Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#136083) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Szüleim elutaztak egy hétre, így lett pár napom meglepetést okozni nekik. Van egy közel 10 éves mini ITX gép, aminek egyébként valamiért nincs meg a hátlapja, így porosodik, de ez a legkisebb baja. Windows 10 fut rajta egy kétmagos Intel Celeron E3400-zal, 4GB DDR2 memóriával, a megjelenítésért pedig természetesen az alaplapra integrált Intel GMA 4500 felel. Mivel egy 500GB-os merevlemezről ment eddig minden, így beszereztem egy 240GB-os Patriot SSD-t és újrahúztam a masinát (a HDD-t kivettem), mellyel látványosan gyorsult a kóceráj, viszont rengeteg issue maradt még így is.

- búg/zúg a Thermaltake SD100-as házban lévő flex ATX 120W-os tápegység
- az Intel gyári hűtő bár nem csapágyas, de halknak nem nevezném (az Intel DG41MJ alaplapon nem lehet szabályozni a ventit, annyit lehet megmondani, hogy szabályozza-e a lap vagy sem, de hogy a gyakorlatban ez mit jelent...)
- a kétmagos processzor normális böngészés esetében is simán 80-100 százalékon pörög és a videokártya szinte semmilyen terhet nem tud levenni róla (HTML5 és Flash animációk, YouTube HD, stb.)
- a monitor (18.5"-os Benq 1440x900 TN...) képe szörnyű, pont olyan, mint bármelyik 10 évvel ezelőtti TN paneles LCD. Se nem színhelyes, se nem állítható a magassága (emiatt nagyon lefele kell nézni). Mivel évente legalább egyszer járnak valahol a világban, ahol rengeteg fotót készítenek (és most már van normális gépük is hozzá), így "élmény" visszanézni belőlük bármit is.

Több forgatókönyvön is gondolkodom:

1) Veszek használtan egy négymagos Q9400S processzort és reménykedek benne, hogy sokat gyorsít a workflow-n (bár nem tudom, mennyit tud kompenzálni ott, ahol a videokártya a szűk keresztmetszet). Kicserélem a 120W-os tápot egy újra (egy 180W-os FSP-t néztem), amitől azt várnám, hogy halkabb legyen, de ez ugye nem garancia. Búgni és zúgni talán nem fog, de abban is egy 40mm-es venti van...Keresek továbbá egy olyan 1080p-s IPS monitort, amin van még DVI csati.

2) Hagyom az egészet a fenébe és megpróbálok fillérekért megszabadulni mindentől és építek egy újat nekik. Az alkatrészeket már megrendeltem (legfeljebb elállok a vásárlástól), ami az alábbiakat jelenti:

- Gigabyte B450M DS3H alaplap
- AMD Athlon 200GE CPU
- 2x4GB HyperX Fury DDR4-2666 kit
- NZXT H400 házikó
- Be quiet! Pure Power 10 400W táp
- BenQ GW2480E monitor

Ebben az esetben nyilván nem a megléő kis "fiókba" menne a gép, hanem építenék valami olcsóbb IKEA-s asztalt a mostani 120x40-es vacak helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.