Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) Watt25 válasza merqree (#13100) üzenetére


Watt25
veterán

Amiatt mindenképpen a legjobb, hogy a mai LCD tévék konverzió (deinterlace) nélkül képesek megjeleníteni a képet, vagyis pixelpontosan ugyanazt kapod a képernyőn, mint amit a kamera rögzített. Bármilyen interlace forrás esetén viszont a tévének módosítania kell a képet, hogy az a progresszív pásztázású képernyőn is tűrhetően jelenjen meg.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13102) Gyöször válasza merqree (#13100) üzenetére


Gyöször
senior tag

Valszeg az a legjobb, nekem pld az, 28Mbps bitrátával. Tiétekben van lehetőség 50 Mbps-re?
Mostanában azért használom a 1080 50i-t, mert nem nagyon fontos dolgokat veszegettem fel, főleg szobában, megvan, kiválogatom a javát lementem, kevesebb helyet foglal kicsit és persze az akksi is tovább bírja. Valamikor meg majd esetleg felhasználom egy gyerekről készült 1 éves 'összefoglaló' videóban vagy valami ilyesmi.

Régebben én is 50pben tesztelgettem, akkor kevesebb volt valamivel az akku idő.

Most szerkesztgetek egy babaúszásos videót, hmm hát mitnemondjak egészen sűrűn 'jojózik' a fókusz, remélem csak párásodás miatt, mert elég idegesítő. Télen járkáltunk és a tanmedence fölött van légtér bőven, de párásodott sokat. Ez kárt tehet egyébként a kamerában?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13103) Watt25 válasza Gyöször (#13102) üzenetére


Watt25
veterán

Azt levezetnéd nekem, hogy szobában lévő használat esetén miért szempont, hogy mennyire merül az akku?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13104) Gyöször válasza Watt25 (#13103) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ha lesz még egy ennél fontosabb kérdésed is felém akkor majd egyszerre megválaszolom becs szó!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13105) Watt25 válasza Gyöször (#13104) üzenetére


Watt25
veterán

Ez is válasz volt, köszi! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13106) Gyöször válasza Watt25 (#13105) üzenetére


Gyöször
senior tag

:DDD igazán nincs mit

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13107) revex345


revex345
csendes tag

Sziasztok!

Van-e a forumon jelenleg olyan felhasznalo aki hasznal/hasznalt Panasonic HC- V270 avchd kamerat.
Arra lennek kivancsi ki mennyire van megelegedve a rogzitett video minosegevel? A netem megneztem mar sok-sok teszt videot 22" monitoron es 40"-os FHD Lcd tv-n is, igazabol egesz jo felvetelek is vannak koztuk.
Es akkor itt jon az en problemam. Nekem is van egy ilyen tipusu kameram es a rogzitett kepet visszanezve 40" Lcd tv-n nagyon zajos,szemcses a kep. A felvetelek kulterben keszultek napos idoben.Ugyanekkor rogzitettem Canon sx50 fenykepezogeppel is videot, az sokkal jobb minosegu, zaj es szemcse mentes.
Mi lehet a gond? A pana kamera ilyen gyenge teljesitmenyu esetleg hibas?
Elotte minidv kamerat hasznaltam ( csak ugye SD felbontas) ehhez kepest ez az avchd idaig egy nagy csalodas.....
Velmenyek,tapasztalatok??

(#13108) merqree


merqree
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=6pIhCXZ9Ko4
https://www.youtube.com/watch?v=Ko5eE58clO8

Ezeket ma csináltam a Panasonic X920-assal.
Full automata még mindig minden.

(#13109) tecsu válasza merqree (#13108) üzenetére


tecsu
addikt

Hát nem viszed túlzásba a videózást vagyis a publikációt! :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13110) merqree válasza tecsu (#13109) üzenetére


merqree
őstag

Próbáltam a 700x digitális zoom-ot, én elszédültem tőle, repülőket akartam követni. Állvány a szobában, jó helyen volt :)
Aztán próbáltam a 40x-es digitálist és a 20(vagy 25x) digitális zoom-ot is.

Ami a publikálást illeti: fűszálakra és virágokra vagy kívánics, vagy a "hánytató" repülővideózásra? :)

(#13111) tecsu válasza merqree (#13110) üzenetére


tecsu
addikt

Előszőr is, nem akarok követelőzni és köszi, hogy egyáltalán ezeket a videókat feltetted, de - szerintem - mindenkinek jobban esne, ha hosszabb lenne a videó annál, mint hogy beállítom hozzá a monitort és a lejátszást. :-) A téma változatossága sem lenne probléma szerintem senkinnek. ;-)
El tudnék képzelni olyan nagyjából 10 perces videót, hogy széleslátószöget többféle fényviszonyban mutatva a tájat (pl. nagyon lassan megfordulva nap irányában és azzal szemben), majd egy messzi templomtoronyra (nagyon lassan) rázoomolva, majd ügyesen kézből megpróbálva megint svenkelni. Azután vissza szélesre és a közeli-távoli területekre váltakozva bemutatnád a fókusz sebességét (többször), a végén pedig jöhet a makró, több féle állásból, többféle rámozdulással, ezután a gyors mozgások jöhetnek, hogy végülis mit bír követni a fókusz illetve a képalkotás - ez közeli majd távoli tárgytávolsággal világos és egyre sötétebb fényviszonyok (mondjuk erős árnyék) mellett.
A video tetején (hogy az esetleg felbukkanó Youtube-sáv ne takarja ki) pedig lehetne néhány kiírt információ a beállításokról, vagy hogy mire érdemes figyelni.
Hát kb. ilyen lenne egy bemutató, mondjuk egy jó kis Bach szonátára, ami fel és le lenne keverve szépen.
A hangot is lehetne prezentálni a szonáta után: különféle beállításokkal halk és nagyon hangos (ezt előre jelezve a hallgatóságnak!) illetve zajos környezetben (hogy a mikrofon hogy tud szűrni / fókuszálni és hogy bírja a nagy hangokat (mikor kezd torzítani), külön figyelve a magasakra és a mély hangokra. Kiemelve a zoom hangját a nagyon csendes környezetben.
:K :C

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13112) Ottó58 válasza tecsu (#13111) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ehhez csak annyit, hogy csendes helyiségben kb. 5-6 méterről jól hallani az óra kattogását még háttal állva is, de becsukott LCD-nél hallható a kis venti pörgése a felvételbe.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13113) merqree válasza tecsu (#13111) üzenetére


merqree
őstag

Szennvíztelepen készült nem jó, csak templomos? :)

(#13114) tecsu válasza merqree (#13113) üzenetére


tecsu
addikt

Az is jó. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13115) revex345 válasza Chrystall (#12736) üzenetére


revex345
csendes tag

Üdv!

Panasonic HC-V270 teszt videó , szerintem nem igazán jó ez a minőség........(1/5,8" bsi mos szenzor)
Nagyon zajos , bogaras ,szemcsés a felvett kép,( min. 40" LCD-n nézzétek) elgondolkodtató, hogy megéri-e ilyen kamerát megvásárolni. (Vagy egy eladó!)

link: http://osztott.com/soSJ/

(#13116) laszlo168 válasza merqree (#13113) üzenetére


laszlo168
senior tag

Milyen szennyviz telep, hol, merre?
telep

(#13117) merqree válasza laszlo168 (#13116) üzenetére


merqree
őstag

Amerre járok az országban. Ma pl Túrkevén voltam :)

(#13118) Gyöször válasza merqree (#13117) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem jössz mostanában felém pld Szarvas, Kunszentmárton, Öcsöd? Csinálhatnánk egy összehasonlítàst!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13119) Chrystall válasza revex345 (#13115) üzenetére


Chrystall
senior tag

De ezt belezoomolva vetted fel, nem?

(#13120) merqree válasza Gyöször (#13118) üzenetére


merqree
őstag

Dobtam privát üzenetet.

(#13121) revex345 válasza Chrystall (#13119) üzenetére


revex345
csendes tag

Szia!

Igen a felvétel 3-szoros zoommal készült.
De ugyanakkor készült egy másik felvétel is ugyanarról a témáról, egy Canon SX50 HS digitális fényképezőgéppel szintén
3-szoros zoomot alkalmazva.
És ez a másik felvétel nem zajos, nem szemcsés.
Azért vettem a HC V270-et,hogy ne a Canon fényképezőgéppel kelljen videózni, azt hittem, hogy egy videókamera mégiscsak jobb erre a célra.
A Canon érzékelője 1/2,3" BSI MOS szenzor, ha jól tudom.

(#13122) Chrystall válasza revex345 (#13121) üzenetére


Chrystall
senior tag

Az a baj így belezoomolva nem sok derül ki. De kb. Az látszik ami lenni szokott: a stabilizátor jó, az élesség az kérdéses mivel belezoomolt a kép, a színek fakók kissé, de ez lehet a téma miatt is van. A Canonodnak szerintem a stabilizálása gyengébb nem? Meg lehet a fehéregyensúlyt is túl sokat váltogatja a kamerához képest. Ezeknek általában ez az előnye, hogy erősebb a stabilizátor, jobban kezeli a fehéregyensúlyt. De amennyibe kerülnek, az általában nincs szinkronban azzal, amit elvárhatnánk ilyen árban, tehát igen, ilyen szempontból túlárazottak és meggondolja az ember, hogy vesz-e ilyesmit. Főleg hogy a színviláguk hagy némi kívánnivalót maga után.

Ilyen kis szenzornál ez előfordul amúgy, hogy nappal is szemcsés. Én a JVC kameráknál tapasztaltam ezt.

Tegyél fel videót nem belezoomolva. Valami utcaképet vagy ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#13123) revex345 válasza Chrystall (#13122) üzenetére


revex345
csendes tag

Probaltam zoomolas nelkul is felveteleket. Kulterben jo fenyviszonyok mellett, akkor is zajos szemcses a rogzitett kep. Ha ez nem valamilyen kamera hiba es teljesen normalis akkor ez igy szerintem eleg gaz. ("Hangyak haboruja Full HD felbontasban.")

[ Szerkesztve ]

(#13124) Ottó58 válasza revex345 (#13123) üzenetére


Ottó58
senior tag

Van itt valaki, aki megelégedéssel használta e kamerát.
Azt nem írtad, milyen beállítással rögzítetted a videót. ?> [(1080 / 50p (28Mbps / VBR), (1920 x 1080 / 50p) / PH (24 Mbps / VBR), (1920 x 1080 / 50i) / HA (17Mbps / VBR), (1920 x 1080 / 50i) / HG (13Mbps / VBR), (1920 x 1080 / 50i) / HE (5 Mbps / VBR), (1920 x 1080 / 50i) / MP4 / 1080p (28M) (28Mbps / VBR), (1920 x 1080 / 50p) / MP4 / 720p (9M) (9Mbps / VBR), (1280 x 720 / 25p) / iFrame (28Mbps / VBR), (960 x 540 / 25p)]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13125) Chrystall válasza revex345 (#13123) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ez ilyen sajnos, mondom, a kis szenzor átka. Sajnos azt a szót hogy FullHD a reklámok úgy verték az emberek fejébe, mint egy minden tekintetben jobb felvételi minőség, mint az SD, pedig pusztán képpontokról van szó, nem pedig éles vagy szemcsementes képről, vagy jó színekről. Azt aláírom, hogy azért amit tudnak, túl sokat kérnek értük, épp ezért én ilyneket boltból sosem veszek.

(#13126) revex345 válasza Ottó58 (#13124) üzenetére


revex345
csendes tag

Hello!

A felvetel a gepkonyv szerinti legjobb minosegben keszult:1080/50p (28 Mbit/s / VBR).
De kiprobaltam az osszes tobbi HD beallitasban is.
Kulterben, belterben, eros lampafenyben, gyenge lampafenyben, napsutesben stb.
Azt elfogadom,hogy belterben es gyenge megvilagitasban nem lesz tokeletes minosegu rogzitett anyag. Csak az a bosszanto, hogy a kulteri napfenyes felveteleken is izeg-mozog az osszes pixel, mint a hangyaboly, pl. a kek eget megnezve.

(#13127) Chrystall válasza revex345 (#13126) üzenetére


Chrystall
senior tag

Na, bemutatófelvételt akkor róla.

(#13128) Trakk77


Trakk77
csendes tag

Sziasztok! Videokamerákkal kapcsolatban sajnos teljesen tájékozatlan vagyok már jó ideje. 13 éves fiamnak szeretnék venni egy kezdő full HD kamerát, 50-70.000 forintos árkategóriában.
Tudnátok ajánlani pár jó ár/érték arányú modellt? Előre is köszönöm!

(#13129) laszlo168 válasza Trakk77 (#13128) üzenetére


laszlo168
senior tag

ez kezdetnek pont megteszi.

(#13130) Trakk77 válasza laszlo168 (#13129) üzenetére


Trakk77
csendes tag

köszönöm a gyors javaslatot!

(#13131) Ottó58 válasza Trakk77 (#13128) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha nem veted meg a használtat, Apróról Sony CX115,116,250,260-at nézz, jobb érzékelővel vannak ellátva, cserélhető, és NEM beépített akksijuk van.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13132) Carlas


Carlas
senior tag

Ha valakit érdekel eléggé ár alatt egy jó vétel.

http://hardverapro.hu/apro/ujszeru_canon_legria_r606_kamera__manfrotto_taska__napellen

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#13133) Chrystall válasza Carlas (#13132) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ennyiért abszolút megéri.

(#13134) Carlas válasza Chrystall (#13133) üzenetére


Carlas
senior tag

Köszi, nagyobbra váltok és ennyi kellene az újhoz azért ilyen olcsó. hibátlan darab pár hónapos

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#13135) mrfire


mrfire
őstag

Sziasztok!

Digitális kamerát keresek facecam helyettesítésére. Egy jól megvilágított környezetben szeretném használni, zöld háttér előtt: [link]

Kipróbáltam egy sportkamerát, hátha jó lesz, és összehasonlításom szerint szebb képet is adott, mint egy fullos webkamera, de összehasonlítva az LG G3-as telefon felvételével, úgy döntöttem legalább egy olyan minőségű cucc kéne, ami legalább olyan részletes képet ad, mint egy jobb okostelefon.

Itt van a sportkamera képe: [link]
Itt az LG G3-é: [link]

Mit javasolnátok 80- max. 100 ezer forint körüli kategóriában? Vagy erre, mivel állandó megvilágítás van, és kevés mozgás, elég lenne valami olcsóbb is?

Előre is köszi a választ, annak aki segít! :R

[ Szerkesztve ]

(#13136) PHenis válasza Chrystall (#13133) üzenetére


PHenis
senior tag

Ezért is vettem meg gyorsan :-)

(#13137) prime77


prime77
aktív tag

SZiasztok!

Olyat szeretnék kérdezni,hogy létezik olyan kamera ami tökéletes full hd videó képet ad vezeték nélkül számítógépre csatlakoztatva?
Tehát a kamera tőlem 8-10 méterre lenne és a gépemen szeretném látni pazar minőségben amit a kamera mutat videóanyagot.
Szóval létezik ilyen kamera?

(#13138) Chrystall válasza prime77 (#13137) üzenetére


Chrystall
senior tag

Igazából nem nagyon. Ezt amit akarsz capture carddal lehet megoldani. Abba viszed be a jelet a kamerából, onnan pedig tovább a szoftverbe amin közvetíteni akarsz.

A kézikameragyártók nem nagyon vannak webkamerázásra ráálllva, ha pedig igen, gyakran akkor is csak egy butított kép megy át ezen funkció keretében.

(#13139) laszlo168 válasza prime77 (#13137) üzenetére


laszlo168
senior tag

Tabletra simán át lehet lőni, valahogy számitó gépre is megoldható, de én azt nem cipelem magammal, igy még nem próbáltam. Panasonic HC-V770-ről van szó, azt lehet igy használni.

(#13140) tecsu válasza laszlo168 (#13139) üzenetére


tecsu
addikt

A 28 Mbps-ot? :Y
:))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13141) tecsu válasza prime77 (#13137) üzenetére


tecsu
addikt

Amennyire én tudom, ez még mindig csak profi szinten lehetséges. Tehát nekünk egyelőre felejtős. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13142) prime77


prime77
aktív tag

Köszönöm szépen srácok az infókat! :R

(#13143) laszlo168 válasza tecsu (#13140) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nem tudom neked milyen kamerád van, de én át lövöm a full hd tévére is a képet wifin a 770 es kamerával, én igy használom.

(#13144) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

Nemrég , próbálgattam a sportkamerámat , és azt tapasztaltam , hogy az 50-es bitrátával felvet anyag , sokkal job képélességet ad , mint a 28-as . Ez persze nem csoda , csak nem gondoltam ekkora külömbségre....
Nézegettem a szintén Sony kézi kamerákat , é azoknál van ez az 50-es jó minőségű felvétel....Azt szeretném kérdezni , hogy más márkák kamerái is tudnak 50-e bitrátával felvenni ?
A másik ami feltünt a Sony kameráknál , hogy lehetőség van velük , közvetlenül külső mervlemezre másolni a felvett anyagot ( nem kell egy hosszabb útra , sok mem.-kártyát vinni... ) Ez a funkció , megvan más gyártók kameráinál is ?

(#13145) YM


YM
senior tag

Melyik MILC gépet ajánlanátok fix 50mm-es objektívvel ha 100k-ba bele szeretnék férni?

Most látom, hogy ez video camera topic, nem foto... :o :F

[ Szerkesztve ]

(#13146) revex345


revex345
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni : Panasonic HC V770 ill.Panasonic HC WX870 között mekkora kulonbseg van képminősegben Azt lattam,hogy a 870 -ben az objektiv az Leica, a keperzekelo az mindkettoben 1/2,3"-os.
A 4K az nemigazan fontos szamomra.
Velemenyek, tapasztalatok?

(#13147) Ottó58 válasza revex345 (#13146) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha nem fontos a 4K, miért nem X920-at keresel?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13148) revex345 válasza Ottó58 (#13147) üzenetére


revex345
csendes tag

Igazad van a legszivesebben az X920-at valasztanam en is. De a penztarcam valszeg a V770 -et szeretné
Azert probalok velemenyekre vadaszni, mert a 770 es a 870 csaknem azonos parameterekkel rendelkeznek,de az arazasuk azert jelentosen eltero. Gondolom a 870-es jobb objektive miatt is. Az erdekelne, hogy ezenkivul van-e mas, minoseget befolyasolo technikai elteres. Vannak-e felhasznaloi tapasztalatok.

(#13149) Tusuka válasza Ottó58 (#13147) üzenetére


Tusuka
tag

Én nem vagyok annyira biztos abban, hogy x920 jobb lenne a vx870-nél. Láttál valahol esetleg összehasonlító teszteket? Nem kötekedni akarok, hanem tényleg szeretném már látni, hogy az x920 mondjuk sötétben jobb. (Lehet, hogy másban meg mondjuk az vx870 a jobb).

Köszi.

(#13150) Ottó58 válasza Tusuka (#13149) üzenetére


Ottó58
senior tag

Félreértetted. Én nem is azt írtam, hogy jobb, hanem "Ha nem fontos a 4K, miért nem X920-at keresel?" Közel azonos ár.
Mivel szerkeszti, vágja a 4k-t? Az én gépem is megfogja a full HD, pedig nem gyenge.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.