Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) jjeahh válasza outdoor (#54450) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Egy új kompaktgépen töröm a fejem, amely szép világos képeket készít."
Bármelyik világosat készít ha világosra exponálod a képet.
"Van olyan kompaktgép, ami CF kártyára ment?"
Tudtommal nincs.
"Illetőleg amely gyors záridővel készít képeket, hasonlóan egy tükörreflexes profimodellhez."
Ha van fény, a leggyengébb kompaktal is lőhetsz gyors záridővel képeket. Illetve ha nincs akkor is, ha van manuális mód rajta és gyors záridőt állítasz be, csak lehet, hogy full sötét lesz az elkészült kép :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54452) pibácsi válasza Hebehebe (#54421) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Hebehebe!

Én is javasoltam a Panasonic LX7-et. Ritka már, de még itt kapható.

http://www.artwork.hu/termek/0/444010/DMC-LX7_Kompakt_fenykepezogep__fekete/index.php

Úgy jelzi, hogy raktárról szállítható.

Üdv. Pibácsi

(#54453) Hebehebe válasza pibácsi (#54452) üzenetére


Hebehebe
tag

Köszönöm mindenkinek :) keresek egyet akkor magamnak! :)

(#54454) hossszú


hossszú
őstag

Kompakt gép vásárláson töröm a fejem, a kiszemeltek Sony RX100 lll, Panasonic LX100, Canon G7X.
Melyikkel járok jobban, segítsetek dönteni.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#54455) Tin_Shield válasza hossszú (#54454) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Konkrétum nélkül elég nehéz :)
Az én sorrendem: LX100, RX100mIII, G7X, elsősorban a képminőséget és a funkciókat helyezve előtérbe. Más szempontok alapján más lehet a sorrend.

(#54456) gexona


gexona
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert gépvásárlás előtt állok és szívesen fogadnék egy-két tippet ezzel kapcsolatban.
Első körben szerintem bridge gépet keresek, árban kb 100e Ft-ban gondolkodom, ami tán lehet több is, de természetesen az sem baj, ha kevesebb :)
Ami lényeges lenne, hogy legyen olyan automata funkciója, amivel a gépet a párom is egyszerűen tudja használni, fontos lenne egy jó minőségű képstabilizátor megléte is, illetve szintén lényeg a HD videórögzítés.
A gépet természetesen lakásban és szabadban egyaránt használnánk.

Nagyjából tudtok mondani nekem típusokat, hogy miket nézhetek meg? Köszönöm!

(#54457) wms


wms
senior tag

Szia!

Panasonic Fz200. :K

(#54458) pandur99 válasza hossszú (#54454) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ezek közül szerintem LX100.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54459) gexona válasza wms (#54457) üzenetére


gexona
csendes tag

Igen, köszönöm, a Panasonic Fz200 egy esélyes darab lehet, pont ma reggel olvasgattam róla.
Esetleg kompakt gépben is tudtok nekem típust megadni ugyan ezekre a kritériumokra? Kompakt gépekben mennyire opció a képstabilizátor? Az ár ugyan úgy 100e Ft körül lenne.

[ Szerkesztve ]

(#54460) Tin_Shield válasza gexona (#54459) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A szokásos lista következik:
Panasonic LX7, Sony RX100, esetleg Fuji XQ2, Canon G16 (nálam ez is lenne a sorrend)
Kifutó gépek (talán a Fuji még nem), ha eldöntötted hogy melyik, és találsz is, ne sokáig halogasd. A következő lépcső ~30-40%-kal magasabban indít.
A képstabilizátor általános, nem nagyon adnak ki már gépet nélküle. Jó dolog, hasznos, de nem csodaszer.

(#54461) LámaZ


LámaZ
addikt

Akciókamera vagy sportkamera topik van már?
(általános, nem egy-egy márka)

Legyen minden jó!

(#54462) gexona válasza Tin_Shield (#54460) üzenetére


gexona
csendes tag

Köszi, megnézem őket!

(#54463) Quent1n válasza hossszú (#54454) üzenetére


Quent1n
senior tag

Az LX100 a legjobb képkészítő masina (nagy szenzor+fényerős üveg) de rövid a zoomja, nagy és se vaku se dönthető/érintő kijelző nincs rajta. Jah és valakinek hátrány lehet de optika védő lamellák sincsenek rajta, csak kupak, ami megint csak növeli a méretet. Beépített EVF.

RX100 MK III: Kicsi, erős fotóban és videóban, föl/le dönthető kijelző, appok telepítése és egyáltalán nem csinál rossz képeket, sőt. Nem utolsó sorban, kicsi és gyors gép. Beépített EVF itt is. Finoman járó manual fókuszhoz való gyűrű. Vakuja dönthető.

Canon G7x: Kicsi, 100mm-es zoom (szép portrékat lehet vele lőni, jó a háttérelmosása), masszív dönthető ÉS érintőkijelző. Videóba a leggyengébb a három gép közül és nem is egy sebességbajnok. Ennek kattogó gyűrűje van ami manual fókuszra alkalmatlan, viszont minden másra prímán használható.

Saját preferenciám szerint: G7x (nem véletlen hisz ezt vettem és újra ezt venném :) ), RX100 MK III, LX100 ez utóbbi nálam azért utolsó mert nagy mafla gép és olyan dolgok hiányoznak róla (beépített vaku, dönthető / érintő kijelző) amik nálam nem férnek bele egy ilyen drága gépnél. Lehet, hogy a legjobb kompakt fényképező ha a képminőséget nézzük de még mindig tartom, hogy a Panasonic túl konzervatívan közelíti meg a dolgot. Szerintem egy csúcskompakt gépnek igenis a kényelemről és a praktikumról is kell szólnia, nem csak arról, hogy milyen képeket csinál.

(#54456) gexona Tin_Shield listája + a már szintén említett FZ200.

(#54443) lugomon De user erorrozok ugyanis tömve van a net jobbnál jobb RX100 MK III fotókkal. Volt a kezembe és ha nagyobb zoomja lett volna és kedvezőbb ára, akkor azt vettem volna. Minimális a fotók zöldbe hajlása és van aki meg azt szereti. Egy magára valamit is adó fotós RAW-ba fotózik és gépen úgyis elvégez néhány korrekciót a képen. A gép mellett nem csak az EVF szól, hanem pl. a dönthető vaku, a jobb videó, a méret, a dönthető kijelző és a nagyobb szenzor. Az LX7-nek jobbak a záridejei és van rajta vakucsatlakozó (bár a Sony is el tud villantani külső vakut) na meg fényerősebb de nem annyival, hogy kompenzálja a szenzorok közti méretkülönbséget. Az meg, hogy videózásra kamera való az max a te véleményed. Meg lehet nézni hány jó klipet vagy sima videóanyagot csináltak kompakt gépekkel vagy épp MILC-ekkel. Lehet, hogy a videokamera a "célszerszám" de már elég sok fényképező több mint alkalmas videózásra.

(#54450) outdoor 100 körül csapj le valami LX7-re. Záridőben elég erős. :) CF kártya meg felejtős, egyszerűen nem való kompakt gépbe.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54464) lugomon válasza Quent1n (#54463) üzenetére


lugomon
tag

Bizony az LX7 kisebb szenzora annyira fényerősebb, hogy kompenzálja a szenzor méret különbséget...a net tele van jobbnál jobb RX100 III fotóval...hmm...vegyél egyet akkor,és mindenféle bűvészkedés nélkül lőjjél jpeg fotókat. Negsed millióért elvárható talán..

Fene az ízlését, annak, aki a zöllbe, pirosba, kékbe hajlást szereti..

Jó az EVF...jó a dönthetö LCD.. De..KÉPMINŐSÉG. ez élvez prioritást, már bocsánat...user error..

Omega Testamentum

(#54465) wms válasza Quent1n (#54463) üzenetére


wms
senior tag

Na majd lugomontól kapsz ezért! :K

(#54466) Hebehebe


Hebehebe
tag

Sony DSC-HX90V vélemény? :) valaki használta már?

(#54467) YM válasza lugomon (#54464) üzenetére


YM
senior tag

Nincsenek véletlen összahasonlító fotóid? Pont ezen a 2 típuson gondolkozom én is. :U

(#54468) pandur99 válasza Quent1n (#54463) üzenetére


pandur99
aktív tag

Egy magára valamit is adó fotós RAW-ba fotózik

Hagyd már ezt a hülye mantrát! Egy magára valamit is adó fotós jó fotókat készít, raw-ban, jpg-ben, filmre, diára, mindegy.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54469) YM válasza pandur99 (#54468) üzenetére


YM
senior tag

Ennyi erővel fotózz telefonnal.... :U

(#54470) pandur99 válasza YM (#54469) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha valamit nem értesz, ne szólj hozzá. Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Lehet még telefonnal is jó fotókat készíteni, láttam olyan fotókiállítást, ahol A/3-ra nagyítva voltak telefonnal készített fotók, fekete-fehérben, és megdöbbentőek. Ha megnézed Prakel valamelyik könyvét, pl. a kompozícióról szólót, láthatod, hogy sok mintafotót kompakttal készítettek. És nem szarokat.
Még valami: én Olympussal fotózok, és az Oly jpg-i semmi kívánnivalót nem hagynak maguk után. Kevésszer kellene raw.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54471) YM válasza pandur99 (#54470) üzenetére


YM
senior tag

Válaszolhatnék, de inkább megvárom, hogy más oltson szét ;]

(#54472) alázógyík válasza YM (#54469) üzenetére


alázógyík
őstag

Tehát, aki nem rawban fényképez, az max. teló? :F

Hát persze...

(#54473) lugomon válasza YM (#54467) üzenetére


lugomon
tag

Talán vannak..küldök, privátban. ( de mindenképp az LX7-et ajánlom )

Omega Testamentum

(#54474) pandur99 válasza YM (#54471) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem tudom, neked mennyi gyakorlatod van, de én közel 50 éve már otthon, a fürdőszobában nagyítottam a fotóimat, úgyhogy minden technikát végigcsináltam, tudom, mi mire képes.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54475) Quent1n válasza pandur99 (#54468) üzenetére


Quent1n
senior tag

Én csak azt szeretném tudni mi előnye van a jpeg-nek? A tárhely már rég nem érv mellette.:) A rawnak is van előnézeti képe és sokkal időtálóbb hisz ha valamikor bármi miatt bele kell nyúlni (pl fizetős megrendelés, hdr stb) akkor sokkal kényelmesebb. Én raw+jpeg fotozok de csak megszokásból :) Egyébként igen az Oly jpeg-je király de sajnos nem minden gyártó minden gépére igaz ez. Amúgy persze telóval is lehet szép művészi képeket csinálni és a jpeg is jó lehet de ha a fotózás pénzkereset is akkor szerintem a raw jobban megéri,de embere válogatja. Előbb utóbb a telóknál is elterjed szerintem.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54476) pandur99 válasza Quent1n (#54475) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem azt írtam, hogy előnye van, hanem az a véleményem, hogy nincs sok hátránya :) Az igazi előnye az, hogy egyrészt időt spórol meg (nem kell a gép előtt órákat görnyedni), másrészt úgy, mint régen a dia, megtanít komponálni és beállítani, vagyis egyből a kész képet látjuk, nem hagyatkozunk arra, hogy mindegy, majd raw-ból előhozzuk. Persze most nem az alkalmi kattintgatókról beszélek. A riporterek pl. csak jpg-t használnak, náluk nincs idő a raw-val pöcsölni, mégis aránylag jó fotókat készítenek, mert tudják, mit miért.
És nem is a művészekről beszélek, akik nem elégszenek meg a valósággal, hanem azt manipulálják még a mondanivalójuk eléréséért. Akik itt fórumoznak, azok között kevés az, akinek pénzkereset a fotózás, a legtöbbnek hobbi. Mindenkinek szabad választása eldönteni, mit akar. Én nem akarok eltiltani a raw-tól senkit, de azt sem gondolom, hogy mindenki hülye fuser, aki nem raw-ozik. Csak ne mantrázzuk azt, hogy aki nem raw-ozik, az nem fotós.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54477) outdoor


outdoor
aktív tag

(Olyan gép van, amely rövid záridővel záporoztatja a világos fotókat egy adott pillanat elkapásához, internetre lövéséhez?) Megapixelszám édesmindegy.

A proper digital assistant could be my best friend

(#54478) LámaZ válasza pandur99 (#54476) üzenetére


LámaZ
addikt

Gyerekek, ha már....
Miért nem a PNG formátum a menő? Ti értitek?

Legyen minden jó!

(#54479) jjeahh válasza lugomon (#54464) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen az a fényerős szenzor? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54480) YM válasza jjeahh (#54479) üzenetére


YM
senior tag

Gondolom arra értette, hogy aránylag kevesebb pixelből áll, így 1 pixel nagyobb; nagyobb ISO értéken kisebb zajt produkál. ( :F )

(#54481) lugomon válasza jjeahh (#54479) üzenetére


lugomon
tag

Ne kötözködj , fotómester! ( optika..megnyugodtál?) A szenzor, mint tudjuk, 1/1.7". Viszont 1.4 induló fényerőt produkál az optika. Világbajnok érték, és a tele végén is csak 2.3 !!!

Ez az LX7.

Fogalmam sincs, hogy mit esznek a Sony RX100 típusain..

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#54482) 80hun válasza YM (#54480) üzenetére


80hun
addikt

Az lx7 és az rx100iii szenzora közt van némi különbség.
Az sony szenzora sokkal jobb és kevesebb zajt termel magas iso-n

Az rx100iii és lx7 obijai közt 0.5FÉ különbség van , tehát ez nem hozza be az rx100iii szenzorát egyáltalán. :)

Nézd meg a flickr-en , mindkettővel lehet kiemelkedően jó fotókat és átlagos minőségüeket is csinálni.
Ez már csak a felhasználón múlik :)
Rx100iii
lx7

(#54481) lugomon
Az rx100m3 meg 1.8 és a végén 2.8 , ez csak 0.5FÉ-k :)

[ Szerkesztve ]

(#54483) hito


hito
nagyúr

Jesszusom, ebbol a topicbol is mi lett :( Hitvitak, izmozas, paneloltas, lenezes, mocskolodas. Gyerekek, biztos erre valo ez? :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54484) Quent1n válasza pandur99 (#54476) üzenetére


Quent1n
senior tag

Itt legalább lehet kultúráltan beszélni ilyesmiről.:) Elismerem lehet kicsit erősen fogalmaztam végülis ahány ház annyi szokás. :) Részemről azért szeretem jobban a raw fájlt, mert tetszik amit utólag ki lehet belőle hozni, jó egy kicsit foglalkozni a képekkel. Na meg van amikor kell is, mert egyszerűen a fényviszonyok olyanok v vmi. :) Jpeget akkor szoktam használni ha távvezérléssel fotózok vagy mozgást (pl táncot - sajnos a G7x szörnyen lassú ha rawokat kell lőni), illetve mikor nincs idő játszani a beállításokkal mert elszáll a pillanat.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54485) Quent1n válasza outdoor (#54477) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha van rá keret Sony RX100 MK IV. :) Villámgyors masina. Ha nincs akkor LX100, ha arra sincs akkor LX7 esetleg vagy RX100 MK III én ezeket mondanám. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54486) LámaZ válasza hito (#54483) üzenetére


LámaZ
addikt

Mégis mit szeretnél, azt hogy itt mindenki (virtuálisan) ölelkezzen, és csókolgassa egymást?
Aki döntés előtt áll, az nem csókolgatásra kíváncsi, hanem vérre menő gladiátorharcra. Kis túlzással. :D

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54487) hito válasza LámaZ (#54486) üzenetére


hito
nagyúr

Mégis mit szeretnél, azt hogy itt mindenki (virtuálisan) ölelkezzen, és csókolgassa egymást?
Aki döntés előtt áll, az nem csókolgatásra kíváncsi, hanem vérre menő gladiátorharcra. Kis túlzással.

Szükséges, okos és építő hozzászólás volt, köszönjük szépen! Mert vigyázz, a kettő között nincs arany középút. Igen, masszív kollektív elcsöppenést szeretnék a szivárvány tövében, miközben együtt dúdoljuk a We're the word-öt és gondos bocsok ugrálnak bárányfelhőről bárányfelhőre. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54488) cidalain válasza hito (#54487) üzenetére


cidalain
veterán

a rózsaszín my little pony-kat, és a csillámfaszlámát kihagytad! ;]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54489) hito válasza cidalain (#54488) üzenetére


hito
nagyúr

Ez nem tudom hogy történhetett, hiszen ők mindig itt vannak a szívemben. :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54490) Damage


Damage
senior tag

Sziasztok!
Ismerősöm szeretne egy használhatóbb kompakt gépet. Általános felhasználás, semmi extra. Megkért, hogy segítsek neki, hiába mondtam neki, hogy nem ismerem ezeket a gépeket.
Ami nem fontos (de nem gond, ha van): 20-30x zoom, bridge kinézet, macro, raw, manuális állítási lehetőségek.
Ami előnyt jelentene: minél nagyobb érzékelő, IS, kevés képzaj, részletgazdag kép, gyors AF, tág blende, valós nagylátó.
A keret: 60-70k HUF.
Tudom, hogy túl sok a követelmény. Természetesen kompromisszumok mellett a legjobb választás érdekelne ebből az összegből. (Nem tudnám meggyőzni, hogy egy használt belépőszintű DSLR/MILC + valami alapobjektív.)
Az előző gépében az idegesítette, hogy "lassan készül el a kép, miután lenyomja a gombot és sokszor életlen lett". Gondolom kevés fény mellett oda-vissza próbálkozott az AF fókuszálni és azután exponált egyet 1/10-es záridő mellett. Egy laikusnak kellene a gép, nem kellenek manuális állítási lehetőségek, a lehetőségekhez képest normális automata üzemmód kellene.
Előre is köszönöm a válaszokat.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#54491) zodo válasza zodo (#54392) üzenetére


zodo
nagyúr

Tudom hogy nem ajánlott a super zoom kategória de nem tudok más alternatívát és nem kaptam választ.
Hétvégén is voltunk olyan kutyás rendezvényen ahol nem tudok mint vendég közel lenni a tárgyhoz.
Jelenlegi gépem 12x optikája erre elegendő: Kép amit ilyen távolból fotóztam és a fő esemény is a jobb oldali karámnál zajlott.
Szóval keresnék max 50-ig egy nagyobb zoommal esetleg ezeknél szebb képeket készítő masinát amivel szintén, kizárólag auto modban ténykedhetek.

Önerőből a Fujifilm FinePix S8600-et választanám.

(#54492) csimpekve


csimpekve
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kompaktot a meglevő DSLR rendszerem mellé, amit szinte mindig magammal vihetek és:
-olcsó, 50eFt körül (elég sok pénz van már így is fotós cuccban, és jobb elkerülni a vitákat :-)
-jó képminőség, értem ez alatt azokat a paramétereket, ami RAW-ból nem korrigálható
-tud RAW-ot (vagy bármi mást, ami nyersnek minősül)
-kicsi (minél kisebb, annál jobb)
-nagy látószög nem hátrány
-videózni is lehet vele jó minőségben

Tudom, csodák nincsenek, ezért használt sincs kizárva, de amiket nézegettem, azok még használtan is sokkal többe kerülnek, mint amennyit szeretnék adni értük (Sony RX100, Pana LX7). Ami elérhető lenne az a Fuji XF1. Vagy van valami más is, ami elkerülte a figyelmemet?

www.csiro.hu

(#54493) cidalain válasza csimpekve (#54492) üzenetére


cidalain
veterán

volt már a világtörténelemben olyan, hogy 50-ből lehetett LX7-et venni használtan...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54494) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok! Milyen memóriakártyát használtok? LX7-be kellene valami olcsó megoldás, min. 16 GB.

Lugomon még mindig itt osztja az észt? :D Azóta hány embert vágtál át a gépeddel?

[ Szerkesztve ]

(#54495) cidalain válasza bump3r111 (#54494) üzenetére


cidalain
veterán

én samsung pro class 10 16 GB-ost vettem az én LX7-embe
(ha nem videózol sokat bőven elég. max felbontáson már vagy 3000 kép van rajta.)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54496) t.benedek válasza bump3r111 (#54494) üzenetére


t.benedek
tag

Sinceritytrading nevű eladót keresd meg ebay-en, Samsung evo kártyák jellemzően olcsók

(#54497) bump3r111 válasza t.benedek (#54496) üzenetére


bump3r111
tag

Köszi szépen.

Mindkettőtök kritériumának megfelelve, erről lenne szó ugye? Az eladó is stimmel. Annyi furcsa h csak "1 sold" ebből a típusból.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54498) t.benedek válasza bump3r111 (#54497) üzenetére


t.benedek
tag

Valószínűleg a számláló újraindult, miután frissítette a hirdetést, emiatt én nem aggódnék :)
Amit a kolléga ajánlott Samsung pro kártya az jobb, gyorsabb. Ha van rá keret akkor lehet érdemesebb azt megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#54499) cidalain válasza bump3r111 (#54497) üzenetére


cidalain
veterán

Ja bocs, nekem is ilyen evo van (pro a tabletben van)
Csak nekem microsd van atalakitoval.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54500) Damage válasza Damage (#54490) üzenetére


Damage
senior tag

Valaki tud segíteni? :U

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.