Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Tusuka válasza Ottó58 (#13150) üzenetére


Tusuka
tag

Ez én laptopomon simán megy, pedig kb. 2 éves.

(#13152) Yocooka


Yocooka
csendes tag

Sziasztok! Esküvőzéshez, egyéb eseményekhez keresek másodlagos kamerá(ka)t. Fixen, állványon lennének használva. A lényeg, hogy lehessen manuális expót állítani és azért beltéren normális képet adjon. Legalább a FHD-t tudja! Mit ajánlanátok? Árat direkt nem írok. Tudom, a 920-as pana nagyon jó, de jobban örülnék, ha az árából legalább kettőt vehetnék. :) Nem tudom a 60 ezer körüli kategória mire elég.

(#13153) Gyöször válasza Ottó58 (#13150) üzenetére


Gyöször
senior tag

Milyen géped van?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13154) Chrystall válasza Yocooka (#13152) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ha normális videót akarsz csinálni, nagyon semmire. 60 ezer körül csak használtan van normális.

(#13155) Ottó58 válasza Tusuka (#13151) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem arról van szó, hogy nem játsza le, hanem arról, hogy ha vágod, szerkeszted az anyagot, pl. bizonyos effektusokat sokkal lassabban tudja hozzáadni, mint esetleg DV esetén. Az sem mindegy, milyen bitrátával van rögzítve.
Egyébként szerkeszted a videót, vagy simán szétvágod-összefűzöd, ez nem mindegy.
A gép erőssége pedig nem csak az években mérhető. Új gépek is vannak gyenge hardverekkel összeállítva!

"(#13145) Chrystall" - ezért szoktam megkérdezni, esetleg használt szóba jöhet-e, ha valaki kicsit komolyabb gépet venne kisebb összegből.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13156) Tusuka válasza Ottó58 (#13155) üzenetére


Tusuka
tag

Igazad van, én csak szétvágom összefűzöm.

(#13157) Yocooka válasza Chrystall (#13154) üzenetére


Yocooka
csendes tag

Nem zárkózom el a használt elől sem, sőt, akár még kompakt fényképező is szoba jöhetne, mint a sony rx100, bár azoknál ott van a 30 perces limit. Na meg nem is olyan olcsó :D

[ Szerkesztve ]

(#13158) Chrystall válasza Yocooka (#13157) üzenetére


Chrystall
senior tag

Nézz utána, régebbi 100.000 forint feletti listaárú Canon-ok, Panasonic-ok és Sony CX vagy PJ700-as szériák jól muzsikálnak. Az árukeresőn megvan mennyi a régi listaár ha már kifutott a termék.

(#13159) access_denied válasza Ottó58 (#13150) üzenetére


access_denied
senior tag

Azért nem csak ennyiben merül ki a különbség. HDR felvétel, 100frame lassított felvétel opció...

(#13160) OTika


OTika
aktív tag

MiniDV kameráról Win7 alatt, milyen progival lehet leszedni az anyagot?

(#13161) Watt25 válasza OTika (#13160) üzenetére


Watt25
veterán

DV Capture programmal. :) (Pl.: WinDV. És persze FireWire kártyával és kábellel.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13162) Gyöször válasza Ottó58 (#13155) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én azért kérdeztem, milyen géped van, mert az x4 965ösömmel eléggé meg vagyok elégedve, pedig ez nem mai csirke.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13163) tecsu válasza Gyöször (#13162) üzenetére


tecsu
addikt

Lejátszani, vagy egy-két vágást elvégezni (amihez még Premiere Pro sem kell), elég egy gyengébb asztali gép is, de itt nem erről volt szó - legalábbis, ahogy értelmeztem.
Egy összetettebb vágás, effektek használata és az utómunka meglehetősen számításigényes tud lenni, ahhoz pedig kell kraft mégpedig stabil gépen. Ez mind relatív és nincs igazán konkrétum, ráadásul egy kezdő, az új kameráján felbuzdulva nehezen határozza meg előre pontosan, milyen gépre lesz később szüksége.
Az amatőr szakoldalak szerint a komolyabb (otthoni) videoeditálásra Mac Pro kaliberű gép ajánlott illetve spéci DSP-k, kártyák. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13164) Gyöször válasza tecsu (#13163) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem vagyok profi, de nem csak lejátszom, egymás után rakosgatom. Ezért pár effektet mondjuk egy videóra 2őt ráteszek, meg most csináltam olyat, hogy egymás fölött 4 videósávon volt valami. Háttér felülről lefelé kékből feketébe , a szélein kockák mennek oldalra mintha egy filmszalag menne. Ezen a háttéren volt asszem 2 effekt. Erre jött egy szöveg bal felülre középről beúszik sima történet, középről jött egy kép, egy játék amivel a gyerekek játszottak ez is középre "nő" majd jobb alulra egy másik szöveg jön. Tehát valami olyasmi lett, hogy pörög a háttérben a babakék film és "(1) Hamar előkerült; (2) [kép] (3) a robogó." És ezek egymás után elég gyorsan repkednek.

Premire Pro ban.

Most kezdek ismerkedni az ilyesmivel, tehát még gyerekcipőben jár a tudományom mint a kisfiam :)

De nem ülte meg az AMD gyomrát anélkül, hogy lerenderelném az idősávot mindent korrektül lejátszik szerkesztés közben, átmenetek, meg ezek az egymás fölé helyezett dolgok egy két effektel.

Az, hogy most végül milyen gyorsan rendereli le a kész filmet az nálam nem mérvadó, mivel úgyis az tart sokáig mire összerakosgatok egy ilyen 20-30 perces gyerekes dolgot. Ha készen van a szerkesztés akkor ketyeghet a media encoder míg oda vagyok melóban. Venti szabályzó maxra tekerve a proci meg 3,4 ről 3,9re húzva.

Azért vagyok kíváncsi rá, hogy más mivel űzi. Persze más embernek más elég gépigényben... De nekem ennél többet egy atomerőmű sem jelentene.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13165) tecsu válasza Gyöször (#13164) üzenetére


tecsu
addikt

Tehát akkor nem is az a kérdés, hogy mivel (hiszen egy átlagos asztali gépe lehet - már írta), hanem hogy mit csinál vele, nem? ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13166) Ottó58 válasza tecsu (#13163) üzenetére


Ottó58
senior tag

Helyesen értelmezted.
Tehát nem arról van szó, hogy nem végzi el a számításokat, hanem bizonyos dolgokat lassabban hajt végre. mint egy egyszerű lejátszás, netalán összefűzés esetén, mert ehhez nem kell erős gép.
Ezért is kérdezem, aki 4k-s kamerát tervez venni, mivel fogja feldolgozni az anyagot, vagy csak simán lemezre írja?
A 2000-es évek elején a P2-es gép is átírta DivX-be a filmet, csak egész éjjel dolgozott rajta, a mostani pár perc alatt megoldja, ennyi az egész.
Tehát az a kérdés: mit csinál vele? Ehhez kell az erősebb gép!

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13167) Istuge


Istuge
csendes tag

Sziasztok!
Van egy F900LHD kamera, aminek az LCD kijelzőjén fejjel lefelé jelenik meg a kép. Hogyan lehet ezt visszaállítani? (nem az enyém a gép, hanem a bátyámé)

Köszi előre is a segítséget.

István

(#13168) Gyöször válasza Istuge (#13167) üzenetére


Gyöször
senior tag

Az nem lehet, hogy a forgatható kijelzőt úgy érzékeli mintha előre lenne fordítva? Nem tudom milyen ketyere van benne ami ezt érzékeli.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13169) Watt25 válasza Istuge (#13167) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, tuti azzal a mikrokapcsolóval (vagy az ott lévő szalagkábellel) lesz a gond, ami arról ad jelet, hogy át lett fordítva a kijelző.
[link]

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13170) klajos27


klajos27
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Panasonic HC-V770EP-K kamerát.
Milyen nagyobb akkut és hozzá külső töltőt ajánlotok hozzá?

(#13171) revex345 válasza klajos27 (#13170) üzenetére


revex345
csendes tag

Szia!

Biztos,hogy akkut és töltőt akarsz vásárolni a kamerához?
Szerintem ez sokkal olcsóbb megoldás: https://www.asus.com/Phone-Accessory/ASUS_ZenPower/
Kipróbáltan működik a HC V770-el is, (igaz nem látszik az akku kapacitás időtartam kijezése) egy kis barkácsolással a kamerához is rögzithető...

[ Szerkesztve ]

(#13172) PHenis válasza revex345 (#13171) üzenetére


PHenis
senior tag

Az tölt USB-ről? Nekem a Canon nem sajnos.

(#13173) revex345 válasza PHenis (#13172) üzenetére


revex345
csendes tag

Igen, tölt USB-ről. A Power Bank kimenetéről,a kamera akkuja tölthető, és a kamera is üzemeltethető,használható . Ha erre gondoltál a kérdéssel.

(#13174) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

Szeretnék érdeklődni , hogy van-é valkinek ( Sony FDR-AX53 ) kamerája ? A kérdésem az lenne , hogy milyen hálozati töltöt kapott hozzá ?
Azért lenne fontos a segítség , mert eltérő info van a haszálati utasításban , és a bolttol kapott infóban . Ez a tartozék határozza meg , hogy tudok-é közvetlen , merevlemezre másolni kamerárol , vagy sem....

(#13175) PHenis válasza revex345 (#13173) üzenetére


PHenis
senior tag

Igen erre. Köszi!

(#13176) flash-


flash-
veterán

120-160 ezerig kb milyen full hd videókamera ajánlott beltéri használatra?
nyilván minél szebb jobb képminőséget szeretnék..A gyors mozgások rögzítése nem szempont, nem sportesemény lenne vele rögzítve inkább előadások..

Panasonic v770? vagy egyéb?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13177) bigdigit


bigdigit
addikt

Mivel beújítottam egy UHD tv-be lecserélném a panasonic SD90-et egy 4K kamerára.Mi az ami ajánlott?Esetleg maradnék a márkánál is mert meg voltam elégedve vele.Igaz végig karistoltam egy kirándulás alkalmával a régi oldalát de csak el tudom még adni majd.

(#13178) access_denied válasza bigdigit (#13177) üzenetére


access_denied
senior tag

Panasonic HC-VX870. HDR, lassított felvétel, szép 4K kép.

(#13179) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

Azt vettem észre a sprtkamerával felvett videóknál , hogy még az 50P-s felvételknél is szaggatottan mozognak ( föképp , a képszéli ) dolgok :( A 60P-s felvételeken teljesen síma a mozgás... Észrevettétek ti is ezt a jelenséget ? Ha Magyarországon csak 50P-kompatibilis kamerákat árúlnak , akkor honnét lehet beszerezni NTSC szabványút ?

(#13180) tibor123 válasza Horváth Istv (#13179) üzenetére


tibor123
tag

Nem azért szaggatott a mozgás mert esetleg 60hz-s megjelenítőn nézed? Nekem az 50i videók sem szaggatnak bármennyire is rántgatom a kamerát. (Megfelelő lejátszóval és megjelenítővel.) Sok monitort láttam már ami csak a 60hz-t tudja.

(#13181) Horváth Istv válasza tibor123 (#13180) üzenetére


Horváth Istv
tag

Ezt sajnos nem tudom megállapítani , de amelyik 2-monitoron néztem , azokon látszott a jelenség .

(#13182) Watt25 válasza Horváth Istv (#13179) üzenetére


Watt25
veterán

A kérdés, amit tibor123 feltett, nem kérdés, hanem válasz. 50fps-es videó csak akkor nem szaggat, ha a megjelenítő is 50Hz-re van állítva.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13183) Watt25 válasza Horváth Istv (#13181) üzenetére


Watt25
veterán

Ha nem tudod, akkor tuti, hogy 60Hz-re vannak állítva a monitorok (feltéve, hogy LCD-ről van szó), mert a Windows (feltéve, hogy Windows-ról van szó), alapból annyira állítja.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13184) Horváth Istv válasza Watt25 (#13183) üzenetére


Horváth Istv
tag

Igen , valóban 60 Hz-n van , és nem is lehet hozzá más beállítást használlni .
Időközben megnéztem a videót TV-n és ott valóban nem darabos a mozgás...
Még annyit szeretnék kérdezni , hogy ha ilyen beállítású monitoron , op-rendszeren szerkesztem az 50P-s videókat ( Premierben ) az befojásol valamit a szerkestéssel való kompatibilitáson ? Vagyis , ha a felvételhez passzoló TV-n megnézem a nem kompatibilis rendszeren szerkesztett videót , lesz valami hiba a kész videóban ?

[ Szerkesztve ]

(#13185) flash-


flash-
veterán

Panasonic v770 el 2-3 óra full hd video rögzitéséhez mekkora méretű sd kártya kell?

És meg egy kerdes:ugy tudom 3-4 gigá ként megszakitja a felvételt.(gondolom a fat32 szabvany miatt)
Ki lehet ezt kerulni?mi erre a megoldas?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13186) Horváth Istv válasza flash- (#13185) üzenetére


Horváth Istv
tag

Ha jol láttam a hsználatiban , a Pana is 50Mbit/s-al rögzít jó minőségben , avval kb. 2,5 ora , a 64gb-os kártya .

(#13187) access_denied válasza flash- (#13185) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha 64GB-os kártyát kezel, akkor eleve exFAT-ról beszélünk, ott pedig nincs 4GB-os max file size limit.

(#13188) Watt25 válasza Horváth Istv (#13184) üzenetére


Watt25
veterán

Be is tenne, ha bármit is befolyásolna vágás közben az, hogy közben milyen monitort használsz...
Csak arra kell figyelni, hogy a folyamat során minden beállítás 50fps-es legyen. (Sequence, media export, stb.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13189) Horváth Istv válasza Watt25 (#13188) üzenetére


Horváth Istv
tag

Ok. ! Köszi a választ !

(#13190) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok!

Van egy Panasonic SDR-H250 kamerám, és úgy döntöttem, hogy a 4k hajnalán ideje lenne váltanom fullHD-ra. Túl sokat nem szánok rá csak családi videókat készítek (szülinap, nyaralás, horgászat, stb...)
Szétnéztem a használt piacon, de nem igazán tudom mi a mostani helyzet. Kb milyen külömbség (itt csak képminőségre gondolok) van egy 3 éves 100eFT-s gép és egy 1-1,5 éves 60eFT-s gép között, mert használt áruk nagyjából ugyan az.
Amiket néztem: Panasonic HDC-SD60/20 vagy Panasonic HC-V110/210

Előre is köszönöm a segítséget!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#13191) flash- válasza access_denied (#13187) üzenetére


flash-
veterán

sajnos van, a panasonic ilyen... :((

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13192) access_denied válasza flash- (#13191) üzenetére


access_denied
senior tag

Akkor típusa válogatja, én nem találkoztam ilyennel.

(#13193) flash- válasza access_denied (#13192) üzenetére


flash-
veterán

panasonic-esetén legalábbis létező dolog:

link1

link2

link3

amúgy az olyan class10 es kártya aminek 40mb/s az írás sebessége, az bőven elég fullhd felvételre?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13194) drnet válasza Bence01 (#13190) üzenetére


drnet
aktív tag

Az SD 60 és a V110/220 között első ránézésre a képérzékelő szenzor mérete szembetűnő különbség (az SD 60-é nagyobb, tehát ebben ez jobb). Nekem egyébként SD 60 van, szerintem nagyon jó gép. Egy ideig árultam, de még 60 eFt-ért sem ment el, ezért nem cseréltem le.

(#13195) access_denied válasza flash- (#13193) üzenetére


access_denied
senior tag

Túl van misztifikálva ez a memóriakártya sebesség téma. Le fogom tesztelni, szerintem sokkal lassabb kártyával is működik még a 4K felvétel is. Szerintem törvényszerű, hogy a videó méretével és a felvétel idejével kalkuláva kijön, hogy átlagosan milyen sebességgel rögzült az anyag.

Full HD esetében 10 MB/s-et szerintem soha nem érhet el egyik formátumban sem.

Sztem ez teljesen jó ár / érték arányú választás, bár pont ellentmond annak amit írtam (90 / 80 MB/s).

[ Szerkesztve ]

(#13196) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

Manapság , milyen megoldás van arra , hogy ne keljen sok memoria kártyát vinni egy több napos utazásra , és , mondjuk a nap végén , el lehessen menteni a kártya tartalmát valami adat tárba ?

(#13197) drnet válasza Horváth Istv (#13196) üzenetére


drnet
aktív tag

laptopot vinni, vagy csak pendriveot vagy külső vinyót, és egy bármilyen pv-n átmenteni rá.

(#13198) Ottó58


Ottó58
senior tag

Inkább több kártyát viszek, hiszen sokkal kisebb méret, mint a lapos, vagy vinyó, hazaérve nem ér rá menteni?
De volt hogy 10db 16Gb-os mellé vittem a laptopot több napra.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13199) Horváth Istv válasza Ottó58 (#13198) üzenetére


Horváth Istv
tag

Igen , a memoria kártya , az jó megoldás , de egy gyors számolás után , nekem kéne a kb. 2-hetes útra , 15-20 db 64 Gb-os belöle . Az pedig már árban is tétel... Ahogy olvastam , videókamerák , már tudnak merevlemezre , közvetlenül menteni , de bennem felmerült a kérdés , hogy hátha jobb lenne egy DSLR-t használni ( Sony A68 ) amivel megoldható a fotózás , és a videózás is egyben ! Motoron , hosszú úton , korlátos a raktér.....
Itt felmerül egy másik kérdés is ! Nekem , még nincs tapasztalom videó kamerával filmezés terén....( kamera használat ) Azon túl , hogy más egy DSLR , és egy videó kamera fogása , funkcioikban , milyen eltérések vannak , pro kontra ? Képminőségben , elvileg a fényképezőgépnek , jobbnak kéne lennie a nagyobb érzékelő miatt , de kérdem én , van a kameráknak olyan tudományuk , amik mégis jobb minőségű felvételt erdményeznek ? Gondolk itt , AF , és zoom tulajdonságokra , vagy a kamera szoftverében eltérésre....

(#13200) Gyöször válasza Horváth Istv (#13199) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én is motorozok, sztem teljesen a túra jellegétól függ mit kell vinni.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.