Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) Ottó58 válasza merqree (#13048) üzenetére


Ottó58
senior tag

Próbáld ki egyetlenegy ízzófénynél, manuális beállítással, esetleg "színes éjszakai felvétel" bekapcsolásával.

Chrystall:"Milyen kamera ez akkor?" -ezt hogyan érted?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13052) merqree válasza Chrystall (#13050) üzenetére


merqree
őstag

Panasonic hc-x920

(#13053) mitibi


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
Kéktúra vagy más kirándulások rögzitéséhez, magáncélra, szeretnék vásárolni egy kamerát.
Néztem az általatok említettt Pana-t, de az nekem drága. Fontos a minőség és hogy bírja a természet viszontagságait, de sajnos ennyi pénzem nincs.
Legyetek szívesek ajánlani valami számomra elérhetőbb árfekvésűt.
Köszönöm!

mitibi

(#13054) merqree válasza mitibi (#13053) üzenetére


merqree
őstag

Az, hogy "fontos a minőség, bírja a strapát és olcsó legyen", nekem erről mindig az alábbi felirat jut az eszembe:
"Olcsón, gyorsan és jól dolgozunk. Ebből kettőt Ön választ."

Megmondom Neked őszintén, hogy az én fogamat is húzta a dolog, de elképzelni nem merem, hogy mit tudhat esetlegesen egy 40-50ezer forintos kamera. Az biztos, hogy egy profi videós azzal is majdenm csodát tud művelni.

Szerintem nézz egy kínai sportkamerát...

[ Szerkesztve ]

(#13055) Chrystall válasza mitibi (#13053) üzenetére


Chrystall
senior tag

Sportkamerát ilyen célra szerintem nem jó venni. Ha a strapabíróság a fő szempont, akkor a JVC GZ-R315 jó választás lehet, mert az egy ütés és víz álló normál célú kamera. De sajnos annak a minősége nem a legjobb, bár ki kell próbálni, a felvétel éles lesz, de a színek nem biztos, hogy olyanok, amiket te szeretsz. Ha gondolod tudok küldeni JVC tesztvideót megnézni. Egyéb tekintetben átadom a többieknek a stafétabotot.

(#13056) access_denied


access_denied
senior tag

VX870-hez tuti működő utángyártott, nagy kapacitású (min 3400mAh) akkumulátort tudtok ajánlani?

(VW-VBT380 harmincegynéhány ezerért kissé drága)

(#13057) Ottó58 válasza access_denied (#13056) üzenetére


Ottó58
senior tag

P.ü. ment.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13058) mitibi válasza merqree (#13054) üzenetére


mitibi
csendes tag

Szia!
Értem én, :K, de én arra is gondolok, hogy kint a természetben, nem mindig olyanok a kondiciok, hogy azt majdnem 2x-er drágább kamera tulajdonságait kihasználjam.

(#13059) mitibi válasza Chrystall (#13055) üzenetére


mitibi
csendes tag

Köszönöm a hszt-t, megnézem.
Légyszíves elküldenéd a videót, esetleg ha van a forumon ajánlott kamera(Pana vagy Sony) felvételed azt is.
Mégegyszer köszi!

(#13060) merqree válasza Ottó58 (#13057) üzenetére


merqree
őstag

X920-ashoz nincs után gyártottad? :R
Ebay-en találtam, itthon 15-16 ezer az utángyártott.

(#13061) Chrystall válasza merqree (#13060) üzenetére


Chrystall
senior tag

Egész pontosan 7200 ebay-n:

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Original-Panasonic-VW-VBN130-Battery-for-X920M-X900M-HS900-TM900-SD800-/251891988354?hash=item3aa5eeb782:g:Ql8AAOSwpDdVEhq3

[ Szerkesztve ]

(#13062) access_denied válasza Ottó58 (#13057) üzenetére


access_denied
senior tag

Nekem az a bajom, hogy pl. az ebayen egy utángyártottra (VW-VBT380) ezt mondják:

Hinweis: Nur für HC-V110, HC-V130 und HC-V710 geeignet!

(csak az említett típusokhoz)

és nincs benne a VX870.

(#13063) merqree válasza Chrystall (#13061) üzenetére


merqree
őstag

Köszi, de ez csak 1250 mAh-s, és létezik 2200, 2500 és 3300 mAh akku is...az ebay-en

(#13064) Chrystall válasza merqree (#13063) üzenetére


Chrystall
senior tag

Az bizony akkor jobban megéri.

(#13065) Ottó58 válasza Chrystall (#13064) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az előttem lévőkhöz: nekem mindegyik kamerámhoz legalább 2db utángyártott van, mindíg egyazon helyről rendelem.
Ha az ajánlott kameratípus nincsen a felsoroltak közt, akkor is megveszem, hiszen a számából adódik, hogy jó hozzá, és mindegyik akkum működik is.
Utoljára a Pana HC-X920-hoz is így vettem, semmi gond velük.
Ja, és nem csak az ebay-ről lehet rendelni.

mergree: VW-VBN260-as 11, postával.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13066) Ottó58


Ottó58
senior tag

Innen rendeltem a 920-hoz, még most sincs az ajánlott kameratípusok közt.

Hogy hitelesebb legyek: Minkettő Kínában lett gyártva. Bal oldalon az utángyártott akkum.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13067) merqree válasza Ottó58 (#13065) üzenetére


merqree
őstag

Ezt akarom megvenni, ha megjön a fizum :)

2db 3300 mAh + asztali töltő = 18ezer+6ezer szállítás

(#13068) Ottó58 válasza merqree (#13067) üzenetére


Ottó58
senior tag

Asztali és autós töltő, nekem ilyen van a Sony akkukhoz, csak már eladtam a Sony kameráim. Míg az egyiket használtam, a másik az autóban töltődött.
Arra azért figyelj, hogy a keresőnél jóval hosszabb az akku, nehézkes a használata. A 260-al van azonos síkban.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13069) Nagya21 válasza merqree (#13067) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem ilyen akkutöltőm van:
Akkutöltő
Ha veszek másik betétet bele( cca750-1000huf), akkor tudom használni más akkukhoz is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13070) merqree


merqree
őstag

Köszi srácok a segítséget, de nem a töltőre hegyezném ki a dolgot, hanem az akkumlátorra.
Ha jól értettem a kamera vásárlásakor az eladót, azt mondta, hogy ha nem chip-es akksit veszek, akkor nem fogom látni a készüléken a töltöttségi szintet, ha jól értettem. De az is lehet, hogy ha nincs benne chip, akkor egyáltalán nem fogom tudni használni sem...

(#13071) flash-


flash-
veterán

üdv

olyat hallottam, hogy ha egy digitális videókamera usb porton küldi a pc-re a képet, akkor a gép automatikusan átkonvertálja a videót, és sokat ront a minőségen.
vagy ez már nem igaz?

Ez pontosabban valaki le tudná írni, illetve azt hogy mit lehet ez ellen tenni?

(kamerát vennék és webstreamingre használnám, valami hd kamerát 100e alatt)
ehhez kellene pár infó.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13072) Ottó58 válasza merqree (#13070) üzenetére


Ottó58
senior tag

"ha nem chip-es akksit veszek, akkor nem fogom látni a készüléken a töltöttségi szintet, ha jól értettem. De az is lehet, hogy ha nincs benne chip, akkor egyáltalán nem fogom tudni használni sem..."
Itt írtam,hogy miként használom Sony és Pana kamerákhoz ugyanazt az akksit.
Való igaz, nincsen chip, nincsen töltöttségi kijelzés, viszont tölteni sem tudom, csak a chip felőli oldalon, a Sony töltőjével. A Pana töltőjének ledje nem is világít.
Mindkét kamera miniDV-s. Az újabbakon nem tudom ez miként működne.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13073) merqree válasza Ottó58 (#13072) üzenetére


merqree
őstag

Megrendeltem a már linkelt ebay akksikat és a töltőt, miután levélben megnyugtatott az eladó, hogy próba után, ha nemjó visszaküldöm, és visszafizeti a vételárat.

(#13074) Ottó58 válasza merqree (#13073) üzenetére


Ottó58
senior tag

Sok sikert hozzá, én is gondolkozom egy ilyen "nagy" akkun.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13075) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok

Egy JVC Everio GC-PX100-hoz hasonló tudású kamerát szeretnék venni. Árban is hasonlót.
Milyen alternatívákat tudtok ajánlani?

Ami még lényeges, hogy lehessen hozzá kapni külső mikrofont, pótaksit, SDHC/SDCX.

És szeretném ha ajánlanátok hozzá kamerastabilizálót. Nem vállra szerelhetőt, hanem valami apró, kézben tarthatót.

Köszönöm :R

(#13076) laszlo168 válasza Nojbee (#13075) üzenetére


laszlo168
senior tag

(#13077) merqree válasza laszlo168 (#13076) üzenetére


merqree
őstag

Kivancsi vagyok, hogy a valosagban mikor lesz kaphato. A Panasonic szerint marciusban nem varhato szallitmany,amivel ez a keszulek erkezne. Elvileg kifuto/kifutott termek.

(#13078) Ottó58 válasza merqree (#13077) üzenetére


Ottó58
senior tag

Több helyen is kapható

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13079) access_denied válasza Ottó58 (#13078) üzenetére


access_denied
senior tag

Az, hogy belinkensz egy árgépet még nem jelenti azt, hogy bárhol is kapható lenne. A státusz mindenhol "rendelésre".

(#13080) merqree válasza Ottó58 (#13078) üzenetére


merqree
őstag

Hidd el,amikor vettem, az OSSZES hivatalos forgalmazot megkerestem.
Pl a Boraros teri "elektromos" boltban az volt az igeret, hogy februar 22.-en erkezik. Azota sincs nekik SEM.
Megrendelni lehet, de aztan nincs konkret idopont, amikor atveheted. Ez tapasztalat!

(#13081) tecsu válasza merqree (#13080) üzenetére


tecsu
addikt

(Olyan lassú ez a PH, hogy szinte elfelejtettem, mit akartam mondani. :-D)
Szóval a kander.hu-n kosárba rakható és lehet fizetni.
A tripont.hu-nál 6 napos szállítási időt írnak, a BlueChipnél 7 napot, a BB Studiónál 2-4 napot - jelenleg.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13082) merqree válasza tecsu (#13081) üzenetére


merqree
őstag

A kander-hu-t megnéztem. Ugyanaz, mint bármelyik oldalnál: RENDELÉSRE.
Ettől függetlenül, kosárba rakhatod és ki is fizetheted. Ettől még nem lenne kamerám :)
A 220volt-nál is rendelésre az elérhetőség. Az, hogy megrendeled, nem jelenti azt, hogy 1-2 héten belül megkapod. Jellemző magatartás az, hogy húzzák az időt. Nem azt állítom, hogy hazudnak, de "altatnak", aztán amikor feladod, akkor elállsz a vásárlástól, és kezdődik a következő cégnél ugyanez a ehrcehurca.

Vagy megveszed szürkén esetleg, vagy ebay-ről... aztán imádkozol...

A Panasonic által publikált/elfogadott kereskedők korrekten megmondták, hogy mi a helyzet....

Tripont:
Február 18.-án írt levelemre február 24.-én az alábbi válasz érkezett:
"Hosszas e-mailváltás után a gyártótól azt az információt kaptuk, hogy március elején tudnak ők is mondani egy pontos szállítási időt mivel most jelenleg készlethiánnyal küzdenek ebből a termékből. Ha szeretne ebből a kamerából azt tudom javasolni hogy rendelje meg a weboldalunkon keresztül. Ezzel generálódik nálunk egy foglalás a termékre, így tud a leghamarabb megérkezni hozzánk."

A Digitcamnél is hasonló volt a válasz...

Végül a Panashop-nál volt egy darab, azt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#13083) tecsu válasza merqree (#13082) üzenetére


tecsu
addikt

Oké, ezt nem tudtam. Csak angol oldalakról rendelek illetve szinte csak Amazonról és az mindig előre közli, mikorra várható az áru...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13084) Ottó58 válasza access_denied (#13079) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha megnéznéd; néhol azt írja, hogy raktáron van. Nem a legolcsóbat kell alapul venni. Ha kell a kamera, kicsit többet áldozok rá és valószínű a drágább helyen van leragadva.
RAKTÁRON, Itt sem írja, hogy rendelésre.
Akciós ár.

mergree: a múlt évben én is a Kander oldaláról próbáltam ,de nem volt akkor sem készleten, amikor a többi helyen mindegyiknél kapható volt, igaz akkor is sokkal olcsóbban hirdették, ami nem volt igaz, így máshonnan rendeltem, 2 nap alatt kézhez kaptam VIDÉKRE.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13085) merqree válasza Ottó58 (#13084) üzenetére


merqree
őstag

Ne érts félre, nem kötekszem Veled.
Egyetlen egy helyen van elvileg raktáron, máshol semmit sem tudni az elérhetőségről.
Nekem fontos volt, hogy személyesen tudjam átvenni, így a Panashop volt az egyetlen opció.
Volt itt a fórumon egy srác, ő pl megírta, hogy Romániában már nem is lesz X920...

(#13086) Ottó58 válasza merqree (#13085) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én Pont-ra rendeltem, másnap már ott volt, de következő nap tudtam átvenni. Tehát én is személyesen vettem át, sőt, még ki is bontottam, mert csodálkoztak, hogy abban a kis csomagban mi az a drága valami, és így megnéztük.
A nagyobb shop-ok szinte úgy árulják, hogy a nagyker készletét veszik alapul, de vannak boltok, ahol valóban raktáron van, és ez a drágább.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13087) szraymy válasza merqree (#13085) üzenetére


szraymy
újonc

en voltam az, es igy igaz, az x920 mar nem lesz kaphato romaniaban, gondolom mashol sem, mert kifuto termek.
Nekem meg nem sikerult dontenem, hogy mit vegyek. Elvilag Marcius 20.-tol lesz kaphato a Sony fdr ax53, es lehet megvarom... Esteleg velemeny rola?

(#13088) merqree válasza szraymy (#13087) üzenetére


merqree
őstag

Bocsánat, hogy nem emlékeztem a nevedre.

(#13089) access_denied válasza Ottó58 (#13084) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem kötekedésképpen, de ahol nincs feltüntetve a raktárkészlet, ott inkább esélyes, hogy nincs, minthogy lenne. Tény, hogy abban a soproni üzletben még elérhető.

(#13090) merqree válasza merqree (#13073) üzenetére


merqree
őstag

Megérkeztek az akksik, most töltöm az egyiket, este otthon próba.

(#13091) Ottó58 válasza access_denied (#13089) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ez is bizonyítja, hogy nem a nagy BP-i Shop-okat kell keresni, más kisebb városban fellelhető raktárkészleten, igaz drágábban, de ha már ez kell, akkor tízzel többet kell kiadni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13092) merqree


merqree
őstag

Sziasztok!

Ahogy ígértem, referálok a megrendelt akkumlátorokról.

Tökéletesen működik a Panasonic X920-as kamerával, mutatja, hogy több,mint 5 óra a várható üzemidő.

Ugyebár ez 3300mAh-s akkumlátor, így elég nagy, a pár perces próba során nem zavart.

(#13093) Gyöször válasza merqree (#13092) üzenetére


Gyöször
senior tag

Faja. Én is nézegettem a sonyhoz mit kéne venni, ez így neked kb 24e huf-ba került? Én mondjuk ilyen nagyot nem akarok. És még most nem is aktuális, majd jövöre lesz pld rokonnak ballagása, addig elvagyok a kicsi gyárival.

Állvànyt milyet kellene venni?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13094) Ottó58 válasza Gyöször (#13093) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha jól emlékszem, neked PJ810 van. Alap akku mennyi időt ír ki?
Nekem a Sony CX250 alap akkuval 2és fél óránál tovább bírta, ha jól emlékszen 2óra40perc volt.
A panákhoz jóval nagyobb teljesítményű kell, mint a Sonyhoz ugyanannyi akkuidő eléréséhez.

A 920 akkuja még a felét sem bírja a Sonyénak.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13095) merqree válasza Gyöször (#13093) üzenetére


merqree
őstag

Igen, 24 körül jött ki az ára.
A gyárilag hozzá adott 12xxmAh-s akksi 1 óra pár percet bír.

(#13096) Ottó58 válasza merqree (#13095) üzenetére


Ottó58
senior tag

Most töltöttem föl, 1óra25perc az enyém. 1250mAh-s.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13097) flash-


flash-
veterán

egy fontos kérdésem lenne:

van a Panasonic HCV700 camcorder.
van rajta mikrofon bemenet.

ez azt jelenti, hogy ha külső mikrofont csatlakoztatok rá, akkor a felvett videót automatikusan a külső mikrofon által felvett hanggal rögzíti?ilyen egyszerű?
(akkor gondolom keverő kimenetét is rá lehet csatlakoztatni )

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13098) tecsu válasza flash- (#13097) üzenetére


tecsu
addikt

Valószínűleg igen.
De jobb minőséget kapsz, ha egy szoftverrel rakod rá a hangot minőségi ADC és keverés után, már ha elérhető számodra.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13099) Gyöször válasza Ottó58 (#13094) üzenetére


Gyöször
senior tag

Igen, PJ810.

Ez úgy van, hogy eleinte 1:45 körül írta az üzemidőt, mikor feltöltöttem teljesen, mostanában kerek 2:00 órát írogat. Ma valami 2:05öt jelzett ki mikor bekapcsoltam. Este felteszem töltőre világít valameddig a led, nemtom, majd reggel kihúzom. De csak akkor szoktam tölteni mikor már igencsak le van merülve. Pár percet ír vagy villog.
Ma videózgattunk vele gyerekeket, ahogy játszottak, néha bekapcsoltam mikor érdekes volt a téma, és felveszegettem vele ilyen fél-egy-másfél perces videókat ezekből 27db-ot, összesen 40perc 16mp. Közben sokszor ki be-kapcsoltam a kamerát, pld mikor etettünk, stb. Olyan 10x biztos ki lett kapcsolva.

Most ír 1:15 hátralévő üzemidőt az akksira. Zoomolgatva viszont nem nagyon volt. Mindent 50i 24Mbps avchd fullhd-ben vettem fel.

Még úgy nem volt téma, hogy bekapcsolom és veszek folyamatosan valamit, amíg le nem merül. A vége felé múltkor már villogott az akksi ikon a képernyő közepén, de még felvettem olyan 5 percet, majd meguntam és feltettem töltőre de akkor sem kapcsolt ki.

Tehát azért mondom, hogy én most nem veszek, mert teljesen elvagyunk az NP-FV50-el, alul japán feliratok vannak csak, amit el tudok olvasni az 980mAh, 8,4V. Ami utángyártott akksit tudnék venni az 6,8V legalábbis amit épp találtam. Jó lenne az? Jövőre lenne egy ballagás, oda necces lesz ez a gyári.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#13100) merqree


merqree
őstag

Egyelőre még mindig csak próbálgatom a kamerát, de kezdetektől fogva 1080/50p-re van állítva.
Valóban ez a legjobb minőséget adó felvételi mód ennél a kameránál (panasonic X920)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.