Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#160201) Bgaagb válasza SyMbioTe (#160116) üzenetére


Bgaagb
csendes tag

Kedves Tothjozsi96 és SyMbioTe!

Válaszaitokból úgy érzem, hogy a többi alkatrész fejlesztése annyi mindent érintene (platform csere), hogy nem igazán érdemes bajlódni vele. Egy új géppel és a régi eladásával szerintem kb ugyanúgy jönnék ki.

Köszönöm a segítséget,
Gábor

(#160202) palfitom válasza havri1 (#160200) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160203) havri1 válasza palfitom (#160202) üzenetére


havri1
félisten

SZia!

Semmi infóm nincs sajnos, idehozták egy szatyorba, hogy rakjam össze karácsonyig. Ha esetleg valamit kell még venni, szóljak.
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#160204) palfitom válasza havri1 (#160203) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem.
Akkor sajnos túl sok javaslatom nincs.
"Én a K-s procit nem érzem indokoltnak." - A cél ismerete nélkül erre sem tudok mit mondani.
"idehozták egy szatyorba" - Akkor már kb. mindegy is.
Kompatibilitás OK, és szép is lesz a gép. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160205) havri1 válasza palfitom (#160204) üzenetére


havri1
félisten

Nem kommentálnám amúgy az egészet, sejtheted a véleményem.
Köszönöm, akkor nekiugrok, illetve a házat még várom, usa-ból jön, holnap vagy hnapután.
:R

havri

(#160206) Reaper válasza SyMbioTe (#160190) üzenetére


Reaper
őstag

Szia!

Köszi szépen, a táp 6 éves, durva, ahogy most visszakerestem, szóval gondolom akkor érdemes lenne cserélni.

Az viszont komoly, hogy kb napról napra emelkednek a Ryzen árak.

Köszi a segítséget! :R

(#160207) palfitom válasza Reaper (#160206) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A Seasonic egy jó gyártó, és a tápjainak illik még 6 év után is biztonságosan üzemelni, de az tény, hogy az S12-nél már modernebbek vannak manapság. Ha nem "fáj nagyon a pénztárcádnak", akkor érdemes újat tenni az új konfig mellé.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160208) Reaper válasza palfitom (#160207) üzenetére


Reaper
őstag

Szia,

igen, én is ezért gondolkodom a táp cserén is, meg akkor már a házat is lecserélem egy FD mini C-re, mert az Antec házakba jó hosszú tápkábelek kellenek és nem sok kedvem átkábelezni mindent megint :)
SZóval végül is belefér.
Tápnak ez jó, vagy másikat ajánlanál? SEASONIC CORE-GM-650 Modulárisra gondoltam, mert nem sok vinyó lesz a gépben.

(#160209) palfitom válasza Reaper (#160208) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Teljesen jó, azért nem is ajánlottam másikat.
Figyelj a gari-időre, mert pl. Ipon csak 1 évet ad rá, sokak ötöt, de az Alza 7 évet vállal!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160210) Reaper válasza palfitom (#160209) üzenetére


Reaper
őstag

Rendben, köszi szépen a segítséget neked is! :) :R

(#160211) tata93 válasza SyMbioTe (#160118) üzenetére


tata93
tag

Szia, nagyon köszönöm a választ. Jó állapotban van igazából minden, úgyhogy akkor a ram csere/pótlás szerintem elegendő lesz.

(#160212) Stigma.HC válasza SyMbioTe (#160192) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Köszönöm! :R

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#160213) don pardon


don pardon
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni a mostani gépem frissítéséhez.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
otthoni használat, évi 3-4 videó vágása néha 1-2 játék (civ, total war)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
ASROCK B75M-DGS,
2*4GB 1333MHz DDR3 RAM Samsung,
HITACHI 500GB 7200rpm
samsung evo 840 ssd 120gb
Corsair VS350
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
cpu, vga
4. Mennyi a kereted rá?
25 ezer (itt ph!-en vásárolnék be)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
FHD, d-sub+hdmi, nem támogat sync-et
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
nope

Cserélném a processzorom (Intel Dual Core G2020 2.9 GHz) meg a videókáryát (Sapphire HD6670) Ha a ramon is múlik a vágás/renderelés sebessége akkor lehet inkább azt cserélném mint a vga-t, játék tényleg csak ritkán van.

Köszi szépen! :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#160214) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Processzor +alaplapot szeretnék venni.
Kb 50-60 ezer telne a procira, főként játékra kell egy rx 5600xt és 2x8gb 3200Mhz ram van most a gépben , de idővel szeretnék váltani 1440P-re.
Kinéztem párat:
Ryzen 7 2700x
Ryzen 5 3500x
I5 10400F
Szerintetek a három közül melyik lenne a legjobb választás ami majd kihajt egy nagyobb Vga-t is, vagy ha egyik sem akkor milyent ajánlotok?
Válaszokat előre is köszönöm
További szép napot

(#160215) Huszka Bence


Huszka Bence
újonc

Hello
Ha nincs raktáron PALIT NE6165S01BG1-166A GEFORCE GTX 1650 4GB GDDR6 SUPER GAMING PRO PCIE akkor mit válasszak helyette?
Vagy várjak ameddig lessz?

(#160216) palfitom válasza don pardon (#160213) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Alapvetően kellene: CPU csere (pl. i5, Xeon, i7) + ram csere 16 GB-ra (2x8).
(proci csere előtt kompatibilitást ellenőrizni, szükség esetén BIOS-t frissíteni még a régi procival!)
Ha marad pénz, akkor mehetne VGA csere is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160217) palfitom válasza gringoka (#160214) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

i5-10400F lenne az elsődlegesen ajánlott.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160218) bundukutya


bundukutya
friss újonc

Sziasztok!
Szeretnék én is tippeket kérni egy PC config.-ra.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
A gépet főleg hétköznapi alap felhasználó ként használnám. (filmezés, webezés, kezdő képmanipulálás, vmware futtatás és minimális játék ha ugy alakul )
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincs semmi amit fel tudnék használni. A tárhely nem elsődleges. Külső winyóval oldanám meg az adatok tárolását.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes listára lenne szükségem. Jelenleg egy 12 éves laptopot használok ami letérdel a win10-nek.
4. Mennyi a kereted rá?
Nagyjából 200e +/- 20e tudok a projectre szánni
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Egy televizion szeretném használni. Full HD felbontás 120Hz.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem zárkozok el semmi elől. Jó lenne ha minél halkabban működne, minél megbizhatóbb lenne. Nem zárkózok el a gyárilag összeállított configoktól sem. Lehetőség szerint egy pár évig ne kelljen frissíteni újjítani a gépet de bővíthető legyen.

(#160219) palfitom válasza Huszka Bence (#160215) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ha muszáj az Ipontól választani, akkor vagy 1650 Su, vagy 5500 XT.
Ha máshonnan is mehet, akkor 70k-ért az egyik legjobb 1650 Su.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160220) palfitom válasza bundukutya (#160218) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Példa konfig:
1 x MSI H410M PRO23 990 Ft
1 x INTEL Core i3-10100F 3.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral31 789 Ft
1 x G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS21 290 Ft
x SAPPHIRE 11295-03-20G RX 5500 XT 4GB GDDR6 Pulse PCIE70 490 Ft
x KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G21 590 Ft
1 x KOLINK Citadel Mesh16 290 Ft
1 x BE QUIET! System Power 9 400W17 690 Ft
1 x ID-COOLING SE-213V25 290 Ft
1 x Gépösszeszerelés3 990 Ft
Összesen: 212 409 Ft

Ez az alaplap i3 alá tökéletes, de i5-höz (esetleges későbbi fejlesztés) már nem ajánlom. Ha lesz később komolyabb proci, akkor inkább egy ilyen lap kellene.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160221) bundukutya válasza palfitom (#160220) üzenetére


bundukutya
friss újonc

Köszönöm a gyors választ és a segítséget :)

(#160222) gringoka válasza palfitom (#160217) üzenetére


gringoka
aktív tag

Köszi a választ , és ahhoz milyen lapot 50-60 ezer kőzött?

(#160223) palfitom válasza gringoka (#160222) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nagyon szűken méred az infót, pl. azt sem tudom, mekkora lapot fogad a házad, így nem tudok értelmesen ajánlani...
Az Összefoglaló kérdéssora segít a szükséges adatok megadásában!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160224) gringoka válasza palfitom (#160223) üzenetére


gringoka
aktív tag

Jah bocsi
ATX
Igazából arra kellene egy kis kalauz ,hogy milyen Chipset legyen meg milyen márka

(#160225) Arpitov válasza palfitom (#160220) üzenetére


Arpitov
csendes tag

Sziasztok!
hasonlo config lenne arban mint az elobbi? Nekem nincsen szuksegem most video kartyara azt kesobb tennek bele, AMD processzort szeretnek ha lehet illetve ugyan ugy a halk mukodes lenne a cel irodai felhasznalasra, periferiakra nincsen szuksegem monitor,eger+billentyuzet az van. A keret nekem is 200k lenne +-20k.
koszonom szepen! :R

Arpitov

(#160226) don pardon válasza palfitom (#160216) üzenetére


don pardon
aktív tag

Koszi szépen a választ!

Ha később kerül be egy vga az i5-ös proci mellé még elbírja a táp?
:R

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#160227) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok! A közeljövőben számítógépet szeretnék venni az alábbi paraméterekkel.
Milyen alkatrészeket ajánlanátok?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játék lenne a fő felhasználási terület, multipayer, single player egyaránt. Ezenkívűl CAD program használata, de nem munka céljából, csak hobbiként.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden alkatrészt vásárolni szeretnék újonnan, a monitoron kívül.
4. Mennyi a kereted rá?
Maximálisan 250 eFt. (+10eFt belefér még ha nagyon indokolt.)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Egy régebbi Samsung Syncmaster 931c típusú monitorom van.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Videokártyából 1660 Supert szeretnék, viszont ragaszkodom a népszerűbb márkákhoz (Asus, Msi, Gigabyte, Gainward).
Gépház tekintetében én maradi vagyok, legyen egyszerű, letisztult, nem kell semmi extra e tekintetben. (világítós belső sem)
SSD mellé szeretnék 1 TB HDD-t is, illetve a legegyszerűbb író-olvasót.

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

(#160228) Pitterix


Pitterix
őstag

Halihó. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mikor felhelyezem a proci hűtő tartóját, akkor a négy kis klipszet, vagy minek nevezzem, mennyire kell belenyomni az alaplapba? A 4-ből 3 elég jól beleszorul, de a 4. kicsit laza. Van rá esély, hogy üzem közben kiesik?
Az alaplap már benn van a gépen. Szedjem ki és úgy próbáljam?

Közben megoldódott. Nem stimmeltek a lyukak, kicsit feszíteni kellett. :B

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#160229) SyMbioTe válasza Arpitov (#160225) üzenetére


#160225 Arpitov
Szia!

Amire válaszoltál az igazából teljesen jó neked is, annyi, hogy prociból sima i3-10100-at vedd, VGA-t meg akkor vedd ki.

AMD-t én most elvetném, 3200G ami jó lenne ,de nem kapható normális helyen, ahol igen, ott drága, 3400G-nek meg szintén kilőtt az ára.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#160230) SyMbioTe válasza don pardon (#160226) üzenetére


#160226 don pardon
Igen, csak alacsonyabb fogyasztásúak környékén kell nézelődni. Pl. GTX 1650S. Használtan GTX 1050Ti, GTX 960 / 950, esetleg 1060.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#160231) SyMbioTe válasza szatomi30 (#160227) üzenetére


#160227 szatomi30
Szia!

Alaplap: Asrock B460M Pro4 ~33k
CPU: Core i5-10400F ~54k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis ~21k
VGA: GTX 1650Super, RX5500XT ~70k (MSI Gaming 1650S Foramaxnál viszonylag jó áron van, 5500XT-ből pl Sapphire Pulse )
HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb (HDWD110UZSVA) ~13-14k
SSD: 240-250GB Crucial BX500/MX500 (5 év garancia), Patriot Burst, PNY CS900, Adata SU800, Samsung 860 Evo (5 év garancia) ~11-15k
Ház: ATX: SilentiumPC Signum SG1-SG1 TG (161mm / 325mm) / Regnum RG4T TG (159mm / 380mm) , Zalman i3 Simple (156mm / 360mm), Fractal Design Focus G (165mm / 380mm), Cooler Master NR600 (166mm / 410mm) / MB511 (165mm / 410mm), Thermaltake Versa H26 (160mm / 310mm), Bitfenix Nova Mesh (160mm / 340mm) ||| MicroATX: Thermaltake Versa H18 (155mm / 350mm), Kolink Citadel Mesh (190mm / 345mm), Cooler Master Q300L (159mm / 360mm) / NR400 (166mm / 346mm), Fractal Design Focus G Mini (165mm / 380mm), Zalman M3 Plus (165mm / 330mm) ~15-21k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
Össz: 239-261k

1660S-t most én nem nagyon ajánlom, nagyon kicsi a választék, és azok is olyan áron mennek, hogy majdnem 2060-at kapni már. Ami mondjuk szintén alig kapható.

Nem tudom monitort mennyire tervezed cserélni, de ha igen, akkor inkább vegyél most egy 1650S / 5500XT-t, és a monitorcserével együtt egy komolyabb VGA-t.
Ha monitort nem cseréled, akkor meg ide simán elég az említett két kártya is, sőt prociból is mehet akár i3-10100F.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#160232) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Photoshop, Lightroom, multi, single

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

I7 4770
Asus H97 plus
16 gb ddr 3 1800 mhz
Curcial 500 mx
Nvidia 1060 3gb
Fsp hexa 400+

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

1440 p 60hz
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Nem vagyok elkötelezve, viszont nagy kérdés igazából hogy megéri e váltani mondjuk jelenlegi generációra? (vagy csak vegyek egy erősebben videokártyát)?
Akárhogy néztem új ram, alaplap, proci, elég zsebbe nyúlós lenne.
Vagy esetleg Ryzen 2600x is jó lenne és azzal építeni valamit.
Vagy kizárólag 10400f és 3600 as vonalon gondolkodjak


Egyedül az idő a barátom.

(#160233) palfitom válasza gringoka (#160224) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:W Tényleg ilyen nehéz? Az sem mindegy, hogy mennyit szánsz rá...

Pl. MSI B460 Torpedo vagy Tomahawk (olcsóbban: Gigabyte B460 HD3), de ezek nem tuningképes lapok, tehát i5 mellett csak max. 2666 MHz-en futtathatók a ramok.
Ha szeretnéd kihasználni a 3200-as ramjaid sebességét, akkor Z490-et kell venned, leginkább Gigabyte és MSI lenne az ajánlott.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160234) palfitom válasza jeffreybboy (#160232) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"Photoshop, Lightroom, multi, single game" közötti fontossági sorrend alapján kellene fejleszteni.
Ha inkább PS, Lightroom, akkor elsősorban új platform, 2700X, vagy 3500X, 3600, 10400F / 10600K.
Ha elsősorban játék, akkor az 1440p 60Hz-hez inkább VGA (+táp) kellene, a prociddal még úgy-ahogy el lehet karistolni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160235) szatomi30 válasza SyMbioTe (#160231) üzenetére


szatomi30
tag

Szia!
Köszönöm a válaszod!
Nézegettem az 1650S-t is, de a 250 eFt-os keretbe belefér a 1660S is, így amellett maradnék.
Nem vagyok hardcore gamer, de ebből a keretből szeretném videokártya tekintetben a maximumot kihozni.
Később monitort is szeretnék cserélni.
Mit gondolsz, tavaszig akár megéri akkor ezek szerint várni? Nem feltétlen szükséges most gépet vennem, ha indokolt akkor ráér akár tavaszig is.

(#160236) palfitom válasza szatomi30 (#160235) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Általában február körül érdemes vásárolni, akkor kedvezőbb árak vannak, de hogy így lesz-e jövőre, azt sajnos nem tudjuk megmondani. Ha a bányászat tovább erősödik, akkor valószínűleg nem lesznek jó áron VGA-k. Viszont ha lesz készlet (és nem lesz akkora kereslet), akkor várhatóak normalizálódott árak.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160237) Goldmember01


Goldmember01
tag

Ha van nyárról egy win10 telepitős pendriveom, érdemes formáznom és újra letöltenem, vagy ez így is jó, max többet fog frissíteni a windows?

(#160238) palfitom válasza Goldmember01 (#160237) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Pont ahogy írod. Én inkább készítenék egy újat, összességében sokkal gyorsabb, mint végigjátszani a frissítéseket.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#160239) szatomi30 válasza palfitom (#160236) üzenetére


szatomi30
tag

Értem, köszönöm a válaszod, akkor megvárom a februárt és meglátjuk akkor mi lesz. :)

(#160240) don pardon válasza SyMbioTe (#160230) üzenetére


don pardon
aktív tag

Köszi a választ! :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#160241) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játék, multi és single egyaránt.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Monitor van, 2560 x 1080 felbontással.
VGA jelenlegi marad tavaszig, akkor 3080 tervezett, vagy ha AMD oldalon lesz valami akkor az. Jelenleg 1080ti marad addig.
Billetyű, egér van.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ház, és ami benne van. Kell egy minimum 3tb winchester, és 2 db ssd 250 rendszernek és egy 500 as szoftvereknek.
4. Mennyi a kereted rá?
500.000ft-ból jó lenne kijönni.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Amennyire tudom egy két éves monitorról van szó, a tulaj nem tud g vagy free syncről (pontos típus nincs meg, Dell a gyártó).
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Ne legyen világítós, ablakos. Legyen csendes a hűtés amennyire léghűtéssel megoldható.

(#160242) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Alábbi konfigot néztem össze:
MSI B450M PRO-VDH MAX 24 889 Ft
AMD Ryzen 5 3500X 60 990 Ft
Patriot 2x8GB DDR4 3200MHz 23 090 Ft
Adata 256GB XPG SX6000 Lite 14 390 Ft
Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA 12 189 Ft
ASUS GTX1650 TUF Gaming 65 990 Ft
FSP Hydro PRO 500W 20 890 Ft
Cooler Master NR400 17 990 Ft
Összesen: 240 418 Ft
Amennyiben faragnom kellene még az árból, AMD Ryzen 3 3100 (42990Ft) és MSI GTX 1050 TI 4GT OC (51190Ft), így 207600FtFt.
Ha ez is sok akkor elhagyom a videokártyát és az előző gépből átteszem a veterán amd4850-es kártyát, úgy 156E Ft.
Gondoltam még proci (Core i3-10100F) és alaplap (GIGABYTE B460M D3H) cserére, de amit spórolok a procin azt elvesztem a drágább alaplap miatt, ezért elvetettem.
Csak úgy, mint SAPPHIRE Pulse RX 550 4GB (34790Ft) amit néztem de végül maradtam gtx1050ti kártyánál, mint minimum.
Mit gondoltok az összerakott konfigról és árcsökkentő gondolatmenetről?

üdv

(#160243) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szüksége lenne asztali PC-re.

Az összefoglalót nagyjából kitöltöttem

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékok. pl.: fortnite, minecraft, league of legends
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
semmi nincsen
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, Processzor, Memória, Videokártya, SSD, Merevlemez, Ház, Tápegység
4. Mennyi a kereted rá
Itt jön a nehéz helyzet. Szeretnék kérni 3 egy olcsóbb megoldást, egy közepeset. Tudom, hogy relatív. Az is jó ha olcsóbb, de később jól bővíthető.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
60Hz, FullHD, nincs se G-sync, se Freesync
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
nincsen

:R

(#160244) corran9


corran9
tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget ill. a véleményeteket kérni, hogy lassan érlelődik bennem (és az anyagi fedezet is összejön rá), hogy fejlesszek a mostani gépen, ami az alábbi:

CPU: INTEL Core i5-4690K 3.50GHz
MB: MSI Z97 GAMING 7
RAM: G.SKILL 16GB TridentX DDR3 2400MHz CL10
GPU: MSI GTX 970

A tervezett fejlesztés (zárójelben a várható árak) – alapvetően játékra és hétköznapi használatra lenne használva a gép (tehát semmi vidovágás/szerkesztés stb.):

CPU: AMD Ryzen 5 5600X (120k) + Be Quite Dark Rock 4 hűtő (25k)
MB: ASUS ROG STRIX X570-F GAMING (83k)
RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ripjaws (45k)

+ a videokártya maradna egyelőre, figyelemmel arra, hogy jelenleg nem lehet kapni az új szériás GPU-kat + együttes fejlesztés anyagilag sem lenne megoldható egyszerre.

Játék szempontjából a Cyberpunk 2077 (megjelenés jövő héten, időm játszani karácsony magasságában lesz vele hosszasabban) nem maxon, de erős közepes beállítások melletti futtatása lenne a cél 1440p-n (a korábbi gép a Witcher 3-hoz újult meg), illetőleg időnként játszom Star Trek Online MMO-val, ahova érzésem szerint sokat számít a CPU teljesítménye + időtálló rendszert raknék össze úgy, hogy ahhoz – csakúgy mint a mostani rendszerhez – 4-5 évig ne kelljen hozzányúlni. (Nem vagyok hardcore gamer, a jövőben szerintem Diablo 4 lesz még, amivel többet fogok játszani, de jó lenne tudni, hogy ha kellene, akkor van erő a gépben.)

És a kérdésem a felvezetés után:

Ti miként ütemeznétek a fejlesztést? Érdemes most belevágni a teljes MB-CPU-RAM cserébe, vagy nem nyernék vele akkorát, mintha csak majd jövőre vennék egy jobb GPU-t és magát az alaplap-CPU-RAM hármast hagynám a régiben, és majd később fejleszteném ezeket?

Ahogy látom, a mostani játékok egy bizonyos CPU szint figyelembe vételével inkább GPU orientáltak, és a mostani rendszerem sem gyenge olyan mértékben, hogy ne hajtana ki mondjuk egy 3070-et 50-60%-ra (ami még mindig jelentős előrelépés lenne a mostani rendszerhez képest), míg ha megcsinálnám az alaplap-CPU-RAM cseréjét (és a GPU maradna), a régi videokártyával nem jönne ki jelentősen több, mint amit most tud a rendszer, tehát értelmetlen lenne pénzt belerakni most a MB-CPU-RAM hármasba.

Avagy leegyszerűsítve: javulna-e annyit a teljesítménye a gépnek rövid távon, hogy megérje a

GTX 970 + új MB+CPU+RAM vagy maradjon minden most és majd jövőre AMD 6800/ nvidia 3070 + régi MB+CPU+RAM

A keret mostanában a gépre 300K lenne.

A tanácsokat ezúton is köszönöm! :R

Üdv, c.



That's a real nasty habit you got there......

(#160245) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi a gépem:
Ryzen 3 2200G
Asrock B450M-HDV
G.SKILL Aegis 16 GB DDR-400 3000 MHz CL16 KIT RAM
Samsung 860 EVO 250 GB SSD
WD 2TB HDD
Seasonic Focus Plus 450 Gold táp
Windows 10 Pro

Elégedett lennék vele, de játék közben sajnos fagyogat, emiatt cserélnék. Alaplap+CPU cserén gondolkozom, ha az nem segít, második körben RAM cserén is. Plusz esetleg VGA.

1. Mire fogod használni a gépet? Net, némi film, pici casual single player játék, pici hobbi szintű Android fejlesztés. Tuning nem érdekel, csendes és stabil működés inkább.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Lásd fent. Azok egy részét cserélném.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? alaplap, CPU, CPU cooler, 16GB RAM, VGA, utóbbi 3 opcionálisan
4. Mennyi a kereted rá? Nem annyira fontos a pénz, de nem szívesen adnék ki 50k-t egy-egy hardver elemért (alaplap 50, CPU+cooler 50, vga 50). Szívemhez közel a 25k/hardver elem ár áll.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? 1440*900, sima régi VGA csatlakozó. (Egyszer majd veszek 4K monitort, de ezzel is jól elvagyok még akár évekig.)

Az alábbi a gondolatmenetem:
1. Alaplap csere valami másmilyen B450-re. Ha továbbra is fagyogat:
2. CPU csere - de mire? Ugyanerre? Akkor már inkább legyen B550 alaplap az első lépés, plusz egy hozzá illő olcsó CPU? Vagy Intel? Meg, ha már CPU, semmiképp ne legyen hangosabb mint a mostani Ryzen 2200G gyári hűtője - ha igen, akkor kellene valami 3rd party hűtés is. A RAM-ot megtartanám egyelőre, feltételezve, hogy hibátlan. Nem tudom viszont, hogy illik-e B550 vagy Intel alaplaphoz is.
3. Nem tudom hol van a határa a Ryzen 3 2200G VGA képességeinek. Starcraft 2, Settlers 2 amiket próbálnék rajta, azokat szerintem kisujjból tudja kezelni, csak hát fagy. Nincs igényem a legújabb játékokra jó grafikával, de azért annak örülnék ha minden elindulna, még ha low grafikával is. Ehhez elég a Ryzen Vega X képessége vajon? Szerintem nem, mert indítottam volna egy Serious Sam 4-et, és el sem indult. Viszont azt olvastam manapság nem érdemes olcsóbb VGA-t venni, mert tudásukhoz képest épp drágán lehet őket megvásárolni. Ugyanakkor: ha esetleg beépített VGA nélküli CPU-t vennék dedikált VGA kártyával, talán nem kerülne sokkal többe mint egy Vega képes CPU. De valószínűleg igen.
4. Ha új az alaplap és a CPU, de továbbra is fagyogat a gép, muszáj lenne a RAM-ot is cserélni.

Mint látjátok elég zavaros még a történet a fejemben, de arra már elszántam magam, hogy hardver elemeket cseréljek a fagyások miatt. Eleget kínlódtam már a hibakereséssel, ilyen-olyan próbálkozgatásokkal, elegem van, tiszta lappal akarok indulni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#160246) commanDOS válasza palfitom (#160027) üzenetére


commanDOS
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítséged! Elnézést, hogy csak most reagálok.
Két kérdésem lenne:
1.: Szerinted nem érdemes erőltetni ezt a Quadro/Firepro vonalat?
Kicsit tanulmányoztam és úgy értlemezem, hogy a támogatáson és a válogatott alkatrészeken kívül nincs túl sok különös ezekben a kártyákban, amivel több lenne egy gamer VGA-nál.
2.: K-s procihoz mindenképp kell a Z490M? Úgy értem a tuninghoz nyilván szükséges, de alapbeállításokat hozza egy nem Z-s chipsettel is? Alapvetően a magas órajel, ami miatt jó lenne ez a CPU. Bár alaplapot cserél a legkevésbé szívesen az ember...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#160247) bozsozso válasza palfitom (#160136) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Kicsit emeltem a tétet az ajánlott konfighoz. A monitor LG 24MP59G-P vagy LG 27MP59G-P (ár miatt eddig úgy néz ki a 24-es lesz) lesz még nem döntöttem, de ha találok jobbat akkor más. A lényeg, hogy egy 1650s vagy 1660 a jobb választás hozzá annak fényében, hogy árban 15k-val több az 1660.

Esetleg ha monitorba is van jobb javaslatod szívesen veszem(használtan a 24-es 35k a 27-es 45k)

szerk.: még annyit, hogy a videókártyák 4Gb-osak, de az 1650s az DDR6 az 1660 csak DDR5

[ Szerkesztve ]

(#160248) tothjozsi96 válasza bozsozso (#160247) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem árához képest az az LG 24MP59G messze a legjobb választás!
Nagyon jó monitor, én most fogom venni a másodikat belőle.

(#160249) SyMbioTe válasza weres78 (#160241) üzenetére


#160241 weres78
Szia!

Alaplap: MicroATX: Asrock B460M Pro4 / B460M Steel Legend, Gigabyte B460M-D3H, Asus Prime B460M-A, MSI B460M Bazooka / B460M Mortar ||| ATX: Asrock B460 Pro4, MSI B460 Torpedo, Asus TUF Gaming B460 Plus ~33-42k
CPU: Core i5-10400 / 10400F ~54-60k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
De mehet akár Core i7-10700 / 10700F ~115-120k (8 mag / 16 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
+Hűtő: Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced RGB (159mm) / Brocken 3 (165mm) / Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm), Gammaxx 400S (155mm), Gammaxx GTE (157,4mm, RGB) / Be Quiet! Pure Rock 2(155mm) / Pure Rock Slim (125mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / Arctic Freezer 34 eSports Duo (157mm), Thermaltake Riing Silent 12 RGB (159mm), / Riing Silent 12 Pro (160mm), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm), ID-Cooling SE-224-RGB (156mm), SilentiumPC Fortis 3 (158mm) / Fera 3 (155mm) / Spartan 4 (134mm) / Spartan 4 MAX (143mm), Cryorig M9a / M9i (a: AMD-re, i: Intelre, 125mm), Scythe Katana 5 (135mm), Kotetsu Mark II (154mm), Mugen 5 Rev. B (155mm) / Mugen 5 PCGH (155mm) ~7-20k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)
Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~20-25k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)
VGA: Marad, OK!
HDD: Toshiba P300 3Tb (HDWD130UZSVA) ~23k
SSD: Rendszernek: 250-256GB Kingston A2000, Adata SX6000 Pro / SX8200 Pro / Gammix S5 / Gammix S11 Pro ~14-18k (5 év garancia mindegyikre)
Minden másnak: 500GB Crucial MX500, Samsung 860 Evo ~21-23k (5 év garancia mindegyikre)
Ház: Fractal Design Meshify C ~32k
Táp: Seasonic Focus SGX 500W (80+ Gold, 10 év garnacia, full moduláris) / PX 550W-650W (80+ Platinum, 10 év garancia, full moduláris), Corsair RM650-850-550X-650X (80+ Gold, 10 év garancia, full moduláris) / TX650M-750M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris), SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), SuperFlower Leadex Platinum 550W (80+ Platinum, 5 év garancia, full moduláris) / Leadex III 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), FSP Hydro GE-G Pro 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris) / Hydro PTM 650W (80+ Platinum, 10 év garancia, full moduláris), Be Quiet Straight Power 11 550W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Phanteks AMP 750W (80+ Gold, 10 év garancia, full moduláris) ~34-60k (600-650W-os minimum, a 3080 miatt.)
Össz: 238-363k

Ha még akartok költeni:
- 2*16GB ram, ugyanezekből ~40-57k
- 500-as helyett 1TB Crucial MX500, Samsung 860 Evo ~38-44k (5 év garancia mindegyikre)
- Z490 lap + i7-10700K.
MicroATX: Gigabyte Z490M Gaming X |||ATX: Gigabyte Z490 Gaming X / Z490 UD, MSI Z490 Gaming Plus / Z490-A Pro ~50-70k
- i7-10700K ~133k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#160250) SyMbioTe válasza -szabi- (#160242) üzenetére


#160242 -szabi-
Szia!

Az, hogy kell-e faragni az árból, azt te tudod, nem mi mondjuk meg, hogy mennyit költhetsz gépre.

+ az összefoglaló kérdéssora, mint legfontosabb:
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.