Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53767) sb válasza #86322688 (#53766) üzenetére


sb
veterán

Igen, a méretet nem említettem, de sajnos kizáró ok.
A használt árakban igazad lehet, nem ismerem az árakat. Mert ehhez sajnos már érteni is kéne. Van amiből használt cuccokat veszek, de fényképezőből, főleg amikor külön vázról, objektívről van szó nem mernék belevágni szakértelem nélkül.
És még mindig ott a harmadik tényező amit írtam: amatőr kézben sokszor semmivel nem jobb egy DSLR amennyire én nulla tapasztalattal látom...

Amúgy nekem is pl. annyira kéne csak, hogy a gyerekről 20-ból 19 kép ne legyen totál zajhalmaz ha nem kültéren, verőfényes napsütésben fényképezem. Plussz legyen meg ugyanez videóban. Valós FHD-nak megfelelően részletes (tehát nem mosottszar meg felkonvertált) videó formájában.
Ezt úgy látom, hogy:
- Napfényben egy jó kamerás (50-70k) mobil megoldja.
- Egy hasonló árú, közepes kompakt viszont már csak az állókép részére jó, videóban ennyit sem tud.
- Kevesebb fénynél, zárt térben már állóképnél sem tudja egy átlagkompakt szvsz, csak vmi drágább, fényerős objektívvel. 100-150k
- Ha videó is kell akkor akkor inkább 150-250k. ?
- Telefonban viszont ezt hozza talán egy 100-150k-s "csúcsmobil".

Na most már hatféle módon összefoglaltam. De remélem megcáfolnak és jönnek a jobbnál jobb ajánlatok. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.