Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) tecsu válasza access_denied (#13300) üzenetére


tecsu
addikt

Talán a színfelbontásra utalt, hogy az negyede a fényerőfelbontásnak... De ez sajnos így van az FHD esetében is (konzumer vonalon).
Másrészről tényleg jöhetnének a három érzékelős verziók 4K-ban is végre (és talán vennék egy kamerát én is).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13302) Ottó58 válasza tecsu (#13301) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha 3MOS lett volna valamelyik 4k-s gépben, azt veszek.
"felturbózott"- interpoláltra gondoltam. (a digitális képek méretének, pixelszámának megváltoztatását szolgálja. Általában a képek felnagyításakor van rá szükség. A nagyított kép több pixelből áll, mint az eredeti. De csak az eredeti kép információtartalma áll rendelkezésre, ezért a megnövelt pixelmennyiség sem hordozhat új információkat. A nagyítás során keletkező új pixelek színét a szomszédos eredeti pixelek színéből "tippeli meg" a nagyítást végző program. Hogy ez a tippelés milyen logika alapján történik, a programba épített interpolációs algoritmus dönti el. Az algoritmus által használt matematikai szabályrendszertől függ a nagyított kép minősége).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13303) tecsu válasza Ottó58 (#13302) üzenetére


tecsu
addikt

Ez egy bődületes csalás lenne.
Ha az interpolációt nem jelzi, akkor az a fogyasztó megkárosítása és egy durva negatív reklám lenne.
Teszteken is előjönne illetve az egyszerű vásárlói tapasztalat is reklamálná ezerrel.
A technológiákat is szépen lehet követni, igazából mire beépítenek valamit, már újat nem mondhatnak vele.

Természetesen 4K a felbontás, ha 4K van ráírva - legalábbis a nagyobb, ismert márkák esetén -, de úgy, ahogy írtam feljebb, vagyis a színeknek kevesebb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13304) djnice


djnice
veterán

Létezik már 4K 50/60p-s kamera? Úgy gondolom, hogy a 24/25/30p-nek nem sok értelme van, max ha filmet forgat valaki.

[ Szerkesztve ]

(#13305) tecsu válasza djnice (#13304) üzenetére


tecsu
addikt

Már camcorderek között is van ilyen legalább két éve, komolyabb broadcast kameráknál pedig alap.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13306) Horváth Istv válasza Ottó58 (#13299) üzenetére


Horváth Istv
tag

Énis csak azért vettem a 4K-s kamerát , mert az tud FHD-ban 100 fps-t Egyébként nem érdekel az Fhd-nál nagyobb felbontás , mert szerintem az mindenre elég ( tényleg gyönyörű képe van TV-n ) viszont a feldolgozásához egy erőmű kell :((( Értem ez alatt , ha kell kis ilyen olyan korekciót csinállni a képen expozíción....Valójában viszont , már az Fhd is elégé hardver igényes :K Valójában , a nagyobb képsebesség lehetőségét sem tudom még hogy mire fogom használlni , de az még lehet hogy jól jön egyszer.....

Azt , hogy mennyire kompatibilis , mit tud kezdeni a Panasonic , más kamerák felvételeivel , tapasztalatbol nem tudom , csak a használatijában , úgy van írva , hogy a SAJÁT-felvételeit tudja kimásolni....Ettől még tudhatja másét is , én nem jártam utánna , csak az maradt meg bennem, hogy nem tudja....

(#13307) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

https://drive.google.com/file/d/0BxbME1_77wx4ZXIyeXc5NjRVOEE/view

Itt van egy kis valami...Beltéri , késő délutáni nappal . A többi nappali....azok , gondolom más kamerákkal is ilyenek . Még nagy választék nincs próba videókbol .

(#13308) Ottó58 válasza Horváth Istv (#13307) üzenetére


Ottó58
senior tag

A kinti felvétel is jól jönne összehasonlítás végett, hiszen azt írják, hogy részletgazdagabb a képe.
Esetleg színes éjszakai felvétel.
Az enyémet teszteltem gyertyafénynél, 11- és 15wattos izzónál szobában.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13309) Soká


Soká
senior tag

Kedves Szakértők!

Tudom, hogy nem a legalsó árkategória a legkedvesebb téma, de javasolnom kellene egy barátomnak valami olcsó videókamerát. Az ő elsődleges és szinte egyetlen célja, hogy riportbeszélgetéseket készítsen (idős) családtagokkal. A technikához egyáltalán nem ért, annyit szeretne, hogy állványra teszi a kamerát, ráirányítja a riportalanyra és beszélget 1-2 órát.
Ez elvileg egyszerű feladat, ugyanakkor ezek beltéri, nem túl fénygazdag helyszínek és a kamera mikrofonjának kell rögzítenie a hangot is.

Mit ajánlanátok az 50-90ezres kategóriában?

Én négy gyártó alapgépét néztem:
1. Panasonic HC-V160EP-K

2. Canon Legria HF R606

3. SONY HDR-CX220

4. JVC Everio GZ-R315

Miután nekem egy régi 3ccd-s Panám van, így én Pana-párti vagyok, de ez nem jelent semmit :) A JVC kiesik, mert legrosszabb az induló nagylátószöge és feleslegesen nagy a teléje, cserébe drága is. A Sonyról az az egyértelmű vélemény a környezetemben, hogy nagyon nem tartósak (a régi Sony kütyüjeink mind rosszak) A Canonnal egy rossz tapasztalatom volt 15 éve, volt egy ronda alapzaja a felvételnek.
De a mostani kamerákkal nulla tapasztalatom van.

A Pana valószínűleg csak azért olcsóbb mint a többi, mert egy gyenge akksival árulja a gépet. A nagy akkumulátort pedig +25.000Ft-ért vesztegetik.

(#13310) tecsu válasza Soká (#13309) üzenetére


tecsu
addikt

Sajnos segíteni nem tudok - nem ismerem ezt a kategóriát -, de amit nagyon, nagyon sajnálok, hogy nem csináltam hosszú, beszélgetős felvételeket nagyszüleimmel!
Milyen volt a gyerekkoruk, hogyan élték meg a történelmi eseményeket, mire emlékeznek ők a nagyszüleik korából stb.
Óriási kincs lehet, ha nem is a világnak, de a családnak biztosan!
Nekem egy diktafon is elég lett volna, az sem volt, sajnos.

Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ezt ki ne hagyja a barátod!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13311) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

https://drive.google.com/file/d/0BxbME1_77wx4YkRVWlZzb1V6ODg/view

(#13312) Soká válasza tecsu (#13310) üzenetére


Soká
senior tag

"Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ezt ki ne hagyja a barátod!"

Nem akarja, és tehetem ezt múlt időbe is, mert csinálja már ezt egy ideje, csak meghalt a régi minDV kamerája és kell egy új. És azt hiszem, én adtam neki az ötletet, mert én 20 éve óta rögzítek családi riportokat és tudom, milyen fontos dolog ez. Fontosabb mint ezertizenötödikként lefilmezni a Taj Mahalt...

(#13313) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

Szeretném kérdezni , hogy lehet a kamerákhoz külső gyártótól , nagylátószögű előtét lencsét kapni ? Az enyémhez sajna gyári nincs...De jó lenne ha lehetne növelni a látószögét !

(#13314) tecsu válasza Horváth Istv (#13311) üzenetére


tecsu
addikt

Tehát ez milyen kamera pontosan, milyen beállításokkal?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13315) Horváth Istv válasza tecsu (#13314) üzenetére


Horváth Istv
tag

Sony AX53-as Fúl automata , XAVC-S formátum...A letöltött verziót érdemes nézni , mert evvel a megjelenítővel elég kuka :(

[ Szerkesztve ]

(#13316) tecsu válasza Horváth Istv (#13315) üzenetére


tecsu
addikt

Köszönöm. Persze, mindig letöltöm.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13317) borg25 válasza Horváth Istv (#13313) üzenetére


borg25
senior tag

Szerintem bármilyet tudsz.
Én legalábbis úgy oldottam meg, hogy Canon S5 fényképezőgéphez vettem egy előtétlencsét, pár évre rá jutott eszembe, hogy jó lenne a videokamerához is, akkor vettem hozzá egy 53-35mm szűkítőt, s azzal használom.
Annyi, hogy mielött megveszed újonnan/használtan próbált ki, hogy mennyire tetszik a képe. Mondjuk a videokamerák 32-37mm-es nagylátószöggel indítanak, ott még lehet használni előtétlencsét, de mikor vettem az enyémet, már akkor is mondták,hogy nem mindegyik fényképezőgéphez jó 28mm(?) körül már nagyon el kezd torzítani, s nem ajánlják.

(#13318) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Tervezek kamerát venni a nyárra. Kisebb kirándulások, családi események, nyaralások rögzítésére.
Nincsen semmi extra igényem. Tudjon FHD-ban felvenni és jó minőségű videókat vegyen fel, a hangminőség is elfogadható legyen, SD kártyára vegyen fel, amit tv-n vagy gépen le tudjak játszani.
A gond csak annyi, hogy az erre szánt összeg max. 25ezer forint.
Ezért egyelőre SJCAM-ban gondolkodom.
De ha van hasonló összegért (a nagyon max 30ezer) jó minőségű kamera, akkor az is érdekel.
Mivel ilyen szűkös a keret ezért gondolkodtam akciókamerában, ha az is megfelel ilyen események felvételére.
Gondolom a digitális videókamerák magasabb összegnél kezdődnek.

(#13319) Horváth Istv válasza dorika87 (#13318) üzenetére


Horváth Istv
tag

Nézz körül a használtpiacon ! A sportkamerák , nem igazán jók a családi videókhoz . Szerintem....

(#13320) KL48


KL48
tag

Pana HC-X920-hoz keresem a lehető legnagyobb (64GB, vagy 128GB ?) és legjobb minőségű memkártyát. Belinkelnétek, mit ajánlotok! Ja, és az eredetinél nagyobb pót akksiból (2 db-ot) töltővel is keresem, melyik az ajánlott. Köszi, ha segítenétek. :F

[ Szerkesztve ]

(#13321) Ottó58 válasza KL48 (#13320) üzenetére


Ottó58
senior tag

P.ü. ment.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13322) tecsu válasza KL48 (#13320) üzenetére


tecsu
addikt

Memóriakártyákról:
[link]

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13323) KL48 válasza tecsu (#13322) üzenetére


KL48
tag

Kösz. Gondolom elég lesz 64GB. Az lesz a kritikus pont, hogy akksival meddig bírom. :R

(#13324) Gyöször válasza tecsu (#13322) üzenetére


Gyöször
senior tag

utóbbi King's Tóni olvasási sebessége eléggé halovány, legalább 80 MB/s legyen sztem.

Én legalábbis szeretem hamar felmásolni..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13325) tecsu válasza Gyöször (#13324) üzenetére


tecsu
addikt

"All the following Memory Cards are 100% compatible with your Panasonic HC-X920 Camcorder"

Ha lejjebb tekered, ott vannak gyorsabbak is. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13326) tecsu válasza KL48 (#13323) üzenetére


tecsu
addikt

"A lehető legnagyobb..."
Az idézet tőled van. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13327) access_denied válasza tecsu (#13322) üzenetére


access_denied
senior tag

95 MB/s sebességű kártyát egy full HD kamerába? :F

(#13328) tecsu válasza access_denied (#13327) üzenetére


tecsu
addikt

Az a baj, hogy gyors? :-D
Az a sebesség pedig elméleti és "bizonyos körülmények között" pl. bizonyos fájlméret esetén.
Soha nem baj, ha kicsit túl van méretezve valami, sőt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13329) access_denied válasza tecsu (#13328) üzenetére


access_denied
senior tag

Teljesen felesleges pénzkidobás. Mivel lineáris írásról beszélünk, nem véletlen, hogy egy 4k kameránál is jellemzően egy Class 10 van megemlítve. Még a kártyaolvasó is szűk keresztmetszet.

A fájl méretéből és hosszából könnyedén ki lehet számolni, hogy milyen írási sebességre van szükség. Ha azt meg is szorzod kettővel, akkor sem leszel még a 20 MB/s közelében sem.

(#13330) Ottó58 válasza access_denied (#13329) üzenetére


Ottó58
senior tag

:C

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13331) Gyöször válasza Ottó58 (#13330) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én is csak tapsolni tudok az OLVASÁSI képességeitekjnek, ki beszélt itt írásról?? Azt írtam nekem nem mindegy menyi idő alatt másolok fel 64 gigát. Eddig ami 80at ígér azt 80al másolom, hol itt a baj meg az olvasó szűk keresztmetszete? Meg a fájlméret hol jelent problémát? Nem szoktam 4kbyte állományokat másolgatni a videókameráról.

Egyébiránt meg ha van az embernek egy kártyája akkor arra tilos pld gépről felmásolni valamit? Ott a nem mindegy mit tud a kártya.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13332) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

Én azt látom , hogy az FHD-kameráknál a Clas 10 , A 4K-s felvételkhez az U3-as kártyák az elvártak . Nemtom ez milyen összefüggésben van a sebességükkel...

(#13333) access_denied válasza Gyöször (#13331) üzenetére


access_denied
senior tag

Bocs, de most miről beszélsz???

Érkezett egy kérdés (#13320 KL48), melyben szó nincs a Te adatrögzítési szokásaidról. Erre válaszoltunk úgy, hogy senkit nem érdekel, hogy Te 80 MB/s-el másolgatsz.

Javaslom, hogy az olvasás mellett a szövegértelmezésre is fordíts időt, az agró stílust pedig a kispajtásaidnak tartogasd.

#13332 Horváth Istv

4K kamera akadásmentesen rögzít 16 MB/s-es írási sebességű kártyára. Tény.

[ Szerkesztve ]

(#13334) merqree válasza KL48 (#13320) üzenetére


merqree
őstag

Én ezt vettem, bevált.

(#13335) merqree válasza KL48 (#13323) üzenetére


merqree
őstag

Pótakksinak ezt a szettet vettem meg.

(#13336) Ottó58 válasza access_denied (#13333) üzenetére


Ottó58
senior tag

:C
A leggyorsabb kártyám 30MB/s, ettől alacsonyabb a többi, és semmi probléma nincsen az átmásolási gyorsasággal és Pana HC-X920-hoz használom őket.
Már írtam, hogy nagyon régi Kingston kártyát próbáltam a Sony CX250-ben, 50p-s felvételt rögzítettem minden probléma nélkül. Nem is tudom, milyen sebességű a kártya, anno még nem volt HD-s kameránk sem.
Még valamit nem értek: kameravásárlásnál szinte spórolni akarnak a tagnak, de a másik oldalon inkább a jóval drágább kártyát választják az optimális helyett. Megéri az a pár másodperces különbség?
"

"(#13331) Gyöször" lehet, hogy a stílusod haverjaid körében O.K. annak ellenére pedig engem támadsz, hogy a helyeslésem "access_denied" fórumtársnak szólt és nem neked!
Itt szerintem legtöbben a tapasztalatukat osztják meg és nem támadólag lépnek fel egy-két ember kivételével.

"tecsu"-"Az a sebesség pedig elméleti és "bizonyos körülmények között" pl. bizonyos fájlméret esetén" - és gyakorlatban szerinted nagyon sok az eltérés?

"Horváth Istv"- pedig CL4-es kártyákra is ugyanúgy rögzítek, holott a 920-hoz a CL10-es az ajánlott. De mint minden a profitról szól, éspedig senki sem fogja az olcsóbbat pl.CL4-et ajánlani, ami szinte fele annyiba kerül, és jó is a géphez, de inkább vegye meg a drágábbat - ez a cél az ajánlásokban is.

Nem tudom, ki hogyan van vele, de nekem már 2db CL10-es kártya tönkrement (TDK, Kingston), a régebbi CL4-es kártyáim évek óta szolgálatban vannak.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13337) tecsu válasza Ottó58 (#13336) üzenetére


tecsu
addikt

Nem tudom, a gyakorlatban mekkora lehet az eltérés, én mindig a leggyorsabb kártyát veszem, mert másra is használom esetleg és még később is jól jöhet (bár akkor meg már kicsi lehet, ugye).
Az U3 eleve újabb technológia(i lépcső), mint az U1, vélhetően a kártya fizikailag is újabb gyártmányú.
Persze megértem, hogy a pénztárca határt szab, de a kérdezőnél ez nem úgy tűnt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13338) ebergeny


ebergeny
újonc

Sziasztok! Olvasgatom a fórumot, netet, hogy ,milyen kamerát vegyek de elvesztem a sok infóban. Első kamera lesz eddig csak fényképezőink voltak. Légyszi segítsetek. Családi események felvételéhez keresek kamerát(nyaralás, gyerekek óvodai, iskolai fellépései stb..) Nagy előny ha vízálló vagy adnak hozzá/lehet venni vízálló tokot. És a keret kb 90ezer.
Előre is köszi

(#13339) Horváth Istv válasza Ottó58 (#13336) üzenetére


Horváth Istv
tag

Nekem csak a Sony-val van tapasztalatom , lehet , a Pana , másképp müködik...Valojában , az FHDnál , nem próbáltam CL10-nél lassab kártyát , ott csak a leírás alapján szoltam hozzá . Viszont a 4K-nál , ténylegessen , el sem indúlt a felvétel , meg sem jelent a menüben a 4K lehetősége , ha csak CL10-es , és nem U3-as kártya volt a készülékben . Ez sem teljesen igaz ! :( Mert csak a 100Mbps-os felvétel nem ment . Ezt csak a Sony 4k-s sport kamerájával próbáltam , más kamerákkal , akár müködhetnek , más kártyák is....

(#13340) Ottó58 válasza Horváth Istv (#13339) üzenetére


Ottó58
senior tag


Ezt a kártyát próbáltam a Pana 920-ban, 50p-s felvételt készítettem (2és fél perc), majd ugyanannyit a másik kártyára. Igaz, kisméretűek a fájlok, de nem tapasztaltam a gyakorlatban másolási ídőeltérést (stopperrel mérve), lehet, hogy nagy fájloknál már jelentkezik az eltérés.
Viszont semmi jelét nem adta a kamera, hogy éppen erre a kártyára nem lehet ilyen felvételt készíteni, minden probléma nélkül elfogadta, s annak idején még szó sem volt HD rögzítésről, mikor e kártyát gyártották.
Én mindíg a tapasztalatom írom le, a máshol (neten) olvasottakat kétkedve fogadom.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13341) Horváth Istv válasza Ottó58 (#13340) üzenetére


Horváth Istv
tag

Ezt jó tudni ! Nekem ugyan , már megvan a kártya , de másoknak biztosan hasznos info lessz !

(#13342) access_denied válasza Ottó58 (#13336) üzenetére


access_denied
senior tag

Van gyorsabb kártyám, de teljesen feleslegesen, ugyanis nincs USB 3.0-ás kártyaolvasóm :(. Ha lenne, is erősen kételkednék abban, hogy a kártya sebességét hozni tudná. Nyilván előny, ha gyorsabban át lehet másolni a gépre az adatokat, de nem szoktam a folyamatot lesni (van jobb dolgom is), otthagyom és valamikor kész.

(#13343) Gyöször válasza access_denied (#13342) üzenetére


Gyöször
senior tag

Bocs, amikor írtad, hogy 80mb/s kártyát fhd kamerába fölösleges pénzkidobás azt hittem nekem írtad, mert mobilról olvastam, és nem androidos a telóm, hanem javas- böngészőben szórakozom.

Enyém után volt, de nem néztem, hogy kire volt válasz szorri. Otto meg tapsolt rá egyet. Én usb3.0 olvasót használok, nem sok időm van gépnél ülni és érzékeny vagyok a villanyszámlára is, ezért szeretem ha minél előbb kész van.

Egy transcend 16os meg egy sony 32gb kártyámat teszteltem le, én a kamera usb csatlakozóját még csak kipróbálás szintjén használtam, az 2.0ás. Mindig kiveszem a kártyát és felmásolom olvasóban.

Továbbra is fenntartom mindenféle 'argó' stílus nélkül is, hogy érdemes Uhs1 90Mb/s kártyát nézni, mindig van valahol akcióban ami ugyan annyi árba kerül mint máshol egy 40 Mb/s . A sony 32GB kártyát pld a mol kutas akcióban vettem (valami 6000 Ft volt).

A mellékelt ábra meg remélem megjelenik és akkor látható, hogy én is SAJÁT tapasztalatról beszélek, nem a neten összehalászott infókat puffogtatom.

Én úgy érzem, hogy ennyi pénzért nem érdemes tanácsolni, hogy bőven elég egy 20-30MB/s olv sebességű kártyát venni. Most szétnéztem árgépen és szintén találtam 80-90MB/s 32GB kártyát 6000ért Kingstonban és Samsungban is, persze ennek az alapára úgy tűnik 12000Ft annyiért én sem ajánlanám, hisz adatrögzítési mennyiségben egyértelműen felesleges.

Nem szeretem azokat a fórumokat ahol átesnek a ló túloldalálra, pld ajánlgathatnátok itt is mindenkinek profi meg 4K kamerákat, de sztem esetemben nem erről van szó.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13344) access_denied válasza Gyöször (#13343) üzenetére


access_denied
senior tag

Bár ez egy kicsit már off, de talán nem baj, ha a kamera topikban szó esik a memóriakártyákról is.

Ahogy a képeken látszik, vagy a memóriakártya, vagy a kártyaolvas (szerintem inkább az utóbbi) a szűk keresztmetszet az írási sebességest nézve. Persz az jó, ha a kártyaolvasót olvasásra használod, itt megvan a 80 MB/s + sebesség.

Ha viszont a kártya "csak" 20-22 MB/s-el tud írni, akkor sincs baj, mert mint ahogy írtuk, ez is bőven elegendő még egy 4K kamerához is.

A felső ábrán látható Trancend kártyát már egy 4K kamerához nem tartanám elegendőnek. Hiába a magas olvasás, az írás gyenge.

Megbízható kártya pl. a korábban linkelt Kingston SD-XC card 64GB UHS-I U3 Class10.

Olcsó és jó. Teljesen felesleges (a mi szintünkön) horrorisztikus árú Sandisk kártyákkal önmagunkat ámítani.

(#13345) Gyöször válasza ebergeny (#13338) üzenetére


Gyöször
senior tag

Szia! Ha van egy kis időd olvass vissza, és meglátod, hogy erősen etérőek a vélemênyek a 90eFt kateg9riát illetően.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13346) Watt25 válasza Gyöször (#13343) üzenetére


Watt25
veterán

Továbbra is fenntartom mindenféle 'argó' stílus nélkül is, hogy érdemes Uhs1 90Mb/s kártyát nézni
Már ha van USB 3.0 a számítógépében...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13347) dehecked


dehecked
tag

Sziasztok!

150 es 300 ezer forintos hatarok kozott keresek elsosorban extremsport videok keszitesehez, masreszt vlogolashoz kamerat.
Minimum FHD/50fps (jobb lenne a 60, de amennyire korbeneztem nem tamogatjak ezt), a 4K elony.
Fontos hogy jol mukodo optikai stabilizator legyen benne.
Egyelore joforman csak Panasonic gepeket talaltam ami megfelelne izlesemnek es penztarcamnak is, nev szerint a V770, VX870, X920 es VX980 tipusok.
Szoba johet barmi mas marka is, illetve nem kizarolag videokameraban gondolkozom, ha MILC/DSLR jobb minoseget ad ugyanebben az arkategoriaban, akkor az is jo lehet, bar laikuskent ketlem hogy ez a helyzet allna fent, hiszen ezek videozashoz lettek elkeszitve.

Minden jotanacsot elfogadok, elore is koszonom a segitseteket! :)

Bonusz kerdes: Tudok ezekre a gepekre halszemet/hasonlo rovid gyutavu lencset rakni valahogy, vagy meg kell elegedjek a gep legkisebb allasaval?

(#13348) access_denied válasza dehecked (#13347) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem jó a halszem (Pana 0.67 vagy ilyesmi), borzamas torz képet fogsz kapni. Tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#13349) dehecked válasza access_denied (#13348) üzenetére


dehecked
tag

Akkor azt az otletet el is vetem, ennek ellenere minimum kiprobalni erdemes lenne szamomra valamit a fent sorolt Pana-k kozul (vagy hasonlo arkategoriaju kamerat). Van esetleg olyan bolt ahol ezt meg tudnam tenni? MM, vagy valami kifejezetten fotos/videos bolt?

(#13350) sonaj0203 válasza KL48 (#13320) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Éppen most vettem itt a prohardveren innen 64GB micro Sd-t, Sd tokkal simán kezeli az x-920 kamera, elég gyors is. Ezzel 1080 50p felvételt 5 és fél órát tudsz rögzíteni. Külföldről sem sokkal olcsóbb. Az eladó korrekt megbízható és gyors.
az akksikat pedig szintén itthonról vettem tőlük kiválóan működik minden.
Esküvőkön is szoktam videózni a gyári aksin kívül vettem két nagyobb teljesítményűt, a külön töltő feltölti ami lemerült amíg a másik aksit használom, nem volt még lagzi amit ne tudtam volna végig videózni, hajnali háromig akár.

Van úúgy, hogy nem úgy van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.