Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ballington


ballington
addikt

na azt hiszem maradok a kompaktnál, vagy várok egy kicsit, míg olcsóbb lesz

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#702) philoxenia válasza ballington (#701) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt nézted?Ezt? Ez is jó ár...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#703) Wolfy_ válasza ballington (#701) üzenetére


Wolfy_
tag

Nikon D40-et is talalni ujonan alapobjektivvel 80-90 korul (ha a hasznalt gepektol odzkodsz), gondold meg!
Persze ha az ar az elsodleges, akkor vilagos a dolog, csak az elso hozzaszolasbol nem ez jott le. :)

[ Szerkesztve ]

(#704) Drótszamár válasza grabber (#697) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem. A felolvasztás óta minden tökéletesen működik rajta.

Egyedül az akkuk nem szerették a hideget, és 0,8-0,9v-ot mértem rajtuk. De felmelegedés után hozták a szokásos 1,1-1,2-őt (lemerülve).

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#705) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali

az normális, ha a 40D-m keresője nem ilyen, hanem a felső éle inkább egy fekete színátmenetnek tűnik? így

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#706) BiriBum válasza sanyixXx (#705) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha felcsapod a tükröt és visszaereszted ugyanilyen marad? Olyan, mintha el lenne mozdulva a tükör, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#707) rumos14 válasza ballington (#695) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem tudom, melyik ultrazoom kerül 150k-ba, de annak sem lesz jobb a képe mint egy 80-90k-snak, csak esetleg újabb, több mpixel meg tud HD videót meg egyebek, amik nem a kép minőséségét javítják.
a legolcsóbb, vázba épített képstabival rendelkező DSLR a Sony A200, nem arról van szó, hogy ezt ajánlanám bármi más helyett, csak fel szerettem volna gívni a figyelmed erre.

philoxenia, az a 110k-s E520-hoz adott kitobi elég gyengusz, ugye, úgy értem, érdemes inkább a 14-42-es kitet venni?

(#708) sanyixXx válasza BiriBum (#706) üzenetére


sanyixXx
senior tag

mindig ilyen :( tükörfelcsapás után is.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#709) 1501N


1501N
tag

Helló!
Analóg canon 300-as gép objektívei használhatóak 400d-vel?
Elvileg mindkettő "EF"-es..

Köszi, üdv.

(#710) Degeczi válasza 1501N (#709) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze
csak a látószög lesz szűkebb: olyan, mintha 1.6x fókusztávú obit használnál a filmes vázon

vagyis egy nagylátóra jó eséllyel szükséged lesz, mert az a tartomány így elmegy

[ Szerkesztve ]

(#711) 1501N válasza Degeczi (#710) üzenetére


1501N
tag

Köszi! :R

igen, nagylátószögű... ebbe jó az oly 14-45-ös alap obija... canonra eddig elég horribilis árakon láttam csak.
18-55-ösök mennyire jók?
Jó lenne egy 10-20-as, de eddig csak sigma-ba láttam, és még úgyis annyi mint egy gép.

(#712) ballington


ballington
addikt

hát ha dslr-re esne a választásom, akkor a d40 és e-420 valszeg kiesne, mert nincs bene képstabi.
maradna a sony A200, pentax K-m, canon-ból nemtom milyenek vannak, oly-ból az e-520 már túl drága.
használtak esetleg? nagyon régi fajtát viszont nem akarok megint, max 2 éves

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#713) pacorro válasza ballington (#712) üzenetére


pacorro
aktív tag

használtak esetleg?

Pl. egy Alpha 100? :)
Az Alpha 200-nál jobb gép, sokkal kevésbé műanyag, és még marad pénzed objektívre is.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#714) Degeczi válasza 1501N (#711) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mivel az Olynál 2 ez a tényező, a 14-45 ott olyan látószöget ad, mint filmesen egy 28-90 = a 18-55 tehát Canonon kb ugyanezt a tartományt adja!

Canonról nincs tapasztalatom, de azt tudom, h a 18-55 régebbi változatát nagyon szidták mindenfelé, valszeg joggal
állítólag a mostani, képstabilizátoros verziója már sokkal különb, így azt érdemes megnézni

a Sigma 10-20 nem rossz, de az már más kategória: az szuper-nagylátó

(#715) Wolfy_ válasza ballington (#712) üzenetére


Wolfy_
tag

Ezen a kepstabilizator dolgon gondolkoztam en is amikor gepet vettem (bar en inkabb a kepstabilizatoros objektiven). Aztan arra jutottam, hogy hiaba van nekem kepstabilizatorom, ha a tema mozog valamennyire (pl. embereket fotozol) akkor az ugyis bemozdul akkor amikor mar csak a kepstabilizator mentene meg a dolgot. Ha meg nem ilyet akarok fenykepezni, akkor viszek magammal allvanyt. Ugyhogy arra jutotam, hogy nem letkerdes es lemondtam rola.

De ha valamit rosszul gondoltam volna, akkor javitsatok ki! :)

(#716) johnjohn válasza ballington (#712) üzenetére


johnjohn
addikt

Pacorro # 713-as tippje megfontolandó, az egy nagyon jó gép.! :K

(#717) sanyixXx válasza sanyixXx (#705) üzenetére


sanyixXx
senior tag

valaki?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#718) madgie válasza sanyixXx (#717) üzenetére


madgie
titán

Amit látsz, az a szivacs, ami a tükör csapódását csillapítja. Időnként engem is zavar, de nem szívesen piszkálnám meg, elég sok sérülékeny dolog van körülötte (pl. mattüveg)

(#719) sanyixXx válasza madgie (#718) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ezek szerint rendben van, hogy az nem éles vonal. akkor megnyugodtam:) köszi!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#720) ballington


ballington
addikt

találtam egy ilyet
szerintetek?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#721) ballington válasza ballington (#720) üzenetére


ballington
addikt

ohh shit, lejárt az időlimit
szal ennek milyen a két obija?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#722) johnjohn válasza ballington (#721) üzenetére


johnjohn
addikt

Két teljesen használható alapobjektív, kissé lágy képek, de ha rekeszeled f 6- f 8 körül már jó.Sony tesztek.
Jó gép jó áron.

(#723) rumos14 válasza ballington (#721) üzenetére


rumos14
nagyúr

árban nem rossz, de nem is világverő. A100 vázat elég olcsón láttam már, kitobi reális piaci értéke 10k, a 75-300-as tele kit obi pedig sztem 200 felett úgyis elég gyengusz, jobban jársz az 55-200-as telével.
John, a kitobit igaz hogy alig használtam, de amikor csináltam "obiösszehasonlítást", 50mm-en f8-on egy fokkal sem volt jobb mint f5,6-on. a régi jó Minolta obinál színekben láthatóan gyengébb, részletességben csak 100%-on nézve látszik különbség (a Minolta obinak a lerekeszelés viszont nagyon jól jött).

(#724) johnjohn válasza rumos14 (#723) üzenetére


johnjohn
addikt

Lehet, Én A 100 vázzal próbáltam, talán ott még más volt az érzékelő, és a fókuszrendszer.
Nekem a kitobi is jól dolgozott.

(#725) Kraptor


Kraptor
őstag

Sziasztok 150-200e között melyik gépet (csak váz) érdemes venni? Én még a Canon EOS 300D-nél maradtam le.:)

(#726) philoxenia válasza Kraptor (#725) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van Canon cuccod?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#727) Kraptor válasza philoxenia (#726) üzenetére


Kraptor
őstag

Van de az elég gyenge Canon Powershot IS2. De objektívek, aksik nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#728) philoxenia válasza Kraptor (#727) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Obikra gondoltam. Esetleg vakura. :)
Ez még éppen belefér a keretbe.Ez most nagyon jó ár. Itt még obival együtt is belefér.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#729) Kraptor válasza philoxenia (#728) üzenetére


Kraptor
őstag

Köszi.

(#730) ballington


ballington
addikt

na találtam más aprókat is, szeretném ha a szakértők ránéznének, és leírnák mi a véleményük az árról és az obikról:
Sony A200
Sony A200
Sony A100
Pentax K100d Super (itt vajon benne van az obi az árban, vagy csak a váz?)
Canon EOS-400D
Canon EOS-400D ezekhez se ír hogy van-e hozzá obi
Canon EOS-450D
illetve nem ide tartozik, csak találtam: Canon S5 IS

és hogy ár/érték arányt nézve melyiket ajánlanátok

előre is thx

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#731) 1501N válasza Degeczi (#714) üzenetére


1501N
tag

Milyen más nagylátószögűt lehet még kapni?

(#732) pacorro válasza ballington (#730) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az Alpha 100 + 70-210/4 beercan kombináció ennyiért ajándék (ha még megvan neki). 400D-t én biztos nem vennék, pláne nem ilyen áron...

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#733) Cassidey válasza Kraptor (#725) üzenetére


Cassidey
senior tag

szerintem 40D-t. vagy d90-et, amelyik szimpatikusabb,

(#734) Szten Márs válasza ballington (#730) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahol nincs kiírva, hogy van hozzá objektív, ott valószínűleg nincs. EOS 400D-t én sem vennék már. Az A100 a 70-210-el tényleg nem lenne rossz - de ugye az az obi feláras, de még úgy is. Viszont az A100 kategóriájának legzajosabb DSLR-je volt. Ez persze nem jelent sokat ha ISO400-ig bezárólag használod csak, vagy 99%-ban, de ha fontos számodra a magas érzékenység zajszintje, akkor nem az a legmegfelelőbb gép.
Az A200 számomra igen szimpatikus gép, egyedül az anyagok minőségérzete, amiből felépül a gép az, ami visszahúzza, számomra legalábbis - tapizd meg, nézd meg neked milyen. Egyébként az első szett 89-ért rögtön szzimpatikus :K Bár vedd hozzá, hogy a 18-70-el újonnan is ekkörül van árban az A200. Ja és a Sonykban ugye van vázba épített képstabi is :K

Az EOS 450D nem rossz váz, sőt. A 18-55 kitobi amit hozzá adnak (az IS nélküli) viszont legendásan gyenge.

(#735) madgie válasza Szten Márs (#734) üzenetére


madgie
titán

A100-at nagyon olcsón kéne mérni, hogy megérje. Valóban annak a generációnak az egyik legzajosabb váza. ráadásul az a 10MP-es Sony CCD elég khm... ótvar képet ad akár egy mezei Canon 1000D-hez (vagy akár 400D-hez) képest, és nemcsak ISO 800 felett értem ezt.

(#736) Szten Márs válasza madgie (#735) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem alacsonyabb érzékenységen nincs semmiféle különösebb baja annak a szenzornak, de tény, hogy úgy generel sem zajbajnok, az A100-ban pedig pláne nem az.

(#737) pacorro válasza madgie (#735) üzenetére


pacorro
aktív tag

Szerintem a 10 MP-es Sony CCD-s gépek közül talán az Alpha 100 képe a legszebb. Kiváló, részletes képet ad, JOBBAT, mint a 400D (persze, zajosabbat, de felejtsük már el ezt a zajtalanság mindenekfelett dogmát). Építésre és kezelhetőségre pedig ég és föld a két gép, és nem a Canon javára. Használtam mind a kettőt (a Canon szerencsére csak kölcsöngépként volt nálam).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#738) pacorro válasza Szten Márs (#734) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az Alpha 200-at eléggé lebutították a 100-ashoz képest. Igaz, hogy nagyon jó árban van újonnan is.

Szerkesztés: töröltem az aláírásomat, hogy senki ne higgye, csak azért dicsérem az Alpha 100-at. Tényleg jó gép, én is meglepődtem, hogy mennyire az.

[ Szerkesztve ]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#739) johnjohn válasza pacorro (#737) üzenetére


johnjohn
addikt

Aláírom amit írtál, ha visszanézem az A 100-fotóit,amiket nyaraláson lőttem vele anno,hibátlanok a képek,pedig jpeg-ben lett lőve mind.Ha akkoriban gazdagabb lett volna hozzá az obipark, nem váltottam volna Nikon-ra.

(#740) madgie válasza pacorro (#737) üzenetére


madgie
titán

És rawban lőttél mindkettővel, vagy csak a Sony/Minolta jobb jpg motorja miatt hiszed azt, hogy jobb az A100?

(zajtalanság dogma meg nem jellemző rám, nem használok külső zajszűrést az ISO 1600-as koncertképeimnél sem...)

(#741) madgie válasza johnjohn (#739) üzenetére


madgie
titán

Erről beszélek :)

A Sony-nak jobb szokott lenni az out_of_camera jpg.je, mint a Canonnak és a Nikonnak (főleg a Nikonnak). Nem mellesleg az A100-ban elég vékonyka az AA szűrő, amitől elég élesnek tűnik a monitoron a kép... személy szerint monnyuk én nem szeretem az átlapolási hibákkal teli képet, de kétségtelen, hogy a júzerek nagy része a "lemászik a monitorról" élességű képeket szereti, akár a hamis információk kárára is.

(#742) pacorro válasza madgie (#740) üzenetére


pacorro
aktív tag

Persze, néztem raw-t mind a kettőből (az Alpha 100-nak szerintem nem olyan nagyon jó a jpg motorja, legalábbis a 7D-énél és az A900-énál biztosan rosszabb), nekem a Sony képei részletesebbnek tűntek, és jobban is tetszettek. Építésre és kezelhetőségre pedig nagyon nagy különbség van a két gép között. Lehet, hogy a 400D kevésbé zajos, mint az Alpha 100, de sokkal gyengébb váz, szinte minden más szempontból (mondjuk érthető, mert eleve más kategóriába pozicionálták a két gépet).

A zajtalanság dogmát arra értettem, hogy a legtöbb felhasználó számára ez a paraméter nem annyira fontos (mert nem fotózik magas érzékenység mellett és/vagy nem készít nagy nagyításokat), viszont nagyon jó marketingadat.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#743) ballington


ballington
addikt

ahogy nézem eléggé megoszlik az emberek véleménye az A100-ról

a FŐ KÉRDÉS AZ, hogy érdemes-e használt gépet vennem mint kezdő, de lelkes fotósként

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#744) norcsi1120


norcsi1120
csendes tag

Hello!!
Fuji Finepix S 3 Pro Véleményeket kérnék .Ha van köztetek olyan aki használ (ált) meg osztaná tapasztalatait meg köszöném..és keresek kezelési kézi könyvet is magyar nyelven

(#745) Szten Márs válasza ballington (#743) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akár érdemes islehet. De úgy látom neked 100ezer HUF az árhatár, ezen határon belül már többféle modell közül válogathatsz újonnan is.

Sony A200 + 18-70: relative nagy kereső, anyagminőségét leszámítva teljesen korrekt gép, vázba épített képstabival
Nikon D40 + 18-55: Korrekt kezdőgép, árához mért tudással. Semmi extra. Képstabid nem lesz ezzel a kezdőszettel.
Pentax K200D + 18-55 - legnagyobb kereső, fémbelső a szokásos műanyag helyett, vázba épített képstabilizátor. Igaz kicsit túllóg az árhatáron
Olympus E-420 + 14-42: szintén vázba épített képstabi, de az előzőekkel ellentétben itt liveview is van. Ellenben igen rosszul fogható váz - szerintem és sajnos elég kicsi keresője van.
Canon EOS 1000D + 18-55 IS: A Canon második 18-55-ös kitobija, és az elsővel ellentétben ez igen jó objektív hírében áll - kitobi posztjához képest persze. Az objektívben van képstabilizátor, így a kezdőszettel lesz képstabid, de további objektívekkel csak akkor, ha azokból is stabisat veszel. Pár ezressel ez is túllóg az áron. A második legkisebb keresője a felsorolásból neki van, viszont liveview-et is kínál mellé.

(#746) ballington válasza Szten Márs (#745) üzenetére


ballington
addikt

tudtommal az E-420-ban nincs képstabi, hanem csak az E-520-ba rakták bele

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#747) Szten Márs válasza ballington (#746) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hopp, valóban, sorry. :B
De akkor képben vagy ;)

(#748) ballington válasza Szten Márs (#747) üzenetére


ballington
addikt

azért annyira nem..mert ha képben lennék, akkor nem nyaggatnálak titeket

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#749) pacorro válasza ballington (#743) üzenetére


pacorro
aktív tag

"a FŐ KÉRDÉS AZ, hogy érdemes-e használt gépet vennem mint kezdő, de lelkes fotósként"

Ez géptől is függ.
Ha nagyon olcsón megkapsz egy vázat újonnan, akkor érdemes lehet a garancia miatt.
Viszont a használt még olcsóbb, ha voltak hibái, akkor valószínűleg előjöttek már a gazdájánál, és ha eladod, akkor kevesebbet buksz rajta.

[ Szerkesztve ]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#750) Wolfy_ válasza pacorro (#749) üzenetére


Wolfy_
tag

Amugy ez alkat kerdese is. En pl sokkal jobban szeretem az uj cuccok szagat, tapintasat, ugyhogy ha van lehetoseg akkor inkabb ilyenekkel probalkozom, valahogy nekem nagyobb elmenyt nyujtanak.
Persze mindent valoszinuleg nem fogok igy venni, a penz azert nagy ur. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.