Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#17751) lolaron


lolaron
csendes tag

Sziasztok!
Új gép vásárlására határoztam el magam. Elég régen foglalkoztam PC-kel majdnem 3 éve egy laptopot használok mindenre. (játék, filmezés, ilyesmi) Most kezembeakadt egy kis elkölthető pénz és szeretnék 0-ról felépíteni egy olyan számítógépet, ami ár/érték arányban a legjobb. Jó lenne, hogyha a későbbiekben is korszerűen lehetne tartani fejlesztésekkel. Kb 100000-130000 forintom lenne rá, ezen felül még monitornak kinéztem ezt :ezt. LEhet hogy nem a legjobb megoldás, csak azt olvastam, hogy mamár csak IPS-es kijelzőt érdemes venni. Perifériám hozzá egyenlőre csak egy egér van, de csak maga a gép az érdekes. Tudtok nekem segíteni, vagy hülyeségeket írok? :D

(#17752) miresz válasza bluyoo (#17748) üzenetére


miresz
veterán

Cpu erőben bőven elég mindenre a mostani AMD proik ereje is,a többi meg csak max e-pénisz növelésre jó.Én inkább az fuzióra,integróládásra vagyok kíváncsi,mert ez a jövő.A nagyobb számítási teljesítmény max annak kell,aki ebből él,de ott is tizedmásodperc különbségek vannak csak a két gyártó termékei között,és nagyban függ attól is,hogy mire van optimalizálva az adott program,vagy hogy ki pénzeli jobban a szoftvergyártót.Ráadásul a szoftverek merőben le vannak maradva a hardverek tudásához képest,lásd pl. még mindíg csinálnak eyg szálon futó programokat,holott a hardverek már régóta képesek lennének a multitaskra,és még lehetne sorolni....

[ Szerkesztve ]

(#17753) Crias válasza stafff71 (#17744) üzenetére


Crias
senior tag

Mit értesz megbízható összerakás alatt?
Nem fogják neked sehol se szépen elrendezni a kábeleket. Mondjuk iponban bekapcsolják de nem fogják neked tesztelni (hiába írják azt).

Monitort meg oázisban vagy monitorgurunál, lenne érdemes venni és ha belefér akkor egy kalibrációt is érdemes lenne kérni.

Jah és szerintem meg nem hoz szinte semmit sem az 1600-as ram jó lesz oda az 1333-as is.

(#17752) miresz
Szoktunk AMD-t is ajánlani (én legalábbis), de ha ugyanolyan áron vagy gyorsabb akkor azt fogom ajánlani, hiába szimpatikusabb az amd, ha nem éri meg megvenni nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#17754) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Srácok végleg elakadtam... Eddig egy 1366 os i7 et akartam összerakni használt cuccokból. De tegnap meg elgondolkodtam osztottam, szoroztam amd fx re, erre meg egyik hawer azt mondja felejcsem el mert nem lesz frissítve az amd. Na most akkor mi tévő legyek? Köszi!

Jah és tápegységben mekkora kell ezeknek a gépeknek minimum?

az i7 konfig ez volna kb.
Processzor: Intel(R) Core i7 920 2,66Ghz
Videókártya: Sapphire Ati Radeon 7770
Alaplap: Gigabyte GA-X58-UD5
CPU hűtő: Prolimatech Megahelms + 2db Akasa Apache hűtőventi
Háttértár: Samsung Basic SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s)
Memória: 3 x 2Gb Ocz 1866Mhz DDR3
Ház: Coolermaster HAF 932
Táp: Enermax Modu 82+ 525Watt

AMD konfig kb.
Processzor: AMD FX-8150
Alaplap: GIGABYTE GA-990FXA-UD3
Videókártya: Sapphire Ati Radeon 7770
Háttértár: Samsung Basic SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s)
Táp: Enermax NAXN 600W 80+
Memória: 3 x 2Gb Ocz 1866Mhz DDR3

[ Szerkesztve ]

Life is Short... Ride Hard!!!

(#17755) Crias válasza Akubara (#17750) üzenetére


Crias
senior tag

Az KB 42k Huf, Amúgy én AMD-t vennék netezéshez bőven jó az IGP is

A legolcsóbb verzió:
CPU: AMD A4-3400 ~13k
Lap: Asrock A75m-HVS ~13k
Memoria: Kingmax 4GB 1600Mhz lehetőleg KIT-es legyen, mert a Llano szereti a Dual chanelt ~7k

Esetleg vehet drágább lapot amin van DVI csati is mert ezen csak HDMI van bár a felbontásból gondolom hogy csak DSUB csatis a monitor, így mind1, esetleg drágább procit ha gondolja. akár A6-3500-at 17k-ért, de ennél drágábbat felesleges. a fenti is bőven elég netezéshez.

(#17754) Jodanovich
Mennyi pénzed van rá? Mire használod etc.
Amúgy FX-nél nincs Tri chanel, az oda nem jó.

Különben meg kit érdekel hogy nem lesz frissítve? Gondolom az alaplapot is cseréled ha a procit nem? Amúgy meg jön még bele 1 generáció és utána fog kihalni az fm3.
De intelnél is az a jelenlegi alaplapokra már nem fog jönni újabb proci szoval mind1 szerintem.

Mindenesetre eléggé aránytalan a gép, adj felhasználási területet meg ami az első oldalon van írd le és adok normális ajánlást.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#17756) vond válasza Jodanovich (#17754) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt ugye tudod, hogy a HD7770-nek 80W a TDP-je? Ha még egy húzott procit is teszel alá, meg telepakolod a házat egy rakás eszközzel, még akkor is bőven elég lesz neki egy jó 350-400-as táp...

Egyébként egyik szettet sem ajánlanám...

Olvasd el az első hozzászólást és az alapján gyere vissza, okés? ;)

@miresz: Az aláírásod mindent elmond... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17757) Jodanovich válasza Crias (#17755) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

Crias és Vond köszi a gyors reakciót!

Na szóval játék, filmnézés néha videókkal való szórakozás.
Monitort még nem döntöttem el egy Samsung T260hd (tv miatt) ezt jó árban tudnám megvenni meg volt is ilyenem... De ha tudtok ajánlani valami jót 40- 50 körül akkor elfogadom. Elég nagy kellene min. 24".

Alaplap: (Abitjaim voltak mind jó volt, most halt meg egy AB9 quad gt m)
Processzor: (régen amd, mostanában intel)
CPU hűtő: (zalman, thermaltakek voltak)
Memória: (alaplaptól függően dual vagy tripla ch, de minimum 6- 8GB, jó ár esetén mind1)
VGA kártya: (nvidia, ati mindegy, ati jaim voltak túlnyomó többségben)
Tápegység: (valami enermaxra gondoltam, FSP ben csalódtam)
Háttértár: SSD: (ebből ha ez jó ezt venném) meg van egy WD 500GB os winyóm
Hangkártya: (nem fontos az integráltak szerintem teljesen jók)
Ház: (van, nem tudom kell e másik?)

A perifériai elemeket tájékoztató jelleggel írtam oda, abszolút el lehet térni! Nem ragaszkodom semmihez sem csak az 500 as inyóhoz mert az megvan! :)

A keret gépre, monitorra (egér, bill megvan!) max 200.000 Ft, de ha valami kihagyhatatlan ajánlat van lehet több is kicsivel!

Köszi a segítséget! :))

Life is Short... Ride Hard!!!

(#17758) Puma K válasza horush (#17706) üzenetére


Puma K
veterán

Valami ilyesmit raktam én is össze, első blikkre csak 12k Ft-tal drágábban.

Köszi szépen!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17759) glovasi


glovasi
tag

Sziasztok!

A kolléga által említett iHD4000-es i5-3475s megfogott és elgondolkodtatott. Milyen házat/tápot/memóriát/hűtést ajánlanátok bele?
VGA nem kell, mert az iHD 4000 elviszi azokat a gémeket amikre használnám, max később vennék bele VGA-t (esetleg erre is adnátok javaslatot, hogy mi az a belépő szint ami már az iHD-t annyiban veri, hogy megéri megvenni)?

Igazából játékra kellene, de nem ragaszkodok a FullHD-s 23 colos max felbontáshoz :)
Ha valaki ismeri a WarThundert, nem egy gigászi gépigényű, de erre lenne a gép egy 21 vagy 22 colos monitorral.

Köszi a segítséget előre is!

Ja, húzni tépni nem akarom soha, szóval nem kell ilyesmikben gondolkodni :)
Megbízható legyen, és később alkalom adtán fejleszthető. Ennyi :)

(#17760) Crias válasza Jodanovich (#17757) üzenetére


Crias
senior tag

LAP: ASROCK B75 Pro3 19.774 Ft
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX 46.939 Ft
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX 11.367 Ft
VGA: VTX3D VX7770 1GBD5-2DHX PCIE 31.593 Ft
HDD: van!
SSD: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064B/WW 18.784 Ft
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro (esetleg SHARKOON Vaya Value, de ebbe kell + venti is) ~12k
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX vagy Sharkoon wpm 400W (ez a sharkoon talán jobb lenne neked) 13.195 Ft
MONITOR: DELL U2412M Fekete 72.927 Ft
Összesen: 226.505 Ft

Monitor: Ha tv miatt is kell akkor lehet nem ez a legjobb megoldás mert nincs rajta HDMI kell displayport - hdmi kábel és nem mind1 hogy milyen, erről a monitoros topickban tudnának felvilágosítani pontosabban.
Mondjuk szerintem megérné ezt a Dell-t venni, de a monitorról mindenképp érdeklődj a monitoros topicban hátha tudnak mást javasolni a Samu helyett.

VGA-ból mehet a sapphire is ha a Samu monitort választod, mert akkor már belefér, csak az ár miatt raktam be a vtx-et nem tudom mennyire hangos vagy sem, a sapphire biztos halk.

Ja igen költséget lehetne csökkenteni mert ezt a videokártyát egy i3-as is vígan kihajtja ~15k-val olcsóbban, de a videókkal való szorakozgatás miatt jobb lenne i5-öt venni, bár kérdés hogy ez mennyire komoly szempont.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#17761) vond válasza Crias (#17760) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A HDMI»DP jelátvitel csak méregdrága átalakítókkal fog menni... Fordítva már olcsóbb lenne, de ugye most nem ez a helyzet...

Én mondjuk azt mondanám Jodanovich-nak, hogy vegyen egy kitűnő, IPS paneles Dell U2312HM-et 50k körül, egy DisplayPort-os VGA-t a gépbe, meg egy TV tuner-t, vagy külső, HDMI-s Set Top Box-ot a tévézéshez...

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17762) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem éppen idevágó téma, de lenne egy kérdésem. Ma megjött az új gépem, minden frankón működik is.
500gb-os vinyót megformáztam (teljesen új) win7 telepítés előtt, majd a rendszernek kijelöltem egy 50gb-os területet. Telepítés után vettem észre hogy a rendszer csak az 50gb-s particiót látja, a többit nem mit lehet ilyenkor tenni???

(#17763) vond válasza bercsi (#17762) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A maradékból nem csináltál kötetet... Így csak ott "lóg" a semmiben... :)

win7 start menü » jobb gomb a számítógépen » kezelés » tárolás, lemezkezelés » jobb gomb a formázatlan partíción » új egyszerű kötet varázsló » méretkiválasztás, betűjel adás, formázás ntfs-re, névadás, stb. » és már meg is vagy... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17764) bercsi válasza vond (#17763) üzenetére


bercsi
aktív tag

Köszikösziköszi!!! :R :R :R
Sikerült! Teljesen új még nekem a win7, eltart egy darabig amíg hozzászokok az xp után! :)

(#17765) zorrobomber


zorrobomber
tag

Sziasztok!

A jelenlegi rendszeremet szeretném kicsit bővíteni.
Egy Asus P5B alaplapom van, egy E6400 c2d-vel, mellettük egy Radeon 5770 1GB. Elsősorban az a gondom velük, hogy a proci már elég koros, és visszafogja a videokártyát, az alaplap pedig sokkal jobb procit már nem igazán eszik meg, és ami belemegy az elég borsos áron van ahogy nézegettem, szóval talán praktikusabb ha lapot is, és egyben memóriát is cserélek. Sajna újabban nem követem már a hardver híreket így itt kérnék segítséget. A használt cuccok eladásával sokat nem szeretnék bíbelődni, így nem is nagyon számolok az árukkal.

A keretem kb. 60-70ezer, a kérdésem az lenne, hogy ennyiből kijön -e egy olyan alaplap,proci, ram kombó, ami kihasználja a videokártya lehetőségeit, esetleg még kicsit erősebb is, gondolva a jövőre?

Játszok a mostani géppel is, elsősorban prociigényes dolgok fektetik meg. Pl. alap GTA4-et végigtoltam rajta, a kiegek - amiknél köztudottan inkább már a proci dolgozik - viszont megfektetik.

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#17766) p00h


p00h
tag

Sziasztok!
Kellene sürgősen 1 kis segítség, van már egy tervem, de kellene hozzáértők véleménye mert én eléggé laikus vagyok! Egy Miniitx HTPC-t szeretnék 80 körül kihozni, sata2 vinyóm van! A lényeg az egyensúly lenne: alacsonyabb fogyasztás - ne túl hangos - néha felmerülő igény esetén legyen azért vmi teljesítménye. Főleg fullhd, 3d filmnézés miatt kellene, néha emulátor. Újonnan kellene minden!

Amit eddig terveztem:
i3-2120 - mert alacsony fogyasztás, de a 2120T drágább és gyengébb. Adnak ehhez hűtőt gyárilag?
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT - szvsz elég lesz
ASRock H67M-ITX B3 alaplap - igazából fogalmam nincs melyiket válasszam, van sokkal olcsóbb is, vmi mini-itx kellene ha tudtok ajánlani
Kellene 1 vidkari egy 10esért hdmi kimenettel, ha lehet ne turbinával és beférjen a házba!
Codegen MX-31-A2 ITX 300W ház - van belőle 450W-os is, elég a 300 v kell a nagyobb?

Kérdés h spóroljak a lapon jobb vidkariért v nem érdemes?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#17767) tikshow válasza p00h (#17766) üzenetére


tikshow
addikt

Én egy ilyenre gondoltam inkább:

CPU: AMD A6-3500 2.10GHz FM1 BOX - 17.894 Ft
Alaplap: ASROCK A75M-ITX - 22.670 Ft
Memória KINGSTON 4096MB DDR3 1600MHz CL11 KVR16N11/4 - 5.484 Ft
CPU hűtő: COOLERMASTER GeminII M4 - 9.652 Ft
Táp: CHIEFTEC iArena 450W GPA-450S8 - 9.335 Ft Ezt nem tudom, hogy jó-e sajnos, de gondolom javítják a többiek, ha rossz lenne. Az biztos, hogy túl erős, de gyengébb tápot nem nagyon találtam.
Ház: COOLERMASTER RC-120A-KKN1 Elite 120 Advanced - 14.440 Ft

Össz: 79.475 Ft

Itt lehet spórolni a CPU hűtőn - habár nem tudom, hogy a gyári mennyire halk -, és akkor egy erősebb proci és több memória is beleférne, mondjuk így:

CPU: AMD A6-3650 2.6GHz FM1 BOX - 20.993 Ft
Memória: CORSAIR 8192Mb XMS3 DDR3 1600MHz CL9 KIT CMX8GX3M2A1600C9 - 11.595 Ft

[ Szerkesztve ]

(#17768) vond válasza tikshow (#17767) üzenetére


vond
MODERÁTOR

iArena nem ajánlott... Nem túl jó konstrukció és a hatásfoka botrányos...

A legolcsóbb megbízható, minőségi tápegység kiskereskedelmi forgalomban az FSP350-60APN kb. 8 ezerért...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17769) tikshow válasza vond (#17768) üzenetére


tikshow
addikt

Tudtam én, hogy valami nem stimmel vele, csak nem emlékeztem pontosan, hogy ez lenne az. :)

[ Szerkesztve ]

(#17770) hfrici


hfrici
aktív tag

Sziasztok!
Ismét itt vagyok. Sajnos már elvonási tüneteim vannak, mert nem tudok játszani. Ugyanis a javításra elküldött VGA-m szerda óta kering a postán és nem akar visszaérkezni. Ebből adódóan egyre nagyobb késztetést érzék, hogy elköltsek kb 100k forintot a maradék gépem felújítására. MW3, BF3 multira és a közeljövőben érkező egyéb játékok lehető legszebb akár Full HD játszására egy Dell U2312HM monitoron.
Szeretném megtartani a mostani cuccaimból a következőket:
Ház+táp: GIGABYTE GZ-X2 Fekete 460W
ODD: PIONEER DVR-116D OEM Fekete
HDD: SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2
Amennyiben ezek maradhatnak, akkor a többi összetevőre kérnék szépen javaslatot.
Az elmúlt kb. 2 hónap fórumtermését azóta olvasgatom és én is összeraktam pár dolgot. Erről is kérnék véleményt, ha nem terhellek vele Titeket.
INTEL Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX.
ASROCK B75M-GL
MSI R7770-2PMD1GD5/OC HD7770 1GB GDDR5 PCIE
KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT
Ez így kb 93k lenne.
SSD-n még gondolkozok, lehet arra még gyűjtök és később kerül bele.

Előre is köszönöm.
Feri

(#17771) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Irodai konfignak ez milyen összeállítás? Mi a véleményetek róla?

S1155 AsRock H61M-HVS-B3
S1155 Intel Pentium G630 2,70GHz/3MB BOX
DDR3 Kingmax 1333MHz 4GB
SSD OCZ SATA2 2.5" 60GB Agility 3 (AGT3-25SAT3-60G)
FSP 350W 12cm FSP350-60APN 85+
Sharkoon MS140 - Számítógépház

(#17772) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni gép vásárlás kapcsán. Eddig ezt néztem ki:
CPU: INTEL Pentium G840 2.80GHz 1155 BOKSZ
Alaplap: ASROCK B75M-ITX
Memória: KINGSTON 8GB DDR3 1600Mhz memória (Kiszerelés: 2db modul)
Ház: BITFENIX Prodigy Fehér
Táp: FSP FSP350-60APN 85+ 350W
HDD: SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 ST31000524AS

Elsődlegesen egy halk, kis gépet szeretnék, amit idővel majd bővíteni szándékozok egy VGA kártyával (addig marad az integrált, majd a tervek szerint 7750 vs 7770). Arra lennék kíváncsi, hogy a kiválogatott hw-ek kompatibilisek e, a CPU elég lesz e a tervezett VGA bővítéshez illetve a táp birni fogja e mindezt?

(#17773) vond válasza xtevo (#17771) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tökéletes... :K

Annyi lenne esetleg, hogy alaplapból én inkább a Gigabit-es H61M-GS-t venném... A monitoron egyébként milyen bemenet van? Mert a HVS-en HDMI, a GS-es meg DVI port van az analóg D-SUB mellett...

Illetve annyi, hogy ha belefér, akkor SATA3-as Agility3-at vennék (mondjuk szerintem nincs is SATA2-es, nem?), és ehhez egy SATA3-as lapot, pl. ASUS P8B75M-Lx-et, vagy ASRock B75M-GL-t...

(#17772) garfield-r:

- A G840 egy HD7770-hez még épp elég lesz szerintem...

- Memóriából én a helyedben egymodulos 8 gigásat vennék, hogy idővel lehessen bele még egy ilyet tenni...

- Vinyóból én inkább 2 év garanciás, halk WD EZRX-et vennék, s idővel egy SSD-t mindenképpen... :)

- Az FSP350 bőven elég lesz mindkét VGA-nak (a 7750 közvetlenül a PCI-E sínból veszi az áramot, a 7770-nek általában kell egy PCI-E tápcsatlakozó, ami nincs ezen a tápon, viszont a kártyához általában adnak egy MOLEX»PCI-E átalakítót, amivel ezt könnyedén orvosolhatod...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17774) Tgabor96


Tgabor96
csendes tag

Sziasztok.Ezt a konfigot szeretném megváltoztatni,mert kifut a keretből.
[link]
[link]
[link]
[link]

És ez így kb 112-113k lenne.
A keret 100k

Videókártya(hd 7870),ház,monitor,winchester megvan.

Tgabor96

(#17775) sketchifun


sketchifun
senior tag

Nem K-s proci, B75-ös lap, olcsóbb memória. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17776) Tgabor96 válasza sketchifun (#17775) üzenetére


Tgabor96
csendes tag

Igaz,kihagytam,később szeretném tuningolni is.

Tgabor96

(#17777) Crias válasza garfield-r (#17772) üzenetére


Crias
senior tag

Wow érdekes kis házikó :)

Amúgy csatlakozok Vond-hoz, annyival viszont kiegészíteném hogy felesleges az 1600-as ram (kivéve ha nem sokkal drágább), 10k alatt van 1 modulos Kingmax 1333MHz-es 8GB ram, a KIT-es változattól 200Ft-al drágább szerintem is megérné ezt venni habár nem hiszem hogy kellene 16GB ram kivéve ha nem lesz videovágás vagy nagy memoriazabáló alkalmazás.

Crias

(#17778) tomsics


tomsics
senior tag

Sziasztok
250 ezerért kellene nekem egy gép.Csak maga a gép,nem kell se monitor,se egér,se bill.
A gépbe viszont minden kell,hdd,optikai meghajtó minden.
Hdd-ből min. 2 terrás kell bele.
Csak játékra lesz használva.
Mindenből új kellene
Intel-Amd mindegy,amelyik szerintetek most jobb ár/érték arányban.
Előre is köszönöm

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#17779) horush válasza tomsics (#17778) üzenetére


horush
addikt

Parancsolj:

LAP: ASROCK B75 Pro3-M ~18eFt
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX ~47eFt
RAM: KINGSTON 8192MB LoVo 1600MHz KHX1600C9D3LK2/8GX ~12eFt
HDD: SEAGATE 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 ST2000DL004 ~26eFt
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~16eFt
ODD: NEC AD-5280S ~4eFt
VGA: SAPPHIRE 11196-09-40G HD7950 3GB VAPOR-X OC ~89eFt
TÁP: FSP Raider 550 ~16eFt
HÁZ: XIGMATEK Midgard II fekete CCC-AM36BS-U01 ~20,5eFt
CLR: SCYTHE Slip Stream 14cm ~3eFt
Összesen: ~251eFt.

(#17780) bluyoo válasza miresz (#17752) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mégis a legtöbb ember első gondolata a tuning és legalább 4 valós mag .... még ha nem is indokolt.
Az i5-2310-esem is szinte csak malmozik még játékok alatt is (bár ha megtehetném I7 lenne a gépben már csak az "e-pénisz" miatt ;] ). Egyelőre a 8Gb RAM-om is majdcsak felesleges a gépben (csak olyan árban vannak hogy a bolondnak is megéri) ... talán az SSD ami tényleg látványos javulást hozott a mindennapi használat során.

Bazinga!

(#17781) tomsics válasza horush (#17779) üzenetére


tomsics
senior tag

Köszönöm :R

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#17782) Procteres


Procteres
csendes tag

Olyan segítséget szeretnék kérni tőletek,hogy egy Intel I5-ös konfignál egy ATi Radeon HD 7850-es kártyának árban és tudásban/fogyasztásban most van-e jó alternatívája Nvidia kártyák közt?
Pl. egy nvidia gtx560Ti esetleg??

(#17783) hfrici


hfrici
aktív tag

Erre valaki?
[link]

(#17784) xtevo válasza vond (#17773) üzenetére


xtevo
őstag

Most veszem észre én is :D tényleg nincs sata2-es agility3, elírás, sorry. :U Valóban jobb a H61M-GS köszi a tippet! D-sub, DVI páros hasznosabb.
A lap így kb. 10k, b75 chipsettel, úgy 15k megfontolandó.

Köszi a véleményt, segítséget! :R

(#17785) geristar


geristar
tag

Szerintetek mennyit ér most ez a számítógép? Öcsém gondolkozik a megvételén. Guild wars 2-vel szeretne rajta játszani.

Alaplap: Asus M4A78D-M pro AM2+ AM3 max16GB (integrált ATI HD4200 512 HDMI videókártya)
CPU: AMD Phenom II X4 955 4x3200Mhz L3cache 6M
CPU hűtő: Cooler Master Hyper TX3 hűvösen tartja
Ram: Kingmax 4GB DDR2 800Mhz 2x2GB dual channel
VGA: ATI HD6790 1GB Gddr5 256Bit HDMI mini HDMI Gtx 550Ti-nél erősebb!
HDD: WD Green 500GB SATA2 7200rpm 16M 100%
ODD: Sony Dual Layer dvd rw sata
Táp: Delta 400W minőségi táp.
Venti: 3db 12cm ventilátor hűti.

(#17786) tikshow válasza Procteres (#17782) üzenetére


tikshow
addikt

660Ti, ha lentebb megy az ára, de semmiképpen sem 560Ti.

geristar: Mennyit szánna rá és ezt mennyiért vágnák hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#17787) Procteres válasza tikshow (#17786) üzenetére


Procteres
csendes tag

Értem,köszi!
Csak az most még jóval drágább sajna...:(
Akkor jelenleg árban nincs alternatívája nagyon ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

(#17788) tikshow válasza Procteres (#17787) üzenetére


tikshow
addikt

Most átfutottam hirtelen pár tesztet, a friss GTX660 az alternatívája Nvidia oldalon. De momentán mivel még kb 10-15k a differencia a két kártya között így inkább 7850.

[ Szerkesztve ]

(#17789) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Hali!
Szeretnék egy új gépet (házastul, mindenestül perifériák nélkül) venni leginkább játékhoz (pvp orientált, ha ez esetleg számítana valamit) kb 150k-ból. Egyelőre 1280x1024-n játszok, de ha lesz rá keret, akkor beruháznék egy valamivel nagyobb monitorra is, szóval jó lenne, ha el tudná vinni majd azon is a dolgokat :) Még annyit szeretnék, hogy a ház ne legyen kicsi, hogyha netán nagyobb hűtő kéne valamire, akkor ez ne legyen akadály. Illetve elég kicsi a hely, ezért jó lenne valami olyan ház, ami "megoldja maga a hűtést". Tehát ne kelljen hozzá mondjuk az, hogy levedd az egyik oldalát és mellé állíts egy asztali ventilátor hogy ne égjen le.

Több kérdésem is lenne:
1.) Megéri-e ilyenkor egybe-gépet venni, vagy inkább külön darabokban? (Az egybe-gépeknél sokat spórolnak hűtőkön, házakon, helyen, tápon, stb ha jól tudom)
2.)Ha igen, akkor kb milyeneknél érdemes körülnézni? :)
3.)Ha külön éri meg, akkor kb miket érdemes megnézni? Mi az, amin lerhet spórolni egy kicsit (pl rosszabb proci is elég, amihez aztán nem kell olyan komoly hűtés) (Nem feltétlen kérek teljes gép ajánlatot, hanem mondjuk: ez nagyon jó ár/érték arányban; így lesz valami képem, hogy merre érdemes körülnézni, teszteket olvasni, stb :) )

Előre is köszi a válaszokat :)

ElBarti

(#17790) geristar válasza tikshow (#17786) üzenetére


geristar
tag

Ezt 90-ért árulják. és olyan 100-120 körül szánna rá. De a 120 csak akkor, ha nagyon muszáj.

(#17791) Cappie


Cappie
csendes tag

Sziasztok.

Elég hamar lenne szükségem gépre és kinéztem egy használt asztali gépet és egy használt laptop-ot a http://www.computerimperium.hu -nál.

Érdekelne hogy mi a véleményetek a cégről, illetve a két gépről érdemes-e megrendelnem és ha igen melyiket??.
A sürgősség miatt sajnos csak 60e Ft a keretem most.
Elsősorban filmnézés,sorozatnézés internetezés, zene, és néha játékra használnám illetve suli miatt az office.

A laptop: DELL Latitude D630 / 14.1" 1280x800

processzor Intel Core Duo T7500 2.2GHz, 4MB cache
alaplapi chipkészlet Intel chipset
memória 2GB DDR2
winchester 160GB SATA
grafika Intel GMA X3100
kijelző 14.1" 1280x800, matt
optikai meghajtó DVD/CDRW combo

1 x Gigabit LAN
4 x USB 2.0 port
1 x VGA kimenet
1 x soros port
1 x MODEM
1 x IE1394 Firewire port
1 x Express Card slot (34mm)
2 x mikrofon/stereo fejhallgató csatlakozók
802.11b/g Wifi (vezetéknélküli hálózat)
Kensington zár
dokkolható
1.98kg tömeg
6 hónap garancia

Az asztali: http://www.computerimperium.hu/images/HP_dc7800T_csomi.jpg

Ha hosszúra nyúlt elnézést a válaszokat pedig előre is köszönöm!

(#17792) vond válasza ElBartimaeus (#17789) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az egybegépeket felejtsd el...
Úgy lesz a legjobb, ha magad rakod össze... Szó szerint... ;)

Ez még esetleg beleférne?

LAP: ASUS P8B75-M LX ~16k
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX ~47k
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz ~5,5k
GPU: SAPPHIRE 11200-16-20G HD7850 1GB GDDR5 PCIE ~47k
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~16,5k
ODD: ha kell, akkor NEC AD-7280 ~4k
TÁP: SHARKOON WPM power supply series 400W ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~12,5k
Összesen: ~157,5k (~161,5k)

Olcsó, de jól felszerelt alaplap, natív USB3-mal, SATA3-mal, belső USB3 csatival... Erős, alacsony fogyasztású, nem melegedő, négymagos processzor... 4GB 1600-as memória (később 8GB-ra bővítendő)... FullHD játékra is abszolút alkalmas, kisfogyasztású videókártya... Gyors, egytányéros winchester... Precíz DVD író (ha kell)... Megbízható, nagyon jó hatásfokú, fekete, moduláris tápegység... Nagyon korrekt, kábelmenedzsmentes, belső USB3-as, alsótápos ház két korrekt, halk ventivel (ez igény esetén bővíthető +5 darab 12 centis ventilátorral)...

Ha jó ideig nem lenne nagyobb felbontású monitor, akkor ideiglenesen el lehetne gondolkodni egy játék szempontjából gyengébb, de a jelenlegi felbontásra bőven elegendő, olcsóbb, de SSD-vel, 1 terás vinyóval, és 8 giga memóriával felturbózott konfigon, amiből FullHD-re váltáskor a procit és a videókártyát (még lehetőleg garanciálisan) le lehetne cserélni:

LAP: ASUS P8B75-M LX ~16k
CPU: INTEL Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX ~32k
RAM: KINGSTON 8GB DDR3 1600MHz CL10 KHX1600C10D3B1/8G ~11k
GPU: GIGABYTE GV-R777OC-1GD HD7770 1GB GDDR5 PCIE ~30,5k
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~16k
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX ~20k
ODD: ha kell, akkor NEC AD-7280 ~4k + 1 SATA kábel
TÁP: SHARKOON WPM power supply series 400W ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~12,5k
Összesen: ~151,5k (~155,5k)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17793) vond válasza hfrici (#17783) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az most teljesen jó lesz 100 (93) ezerből, amit írtál... Esetleg alaplapból ASUS P8B75-M LX belső USB3 csatlakozóval (bár a házadon nincs ilyen - esetleg előlapi panellel orvosolható)... És persze az SSD is legyen meg minél előbb... :)

Egy másik lehetőség: ASUS P8B75-M LX (16k) + aprós i5 (32k) + 4GB RAM (5k)+ HD7850 (47k) = 100k

(#17791) Cappie: Játszani egyikkel sem fogsz tudni, de alap dolgokra végülis mindkettő megfelelhet... De legalső körben azt kellene eldöntened, hogy mennyire lenne fontos a mobilitás... Ha eléggé, akkor nem kérdés, hogy valamilyen lapost kell venned... alfa156-nak vannak nagyon jó használt notebook-jai... És rendkívül megbízható eladó...

Én amúgy a computerimperium-ról sem hallottam még rosszat... Mondjuk van 1-2 érdekes összeállításuk, de még így is magasan a magyar átlag felett vannak (ez sajnos nem nehéz)...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17794) Cappie


Cappie
csendes tag

Legszívesebben ilyen kaliberűt vennék de sajnos most se időm se pénzem egy ilyenre ezért érdeklődtem erről a kettőről konkrétan. De köszi a gyors választ.

(#17795) vond válasza Cappie (#17794) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ITT nézz körül... Szerintem vannak sokkal jobb laposok is, amikkel esetleg még játszogatni is tudnál... Esetleg keresd meg alfa-t, hátha tud valami direkt Neked való gépről... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17796) vond válasza Tgabor96 (#17774) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha mindenképp tuningolni szeretnéd, akkor már csak az aprós vásárlás marad (legalább a procit onnan kellene beszerezned, pl. i5-2500K)... Meg esetleg memóriából vehetsz egyelőre 4 gigát...

Ha később valóban szeretnéd tuningolni, akkor előtte vegyél a procira egy jobb hűtőt (min. Xigmatek Gaia-t, vagy Alpenföhn Triglav)...

Mindazonáltal ha nem komoly munkára (renderelés, videóvágás, modellezés, stb.) használnád, akkor teljesen felesleges tuningos gépben gondolkodnod... Egy sima Ivy i5 (pl. i5-3450) "kihajt"a csúcskártyákon kívül mindent... S ehhez elég lenne egy ASUS P8B75-V, vagy ASRock B75 Pro3, Pro3-M is... Így spórolhatnál kb. 17 ezer forintot, ami pontosan elég lenne egy fasza kis SSD-re (OCZ Agility 3 60GB)... :K

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17797) SalaLuiz


SalaLuiz
csendes tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy OCZ agility 3, illetve agility 4 között mi a különbség leszámítva a 2.000-3.000 ft árkülönbséget?:)

(#17798) horush válasza SalaLuiz (#17797) üzenetére


horush
addikt

Flash SSD topik.

(#17799) #98593280 válasza stafff71 (#17744) üzenetére


#98593280
törölt tag

50 ezres CPU, 50 ezres monitor és 8 ezres basic ház? rossz a balansz, szerintem

(#17800) jediweb válasza #98593280 (#17799) üzenetére


jediweb
aktív tag

Erről a házról mi a vélemény???

Z11 plusz-t nem lehet kivárni mert nincs....

Thermaltake Armor A90 VL90001W2Z Mid-Tower kb 26e

Köszönve ..

jediweb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.