Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ha nem találok zx1-et akkor Samsung wb600 vagy Canon SX130? A wb600 nem csinál túl zajos képeket? Valaki itt linkelt a topikban egy beltéri képet ami nagyon zajos volt.

(#24002) PRO-peller válasza Norbi14 (#24001) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Teszt kép WB 600. Ez ugye nem túl zajos. ISO 80 és jó fényviszonyoknál. Viszont nem túl részletgazdag. De elég jó a dinamika. Viszont a színek nem igazán eltaláltak. De első látásra nem rossz. Viszont lágyulnak a sarkok. :D

A vakuja elég erős szerintem. Beltérben használhatóbb mint a ZX1 szvsz.

Nekem a sarkok lágyulása zavaró. A többit meg tudnám szokni. Ez van.

Ha 35 k-ért raknák elém mind a két gépet, akkor nem egyértelmű a döntés. De a ZX1 összeségében jó fénynél jobb képet is és jobb videot tud. A WB600 gyenge fényben tud jobb videót.

Egyik gép képfeldolgozása sem hibátlan különben.

(#24003) Norbi14 válasza PRO-peller (#24002) üzenetére


Norbi14
senior tag

Köszönöm a kimerítő véleményt. És cannonról valami tapasztalat? Nem is egyszerű fényképezőt venni....pl makró képeket melyik gép tud jobbat csinálni?

Eddig akkor a wb600 felé hajlok.

(#24004) Norbi14


Norbi14
senior tag

Végülis megrendeltem a wb600-at :)

(#24005) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.
Gondolkozom egy digitfényképező beszerzésén, de annyi féle márka/termék van a 20-30e-es kategóriába hogy nem tudom melyik lenne jó számomra.
Amit így igényként lenne:
- mpx nem számít, 6-8 bőven elég.
- 3-5x optikai zoom
- min 640*480 30fps videó hanggal.
- elfogadható makró
- elemes(akku)

Igazából ami lényeg lenne hogy átlagos témákat fotózva(felhő,tájkép,állatok, bogarak) jó képet készítsen.
Eddig mobillal fényképeztem(k750,k770,sg3), de ezek makrón kívül már elvéreztek.

Előre is köszi az esetleges ajánlatokat :R
(régebbi, használt modell is jöhet, márka nem számít)

[ Szerkesztve ]

(#24006) PRO-peller válasza Norbi14 (#24004) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A Canon sem jobb mint a WB 600. Egy mezőnyben játszanak. A Canon 2AA aksis. Kajálja az áramot. Hasonlóan nem nagy a feloldása az optikájának. A vakuja felpattanó, ami előny lehet a vakus képeknél. De drágább és kell egy marék cerka aksi hozzá. A WB600-nak bika az aksija. Kb. ilyenekről tudok még. :DDD Mennyiért veszed?

(#24007) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok, ugye írtam már párszor hogy fényképezőgép cserében vagyok, mert a jelenlegit a méretéből adódóan nem tudom mindenhol használni. Egy Fuji S5600-ról van szó. Nos Wb600-ról olvastam már hideget, meleget. Valaki nincs véletlenül, aki használta már mindkettő gépet? Jobb, illetve rosszabb minőségű képeket kapok a WB600-tól?
Annak is nagy volt a zoomja, nem nagyon akarok 10x nél kisebbet, ezért is tűnik olyan jó választásnak a WB600.

Köszi

(#24008) tomiee85


tomiee85
senior tag

Illetve valaki mondja már meg, hogy 40.000 os ár alatt melyik gépnek van a legjobb videófelvétele?:D

(#24009) Norbi14 válasza PRO-peller (#24006) üzenetére


Norbi14
senior tag

Ceruza aksisat nem akartam venni úgyse...
Edigital-nál 39.900ft -ért.

[ Szerkesztve ]

(#24010) PRO-peller válasza tomiee85 (#24007) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az S5600 képileg lenyomja a Samut. Szvsz. Ám a kezdője csak 38mm és a video nem 720p.

Kültérben nem gond a szűkebb kezdő. Ha a képminőség a fontos, akkor Fuji.

(#24011) PRO-peller válasza Norbi14 (#24009) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Egész jó 40k. De volt az még 35k is, h szomorítsalak. :DDD Minden szolgáltatást belepakoltak. Nagyon okés a képstabija is. Sok sikert! Jó utat!

(#24012) tomiee85 válasza PRO-peller (#24010) üzenetére


tomiee85
senior tag

Szóval 40.000 alatt nem találok a jelenlegi kínálatból (azokból amik zsebben elférnek) olyan gépet, ami hasonlóan jó képet csinál mint a régi, évekkel ezelőtti S5600asom? Elég gáz:S S5600 beltérben, és a 38mm-je miatt csapnivaló volt de kint, napsütésben szép képeket csinált. Olyan gépet akarok most, ami mindkettőt tudja:S

[ Szerkesztve ]

(#24013) PRO-peller válasza tomiee85 (#24012) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az említett Zx1 ami belecsúszik ebbe a kategóriába, ha kapsz. De az sem hibátlan. A fuji s5600 képe üti ezt is pl. A régi kompaktok közt volt jó is. Ma már 2 gépet kell használni: a régivel fényképezni, az újjal videózni. :W

(#24014) tomiee85 válasza PRO-peller (#24013) üzenetére


tomiee85
senior tag

Ez eléggé kiábrándító:S

(#24015) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok (már nagyon régóta hezitálok!), de újabb problémába ütköztem! :O
Az eddig általam kinézett gép a Panasonic FZ45 volt. Tudásban, minőségben nem is olyan rossz! Azonban a CCD rendszerének köszönhetően videó alatt, ha az optikát erős fény éri lila csíkok jelennek meg felvételen. Nem tudom, hogy ez ND szűrővel mennyire kompenzálható. Felhívták a figyelmem egy másik gépre is, amivel szintén lehet videót rögzíteni, viszont ott nincs csíkozás köszönhetően a CMOS rendszerének ez pedig a SONY HX1. Az utóbbi gépről tudtok mondani valamit? Illetve, a Panánál ki lehet valahogy küszöbölni a lila csíkokat a felvételről vagy esélytelen? :F A SONY jó gép?
Nagyon sokat kérdeztem, várom a válaszokat és az alternatívákat! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24016) PRO-peller válasza Dolphine (#24015) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A gyakorlatban a csíkozódás elenyésző számban jelenik meg. Amatőr kategóriában ez semmiség. De el kell tudni dönteni, h kit mennyire zavar. A ZX1 is hasonlóan csíkoz, ám a video részletgazdagsága kárpótol. Megint 1 kompromisszum. :(((

(#24017) qgetata


qgetata
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni digitális kompakt gép vásárlásához. Ami számít:
- vékony kivitel (ingzseb)
- lehetőleg HD felvétel ( vagy 640x480-nál jobb) 30fps-sel
- max. 40K

Amit eddig néztem: Samsumg WB600, Canon PowerShot SX210 IS, Sony Cyber Shot DSC-H55.
Esetleg más ötlet?
Köszönöm a segítséget.

(#24018) picur220 válasza qgetata (#24017) üzenetére


picur220
veterán

Nikon S4000 - S5100 közül az egyik. Az 5100-as még egész jó képet is csinál, és nagyon pici!:D

(#24019) tomiee85 válasza qgetata (#24017) üzenetére


tomiee85
senior tag

Sx210 Is nem igazán 40e kategória sajnos

(#24020) DreiNN


DreiNN
tag

Helló!

Tudtok valami jó kompaktot ajánlani, főleg bulikon képeket készíteni? max 60e

Köszi! :)

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#24021) qgetata válasza tomiee85 (#24019) üzenetére


qgetata
csendes tag

Hopsz. Köszi. Asszem elírtam. SX120IS akart lenni.

(#24022) vendingo válasza Dolphine (#24015) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem FZ45-öm van, valóban kicsit bosszantó erős fénnyel szemben a csíkozódás, de ettől függetlenül kiváló gép, más hibát nem is tudnék említeni nála. Ha nincs erős szembe fény, akkor nagyon jó a video, akár zoom-al is, a stereo hang meg csak hab a tortán, nagyon tisztán rögzít. Az állóképek is nagyon jók vele.
Valami kis kompromisszumot mindenképpen kell kötni, bármilyen gépet is veszel.
A Sony gépről viszont nem tudok mit mondani, nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24023) rumos14 válasza Dolphine (#24015) üzenetére


rumos14
nagyúr

több évig használtam FZ sorozatú gépeket, nekem nem jelentkezett ilyen csíkozódás videónál. de ettől még előfordulhat, ezt nem tagadom.
azt kell eldöntened, hogy jó fényképezőt szeretnél-e közepes-jó videófelvétellel (FZ45), vagy jó indulattal közepes fényképezőt átlag feletti videófelvételi képességekkel (HX1).

[ Szerkesztve ]

(#24024) Dolphine válasza rumos14 (#24023) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a válaszokat! Neked is vendingo! Az én szívem is az FZ45 felé húz, ugyanis, elsődlegesen egy jó fényképezőre lenne szükségem és csak néha vennék fel vele videót! Elvileg a szűrővel lehet valamit csillapítani rajta, max. azt majd beszerzek hozzá!
Mondjuk itt a HX1 utódja a HX100V, de gondolom 16,2 MP már a képminőség fogja bánni!
Még egyszer köszönöm! :R
Mire addig eljutok, hogy megvegyem, úgyis kérdezni fogok Tőletek! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24025) qgetata válasza picur220 (#24018) üzenetére


qgetata
csendes tag

Köszi a tanácsot. Megvettem az S5100-t. Remélem jól jártam vele.

(#24026) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Plíz ajánljatok nekem olyan gépet, amit érdemes megvenni, jó ár/érték arányú, jó képeket készít (makró is fontos) kb 50-ig bezárólag. Fuji párti vagyok, bnőmnek van S1000 vagy 1200, ezt most hirtelen nem tudom, én az S1800-al illetve az S2500HD-vel szemeztem, ezeket 40 alatt be tudnám szerezni, szóval ezekről is szívesen fogadok véleményt.
Igazából nem tudom mit érdemes nézni gép vásárlásnál, nem vagyok nagy fotós, de olykor-olykor jól jönne valami normálisabb gép jó minőségű képeket csinálni.. Nem kell profi gép, félreértés ne essék, csak olyat keresek, amit ilyen kategóriában ajánlott megvenni. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#24027) PoganyPtR


PoganyPtR
tag

Hello,

fényképező vásárlás előtt állok, de minél többet olvasok annál kevésbé tudom, hogy mit vegyek. Maximum 40 ezer Ft-ot szánnék rá.
Eddig a Cannon SX120-at nézegettem, de már felmerült a Fujifilm FinePix S1600, vagy az Olympus SP-600 UZ is. Vagy ha valaki tud jobb alternatívát az ossza meg velem.

(#24028) vendingo válasza PoganyPtR (#24027) üzenetére


vendingo
veterán

Az S1600 korrekt kis gép szerintem. Nemrég próbálgattam, és megvoltam elégedve vele.
Egy gond van vele, hogy videozáskor ha zoomolsz belehallatszik a zoom motor hangja a felvételbe.
Az sp600 szerintem meg eléggé trágya képeket csinál, sajna volt szerencsém hozzá, de lehet a gép volt hibás, de kétlem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24029) somé


somé
őstag

Canon SX130.

Megkérném a kedves tulajokat, a valóságnak megfelelően írják le, hogy milyen akksival, mennyi képet bír készíteni a gép ? Sajnos erre vonatkozó infóval senki nem szolgál máshol sem, viszont a minap az egyik \"tapizós\" helyen az eladó egyetlen hátrányaként azt említette, hogy egy töltéssel még 100 képet sem tud készíteni átlagban, legyen az hagyományos akku, vagy eneloop.
Mi a valóság ?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#24030) PRO-peller válasza vendingo (#24028) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A zoommotor a legtöbb gépnél belehallatszik. Persze nem tudom az s1600-nál ez mennyire durva? A Paná-kon talán a leghalkabb ez a háttérzaj, de ott is fellelhető. Inkább csak az elfogadhatósági szintet üsse meg! Különben nekem az s1600 képei kifejezetten tetszenek. :K

(#24031) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#24026) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ahogy nézem az 1800 és a 2500 között sok különbség nincs.
Viszont többen ajánlottátok az FZ38-at, ami tényleg komoly és jó gépnek tűnik, de 60 alatt nem kapható, annyit meg nemigen szeretnék adni érte, mert úgysem fogom érezni azt a szignifikáns különbséget, amit a kb +25-30ezremért kaptam (fujikkal összehasonlítva)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#24032) PoganyPtR válasza vendingo (#24028) üzenetére


PoganyPtR
tag

Hát inkább úgy írom a kérdésemet, hogy 40 ezer Ft-ig mit ajánlotok :D Mert így mindenről megtudok valamit, se dönteni továbbra sem tudok

(#24033) A_ScHuLcZ válasza PRO-peller (#24030) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Az S1600-al szemeztem ezidáig, jó áron is van, és amire nekem kell, arra szerintem elég. Minőségre vajon mennyivel lehet gyengébb, mint a korábban említett Pana-k? (FZ30, FZ38, FZ45 ezekre gondolok elsősorban) Mert árban kevesebb, mint feleannyiért beszerezhető az S1600, mint a panasonicok, ezért érdekelne.
Valamint S1600-nál nem jobb-e egy kicsit az 1800, vagy talán a 2500HD (a HDMI-t leszámítva)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#24034) PRO-peller válasza A_ScHuLcZ (#24033) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az s1800 képminőség szempontjából nem nyújt többet az s1600-nál szvsz. A szélek minimálisan elhúznak, de az s1800-nál a képközép sem annyira definiált mint a kisebbnél. A képközép viszont az s1600-nál feltűnően jó. Részletes és nem zajos. Ha kb fel annyiba kerül mint a Pana fz38 (gondolom igen), akkor ez a gép nem rossz ám! Jó fogás, EVF, manuál, hm. Mi kell még?

(#24035) vendingo válasza PoganyPtR (#24032) üzenetére


vendingo
veterán

Ha nem zavar videó közben a motorhang zoomoláskor, akkor az s1600 jó választás.
Én tuti ezt választanám, de azért nézz még szét a többi gyártónál is, mert lehet találnál számodra megfelelőbbet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24036) Jassz


Jassz
tag

Sziasztok.
Érdeklődnék hogy az új Nikon Coolpix p500-al van-e valakinek esetleg közvetlen tapasztalata.
Eddig a Panasonic fz-100-at néztem ki, de arról elég sok rossz véleményt olvastam, és ez a Nikon, ha jól veszem ki még többet is tud. Nem nagyon értek a gépekhez, de szeretnék beletanulni és ez lenne az első drága fényképezőm. (tudom van amihez 5 misi csak az objektív de az már több mint drága nekem :U )

Előre is köszi :)

(#24037) PoganyPtR válasza vendingo (#24035) üzenetére


PoganyPtR
tag

Hát igazából nem is értek hozzá szóval nem tudom számomra mi a legmegfelelőbb, videózás nekem másodlagos. Csak "családi" fényképekhez kell, egyedüli kitétel, hogy legalább 10* optikai zoommal rendelkezzen.

(#24038) vendingo válasza PoganyPtR (#24037) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor erre simán megfelelő az s1600. A videója is jó, csak ne zoomolj, vagy vágj a videó alá zenét :)
A képalkotásával nincsen semmi gond. Menj el valahova, és próbáld ki, nyomkodd meg.
Bridge kategóriába a mérete se számít hatalmasnak, és viszonylag könnyű is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24039) tigipuf válasza picur220 (#23964) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szia!
Csak azt szeretném kérdezni,hogy beruháztál-e az utángyártott akksira ,(ha igen akkor mi a tapasztalat?)
Ha meg mégse, akkor továbbra is csak ajánlani tudom :K
Más:
Előcsalogattam ma a gépemről egy adag 4-5 éves képet,ami egy 3,2 Mp-s olympussal készültek anno(már a gép tÍpusára sem emlékszem olyan 30 ezer körül volt akkoriban).
Na mindegy az a lényeg,hogy csak bámulok,milyen szép képeket tudott készíteni,és egyszerűen nem értem minek ez a Mp hajszolás a gyártók részéről,a fejlettebb automata funkciókon autófókusz,meg video, stb.. kívül,hatalmas fejlődést nem látok,vagy rossz a szemem???

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#24040) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok! Ma elmentem megnézegetni, megtapogatni az eddig tárgyalt gépeket, és rá kellett jönnöm hogy sajnos WB600 nem lesz jó nekem mert nehéz és nagy:S

Valami olyan kéne ami jobban passzol zsebbe, ugye 720p-s videós és 5, de inkább min 7-8x zoomal rendelkezik és napfényen s5600 at megközelíti képminőségben. Legalább 50%ban este, bulikban használnám fotózásra és videózásra.
Amiket néztem W380, S5100 és Pana gépek.
Adjatok léci még pár alternatívát. 50 alá mindenképpen be kéne férni.

Köszi

(#24041) somé válasza tomiee85 (#24040) üzenetére


somé
őstag

Ha a wb600 nagy, akkor ezt ajánlom: Fuji JZ300.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#24042) tomiee85 válasza somé (#24041) üzenetére


tomiee85
senior tag

Igazából Wb600nak a vastagságával van bajom és amit linkeltél ugyanolyan vastag:S

(#24043) somé válasza tomiee85 (#24042) üzenetére


somé
őstag

Én kézbevettem mindkettőt, a fuji a samuhoz képest szinte elveszett a kezemben.... :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#24044) vendingo válasza tomiee85 (#24040) üzenetére


vendingo
veterán

Esetleg használtan egy TZ7?
Nekem van itthon egy ilyen gép, és eddig minden zsebembe belefért, ráadásul jó minőségű videót/képet is csinál.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24045) picur220 válasza tigipuf (#24039) üzenetére


picur220
veterán

Nekem kb 7000 db Canon A520-as 4MP-s kép van a gépen, és azok is élesek, pláne a sötétben, vakuval készültek!

Nem ruháztam be rá... még.

[ Szerkesztve ]

(#24046) tomiee85 válasza vendingo (#24044) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszi, de mindenképpen újat szeretnék venni. Tudom így neccesebb de próbálnék azért a fenti igényeket kielégítő kamerát kapni 45-50e Ft alatt. Méret és külső alapján a Sony W380 jönne be nagyon, kár hogy nem 7-8x a zoomja és hogy minden fele leszólják. 7-8x zoomal csak panasonic gépeket találok amiknek elviselhető a képe?

(#24047) vendingo válasza tomiee85 (#24046) üzenetére


vendingo
veterán

Biztos vannak más gyártók is az igényeidnek, de én inkább csak a pana gépeket ismerem, ezért is szoktam azokat ajánlgatni.
50 ezer körül a Pana ZX1 az abszolút befutó szerintem. mindent tud, amiket felsoroltál.
A zoom-nak kell a hely, ezért minél nagyobb a zoom, annál vastagabb is lesz a gép.
Biztos van olyan gyártó, aki nagy zoom mellett is tud vékonyabb gépet csinálni, de annak el is kérik az árát.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24048) tomiee85 válasza vendingo (#24047) üzenetére


tomiee85
senior tag

Nos nem tudom hogy de találtam 47e-ért ZX3-at. Mennyivel jobb mint a Zx1?

(#24049) PRO-peller válasza tomiee85 (#24048) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ma láttam a az M5 tesco megaparkban 37,5k-ért ZX1-et ami még -20%-kal volt leértékelve. Számold ki mennyi pontosan. :)

(#24050) picur220 válasza PRO-peller (#24049) üzenetére


picur220
veterán

Az még -7,5k.:D 30-ért pedig simán jó a gépecske!:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.