Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) vihartigris válasza Gaben92 (#58199) üzenetére


vihartigris
őstag

A Tamront el is adhatod. :K

bármi reciproka a semmi

(#58202) Neck válasza Gaben92 (#58199) üzenetére


Neck
veterán

2017-ben jelent meg az a váz. Azt a szenzorteljesítményt, autofókuszt stb azért azóta már eléggé átléptük :) Én biztos nem adnék ennyi pénzt egy régi APSC tükrös szettért.

Fuji? Sony APSC? Esetleg CaNiSony MILC FF belépő vázak?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58203) Gaben92 válasza Neck (#58202) üzenetére


Gaben92
őstag

"Azt a szenzorteljesítményt, autofókuszt stb azért azóta már eléggé átléptük"

Eddig értem a dolgot, de a belépő MILC is átlépte vagy csak a 4k+ €-s? :U Totál laikus vagyok a témában.

- Fuji nincs raktáron 500km-es körzetben sehol ahol kézbe lehetne venni és kipróbálni, szóval az kiesik.
- Sony APSC szóba jöhet, de melyik az amelyiket érdemes?
- Canonból M50-et dobtuk, de az R5 tetszett neki (azt tudta kipróbálni), budgetbe az R10 férne bele gondolom.
- Nikonból Z50 egyedül (kereső nélkül nincs élet)

vihartigris + lugosi:
Egyelőre talonban van a dolog. Jelenleg ott áll a dolog, hogy próbálja rávenni magát a MILC-re de eléggé ki van az EVF-től. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58204) Neck válasza Gaben92 (#58203) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem a most újonnan kapható APSC MILC-ek szenzora mind jobb, mint ez, még a belépő vázaké is. Hacsak nem valami régi vázat árulnak még újonnan valahol :D

Fuji: az nagyon durva. Ismerős sincs, akiét ki lehetne próbálni?
Sony APSC: Nagyon kicsik a vázak, szóval alapból nem valószínű, hogy tetszetni fog. Esetleg, kicsiből lehet nagyobb vázat csinálni (L bracket pl) és az egyúttal a vázat is védi. Mivel fontos a jó követő AF, ezért inkább az újabb vázakat nézném, pl. a6400

Nikon mirrorless APSC legnagyobb problémája, hogy alig vaN hozzá natív objektív, és egyelőre nem nagyon látom, hogy a Nikon összetörné magát azon, hogy többet hozzon ki belőle.
Canon MILC APSC ugyanez, bár ott valamivel jobb a helyzet. Az R10 ebből a szempontból kicsit kilóg, mert a Canon full frame mountjára épülő APSC szenzoros gép. Egyelőre nagyon limitált az obi kínálat rá.

Canon R, RP, R6, illetve használt Nikon Z vázak is szóba jöhetnek, egyre jobb áruk van - de nem tudom, milyen a használt piac nálatok.

Sony FF: Ami fogásra is, AF-re is jó, az a Sony a7III. Esetleg a7C, de annak a fogása inkább az ASPC vázakra hasonlít.
Mondjuk időjárásállóság szempontból talán nem a Sony a legjobb választás, váz és váz között is sok különbség van - de ez nagyban függ attól is, hogy mennyire "vadak" a körülmények, illetve, hogy készültök-e rájuk (védőcuccok stb).

Végül az én titkos tippem: Én vadásznék egy használt A9-et. Arra, amit leírtál (vadfotó, ahová AF és sebesség kell) szerintem ez a legjobb választás, és a Sony MILC FF obi parkra már lehet építkezni. Több fickót láttam már alpesi síelést fotózni a9-el, ha nekik jó volt, nektek is jó lehet :D Az A9 már van annyira régi, hogy legyen használt piaca, és itt Németországban futottam már bele 2k körül.

Annyi, hogy obit még venni kell hozzá, de már egy Tamron 28-75-el is jó lehet, és 600 eur körül f2.8-as alapzoommal még mindig jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58205) Gaben92 válasza Neck (#58204) üzenetére


Gaben92
őstag

Nincs nagyon. Finnek ebből a szempontból gyökerek. Bemennek a boltba és azt veszik ami van, fel se nagyon merül, hogy rendelni is lehetne valamit. :DDD Ha nincs Fuji a boltban akkor a városban nincs senkinek Fujija, kb ennyire egyszerű a dolog.... :U Párom úgy van a dologgal, hogy vázból használtat csak akkor ha szinte új, meg őszintén szólva elég szar a piac általában. Mondjuk most pont van egy A9 2000€-ért (egyetlen eladó A9 az egész országban) de jelenleg ott húzta meg a határt, hogy 2000€-be bele kell férnie legalább egy objektívnek is ami nem a legalja.

Canonnál van viszont most nálunk 250€ cashback EOS R vázra amivel így nézne ki a dolog

csak váz 1350€
+ RF 50 mm f/1.8 1450€
+ RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM 1650€

Aztán akad még EOS RP váz 1200€-ért és EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM 1300€-ért.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58206) tvamos válasza Gaben92 (#58205) üzenetére


tvamos
nagyúr

RP-rol nezz videokat, szerintem nem annyira combos az AF-je. Lehet, hogy az a D7500 gyorsabb... De az R10 biztosan.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58207) lugosi válasza Gaben92 (#58203) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, ha az evf a nyűgje a milccel akkor beszéld rá, nyilván vannak hátrányai is de egy csomó előnye, az evf-nek és a milcnek is.

(#58208) racskobalazs válasza racskobalazs (#58198) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Sziasztok, szerintetek van értelme? :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#58209) Gaben92 válasza lugosi (#58207) üzenetére


Gaben92
őstag

+tvamos

Rászánta magát végül a MILC-re, szombaton megyünk megnézni párat. Jelenleg EOS R és RP, Nikon Z50 és Sony A6400 amire le van szűkítve a kör. Ezek az ajánlatok vannak jelenleg, sárgáztam amik érdekesek lehetnek (szerintem, mint laikus :DDD) de bármi is lesz egy (vagy két) értelmesebb fix obit még tervezek neki venni ajándékba.

Olympus kézbe véve nem jött be neki, gyanítom ez alapján a Fuji se nagyon lenne az ő világa, mást meg nem nagyon találok ami érdekes lehet. A7 II + 28-70 van még 1230€-ért de mindenhol azt látom, hogy A7-ből Mk III a minimum.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58210) tvamos válasza Gaben92 (#58209) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nehez lesz valasztani... Nikon Z fc esetleg? Amugy azok kozul, amit besargitottal, egyertelmuen az A6400.

(#58208) racskobalazs
En uj M50-et nem vennek, max. hasznaltat nyomott aron, de annyiert nem adjak oda, amennyit er. Szerintem nezd meg az R10-et, es gondold vegig, hogy az beleferhet-e a keretedbe. (Latom, hogy nagyon elment az ara, mert a Ft. gyengelkedik.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58211) Gaben92 válasza tvamos (#58210) üzenetére


Gaben92
őstag

Egy dolog van amihez ragaszkodik és az a teljesen fekete váz. De ha lenne is feketében akkor is szerintem menne az Olympus/Fuji kalapba. Egyszerűen nem jön be neki az a "baltával faragott" forma és nem szívesen veszi kézbe.

Jelenleg EOS R/RP/R10 trió valamelyike jön be a legjobban szerintem, utána Z50 majd A6400. Szombaton megnézi mindhármat aztán majd lesz valami...

Mod: Most látom, hogy szerkesztettél. Miért annyira egyértelmű az A6400?

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58212) Mr.Csizmás válasza racskobalazs (#58208) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az utolsó érv egyben hátrány is, ha úgy vesszük.

btw. az összes apsc rendszeren van olcsó és jó obi, canonnál a 22/2 pl.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58213) Neck válasza Gaben92 (#58209) üzenetére


Neck
veterán

Az a6400-ból hamarabb venném meg a Sigma 18-50-el. Ha tervez még másik obikat venni, akkor ez a két kitobi porfogó lesz.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58214) Neck válasza racskobalazs (#58208) üzenetére


Neck
veterán

Próbálj ki minél több MILC-et. Neked kell eldönteni, hogy ad-e annyival többet neked, amennyit kicsengetnél a váltásra. Ha engem kérdezel, nekem többet adott, így MILC-em van, de nem hiszem, hogy ezzel az infoval túl sokra mégy.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58215) vihartigris válasza Gaben92 (#58209) üzenetére


vihartigris
őstag

Amennyiben a Sony 6400-lesz, akkor a Sigma 18-50-es obival vegyétek.

bármi reciproka a semmi

(#58216) Gaben92 válasza Neck (#58213) üzenetére


Gaben92
őstag

+vihartigris:

Sigma 18-50 kitben biztosan nem két okból. Nem a lencsével van a baj hanem kitben nem éri meg. 20€-val drágább megvenni a vázat és a Sigma 18-50-et külön-külön, mint kitben. Akkor már inkább jöjjön valami jóárasított kitobi, a Sigmát meg mevenném külön. Például a 16-50mm f/3.5-5.6 PZ OSS + 55-210mm f/4.5-6.3 OSS kitt és külön a Sigma 18-50, a Sony 16-50-et meg eladnám. Ha lenne jó áron csak 55-210 kit (és nem lenne a másik ok) akkor az lenne a legértelmesebb, és külön Sigma 18-50 de sajnos nincs.

Másik ok már komplikáltabb...

Az a helyzet, hogy ismerem párom. Arra számítok, hogy nyár elejére lesz itthon egy teljes fix sor... Viszont két évet adok maximum annak a váznak amit most vesz amíg visszaszokik, utána mindenképp jön majd a 3-4000€-s FF váz. Szóval nem szívesen költe(t)ném a pénzt APS-C only lencsékre... Másrészről meg APS-C vázhoz nem szívesen vennék FF lencséket. :DDD Másrészről viszont ahogy a Canon beintett a 3rd Party gyártóknak és gyakorlatilag csak Canon lencséket lehet kapni már, nem sok jót vetít előre. :U

Szóval elég nagy a dilemma.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58217) Neck válasza Gaben92 (#58216) üzenetére


Neck
veterán

Ez jó terv, csak az a kitobi nem kell senkinek. Nagyon maximum 60-80 eurót ér, ha egyáltalán megveszi valaki, mindenesetre nehéz eladni.

Ez így egyre meredekebb. :D Nem lenne egyszerűbb megelőzni a problémát, és most megvenni a (drága) FF vázat, mielőtt megveszi a teljes fix sort is az olcsóbb vázhoz, és még több problémát csináltok magatoknak? :D

Én is ismerem magam, végigjártam a szamárlétrát az APSC cuccokkal, de amikor meglett a döntés a FF vázra, akkor már azt a cuccot vettem meg, amiről tudom, hogy nem fogok kifelé tekintgetni (α7III + 35-150 f2-f2.8 Tamron - egyébként ezt melegen ajánlom azokra a túrákra, egy obival le lehet fedni mindent. Persze, ha nagy fix párti a párod, akkor ez se opció, még akkor se, ha amúgy a legtöbb focal range-en fixekkel vetekedő képminősége van)

Most (ma?) fog kijönni az α7RV. Arra számítok, hogy páran előrendelik és feldobják az α7RIV-et apróra (na nem feltétlenül Magyarországon, hanem a hanyatló Nyugaton :D )
Érdemes lehet nézegetni, és esetleg venni egyet, és megvan a drága váz (61MP amiből lehet croppolni bőven vadfotónál, nagyon fejlett AF, az egyik legjobb EVF a piacon). A 3-4 ezer EUR keretbe bőven belefér. Meg sok minden más is. ;)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58218) Gaben92 válasza Neck (#58217) üzenetére


Gaben92
őstag

"Nagyon maximum 60-80 eurót ér, ha egyáltalán megveszi valaki, mindenesetre nehéz eladni."
Canon márkakereskedésnél nálunk beszámolják új objektívbe, de nyilván nem ez a prió. A lényeg az, hogy a Sigma 18-50-től amiatt fázok kicsit mert FF-re nem lesz jó. Felhívtam párom, megkérdeztem mennyi esélyt lát arra, hogy FF upgrade-et akar ha mondjuk most megvesszük a 6400-at. "Szerintem azért egy évig csak kihúzom vele..."

Nem lenne egyszerűbb megelőzni a problémát, és most megvenni a (drága) FF vázat, mielőtt megveszi a teljes fix sort is az olcsóbb vázhoz, és még több problémát csináltok magatoknak? :D

Pont erre akartam kilyukadni, mikor írtam, hogy a belépő Canon FF és az obik jók lesznek ha mondjuk vesz egy R5-öt később, szóval nem csinál problémát magának. :D Vagy hasonlóképpen ha az ajánlott Sony 6400-ra esne a választás, akkor is Full Frame obikat venne, hogy ne kelljen kukázni őket ha fentebb akar lépni vázban.

Jelenleg ott áll a dolog, hogy olcsóbb váz + normális FF obik mert akkor lehet fentebb lépni egyszerűen. Vagy A6400 lesz FF obikkal, vagy rábeszélem az A7 III-ra ami marad pár évig, vagy kap egy A7 II-t és jövőre lecseréli A7 IV-re valószínűleg. A6400-tól a méret miatt fázik kicsit.

Persze, ha nagy fix párti a párod, akkor ez se opció, még akkor se, ha amúgy a legtöbb focal range-en fixekkel vetekedő képminősége van.

Nem arról van szó, hogy nagy fix párti, ez szigorúan taktikai dolog. Ha létezik ilyen, akkor azt mondanám, hogy van egy "negatív aurája" ami az általa birtokolt műszaki cuccok korai meghibásodását vagy elhalálozását okozza. Szóval inkább vesz több drágább fixet + 1-2 olcsóbb zoom-ot mint egy nagyon drága zoom-ot ami kiválthatja mindet. Inkább MF beszopódása van, AF-et csak akkor használ ha tényleg kell.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58219) Mr.Csizmás válasza Gaben92 (#58218) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

/sarcasm költséghatékony megoldás

A9 + vintage obik

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58220) Gaben92 válasza Mr.Csizmás (#58219) üzenetére


Gaben92
őstag

Van egy eladó A9 aprón 2000€-ért 287 expóval. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58221) whatnot


whatnot
őstag

A mai Sony bemutatóról (aVR várható) lesz valahol stream?

(#58222) tvamos válasza Gaben92 (#58211) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mert AF-ben veri a Z50-et, meg az RP-t is. Es ha nem eles a kep, akkor azon mar nem lehet segiteni. Utolag lehet varazsolni a szinekkel, lehet ra zajszuerst tenni, de ha mashol van a fokusz, az nem jo. Raadasul az RP-re azert nem art, ha olyan obikat veszel, ami kirajzolja a full frame-et, es azok jobban zsebbenyulosak.

De ha az R10 belefer, akkor az okes lehet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58223) Neck válasza Gaben92 (#58218) üzenetére


Neck
veterán

A Tamron obikra öt év gari van. Azért az eléggé bevéd. :D

Én azt mondanám, ne alap vázból és alap obikból induljatok ki. A végcélt nézzétek, mit fogtok venni 1-3 év múlva. Nézzétek meg a teljes rendszert, különösen az obikat, és válasszátok ki azt a rendszert, ami a legjobban bejön, legrugalmasabb, stb. Ez alapján legozzátok össze, most mit akartok venni, és mit vennétek / cserélnétek később. Legyen meg a terv.

Ki fog jönni, mi a jó opció.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58224) Gaben92 válasza Neck (#58223) üzenetére


Gaben92
őstag

"A Tamron obikra öt év gari van. Azért az eléggé bevéd. :D"
Ejtés ellen nem gondolnám. :DDD

Alap obi akkor lesz csak ha a kitobit potom pénzért adják. Jelenleg ott áll a dolog, hogy a vázon lenne spórolva kicsit míg beszerzi az obikat, szóval ebből jött le a következő két opció.

Sony A7 II + Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD kit. Ehhez havonta jönne egy Sigma f/1.4 DG DN ART fix sor. Mármint nem havi egy sor, hanem egy obi a sorból. :DDD

Sony A7 II (csak váz) + Samyang AF 50mm f/1.4 + vagy Sony FE 70-200mm f/4 G OSS vagy Sony FE 70-300mm f/4.5-5.6 G OSS. Attól még az f/1.4 ART sor ehhez is jönne valószínűleg.

Később meg ha rájön, hogy kéne egy jobb AF (bár imád MF-el pöcsölni) akkor lehet menni felfelé a vázban. A Sony nálunk be is számítja az A7 II vázakat újabb generációs A7 vázakba (1400€ ráfizetéssel adják az A7 III-at) szóval kb 300€ bukó lehet rajta ha rögtön pár hónap után váltana A7 III-ra.

Ez így nagyon gyökérül hangzik? :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58225) Neck válasza Gaben92 (#58224) üzenetére


Neck
veterán

Ha sokat MF-ezik, akkor az α7II-t szeretni fogja :)

Sony 70-200 F4 helyett Tamron 70-180 f2.8-at javasolnék. Jobb a képe, a stabi hiányát ellensúlyozza az 1 FÉ fényerő. Ezzel nem mindenki ért velem egyet, de sokan.

Sony 70-300 helyett viszont mindenképpen a Tamron 70-300-at vegyétek, kb nincs olyan paraméter, amiben a Tamron ne lenne jobb.

De ezekkel gyere át a Sony topicba, ott szívesen adunk még tanácsot.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58226) whatnot válasza whatnot (#58221) üzenetére


whatnot
őstag

Ha mást is érdekelne, itt lesz a stream:
https://www.youtube.com/watch?v=nR2W-Qni3sY

(#58227) Gaben92 válasza Neck (#58225) üzenetére


Gaben92
őstag

1500€-ba van A7 II + Sigma f/1.4 DG DN HSM ART (35mm vagy 50mm).

Tamronnál van most nálunk 100-200€ cashback Sony FE obikra, a 70-300 így 479€ lenne. Egy fokkal jobban hangzik mint a Sony 70-200 ára. :DDD

Bekukkantok a Sony topikba. :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58228) Neck válasza whatnot (#58226) üzenetére


Neck
veterán

Meg is jelent :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58229) whatnot válasza Neck (#58228) üzenetére


whatnot
őstag

Igen, fenn linkeltem a streamet.
Euróban úgy tűnik, 4500 lesz. Tehát itthon olyan 1,8-1,9m lesz. Asszem maradok az a7IV-nél.

(#58230) Neck válasza whatnot (#58229) üzenetére


Neck
veterán

Azóta már paritáson van az EUR az USD-vel megint, hátha megy még lejjebb :)
Engem maximum egy A7RIV érdekelne, ha lemenne az ára. Mondjuk ilyen árak mellett nem fog. :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58231) whatnot válasza Neck (#58230) üzenetére


whatnot
őstag

Nekem még rendszer kell építenem. A különbözetből lehet, jobban járok egy objektívvel, külső vakuval stb.

Ha jól látom, 1,4m-ért is kapható az a7R IV.

[ Szerkesztve ]

(#58232) dabgergo válasza Neck (#58191) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, Neck!
Teljesen egyetértek, most kéne kiszállni és könnyen lehet h a végén még Sony lesz. Sigma ART lencséket Nikonon is szerettem.
Jövő héten megyek kipróbálni több vázat is.

(#58233) Gaben92


Gaben92
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek aki hozzászólt a témához, megvolt ma a bevásárlás! :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#58234) lugosi válasza Gaben92 (#58233) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egy jó választás volt, jobb mint egy régi dslr.

(#58235) whatnot


whatnot
őstag

Nekem is meglett a választás, ez lett a kezdőszett. Majd szép lassan jön a többi.
A 3rd party objektívek miatt inkább a Sony vonal mellett tettem le a voksom.

(#58236) Neck válasza Gaben92 (#58233) üzenetére


Neck
veterán

...és whatnot: Gratu a friss szerzeményekhez, szép fényeket és témákat az új szettekhez :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#58237) wms válasza whatnot (#58235) üzenetére


wms
senior tag

Nagy-nagy gratula! :C

(#58238) whatnot


whatnot
őstag

Köszönöm :R

(#58239) vihartigris válasza Neck (#58236) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#58240) simes


simes
csendes tag

Nem tudom itt az "oregek" hogy vannak vele de sok-sok ev utan nekem az m4/3 rendszer es a full frame hozza meg a fotozas elmenyet. Apsc kozul talan a Fuji amit szerettem a jpg miatt de a tobbi egyszeruen unalmas. A Pemtax erdekes lenne de ongyilkos lett.

(#58241) MrChris válasza simes (#58240) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pemtax-t nem ismerem. :D

(#58242) simes válasza MrChris (#58241) üzenetére


simes
csendes tag

Teszteltem a szemed, fotozhatsz tovabb :K

(#58243) tvamos válasza simes (#58240) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amiota Canon M50-em van, elegedett vagyok a Nikon 1-gyel, csak nem fejlesztette tovabb a Nikon. Pedig egy modernebb szenzorral, meg egy jo AI AF-szal mar nagyon tetszene nekem.

En valahogy erre az MFT dologra nem tudtam raerezni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58244) simes válasza tvamos (#58243) üzenetére


simes
csendes tag

Volt J5 Nikonom, tenyleg szuper kis gep volt.

(#58245) markussandor válasza simes (#58240) üzenetére


markussandor
senior tag

A fotózás élménye miért függ a szenzor mérettől?
Nekem hullámzik a fotózási kedvem, attól függően, hogy sikerül-e számomra tetsző képeket készíteni vagy sem.

(#58246) simes válasza markussandor (#58245) üzenetére


simes
csendes tag

Nem szenzormeretrol beszeltem de valoban ha belegondolok....

m4/3 nal a kicsi, konnyu, stabis, idojarasallo, kis meretu, konnyu , kivalo rajzolatu es olcso Pana 12-60 (24-120) eleve mindent visz. Oly es Pana oldalon is kivalo obik vannak.Pana 100-300 (200-600). full frame vazra sose vennek ilyet, mert ott egy ágyú. Lehetne még sorolni.

A full frame kepminosege pedig magaert beszel, es nem a magas isorol beszelek, tisztabbak, reszletesebbek, ragyogobbak a képek.

Sokan Fujiban talaljak meg a kozeputat, megertem oket de normalis aron nem lesz jo teleobjektivuk, es magas ison nagyon nagy a reszletvesztes. Kompromisszumokkal jo lehet, kinek mi tetszik.

Termeszetesen lehet vonzo az uj Canon R szerias apsc is, kivalo, gyors Af el, kinek mire van szuksege de kulonlegesseget nem hordoz magaban.

De van ismerosom aki Pentax K200 al fotoz 10eve, nem erdekli annyira a technika, tobb penze marad es tobb ideje a kepekre.

(#58247) Mr.Csizmás válasza markussandor (#58245) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Ez nem igaz. Szappantarto, nikon 1, mft vazak, fujik, es mindig csak a kedvemen mulott. Bar top3 eszkoz nalam sorrendben a hp 735, mft 14/2.5 pancake, es fuji 35/1.4

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58248) Grillo válasza Mr.Csizmás (#58247) üzenetére


Grillo
senior tag

Hú, a HP 735 nekem is az eslő digitális gépem volt, hihetetlen fasza makrókat lehetett vele lőni. Valahol még talán megvan, bár gondolom nem működik. De hátha.

(#58249) markussandor válasza Mr.Csizmás (#58247) üzenetére


markussandor
senior tag

Pontosan mi nem igaz? A kérdésem vagy a saját véleményem? :-D

(#58250) Mr.Csizmás válasza markussandor (#58249) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az élmény és szenzorméret összefüggése. :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.