Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) pacorro válasza ballington (#748) üzenetére


pacorro
aktív tag

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy bemész egy nagyobb fotósboltba, és egymás után végigpróbálod a szóba jöhető gépeket. Látni fogod, hogy melyik mennyire kényelmes, mennyire jó/rossz anyagokból építették, könnyű-e a használata, logikus-e a menüje. Valószínűleg ki fogod tudni választani a legszimpatikusabbat, és valószínűleg akkor is jársz a legjobban, ha azt veszed meg.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#752) pacorro válasza Wolfy_ (#750) üzenetére


pacorro
aktív tag

Meg cucc kérdése is. :)
Objektívet pl. nagyon nem érdemes újonnan venni.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#753) rumos14 válasza madgie (#741) üzenetére


rumos14
nagyúr

én Sony A300-at használok. ha csak a jpeg képek alapján ítélném meg a gépet (jó kis nyelvtörő), nem lennék elégedet vele. egy raw-ból készített konverzió, főleg ha az ember állítgat is, lényegesen jobb eredményt ad. ha egy jpeg képnél kontrasztot, EV-t emelek, sokkal kisebb a mozgástér, amelyen belül látható minőségvesztés nélkül állítgathatok.
elnézve egy A100-féle jpeg képet [link], azért ez sem a részletgazdagság csúcsa (tudom, kitobi).

(#754) rumos14 válasza ballington (#743) üzenetére


rumos14
nagyúr

amire én szeretek lecsapni, azok az alighasznált cuccok, most is láttam olyat, hogy karácsonyra kapott A200, pár expo-val, új ár alatt persze. nyilván érdemes körültekintőnek lenni, de ezek jó vételek tudnak lenni.
ha gari van, nagy gond nem lehet, és legalább vki már próbálta a cuccot, lehet tudni, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#755) madgie válasza rumos14 (#753) üzenetére


madgie
titán

Oda írtam kiemelve, hogy out_of_camera JPG. Szerinted miért? Láttál már +5-ös sharpening-re húzott Canon JPG-et? Láttál már nagyon tutin kinéző, de pont ezért kicsit dinamikahiányos Nikon JPG-et? Erről beszélek, raw kioktatást meg nem kérek, 2005 óta szinte csak rawba lövök, nagyon jól tudom, mi az előnye.

Szerk: bocs az ingerültségért, ma valamiért nehezen tolerálom, ha nem értik a mondandómat :D

[ Szerkesztve ]

(#756) Zebu válasza rumos14 (#753) üzenetére


Zebu
addikt

Gratula a nyelvtörőhöz, nagyon jóóó! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#757) rumos14 válasza madgie (#755) üzenetére


rumos14
nagyúr

huh. elszámoltam 10-ig, lépjünk tovább. illetve csak annyi, hogy a leírtak nem csak neked szólnak, fórumon vagyunk ugyebár, ahol te ráadásul házigazda vagy. sebaj.
megerősítem, számomra a Sony out of camera jpeg-e default-on gyengébbnek tűnnek, pl. [link], [link]. tudom, az obin legalább annyi múlik mint magán a vázon, meg corner sharpness, meg ezek csak tesztoldalak, de megint leírom, az A300-am jpeg képei nem az igaziak.

(#758) ballington


ballington
addikt

egyre biztosabb vagyok abban, hogy egy A200-as gép lesz az áldozat.
van 1 használt: SONY A200 DT18-70m +UV, garanciális,LCD fóliázva ,dobozában, CD-vel ,kábelekkel .
~4e expó.
-Tamron AF 80-210 mm f4.5-5.6 napellenzővel
-512mb CF kártya
-Fotós táska1DSLR -nek
85e.ft

milyenek ezek az obik? na és milyen fajta obik csatlakoztathatók a sony gépekre?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#759) ballington


ballington
addikt

illetve még van egy ilyen is:
[I]Belépő szint felett álló DSLR fényképezőgép. Kezdő szettnek több mint tökéletes!

Pentax K200D tükörreflexes fényk. gép: 10 Mpixel, képstabilizátor, csepp és porálló masszív váz, 100 000 expozíciós zárszerkezet, felső állapotkijelző, sok manuális funkció, megkímélt, újszerű. Fél éves, Bp-n vásárolt, 8300 expó.

Pentax 18-55 mm kit objektívvel (+napell.) + gyári tartozékok, doboz + ajándékba adok egy 1 GB SD kártyát is!

Minden kiváló, újszerű állapotú, karc, por, gomba mentes. 2009 júl 7-ig mo-i GARANCIA![/I]

bár a sony azért teccene, mert abban az árban van már egy tele zoomos obi is.

szerintetek?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#760) Szten Márs válasza ballington (#759) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A legjobb módszer, ha bemész egy boltba, ahol meg tudod tapizni a K200D-t és az A200-at is, belenézni a keresőjébe, megfodosni, esetleg párat lőni vele, egyből egyértelműbb lesz a helyzet. Ez talán a legfontosabb dolog gépvásárlásnál - rengeteget fog segíteni :K

(#761) ballington válasza Szten Márs (#760) üzenetére


ballington
addikt

ezt fogom csinálni holnap, bemegyek veszprémbe és megnézem...sony-ra jó esélyt látok, hogy megfoghatom, pentax-ra már kisebbet

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#762) biomassza


biomassza
csendes tag

Ma megjött az Alpha 300-am - egyelőre szerelmes vagyok a bridge után... :DD Apropó: mennyit érhet mostanság egy fuji 9600?

(#763) Az-X


Az-X
őstag

Hölgyek, Urak! Múlt esztendőnk utolsó napja óta egy Fuji S5 Pro-t koptatok. Egy másik topikban merültek fel kérdések a vázzal kapcsolatban, de az elburjánzó offolás miatt inkább átköltözünk ide :) Tehát ha valakinek lenne kérdése még tegye fel bátran :)

:)

(#764) Szten Márs válasza Az-X (#763) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen igen :D
Szóval miért is beszéltek le a Sony A700-ról? :F

Amikor a Fuji S5 pro felmerül valahol általában az jön rá, hogy fúúú, nagyon lassú, főleg a képek mentése, életlenek a képei, meg zajos is - ezekből mennyit tapasztalsz?

(#765) rumos14 válasza Szten Márs (#764) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez melyik Nikon-nak is az ikerpárja? kiszállt azóta a Fuji a DSLR piacról?

(#766) madgie válasza Szten Márs (#764) üzenetére


madgie
titán

Az A700 nagyon tuti gép lett, mióta a v4-es firmware-rel jó lett magasabb érzékenységnél is. A mostani árán már egész jó vétel, engem talán csak a Live View hiánya riasztana el tőle.

(#767) rumos14 válasza madgie (#766) üzenetére


rumos14
nagyúr

jaja. talán olvastad te is az .nd.x fórumán hogy vki Angliából rendelt egyet, a béka feneke alatti font árfolyam miatt iszonyat olcsón, ilyen 130-140k átszámítva asszem.
szerk: az előző hsz-emben feltett első kérdésre megtaláltam a választ.

[ Szerkesztve ]

(#768) Szten Márs válasza rumos14 (#765) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A D200-nak. Tudtommal kiszállt.

madgie:
Jaja, tökéletesen egyetértek. Épp ezért vagyok kiváncsi, hogy Az-X kollegát mégis miért beszélték le az A700-ról, mert eredetileg azt akart venni...

(#769) madgie válasza Szten Márs (#768) üzenetére


madgie
titán

Annak idején (mikor gépeket néztem) a 40D-n lőttem a próbaképeket, a mellette lévő A700-ba tettem át a CF-et, hogy lecsekkolhassam az élességet. Baromi jó az a LCD :DDD

(#770) Kazimír


Kazimír
őstag

Bizonyára sokan ismerik ezt az oldalt, de nekem új volt. Itt mindenki megtekintheti, milyen minőségű képeket tud a vételre kiszemelt gép/objektív.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#771) rumos14 válasza Kazimír (#770) üzenetére


rumos14
nagyúr

DSLR-nél ez mondjuk kevésbé hasznos, a használt obi ismerete nélkül összehasonlítani nem érdemes.

(#772) Degeczi válasza rumos14 (#771) üzenetére


Degeczi
nagyúr

már csak azért sem alkalmas semmilyen összehasonlításra, mert a tipikusan kis méretű és utófeldolgozott képek épp azokat a különbségeket fedik el, amire vki kíváncsi lenne

akkor már a pixel-peeper sokkal jobb, mert ott rengeteg eredeti kép is van

(#773) rumos14 válasza Degeczi (#772) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézegettem azt is, de sajnos egyrészt Minolta obi egy szál sincs, másrészt néhány gép meglepően gyengusz, ha a fotós béna, az nem a gép/obi sara.

(#774) Wolfy_


Wolfy_
tag

Objektiv tisztitasra milyen eszkozt erdemes rendszeresiteni?
A hetvegen kicsit meggyult a bajon a parasodassal, es mivel kozben probaltam torolni a lencset, ezert utana is maradt rajta egy kis maszat, amit viszont sehogy nem sikerult leszedni rola.
Az ilyen "filctoll szeru" tisztitok azok megfeleloek erre?

(#775) hemaka válasza Wolfy_ (#774) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én ilyen nedves törlőkendővel szoktam, amivel a szemüvegeket is. :)

(#776) Wolfy_ válasza hemaka (#775) üzenetére


Wolfy_
tag

Én a rálehelés + törlés kombinációt próbáltam, de ez nem volt elég. :(

(#777) hemaka válasza Wolfy_ (#776) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az azt hiszem amúgy sem nyerő, mert véletlenül nyál is kerülhet rá, azt meg nem biztos, hogy szereti a frontlencse bevonata. :D

(#778) Az-X válasza Szten Márs (#768) üzenetére


Az-X
őstag

Elnézést, hogy csak most válaszolok, de az elmúlt héten a kedvesem miatt nemhogy fórumozni, de levegőt venni se nagyon volt időm :D

Az A700... sajnos éles helyzetben nem volt lehetőségem kipróbálni. A képminőséggel kapcsolatban találtak kifogást akik le akartak beszélni illetve magának a váznak a felépítésével. Fogtam a kezembe, talán egy picit kicsi, de nem nevezném kényelmetlennek, viszont meglehetősen könnyű. A harmadik fő probléma az objektív volt. Én Minoltával kezdtem, tehát ismerem a régi klasszikus darabokat. Viszont azt mondják mostanában elég nehéz kifogni jobb darabokat mert szaporodnak a Sony felhasználók és mindent levadásztak a használt piacon :) Az új tényleg komoly Zeiss obik meg ugyanúgy magas áron vannak mint a jobb Nikon vagy Canon példányok. A beépített képstabi-tól picit undorodom, mert az előbb utóbb tutira tönkre fog menni. Így aztán lebeszéltek, meg lebeszéltem magam az A700-ról. Ettől még egy tuti kis gép, kérdés ki mibe szeret bele. Ugyanúgy lehet vele készíteni gyönyörű képeket mint bármelyik másik géppel. Én a kedvenc képeim egyikét annó a Minolta 7D-mmel készítettem egy ezer éves manuális objektívvel :) Pedig azóta sokkal komolyabb felszerelésem van :)

:)

(#779) Szten Márs válasza Az-X (#778) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem teljesen értek azért ezekkel egyet.

Képminőség:
Ugyanaz a szenzor van benne, mint a Nikon D300-ban, ami szerintem a valaha gyártott legjobb képminőségű APS-C gép. Az A700 ettől függetlenül elmarad a D300-tól képminőségben, nyílván attól, hogy ugyanaz a szenzor, még más képfeldolgozó rendszer csatlakozik rá. Mindenesetre úgy hallottam, hogy egy új firmwareval jelentősen jobb képminőséget tudott kihozni az A700-ból, mint az első firmwarekkal, amikkel tesztelték a külömböző tesztoldalak - aligha nevezhető rossznak a képminősége, szóval ezt abszolúte nem tartom jogosnak.

A fogás, valamint az ideális súly érzete teljesen szubjektív. Nyílván nem véletlen akartál Sony-t (illetve Minoltát ugye) venni. De ezt neked kell tudni, hogy mennyire volt rossz, nem másnak.

Az objektívpiacról sokat nem tudok nyilatkozni.

A beépített képstabi érdekes kérdés. Kapásból: miért menne tönkre? De oké, nyilván hibaforrás - de amikor nincs rá szükség ki lehet kapcsolni. Ha úgy tetszik, akkor akár be sem kel kapcsolni soha, és akkor nincs mi tönkremenjen rajta. Ha meg néha mégis kell, akkor azon alkalmakkor mégis ott áll rendelkezésre - bármilyen objektívvel. Szóval azt hiszem, hogy ez sem igazán lehet ellenérv. Persze, az objektívbe épített képstabi jobb - bár nem a meghibásodási arány miatt (megmondom neked, én még nem hallottam tönkrement vázba épített képstabiról, a zár hamarabb adja meg magát szvsz), hanem a stabilizált keresőkép miatt, ami néha nagyon kéne - de az objektívbe épített képstabit minden objektívnél keményen meg kell fizetni. Pénzügyileg nem jó móka.

Szóval annyira nem érzem erősnek ezeket az ellenérveket, mindenesetre, ha a mostani gépeddel meg vagy elégedve, akkor biztos nem jártál rosszul ;)

(#780) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Nemsokára (1 hónap kb és remélem) lesz egy kis pénzem (100e körül) dSLR-re.. Fotózni tudok talán valamennyire, csak a dSLR az új nekem :)

Ennyi pénzből mit vennétek? Használt és új is szóba jöhet. Új ugye tökjó, mert új, de használt sokkal olcsóbb, és több mindent vehetek abból a pénzből :)

Ami "elvárásaim" lennének (kérem, nem röhögni :D)
-nagy gép legyen (2m / 130kg vagyok, nem szeretem a kis dolgokat :D)
-meglegyen a súlya is hozzá (:D)

Nah ezeket komolyan gondoltam, de félre a tréfát:
-esetleg élőkép a hátsó kijelzőn (szemüveges vagyok, kurva kényelmetlen a szemüvegen keresztül a nézőke)
-ha az nincs, akkor valamiképpen meg lehet berhelni a nézőke körülötti gumibigyót, hogy sík legyen, felfeküdjön a szemüvegem rá, ott ne jöjjön fény legalább (ha már a szemüvegem és az arcom mellett bejön)
-szeretek (imádok) makrózni, bár az S5600 nem igazán alkalmas rá, úgyhogy makróobi ha olcsó hozzá, nem hátrány :)

Ami nem lényeg:
-márka (jó, ne technika legyen (:D), de nincs megkötésem)
-menürendszer bonyolultsága / átláthatatlansága (műszaki ember vagyok, nekem semmi nem bonyolult :D)

Előre is köszi mindenkinek! :)

(#781) grabber válasza KrAt (#780) üzenetére


grabber
addikt

Jó lenne még tudni,hogy később mennyit szánnál még rá,ha egyáltalán fogsz.Vagy most megveszed és ezt fogod használni,igaz az ember sose tudja előre.

Másik ami sokat számít a szimpátia.Canon,Nikon,Sony,Oly,Pentax.
Minden gyártóra igaz,hogy van egy stílusa.Emiatt a gyártón belül a típusok hasonlóak.Ezért ajánlatos lenne elmenni egy boltba és megfogni a vázakat.Mert egy kettő kicsi,pl kényelmetlen,vagy nem tetszik,hogy műanyagból van az egész.
Az élőkép nem rossz dolog,de remélem tudod,hogy tetű lassú és rosszabb mint a kompaktokba,de tény jó ha van.Viszont a belépő kategóriában nem sok ilyen váz van.

DSLR-nél a jó makró drága,de olcsón is megoldható a minőség rovására.

[ Szerkesztve ]

(#782) philoxenia válasza KrAt (#780) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg ilyen típus?

Grabber: igazából az élőképpel rendelkező komolyabb és nehezebb gépek nagyon drágák még, használtan nem is igazán vannak....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#783) KrAt válasza grabber (#781) üzenetére


KrAt
veterán

Soha nem volt úgy valami, hogy megvettem, és használom, mindig fejlesztgetek, újítok, stb :) Szóval majd nyilván még egy obi, még más, stbstb :)

Igen, a megfogdosósdiban gondolkoztam, de ha mondtok rá valamit, akkor azt mondom, h arra azt mondják, hogy jó, odamegyek, meglesem, azt megveszem :) Külső annyira lényeg, mindegyik műanyag az új 100e körüli kategóriában, ahogy néztem, szóval :)

Élőkép nem létfontosság, csak nem lett volna rossz :) De ha szar, akkor nem kell, nem kizáró ok, sőt :)

Makró mit takar, hogy drága?

(#784) KrAt válasza philoxenia (#782) üzenetére


KrAt
veterán

Tökjónak tűnik :) Nézegettem:

-Nikon D40et (az van havernak, szerinte tökjó, mondjuk a látott képek alapján maximálisan egyet értek vele, de az obi drága hozzá, mert AF-S kell (ugye?))
-Nikon D60 (mint az előző)
-Pentax K-m (ez nagy, nehéz, kinézetre se tűnik rossznak)
-Canon EOS 1000D (élőkép, nagy, nehéz, szép, egyszerűen jó kinézet, csak 110e..)

Használtba meg itt apróba nézegettem, ami épp van :)

[ Szerkesztve ]

(#785) philoxenia válasza KrAt (#783) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valódi makró, ami persze sokkal komolyabb, mint a kompaktoknál, objektívfüggő és a makroobik elég drágák.

Ez a típus is jó, sok régi obival kompatibilis, sokaknak van itt a PH!-n/Fototrenden.... Makrora a legolcsóbban kihozható ezzel a /régi obik miatt/ a szett.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#786) KrAt válasza philoxenia (#785) üzenetére


KrAt
veterán

Ez tetszik, árban se vészes :)

Mennyiben van egy alap és egy használhatóan jóféle makróobi? Saccperkb (ha faszságokat kérdezek, küldjetek el a picsába nyugodtan :D)

(#787) philoxenia válasza KrAt (#786) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy szuper jó változat. Váz + olcsó makro

Újabb váz, jó ár. Ez jó obi [link] közgyűrűvel /fordítva / szintén jó lehet makróra.

A Tamron 90-es makroobi képei ez például ezt jelenti a makro a DSLR-eknél... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#788) Kazimír válasza KrAt (#786) üzenetére


Kazimír
őstag

Itt a PH-n láttam Nikonhoz egy Sigma 105mm F2.8 makrót, 70e-ért pl. Úgy tudom, jó kis obi, bár nem volt alkalmam még tesztelni, sajnos. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#789) Szten Márs válasza KrAt (#780) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ne szemüvegen keresztül használd a nézőket ;) Hány dipotriás szemüveget hordassz? A legtöbb modell, sőt ami azt illeti az összes, amit ismerek rendelkezik dioptriakorrekciós lehetőséggel a keresőjén, szóval kis cserencsével ez elkerülhető.
Ha jól látom, akkor a használt gépek sincsenek ellenedre. Új gépből, amiket írtál mind kicsi, komolytalan műanyag izé. Ha nagy robosztus gépet akarsz, akkor azok igen durván felejtősek - a Pentax K-m-el együtt.
Ha újonnan akarsz komolyabb felépítésű gépet, akkor Pentax K200D a legolcsóbb megoldás, 18-55 kitobival - nincs is sokkal a 100 ezer felett, sőt, mostanság pont 100 körül van, én megfontolnám abszolút. Ja igen, és fémvázra épül, nem pedig műanyagra ;)

A makrót már kivesézték előttem, bizony egy átlagos makróobi 100 körül van, de a legolcsóbb makró megoldás egy raynox dcr-250 maklróelőtlét megvétele - igaz azt leginkább középtelékre szokták ráapplikálni. Ha egy általánosan nagyon jól használható, masszív felszerelést szeretnél, akkor K200D duplaobis kitben (18-55 + 50-200) + raynox DCR-250 - nem épp 100 ezer, de még így is nagyon durván best buy az árában és tényleg elég ütős cuccot kapsz a pénzedért.

Ja igen. Az ilyen 70-300 "Makró" teleobjektíveket, mint a Tamron és Sigma 70-300-asa igencsak megfontolnám. Szerintem makrócélokra nem esik bele a "használhatóan jóféle" kategóriába...

[ Szerkesztve ]

(#790) philoxenia válasza Szten Márs (#789) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kompaktokhoz képest még az is jó : [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#791) KrAt


KrAt
veterán

Na szép sorba :)

philoxenia: Köszi, bejövősek :) A képek meg főleg, mindig ilyeneket akartam csinálni :)

Kazimír: rendben, köszi :)

Szten Márs: nem, látni látok, nem az a baj, csak szemüvegen keresztül szar nézni a lencsét, mindig levenni a szemüveget vagy felhajtani a hajamra megint macera, de akkor a levétel marad :)
Ez a K200D is bejövős :) Igaz, 120 kess, de ha lesz kb 100am, akkor összespórolom mellé azt a 20e-t :)

Köszi a válaszokat, amennyiben kezemben lesz a kess, még jövök vissza, addig olvasgatok tovább :)

(#792) grabber válasza KrAt (#783) üzenetére


grabber
addikt

A többiek már leírták :R

"Makró mit takar, hogy drága?"
Kb annyit,hogy annyiba kerül egy makró obi,mint maga a gép(jó esetben,amúgy drágább is lehet) :DD

#791-re: Add hozzá még a memóriakártyát,táska,tisztitó szett

[ Szerkesztve ]

(#793) Szten Márs válasza KrAt (#784) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömm, most elolvastam még egyszer ezt a hsz-ed és úgy nézem a nagy és nehéz fogalma teljesen más kettőnk esetében :U

Az EOS 1000D nagy és nehéz? :Y A Canon valaha készített legkisebb és legkönnyebb DSLR-e, kézbe fogva egy játékgép érzetét kelti, olyan érzése van az embernek, ha kézbeveszi, hogy ha kicsit megszorítja széttörik a kezében. Legalábbis nekem, pedig én nem vagyok 2m és 130kg. A K-m is a Pentax legkisebb modellje. A D40 a Nikon legkisebb modellje. Szóval pont a legkisebbeket és ezzel párhuzamban legkevésbé masszívakat nézted ki. Persze újonnan 100 ezer körül csak ilyenek vannak - illetve az ajánlott K200D, ami még mindig igen messze van az én fogalmaim szerint nagytól és masszívtól, de a felsoroltaknál lényegesen jobb ezen szempontból.

(#794) philoxenia válasza Szten Márs (#793) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A K200D kisebb, mint a K10D?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#795) Szten Márs válasza philoxenia (#794) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen. :K A K200D akkora, mint a K100D - kisebb módosításokkal -, a K10D meg egy az egyben ugyanakkora, mint a K20D.

(#796) philoxenia válasza Szten Márs (#795) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt hittem, nemcsak a belsejét kapta a K10D-nek a K200D. :) A K-M volt már a kezedben?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#797) Cassidey válasza Szten Márs (#793) üzenetére


Cassidey
senior tag

ezen en is csodalkoztam, meg mosolyogtam kicsit, de kompaktrol jott, nekem meg az s6500 is nagynak es neheznek tunt.:)

(#798) Szten Márs válasza philoxenia (#796) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem. Bár a K10D belsejét kapta, de nem a K10D külsejét, hanem a K100D külsejét - bár, ahogy írtam kisebb módosításokkal.
A K-m még nem volt a kezemben, de bevallom nem is annyira vágyom rá. Külön hozzá műanyag bajonettű objektívet gyárt a Pentax, ezen besírok :O Ezen túl is, bár tagadhatatlanul kellett egy ilyen gép, mert a piac vevő rá, de azért egy olyan valakinek aki a Pentaxokat a robosztus felépítésükért szerette, amihez még az alsó kategóriában is ragaszkodtak, a lehetőségekhez mérten, szóval egy ilyen embernek (én pl ilyen vagyok) szerintem elég lesúlytó dolog az a K-m. Bár egyesek szerint meg túl nagy és túl nehéz lett és azon nyavajognak: [link] - furcsa világ ez a mai...

[ Szerkesztve ]

(#799) Az-X válasza Szten Márs (#779) üzenetére


Az-X
őstag

Az a helyzet, hogy nincs alapom komolyabb vitára mert sosem birtokoltam A700-ast. Lehet amikor én akartam venni akkor még valami kezdeti frimware volt, nem tudom. A MM-ban próbálgattam csak, tehát amint említettem éles helyzetben nem volt alkalmam kattintani vele.

Nyilván a fogás teljesen egyéni kérdés. Kinek mekkora keze van, milyen hosszúak az ujjai... én ezért is nem mondtam rá, hogy rossz a fogása.

Objektívekről annyit, elég rákeresni a hirdető helyeken Canonra, Nikonra és végül Minolta/Sony-ra. Egyértelmű lesz a válasz ;) Mondjuk ez a helyzet akkor is ilyen volt mikor még Minoltám volt.

Beépített képstabi... Mikor megjelent az A100 valahol (már nem emlékszem pontosan hol) volt alkalmam megszemlélni egy ilyen képstabit szétszedve. Lehetett látni működés közben, ha mozgattad a vázat hogyan reagál rá. Eszméletlen finom kis szerkezet volt. Jártam pár évet gépész szakra, az ilyen csoda finom dolgok nem szeretik ám ha pl leejtik őket, vagy nekiütődnek valaminek. Hiába lehet kikapcsolni... Lehet Te nem hallottál még ilyenről de anno Minolta 5D 7D korszakban volt pár probléma.

Amúgy ezek az ellenérvek semmiképp sem erősek. Talán korábban említettem, hogy nekem a képminőség mellett a váz fogása, felépítése, ergonómiája talán még nagyobb szerepet játszik. A Fuji S5 PRO-ba azonnal beleszerettem. :) És igen, maximálisan meg vagyok elégedve vele... meg is ígértem a kedvesemnek, hogy legalább addig megtartom míg a garija lejár :))

:)

(#800) KrAt válasza Szten Márs (#793) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, akkor félreértettük egymást :)

Nehéz kérdést erre értettem:

Oly E420 - 380 gramm üresen
K200 - 570 gramm
1000D - 502 gramm :)

Tehét a nehéz dologban a fél kilót meghaladóra gondoltam :)

Soha nem fotóztam még komoly dslr-el, ezért nem tudtam, hogy a nehéz neked mondjuk az 1 kilót takarja :) Sorry, my bad :)

Cassidey: igen, az S5600 ~35 dekájához képest ezek "nehezek" :) Ami csak jó :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.