2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59123) bekesizl


bekesizl
csendes tag

Sziasztok!

Valószínűleg vízbefojtott fényképezőgépem helyett keresnék másikat.

Az elromlott gép egy Canon M50 amihez az EF-M 18-150-es objektívet használtam és alapvetően meg vagyok vele elégedve.

Olyan APS-C formátumú tükör nélküli gépre kérnék javaslatokat, amiknek jó az autófokusza és barátságos méretű utazózoom kapható hozzá.
A cél családi fotózás, családi utazások fotózása. A Canonhoz van egy külső vakum is, amit beltéren használni szoktam, plafonra irányítva.
Fontos, hogy legyen rajta kereső (EVF) és gyakran használtam a kihajtható/forgatható kijelzőt is, ha olyat kellett fotózni.
Jó lenne, ha időjárásálló lenne valamennyire, mert az FZ-300-as túlélte a vízzel való találkozást, de ez a Canon nem.

RAW+JPG-be fotózok, alapvetően DxO Photolabbal utómunkázva, teljesen hobbi szinten.
Autófókusz terén nagyon élveztem, hogy a Canon folyamatosan próbál fókuszálni a kereső mozgatása közben is.

Feleségemnek vettem egy Panasonic Lumix FZ-300-ast, hogy a kertben tudja fotózni a madarakat. Ennek az autófokuszával azért nem vagyok elégedett, mert csak a félig lenyomott exponálógombra próbál élesíteni. Ez lehet hogy csak beállítás kérdése, de eddig nem volt sok időm foglalkozni a kérdéssel.

A legolcsóbb ár nem szempont, de mindenképpen új gépet szeretnék és sok évig használni. A mostani a vízhalálig 5 évet bírt, az előző 10-et.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.