Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#144201) jmuranyi válasza smiti (#144199) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, +1 a fentebb ajánlott G végű procikra.
"Ki tudja, mikor fekszik meg a VGA kártya is" jeligére.

Életkortól függően, de érdemes lenne elgondolkodni a
tápegység cseréjén is, 6-7 évesnél öregebb tápoknál már
várható, hogy valami tönkre megy bennük.

Illetve, ha még nincs, akkor túlfeszlevezetős konnektor, esetleg
szünetmentes tápegység beszerzésén.

(#144202) palfitom válasza smiti (#144199) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Miért lenne természetes, hogy van dVGA?
Egy könyvelőgép esetében én azt venném természetesnek, ha csak az Intel proci IGP-je lenne.
Az OK, hogy Te tudod, a sima Ryzenek nem tartalmaznak IGP-t, de sok kérdező nincs ezzel tisztában.
Jobb lett volna, ha válaszolsz az összefoglaló kérdéseire...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144203) lordjancso válasza SyMbioTe (#144198) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szia!

Köszi a választ és a tippeket.

Miért nem vennél X570-es alaplapot bele? Az MSI B450 Tomahawk jónak tűnik, de nem felel meg az elvárásaimnak. Leginkább az 1 darab M2-es port az, ami fájó lehet idővel.

Továbbá ha jól tudom, a Tomahawk és az X470-es lapok nem fogják támogatni az új, 4.0-ás szabványt az M2-es ssd-khez. Nyilván a 3.0-val sem lesz lassú (főleg sima sata3 ssd-k után).

Megnézem még az RTX Super kártyákat is, de egyelőre a 2070 tűnik befutónak a sok ajánlás miatt.

Játszani nem 4k-ban fogok, hanem "csak" 3440x1440-ben. A vicces az, hogy a jelenlegi konfigomon is elfutnak azok a játékok natív felbontáson, medium részletességgel, amikkel játszok. Pl a napokban a Warhammer Vermintide 2-t próbáltam ki, ami 50-60 fps-t simán produkált. A GTA5 is teljesen jól fut most is, úgyhogy nagyon bizakodó vagyok az új konfigot illetően.

Persze ha valami véletlenül nem futna megfelelően, még mindig tudok finomhangolni a játék beállításaival.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#144204) palfitom válasza lordjancso (#144203) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Játékoknak és op.rendszernek mindegy milyen SSD-t használsz, de a programozáshoz sem szükséges NVMe SSD. Ezért számodra indifferens a 4.0-ás szabvány.
A jelenleg napvilágot látott tesztek még régi B350 vs. X570 lapok esetén sem mutatnak érdemi különbséget, ami persze változhat az egyre frissebb BIOS-szoknak köszönhetően, de nem hiszem, hogy óriási előrelépést hozhat...
Természetesen, ha van rá pénzed, akkor nem akarlak lebeszélni az X570-es lapról, csak kérdezted a miért-et. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144205) lordjancso válasza palfitom (#144204) üzenetére


lordjancso
senior tag

Értem, köszönöm szépen! Már csak három további kérdésem lenne.

És a memória jó lesz? Milyen paraméterekre érdemes figyelni a memória kiválasztása során?
A CPU-ra vegyek komolyabb hűtőt?
A választott 550-es táp elég lesz, vagy érdemesebb egy kicsit nagyobbat nézni?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#144206) palfitom válasza lordjancso (#144205) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Ahogy SyMbioTe már megírta: "Többi amúgy rendben van."
"Hűtőből szerintem elég a gyári, ha szükséges, azt utólag könnyen tudod cserélni is."
Táp: még a 2070-hez is OK.
Ram: 3200 - 3600 MHz körül, páros időzítés az elsődlegesen ajánlott. Pl. Ripjaws 3200, Predator 3333.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144207) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Sziasztok!
Saját magamnak előzetes felmérést végezve tanácsot kérnék. Felmerült, hogy korszaklépéssel adok pár évet a fejlesztési lehetőségeknek (lásd lejjebb).

Jelenleg egy 2015 június óta üzemelő i5-4440 (gyári órajel, gyári hűtés), Gigabyte B85M-D3H lap, FSP 400W HEXA+ táp, Zotac GTX 1050 Ti 4GB videókártya, Kingston 4x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury memória, 2x120 GB SSD, 1 TB SATA, valamint egy dvd-író van a gépemben (Thermaltake Versa G1 ház). Ehhez egy LG 22MP55HQ-P monitor társul 1920x1080-ban.
Amilyen játékokkal játszok ráérő időmben, ilyen konfigurációval nem éreztem túlzott kompromisszumot, hogy erősen butítanom kellett valami beállításon.

Alaplap, processzor, memória (+táp, amennyiben érdemes) vásárlásával, minden egyéb régebbi alkotóelem felhasználásával szeretnék újabb rendszerre állni, a régi 1150-es/ddr3 rendszer helyett.
A keret erre a 3-4 tételre kb. 60-70 ezer.
Az alaplapra nincs kritérium (talán csak hogy 4 memslot), a memória 8, vagy 2x4 GB (sebesség: direktVGA lesz a gépben), a processzor meg a jelenleginél olyan 15-20%-al jobb/gyorsabb, az már elég.

Én Ryzen 3 2200G/3200G környékére gondoltam, de a többi téren semmi biztosabb ötlet.
A gépet 60%-ban netezés, filmezés, munka, 40%-ban játékra lenne használva.

Elsősorban újonnan, de nem vagyok ellenére a (főleg proci és memória terén) a használtnak.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#144208) palfitom válasza Sunsetjoy (#144207) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Proci: Jelen árak mellett maradnék a 2200G-nél, majd' másfélszeres áron megy a 3200G...
Lap: Gigabyte B450M DS3H / MSI B450M PRO-VDH / Asrock B450M Pro4
4 ram-slot-ra nem lesz szükséged, ugyanis a Ryzen nem igazán szereti a 4 modult...
Ram: 2x4GB Patriot Viper 3000

VAGY:
Proci: i3-9100F (4 mag, 4 szál, korábbi i5 megfelelője)
Lap: Asrock B365M Pro4 / Asus Prime B365M-A, olcsóbban Asrock B365M Pro4 +BIOS-frissítés / ASRock H310M-HDV/M.2 +BIOS-frissítés
Ram: 2x4GB 2400MHz+, pl. Patriot Viper 2666

Táp: simán maradhat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144209) palfitom válasza palfitom (#144208) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"olcsóbban Asrock B365M Pro4" - ez B360M Pro4 akart lenni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144210) Sunsetjoy válasza palfitom (#144208) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Köszönöm szépen a szupergyors választ és tanácsokat!

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#144211) Goldmember01


Goldmember01
tag

Kiváncsiságból megnéztem és amerikában egy jó 100assal kevesebbe kerülne az a build, amit fentebb ajánlott palfitom, ez azért eléggé elszomorító.

[ Szerkesztve ]

(#144212) shapphire válasza ridiculous (#144186) üzenetére


shapphire
tag

Hát a szűkös keret miatt nagyon más nem jön ki. (#144168)
A multi végett kellene a minél több mag/szál.

(#144213) Paxker315 válasza Sunsetjoy (#144210) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia. Még esetleg amit megfontolhatsz: Aprón nézni Ryzen 1600-2600-et. Mert, előbbi már 26k körül kifogható, utóbbi meg erősen 30 k felé tendál árban. Persze a 2200G így is megérné, nem rossz proci az. Csak a 1600-2600 plusz 2 mag, 4 szál ;)

A 144208 hsz-nél Palfitom javaslatai remekek, szerintem a 9100f&B365M Pro4 csomaggal járnál legjobban, a 2666-os ViperElite RAM kittel. Gyorsabb lenne, mint a 2200G, játékban meg jó eséllyel nem-alig maradna el a 2600-től.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144214) Sunsetjoy válasza Paxker315 (#144213) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Köszi neked is! Az 1600-2600 fronton az van, hogy elég pörgősen elmennek a felrakott darabok, ha újítok, akkor meg azért nem a dobozt szeretném nézegetni összeszerelés helyett. De ötletnek jó volt, köszi.
Én is ezt az i3-9100F témát néztem, 70 körül kijönne a csomag.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#144215) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Platformot váltanék "olcsóból", amennyire kilehet hozni, FullHD-n. Adatlapomon a mostani gép.
lap+proci+ram+graf amit cserélnék.
msi b450m mortar
ryzen r5 2600
g.skill aegis 3000mhz 2x8gb
msi gtx 1660 armor
+ arctic freezer 34
Gondolkodtam egy aorus pro lapon a komolyabb audió miatt, de már a mortar is karcolja a tűréshatáromat árban. Grafikus kártya és ram ügyileg lenne kérdésem, hogy olcsóbb jobb akad-e jelenleg vagy pedig maradjak ezeknél?
Általános felhasználás + single játékok. 1660 armort a passzivítás miatt néztem ki magamnak, olcsóbban ha jól láttam a többi nem tudja ezt. Innen venném.
Maradjon így vagy változtassak valamin / valamiken?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#144216) Paxker315 válasza Baggio04 (#144215) üzenetére


Paxker315
addikt

Tökéletes. Siess a RAM miatt :R

NB:a 16-os szériában és RTX kártyáknál az Armor=erős középkategória, jó órajelek, megfelelő hűtés, és alacsony terhelésnél-hőmérsékletnél leállítja a ventilátorokat. Árban és színvonalban is ajánlott vétel.
Az Aegis 2600&mortar mellett akár 3200-on is menni fog, probléma nélkül.

Tökéletes választások.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144217) rasotamas válasza Goldmember01 (#144211) üzenetére


rasotamas
veterán

Azzal azért ugye tisztában vagy, hogy amerikában a webshopokban és még a boltokban is NETTÓ árak vannak feltüntetve, és mindenki az állama szerinti VAT-ot fizeti.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#144218) sanyi_386


sanyi_386
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Úgy érzem eljött az ideje, hogy picit beújítsak. A jelenlegi konfigot 2014 júniusa óta használom, így megérett a cserére. (99%-ban játékra (singleplayer))

Alaplap
Gigabyte H97 Gaming 3

CPU
Intel i5 4690

Ram
Corsair Vengeance 2x4Gb 1600 CL9

VGA
Sapphire 280X Trixx

PSU
FSP Raider RA-750

Ház
Cooler Master HAF 922

Monitor
LG 24MP55

SSD
Samsung 850 Evo 120Gb (Windows-nak)

Ezekből talán a tápot lehetne megtartani, de nem biztos, hogy egy új rendszert rá kellene bízni egy 5 éves tápra, vagy? (SSD marad, max majd egy m.2-esre cserélem)

A keret úgy 400-450e (mondjuk a monitor csere már lehet nem fér bele, így azt később is cserélhetem)

Amit tervezek:

Alaplap
X570-et néztem, de elég drága, lehet egy jobb B450-es elég lenne?

CPU
3600-3600X

Ram
16-32Gb ??? valaki a 3200CL14-et míg más a 3600CL16-ot ajánlja, vagy ennél magasabb órajelűt

VGA
5700-5700XT - itt gondlom érdemes várni, míg megjelennek az egyedi hűtéssel rendelkezők

PSU
???

Ház
Lényegtelen, max marad ez :)

Monitor
Jó lenne vmi nagyobb és 1440, de itt már végképp nem ismerem ki magam
Egy biztos, nem IPS, a korábbi TN panelosomhoz képest zavaró a bevilágítás és a szürkés fekete...

Röviden ennyi

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!

(#144219) Paxker315 válasza sanyi_386 (#144218) üzenetére


Paxker315
addikt

Az új Ryzennél fölösleges kidobni egy valag pénzt RAM-ra, a valós teljesítményre kisebb a befolyása, mint a Zen és Zen+ prociknak volt. .
Még 3000Mhz sem szenved akkora hátrányt, de tény, 3200 CL14 nagyon baba.

HWLuxx teszt
PremiumBuilds

Jobb B450-es lap elég. MSI B450 Tomahawk, vagy mikroATX-ben Mortar, vagy prémium B450-ből MSI Gaming Pro Carbon AC. Esetleg ha fontos az "X", 470-esek közt is körbenézhetsz. Szigorúan friss BIOS mellett. Tudsz igényelni procit frissítésre az amd-től.

SSD-t szerintem vegyél 500GB körülit, nagyon lement az áruk. Crucial MX500 best buy szagú, de szintén kedvező az ADATA Ultimate SU800 széria ára, ill. Western Digi Blue sem drága. Akár M2 foglalatú is mehet, hogy spórolj kábelt. (Mortaron 2, Tomán 1 M2 helyet biztosítanak :Y Ennyit az "ATX-méreten több minden van" mantráról)

PSU: Bitfenix Formula Gold 550w vagy WhisperM 550w
Esetleg a szokásos Corsair TX550M, Corsair RMX550, SeaSonic FocusPlus Gold 550, Be Quiet! Pure Power11 500-600watt, Straight Power 11 550w, EVGA Supernova GQ-G2-G3 550w & SuperFlower LeadexII Gold 550.

A RAM vásárlása erősen javasolt még most. PSU-ból 550watt bőségesen elég lesz az új Navi&Ryzen kombira, sokkal energiahatékonyabb a korábbi AMD GPU-knál az új 5700 széria. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144220) lordjancso válasza Paxker315 (#144219) üzenetére


lordjancso
senior tag

"A RAM vásárlása erősen javasolt még most."

Áremelkedés várható?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#144221) szabeska válasza Paxker315 (#144004) üzenetére


szabeska
addikt

Van bizony! Ami viszont érdekes, pár napja felkerült a 41b bios a honlapra, le is rántottam, és nem indult el a gép a tuningolt beállításokkal, de még ha lejjebb vettem az órajeleket jóval, akkor sem (cpu&igpu) :Y Dobott egy hibaüzit, miszerint a jelenlegi beállításokkal nem tud elindulni a gép (5000 valahányszáz mhz-et írt a cpu-ra, és 4000 valamennyit a ramokra, nem tudom ezt honnan szedte :DDD ), válasszak hogy alap bios beállításokkal nyomom tovább, vagy belépek a biosba szétnézni...És a bios is máshogyan nézett ki, kerültek bele új menüpontok, és kisebb betűs is lett minden. Inkább visszatértem a 40-es bios-ra, így megy a tuning, és a bios is szebb :DDD Majd a következő verzióval ismét teszek egy próbát. Jelenleg ugye 4.0 Ghz CPU, 1.3 Ghz IGPU, 3000 Mhz RAM beállítások vannak stabilan. A 41b biossal feleennyi mértékű húzással is hülyeségeket írt a hibaüziben, és nem indult a gép.

F1

(#144222) szabeska válasza lordjancso (#144220) üzenetére


szabeska
addikt

Igen, már most emelkednek az árak, mielőbb tedd kosárba őket.

F1

(#144223) horush


horush
addikt

Sziasztok,

eléggé korosodik már a PC-m, így elgondolkoztam egy kicsit a felújításán. Jelenleg ez van:

Asrock Z77 Extreme4
Intel i7-2600k @ 4GHz + Arctic Cooling Freezer 13 Pro
Kingston 8GB 1333MHz
Gigabyte GTX670 2GB
Samsung 1TB HDD
OCZ Agility 3 60GB
XFX PRO 450
Sharkoon Tauron ház

Szóval: ugyan nem játszom már annyit, mint régebben, de azért jó lenne, ha az új játékok is normálisan futnának a következő néhány évben, alapvetően ezért frissítenék. Keret nem nagyon van, nagyon sokat nem akarok rákölteni, mert annyit nem használom, de ha szükséges nyilván megteszem.

Amit biztosan venni fogok, az egy nagyobb SSD: néztem, hogy 480GB-osok is vannak már 20k alatt, ezek közül melyik ajánlott?

Valamint nyilván VGA-t is mindenképp cserélnék, itt úgy számoltam, hogy használtan vennék valami garanciális példányt, 50k alatt. Jól gondolom, hogy egy GTX1060 6GB megfelelő lesz mostanában full hd-ban történő játékra? Illetve van hasonló árkategóriában más, ami jobban megérné?

És a fő kérdés most jön: az alaplap / CPU sem mai darab, viszont ha jól gondolom, még egy GTX1060 mellett sem igazán lenne CPU limit. Szerintetek megéri egyúttal platformot is váltani, vagy egyelőre nem jelentene érezhető különbséget, ha lecserélném?

Ha feltétlen szükséges lenne a váltás, akkor a Ryzen 5 2600-at néztem, ha jól látom, elég korrekt ár-érték aránnyal rendelkezik. Ehhez milyen alaplap és RAM lenne ajánlott?

Illetve, ha nem váltok platformot, akkor beszereznék +8GB DDR3 ramot a jelenlegi mellé.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#144224) SyMbioTe válasza horush (#144223) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog


(#144223) fezlergabor
Szia!

Alapvetően ha kevesebbet akarsz költeni, akkor egy VGA cserével még kitolhatod a platformcserét pár évvel, és így viszonylag olcsón megúszod. GTX 1060 6Gb / RX 570/580 4/8Gb jó választás, utóbbiból újonnan is találsz 50 körül, legalábbis RX 570-ből.

De ha van keret, akkor meggondolandó kiszállni még most az s1155-ből, mert még egész jó árban tudnád elpasszolni, ráadásul a te cuccaid nem is a leggyengébbek, lap + cpu + ram ~40-50 között el tudnád adogatni tippre.

Újonnan pedig jeleneg talán a 2600 van a legjobb ár/érték aránnyal:
Lap: ATX méretbe Asrock B450 Pro4, Gigabyte B450 Aorus Elite, MSI B450 Gaming Plus/B450 Tomahawk ~28-35k (Utóbbi kettő manuális tuningra alkalamasabb)
MicroATX: MSI B450M Mortar/Gaming Plus, Asrock B450M Pro4 ~25-30k
Proci: Ryzen 5 2600 / 2600X ~42-52k
Ram: 2*8Gb G.Skill Aegis 3000Mhz, Patriot Viper 4 3000Mhz ~25k
Össz: 92-112k + még hozzájön a VGA meg SSD.
Ill. lejön belőle amit el tudsz adogatni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#144225) horush válasza SyMbioTe (#144224) üzenetére


horush
addikt

Hali, köszönöm a választ.

Azt hiszem elsőkörben a VGA+SSD cserét megoldom a következő hetekben, aztán 1-2 hónapon belül lecserélem a többit is, tényleg egész értelmes áron el lehet passzolni még. Gyakorlatilag 40-50k-val jönne ki többre (nyilván így ddr3 ramot sem kellene pluszban venni), ami azért baráti.

VGA-ból szerintem marad a 1060, ha találok aprón viszonylag sok garival, az RX580 azért elég sokat fogyaszt, szóval lehet, hogy tápot is cserélni kellene akkor már.

(#144226) Paxker315 válasza horush (#144225) üzenetére


Paxker315
addikt

ha szépen alulfeszeled az 580-ast, amellett, hogy kevésbé lesz melegedős fajta& hangos, még a fogyasztást is kordában tartod. Youtube-on vannak oktatóvideók, hogy lehet az AMD kártyákat optimalizálni. LTT fórumon szoktak ijesztgetni a 450watt corsair cxm táp& i7 8700k és vega56/64 felállással. HA hangolva van a rendszer.

Persze nem ajánlom, de, nyugi, 450w elég kell, hogy legyen az rx580-nak!

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144227) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék itthonra egy file szerver / nas -t összerakni, először egy gyári cuccot akartam venni, de megláttam mennyibe kerül egy synology nas igy inkább összeraknék egy pc-t neki.

1. Mire fogod használni a gépet?
Nas
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
hdd-k, ház, táp
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Egyelőre ezekre gondoltam:
ASRock H370M-ITX/ac
i3-8100T OEM
CRUCIAL 4GB DDR4 2400MHZ

4. Mennyi a kereted rá?
kb 80k
Ha ennél több lenne akkor inkább veszek hp microservert

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Elég a proci integrált vga-ja

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Szeretnék legalább 2db gigabites ethernet-t és sok SATA portot, hogy később ha több hdd kerül bele akkor tudjam bőviteni.

A proci szerintem túl erős egy NAS-nak, de baromi olcsón meg lehetne venni egy oem darabot (24.000 forintért!) ennyi pénzért csak sokkal gyengébbet lehetne venni.

Kicsit visszaolvastam a topikban és ajánlotta itt egy kolléga a Deskmini A300-at, ha nem lenne itthon pár elfekvő alkatrész akkor talán elgondolkoznék rajta, de kicsit tartok tőle, hogy kevés lenne erőben. Főleg nagyméretű fájlokat mozgatnék 60+ gb-t, persze lehet a deskmini is birná a tempót nem tudom. Illetve a Deskmini-ben csak 1 ethernet port van.

[ Szerkesztve ]

(#144228) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#144227) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Ahogy látom csak a kérdést felejtettem le :D...

Tehát a félkonfig a 3-as pontban szerintetek túlzó egy nas-nak?

Lenne valami ami max 80k-ért jobb vétel lenne és inkább megfelelne egy nasnak?

(#144229) Arver


Arver
csendes tag

Sziasztok!

Az elkövetkezendő hetekben szeretnék egy asztali számítógépet összerakni főként játékokra használva.
Próbáltam utána nézni a dolgoknak, de sajnos túl sok az ismeretlen tényező így szeretném a ti segítségeteket kérni hozzá.
PCX -en találtam kompletten összerelve ami "nagyjából" megfelelne, de az árát kicsit sokallom ill. 1-2 alkatrésze nekem nem igazán tetszik. / PCX I7 N2922 9700K/RTX2070 SZÁMÍTÓGÉP /
500 000 Ft a komlett gép, alkatrészenként összeszámolva nekem 475 000 Ft jött ki, 25 ezret gép össze szerelésnek kicsit sokallok.

Itt van miről is lenne szó akkor:

Alaplap
ASUS TUF Z390-Plus Gaming Valóban kell egy 45 ezres alaplap hozzá ?
Processzor
Intel Core i7-9700K Octa-Core 3.6 GHz LGA1151
Memória
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C15D-16GVGB
Merevlemez
Western Digital 2TB 64MB 5400rpm SATA3 WD20EZRZ
Videókártya
Asus DUAL-RTX2070-8G 8GB GDDR6 videokártya
SSD
Crucial 500GB MX500 CT500MX500SSD4 M.2 SSD meghajtó
Tápegység
FSP Hydro G 750W Gold (PPA7502005)
Számítógépház
Cooler Master MasterBox MB530P (MCB-B530P-KHNN-S01) Kicsit drágálom 35 000Ft -ért ill. ezektől a világító csili vili
ledektől a falnak megyek.
Nem kellenek világító vackok rá meg
panoráma üveg és ehez hasonló marhaságok.

Processzor hűtő
Cooler Master Hyper 212 LED 120x84x160mm (RR-212L-16PR-R1)

A komplett gépre 450 000 Ft-ot szeretnék áldozni körülbelül, csak nagyon indokolt esetben szeretnék a költségvetésben feljebb menni.

-Létezik jobb konfiguráció ár/teljesítmény arányban esetleg hasonló összegben ?
-Ki mit cseréne ki mire és miért?

Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#144230) sanyi_386 válasza Paxker315 (#144219) üzenetére


sanyi_386
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Elolvastam a cikkeket, ezek alapján akkor érdemes 3600 CL16-ot vagy picit eltérőt venni ( ami fontos hogy Samsung B-die chip-es legyen)
Az alaplapnál még nem döntöttem, szívem szerint X570-et vennék, de kicsit sokallom az árát, így a B450 lesz valószínű a befutó...
Még egy kérdésem lenne :)
Mondjuk az 5700XT-hez érdemes lenne valami jobb 1440-es monitort tenni? Ehhez mit szólsz? https://ipon.hu/shop/termek/samsung-cjg50-32/1706086

(#144231) Paxker315 válasza sanyi_386 (#144230) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem pont így gondoltam, valoszinuleg felreertheto voltam v rosszul fogalmaztam meg..

Igen, a B-die Sammy jó, DE, más kitek sem maradnak el súlyosan, és, 3200 vs. 3733 Mhz sem jelent akkora különbséget legtöbb esetben. Teljesen jól járnál egy GSkill RipjawsV, Aegis v Patriot Viper, Crucial Ballistix Sport kittel.

Ezt a tesztet kerestem TPU-tól, de természetesen nem találtam.

"Samsung's chips are undisputedly the best there is for Ryzen memory. .... in most cases, you'll overpay for that.... If you don't want to pay top dollars for Samsung, I advise you focus on Hynix CJR, which makes G.Skill Sniper X 3600 C19 a reasonable choice. ....You will get a cost-efficient high-quality memory kit that can be perfectly paired with Ryzen processors."

A Viper széria a Patriottól Hynix CJR, de, szerintem a GSkill "olcsóDDR4"-esei is. a B-die túl van lihegve, nincs akkora jelentősége, főleg nem az újabb generációknál. :U Meg egy 5700-5700XT-vel párosítva pont nem lesz annyira feltűnő, mint egy GTX2080Ti mellett, kb. semmilyen hátrányát nem fogod tapasztalni a 3200 C16-nak, a 3200C14 meg nagyon jó.

@Arver: Van rajta "finomhangolnivaló", délelőtt leírom, de addigra már kapsz profi segítséget.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144232) Paxker315 válasza Arver (#144229) üzenetére


Paxker315
addikt

Monitort jo lenne tudni& jo lenne varni par hetet, az RTX 2060S kártyák valszeg hasonlo teljesitmenyt olcsobban hoznak majd..

Alaplap:
GigaByte Z390 UD | GigaByte Z390 Gaming X | ez a ketto a ket legolcsobb remek ar:ertek aranyu Z390-es lap, ahol mar akar nemi proci-tulhuzas sem okoz gondot. ATX meretu mindketto. ~ 40-44 ezer Ft

Proci: akar eleg lenne az i5-9600k, ami azert vastagon olcsobb, 80 ezer Ft korul van

RAM: Ami 2x8gb DualChannel 3000+ Mhz-es kitet tudsz szerezni olcson. A RipjawsV jo, olcsobban van GSkill Aegis (3000), Patriot Viper4 (3000-3200 Mhz) illetve Crucial Ballistix Sport (3000-3200 Mhz)

VGA: Vard meg az RTX Super kártyákat.. Illetve, en megnezneznem, mi a konszenzus a dual asus hutesrol. Es ha lehet, inkabb MSI Gaming Z szeriat v hasonlo minosegben a GainWard Phenix Golden Sample-t erdemes valasztani. ~ 170-175 ezer

Merevlemez:
Az EZRZ végű WD Blüe-k tudtommal korábbi Green-ek átcímkézve. Olyat vegyél, ami "EZEX" névre hallgat. ~ 12-20ezer ft

SSD: tokeletes, szerintem legjobb ar:teljesitmeny aranyu most.

Gephaz: Nekem sem tetszik. Konzultalj a hazas topikban az ajanlott listaval& kerj toluk ajanlast. Amugy NZXT H500 nepszeru valasztas a sub-25 arfekvesben.

ProciHuto: JO, de szvsz tularazott, es combosabb darabokat kapsz.
Alpenföhn Ben nevis Advanced; Brocken Eco Advanced; Arctic Freezer 33-34 ESport edition; SilentiumPC Fera3& Fortis3 par pelda, amik jobban teljesitenek, araban. Lehetne Alpenföhn Brocken3 is, de az már elég combos.

Arban igy bele kellene ferned!

JA, és nézd meg a Ryzen 3600-3700 tesztek eredmenyeit, lehet, B450&Ryzen 3600 lesz a befutód..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144234) Paxker315 válasza Arver (#144229) üzenetére


Paxker315
addikt

A Tapot meg szepen elfelejtettem... MINOSEGI 550wattos eleg lenne, de vehetsz 650-est, ha nem sokkal dragabb.

Az FSP HydroG egy igen túlárazott cucc, mások jobb minőséget adnak 10-8ezer ft-tal olcsóbban
BitFenix WhisperM 650w ; olcsóbban: Bitfenix Formula Gold 550-650watt
Corsair TX550M; Corsair RMX550 (vagy 650w..)
BeQuiet! PurePower11 600W; Straight Power 11 550-650watt
SuperFlower LeadexII Gold 550-650W
EVGA G2-G3 Supernova 550-650W (ezek "atcimkezett Super FLowerek")
SeaSonic FocusPlusGold 550-650w.

erdemes olyan boltbol venni, ahol a minimum 5 ev, de egyes tapoknal 7-10 ev (WhisperM; Corsair RMX; SeaSonic Focus Plus) garanciat, amit a GYARTO ad, a bolt is vallalja. Bar valo igaz, a gyartoi garis ugyintezes sem kellene, hogy gondot okozzon& normalisan nincs ra szukseg. Vannak jobb tapok (SeaSonic Prime szeria& BeQuiet Dark Power Pro pl..) De azok mar tenyleg tudnak dragak lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144235) palfitom válasza ilyen_85 (#144228) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

24k-ért jó vétel az a proci, bár tényleg kicsit "sok" a 4 mag...
MSI H310i Pro lapot is nézd meg!

AMD:
Asrock B450 Gaming-ITX/ac + Athlon 200GE

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144236) palfitom válasza Arver (#144229) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A monitor ismerete nélkül nem lehet rá korrekt véleményezést adni!

"5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)"

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144237) ilyen_85 válasza sanyi_386 (#144230) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Üdv, nem akarok beleugatni főleg hogy nem vagyok maximálisan képben, de én is nyáron ryzen-re akarok váltani, elkezdtem utána olvasni a dolgoknak és múltkor találtam egy ilyen videót:

Best Motherboards for Ryzen 3000 CPUs: X570 vs. X470 & B450

Ebben ajánl két ~$200 alaplapot, amik elméletileg elég jók. Persze a 200 dollár még mindig kb 70 eFt és több mint egy b450-es lap de hátha :)

(#144238) ilyen_85 válasza palfitom (#144235) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm szépen!

Már nézem is őket :)

(#144239) dgyoele


dgyoele
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék új gépet vásárolni, jelenleg laptop-om van, és nem vagyok képben a mostani asztali teljesítmény és ár-érték arányokban.

Két opció van:
1. maradok laptop párti, és egy Lenovo Legion Y530-at kinézek magamnak.
2. asztali gépet veszek kompletten ebből az árból.

Nem tudom melyikel járok jobban.
Viszont szerintem már a Legion 530-is túl szárnyalja azt a teljesítményt amire nekem szükségem van.

A másodikban szeretnék segítséget kérni tőletek.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

Dolgozni kellene a gép, Adobe PS/AI és Weboldalak készítése, ne okozzon problémát sok böngésző ablak és több alkalmazás egyszerre való használata.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmim nincs jelenleg.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes konfig-ot szeretnék, monitorral, gépházzal. (egér és bill. nem kell)

4. Mennyi a kereted rá?
br. ~250.000 Ft. a keret rá, ebben a monitornak is benne kellene lennie, egy helyről jó lenne minden.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Nincs monitor, az is kellene, lehetőleg minél szélesebb matt, nem kell, hogy okosabb legyen mint én :D

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok márka függő, ha indokás van azt megköszönöm.
Sima egyszerű gépház bőven elég, mérete lényegtelen, ha fehér vagy bordó lenne szeretném, de a fekete is tökéletes. SSD a rendszernek HDD a többinek, vagy SSHD???

Remélem ennyi infó elég.
A válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!

(#144240) Sunsetjoy válasza palfitom (#144208) üzenetére


Sunsetjoy
tag

No, akárhogy pörgettem a különféle (egyéb) lehetőségeket, helyileg is átnézve, jobbat nem találtam, ami ennyiért ennyit adna:)
70470 Ft-ért az i3-9100F / asrock b365m pro4 / PATRIOT 8GB Viper Elite DDR4 2666MHz CL16 KIT

Hozzácsaptam még kétezerért egy pendrive-ot, így a szállítási díjat elengedték (hogy négy tétel), plusz úgymond ingyen van 8gb pendrive:)
Köszi még egyszer,!

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#144241) palfitom válasza dgyoele (#144239) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ha kell a gép mobilitása, akkor laptop legyen, más esetben viszont inkább a PC a nyerő!

Lap: MSI B450M Gaming Plus / Bazooka / Bazooka Plus / Mortar / B450 Tomahawk
Proci: Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál) / 2700 (8 mag, 16 szál), vagy ezek X-es változatai, ha nem szeretnél tuningolni, hanem "dobozból" kell a magasabb órajel.
VAGY
Ryzen 3600 / 3600X / 3700X + BIOS-frissítés a fenti lapokhoz!
Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / Freezer 34 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
Ram: DDR4 2x8GB vagy 2x16GB, G.Skill Aegis 3000MHz / G.Skill Ripjaws V 3200MHz / Patriot Viper 3000MHz / 3200MHz / 3400MHz
VGA: a Ryzenekben nincs IGP, ezért egy diszkrét vga mindenképpen kell melléjük, pl. GT1030 / GTX1050 / GTX1060 / RX550 / RX560 / RX570 (igénytől függően)
SSD: ~250-500-1000GB Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D / Samsung 970 EVO / WD Black
HDD: 1-2-3TB Toshiba P300 (7200rpm) / WD Purple (5400rpm)
Ház, pl.: mATX: Cooler Master N200 / Thermaltake Versa H18 / Versa H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21
ATX: Zalman S2 / S3 / Aerocool Aero-500 / Cooler Master N300 / Zalman Z3 Plus / Zalman Z9 Neo / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L / Thermaltake Core G21 / Aerocool Aero-1000
Táp: pl. FSP Hexa 85+ 450W / Cooler Master G450M / Corsair CX450M / be quiet! Pure Power 10 400W / 500W / be quiet! Pure Power 11 400W / 500W / Bitfenix Formula 450W / Whisper M 450W / Seasonic Focus Plus Gold 450W
Monitor: Milyen monitort vegyek?

(#144240) Sunsetjoy
Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144242) Arver válasza palfitom (#144236) üzenetére


Arver
csendes tag

Szia!

Valóban a monitor kimaradt.

LG 29WK500-P Monitor ő lenne a kiszemelt olyan ~ 60 ezer körüli összeg van rászánva. Szeretném kipróbálni most a 21:9-es képarány adta lehetőségeket.
4k engem annyira nem vonz valahogy nem hiszek benne, hogy egy ekkora méretű kijelzőn annyival szebbnek látnám a képet mint amennyivel több pénzt kikellene adnom érte minden téren. / Erősebb hardver folyamatosan Full HD-hoz képest. /
Amennyiben esetleg van javaslat másféle monitorra hasonló méretben/ árban meghallgatnám azért sose lehet tudni. :R :DD

(#144243) Arver válasza Paxker315 (#144232) üzenetére


Arver
csendes tag

Szia!

LG 29WK500-P Monitor Ez lenne a kiszemelt monitor.

Alaplap:
ASUS TUF Z390-Plus Gaming - GigaByte Z390 Gaming X
Árban szinte egyezik a kettő, van valami fellelhető különbség köztük ami segítene dönteni ?

Processzor:
Azért néztem I7 9700k-t mert pár évig biztosan nem szeretnék hozzá nyúlni feltételezésem szerint talán jobban időtálló ill. teljesítményben elegendő lenne a 2070-hez?
3700X tesztet néztem szinte hasonló mint i7 9700k, de valahogy sose voltam AMD párti.

Videókártya:
Lehet tudni mikor jönnek a super kártyák ill. mennyivel tudnak többet?

Elkezdem újból számolgatni az új lehetséges konfigurációval mennyi az annyi, aztán remélhetőleg már beleférek a költségvetésbe. :DD

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#144244) rasotamas válasza Arver (#144242) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát ekkorában nem is, az 30"-tól fölfele nyer értelmet :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#144245) palfitom válasza Arver (#144243) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ehhez a monitorhoz a 2070 is "szinte túlzás", nem hogy a Super... RTX2060 / 2060S is elég lenne.
A 9700K megint csak némileg túlzó, de hogy időtálló legyen, ezért OK.
Én a Giga lapot választanám.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144246) Paxker315 válasza palfitom (#144245) üzenetére


Paxker315
addikt

Igen, a videokartyanal túlzásnak tűnik, de a 9600k is bőségesen elegendő lenne.

Ilyen felbontashoz&frissitesi frekihez rtx2060 teljesen jó lenne ,abból meg 125k körül már teljesen jó darabok vannak.

A Gaming X lapot ismertem, 9600k OC esetében, vagy kisebb 9700k húzásra bőven jó, és nincs horror áron.

Szvsz ilyen monitorhoz nem kell kimaxolni a keretet. Én nem hiszem, hogy a következő 4 évben köhögni fog a 2060&9600/9700k.

Meg adott az AM4 lehetőség is, ha mégis nyitott lenne Arver

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144247) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Újítanám a jelenlegi kb 6-7 éves gépem.
Játékra nem használom.
Böngészés,film nézés,Lightroom....
Jelenleg :
i5 2500k 3,3 ghz proci
8 gb 1333 ddr3 ram
1 gb amd radeon 6850 videókari
64 gb ssd
1 terra vinyó.

Árban kb 150 ezer.
Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#144248) shapphire válasza beci (#144247) üzenetére


shapphire
tag

Szia!

Lap: GIGABYTE B450M DS3H vagy ASROCK B450M-HDV

Cpu: AMD RYZEN 3 2200G 3.50GHZ AM4 BOX WRAITH STEALTH HŰTŐVEL
Ram: G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB vagy Patriot Viper 4 3000 kitben
Hdd: WD BLUE 1TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 WD10EZEX vagy Toshiba P300
Ssd: KINGSTON 240GB UV500 SATA 3 2.5" SUV500/240G vagy Patriot Burst, Wd Blue, Samsung Evo 860
Ház: ZALMAN S3 FEKETE (ízlés szerint)
Táp: FSP HEXA+ 400W

Összeszereléssel: kb. 117 e forint

[ Szerkesztve ]

(#144249) beci válasza shapphire (#144248) üzenetére


beci
őstag

Szia.
Koszonom szepen. Ez nagy elore lepes a jelenlegihez kepest?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#144250) shapphire válasza beci (#144249) üzenetére


shapphire
tag

Arra a célra amit írtál megfelelő.
Ha feljebb megyünk cpu vagy vga fronton (mert 150-ig még van tér) akkor már átlépünk az "általános" felhasználáson.
Cpu: Ryzen 2600 (inkább játékhoz, dupla ár a 2200G-hez képest)

Vga: használt garis 1060 3Gb vagy Rx 570.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.