Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Van egy Fuji X-T2-es vázam, szeretnék full frame irányba előrelépni ugyanúgy MILC vonalon.
Videó kevésbé fontos számomra, kb. 10%-ban videózok, nem munkára kell a gép. Maradnék Fuji vonalon, mert a kezelhetőség, színek nekem baromira bejönnek, de elérhető áron nincs full frame vázuk, a GFX50S II meg már árban combos, annyit nem szánnék rá.

Így a Sony A7 IV-gyel szemezek.

Ahogy google-zgattam, elég jól sikerült darabnak tűnik számomra. Mit gondoltok? Vagy ebben a kategóriában mi jöhet még szóba?

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58252) m3ss válasza runner 125 (#58251) üzenetére


m3ss
veterán

sony topicban kerdezoskodj inkabb. amugy sonynal a73, a7c, a7r3 is alternativa lehet.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58253) vihartigris válasza runner 125 (#58251) üzenetére


vihartigris
őstag

Mit vársz a FF rendszertől amit az APSC-ben nem találsz?

bármi reciproka a semmi

(#58254) Mr.Csizmás válasza runner 125 (#58251) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

annyiért van régebbi GFX is. (*már ha van eladó belőle)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58255) m3ss válasza Mr.Csizmás (#58254) üzenetére


m3ss
veterán

kozben rajottem, hogy mar 2022 van es jo helyre irt. mar canikonnak is van ff milc valaszteka.. :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58256) lugosi válasza vihartigris (#58253) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem, hogy nagyobb legyen az érzékelő a gépben. :DDD

(#58257) HUNMazsi


HUNMazsi
csendes tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok és első sorban egy MILC típusú gépre gondoltam.

Első sorban hobbi fotózásra és csillagászati távcsövemhez csatlakoztatva tervezem használni. Szeretném ha a gép éjszakai viszonyok között is jól teljesítsen.

Olyan fényképezőgépet keresek első sorban amihez jár alapból elfogadható objektív (kit). A keretem kb 250.000 Ft.

Ez lenne az első fényképezőgépem, előtte telefonnal fotóztam csak.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#58258) simes válasza vihartigris (#58253) üzenetére


simes
csendes tag

ez itt komoly kerdes? …. en pont azt talaltam meg amit kerestem :))

(#58259) tvamos válasza HUNMazsi (#58257) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ezt megkerdeznem az Asztrofotos topicban is.
Ez csak uj gep lehet, vagy hasznalt is?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58260) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

PuMbA fórumtárs javaslatára írnék, itt lennének az előzmények:

"Általános / hobbi célra keresnék gépet páromnak, illetve amiben egy kicsit szeretne elmerülni, az a termékfotózás, ezt néztem ki, ár / értékben tudnátok ettől jobbat mondani?
CANON EOS 2000D DSLR fényképezőgép + 18-55 mm IS II + 50 mm f/1.8 STM Kit (2728C022) + CANON EF 75-300 mm f/4.0-5.6 III DC objektív
305e Ft lenne, ha jól látom egy 2000D alapgép + 3db objektív, ettől én nem nagyon láttam jobb ajánlatot bármilyen márkát figyelembe véve."

Erre ezt a javaslatot kaptam:

Halott technológiát, azaz DSLR-t újonnan nem szabad venni, mert ahogy megvetted már csak 40-50%-át éri és ennyiért tudod tovább passzolni. Vagy használtan, sokkal olcsóbban ennél jobb DSLR vagy MILC, de én a MILC-re szavazok. Keresd fel a Milyen cserélhető objektíves gépet? fórumtémát.

A lényeg, új gépet szeretnék cégre vásárolni, kérlek amennyiben tudtok, javasoljatok az általam leírt szetthez hasonlót, amire érdemes beruházni.

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#58261) tvamos válasza N-vidi-A (#58260) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt a termekfotozast kicsit kifejthetned, onnan indulva, hogy hol, es mekkora.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58262) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nagyrészt beltéren természetes fényviszonyokkal és segédfénnyel is szükség esetén, műszaki cikkek ( telefon, tablet, notebook, PC stb) nagyrészt.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#58263) Warton válasza N-vidi-A (#58262) üzenetére


Warton
őstag

75-300 termékfotózáshoz tök felesleges. Annak az árából inkább vegyél vakut és/vagy lámpát! A jó megvilágítás sokkal fontosabb, mint a kamera vagy az objektív.

A 18-55 kezdésnek jó, 50-es mindenkinek kell, hogy legyen legalább egyszer. A gép eléggé belépőszintű, de kezdésnek nem rossz. A milc valóban jobb lenne, de nem hiszem, hogy az belefér a büdzsébe Canon vonalon.

(#58264) N-vidi-A válasza Warton (#58263) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Szia.

Milc-ből mi lenne az ajánlott minimum?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#58265) wms válasza N-vidi-A (#58264) üzenetére


wms
senior tag

Abban az ársávban amit megjelöltél pl. Canon M50m2, Panasonic G80, Olympus E-M10m4, mindegyik kitobival. :K

[ Szerkesztve ]

(#58266) MittuDomain_ válasza N-vidi-A (#58262) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Valamint ha az alanyok dandárja inkább apró gadget, egy photobox nagyon hamar visszahozza az árát. Itthon is kapni 10e alatt számlával, de inkább egy nagyobbat vennék 5-10e között BG EU raktár, vagy AliExpressről. (Nagyon nem mindegy, egy tablet még belefér-e. De telefon, óra, ékszer, okosóra stb dolgokra a kisebb is tökéletes)

Nem kell félni a hajtogatós daraboktól sem.
Az esetek 90%-ában kiváltja a vakut.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#58267) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Rendben, köszönöm a segítségeket. :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#58268) Gambito


Gambito
tag

Sziasztok

tudtok ajanlani analogos forumot ?

(#58269) MrChris válasza Gambito (#58268) üzenetére


MrChris
nagyúr

(#58270) Gambito válasza MrChris (#58269) üzenetére


Gambito
tag

Koszonom

(#58271) colosV8


colosV8
csendes tag

Sziasztok.

Teljesen amatőr vagyok, de járom az országot-természetet és annyi szép helyen megfordulok, hogy néha nem lenne rossz egy gép, ami más mint a telefon a zsebemben..

Por, napfény, szél, eső, minden játszik, tehát strapabíró kivitelre lenne szükségem. Nem folyamatosan használatra, elvan a kocsi hátuljában ha kell pedig kéznél van..

Erre keresnék valami MILC ajánlatot-opciót, ha valakinek van tapasztalata ilyen téren az én nulla szintemen, szintén szívesen veszem.

Köszönöm!

(#58272) Golota válasza colosV8 (#58271) üzenetére


Golota
aktív tag

Mennyit szánsz rá? Egy használt Olympus EM-5 akár a Zuiko 14-42 alap lencsével vagy a nagyobb átfogású Pana 12-60, de akár egy Sigma 19mm 2.8 tökéletes. Időjárás-álló váz, kiváló stabi és szerintem a képek minősége abszolút partiban van a modernebb gépekkel. NAgyon szerethető kis gép és most viszonylag olcsó is már.

(#58273) colosV8 válasza Golota (#58272) üzenetére


colosV8
csendes tag

Szia,

100-300 kozott.

(#58274) Golota válasza colosV8 (#58273) üzenetére


Golota
aktív tag

A fent javasolt gép megvehető 100K-ból a kit obival. Ha felé mennél, lehet érdemes egy EM5 MK2 vagy akár egy EM-1. Azért javaslom az Olympust, mert kiemelkedően jó a stabija amit az EM-5 és EM-1 sorozatba szerelt. GYenge fényben ez nagyon jól jön, ha kézben fotózol. Az EM-10 a gyengébb, 3 tengelyest kapta. Ezekhez elérhető áron van remek objektív és az egész csomag kicsi, kompakt. 300 körül valszeg kijönne egy vállalható APSC konfig, de ott ritkán van stabi ebben az árkategóriában és az üvegek is nagyobbak.

(#58275) colosV8 válasza Golota (#58274) üzenetére


colosV8
csendes tag

Koszonom!

(#58276) Muerte68 válasza colosV8 (#58273) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji X100 vagy X70 és boldog leszel ;)
Vagy tényleg egy Olympus egy palacsintával

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#58277) colosV8 válasza Muerte68 (#58276) üzenetére


colosV8
csendes tag

Nezem, koszonom

(#58278) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.
Mi mostanság az a gép, ami egy általános fényképezéshez, esetleg videózáshoz jó lehet?
Semmi extra nem kell.
Új esetleg használt de jó állapotú is érdekelhet.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#58279) Golota válasza fezsoo (#58278) üzenetére


Golota
aktív tag

Mit értesz általános fényképezés/videózás alatt? Utcai fotók, természet, portrék, sport, állatok, asztro, makro, stb?

Mennyit szánsz rá?

Ha jobban behatárolod, itt biztosan fognak tudni neked segíteni.

(#58280) fezsoo válasza Golota (#58279) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Sima hétköznapi eseményekre lenne használva. Egy átlagos családban. Néha a gyerek rendezvényein pár kép. Nincsenek nagy ambícíóim jelenleg.
Ár? 200k mi férhet bele?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#58281) Golota válasza fezsoo (#58280) üzenetére


Golota
aktív tag

Tehát inkább portrék, csoportképek?

Én ennyi pénzért valamim MFT (mikor 4/3) gépet néznék. Olympus vagy Samsung. Esetleg Fuji. Ha belt;rben fotózol, kell lámpa, vagy egy rendes vaku (nem amit esetleg kapsz a géppel). Én az Olympust ismerem inkább. Egy EM5 szettet adtam el nemrég ennyiért, kb ugyanaz kellene neked is. Beltérre egy nagylátószögű objektív, pl a kit 14-42 vagy a Pana 12-60. Portréra szerintem az Oly 45mm 1.8 verhetetlen ebben az árkategóriában.

A rendezvény lehet necces, mert az MFT jellemzően nem a villám autofocusról híres. Oda valszeg elkelne egy teleobjektív is. Ha rendezvényből van több, akkor Sony a6000 vagy az 5000-es széria (utóbbiban nincs kereső). A Sony kit obik sztem elmaradnak minőségben az MFT rendszer lencséktől, árban hasonlóak lesznek. Ezek nagyobb szenzorral és jobb autofocussal, cserébe általában kevesebbet tudó vázzal és valamivel gyengébb objektívvel vannak.

Fujit majd ajánl valaki, aki ért hozzá.

200K körül használtan bele fog férni egy jobb váz, mondjuk Oly EM-5 vagy EM-1 (mindkettő MK1 verzió) , kit obi meg egy portre üveg, plusz vaku.

[ Szerkesztve ]

(#58282) Varoz válasza Golota (#58281) üzenetére


Varoz
őstag

Fuji:
Ha picit megtoldja (ha nincs kőbe vésve a 200k, ha igen akkor sorry) akkor szvsz Fuji X-T20 + 18-55, kezdetnek egy igencsak jóféle cucc, már egy egész jól használható autofókusszal. Alatta elég lassúcskák még.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#58283) Muerte68 válasza fezsoo (#58280) üzenetére


Muerte68
addikt

÷1 a fujira, pont most van pld a Facebook csoportban egy xt20 markolattal pótaksikkal 125 ért
Hozzá egy 18-55 és van egy viszonylag fényerős zoom obi alapnak
Később lehet egy fix portrézni
Arra akár egy 7artisans manuális obi is jó lehet amik nagyon olcsón lehet fényerősen venni
A 18-55-el zárt térben is el lehet lenni a 2,8-indulóval általában megy a dolog

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#58284) Golota válasza Golota (#58281) üzenetére


Golota
aktív tag

Samsung helyett Panasonic. Elírtam.

(#58285) Golota válasza Muerte68 (#58283) üzenetére


Golota
aktív tag

Az a 18-55 nekem is szimpi volt anno, ha nem jött volna ki a Sigma 18-50 konstans 2.8-vel, akkor lehet én is a Fujinál kötök ki. Mennyi most egy ilyen Fuji lencse?

(#58286) Muerte68 válasza Golota (#58285) üzenetére


Muerte68
addikt

85 + most feljebb ment mint minden az alja 85 kis szerencsével de inkább a 90-95 -ami mostanában megy
Persze használtan kitből kivéve általában garisan

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#58287) Varoz válasza Golota (#58285) üzenetére


Varoz
őstag

Egyik ha nem a legjobb kitobi.
Nem véletlen 100 ezer használtan is.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#58288) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Canon 1300D gépem van, de gondolkodom a cserében. Kisebb, jobb gépre.
Milc jöhet szóba (gondolom én?), viszont sok pénzt nem költenék rá.

Ahogy nézelődtem, Sony 6000-es széria lenne a legjobb.. Kérdés... Az alpha 5000 mennyivel rosszabb választás? Vagy azt miért nem nagyon ajánlják?

Kezdő fotózáshoz lenne használva, leginkább uzatásokkor.. És használtban gondolkodom...

Mit ajánlotok?

Köszönöm szépen, kellemes ünnepeket! :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#58289) Muerte68 válasza evko (#58288) üzenetére


Muerte68
addikt

Nincs evf és kevesebb kezelőszerv, egyébként rendben van

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#58290) csacsi77 válasza evko (#58288) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem most már nem túl jó választás. Nincs fázis érzékelős autofókusz, csak kontraszt érzékelős.
Ha ebben a méretben nézegetsz, akkor inkább az 5100-at nézd. De leginkább használtan A6000-t legalább. Ott van EVF, az már inkább tűnik fényképezőgépnek.

Öreg fater megoldja!!!!

(#58291) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok, nemrég írtam a kompakt gépes csoportba is, de azóta meggyőztem magam, hogy lehet, hogy a MILC jobb választás. Szóval, terepfutás, bringázás dokumentálásához keresnék minél kisebb méretű, de a lehetőségekhez képest minél nagyobb szenzor méretű gépet, pancake objektívvel, viszonylag budget áron. A feladat az lenne, hogy telefonnál (redmi nore 9 pro) jobb minőségű képeket tudjak készíteni, amiken esetleg egy kevés utómunkával átlag user számára látványos képeket lehet kihozni.
1. kérdés: bírják-e ezek a gépek a rázkódást (pl egy hátizsákban egy 20-25km futás vagy hosszabb hegyi bringa során)?
2.kérdés: elsősorban használtan mi most az ajánlott vétel? GX80+12-32? Vagy még kisebb Panák (GM1, GF7) esetleg szóbajönnek? Régebben fotóztam sokat DSLR-rel, tudom, hogy nagyjából ezzel a setuppal mire számíthatok, ennek tükrében érdeklődöm. Fontos szempont lenne a tartóssás és a jó képminőség. Köszönöm előre is! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#58292) MrChris válasza itouchfan (#58291) üzenetére


MrChris
nagyúr

Helyedben egy kiránsulás keretében kipróbálnám a Motioncam appot raw fotózással, majd a raw-t az ingyenes Lr appal 'hívnám' akár az automatikus beállítással. Nagyon jó képminőséget lehet kihozni.

(#58293) Muerte68 válasza itouchfan (#58291) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha nem kell a kereső akkor a Sony A5000-5100 is kicsi ráadásul apsc

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#58294) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#58293) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+ Fuji XM, XA gépek - kb. gombokért mennek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58295) itouchfan válasza MrChris (#58292) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm, meg fogom nézni. :R Azért is ragaszkodnék valamilyen szinten a fotógéphez, mert tudom, hogy abban valahogy több mélység, több árnyalat, több tér van ami szerintem ilyen témájú képeknél fontos, de lehet, hogy egy jobb telefon ezzel az appal hasonló eredményt ad.

Köszönöm az ajánlásokat is, Sonynál milyen pancake objektív van? Illetve a Fujinál? Azon én is gondolkoztam mert tudom, hogy nagyon szép a képfeldolgozás és már a JPG is, de ott is az objektív a kérdés.

A rázkódás jelenthet problémát? Elromolhat ettől egy gép?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#58296) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#58294) üzenetére


Muerte68
addikt

Persze azok is sőt :)
Csak hirtelen az ugrott be hogy az milyen kicsi volt
Persze van jópár kicsi gép, főleg evf nélkül

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#58297) MrChris válasza itouchfan (#58295) üzenetére


MrChris
nagyúr

Természetesen egy fényképező alkalmasabb. Hogy ajánljak is egy kollégámmal a Fujifilm X-A5 + XC 15-45mm választottuk ki lányának az olcsón jót kategóriából. Melóhelyen kipróbálgattam és nagyon megtetszett, majdnem vettem egyet. A váz képe kitűnő, az az obi meg talán a legjobb minőségű, kisméretű kitobjektív.

A telefonod ismeretében ajánlottam az app-os megoldást, enyémben is az a kamera van és a vázolt szoftverekkel, megfelelő expozícióval meglepően jó eredményt lehet elérni.

(#58298) itouchfan válasza MrChris (#58297) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm, átgondolom mindkét ajánlást! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#58299) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#58296) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Pana GF, GM, GX(?), Oly EP, EPM, hogy teljes legyen. :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58300) Neck válasza itouchfan (#58291) üzenetére


Neck
veterán

Esetleg nézd meg az A7C-t is. Ez a legkisebb full frame szenzoros váz jelenleg. A kitobija is elég pancake.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.