Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) jagr68


jagr68
tag

Tanácsot szeretnék kérni! Két Sony kamera között vacillálok: a Sony HXR-NX100 és a Sony NEX-VG30 közötti választás okoz dilemmát.
Egy hozzáértőtől kérnék útmutatást, hogy melyiket volna érdemes választani! :R

(#13952) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni digitális videokamera választásában.
Feleségem kézművesként dolgozik, és kamerával szeretné rögzíteni a munkafolyamatot.
Jelenleg egy Fuji Finepix S8600 fényképezőgép videofelvevőjét használja, de ez elég sok kompromisszummal jár. Szeretnénk professzionálisabbá tenni a felvételeket.
Jelenleg a felvételek úgy készülnek, hogy maga elé állítja egy mini állványon a kamerát az asztalra, beállítja a keze elé a munkadarabot, majd magyarázás közben felveszi a munkavégzést (az asztalon max 30x30cm-en végezve) úgy, hogy közben magyarázza a munkafolyamatot.
Ez beépített mikrofonnal időnként torz hangokat eredményezett,
1. Lehet, hogy praktikus lenne egy külső mikrofon.
Mivel közel van a kamera a munkaterülethez (7-10 cm),
2. lehet, hogy makró mód is kellene, nem tudom...
3. Jó lenne egy feedback, hogy lássa munka közben, hogy mit rögzít a kamera.
4. Eddig használta a fényképezőgép autófókusz funkcióját, de ez hangos volt, lehet, hogy nem kell, de ha mégis, akkor a mechanika halk legyen.
5. Persze szvsz alap, de HD minőség is, mert a fényképezőgép felvétele nem olyan jó minőségű.

És mivel ez egy szűz terület számomra... el is vesztem az adatlapok böngészésében...
Tudtok valami kiindulást a számomra, egy kályhát, amitől elindulhatok?

Előre is köszönöm a segítségetek! :R

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13953) tecsu válasza kymco (#13952) üzenetére


tecsu
addikt

Stex?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13954) kymco válasza tecsu (#13953) üzenetére


kymco
veterán

100. 000 Ft kb.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13955) tecsu válasza kymco (#13954) üzenetére


tecsu
addikt

Passz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13956) kymco válasza tecsu (#13955) üzenetére


kymco
veterán

És többért?

www.refujvaros.hu

(#13957) tecsu válasza kymco (#13956) üzenetére


tecsu
addikt

Azt javaslom, hogy az itt aktuálisan ajánlott kamkorderek közül válassz, azokkal nem lehet nagy gond, bár közel sem profik. Egy Sony PXW-FS7 szint lenne az ideális ehhez a munkához, de azt azért kezelni is tudni kell.
A hangot egy levelier és / vagy egy Zoom H5 mikrofonnal érdemes felvenni úgy, hogy később szerkesztve van, pl. plusz szöveg, zene rákeverve.
A Zoom-mal külön veheted a beszédet és az akusztikát, amit majd kellő arányban keverhetsz.
Persze ehhez kell sok minden, többek között állvány, jó hangkártya, számítógép, szoftverek stb.

A másik lehetőség, hogy megbízol egy profi stúdiót és profi eredményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13958) jagr68 válasza jagr68 (#13951) üzenetére


jagr68
tag

Senki?

(#13959) kymco válasza kymco (#13952) üzenetére


kymco
veterán

Végül emellett döntöttem: Panasonic HC-V770EP-K
Van mikrofonbemenete, lehet lencsét illeszteni hozzá. Jókat írnak róla a tesztelők, és a vásárlók is.
Egy kicsit drágább, mint terveztem, de belevágunk....

www.refujvaros.hu

(#13960) huppancs89 válasza kymco (#13959) üzenetére


huppancs89
tag

Jó döntés, ennek az elődjét nyúzom már két és fél éve :K :C

(#13961) Sz.Péter válasza kymco (#13959) üzenetére


Sz.Péter
tag

Nagyon jó kamera.Kis fénynél már zajosodik,de ennyi pénzért nem igazán van jobb.Ha van egyáltalán.

(#13962) kymco


kymco
veterán

Köszönöm a megerősítéseket :)

www.refujvaros.hu

(#13963) Ottó58 válasza kymco (#13962) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha esetleg zajosodna a felvétel, mivel adott a munkaterület, én megvilágítanám nagy fényerejű ledes (legalább 2db) lámpával, akár a mennyezetre, oldalfalra írányítva, szórt fényként, és nem lenne olyan kontrasztos a felvétel.
Ha olyan szögben helyezi el a kamerát, a kifordított LCD-n látja is a folyamatot.
A többit már előttem kielemezték.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13964) zsuha válasza huppancs89 (#13947) üzenetére


zsuha
aktív tag

Végül vettem használtan egy pana v770-et (100k-ért sikerült behúzni tartalék 4000 mah-s akksival együtt, még másfél év garival), a kedves ismerősünk 3 és fél órát vett fel vele az esküvőnkön, mind a lagzi, mind a felvételek nagyon jól sikerültek :)
Amatőr munka, de bőven elég nekünk, és nagyon örülünk neki :)
Fotósunk volt külön, ő profi munkát végzett.

Már csak azt nem tudom, hogy megtartsam-e a kamerát, és ha igen, mire tudnám használni.

[ Szerkesztve ]

(#13965) Falovas válasza zsuha (#13964) üzenetére


Falovas
aktív tag

Mondjuk felvenni a gyerekeid születésnapját, első csetlését , botlását, nyaralásokat, strandolásokat,játszótéri csúszdázásokat, óvodai rendezvényeket, első próbálkozásait a gyerekeid háromkerekű biciklizésének, első önálló fagyizását....stb.stb.stb.., soroljam még?....
Én még arról is csináltam videót hogy a gyerekem benne van a bevásárlókocsiban, Tescóban, Lidlben, DM-ben... :))

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13966) Jackie_Chan válasza zsuha (#13964) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Vagy add el nekem!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#13967) Chrystall válasza PHenis (#13903) üzenetére


Chrystall
senior tag

FullHD 25p-ben nem videóznék a helyedben nagyüzemben. Az ilyen képkockasebesség értékelhető minőséget csak nagy odafigyeléssel ad. Már régóta, pl. VHS-nél is interlacinggel van helyretéve az ilyen felvétel, jobb ha 50i-ben rögzítessz te is, vagy 50p-ben. Az 50i nagy hátránya, hogy szerkeszteni normálisan nagyon nehéz, én gyári programot erre még nem is találtam, mondjuk nem mintha sokat próbáltam volna, de amit igen, az egy se kezelte őket rendesen. Persze ez attól is függ kinek mennyire fontosak az apró részletek. Viszont nem olyan gépigényes az 50i. De hosszabb távon 50p-vel jobban jársz. Az a gond, hogy idehaza a többség alacsony vagy középkategóriás számítógépet vesz. Ezek standard nem bírják már évek óta az 50p-t. Tehát ha valakinek az ilyen felvételt odaadod, lehet szaggatni fog neki. De a jövőben meghálálja magát majd az 50p. Lehet az lenne a legjobb, ha mindent abban vennél, ha valakinek meg nem veszi be a lejátszója, akkor odaadod neki 25p-re lekonvertálva.

(#13968) PHenis válasza Chrystall (#13967) üzenetére


PHenis
senior tag

Hmmm, igazából csak a méret miatt gondolkodtam el a kevesebb fps lehetőségén, tehát felvenni 50p-ben, max beállításokkal amit a kamera bír, csak archiválásnál csökkenteni. Így jól szerkeszthető lenne a felvétel mert 50p, de csak 25p-ben menteném.
De meggyőztetek egyébként, inkább veszek még egy külső hdd-t a mentéshez.

Már van kb 30Gb fénykép és 50Gb videó. Pedig a fényképezőgépet 2 éve vettem, a kamerát meg 1.

Nem lesz ez így jó, vagy jobban kellene szelektálnom?

Nektek mennyi anyag marad meg mondjuk egy 1 hetes nyaralásról? És egy sima 1 napos kirándulásról?

[ Szerkesztve ]

(#13969) Nagya21 válasza PHenis (#13968) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Szelektálni roppant fárasztó, de anyagilag nagyon megéri :DDD
A szelektálással várnék egy fél évet, addigra leülepednek a dolgok, és télleg csak a fontos dolgokat elrakni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13970) huppancs89 válasza PHenis (#13968) üzenetére


huppancs89
tag

50Gb-ot veszek fel a nyaraláson. Per nap :D :DD :C
25-30-ért vennék egy minőségi külső USB-s vinyót (2 TB-ost) és évekre meg van oldva a probléma!

(#13971) tecsu válasza huppancs89 (#13970) üzenetére


tecsu
addikt

Akarod mondani kettőt, hiszen duplikálunk minden dokumentumot. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13972) imis


imis
senior tag

Eddig dsrl-lel videóztam Cannon 60D, de megvannak a korlátai, ezért gondolkodom egy videokamerán, ami azért nem túl drága, de megbízható minőséget produkáljon.
Eddig két kamerát néztem ki, de kiváncsi lennék a tapasztalatotokra, hogy mi jöhetne szóba, akár más márka.
Panasonic HC V770
Sony CX455

(#13973) Z.Greta


Z.Greta
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék kamerát vásárolni, hozzávetőleg 200-240 ezer forintos ársávban!

Cél a céges rendezvények, előadások normális minőségben történő rögzítése lenne. Főleg beltérben és rendezvényeken lenne használva a kamera.

Fontos, hogy esetleges interjúk készítése miatt lehessen hozzá külső mikrofont is csatlakoztatni.

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözletem!

i5 7600, 16Gb DDR4, GTX1060 ITX, Toshiba XG4 512Gb, WD Red 3TB, CM Silencio 352, FSP Hydro 450W GOLD

(#13974) Dr. Bányai


Dr. Bányai
csendes tag

Sziasztok !
Abban szeretnék segítséget kérni hogy egyszerű, riport jellegű videókat akarok készíteni (HD) mit ajánlatátok ami olcsóbb megoldás (130eftkörül) de könnyen kezelhető legyen. Talán marokkamera ?
köszönöm!

(#13975) tecsu válasza Dr. Bányai (#13974) üzenetére


tecsu
addikt

Ezt a pénzt a helyedben hangrendszerre kötleném, legalább jó hangot tudnál rögzíteni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13976) RedCactus válasza tecsu (#13975) üzenetére


RedCactus
senior tag

Videózni akar, nem podcast-ot készíteni... :)

(#13977) tecsu


tecsu
addikt

Példának néhány amatőr felvétel:

Itt a terem akusztikája, az utózengés elnyomja a beszédet:
[link]

Itt teljesen rossz az EQ használata, emiatt túl mély, búgó a hang; a mikrofon minősége sem a legmegfelelőbb:
[link]

Itt látszik, hogy volt rá némi keret, mégsem törődnek az utózengéssel. Emiatt - a sok beleölt idő és pénz ellenére - élvezhetetlen az előadás.
[link]

Pozitív példát hirtelen nem találtam, de a fenti videók audióra meghatározott költségeiből ki lehetett volna hozni sokkal jobb hangzást is, ha nem dilettáns módon állnak neki.

Riportoknál a hang jóval fontosabb a képnél.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13978) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Házi felhasználásra egy Canon HF R806 (~85 000 Ft) mennyire túllövés a célon? Ballagási, utazási videók, "vlog" a családnak, hogy még életben vagyok külföldön, ilyesmi lenne a felhasználás.

Telefonom egy agyonhasznált Lumia 640XL, ami sajnos elég hamar merül már, így az kevésbé jön szóba.

[ Szerkesztve ]

(#13979) Ottó58 válasza tecsu (#13977) üzenetére


Ottó58
senior tag

A saját felvételeid milyenek, mert még egyet sem mutattál be, csak a meglévőket ócsárolod, a legtöbb amatőr célra szánt technikát pedig "gagyinak" minősíted!
Üdv: Ottó

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13980) huppancs89


huppancs89
tag

Őstag vs Senior - A végső csata :DDD :DD :DD

Én amúgy ilyenkor egy diktafont javasolnék, egy sima csiptetős mikivel. Felrakod a csókára, majd utómunkával egymás alá helyezed oszt ennyi. Jó lesz a kép, jó lesz a hang. Persze a jobban 10e fölött kezdődnek + miki, de megéri! Az én diktafonom (olympus) egyszerűen le szoktam rakni az asztalra közel az előadóhoz, úgy is jó hangot vesz!

(#13981) Sz.Péter válasza huppancs89 (#13980) üzenetére


Sz.Péter
tag

Akkor irány a hallásvizsgálat.

(#13982) huppancs89 válasza Sz.Péter (#13981) üzenetére


huppancs89
tag

ja nem tudtam, hogy Gyűrűk urát forgatunk :D

(#13983) Sz.Péter válasza huppancs89 (#13982) üzenetére


Sz.Péter
tag

Milyen diktafonal?. :D

(#13984) tecsu válasza Ottó58 (#13979) üzenetére


tecsu
addikt

Megpróbálok anonim maradni, ha lehet. Ha mutatnék néhány felvételt, akkor jobban igazam lenne? Vagy amiatt nem lenne?
Inkább próbálj korrekten érvelni és ne személyeskedni.
Konkrétan mi a bajod, mivel nem értesz egyet? :F
Szerinted semmi baj a linkelt felvételekkel, viszont az baj, hogy próbálok másoknak segíteni? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13985) tecsu válasza huppancs89 (#13980) üzenetére


tecsu
addikt

Ez még mindig jobb megoldás, mint az általam elrettentő példaként linkelt videókban hallhattunk.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13986) Gyöször válasza Marvinyo (#13978) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mivel a ballagás és utazás jórészt fényben gazdag kültéri téma, jó lesz. A vlog meg kb mindegy milyen minőségű csak látszódj, sztem nem túllövés, sajnos ennyit rá kell költeni. Ha majd használod elképzelhető, hogy úgy fogod érezni, hogy a kamerát ugyan 80ért vetted de kb 40 ezret ér a tudása,de ez a kategória mind ilyen szerintem.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13987) Marvinyo válasza Gyöször (#13986) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Rendben, köszönöm.

(#13988) gergely07


gergely07
csendes tag

Sziasztok!

Asztali használatra szeretnék a lehető legolcsóbb módon videofelvételi lehetőséget találni. Élő zenei szintibohóckodásokat szeretnék felvenni. Az alábbi szempontokat emelném ki (teljesen amatőr vagyok, lehet, hogy irtózatos ökörségeket írok):

- 720p elegendő
- Bírja a fényszegény körülményeket (félhomály)
- Mindegy, hogy memóriára rögzít, vagy kábelen/wifi-n keresztül a PC veszi-e fel. Amelyik olcsóbb.
- Ha van audio bemenete, az szerencsés, mert rátolom a keverőt és nem kell később szinkronizálgatnom
- Ha nincs LCD kijelzője, akkor PC-n keresztül el tudjam érni a képét élőben, hogy a megfelelő szöget be lehessen állítani.

Próbáltam állványra mobil telefont tenni (Samsung-ok, iPhone 6), de mindegyik rosszul viseli a kevés fényt, gyakorlatilag tömény zaj és alig látszik valami.

Kb ennyi fény van nálam is: https://www.youtube.com/watch?v=PDYCYT1OD9g

Az ár azért is fontos, mert több szögből kell venni, szóval 2-3 darabot kell beszerezzek a leendő üdvöskéből.

Előre is köszönöm szépen a tippeket!

(#13989) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Nem tudom, ez a megfelelő topik-e a kérdésemhez, de megpróbálom...
Lencsetisztításhoz állítólag létezik egy olyan spéci folyadék, amit csak rá kell kenni, az szublimál és magával viszi a koszt.
A mesékben nem hiszek, de azért gondoltam, megkérdezem.
:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#13990) Falovas válasza Weareus (#13989) üzenetére


Falovas
aktív tag

Lenspennek hívják: [link]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13991) b.zoli34


b.zoli34
csendes tag

Sziasztok ,a két kamera közül melyik a jobb vétel otthoni használatra: SONY HDR-CX625 vagy
Panasonic V770 ,

ide nem írok semmit

(#13992) Jackie_Chan válasza b.zoli34 (#13991) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Na ez a kérdés nekem is aktuális lenne.Örülnék neki ha egy hozzáértő kolléga kifejtené,hogy melyik és miért!?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#13993) Falovas válasza b.zoli34 (#13991) üzenetére


Falovas
aktív tag

A két kamera között lényegi különbség van, a Pana javára. A videókameráknál is érvényes a nagyobb szenzor jobb képminőség " törvény ". A Pana 1/2.3"-as szenzora 6,16 X 4,6 mm ; 7,68 mm szenzor képátlóval.
A Sony 1/5.8"-as szenzoráról csak a képátlójáról sikerült adatot lelni ami kb. 3,1mm.
A youtubeon érdemes tesztvideókat nézegetni, bár azt tudni kell, hogy sokat ront a képminőségen.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13994) b.zoli34 válasza Falovas (#13993) üzenetére


b.zoli34
csendes tag

megnéztem pár videót ,szebb a kép a panasononickal, főleg mozgásközben látszik a különbség, köszi szépen az infót :R ,

ide nem írok semmit

(#13995) Ottó58 válasza b.zoli34 (#13994) üzenetére


Ottó58
senior tag

Pár fórumtársnak van 770-ese, esetleg kérnél tőlük "nyers" videót?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13996) b.zoli34 válasza Ottó58 (#13995) üzenetére


b.zoli34
csendes tag

már megrendeltem, valószínű ,hogy sokkal jobb mint az én videós tudásom ( az kb annyi ,hogy megtalálom a bekapcsoló gombot :C , utána majd meglátjuk)

ide nem írok semmit

(#13998) Martinuzzi


Martinuzzi
újonc

Sziasztok! Szeretnék green screen technika felhasználásával oktatóvideókat készíteni. Milyen videókamerát javasolnátok? Csak beltérben használnám (3 pontos megvilágítás, zöld háttér) , célszerszámnak venném. Nem vagyok túlságosan eleresztve anyagilag, 60-80 ezret tudnék rá költeni, efelett már kicsit problémás lenne. Előre is köszi a segítséget!

(#13999) KL48 válasza Martinuzzi (#13998) üzenetére


KL48
tag

A zöld hátteres elképzelés nem kell,hogy befolyásolja a kameraválasztást. Csak az utómunka során, a feldolgozáskor kell a "chroma key" technikát alkalmaznod.

(#14000) Martinuzzi válasza KL48 (#13999) üzenetére


Martinuzzi
újonc

Köszönöm a segítséget. ;) Minden tanács jól jön, nem vagyok szakértője a témának.

Innentől a kérdés a következőképp módosul: 60-80 ezer forintos árkategóriában milyen kamerát/fényképezőgépet ajánlanátok, ami jó minőségben (HD vagy afelett) lenne képes, nagyrészt mesterséges fényviszonyok között videót felvenni? Mikrofon-bemenetre mindenképpen szükségem lenne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.