Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) nesa válasza máyköl (#15999) üzenetére


nesa
veterán

Erol a Mp haborurol szerintem mar konyvet lehetne irni vettem ezt az olymus x785 ot ez valtotta le a C-370 et, mitne mondjak sokkal jobb kepet csinal de meg mindig zajos 7,1mp hirdeti magat ehezkepest van 1 10 eves tukorreflexesem a maga 1,4mp sokkal tisztabb kepet csinal meg mindig peddig a MP alapjan sokan nagyon melysegesen a lenezik es a pofamba rohognek hogy nekik a telefonuk az 1-2-3 meg x csilio mp mit akarok...... nemakarok semmit 1x uen hasznalom a gepet mig tonkre nem megy de 10 ev szolgalat utan is pepec masina.

[ Szerkesztve ]

(#16002) Szten Márs válasza nesa (#16001) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Izé... az van, hogy kétszer is nekiszaladtam a hozzászólásod elolvasásának, de még mindig nem vagyok benne biztos, hogy milyen nyelven írtad :D
A tartalmával egyetértek teljesen (milyen tükörreflexesed van?), de nagyon nehezen érthető a rengeteg elírás és egyéb anomália miatt.

MOD: látom szerkesztetted, így már sokkal jobb, bár azért furcsaságok még maradtak benne :)

[ Szerkesztve ]

(#16003) nesa válasza Szten Márs (#16002) üzenetére


nesa
veterán

No igen atfutottam es lattam kimaradtak karakterek ill mellenyomtam:) faradt vagyok es valamit baszkol a bill mostanaban 1-2 karaktert utni kell... :D

Olympus C1400L a linken rogton a legelso.

(#16004) runner 125 válasza nesa (#16003) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az igen,nem is találkoztam még ilyen típussal.
Ezen lényegében nem cserélhető az obi,nemde? :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16005) nesa válasza runner 125 (#16004) üzenetére


nesa
veterán

Igy van nemcserelheto,szurok meg miegymas baszast lehetne tekerni ra ha lenne:)
Es ez bazz olyan regi hogy meg usb sincs rajta ami kabel letezik az soros portos:)
Igy inkabb kartyaolvasot hasznalok. :K

Az utobbi fel evben 2x is hirdettem itt a helyi bazarba de nemsokan ertekeltek :(

[ Szerkesztve ]

(#16006) Szten Márs válasza nesa (#16005) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mennyiért hírdetted?
Amúgy leginkább a keresőjére lennék kiváncsi. Vagy nem is, inkább egy keresztmetszeti képre, hogy hoy is néz ki belülről. Nagyon érdekes gépnek tűnik ugyanis.

(#16007) rumos14 válasza sbazsi (#15993) üzenetére


rumos14
nagyúr

a szervizelés attól félek, nem lesz anyagilag kifizetődő.
a Z1000-ben van ilyen helytakarékos video felvételi mód, de a minőségen meg is látszik vmennyire. amúgy a Z850-féle 4 mbps (tehát 0,5mb másodpercenként) sem az a hú de kevés egy 640x480-as videóhoz...
de ha ez ilyen fontos, akkor át kell olvasnod jónéhány tesztet, hogy melyik fényképező dolgozik helytakarékos mpeg4 codec-kel, sajnos vmi Samsung-on kívül egy ilyen gép sem ugrik be nekem.

(#16008) rumos14 válasza máyköl (#15999) üzenetére


rumos14
nagyúr

kár hogy elírtad, de nevezük freudi elírásnak, mert a 6500 az igen jó gép. az 5600 két lépcsővel lejjebb van, de sztem még mindig jobb a Kodak-nál. ezek kaphatók még újonnan? mert ha használt gép is lehet, akkor ezeknél sokkal jobb egy Canon S3 vagy Pana FZ5.

(#16009) nesa válasza Szten Márs (#16006) üzenetére


nesa
veterán

Szet nemszedem rontgenem sincs de kivulrol csinaltam par kepet:)

Kep1

kep2

kep3

kep4

kep5

kep6

(#16010) sbazsi válasza nesa (#16009) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem is volt hasonlóm. cl1300 vagy mifene... :)

(#16011) sbazsi válasza rumos14 (#16007) üzenetére


sbazsi
veterán

én is attól félek...
bár egyszer ez casiomba beledurrant az elem, és akkor az elemfedél és környéke meg a munka volt kb 10 eft.
ha ez is annyi, akkor talán benyelném...

z1000 helytakarékos videoja mennyi helyet kóstál, és az minőségben hogy viszonyul a z850 4mbps videojához?

egyébként a casio youtube video capture mód az nem helytakarékos?

(#16012) Skynet258 válasza sbazsi (#16011) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam a Casio EX-F1-ben van Youtube mód, ilyenkor a maximális fileméret 100Mb lehet, vagy 10 perc hosszúságú.

https://geekpulse.hu

(#16013) Szten Márs válasza rumos14 (#16008) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ó bakker, tényleg kijavította S5600-ra :O
Amúgy igen, használt gépeket keres. De olyan árban S3-at vagy FZ5-öt szerinted talál, amiben ezek a gépek vannak? (egy két ezresel 20 ezer felett) :F

nesa:
Köszi a képeket! Igen érdekes gép ez. A keresőben valós optikai képet látsz, vagy az egy EVF? Mert prizmaházat azt nem látok a gépen, de az adatlapján tükörreflexes kereső szerepel a leírásban.

(#16014) máyköl válasza Szten Márs (#16013) üzenetére


máyköl
veterán

Énis pont akkor vettem észre amikor lejárt a szerkesztés. :((

(#16015) nesa válasza Szten Márs (#16013) üzenetére


nesa
veterán

Valos kepet latok a keresobe az LCD csak a bealitasokhoz van meg visszanezni a kepeket.

Amugy elado de igazabol nemtudom mit erhet ma 1 ilyen ,eszmei erteke gyanitom nagyobb mint a hasznalati.

(#16016) Filterheadz


Filterheadz
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi három gép közül melyiket válaaszam?

Canon Ixus 80 IS
Panasonic FS3
Sony W120

Üdv,
Csaba

(#16017) csabicsepp válasza Mercutio_ (#15994) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Mondasz valamit, hiszen ha azt nézzük pl. hogy én is a tömeg része vagyok mint mezei kocafotós (csak legfeljebb jobban ismerem a gépet és nem auto-n használom, de ettől még nem készítek jó képeket, mert nincs sok érzékem a fotózáshoz) és csak bedőltem és vettem egy kompakt gépet ami képminőségben nem sokkal, kezelhetőségben viszont kicsit gyengébb a régi gépemnél. Fene se tudja mekkora +hasznot hozott ez a gyártóknak, hogy megérte a minőséget feláldozni.

gyalak: Én is egy A590is-t javasolnék, vagy egy néha 30-34k-ért (aldiban) fellelhető A720is-t. (de ne várj tőlük csodát, az A520 nagyon jó kis gép ;) )

(#16018) philoxenia válasza Mercutio_ (#15994) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem teljesen, ott is van ahol kell, a TDU például azért akadozik a 6600-as karival, mert csak 128MB a kari. :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16019) LGLuke válasza philoxenia (#16018) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem kicsit félreértetted. Ő arra utalt a memóriával, hogy gyakran kiad a gyártó belépő szintű karit később nagyobb memóriával. Viszont belépőszintnél semmit nem jelent, hogy 256MB ram vagy 512 van a nyákra integrálva, hiszen úgyis a GPU a gyenge és ezért nem lesznek élvezhetőek a játékok. Nyílván a legmodernebb mai kártyák bőven kihasználhatják az 512MB ramot.

[ Szerkesztve ]

(#16020) philoxenia válasza LGLuke (#16019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez itt nagyon off, de a TDU-hoz a 6600 már eléggé belépőszint, viszont a játék határozottan kívánja a 256 megát, igy időnként egyszerűen kilép a winbe ezzel a kártyával.
Arra utalok egyébként, hogy a megapixelek növelésének is van időnként és valamilyen mértékben létjogosultsága a kompaktoknál, bár a mostani szint már elhagyta az értelmes mértéket. Vágásnál, egy 7-8 megapixeles képnél még mindig jobb véleményem szerint egy 5 megás crop, mint egy hasonló méretű 4megás képből vágott 3 megás kép felinterpolálása utólag.
Az meg, mikor a mai 10MP-s 30k -os kompaktot hasonlítják mondjuk egy 2 MP-s akkoriban fél-egymillás tükröshöz képminőségben, az egyszerűen nonszensz. Igazából arról van szó, hogy az olcsóbb elektronikai megoldással szeretnék a gyártók pótolni az újabb kompaktok optikai antituningjából , -amit eleve költségcsökkentés miatt csináltak- adódó hátrányokat

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16021) Mercutio_ válasza philoxenia (#16018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Félreértettel :B
Arra utaltam, hogy egy 256MB-s Radeon 3850 kenterbever egy 1GB memóriával szerelt Radeon 4550-t, holott "1GB-s is, meg 4550-is, ami több mint a 3850" :DDD

nesa: A gépedért, lehet, hogy mint ritkaság egy külföldi gyűjtő adna annyit, amihez egy keveset hozzátéve valami pipec mai gépet kaphatnál:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16022) taz965


taz965
csendes tag

Üdv Nektek.Rumos 14-nek köszi a választ,és bocs,hogy nem megfelelő helyre írtam.BUÉK mindenkinek!!

(#16023) Egon


Egon
nagyúr

Nézegettem tesztfotókat a neten, és hát meg kell mondjam, az 50K (ultra)kompakt kategória népszerű képviselői eléggé sz*r képeket produkálnak szvsz (beleértve a Canon SX100/110IS-t is). A G9-es Canon ellenben tetszett, csak sajna egyrészt drága, másrészt az asszonynak kicsit nagy... :O A Pana LX3-on és a fentebb említett G9-en kívül, van-e _normális_ képminőséget produkáló (bármilyen méretű) kompakt gép, esetleg egy picit olcsóbban? Az asszony majd megszokja a nagy méretet... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16024) philoxenia válasza Egon (#16023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

G7 például, de ezzel nem vagy ki a vízből......

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16025) Egon válasza philoxenia (#16024) üzenetére


Egon
nagyúr

Öööö, bocs, de ez hol olcsóbb, mint a G9 vagy az LX3?!? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16026) philoxenia válasza Egon (#16025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért írtam, hogy nem vagy kinn a vízből.... Olcsón, jót legfeljebb használtat kaphatsz, a kompaktoknál a minőséget eléggé meg kell fizetni. /az SX100-nál jobb minőségre gondolok/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16027) Egon válasza philoxenia (#16026) üzenetére


Egon
nagyúr

70-80K körül sincs semmi értelmes? Az a 95K, amit ki kellene perkálni a fentebb említett két típusért, az mindenképpen kiveri most a biztosítékot (igazából 50K lenne rá, de +20K-t még mindig könnyebben kiszenvedek, mint + 45-öt).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16028) philoxenia válasza Egon (#16027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A preferenciáidat írd le, mi a fontosabb /zoom, képminőség, méret, induló látószög/ , mire és hol használod leginkább a gépet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16029) Egon válasza philoxenia (#16028) üzenetére


Egon
nagyúr

A preferencia nehéz kérdés (tudom: túl sok minden kellene). Talán elsősorban a képminőséget írnám aztán jöhet a méret. Jó lenne a zoom is (a jelenlegi Olympus C-740 UZ 10x-es zoom-ja szerintem elég jól ki lett használva), de feláldozhatjuk a méret oltárán. Az induló látószög (a jelenlegi gépből kiindulva), ismereteim szerint nem probléma (ahogy nézegettem, a legtöbb gép elégséges értékekkel rendelkezik ezügyben - legalábbis ha jól értelmezem a kérdést, és a 35 mm körüli értékekről van szó (nem sokat értek a témához)).

Nem kell extrém dolgokra a gép: 50% családi fotók (szülinapok stb.), zömében szobában; 50% nyaralás képek (zömében kültéren). A büdös életbe' sosem fogok pl. makro módban fotózni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16030) Egon válasza Egon (#16029) üzenetére


Egon
nagyúr

Kicsit konkrétabban: képminőségben szeretnék mondjuk min. a G9-et alulról súrolót, méretben az asszony ideálja a Canon A 1000 IS (max. egy SX100 méretű cuccra talán még rá bírom beszélni), zoomban min. 3-4x-es kellene (ideális a 6-10x-es lenne).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16031) djnice válasza Egon (#16030) üzenetére


djnice
veterán

Fujifilm F100fd - G9-et veri

G9 ISO400
Fuji ISO400

[ Szerkesztve ]

(#16032) rumos14 válasza sbazsi (#16011) üzenetére


rumos14
nagyúr

jókat kérdezel... a Z1000 alacsonyabb minőségű videója úgy kb. 60%-a a jobb minőségűnek. én inkább jobb minőségben vennék fel, vágni-tömöríteni, emberi formátumba konvertálni praktikusabb a pc-n.
nézd meg esetleg az S880-az, az mintha mpeg4 codec-kel csinálna videót.

(#16033) rumos14 válasza Szten Márs (#16013) üzenetére


rumos14
nagyúr

abból kiindulva hogy én júniusban az FZ5-öt 35k-ért tudtam elpasszolni, a reális ára most 30k alatt kéne hogy legyen. Canon S2-t látok is 30k-ért, az sem rossz darab. vannak a vaterán is elszállt árak rendesen...

(#16034) rumos14 válasza Egon (#16030) üzenetére


rumos14
nagyúr

alapvetően miért akarod lecserélni az Oly-t? volt a családban egy C765 (ezek amúgy elég gyenge, 38mm-ről indulnak), jó kis gép volt az, azon próbálgattam először manuális beállításokat. kérdés pl. az is, hogy kell-e A, S, M mód, az asszony által preferált gépben pl. nincs. amúgy egy <30k-s Canon A590-nek sem rossz a képe, de az A720 is jó, bár amennyibe kerül, jobb választás az SX100. sztem egy Canon G akárminek sem lesz jobb a képe, csak több mpixel, nagyobb tudás, jobb kialakítás, stb.

(#16035) Egon válasza rumos14 (#16034) üzenetére


Egon
nagyúr

Öreg már, egyszer le is lett ejtve, bekapcsoláskor akadozva tolja ki az optikát stb.
Amúgy én is szeretem (igen, a 38mm-ről indulás az egyik gyenge pontja).
Amúgy öcsém Minolta Z3-asa sztem szebb képet csinál, de mindegy.
Ha már csere, az asszony szeretne kisebbet, de a képminőséget jó lenne legalább tartani. Jól elvagyunk automata beállításokkal, egy darabig próbálkoztam félautomatán, de meguntam hogy több utómunkát igényel (csak auto módban lehet 3:2-es képarányt választani).
Nézegettem a tesztfotókat a netes tesztekben, és a G9-nek sztem elég jó képeket lőttek vele (pl. SX100-nak valahogy olyan mosottnak tűntek a képei).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16036) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni, de leginkább egy megbízható, és nem drága szerelőre lehet szükségem..
A gondom az alábbi: van egy Canon digital ixus 500 gépünk, és mostanában "tud" egy olyat, hogy már a gyorskeresőn vízszintesen csíkos lesz a kép (kb. mint a régebbi TV-ken mikor az adót még nem hangoltad be jól..) és ezt a csíkosságot (..bár ma reggel homályosan foltos volt..) a képre is ráteszi.
A hiba üzemmódtól független.
Találkoztatok már ilyesmivel?

üdv:
Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16037) sbazsi válasza rumos14 (#16032) üzenetére


sbazsi
veterán

no épp ez a bajom.
márminthogy z850 és z1000 1/1,7" ccd-vel van szerelve, mig a többi 1/2,3-1,2,, ami kb 50 %-kal nagyobb ccd-t jelent. néztem a többi casiot, meg nem casiokat is nézegettem, de a többség, így az s880 is 1,2,3" és 1/2,5" ccdvel volt szerelve.
volt egy másik casio gépem, az valahogy nem jött be, el is adtam. az 5-6 megapixeles volt.

nagyon hajlok a z1000 felé.

mellette:
lesz +2 akksim, tudom tölteni amikor használom (régi gépben) , picit jobb makró (10 helyett 6 cm - néha jól jött volna eddig is), ár

ellene: nincs optikai kereső, több helyet zabál a video, szarabb vaku, kifutó modell, nincs rajta üzemmód tárcsa, és 1-2 gomb

ha minden igaz, jobb képeket csinál, mint a z850, amivel meg vagyok elégedve.
az ára verhetetlen, főleg ha hozzáveszem, hogy sem akksira, sem memóriakártyára, sem tokra nem kell költeni. külön érdekesség, hogy az np40-es akksi önmagában kb 15 eft... :D

Különbség a két gép között (legalábbis amit az edigital és dpreview.com oldalon találtam):
képarány: (tök mind1)
z850: 4:3, 3:2
z1000: 4:3, 3:2, 16:9
felbontás - pixel (tök mind1)
z850: 8mpixel
z1000: 10mpixel
makró: (ez csak jó!)
z850: 10cm
z1000 6cm
Rekesztartomány (annyira sem értek hozzá, hogy tudjam melyik a jobb :) )
z850: F2.8 - F5.1
z1000: F2.8 - F5.4
Zársebesség-tartomány (ezt a 60mp-et még sosem használtam)
z850: 1/1600 - 60 másodperc
z1000: 1/2000 - 4 másodperc
Vaku hatótávolság: (ez az adat mennyire vehető komolynak?)
z850: 4,3
z1000: 3,6
Kijelző: (duplája felbontés, igaz picit többet is eszik)
z850: 2,5"; 115.000 pixel
z1000: 2,8"; 230.400 pixel
usb: (tökmindegy, mert van kártyaolvasó a gépben, azzal használom. )
z850: 2.0
z1000: 1.0

digitális zoom kb lényegtelen...
optikai kereső nincs a z1000-ben, de nagyon ritkán használtam.
meg a már kibeszélt video.

bár ha valaki tud hasonló árban olyan gépet, ami jobban megfelel, még lehet más is a nyerő. :))

(#16038) sbazsi válasza sbazsi (#16037) üzenetére


sbazsi
veterán

ja, iso különbség is van, z850 800, z1000 up to 3200
bár gondolom már nem sok értelme van...

(#16039) Egon válasza Egon (#16035) üzenetére


Egon
nagyúr

Közben kaptam egy tippet: Canon Digital IXUS 850 IS (a sógorom agyondícsérte).
Két kérdésem lenne: egyrészt a 870-es lenne a 850-es utódja? Másrészt mi a véleményetek erről a szériáról, képminőség tekintetében?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16040) csabicsepp válasza Egon (#16035) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Ha az sx100is képe szutyoknak tűnik (nekem olyan van, kb. az is :K ), akkor szerintem a következő lépcső az lx3 és társai, legalábbis kompaktban. Az lx3 képei már elfogadhatóak, bár lehet csak jól dolgozik a proci benne, (kis integrált noise ninja meg kis AA ;) :) )

Szvsz inkább gyűjtsetek még és cserélj biztosítékot, minthogy megbánjátok... :DDD

(#16041) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! erről kérnék szépen véleményt.

vagy jobak azok a gépek, amikből "kinyulik" az objektiv?

vagy 25-35k között mit érdemes?
nem vagyok profi, keveset használnám, ami lényeg: ultrakompakt méret, aksis áramellátással nincs bajom, minél nagyobb kijelzö (min 2,5") szép külsö... igen,és vörös szem effektus csökkentés nagyjábol ezek lenneének :DDD

köszi

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16042) Magnum_ válasza Magnum_ (#16041) üzenetére


Magnum_
nagyúr

még néztem ezt

I humbly and respectfully decline™

(#16043) djnice válasza Egon (#16039) üzenetére


djnice
veterán

Magas ISO-nál zajosak:
IXUS 870 ISO 400
Amúgy ajánlom figyelmedbe még mindig a Fuji F100fd-t, pár hozzászólással ezelőtt már belinkeltem, a ma kapható legjobb képminőségű kompakt. Sajnos ami ennél is jobb azt már csak használtan tudod beszerezni (Fuji F30, F31fd, F40fd) de senki sem adja el :)

(#16044) Egon válasza djnice (#16043) üzenetére


Egon
nagyúr

Megmondom őszintén, a magas ISO-n nyújtott képminőség számomra lényegtelen (nem nagyon lenne úgy ihasználva). A fentebb linkelt képek olyanok, mintha a Final Fantasy-ból lennének kivágva (2 db kép alapján nem vonnék le messzemenő következtetéseket).
A Fuji gépekben kevésbé bízom, de ettől függetlenül azért köszönöm a tippet, ezt a típust is felvésem magamnak.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16045) djnice válasza Egon (#16044) üzenetére


djnice
veterán

F100fd képek:
link1
link2

F40fd képek:
link1
link2

F30 képek:
link1
link2

(#16046) Egon válasza djnice (#16045) üzenetére


Egon
nagyúr

Közben találtam egy külföldi tesztet, amiben az F100fd szerepel. Mondjuk elég kevés tesztfotó volt, de azok tényleg elég jól néznek ki szerintem is.
Szerk.: kár, hogy nem találtam magyar nyelvű tesztet, és fottozz.hu-n sincs egy darab sem.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16047) philoxenia válasza Egon (#16046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez F1000fd, innen nem túl meggyőző.../F100-ast nem találtam/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16048) djnice válasza philoxenia (#16047) üzenetére


djnice
veterán

Az 1000fd nem jó, abban a sima 1/2,3 inches CCD érzékelő van, míg az F100fd-ben 1/1,6-os Super CCD.

(#16049) djnice


djnice
veterán

Ezekben a Fuji típusokban van nagyméretű Super CCD: F10, F20, F30, F31fd, F40fd, F50fd, F60fd, F100fd, S6500fd.
Ezek közül a legjobbak az F20, F30 és F31fd, horror áron kínálják őket használtan.
Kicsit gyengébb az F40fd és az F100fd, ebből a 100-ast lehet már csak kapni.
Valamiért nem sikerült jól az F50fd és az F60fd a tesztképeiket nézegetve.
Az S6500fd pedig ultrazoom kategória, szintén ajánlott a megvétele.

[ Szerkesztve ]

(#16050) rumos14 válasza Egon (#16035) üzenetére


rumos14
nagyúr

én nem vennék G9-et, közel 100k újonnan, max használtan, legfeljebb 65k magasságában, ha neked olyan gép kell. az SX100 a mai mezőnyben még a jobb gépek közé tartozik. ha elvagy automata beállításokkal, az új A2000 IS is megér egy kukkantást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.