Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) pacorro válasza Zozzant (#599) üzenetére


pacorro
aktív tag

De ha szűkíted a szűrőméretet, és távolabb vannak a szűkítők az obi végétől, akkor nagyobb eséllyel lógnak bele a képbe.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#602) pacorro válasza philoxenia (#600) üzenetére


pacorro
aktív tag

Elvileg igen. Hasonlóan működnek a makróelőtétek is.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#603) Zozzant válasza pacorro (#601) üzenetére


Zozzant
addikt

és 596-on mit írtam?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#604) rumos14 válasza Zozzant (#593) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi a tippeket, válaszokat. 62-52-es átalakítót találtam több helyen is, csak utána vagyok meglőve. jó lenne nekem egy 55-ös középső szám is, bár az 52-nek meg van az az előnye, hogy az 50/1.7-es obim menete akkora, arra is jól jönne egy nagylátó, sőt. 35/1.7 az igen kellemes.

(#605) pacorro válasza Zozzant (#603) üzenetére


pacorro
aktív tag

Olyat, amit nem olvastam el. :B

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#606) philoxenia válasza rumos14 (#604) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 35/1,7 az a valódi 50/1,7.... /APS-C-n/ :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#607) Parci válasza Parci (#594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy dolgot elfogadok: aki aktívan tilt/shift obikat használ épületfotókhoz, aki folyamatosan nyitva lő a 85/1,2L vagy 135/2L üvegével, aki hivatásos sportfotós és kell neki az 500 vagy 600 VR, az bizony semmit sem tud és akar kezdeni a 4/3 rendszerrel.

az összes többi user viszont fórumos bölcsességek alapján, hiedelemből fikázza. mivel voltak pro oly vázaim és üvegeim, tudom, hogy mik az előnyök és hátrányok. továbbra is maximálisan igaz, hogy az emberek 99,x%-ának teljesen megfelelő lehet. nem azért, mert "elég egy lyukkamera is", hanem azért, mert semmivel sem rosszabb összességében, mint a többi rendszer. vannak előnyök és hátrányok.

még akkor is, ha ezt egy 18-200 vagy önmagát igényesebbnek képzelő 16-85 user képtelen felfogni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#608) #51736960


#51736960
törölt tag

hali,

tájkép és épület (külső/belső) fotózásra keresek cuccot 200.000 forint körül, és a következő megoldásra gondoltam:

gép: canon 1000d (90.000 forint)
objektiv: sigma 10-20 mm (130.000 forint)

az lenne a kérdésem, hogy ez a gép+objektiv páros mennyire dolgozik jól együtt, továbbá érdekelne, hogy érdemes-e más gyártókban is gondolkodnom, vagy ebben az árfekvésben ez a legjobb választás?

köszi

(#609) philoxenia válasza #51736960 (#608) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Váz + obi
Váz + obi

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#610) #51736960 válasza philoxenia (#609) üzenetére


#51736960
törölt tag

olympus e-520 (104.000 forint) + zuiko 9-18 mm (140.000 forint)
ez összesen 245.000, ami egy kicsit több az eredeti elképzelésnél.
amúgy mennyivel jobb ez a cucc, mint az általam választott canon+sigma kombó? ahogy nézem, a gép kábé ugyanaz a kategória (bár a fogása jobb), az obi zoomátfogása pedig egy kicsit kevésbé nagylátószögű, ami pedig nekem fontos lenne.

pentax 200d (100.000 forint) + pentax 16-45 mm (90.000 forint)
összesen 190.000, ami tök jó, még az általam választott konfignál is olcsóbb 30k-val.
viszont az obi széles látószögű állása csak 26mm, szemben a sigma 16mm-jével, ami azért jelentős különbség (35mm-es rendszerekre vonatkoztatva).
bár igaz, szép "tele" állása van az obinak, de ez nekem annyira nem fontos.

esetleg kifejthetnéd 2 mondatban, hogy miért javasoltad ezeket a konfigokat, esetleg jelentős minőségbeli különbségek vannak a canon+sigma-hoz képest? vagy ezek csak lehetséges alternatívák?

(#611) Clark_1


Clark_1
csendes tag

Egy rövid kérdés?
Melyik típusokhoz adott kit-obi/obik a legjobbak 140e HUF-ig. (pl. sorrend... :R )

(#612) johnjohn válasza Clark_1 (#611) üzenetére


johnjohn
addikt

Igazából amióta a Canon is felhozta a kitobit jobb minőségűre, szinte mind jól használható.
Az Olympus lencséje valamivel az átlag felett vannak, a Sony 18-70 kissé lágy,de rekeszelve az is jó lencse.Ha nem pixelvadászat a cél, mindegyikkel jól el lehet kezdeni fotózni.

(#613) Parci válasza #51736960 (#610) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha tényleg jó nagy látószög kell, akkor a 16 és a 24 mm között ég és föld a különbség. meg kéne nézned valahogy, hogy elég-e a 24 mm épületbelsőknél. tájképekhez kb. elég lesz, én 20 mm-nél lejjebb sosem akartam még menni tájfotóknál (pedig sokszor használom a nagylátót).

azt tippelem, h épületezéshez kelleni fog a még nagyobb látószög. így a pentax 16-45-öt kizárnám. tényleg, nincs sigma 10-20 pentaxra? ha van, veheted azt is a k200d mellé. ha nincs, akkor nem triviális a kérdés. arra is gondolj, hogy a canon 1,6x-os szorzójához képest a nikonnál csak 1,5x-ös van, ha tehát minden mm számít, akkor nikonra jobban jársz ugyanazzal a 10-20-as sigmával.

a 10-20 amúgy elég jó üveg. van torzítása, nem túl fényerős, de éles középen, és rekeszelve a sarkokban is. épületbelsőben kevés fény lesz, tehát egy vázba épített stabi nem ártana (de a legjobb az állvány), az viszont pentax, sony vagy olympus.

a 9-18 iszonyatosan jó optika, de "csak" ekv. 18 mm-ről indul. és el kell döntened, hogy tudsz-e együtt élni az e-520 keresőjével. leginkább fogdosd meg a vázakat és dönts az alapján. ha csak az obikat nézem, a 9-18-nak a legjobb minőségű a rajza, de a sigma 10-20 is egy nagyon korrekt üveg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#614) sowi válasza grabber (#579) üzenetére


sowi
őstag

40D body-t lattam 560 fontert a jessopsnal, voucher segitsegevel meg 5%ot le tudsz faragni belole

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#615) Dare2Live válasza #51736960 (#608) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tájkép és épület

ha enyire széleslátó a fontos akkor gondolj meg egy D40/D60 vázat, jó a canon 1000Dis de a Nikon 1.5*val van, és az az 1mm bezony sokat számít.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#616) philoxenia válasza Parci (#613) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van Pentaxra a Sigma 10-20...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#617) #51736960 válasza Parci (#613) üzenetére


#51736960
törölt tag

hát nem könnyű eldönteni, a belépőszinten elég sok kompromisszumot kell kötni.
amúgy legszivesebben az olympust venném, nagyon jó a fogása, és maga a gép is szimpatikus, de sajna ezt a 10-20-as sigmát mindenképpen szeretném, igy az olly kiesik.

Dare2Live: a d60-as drágább egy tizessel, és nincs benne auto exposure bracketing, pedig azt gyakran használom, szinte minden fotónál.

nagyon úgy néz ki, hogy az 1000d lesz, viszont eléggé elrettentőek a szerviztapasztalatok ezzel a márkával, úgyhogy egy imát majd el kell mondanom vásárlás előtt, nehogy kifogjak egy rossz példányt.

(#618) Parci válasza #51736960 (#617) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor a pentax k200d-n elgondolkodhatsz, mert ott még stabit is kapsz, és azért az sokat segít. meg amúgy is komolyabb váz az 1000d-nél. nem vagyok pentax fan :), de itt egyértelmű a döntés sztem. vagy szotyi alfa, ha arra is van ez a sigma.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#619) Dzsez_


Dzsez_
tag

Most, hogy a Youtubra már 1280-as széleset is föl lehet pakolni, valamit kellene vennem amivel készíthetem. Mit javasoltok. Természetesen nem videókamerára, hanem fényképezőgépre gondoltam.

http://szabadforum.com/

(#620) philoxenia válasza Dzsez_ (#619) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Legolcsóbban a Kodakokkal jössz ki ilyen méretű videóknál. Itt olvasgass és kérdezz esetleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#621) fischi


fischi
tag

Hát srácok, elindultam úgy, hogy nem döntöttem a pentax k200d dupla kit, és az olympus e520 dupla kit között, kipróbáltam mindkettőt, és az eladó közölte velem, hogy van még egy dupla kites e520-as 70-300 lencsével 144k-ért, így hirtelen felindulásból azt választottam. Remélem nem nyúltam mellé ezzel az obival. Árban minden más boltban legalább 25-tel többet fizethettem volna, amennyi pénzem pedig nem volt. AZ első benyomások azért pozitívak:)

(#622) Dare2Live válasza fischi (#621) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

zuiko lencsékkel nem igazán lehet mellényulni.....

használd egészséggel!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#623) Mercutio_ válasza #51736960 (#610) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobban jársz, ha megveszed külön a vázat, és veszel használtan 50 körül egy 16-45-öt hozzá, vagy keresel valakit aki K20D vázat akar venni és megbeszéled vele, hogy vegye 16-45-ös kitben, és te fizeted az obira jutó költséget (51ezer Ft)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#624) Parci válasza fischi (#621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az az obi nagyon jó, az e-520 stabijával ráadásul jól ki is használható. abszolút nem nyúltál mellé, mind a váz, mind az obi szuper. az e-520 fénymérése nagyon rendben van, a szenzor majdnem teljesen ugyanaz, mint az e-3-ban stb. használd egészséggel!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#625) sowi válasza fischi (#621) üzenetére


sowi
őstag

en is azt vettem volna a pentax helyett, bar nekem egy kicsit kenyelmetlen a fogasa, de csak mert lapat kezeim vannak :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#626) Dtomi válasza Parci (#594) üzenetére


Dtomi
őstag

Használtam e már komolyabb 4/3-od?? Mihez képest komoly? Voltak oly profi vázaid?? Használtál már 1D-t ?? vagy D2-őt?? Vagy ne adj' isten D3-at??? Volt már olyan riportmunkád ahol 10 jó képet kértek egy 5 perces eseményről?? HAsználtál már 400 f2,8-at?? Hogy lehet egyáltalán egy oly E-3 at profi gépnek mondani?? Kinek profi?? És mi teszi azzá? Mert ugye sok "profi" munkára mint te is leírtad alkalmatlan... Nincs több kérdésem.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#627) Parci válasza Dtomi (#626) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

d2h megteszi? egyébként ordít rólad, h vagy nem vagy pro fotós, vagy egyszerűen csak totál bunkó vagy. pro fotósoknak ugyanis ez csak egy eszköz, amivel vagy el tudják végezni a feladatot, vagy nem. és a feladatok zöme elvégezhető. egy részük meg nem.

megmutatod a munkáidat, ahol rendre ezt az "egy részüket" voltál kénytelen végezni? ahol kellett a tilt/shift? ahol kellett az 5 helyetti 8 fps? mert ha nem tudsz ilyet mutatni, akkor lehet, h nem itt kéne kőkeménynek lenned. ismétlem: a potenciális fogyasztók 99,99%-ának lényegtelen szempontokra hivatkozva rendszert temetni.

(de a legegyszerűbb, ha leírod, h te mire használod a géped, milyen obijaid vannak, illetve, hogy használtál-e már mondjuk egy e-3-as vázat pro vagy top pro zuiko obikkal. ebből kiderül minden és abbamarad a parttalan vita.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#628) Parci válasza Parci (#627) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jah, és h mitől pro váz az e-3 például? szigetelt váz, szigetelt, igen jó minőségű obikkal. estem már el vele, ahol egy sziklához vágtam, bekapcsolt állapotban - hibátlanul működött tovább. fotóztam vele órákon át ömlő esőben, hiba nélkül. fotóztam vele -15 fokban, hiba nélkül. lőttem vele és a rongyos 50-200 swd-vel másfél kilóméterről éles fotót delfinekről. a 12-60-nal 1-200 méterről éles fotót (kényszerből, mert nem volt időm obit cserélni) emberekről. a 12-60 olyan 14 és 35 mm között fixeket verő minőségen rajzol.

vajon mitől lehet pro ez a rendszer...? nem is tudom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#629) as_Rock


as_Rock
őstag

Egyszerűen eldönthető a kérdés:
Mutass profi fotósokat, akik Oly-t használnak:R

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#630) fischi


fischi
tag

Köszi a megerősítést mindenkinek :)
Tényleg jónak tűnik a nagy obi, élvezet vele fotózni, és a képek is jók. A gép maga sem rossz, van pár igen hasznos funkciója, és nagyon könnyen kezelhető. Most pár napig azt hiszem csak fényképezni fogok.. :U

(#631) sowi válasza as_Rock (#629) üzenetére


sowi
őstag

[link] ok jok lesznek?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#632) pacorro válasza as_Rock (#629) üzenetére


pacorro
aktív tag

Jó kérdés, hogy ki a profi. Mert a profi fotósoknak csak egy kis részét teszik ki a forma 1-en és focimeccseken villogó szakik (akiknek általában az ügynökség vagy a szerkesztőség biztosítja a felszerelést, és azzal dolgoznak, amit kapnak).
Én speciel ismerek Pentaxszal és Sonyval dolgozó profit is. Ráadásul Magyarországon, ami ugye fura hely, mert itt tényleg hajlamosok sokan azt hinni, hogy csak Canonnal tehetik meg.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#633) Dtomi válasza Parci (#627) üzenetére


Dtomi
őstag

Én egytelen szóval nem ordítottam magamról, hogy profi fotós vagyok... és eszközeim vannak, de ha az eszközzel nem tudom végezni a munkám akkor az alkalmatlan. Na most ha enniy kivétel van, hogy ide nem oda nem akkor az messze nem tökéletes felszerelés!!!! Direkt nem profit írtam. Egyébként, a legutolsó meló a cukorbetegség világnapjáról készült riport dokumentációmban kb 100 képet készítettem egy egy perces vérvételről a két géppel. És összesen 500 képet adtam le. 24-70 2,8-al kis mélységélességgel :B A Széna téri bankrablás pár lényeges percéről szintén 400 képet!
"fogyasztók 99,99%-ának lényegtelen szempontokra " te ezt most komolyan is gondolod?? Ezen a fórumon minimum nekem és casseidy-nek fontos a kis mélységélesség pl. hogy csak 1 dolgot említsek és minimum ketten még szeretnének komolyan a közeljövőben fullframe felé mozdulni ez 4!!! Szorozd ezt vissza akkor 10000-el... És ez csak a PH! fórum. Hogy a százalékokoknál maradjunk.
Szerencsére egyre ritkábban kell használnom a saját felszerelésem, azt meg had' ne írjam le mikkel fotózok, nagyképűség lenne, ráadásul nem is az enyém. De egyébként tavasztól APS-H fényerős fix (olcsó) obikkal mert fontos a kis mélységélesség, a gyors sorozat, az egész váz, és még sorolhatnám ;) Mindezt úgy írom, hogy igen jó rendszernek tartom az olyt ugyanakkor mostanra zsákutcának és hobby kategóriának a 4/3-os érzékelőt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#634) pacorro válasza Dtomi (#626) üzenetére


pacorro
aktív tag

Milyen profi munkára alkalmatlan az E-3 sportfotón kívül? (Egyébként arra is alkalmas, csak kényelmetlen.)
A legtöbb profi fotós egyébként nem is látott 400/2.8-at, lévén az egy eléggé speciális objektív, és lehet, hogy nagyon impresszíven néz ki, de nagyon kevés munkához használható.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#635) Dtomi válasza pacorro (#634) üzenetére


Dtomi
őstag

Olvass vissza már leírtam.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#636) Parci válasza Dtomi (#633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is szeretnék ff felé mozdulni, de ebből nem következik, h alkalmatlan volna a 4/3 arra, amire használnám (nem az). tehát őket vonjuk le. legyetek akkor ketten, akik egyszerűen képtelenek volnának megcsinálni a munkáitokat 4/3-dal. oké. ha tényleg 10e emberrel számolunk, akkor tévedtem, nem 99,99%, hanem csak 99,98%, akinek jó az oly.

de még ha csak 99% is, akkor is: tegyük már meg, h nem sütjük rá a zsákutca és komoly munkára alkalmatlan bélyegzőt, ezzel kvázi leszarozva az egészet a maradék potenciális 99,98% (vagy csak 99%) vásárló számára. nekik, nekem, szinte mindenkinek jó.

úgy is mondhatnám: oké, neked nem jó. mindenki másnak igen, úgyhogy a jelzőket fölösleges aggatnod a cuccra, mert befolyásolod vele a többi embert negatív irányba.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#637) Parci válasza Parci (#636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(ph fórumon közel 200e regisztrált tag van - segít esetleg a százalékokban)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#638) Dtomi válasza Parci (#636) üzenetére


Dtomi
őstag

Jó, de érted miről beszélek, leírtam még az elején, hogy hobbyra tökéletes. De sajnos ebben a fejlődési rendszerben 1 éves termékciklusokkal és ilyen olcsó teljes képkockás érzékelőkkel nem tudom (de sejtem mi lesz a sorsa) De ellenkezőleg ha az, hogy leírom a negatívumait befolyásolok valakit negatív irányba, az pont annyira igaz mint, hogy te a pozitívban. És ha te megvettél például egy másfél millás 300 as ZD obit és utána a mégtökéletesebb képminőség érdekében FF re szeretnél váltani mit csinálsz a teljes Oly rendszereddel??

Egyébként érdekes, mert én anno a kezdetek kezdetén két gép között gondolkodtam egyik a fuji pro3 a másik kodak SLR/n és akkor még a fullframe a köztudatban majdnem hogy csak filmen lézetett.

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#639) Parci válasza Dtomi (#638) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

természetesen nem vettem 300/2,8-as zuikót, nincs nekem se pénzem, se szükségem ilyesmire. csak annyit írtam, h a brutálisan jó üvegek és a sok tekintetben jó váz mellett azért elég sok igényt kielégít a 4/3, és azért ez nem csak hobbi szint.

de zárjuk le a vitát, kibeszéltük eléggé. ami az érzékelőket illeti, meglátjuk, mit hoz a jövő. én is féltem az oly-t, de nem azért, mert technológiailag nem elég jók (sztem elég jók), hanem mert a piaci igényeket a két (most már lassan három) nagy diktálja. akkor is, ha azok nem feltétlen reálisak.

eljön az idő, amikor lehetne iso 25600 és 13 fé dinamika mellett egy tökéletes, mondjuk 10 mp-es 4/3-os szenzort gyártani. az emberek 99,99%-ának :D ez elég is lenne. nyilván addigra még itt a fórumon is úgy fogja mindenki gondolni, hogy ff nélkül nincs élet, a ff kisimítja a ráncokat, a ff a szent grál stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#640) Dtomi válasza Parci (#639) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem messze volt a vitától, és elég értelmes dolgok hangzottak el pro/contra oldalról is. Ebből tényleg bőven el lehet dönteni kinek mi.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#641) as_Rock válasza Parci (#637) üzenetére


as_Rock
őstag

És a Ph-s userek hány %-a (fél)profi fotós? :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#642) pacorro válasza Dtomi (#635) üzenetére


pacorro
aktív tag

Olvass vissza már leírtam.

Éppen azért kérdeztem, mert olvastam, amit írtál, és nem értettem vele egyet.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#643) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

ígéretes dolognak tűnik:

csak nem meglepő módon ide mutat :DDD :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#644) Dzsez_ válasza philoxenia (#620) üzenetére


Dzsez_
tag

Köszi, látom.

http://szabadforum.com/

(#645) galóca18 válasza Dare2Live (#545) üzenetére


galóca18
tag

Hááát igen, közben én is rájöttem erre-arra. :B

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#646) galóca18 válasza Szten Márs (#544) üzenetére


galóca18
tag

Szia!
Köszönöm szépen a kedves választ! :) Nagyon jó a link is, alaposan átolvastam, és rájöttem, mi volt az a fogalomzavar, ami ebbe a topikba hozott. Kiderült, hogy nem minden "igazi" fényképező kinézetű gép rendelkezik cserélhető objektívvel. Amire én gondoltam, a jelek szerint bridge gép. Jól értettem, hogy azt az automata gépet nevezzük így, ami rendelkezik manuális beállítási lehetőségekkel?

Az elmúlt pár napban keresgéltem a neten gépeket, gondolatban már 60-ezer körül járok, ahogyan az lenni szokott. :D Nálam az a +10-15 % még egyszer sem jött össze... Rengeteg gépet találtam, szeretném szűkíteni a kört, ezért légyszíves segíts, milyen márkákat érdemes kerülni, illetve melyik nagyon jó ebben a kategóriában? Esetleg mire érdemes még figyelni? Találtam olyan gépet is, amiben nagylátószögű obi is van, de 1 cm-ről lehet vele makrózni is (azt nem nagylátószöggel). Ez igaz lehet? Mert nagyon jól hangzik. Viszont a Fujit nem nevezte még senki sem csúcsminőségnek. Ami csúnya képet készít vagy magától szétesik, olyan nem kell, akkor még inkább gyűjtögetek tavaszig.

Mégegyszer röviden, ami fontos:
* csak új gép jöhet szóba
* makró 1 cm-ről
* minél több manuális beállítási lehetőség
* (esetleg nagylátószög tájképekhez, magasabb épületekhez)

Hol nézhetem meg, hogy a használt Olympus FE-120 (6 MPixel) mennyit ér? A nyáron néztem a neten, de nem találtam egy darabot sem.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#647) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Most vettem csak észre, hogy a Fotótrend kizárólag a digitális képalkotással foglalkozik... :((( Pedig szívesen értekeznék még egy darabig a filmes dolgokról.
Igazából szeretnék váltani hamarosan dSLR-re, meg nem is. És ezért is írtam ide. Győzzetek meg, hogy érdemes. :) Bár, ez biztos hülyeség...
A mostani Canon 3000N + alapobjektív + Tamron 70-300 "macro" triót mindenképp cserélni fogom, kérdés, hogy mire. Gondolom, ezekhez képest már egy Oly E-520/Pentax K200D/Nikon D60/Canon 450D is hatalmas ugrás lenne, valami kétobjektíves szettben. Plusz valami nagyon jó makró obi is kellene, elsősorban "makrózom" (egyelőre szigorúan idézőjelben), növényeket, madarakat fotózom. Nincs szükségem ultranagy látószögre, hatalmas, fényerős telékre, portréobjektívekre, tilt-shift obikra és egyéb spéci cuccokra. Ezek alapján melyik irányba (márka felé) mozduljak el? A gép ára álljon meg kb. 150K-ban, egyelőre bőven elég lesz az is, plusz ugye ehhez még kell két alap zoom. Stabilizátorra szükségem lenne (bár még sosem használtam stabilizátoros obit/gépet), szép rajzolatra szintén. Ez főleg a később beszerzendő makró objektívra vonatkozik. Egy jó rendszervakura is szükségem lesz, családi, baráti összejövetelek fotózásához, derítéshez. Most egy 420EX-em van, ez elég hálás jószág, ha Canonnál maradnék, talán nem is kéne cserélnem.
Vajon ilyen rendszerre meg tudnám közelíteni egy jó objektív + valami Fujichrome diafilm színeit, finom szemcsézettségét?
Egyelőre ennyi jutott eszembe. :) Aki végigolvasta, annak gratulálok, aki érti is, hogy mit szeretnék, az előtt pedig le a kalappal. :R

(#648) Dare2Live válasza ígyvanferi (#647) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Thufirhawat jutott rólad eszembe.
Nagyon ajánlom olvasd el az "önéletrajzát" [link]
Aztán pedig nézd meg a képeit/makroit.
Meg vagy elégedve a makro képei "szemcsézettségével, a makro obija rajzával, a szinekkel"?
Igen?
Ha nem mivel nem?
Kiváncsian várom a válaszokat.

Én a helyedben:
-Első körben:
1000% nem vennék 450Dt. És 100% nem vennék 30Dt. Hanem nem szütyögnék és megvennék egy új 40Dt 188ezer forintért. [link] Karácsonyra otthon is van, lehet vele próbálkozni a karácsonyfa mellett.
btw mivel a 420EXet nem kell elcserélned meg is van az a +38ezer forint + ami ehez kell.

Ott tartunk, hogy van egy 40Dnk. Obit egyelőre nem néznék rá hanem hazahoznám a boltból és kipróbálnám a 2db régi obiddal, megnézném milyen a rajzolata az "alapobinak" meg a tamronnak. Nem kizárt, sött valószínű, hogy 18*13as nyomatig vagy 1920*1200as monitorfelbontásnál nagy sírás nem lenne a rajzolattal, ha pedig vmelyikkel mégis máris tudod mit kell venned. Persze ha plakátokat szoktál nyomtatni vagy 30"os a monitorod akkor azonnal ki fog tünni, hogy ezek az obik nem tökéletesek, de ez nem jellemző.
Ez lenne a kezdés az első kör.

-Második körben:
Megnézném, melyik obira van a legnagyobb szükségem és vennék egy olyat. Mivel ez 90% a makroobi lesz átnéznék pár makros honlapot, hogy mivel dolgoznak.

-Harmadik kör:
A két alapobi cseréje. Ha vmelyikkel meg vagy elégedve akkor azt nem is kell lecserélni.

Én így csinálnám és tudom nem járnék rosszul. Persze én nem vagyok te.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#649) madgie válasza Dare2Live (#648) üzenetére


madgie
titán

Makróobik terén nem nagyon nyúlhat mellé a kolléga, szinte minden mostani makróobi kitűnő rajzzal bír. Viszont neki kell tudni, mekkora munkatáv a kényelmes, szinte bele akarja-e nyomni a céltárgyba a cuccot (pár centi az első frontlencsétől), vagy jó hosszú gyutávú objektívvel inkább messziről becserkészni az "áldozatot". Szinte mindenki azt hiszi, hogy az utóbbi az egyetlen üdvözítő megoldás, pedig dehogy. Csak egy példa: rövidebb gyutávú makrózásnál egyszerűen tud deríteni a meglévő rendszervakujával, akár mezei fehérlap is megteszi a vakufejre rögzítve. Míg hosszabb gyutávú cuccnál ez már nem lesz az igazi...

No leírom a két (anyagi) végletet is. Vagy vesz egy jó makróbit, amiről fentebb regélek (minőségileg amúgy most a Sigma 70/2.8 a brutál-metál-über cucc), vagy rácsattint majd egy telekitre egy Raynox DCR-250-et. Ezzel is lehet dolgozni, kicsit talán macerásabb és kevésbé jó minőséget ad, de ne feledjük, egy makróobjektív cca. százezres tétel, a Raynox előtét meg 11 ezer forint körül megvan.

(#650) priusz válasza galóca18 (#646) üzenetére


priusz
aktív tag

Szia! Szerintem a kérdésed tedd át ebbe a topikba:[link] mert oda tartozik.
Azért próbálok segíteni is itt egy cikk amit érdemes elolvasni: [link]
Illetve a gépről amit linkeltél itt van egy teszt: Fototv
Bár új gépet írtál én meggondolnám egy használt garanciális gép vásárlását is. pl:Fujis6500fd Kiválló tanulógép. Jobb mint a forgalomba lévő ultrazoomok zöme, legalábis a te általad felvázolt anyagi korlátokkal.
Üdv

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.