Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) krasds válasza themebuilder (#26996) üzenetére


krasds
csendes tag

Ebben igazad van, de mivel nincs gyakorlati tapasztalatom ezért csak a száraz technikai paraméterkbol tudok kiindulni, sajnos. Viszont úgy gondolom , hogy leírtam mik az elvárásaim, milyen árketegóriában gondolkozom és az ehhez legmegfelelobb fotógépet keresem. Ha tudsz esetleg ebben a kategóriában jobbat mutatni annak csak orulni fogok.

(#27002) krasds


krasds
csendes tag

Esetleg mit szóltok a Nikon Coolpix L120-ashoz?

u.i.: még egy dolog, valahol olvastam hogy ha szemuveges vagy akkor az problémát jelent, de hogy pontosan mi is ez azt nem tudom, és én szemuveges vagyok, ez tényleg gond?

[ Szerkesztve ]

(#27003) Jabby


Jabby
őstag

Az S3200-as kérdésemre senki nem tud válaszolni? :F
Holnapra el kell döntenem, mert a 49 000 pénz ajánlatot csak holnapig tudom érvényesíteni.

(#27004) Czibor10 válasza krasds (#27002) üzenetére


Czibor10
tag

A fujinál mindenképp jobb választás lenne, de ezek a mai bridge gépek annyit tudnak, mint egy 20k-s kiskompakt, csak raknak elé egy távcsövet, esetleg egy evf-et is. Ezekkel az a probléma, hogy ha belenézel, azt szemüveg nélkül kell, de akkor olyan, mint szemüveg nélkül nézni az lcd-t. Ez ellen van a dioptriakorrekció, de nem minden gép képes rá (nem tudom az l120-szal mi a helyzet).

Ha mindenképp bidge-t szeretnél, szerintem egy régebbi, használt, jó állapotú géppel jobban jársz, igaz kevesebb zoom-mal, de jobb képminőséggel. Újonnan az sx130 jobb képeket csinál, de az tényleg egész más kategória.

(#27005) KTU válasza Jabby (#27003) üzenetére


KTU
addikt

Pár hónapja keresek fényképezőgépet (már megtaláltam, de itt ragadtam a fórumba)
ez a videó szemlélteti hogy kb. mire való, kukkernak tök jó, kitartani kézbe már a 14x-es zoomot se lehet normálisan, bár ennek van keresője, az arcodhoz szorítva jobb eredményt lehet elérni

Szerintem a Fujinak a gépei ebben a kategóriában úgy nézneki,
" hű de komoly gép, xx megapixel, meg hú-ha mekkora zoom, ez asztán faja"
ezt egy áruházban hallottam

és mint előttem themebuilder fórumtárs kifejtette, ezeket a gépeket a "vegyünk gyorsan 1 faja gépet" vásárlóknak készítik

A Canon SX130 tényleg jó képeket lő, de kézbe véve nem tetszett,
meg inkább szolid "szappantartó" gép mellett döntöttem :U

szubjektív vélemény, olyantól aki nem ért a fényképezéshez
csak sok tesztet és tesztképet néztem :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27006) krasds


krasds
csendes tag

Nah most aztán tényleg osszekeverdtem. Úgy gondolom okkal írjátok hogy Fujit inkább ne, ezt akkor meg is fogadom és akkor a Fujit mellozom. De akkor mit?

A használt gépektol tartok kicsit, mert az én formám úgy is olyan hogy rogton tonkre menne, mivel már nincs rá gari.
Szoval maradnek az uj gepeknel, és igencsak szemezgetek ezzel a Nikonnal. De ugye szerintetek a kis Canon jobb képet csinálna....

Szoval ha jól értelmezem a Canon mellett szól: szebb kép, kisebb (nem sokkal), olcsóbb

Nikon mellett szól: nagyobb zoom ami azért kint a természetben elonyt jelenthet, ideálisabb tájképek készítésére

Foggalmam sincs. Úgy gondolom tobb foto készítenék tájakról, városokról, mint például személyekrol,stb. Ezért kicsit jobban hajlok a Nikon felé bár az árkulonbség itt már eléggé jelentos, de nem tudom. Ha jól értelmezem a Canont válsztom akkor minoségesebb képeket készíthetek( benti használatra, kozeli képekre), ha a Nikon akkor pedig nagyobb képeket - tájképeket (vagyis "kinti" használatra). Viszont kérdés az hogy esetleg a Canonnal nem e lenne egyszerubb tanulni, szoval most ha azt választanám és felfejlodnék hozzá akkor esetleg egy komolyabb gépet is beszerezhetnék akár tukorreflexeset(persze ezek jópár év kérdése lenne). Jól értelmeztem a dolgokat?

(#27007) tildy válasza themebuilder (#26999) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg van a kicsike, igen impozans darab....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27008) KTU válasza krasds (#27006) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem FZ45 vagy FZ38 79, 73eFt
igaz ez kb. másfélszerese mint amit az elején említettél
de, inkább 1.-re vegyél jó gépet, mint másodjára
mert az tuti bukás, saját tapasztalat :U
szerintem ezekkel lehet tanulni is és jó képeket gyárt, bár lencsevédő, ... stb.
plusz költség :U lásd FZ topic

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27009) themebuilder válasza tildy (#27000) üzenetére


themebuilder
senior tag

Kisebb elnézhető hátrányai vannak mindössze:
- igényli a jó minőségű akkumulátorokat (Sanyo, Varta, Duracell, Energizer), abból is nem árt az alacsony kisülésű változat
- a vaku manuális kezelése, néha elfelejti az ember felnyitni
- nagy, nehéz gép felszerelve a mostani kompaktokhoz képest (ez is friss modell), ezért sokszor nincs az embernek kedve magával vinni
- az optikai teljesen kinyitott állapotban sérülékeny lehet
- a tekerőgomb használata megszokást igényel

Minden szempontból egyértelműen jobbat most nehéz találni ennyiért az egyszer biztos.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#27010) KTU


KTU
addikt

utazó zoom gépek tesztje:
talán nem láttam még itt linkelve

Nikon Coolpix S9100
Panasonic Lumix DMC-ZS10
Canon Powershot SX230 HS
Pentax RZ10
Samsung WB210
Sony Cyber-shot HX9V

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27011) icecave


icecave
nagyúr

Újabb info-morzsa a Sony HX9V-mről. Hétvégén házibuliban is kipróbáltam. Direkt szok képet csináltam, hogy tudjak válogatni. Mint az várható volt, pár képet elmsott, főleg, amiben szemben világitott a lámpa (muszáj volt pár ilyen képet is csinálni). Összességében szépen helytállt a gép. Készitettem kb. 20 perc videót a legnagyobb felbontáson, valamint kb. 200 képet vakuval, és a 3 csikból 1 ment le a töltöttségkijelzőn.

(#27012) tildy válasza themebuilder (#27009) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen,a tekerogomb, kicsit nehezkesen jar, az is igaz amit irsz, hogy eleg szep nagy optikaja van. Nem is tudom fesztivalra el merjem-e vinni, nehogy baja legyen, nem egy pici darab....

Mondjuk az a60 sem volt az, sosem volt meg konnyu gepem. Atfutottam az itteni ajanlasokat, es ez hirtelen jo vetelnek tunt, igy beleugrottam.

Vakuval is igazad van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27013) themebuilder válasza tildy (#27012) üzenetére


themebuilder
senior tag

Még esetleg a Nikon Coolpix S8100-as jöhetett volna szóba ami könnyebb, de az drágább és nem annyira jó vétel.

Európába jön a Nikon Coolpix S8100

Röviden: Nikon Coolpix S8100 (teszt)

Nikon Coolpix S8100 Review Adatlap 48000Ft

Design 4.5
Features 4.5
Ease-of-use 4
Image Quality 3.5
Value for money 4

Canon Powershot SX130 IS Review Adatlap 43000Ft

Design 4
Features 4
Ease-of-use 4.5
Image Quality 4
Value for money 5

[ Módosította: 7 ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#27014) tybsen


tybsen
addikt

Es mi a velemenyed a Nikon P300 vagy Canon sx230 kozul melyiket lenne erdemesebb? Valahogy mindig ezeknel kotok ki ujra meg ujra.. Annyival jobbak ezek mint az sx130?

[ Szerkesztve ]

(#27015) mono55 válasza tildy (#27007) üzenetére


mono55
csendes tag

Krasds, sikerült eldöntened, hogy melyik géped veszed meg? Mert pont ezeket néztem én is, de annyi féle véleményt olvastam több helyről is, hogy teljesen tanácstalan vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#27016) krasds válasza mono55 (#27015) üzenetére


krasds
csendes tag

Hát a Nikon kiesett mivel azt olvastam hogy majdnem hogy minden automatikus rajta szóval tanulni sokat nem lehet rajta, úgyhogy az kiesett. Marad a Canon, de mielott beleugranék még az apum fotósbarátjával beszélek és még kikérem az o tanácsát is. Fuji szerintem nem lesz, de ami most igy szamba jott az meg a Lumix amit itt kinált valaki a fórumon, de nem tudom még. Majd megírom ha dontés szuletett.

(#27017) woodpaul


woodpaul
őstag

Nikon s9100-nak sincsenek manuális beállításai, pusztán automata? Mert akkor jelenleg az Canon sx230 lehet a befutó...

Androidő

(#27018) Czibor10 válasza woodpaul (#27017) üzenetére


Czibor10
tag

Blende-, és rekeszelőválasztás nincs, se manuális élességállítás, de nem hiszem, hogy ez a legnagyobb hátráltató tényező a canon sx230-hoz képest :) .
Szükséged van gps-re, mert ha nem, pár mátyást spórolhatsz, és egy kisebb, több képet készítő gépet kapsz a canon sx220 személyében, ami ugyanaz gps nélkül (mivel annak is kell hely, és energia, bár nem jelentős).

(#27019) woodpaul válasza Czibor10 (#27018) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszi a gyors választ.

A Nikon s9100 külsőre és felépítésre jobban tetszik, kijelzője is jobb.
Canon sx230 állítólag jobb képeket készít, és van benne GPS (ez nem olyan fontos amúgy, kb. emlékszem, 1-1 kép hol készült. Vagy van olyan - akár webes - alkalmazás, ami ezt az infót aktívan használja?), no meg a manuális állítási lehetőségek.

Kb. egy árban van, és az alant linkelt tesztet is ez a két modell nyerte... Nehéz kérdés.

Androidő

(#27020) KTU válasza tybsen (#27014) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem
A Nikon Coolpix P300 -nak van a legjobb képe,
3 közül a legfényerősebb gép 1,8 a kezdő, a zoom 24 - 100 mm (4.2x)
SX130 IS, kezdő fényerő f/3.4 , Zoom 28 - 336 mm (12x)
SX230 HS, SX220 HS, kezdő fényerő f/3.1 , Zoom 28 - 398 mm (14x)

de nem olyan eszeveszett a különbség a képek alapján amiket láttam :U

szubjektív vélemény, olyantól aki nem ért a fényképezéshez
csak sok tesztet és tesztképet néztem

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27021) grunge


grunge
addikt

Sziasztok!

Egy kompakt gépesz szeretnék venni, ugy 40-70k kategóriában maximum.

Kinéztem pár típust: PowerShot SX230 HS, Nikon CoolPix S8100, és Sony DSC-HX5V.

Melyiket érdemes ezek közül, vag van valami más alternatíva, mivel én análfabéka vagyok a digi gépekhez.. A lényeg hogy ne legyen túl drága, mert 100k felett biztosan találnék jobbat, nomeg a képminőség.

Köszi!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#27022) cigam válasza grunge (#27021) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Jól fogdosd meg a canon-t mert nem hétköznapi formálya van (elég széles, és "alacsony"). Engem kifejezetten zavart, hogy pont a vaku felett vannak az ujjaim, és amikor magátol felcsapja, az olyan mintha kiakarna ugrani a kezemből.
Nem, nem én fogok a géphez idomulni, úgy fogom ahogy én akarom :P

Amúgy mind1ik jó választás.Ha a Nikon/Sony-t választod, marad pénz tartalék aksira, mem.kártáyra, tatyóra, és annyival nem jobb a Canon mint amennyivel drágább.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27023) themebuilder válasza cigam (#27022) üzenetére


themebuilder
senior tag

formálya -> formája

:)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#27024) grunge válasza cigam (#27022) üzenetére


grunge
addikt

Köszi a választ! Én is a Nikon / Sony páros felé hajlok inkább, pont az ár faktor miatt. Hosszú ujjaim vannak, lehet hogy akkor kéynelmesebb lenne a Nikon...Amúgy e za páros eléggé hajaz egymásra ha csak a száraz adatokat nézem. Sony végre már eszik SD-t is, ezt is megéltem :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#27025) cigam válasza themebuilder (#27023) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

hopsz :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27026) Hulyegyerekk


Hulyegyerekk
csendes tag

Sziasztok! Régi fényképezőm tönkrement, ezért most szeretnék egy újat vásárolni. Egy Samsung model nyerte el tetszésemet. Neve: Samsung PL 120.
Tetszik, hogy HD minőségű videót tud készíteni.
Ára: 29e.
Szerintetek megéri? Esetleg ennyi pénzért sokkal jobb gépet is kaphatnék?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#27027) themebuilder válasza Hulyegyerekk (#27026) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezeket nézd át!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#27028) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok,
Mi a velemenyetek a Fujifilm Finepix S3200-rol?
41ezerertmeg tudnam venni.

(#27029) krasds válasza bedohazi (#27028) üzenetére


krasds
csendes tag

SZia, igaz hogy új vagyok a fórumon és nem is szertnélek utasítgatni, de ha egyet visszlapozol eléggé ki lesz vesézve a FINEPIX S3200 kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#27030) fattyu válasza krasds (#27029) üzenetére


fattyu
veterán

Mindig somolygok a lapozz vissza egyet kérdésen.
Egyet 25ös felbontáson vagy 200ason :F

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27031) Hulyegyerekk válasza themebuilder (#27027) üzenetére


Hulyegyerekk
csendes tag

Köszönöm, megnéztem.
Engem a HD minőségű videó fog meg.
Utánaolvastam a készüléknek és én nem találtam még olyat aki nagyon szidta. Nektek van valami rossz tapasztalatotok vagy valami amit hallottatok róla?

(#27032) woodpaul válasza Czibor10 (#27018) üzenetére


woodpaul
őstag

Úgy láttam, a Canon sx220 és sx230 között kb. 3000 ft a különbség.
Nekem ennyit megér a GPS, gondolom, kikapcsolható, így a fogyasztásban sincs különbség a két modell között. Vagy rosszul gondolom? :)

Androidő

(#27033) icecave válasza woodpaul (#27032) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért járj utána, én ma kerestem aHX9V-ben, hol kell kikapcsolni, de előbb meguntam, mint megtaláltam volna...

(#27034) tybsen válasza themebuilder (#27027) üzenetére


tybsen
addikt

Nagyon jo arc vagy ezekkel az osszefoglalo bejegyzesekkel, mindenki neveben halas koszonet! :R

(#27035) tybsen válasza KTU (#27020) üzenetére


tybsen
addikt

Thx. Hat nem tudom melyik lesz, igazabol a p300/sx230 tudnak lassitott felveteleket, ami nekem nagyon bejon :) Meg jobban neznek ki, meg TIPA dijak. De nem tudom, hogy megerik-e az arkulonbseget az sx130-hoz kepest.

(#27036) tybsen válasza tybsen (#27035) üzenetére


tybsen
addikt

Picasa-n rakerestem a nikon p300-ra / canon sx230 / canon sx130-ra es a nekem a legjobban a p300-zal keszult kepek tetszenek. Biztosan koze van ehhez, hogy szebbek, valahogy melegebbek a szinek - bar persze gondolom fotoshopolva is vannak. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#27037) N.GÁBOR válasza tybsen (#27036) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nem vagyok egy hozzáértő emberke, de szerintem azt sem szabad elfelejteni, hogy a p300 nem valami nagy zoomátfogású masina, így pedig a több beeső fény miatt könnyebben csinál jobb képet.

Persze ez túlzás, de nyilván a zoom és a képminőség között van némi átváltási kapcsolat.

May the force be with you!

(#27038) dekac


dekac
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Nem tudok dönteni az alábbi 3 gép közül, mindegyikben van jó és rossz is.

Ti melyiket választanátok és miért?
[Panasonic Lumix DMC-TZ8]
[Sony Cyber-shot DSC-HX5V]
[Sony Cyber-shot DSC-H70]

A véleményeket előre is köszönöm! :R

(#27039) tybsen válasza N.GÁBOR (#27037) üzenetére


tybsen
addikt

Ez igaz. De amiket en nezegettem eddig, az osszes nagy zoom-os kamera (nyilvan az olcsobb kategoriarol beszelek) eleg gyenge. Legalabbis nekem ugy tunik, hogy ha belezoomolok a kepbe, akkor pixeles es rossz minosegu lesz. De en nem ertek hozza, csak mint laikus nekem ennyi jon le. Ezert sem ertem et a nagy zoom-oruletet. Vagy csak en ennyire nem ertek hozza. Egyebkent en eddig nem is nahyon hasznaltam zoomot, tobbnyire kozeli targyakat/embereket/tajakat fenykepeztem.

Viszont ha a p300/sx230 kozott vacilal az ember, akkor ha nem erdekes a zoom annyira, akkor a p300 jobb valasztas? Vagy tokmindegy es akkor mar a plusz zoom megeri, ha van? Ugyanis mindketto gep ugyanannyiba kerul.

(#27040) N.GÁBOR válasza tybsen (#27039) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ugyanebben a dilemmában voltam mint Te, sok versenyző közül a P300 és sx 220-as volt a végső szereplő (ugyanaz mint a 230, csak nincsen benne GPS).

Egyedül nem mertem, nem akartam dönteni, így egyik fotós barátom véleményét kértem ki. Egy napot rászánt az utánajárásra és azzal hívott fel, hogy az én céljaimnak, ebben az árkategóriában messze az sx220 felel meg a legjobban.

Végül nem vettem meg egyiket sem, mert másra is kellett a pénz.
A fórumon felvetettem, hogy P300 és sx220 közül többet ér-e a P300 jobb képminősége mint az sx220 zoomja? Erre olyan választ kaptam, hogy a fent említett átváltási kapcsolat ellenére a P300 nem csinál jobb képeket.

Nagyon laikus vagyok én is, de a józan ész azt diktálná, ha a zoom nem számít, akkor jobb a P300. Itt a fórumon viszont azt mondták, hogy nem csinál jobb képeket a kis zoom ellenére sem, ha pedig ez tényleg igaz, akkor a canon. Tudom, ez csak fejtegetés volt, nem segítség.

(Egyébként mi jelenleg a canon sx130 felé kacsingatunk. Már egészen nagy a zoomátfogása, de még nem "ultra" kategória, nagyon dicsérik, meg az ára is baráti. Remélem ez már összejön)

May the force be with you!

(#27041) krasds válasza fattyu (#27030) üzenetére


krasds
csendes tag

OK!

Igazad van, akkor igy írom: A 26981-es hozzászólástól kezdodoen beszeltunk a FAUJI ezen kategóriájáról.

(#27042) woodpaul válasza N.GÁBOR (#27040) üzenetére


woodpaul
őstag

Én csak tesztképeket nézegettem sok tesztben, és nekem szemre egyértelműen a Canon sx230 volt a legjobb, a többi zajosabb és elmosódottabbak a részletek.

Érdekes, hogy még a kategória királyának számító Panasonic LZ20-tól sem láttam olyan jó képeket, mint a Canontól (igazából a régi Pana FZ5-ösöm képétől sem voltam elájulva).

Szóval, nálam is már csak az a kérdés, hogy sx220 vagy sx230. A 3000 ft árkülönbség nem számít, GPS bizonyos helyzetekben jól jöhet.

Meg tudná erősíteni valaki, hogy a GPS-t ki lehet kapcsolni, így az sx230 nem fogyaszt többet, mint az sx220? :F

Androidő

(#27043) tybsen válasza N.GÁBOR (#27040) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi a reszletes valaszt. Ezek utan szerintem nem kerdes, akor jobban megnezem a canont illetve a 130-at is. Olyan regota nezelodok, jo lenne mar valamit beszerezni. Az ixus 115-rol is olvastam jokat egyebkent (amazonon valaki azt irta, h jobb a kepminosege mint a 220hs-nek, ez kisse bezavart megint.) Az sx130 pedig az ar miatt szimpatikusabb. Szerintem bemegyek valamikor egy canon boltba es jol megnezem ezeket. Mindenesetre klassz, h ugyanabban a dilemmaban vagyunk :-) Egyebkent az a durva, h ahany ember/ bolt / weboldal /stb, annyi velemeny es annyi gepet javasolnak.

(#27044) KTU válasza woodpaul (#27042) üzenetére


KTU
addikt

Természetesen teljesen ki lehet kapcsolni a GPS -t a Canon PowerShot SX230 HS -ben!

bekapcsolt GPS-nél 2 lehetőség van

1. kamera kikapcsolt állapotában is rögzíti merre jár, + természetesen azt is mikor hol lőttel fotót

2. csak azt rögzíti mikor fotót lő, kikapcsolva nem fogyaszt semmit, így nem merül le az aksi, a gép kikapcsolt állapotában sem.

és persze GPS teljes kikapcsolás, így olyan mint más "mezei" gép.

tehát a gép alkalmas túra útvonal rögzítésére,
megfigyelésre, "véletlen" bennhagyod abba a kocsiba amit követni akarsz kb. 2 nap és utána visszanézed merre járt :B

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27045) Mariann294 válasza Hulyegyerekk (#27031) üzenetére


Mariann294
őstag

Ezeket már nézegetted?

(#27046) N.GÁBOR válasza tybsen (#27043) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Abszolút egyetértek, mindenki mást mond. :) Az egyébként nem kérdés, hogy az sx220\230 jobb képet készít és jobb videót vesz fel mint a 130, csakhát az utóbbi jóval olcsóbb. Aztán lehet, hogy minket Kedvesemmel az a 20 ropival kisebb árcédula elcsábít. Fene tudja.. :)

May the force be with you!

(#27047) KTU válasza N.GÁBOR (#27046) üzenetére


KTU
addikt

SX130 olcsóbb, de veszel normális (eneloop) akkukat, hozzá jó töltőt ( Voltcraft IPC-1+ 8 akku 17eFt vagy IPC-1L 9eFt), hogy gyorsan dolgozzon, szerintem a többi csak vicc, mint ahogy az itt már ki lett tárgyalva

már majdnem ott van a 220/230 áránál, 5-7 ezer híján és jobb géped van több szolgáltatással :U
bár én is beszereztem még plusz akkut, most NB-5L 2000Ft /db 1300mAh nagyon jól bírja

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27048) N.GÁBOR válasza KTU (#27047) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ebben igazad lehet, bár nekem már az aksikra és a töltőre nem kell költenem. (Bár nekem sony van "csak", de piszkosul jól teszi a dolgát) Egyébként emiatt is szimpatikusabb az sx130, hisz AA-s aksival megy. Vagyis ha egy kiránduláson lemerülne a gép, akkor csak elmegyek a boltba és veszek elemeket.
Egy sx220 esetében ezt nem tudom megtenni.

May the force be with you!

(#27049) Hulyegyerekk válasza Mariann294 (#27045) üzenetére


Hulyegyerekk
csendes tag

Néztem. Szerintem nagyon szép videót csinál. Néztem más fényképezőket is, de nagyjából ebben az árban mozognak, mint ez. Akkor szerintem megéri ezt választani az extra miatt.(2 kijelző) Mondjuk nemtudom milyen minőségűek a Samsung fényképezők. Gondolom nincs 1 Cannon szintjén megbízhatóságra, nem?

(#27050) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Visszaolvastam a Fujifilm Finepix S3200-al kapcsolatban, de sokkal okosabb nem lettem.
Maximum 45 ezrem lenne egy uj gepre, ami lehetne olyan meretu is mint ez a Fuji, de lehetne kompaktabb is, kisebb, mert lattam kisebb meretut is ami keszit hd felvetelt, van kb 10x-es optikai zoomja es 10koruli megapixelje. Ez csak par parameter, mert nem tudom, hogy mik azok a fontos dolgok/parameterek amiket meg figyelembe kell venni, ezert azt kerdem, hogy aki jartas a temaban az ezert a penzert meg milyen mas alternativakat tud mondani? Lehet barmi marka, kompakt, vagy nagyobb meretu stb. csak legyen elfogadhato minosegu es jo kepet keszitsen.
Elore is koszonom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.