleg a hűtőventilátorra. Ugye a kamerát csak képen láttam, de ha az LCD kijelzőt kihajtják, látni hogy ott a rácsos rész középen, gondolom az alatt van a venti ami hűti. És hogy annak a hangját felveszi a belső mikrofon, nagyon csandes környezetben, mikrofon erősítésnél. (mondjuk akkor gondolom alapból zajos a hang). De ezt tényleg csak 1-2 helyen olvastam. Gondolom ha ilyen a reakciótok akkor ez nem jellemző dolog.

Azt is csak 1 helyen olvastam talán, hogy hosszabb felvételnél becsukott kijelzőnél mivel ez a venti takarva van, az emberkének nyáron sokszor jelzett a kamera, hogy túlmelegedett.

De ha az ott nem ventilátor, akkor mondjátok! :)

[ Szerkesztve ]

(#13615) KL48


KL48
tag

Pana 920-hoz vettem ilyen tartalék akksikat. A harmadik feltöltés közben az egyik intenzív füst, bűz és olvadás közepedte megadta magát. Írtam az eladónak, és öt nap múlva itt volt egy új akksi. Gratulálok!
Sőt, vigaszdíjként volt a csomagban egy parányi zacskó gumicukor is. :C

(#13616) access_denied válasza KL48 (#13615) üzenetére


access_denied
senior tag

Ez klassz sztori, de hogy nem használnám ezt a típusú aksit, az konkrét.

[ Szerkesztve ]

(#13617) KL48 válasza access_denied (#13616) üzenetére


KL48
tag

Többféle típust próbáltam már, de egyiket sem fogadta el a kamera, csak ezt. Úgy gondolom, kifogtam egy hibás példányt. A gumicukornak meg örült az unokám...

(#13618) access_denied válasza KL48 (#13617) üzenetére


access_denied
senior tag

Világos. Ebay-ről olcsóbb szokott lenni a gyári. Egyszer élnénk meg, hogy minden aksi, töltő kompatibilis... Sose fogjuk megélni.

(#13619) Watt25 válasza Fekete83 (#13614) üzenetére


Watt25
veterán

Hmmm... Most, hogy mondod... Én szerkesztés közben már kérdés nélkül rakom rá az összes videóm hangjára a 150Hz-es felüláteresztő szűrőt... Nem is gondoltam rá, hogy ez lehet az oka. Megpróbálom valahogy kideríteni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13620) Watt25 válasza Watt25 (#13619) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, utánanéztem, nem a sajátomból kellett volna kiindulni. :) (Nekem HC-V500 van.) Abban szinte tuti nincsen ventilátor (letöltöttem a service manual-t és semmi nem utal rá, hogy lenne), viszont az X920 esetén én is találtam ilyen hozzászólást, hogy van benne ventilátor.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13621) Ottó58 válasza Fekete83 (#13614) üzenetére


Ottó58
senior tag

Valahol már írtam, hogy a behajtott LCD-nél csendes környezetben belehallatszik a venti hangja.
Nyitottnál semmi ilyet nem tapasztaltam, még hangerősítéskor sem. A kamera sosem jelezte eddig a túlmelegedést, pedig nyáron nagy melegben is használtam becsukott LCD-vel.
(Visszanéztem egy év után néhány felvételem, ami Sony CX250-el készült, a 920-al összehasonlítva nagy a különbség. Akkor nagyon jónak találtam, de a Pana 3MOS (3x1/2.3-as) érzékelőjével jóval fölülmúlja a Sony 1/3.91-es érzékelőjét.
Én azt mondom, ha tényleg 200k fölött vásárol valaki, mindenképp 3MOS legyen. Ezt full HD-ig értem,a 4k világában nem vagyok jártas.)

Watt25: a fülemhez téve hallatszik a venti hangja nyitott LCD-nél.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13622) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! Sosem vettem még videokamerát, nem is nagyon fogalkoztam a témával, kicsit taszított, jobban bejött a fényképezőgépes rögzítés, de a rögzítendő téma 2 órásra nőtt, ami azzal kínszenvedés, főleg akku miatt. Ami fontos nekem: FHD, néha szürkület, néha világos, de egy koncerten se essen zavarba. Sima webshopban nézelődtem, párról kerestem YouTube videókat, ez tűnt szimpatikusnak. PANASONIC HC-V160. Fogalmam nincs mit kell nézni rajta hogy jó-e, kaphatnék róla egy átfogó véleményt? :) Köszönöm előre is, üdv. peti_s

Illetve milyen külső tápellátási lehetőségek vannak a beépített akkun kívül? AA akkus kamerák egyáltalán nincsenek? :)

Annyi még hogy ha van valami ajánlott akkor szívesen venném ha megosztanátok, barkácsolni is hajlandó vagyok ha a plusz akkukról van szó, a lényeg a jó minőségű 2 óra hosszú FullHD felvétel. :)

[ Szerkesztve ]

(#13623) tecsu válasza Ottó58 (#13621) üzenetére


tecsu
addikt

Az esetedben a szenzorok különbsége elősorban a méretből adódik. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13624) access_denied válasza peti_s (#13622) üzenetére


access_denied
senior tag

Venni kell egy megbízható külső akkut (pl. Xiaomi), és felvétel közben csatlakoztatni. Ez tölti majd a gyári kisebb akkumulátort.

A sötét helyhez jó fényerős objektív kell, az itt sztárolt Panasonic HC-X920 ilyen, nem lesz zajos a kép. F1.5-2.8

A HC-V770 is jó, van benne HDR, ez nappal, szembe fénynél lehet hasznos. F1.8-3.6.

A Panasonic HC-V160 F1.8-4.2 is kellemes, meg kell nézni youtube-on sötétebb helyen készült felvételeket. Nyilván más árkategória, nem szabad annyit várni tőle mint a 920 vagy 770-től.

(#13625) tecsu válasza access_denied (#13624) üzenetére


tecsu
addikt

Az F-érték önmagában ugyancsak tévedésbe ejthet, a szenzormérettel együtt kell összehasonlítani. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13626) Ottó58 válasza peti_s (#13622) üzenetére


Ottó58
senior tag

A "SZTÁROLT" Panasonic HC-X920; sokat használom "színpadi, koncert" felvételére, és még sosem "esett zavarba" - ahogy írtad. Ha árban feljebb tudsz menni, ez a kamera amatőr szinten tökéletes ilyen témákhoz.
Ha nem elég az automata mód, ott a manuális beállítás számos lehetősége is. Mindenképp 3MOS legyen!
Akku témában én inkább az ugy. akkut részesítem előnyben. Nekem kettő darab is van, darabonként közel 3óra felvételt bír, de ettől nagyobb is létezik, és nem kell a madzagokkal szórakozni, mint külső akkunál. Mivel nem 5voltos az akku( 7.2-7,6), nehezebb power bankot találni hozzá.

acess denied: a 920-ban intelligens kontraszt és ellenfény lehetősége is van.

tecsu: [I"]Az esetedben a szenzorok különbsége elősorban a méretből adódik."- igaz, és a kép minősége is, de nem mindegy, hogy 3x1/2.3 vagy 1x1/3.95(PJ810) és én helyébe nem fizetnék a projektorért, inkább a képminőség az elsődleges számomra.

(#13625) tecsu; Azonos szenzorméretnél minimális különbség azért van a fényerősebb obi javára!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13627) tecsu válasza Ottó58 (#13626) üzenetére


tecsu
addikt

Valamit félreértettél. (Gyanítom, az "elsősorban" és az "önmagában" szavakat.) Természetesen a fényerősebb objektív jobban használható sötétebb helyen, de itt együtt van az adott szenzorokkal, így a kettőt együtt kell nézni, nem lehet csak az egyik paramétert összehasonlítani; ahogy a 3MOS is egyértelműen jobb, de a te esetedben a méretkülönbség miatt győzött a Pana szenzorja - elsősorban (vagyis főleg).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13628) Ottó58 válasza tecsu (#13627) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem értettem félre, csak pontosítottam, hogy azonos szenzorméretnél győz a fényerősebb obi, ez a 3 jobb érzékelővel párosítva kiemeli a 920 előnyeit.
Ezért is ajánlott ez a kamera. Fekete83-nak is ezt próbáltam érzékeltetni, összehasonlítottam az egy érzékelős volt Sony kamerámmal. Mint már írtam, csak tapasztalataim alapján véleményezek!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13629) peti_s


peti_s
addikt

Sok választ kaptam, köszönöm mindegyiket. Nos, elég nagy ugrás van az árakban, először egy olcsóbbal ugranék ebbe a világba, ha kinövöm úgy is váltok, tudnék többet is áldozni rá, de nem érzem úgy hogy kihasználnám. Évi 4-5 felvételről lenne szó. Más, korábban én olyat hallottam Sony kameráknál, hogy felvétel alatt nem lehet USB-ről tölteni. Amennyiben a Panasonic HC-V160 mellett döntök, ezt fogom tudni felvétel közben tölteni? :) Köszönöm előre is, meg már utólag is a sok hasznos választ!

(#13630) access_denied válasza peti_s (#13629) üzenetére


access_denied
senior tag

Kicsit több kreativitást :).

Innen a modell (hcv160) beírása után le tudod tölteni a használati utasítást. 10. oldalon látszik az akkumulátor töltésének menete, ez USB kábelen történik.

A PDF-et nem tudom direktben linkelni sztem. [link]

(#13631) Ottó58 válasza peti_s (#13629) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem 920 van és nem mondhatom, hogy kihasználom, vagy akinek pl. BMW-je van, az sem használja ki, ha már ezt nézzük.
De nem mindegy, hogy most megveszed az olcsóbat, később mégis a drágábbat, összességében többe kerül és lehet, hogy már kifutó termékként nem lesz elérhető, mivel rákattannak a 4k-ra, ami akkor lesz jobb gyengébb fényviszonyok közepette, ha 3érzékelős lesz, ekkor lehet, hogy én is váltok, de egy érzékelős 4k-ra NEM!
Gondold át, a felvételek legtöbbször megismételhetetlenek, bánni fogod, hogy nem mindjárt jobb kamerával rögzítetted.
HCv160-hoz kapsz nagyobb akkut (privátban), 5voltos power bankról is lehet tölteni.
Nekem a Hi8-astól megvannak a felvételeim és nyomon tudom követni a minőségbeni javulást, és mivel megismételhetetlen ballagás, stb. van, elgondolkodom, milyen jó lett volna ha 2002-ben legalább egy Pana GS230 mini DV-s 3CCD-s lett volna.

HCV160 akku feltöltése:

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13632) tecsu válasza peti_s (#13629) üzenetére


tecsu
addikt

A kezelését kinőheted, hiszen megtanulod rendesen kezelni és többre vágysz, de a minőségét hogyan növöd ki?
Az embernek vagy van igénye a nagyobb dinamikára, részletesebb képre, vagy nincs. Ehhez nem kell tanulni semmit. Esetleg ahhoz, hogy meg tudd fogalmazni pontosan mi az, amit szeretnél. (De enélkül nem is illő vásárolni. ;) )

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13633) peti_s


peti_s
addikt

Több választ is kaptam, köszönöm őket, vegyük sorjában.

(#13630) access_denied, ezt olvastam, az angol verziót is, és nem írja le világosan hogy tölthető-e működés közben vagy sem. Inkább a nem felé utal, a standby üzemmóddal, de nem beszél világosan.

(#13631) Ottó58, egyetértek azzal hogy a felvételek megismételhetetlenek. De én a 2 órás felvételt egyben szeretném, megállítás nélkül. Az akkucsere=megállítás. Köszönöm a linket amit küldtél, de helytől függetlenül nem vagyok jó véleménnyel az utángyártott akkukról, alapból az egyedi akkukat sem szeretem, a fényképezőmnek is csináltam barkács megoldással ceruza akkus működést. Jelenleg ez irányba művelődök, hogyan kivitelezhető videokamerák esetén.

(#13632) tecsu, ebben nem értünk egyet. Szerintem a legtöbb amatőr videó nem a készülék minősége miatt élvezhetetlen, hanem a kezelő miatt. Amikor az apuka úgy gondolja hogy totál rázoomol az osztálytánc során a pici kislányára, és egy koreográfiából csak az ő pici kislánya látszik. Lehet a legdrágább legjobb kamerája, akkor is egy kretén marad, és szar lesz a felvétel. Ha az ilyennek a fejéhez vagdosnám a kamerát, akkor érne el valami hasznos funkciót. Én természetesen nem ilyen vagyok, pici kislányom sincs, de egy videokamera kezelését is meg kell szokni, a ritka használatot is mellé véve, szerintem egy olcsóbb modellel nem lőnék annyira mellé. Viszont, ez az akkus üzemidő kb a semmire sem jó nekem, úgyhogy majd tovább kell böngésznem az éterben.

Köszönöm még1x mindenkinek, fogok még jelentkezni, találnom kell egy kamerát amit megfelel. :) Végignézem az ajánlott modelleket, de őszintén megmondom, nem szeretnék egy ritkán használt kamerára 100K feletti összeget kicsengetni. Fényképezőt sokkal gyakrabban használok, és mégsem kellett annyiért vennem. Plusz a "váratlan pillanatok" miatt vettem a napokban egy S6-t, értelemszerűen ilyenkor még nehezebben veszi rá az ember magát, hogy igen, nekem kell a drágább modell.

(#13634) laszlo168 válasza peti_s (#13633) üzenetére


laszlo168
senior tag

A V770-en biztos hogy tölthető menet közben egy sima powerbankról, vagyis nem is az hogy tölthető, hanem használható. Fiam egy egész éjszakát vett fel egy 10400mAh bankal, ha épp nem használod és bezárod a kijelzőt, akkor tölti az akksit. Sajnos ez a V770 az a kamera, ami már elfogadható képet csinál, ne ess abba a csabdába mint én, hogy elég lessz az olcsóbb is, nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#13635) peti_s válasza laszlo168 (#13634) üzenetére


peti_s
addikt

Ha becsukom a kijelzőt, akkor hogyan dugom bele az USB kábelt hogy töltse? Te mivel estél abba a hibába hogy elég az olcsóbb is?

(#13636) laszlo168 válasza peti_s (#13635) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nem hagyományos usb kábel megy bele, van saját kábele, aminek egyik vége megy a powerbanba, vagy bárhova amin van usb kimenet, a másik vége megy a kamerába, de az egy jajc dugó, a kamera másik oldalán van a jack bemenet. Én is sokat videózok gyengén megvilágitott helyen, és ilyen helyeken minden kamera elvérzik, de a V770 valamivel már jobb mint egy 100ft-os, igaz drágább, de megéri az árát, főleg most hogy már olcsóbb, volt az a kamera 190 ezer is.

(#13637) revex345 válasza laszlo168 (#13636) üzenetére


revex345
csendes tag

Én így használom a Pana V770 kamerát egy Asus powerbankkal.
Nem a legprofibb és nem a legelegánsabb megoldás , de működik a felvétel órákon át. :C

(#13638) access_denied válasza revex345 (#13637) üzenetére


access_denied
senior tag

Teljesen szánalmas, hogy ide kell fajulni a normális üzemidő eléréséhez. Ez természetesen nem neked szól.

(#13639) revex345 válasza access_denied (#13638) üzenetére


revex345
csendes tag

Szerintem az a szánalmas, hogy egy akkumulátort a mellékelt képen látható áron próbálnak eladni:

Ha lehetne kapni utángyártott vagy gyári akkut normális áron, akkor én sem próbálkoznék ilyen megoldással.
De a powerbank csak 6000Ft volt......
Anno a Panasonic MiniDV kamerámhoz tudtam venni normális áron tartalék akkumulátorokat.

[ Szerkesztve ]

(#13640) tecsu válasza revex345 (#13639) üzenetére


tecsu
addikt

Ő arra gondolt szerintem - amivel abszolút egyetértek -, hogy alapból olyan akkuval kellene árulni a kamerákat, amivel kibír negyed nap üzemidőt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13641) revex345 válasza tecsu (#13640) üzenetére


revex345
csendes tag

Ok."Értem én a beszédjét...."
Én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#13642) Ottó58


Ottó58
senior tag

Nekem az előzö kamerám, (bármelyik volt) általában 7,x voltos akkuval működtek, így esélytelen volt a power bankot használnom. Most a 920-hoz két ugy. is van, bőven elég idő áll darabonként is a felvételre, még sosem kellett folyamatosan 2és fél óránál többet fölvennem.
Íme:

Innen vásárolok már évek óta:

Régebben írtam, hogy szétszedtem a Pana eredeti akkuját és egy ugy.-at, semmi felirat nem bizonyította a Pana eredetiségét csak a műanyag borításon lévő felirat és a 4x-es ár!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13643) laszlo168 válasza access_denied (#13638) üzenetére


laszlo168
senior tag

Csakhogy az az üzemidő nem normális, ugyan is egész nap lehet vele videózni, nincs az az akksi ami ezt tudná.

(#13644) access_denied válasza laszlo168 (#13643) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha 2 órát bírna a normál, 4-et a nagy kapacitású aksi, szerintem senki nem panaszkodna. Az 1 ill. 2 óra az, ami kevés, nem beszélve az aksikhoz tartozó 20/40e ft-os árakkal :((( .

#13639 revex345

Helyben vagyunk. A nagy kapacitású pedig 40e Ft. :((

Úgy emlékszem, hogy 12e Ft. volt egy hasonló aksi (ebay), amit vettem.

[ Szerkesztve ]

(#13645) peti_s


peti_s
addikt

Köszönöm újfent a válaszokat, ez a V770-es megoldás nagyon szimpatikus, kár hogy maga a V770 ilyen drága. :D

(#13646) Ottó58 válasza access_denied (#13644) üzenetére


Ottó58
senior tag

Elég nagy kapacitású és jóval 40k alatt van.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13647) laszlo168 válasza Ottó58 (#13646) üzenetére


laszlo168
senior tag

Na ez már igen, ezzel már lehet kezdeni valamit:)

(#13648) access_denied válasza Ottó58 (#13646) üzenetére


access_denied
senior tag

Kár, hogy csak most látom. Kicsivel olcsóbban vettem fele ekkorát. Garantáltan jó lenne a 870-hez?

(#13649) huppancs89 válasza laszlo168 (#13647) üzenetére


huppancs89
tag

Sziasztok!
Eladnám Panasonic V750-es kamerám. Szerintetek mennyiért érné meg meghirdetni?

(#13650) laszlo168 válasza peti_s (#13645) üzenetére


laszlo168
senior tag

Csapj le az előbb majdnem meg hirdetett kamerára:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.