Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) haruspex válasza TCr (#59047) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nehéz kérdés.

A sony nem egy rossz ötlet, csak ez már nem egy olyan váz amivel megér tervezni, ezért mondom az a6300-at. Ha van még az egy évig ingyenes mkb kártyára 10% a Mediamarktban a 180-ba a canon r100 is belefér

Igazából tényleg az a kérdés, hogy merre akarsz továbbmenni, meg, hogy éppen mit találsz a piacon, holnap megpróbálok valami értelmeset írni.

(#59052) johniee


johniee
senior tag

sziasztok!

Van egy Sony A6100 gépem, de sötétben, naplemente után is szeretnék jó videókat készíteni kevésbé világos helyeken.
Lett egy Laowa 12mm no-distortion objektívem (Sony Magic Shift Converterrel), ami gyárilag Canon EOS gépekhez való, és nem is éri meg Sony-val az adapterrel használni, mert úgy már 17mm a fókusztáv.
Megérné-e nekem egy használt Canon 1DX Mark II gépet vennem és azzal videózni inkább 4K 60fps-ben ezzel a ritka fajta Laowa objektívvel, ha már gyárilag Canonhoz készült? :)
Vagy inkább Sony-hoz való Laowa objektívet szerezzek?
A Sony FX30 még eléggé drága sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#59053) csacsi77 válasza johniee (#59052) üzenetére


csacsi77
senior tag

Látatlanban is azt mondom, hogy natív bajonettes objektívet nézz az A6100-ra. Ez a Sony E-bajonett nagy előnye, hogy rengeteg gyártótól van kínálat manuális és AF fronton is hozz.

Öreg fater megoldja!!!!

(#59054) kopf válasza balazs1022 (#58988) üzenetére


kopf
csendes tag

Állókép fotózásánál működhet, azt úgy ahogy, de eddig is meg tudtam oldani szűrő nélkül is, telefonnal is. Sőt, telefonnal még jobban :D
Itt a fő probléma a vibrálásmentes videofelvétel készítéssel lenne, ez lenne a cél, valamint azzal, hogy nem állóképet rögzítenék, amit kb azonnal haza is vágna a magas záridő, szűrő ide vagy oda, mindegy.
Köszönöm, hogy segíteni próbálsz, de sajnos ez nem járható út, ahogy már előtte is megemlítésre került.

"Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

(#59055) yle_greg válasza kopf (#59054) üzenetére


yle_greg
tag

Nem tudom, hogy mit ertesz vibralasmentes video alatt, de a shutter speed es a felveteli fps egyezik? Mert ha nem, peldaul akkor tud hulyen kinezni, "vibralni" a video.

[ Szerkesztve ]

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59056) MrChris válasza johniee (#59052) üzenetére


MrChris
nagyúr

"és nem is éri meg Sony-val az adapterrel használni" Miért ne érné meg, ha meg van? Ez egy manuális objektív, pont olyan 'buta' Canon EOS vázon, mint minden máson.
Egy MILC célszerűbb videózásra, mint egy DSLR. A Canon 1DXmk3 4k-ban alapban majdnem APS-C-ig croppolja a szenzort, ráadásul folyton csattogtatni kell a tükröt, meg jó nagy batár váz.
Szerintem tartsd meg az obit és vegyél alá egy FF vázat, pl. Sony A7mk3/4 vagy Panasonic S5/S5II pénztárca és ízlés szerint.

(#59057) johniee válasza MrChris (#59056) üzenetére


johniee
senior tag

Azért nem jó nekem jelenleg a 12mm Laowa objektív a Sony géphez így, mert én nagyobb látószöget szeretnék, és ugye a plusz adapter így (17mm-re) csökkenti a látószöget :( kb mintha a gyári 16-50-et használnám.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#59058) Mr.Csizmás válasza johniee (#59057) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem az adapter, hanem az apsc miatt lesz 12x1,53 = ~18,3 mm látószöged. mondjuk így is 1. nagyobb fényerővel, 2. jobb rajzolattal kapod mint kitobin :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59059) johniee válasza Mr.Csizmás (#59058) üzenetére


johniee
senior tag

és ha egy Full Frames Sony géppel néznénk? :) a Sony A7 iii csak annyiban nem felel meg a tervemnek, hogy csak 30fps-t tud 4K-ban, nekem 60fps kéne :B

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#59060) Mr.Csizmás válasza johniee (#59059) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Ha a latoszog kell, akkor egy 8 mm gyujtotavu obi a megoldas neked ami ~12 mm-t eredmenyez az A6100-on - de itt mar feljon a kerdes, hogy halszem vagy rektilinearis (gyk torzitasmentes) objektiv legyen. Utobbi elvileg joval dragabb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59061) MrChris válasza johniee (#59057) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy kicsit összekeveredtek a dolgok, tehát van egy 12mm-es Laowa obid, adapterként az MSC és az A6100. MSC kissé megbonyolítja a látószög számítást, mert ha minden igaz akkor már FF-re is 17-re növeli a gyutávot az A6100 pedig még ebből croppol ki magának kb 25mm-re! Első körben vehetnél egy sima cső adaptert (kb 5000ft), így megkapod az APS-C-re kijövő, valóban 17mm-t. Ez képminőségben kenterbe veri azonos gyutávon a 16-50 fostalicska kitobit. Ha ez nem felel meg akkor vehetsz egy Sony FF vázat, amivel a sima adapterrel 12, MSC-vel 17mm. Ez az MSC amúgy egy nagyon jópofa cucc, ritka is. A párhuzamosok összetartását tudod vele optikailag korrigálni, nagyon extra dolog!

A 4k videó másik tészta. A Canon 1DX Mark II valóban tud 4k60fps-t de a 12mm-es obidat (és minden más obit) lecroppolja kb 16-ra, valamint emiatt a zajtűrése se olyan mint a többi 4k képes váznak. További hátrány, hogy 4k/60p-n 5-800mbps az adatsebesség így az csak CFast kártyára történhet ami egy elég drága és egyedi kártyatípus és jó nagy is ajánlott belőle. Elvileg 10-12 másodpercig a bufferbe is lehet rögzíteni, majd megvárod míg kiírja a normál (lassú) compact flash kártyára.
Szerintem nagyon küzdenél a használatával és jelentős pénztemető is, talán nehezen is tudnál megszabadulni tőle... én nem vágnék bele, vagy megelégedsz 1080/60 és 4k/30 FF vázakkal (A7III-t ajánlanám), vagy többet áldozol rá (A7mkIV), de 4k/60p-nél a legtöbb FF váz is croppol!

(#59062) johniee válasza MrChris (#59061) üzenetére


johniee
senior tag

A sima cső adapter alatt a sima, legolcsóbb Canon EOS >> Sony E mount adaptert mondod, amit 1-2 fórumtárs is árul itt a HardverAprón? :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#59063) MrChris válasza johniee (#59062) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen.

(#59064) p_adam válasza MrChris (#59061) üzenetére


p_adam
addikt

Nem értem, hogy egy Canon R8 vagy R6 mért nincs még említve sem... utóbbi alig drágább egy A7III-nál újonnan és használtan is, sokkal jobb technikailag és ergonómiailag is, A7SIII vagy ZV-E1 alatt nincs is ami 4k60p terén versenyezhetne velük...
Új R8-hoz kupon akció is van, fillérekért hozzácsapható egy RF 16mm 2.8 is a meglévő mellé, adott esetben sokkal praktikusabb.

(#59065) csacsi77 válasza p_adam (#59064) üzenetére


csacsi77
senior tag

Talán csak azért nem, mert a Canon RF bajonett zárt, nincsenek hozzá más gyártók obijai, így kisebb a választék ezen a fronton. De már hetek óta mennek a találgatások, hogy lassan nyitni fog a Canon is a harmadik felek felé.

Öreg fater megoldja!!!!

(#59066) p_adam válasza csacsi77 (#59065) üzenetére


p_adam
addikt

Nagylátó téren van 3 féle zoom, mindegyik stabilizált - sokkal jobb, mint (csak) szenzor stabira építeni, ami általában warp-ol máshol is, meg a 16/2.8 fix se mondható drágának.
Valamint az EF adapteres opció is abszolút járható út, szerintem nem is használják sokan anélkül (nem mintha az RF nem lenne jó, de nem feltétlen éri meg a felárat, ha egyszer az is majdnem ugyanolyan jól működik).

(#59067) Mr.Csizmás válasza csacsi77 (#59065) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha a meglévő obik jó rajzolatúak, megfelelő minőségűek, alaptalan mint a fujinál volt anno az első generációban.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59068) MrChris válasza p_adam (#59064) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most már akkor az is meg van említve! Amúgy meg azért vennék a helyében Sony FF vázat, mert már van hozzá az MSC adapter hozzá való ultra nagylátóval.

(#59069) haruspex válasza johniee (#59062) üzenetére


haruspex
aktív tag

Amúgy lehet érdemes ránézni a sony 11mm/ samyang 12mm/ viltrox 13mm-re (különösen mielőtt full frame-re váltasz), a legutolsó már f 1.4 -es, ami segít az esti videóban, és elég nagy látószögűek.

[ Szerkesztve ]

(#59070) johniee válasza MrChris (#59061) üzenetére


johniee
senior tag

Szerinted, ha már FullFrame, akkor szóbajöhet a ZV-E1 is? :) ha még belefér a büdzsémbe

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#59071) Mr.Csizmás válasza johniee (#59070) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem, miért? ha nem érzed saját skillből hogy kell FF/nem fizetős munkát csinálsz vele, akkor 99% hogy felesleges. (sony fb csoport is telivan divathuszárokkal, akik a7 nextgennel csinálják az instagram filteres tucatképeket)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59072) yle_greg válasza johniee (#59070) üzenetére


yle_greg
tag

Van egy olyan mondas, hogy a legjobb gep az, ami nalad van. Ezert keszul a vilagon a legtobb kep telefonnal.
Ha telefonnal jobb kepet akarsz, es egy cserelheto objektives "rendes" gepet veszel, akkor nagyjabol tokmindegy melyiket veszed, a telefonnal mindegyik nagysagrendekkel jobb.
Egymashoz kepest mar nincs akkora elteres, meg a FF es MFT kozott sincs akkora elteres, ami egy nem profi (vagyis aki ezzel keresi a penzt) szamara megerne a FF jelentette plusz kiadast es a plusz cipelnivalot. Van mar kis FF gepvaz, de a feny makacsul mereven hajlik, ezert az objektivek nagyobbak.

En most elkezdtem biciklizni, es rajottem, hogy a szeretett Pana GX9 gepemet (ami pedig kicsi) nem szivesen viszem, mert kotyog a belseje. Nincs semmi baja, ez ilyen, hogy gyenge a szenzormozgatason alapulo stabi elofeszitese, es kikapcsolta allpotban nincs olyan park mechanizmus, mint a vinyoknal, hogy ne koricaljon a fej.
Ez normal hasznalatnal (setalva, vagy kabatzsebben, stb) nem poblema, es lehet, hogy a bicaj sem artana neki, de bem kockaztatok. Vettem egy Pana GM1 -et, obim van ra boven, ez a picur pont erre a felhasznalasra valo.

Szoval gondold el, hogy pontosan mire fogod hasznalni, es annak megfeleloen valassz rendszert. A FF vonalon nagyobbak az obik, egy teljes szett mindenkeppen nehezebb es bumszlibb, mikozben a kepminoseg jo esellyel csak tesztabran lesz megkulonboztetheto egy kisebb gepbol es obikbol allo rendszerbol szarmazo geppel keszulttol.

Ha extra vekony DoF kell, akkor jobb a FF, ha extra tele kell akkor a 2x crop miatt az MFT jobb, zajszintrol egyre kevesbe beszelunk, mert olyan szofverek vannak amik ezt pont ugy eltuntetik, ahogy a voros szem effektust, az sem tema manapsag.

Ha elfogadsz egy tanacsot: a kisebbet valaszd, mert az tobbet lesz nalad.

Fun fact: A 10 eve megjelent Pana GM1 a Pana 12-32 (ekv. 24-64mm) obival egyutt 270 gramm. A vaz 10 x 5.5 centi, a vastagsaga pedig 3 centi, plusz az objektiv ami meg 3 centi. Ez egy kiskompakt merete. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59073) lugosi válasza yle_greg (#59072) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokat bicikliztem a GX80-ammal, ami szerintem a tiédnél gyengébb modell, szóval nem is biztos, hogy annyira strapabíró, nem lett semmi baja, szerintem nyugodtan lehet vele (persze nem offroad, downhill meg ilyesmi :D).

(#59074) yle_greg válasza lugosi (#59073) üzenetére


yle_greg
tag

A GX7-em nem kotyog annyira mint a GX9. Igazabol nem tudom, hogy lenne-e baja, szerintem ha a bicaj razasat nem is szeretne, ha hatizsakban vinnem, vagyis a testem tompitana a razkodast, akkor mar elegge meg lenne vedve. De az a helyzet, hogy regota vagyom mar egy ilyen kis gepre, es most kapora jott ez az urugy... 8-D
A felesegemnek el ne mondjatok! :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59075) lugosi válasza yle_greg (#59074) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaaa, a vétel az egyértelműen jó ötlet volt, nem azért írtam!

(#59076) yle_greg válasza lugosi (#59075) üzenetére


yle_greg
tag

:-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59077) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek.

Vettem egy Sony ZV-E10 kamerát, és mellé egy Sigma objektívet ...

Megnéztem pár YouTube videót, mert vlog kamerákat kerestem, és ezt ajánlották mindenhol ebben az árkategóriában, mert hogy milyen jó, és milyen jó felvételeket készít sötétebb helységben is ezzel az objektívvel.

Vettem egy usb - hdmi digitizert is (4k) mert hogy type-c és sima mini hdmi-n naná hogy nem ment át a 4k-s videó stream, oké gondoltam ezzel itt letudva a plusz kiadás: )

Igen ám, de tesztelés közben kiderült hogy a kamera túlmelegedik és kb 20perc után leállt (pedig hozzáteszem normál hőmérsékletű helységben voltam), utána olvastam, hogy hálózati töltővel amit az akksi helyére kell tenni, azzal már nem fogja csinálni ... oké még +44k kiadás a gyáriért, letesztelem erre 50-60perc után azzal is leáll túlmelegedésre hivatkozva ...

Ilyenkor mit lehet tenni?

Állítólag ezt vlog kamerának hirdetik, akkor hogy hogy túlmelegedik normál hőmérsékleten?
Ha a napon lenne kint azt mondom oké ...de így kicsit kidobott pénznek érzem a dolgot (450-480k kb).

Segítsetek kérlek! :B :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#59078) Mr.Csizmás válasza Genius007 (#59077) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vidd vissza 14 napos elállással, és vegyél egy Fuji XS10-et.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59079) Genius007 válasza Mr.Csizmás (#59078) üzenetére


Genius007
őstag

Cégre vettem, ráadásul letelt már a 14 nap sajnos (nem volt időm tesztelni az első nap sajnos .. ) :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#59080) Mr.Csizmás válasza Genius007 (#59079) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az lenne a tippem, hogy külső feldolgozóval tudná huzamosan túlmelegedés nélkül a leírtakat - de ez tipikus sony átok a hőmérséklettel való bajok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59081) MrChris válasza Genius007 (#59077) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az Auto power of temp/High beállítása meg volt? Úgy láttam ezt csinálják vele, de hogy jobb lesz e aztat nemtom. Láttam higy vannak házi megoldások a hűtésre, kihajtott kijelző helyére egészen igényes bordát, ventit eszkábálnak. De van gyártott megoldás is.
Milyen video átalakítót vettél?

[ Szerkesztve ]

(#59082) haruspex válasza Genius007 (#59077) üzenetére


haruspex
aktív tag

Van olcsóbb megoldás a dummy akkura az aliexpressen, szerintem, meg mint alant linkelték ventillátor is, elvileg segít, van az is többféle néven

(#59083) Neck válasza Mr.Csizmás (#59080) üzenetére


Neck
veterán

Ez a konkrét típus igen, magasabb kategóriában pont nem.

Tipikus topic átok ez a sok általánosítás :)

Genius 007: van Sony topic, gyere oda, segítünk.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#59084) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok!
Barátnőmnek keresek fényképezőt, ezzel kapcsolatban kérnék segítséget. Jelenleg van neki egy Sony HX300 gépe, de szeretne valami picit jobbat. 200k a felső határ, ebben benne kell lennie az obinak is. Családi fotózás, illetve hobbi szinten szokta néha járni az erdőt madarak után, de sok statikus témát is fotóz. Szerkeszteni nem szokta a képeket, jpgben fotóz. A használható AF lenne a fontos, meg talán a kompaktság.
Két gépet néztünk eddig komolyabban: Sony A6000 (használt), és akkor marad lóvé valami obira. Másik pedig újonnan egy Canon R100, ez utóbbi tetszik neki a leginkább. Alap kit obival 200ból kint lenne.
Nagy batár DSLR-t nem szívesen ajánlanék neki, fontos hogy ne legyen nagy és dög nehéz a szett, FullFrame abszolút felesleges szerintem, pláne ilyen árban. Mft vonalat nem ismerem, azokat nem nagyon néztem át.

Egyéb alternatíva, ötlet? Köszönöm! :R

(#59085) MrChris válasza deny330 (#59084) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annak a Sony HX300-nak eq. 1200mm a vége, még a 600mm se fog az árba beleférni. A6000-re ennyiből a nagyon hergya alap kitzoomot tudod venni és az 55-210 telezoomot ami szintén kissé gyengécske, a megszokottnál sokkal kevésbé fog tudni ráközelíteni egy madárra. A korábbi géphez képest az obi cserélgetés miatt elég méretessé, körülményessé válik a használata, rendszerint a nagy zoom otthon marad. Mindenképp érdemes kipróbálni egyet, hogy mennyire felel meg. A nagy átfogású zoom után meglepően kicsi egy 3-szoros. Igazán jó kép lecsupaszítva technikai szemszögből nézve elsősorban a megfelelő és jó objektíven múlik.
Helyetekben egy másik modernebb, újabb, jobb 1"-os bridge gépet vennék.

(#59086) yle_greg válasza deny330 (#59084) üzenetére


yle_greg
tag

MFT a teleobjektiv oldalon elonyos a meret es a suly miatt. Nekem a Pana GX9 es a Pana 100-300 kirandulaskor megfelelt, az egesz szett alig egy kilo, de a crop miatt ez egy FF 200-600 mm-es obinak felel meg, amivel mar el lehet kezdeni madaraszni.

Egy masik kis (celszeruen zoom) obi kell a belteri/csalad fotora, es elob-utobb fog kelleni neki egy fenyeros is, portrera illerve keves fenyre.

De ez a harom obis "teljes" szett hasznaltan sem jon ki 200-bol, kerdes, hogy milyen obival kezdene? Altalanos, budget zoom obival hasznaltan beleferhetsz a 200-ba.

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59087) deny330 válasza MrChris (#59085) üzenetére


deny330
aktív tag

A bridge gépes dolgot megfontolóra vesszük, ezt az A6000-et meg lehet elengedjük szerintem. Körülnézünk esetleg obik terén, meg megkérdezem a manuálisakhoz mit szólna, mert adapterezett vintage nekem van egy valaggal, de akkor az AF kilőve ugye. Köszi szépen!

(#59088) deny330 válasza yle_greg (#59086) üzenetére


deny330
aktív tag

A pana gx9-nek mik a negatívumai? Af mennyire használható? Most lenne egy jó áron 12-42-es kittel.

(#59089) Muerte68 válasza deny330 (#59088) üzenetére


Muerte68
addikt

Teljesen jól használható, a kit obija is elég jó a többi obi annyira nem lesz olcsó de jó minőségűek általában
Tudod olcsóbban használni hozzá az olympus obikat is, csak azokban nincs stabilizálás
Mgpróbálhatja a vintage obikat is, jó dolgokat lehet csinálni vele de mindenképpen legyen AF- es obi is mert azok inkább játszós dolgok nem biztos hogy bejön neki
A JPEG szineit nem mindenki szereti a panának abban az olympus jobb meg abban van váz stabi manuálozni jobb plusz olcsóbbak az objektívek

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#59090) deny330 válasza Muerte68 (#59089) üzenetére


deny330
aktív tag

A pana 100-300-as obit megnéztük hozzá, elég húzós az ára, esetleg használtan ki lehet fogni 100-150k körül, de ahogy néztem ez Sony vonalon sem lenne olcsóbb (70-350 G). Canon RF bajonettre hasonló a helyzet, csak a vége sötétebb az RF 100-400-nak. Az R100 mennyire alap gép egy A6000-hez, GX9-hez képest? Azt látom hogy sok lehetőség nincs az obik terén, elég kevés RF bajonettes van.

(#59091) Muerte68 válasza deny330 (#59090) üzenetére


Muerte68
addikt

Azt igazából nem ismerem, azt tudom hogy kevés az objektív hozzá, egyébként valószínűleg rendben van de mondom nem ismerem úgyhogy ez csak feltételezés :)
Egyébként valószínűleg van topicja érdemes ott utána olvasni

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#59092) Tin_Shield válasza deny330 (#59090) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic 100-300 olcsóbb alternatívája az Olympus 75-300. Kicsit gyengébb a fényerő és nincs OIS. A GX9-ben van 5 tengelyes IBIS, de a tele tartományban az OIS-t jobbnak tartják a hozzáértők.
A Pana FZ1000/2000 jó alternatíva ilyen felhasználásra lehet a MILC-ek helyett, 1", 20MP, f2.8-4, ekv 25-400

(#59093) tikshow


tikshow
addikt

Sziasztok! Termekfotozashoz keresek gepet objektivvel. A keretem 500.000Ft.

40x40 cm targysatram van, oldalso es felso megvilagitassal, osszesen 30w, illetve egy 24w-os ring lightom elorol. Jelenleg egy iPhone 15 Pro Max-al csinalom a kepeket Raw Max-ba, viszont eleg sokat kell croppolni, hogy csak a targy latszodjon emiatt eleg sok mesterseges elesites kell ra ami rontja a vegeredmenyt, illetve a targy szinet enyhen elnyomja a sator fenye, ha ezt lentebb tekerem akkor pedig kicsit zajos a kep.

Elony lenne egy Canon DSLR vaz, mert rokoni korbe van nehany objektiv amit talan tudnek hasznalni, de hangsulyozom, hogy objektivet is keresek. A jovoben a vazat 4K Studio videozasara/vlogolasra is hasznalnam.

Eddig ezt neztem:
[CANON EOS 850D + EF-S 18-135 mm 3.5-5.6 IS STM kit]

Elore is koszonom mindenkinek!

(#59094) MrChris válasza deny330 (#59087) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sonynak is vannak 1"-os jó bridge gépei.
GX9-re egy dual IS-re képes Lumix 14-140 jó páros, manuállal bár lehet madarat lőni de elég körülményes és általában súlyra nehezek. Ami a normál gyutávon eq (28-100mm) kívül esik az sok pénzbe fog kerülni és ritkán van szükség rá, otthon marad...

tikshow: 2024-ben újonnan DSLR? Milyen előnye van? Egy pici sötét lyukon át kuksolhatsz, live view-hoz, videóhoz minduntalan tükröt felhajtani, F/B fókusz demoklész kardja állandóan ott lebeg, az a tükör nagyjából csak útban van...
Tárgyfotóhoz előnyösebb egy MILC, tükörcsapkodás nélkül folyamatos élőképen ellenőrizheted a képet, akár egy TV-re kivezetve nagyban. Videóra meg tényleg értelmetlen a tükör.

(#59095) tikshow válasza MrChris (#59094) üzenetére


tikshow
addikt

Koszi! Es mit javasolnal?

(#59096) yle_greg válasza deny330 (#59088) üzenetére


yle_greg
tag

Nekem a GX9 a fo gepem, es folyamatosan az az erzesem, hogy okosabb, mint en. Nem tudok ra rosszat mondani, de ez abbol is fakad, hogy nincs osszehasonlitasi alapom. Amit mondanak, hogy a JPG szine mas, engem nem zavar, en szeretem. Bar lehet, hogy ezert kerekbe tornek, de en vivid-re allitottam, merz ugy jobban tetszik. Amugy mivel megy minden foto RAW -ba is, siman at lehet tekerni a szincsatornakat, ha olyan kedvem van.

Nekem szemelyes kattanasom, hogy nem tetszenek a tukros gepeket utanzo gepvazak, az a bumszli felso rogyasztott sator nekem szurja a szemem. A laposteto kiralysag, foleg, mert sokszor fejjel lefele teszem le kirandulaskor. Ennek az az oka, hogy az aljaba tekert allvanycsavaron atfuzott vekony hevederrel van a vallamra akasztva, neken igy kenyelmes, mert nincs utban, viszont pont keznel van. A mellkasomon nem szeretem hordani, mert ahogy lepek, idegesito ahogy mocorog.

A 100-300 valoban nem olcso, viszont szepen osszedolgozik a Dual IS. Amit nagyon szeretek benne, hogy kicsi a gepvaz, es egy kis obival (pl. Pana 20/f1.7) kabatzsebbe vagos a tortenet. A specialis objektivek nagyok, pl. a 100-300 az egyik legnagyobb obim, de ez is csak akkora, es olyan sulyu, mint egy sorosdoboz. A fixek rettento kicsik, a fenti 20/f1.7 nincs 3 centi "hosszu", a fo portre obim, a 42.5/f1.7 pedig 5 centi hosszu, es alig nehany dekasak. Ez setalaskor hasznos, mert nem kell taskat vinni az obiknak. En konkretan az ovemre tett kis szutyokben viszem, igy meg csak nem is latszik, hogy van nalam valami, kicsit nyugodtabb vagyok az enyves kezektol.

Nagy meretu es sulyu obik eseten erdemes venni hozza markolatot. En a Pana 10-25/f1.7 miatt vettem egy markolatot az Aliexpressrol, nagyjabol gombokert, mert ez az obi tobb mint hetven dekas, ez a legbumszlibb cuccom.

FF oldalon nem vagyok jartas, ezert arrol nem beszelek. En a GX9 -ben azt szeretem, hogy tud nagy es tud kicsi is lenni, az alkalmakhoz illo obikkal. Biztosan van nala jobb gep, de nekem boven jo, olyat meg sosem ereztem, hogy egy rosszul sikerult kep a gep miatt lenne hibas, en meg nem nottem ki a lehetosegeit. A kepel minosege boven jo, a videoke szinten.
A felesegem foleg iA (intelligens automata) modban hasznalja, egyebkent meglepoen jo kepeket csinal ilyenkor a gep. En elvezem az A modot, illetve neha manualkodok, peldaul nemreg bowlingoztunk, nem volt tul sok feny, de ki akartam mereviteni a mozgast, ugyhogy ott jatszhattam az S meg az M moddal. Ott mindjuk jo volt, hogy vittem eleg fenyeros obit, mert kellett minden foton. (Nem vakuztam, mert nem akartam zavarni masokat.)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59097) MrChris válasza tikshow (#59095) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez most egyre nehezebb kérdés, mert kifuttatták a gyártók a kedvező árú (200-300e) vázakat és amit még árulnak kissé koros, vagy szerintem túlárazott, valamint a profibb&drágább vázak maradtak. m4/3 vonalon vagyok, abból újonnan a GX9, G90, vagy Olympus EM10mk4 az alap, low budget a GX880, de annál talán jobb vásár a GX80. Tárgyfotóra meg lehet próbálni a kit objektíveket, de szerintem egy portré obi jobb erre a célra, Oly 45/1.8 vagy Lumix 42.5/1.7. Én mindenből használtat vennék, úgy sokkal kedvezőbb 50-70e ért és profi vázakhoz is hozzá lehet jutni 200e körül, pl GH5/G9, EM1mk2. Tárgyfotónál m4/3 előnye a nagyobbnak adódó mélységélesség, ehhez van egy felkapott újdonság (bár ez is több éves) a highres mód, ez csak az EM5 mk2 váztól van az Olympusokban, ekkor több fotóból készít egy nagyfelbontású képet, állvánnyal működik.
Sonyból a legolcsóbb 4k-s aszem az A6300 ami szintén nem mai darab. Vlogolásra népszerű a ZV-E10, bár annál némi panasz van a túlmelegedésre. Dummy akksira mindenképp szükséged lesz, hogy állandóan mehessen a kamera még tárgyfotónál is praktikus. Sonyval általánosságban gyorsabb a fókuszálás, jó a követő módjuk és van kb 1fé zaj előnye.
Annak nézz utána melyikkel lehet 30 percet meghaladóan videózni. Vlognál van még egy aprócska probléma, a legtöbb fényképező FHD-ban meglepően gyenge minőségű (valszeg alacson felbontásból méretez feljebb), nagy a szórás, (egy kis segítség) ezért érdemes 4k-ban nyomni és abból méretezni, ehhez ajánlott egy hdmi capture eszköz. Ennek van némi hátránya is, jobban melegszik a hardver és általában 30fps a max. Külön tudomány hogyan lehet jó képminőségben élőzni.

(#59098) ST33LW0LF


ST33LW0LF
újonc

Sziasztok!
Lehet hülyeség, de lenne egy kérdésem. Van egy Sony A7M2 gépem, hozzá egy Sigma 14 f1.8 obival, meg néhány manuális vintage. Kérdés a következő: megérné lecserélni egy Lumix S5-re? A7III lett volna a cél, de közel 100k a különbség az A7III javára ha azonos állapotút nézek, mint egy S5. Többnyire fotózok, videózás ritkábban, de előfordul - a képminőség miatt inkább telóval szoktam. :U Af fotónál lenne fontos, később szeretnék egy 24-70 körüli zoomot, azzal örülnék ha működőképes lenne. Többnyire astro tájkép, esti street fotózás, portrézás, kocsi fotózásra lenne használva hobbi szinten, ritkán bringásokat. Videó csak családi eseményeken többnyire, esetleg bringásokat szintén.

(#59099) Mr.Csizmás válasza ST33LW0LF (#59098) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

A7iv nem pálya? használt, refurb.? érdemesebb maradni rendszen belül szerintem. a pana S jó dolog, de a saját kevés objektívjével - amit újra meg kellene venned.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59100) tikshow válasza MrChris (#59097) üzenetére


tikshow
addikt

Koszi! Mit gondolsz a Canon R10 18-45mm kitrol majd hozza egy adapterrol, hogy a regi obik is jok legyenek hozza? Hasznaltat nem vennek, minimalis tapasztalatom van a temaba, fogalmam sincs, hogy a hasznalt gep megfeleloen mukodik-e vagy sem. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.