Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) Márton válasza gabo9201 (#54800) üzenetére


Márton
nagyúr

Neked is a WX350-et ajánlom. Én apróztam közel 1 év garral.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54802) YM


YM
senior tag

Az tök normális, hogy Sony gépről a telefonom micro-USB kábelével nem tudok semmit áttölteni? :F

(#54803) YM válasza YM (#54802) üzenetére


YM
senior tag

Felraktam egy halom Sony okosságot és mostmár megy :U

(#54804) YM


YM
senior tag

Az miért van, hogy ha JPG-ben fényképezek, akkor a sötét részek teljesen kivehetetlenek lesznek sokszor? DRO és HDR segít valamennyit, de közel sem annyit mint egy RAW kép. A RAW képen miért ennyivel világosabb minden sötét rész? :F

(#54805) jjeahh válasza YM (#54804) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A jpeg képeket a fényképezőgép feldolgozza, ráhúz egy előre beállított profilt és tömöríti. A raw meg tömörítetlen nyers (jobb esetben :D ), ezért néz ki másképp a jpeg. Jobb gépekben általában a jpeg színvilágát, kontrasztját, szaturációját, élességét meg a zajszűrést is lehet valamennyire finomhangolni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54806) YM válasza jjeahh (#54805) üzenetére


YM
senior tag

De miért van ilyen gagyi módon beállítva a jpg tömörítés, hogy full elvesznek a sötét részletek?! :F

(#54807) jjeahh válasza YM (#54806) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen géped van? Azon nem lehet beállítani a kontrasztot, profilt stb?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54808) YM válasza jjeahh (#54807) üzenetére


YM
senior tag

RX100. Mindent be lehet állítani.

(#54809) YM


YM
senior tag

Meg igazából nem értem miért mondják, hogy a RAW sokkal több infot tárol.
Kipróbáltam a következőt: csináltam egy képet RAW-ban: jó nagy árnyék, háttérben tűlevelek. Kivilágosítottam a sötét részt és elmentettem JPG-ben. Majd csináltam egy mentést a RAW-ról változtatások nélkül szintén JPG-be, amit utólag világosítottam ki.... az eredmény szinte teljesen ugyanolyan lett. Semmivel nem jött több részlet elő a RAW file-al. :F

(#54810) t.benedek válasza YM (#54809) üzenetére


t.benedek
tag

A raw-ot először kell szerkeszteni és utána elmenteni jpg-be. Próbáld újra így ;)

(#54811) YM válasza t.benedek (#54810) üzenetére


YM
senior tag

Megcsináltam úgy is, erről szólt a posztom :o

(#54812) Soká válasza YM (#54809) üzenetére


Soká
senior tag

Nem vagy kicsit ellentmondásban önmagaddal?
Ezt írod a (#54804)-ben:
"DRO és HDR segít valamennyit, de közel sem annyit mint egy RAW kép."
Tehát a RAW segít visszanyerni a bebukott sötét részeket. Utána meg azt írod a (#54809)-ban, hogy semmivel nem jött elő több részlet RAW-ban.

Most akkor melyik igaz?

Ha egy jpg sötét részleteit utólag akarod javítani, sokkal zajosabb, rosszabb eredményt kapsz, mintha ugyanezt RAW-ból tennéd. legalábbis egy "normális" dslr-nél ezt fogod tapasztalni. Nem tartom kizártnak, hogy himi-humi kompaktoknál a RAW fájl gyakorlatilag csak szemfényvesztés.

Egyébként pedig a fényképezőgép - bár egyre okosabbak - nem tudja eldönteni helyetted, hogy neked éppen mire van szükséged, az árnyékos részek finom kontrasztjára vagy a témát jelentő világosabb részekre? Ezért kell magadnak elvégezni a konvertálását. Ha a sötét részeket világosabbá teszed, azzal kicsit megölöd a kép dinamikáját. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#54813) YM válasza Soká (#54812) üzenetére


YM
senior tag

Szerintem az lehet a gond, hogy alapbeállításként túlkontrasztozza a képet a gép jpg tömörítésnél. RAW-nál meg ugye nem csinál vele semmit, ezért úgy tűnik, hogy a sötét részek világosabbak. Már csak az a kérdés hogy kéne a jpg tömörítést úgy beállítani, hogy a sötétek ne vesszenek el, de a színtelítettség megmaradjon :F

[ Szerkesztve ]

(#54814) Soká válasza YM (#54813) üzenetére


Soká
senior tag

Nem tudok okosabbat ajánlani neked, hogy fotózz RAW-ba és te tudni fogod, hogy milyen konvertálás lenne a kedvedre való. Nem nagyon tudok mit kezdeni azokkal a "lusta" fotósokkal, aki mindent akarnak de azonnal és munka nélkül. :) A RAW éppen erről szól.

(#54815) sideburns válasza YM (#54804) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem írtad, hogy milyen szoftvert használsz, de pl. a legismertebb Lightroomnak van topikja, hátha ott tudnak tippeket adni.
Persze előtte nem árt néhány tutorialt megnézni meg olvasgatni a témában.
Mindenkinek más raw feldolgozó jön be jobban, érdemes megnézni többet is, pl. Rawtherapee.

(#54816) nrc válasza YM (#54813) üzenetére


nrc
tag

A sony rx-100-nál már a gépben meg lehet adni, hogy milyen legyen a kontraszt, telítettség vagy élesség az elkészült képek esetében:
"MENU -> 3 -> [Saját beállít.] -> kívánt üzemmód
Ha módosítani akarja a (Kontraszt), (Telítettség) vagy (Élesség), beállítást nyomja meg a < / > gombot a vezérlőtárcsán."
A fenti idézet a kézikönyvből van.

A raw-ok estén ugyanezeket utólag is meg lehet adni, érdemes raw+jpeg-et lőni és ha a jpeg nem lett elég jó, akkor a nyers fájlok megfelelő feldolgozásával általában még sokat lehet javítani a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#54817) Alien13


Alien13
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne... Sajnos ilyen topicot nem találtam, ha lenne, nyugodtan pakoljátok át a hozzászólásomat.

Van egy Fuji FinePix A900-as gépem. Imádom, de sajnos tegnap fura képeket kezdett el készíteni... :((

Szóval ködös, csíkos, halvány. Találkozott már valaki ilyennel? Érdemes elvinni javíttatni?

Köszönöm a válaszokat (ha kapok...)

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#54818) jjeahh válasza Alien13 (#54817) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Régi canon kompaktoknál gyakori ez a hiba, valszeg a szenzornak lőttek, javíttatni nem hiszem, hogy érdemes.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54819) Alien13 válasza jjeahh (#54818) üzenetére


Alien13
tag

Köszönöm... Nagyon sajnálom, mert nagyon jó paraméterei voltak :((( :((( Könnyű, zsebbe való, de gyönyörű fotókat készített. :O Fogalmam sincs, egyáltalán miben gondolkodjam szűk zsebbel (anyagilag :W )

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#54820) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kedves Fórumtársak!
A Panasonic LX7-es egy szuper kis kompakt gép úgy képileg, mint videóban is, viszont sokszor hiányolom az Olympus XZ-2-nél megszokott lenyitható LCD kijelzőt, amikor is nem kell „lehasalni” egy témához. Kerestem a megoldást és találtam, bár Mo-on nem beszerezhető, de okos kis találmány. Egy lenyitható tükör, amit fel lehet ragasztani és ha esetleg már nem kell, akkor le lehet szedni. Igaz, hogy a két lenyitható egy lapon nem említhető, de egy kis segítségnek jó. Még árnyékol is erős napsütésben, ha úgy van kinyitva.
Az alábbi képeken bemutatom.

Üdvözlettel: Pibácsi

(#54821) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt vagyok. Adott egy Canon IXUS 285 HS. Mennyire ajánlott ez? Ilyen árkateg. van esetleg jobb választás? Méret kb. ekkora kellene mert hegymászáshoz kellene, és kicsi kellene, hogy előkaphassam ha úgy van.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#54822) föccer válasza föccer (#54780) üzenetére


föccer
nagyúr

Beruháztunk egy LX100-asra. Még nem használtam, de elég masszív kis darabnak tűnik. Frankón össze van rakva. Csak rá ne essen a lábamra. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54823) jjeahh válasza föccer (#54822) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Grat! Remélem nem fogsz csalódni benne :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54824) BaLee válasza föccer (#54822) üzenetére


BaLee
addikt

Jó választás!

Nekem az RX100 M2-met kibontás után 5 perccel sikerült levernem a számítógépasztalról, esés közben lábbal tompítás végett még bele is rúgtam, kicsit a falat súrolta, meg a forgószékem fém lábát de nem lett baja hála istennek. Te azért óvatosabban ismerkedj vele! :DDD

(#54825) föccer válasza BaLee (#54824) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyelőre csak összeraktam, feltöltöttem az aksiját és beraktam a tokjába és behajítottam az iroda páncéljába. Majd átolvasom a tudni valókat, most éppen meghalni sincs időm. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54826) net91 válasza pibácsi (#54820) üzenetére


net91
senior tag

Nem rendeltél több darabot? :Y
Nehéz volt felszerelni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#54827) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

60000ft környékén van ajánlott 20-30x -os optikai zoom-os gép ?

+ nikon 1 s2 -nek mennyi az optikai zoomja ?

(#54828) pibácsi válasza net91 (#54826) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia net91!
Nem rendeltem többet, ez 3 hét után jött meg Taiwanból, itthon nem találtam. Nem nehéz feltenni, gyakorlatilag fel kell ragasztani csíkokkal egy alapkeretet. Elég precízen kell dolgozni, de megoldható símán odafigyelésel. Ezután már működik. Nem kell feszegetni, erőltetni. Meg kell szokni a kezelését a gyakorlatban, mivel a tükör sok esetben bezavarhat a normál fényképezésnél. Amúgy meg kell szokni a fordított tükörképet is, de tájékozódásra, beállításra az alsó helyzetekben nagyon jó. Sőt napfény árnyékolásra is jó adott esetben.

Üdv. Pibácsi

(#54829) dioka7


dioka7
senior tag

Szisztok, mivel nem értek hozzá kérnék szépen némi segítséget.
Nikon Cooplpix L110-es fényképezőmet szeretném lecserélni, mivel szert tettem némi pénzre a születésnapomból adódóan (ár plafon max-max 70k). A kiszemeltek tudom, hogy nem profi gépek, de a réginél talán jobbak, és bizonyos szempontból talán többet is tudnak. A kérésem annyi lenne, hogy aki ért hozzá tegye sorrendbe best buy szerint:

1. Nikon Coolpix L830 ~65k [link]
2. Canon PowerShot SX410 IS ~50k [link]
3. Sony Cyber-Shot DSC-HX60 ~73k [link] (a +3k nem akadály)
4. Sony Cyber-Shot DSC-H300 ~55k [link]

Ha van ezeknél jobb ajánlat szívesen veszem. Tudom, hogy sokan hülyeségnek tartják, de a zoom nálam fontos, mert szeretek madarakat fotózni, azok meg nem jönnek ide hozzám...
Nikon/Canon párti vagyok, de a hordozhatóság miatt a 3. számú sony erősen versenyben van, viszont azt nagyon nem ismerem, hogy milyen képeket csinál/mennyire bonyolult a menüje, stb.
A RAW/Wifi/NFC meg ilyen jövőbeli technikák kicsit sem számítanak, de a magyar menü viszont fontos szempont!

Nagyon köszönöm a segítséget! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#54830) Soká válasza dioka7 (#54829) üzenetére


Soká
senior tag

"A RAW/Wifi/NFC meg ilyen jövőbeli technikák kicsit sem számítanak"

Ezek szerint nem tudod, hogy mit jelent a RAW.
Ez - némi túlzással - az az álláspont, mint amikor emberünk anno bevitte a filmet az ofotértbe és amikor megkapta a papírképeket, azt mondta, hogy a negatívot nyugodtan dobják ki, azzal úgysem tud mit kezdeni.

(#54831) dioka7 válasza Soká (#54830) üzenetére


dioka7
senior tag

Nagyjából tudom: egy formátum, ami (ha jól tudom) több részletet tartalmaz, valamint szerkeszthetőbb a jpg-hez képest, emiatt azoknak akik utólag szerkesztgetnek is rajta sokkal hasznosabb/jobb. DE nekem arra kell a gép, hogy 3-5 évente 1x megnézzem a vele készített képeket, így nekem nincs szükségem a RAW formátumra. Eddig sem kellett, és eztán sem fogok képeket utólag szerkeszteni, így megvagyok nélküle. Azért a negatív egy "picit" más, mert anélkül régen nem lehetett egy megsemmisült képet pótolni. Most viszont RAW nélkül is kinyomtathatom/"előhívathatom" 1000000......x ha kell. Vagy tévednék? :F

[ Szerkesztve ]

(#54832) Soká válasza dioka7 (#54831) üzenetére


Soká
senior tag

Természetesen, a példám sántított és szíved joga úgy és olyan képet készíteni, amire futja az idődből.

(#54833) net91 válasza pibácsi (#54828) üzenetére


net91
senior tag

Szia,
Köszönöm a választ.
A szerkentyű nekem is megtetszett. Tehát le tudom úgy venni a lapot, hogy a ragasztott keret marad a gépen?
A napfény ellen én az LX7-en egy kukucskálóval (LVF2 live view finder) védekezem.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#54834) |AP|


|AP|
veterán

a következő kritériumok alapján keresnék kompaktot:

-ár: 50-100k
-lakásbelsők fotózására is (tehát minél szélesebb látószög, de ebben a kategóriában ez úgysem lesz szélesebb 24mm-nél)
-min. 10x optikai zoom
-legalább full HD mozgóképfelvétel
-mozgóképfelvétel közben optikai zoom lehetősége

Panasonic TZ sorozaton kívül érdemes másfelé is nézelődni?

(#54835) pibácsi válasza net91 (#54833) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Nem tudom levenni, mert a keretet ráragasztottam egy kétoldalon ragasztó csíkkal. Gyakorlatilag levehető a felső fordulóponton, de akkor sztem kilazúl utána és lötyögni fog. Ezt kinyitogatni lehet, ahogy a képen is látszik, de levenni nem érdemes. Elviekben lelehet venni, mivel pattintós megoldás. Viszont, ha neked LVF2 elektronikus kereső van, akkor ez a tükör már nem játszik szerepet, mivel az nagyon szépen adja a dolgokat, mivel állítható, így napfény ellen is jó, bár alacsony helyzetben nehezebb belenézni. Én is akartam olyat venni, de aránytalanúl drága a géphez képest. Eredetileg azt próbálkoztam használtan venni, de ez a tükör kicsit kisegít.
Hát, meg kell szokni az biztos.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#54836) Stitch


Stitch
őstag

A Nikon DL sorozat tagjai várhatóan mikor kerülnek a boltok polcaira? Tudtok valamit?

(#54837) wms válasza Stitch (#54836) üzenetére


wms
senior tag

Előzetesen júniusra voltak bejelentve. :K

(#54838) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Egy kompakt, 50.000 ft környéki fényképező esetleg álvánnyal felszerelve, mennyire alkalmas portréképek készítésére?

Kellene pár kép magamról önéletrajzba, linkedin-re, de amúgyis terveztem egy kompakt gép megvételét, csak akkor már nem mennél el egy fotóshoz 10.000-ért, hanem olyan fényképezőt vennék.

Köszi előre is a segítséget.

Üdv

(#54839) sideburns válasza dangerzone (#54838) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mérsékelten/alig.
Linkedinre jól lesz az is.

(#54840) dangerzone válasza sideburns (#54839) üzenetére


dangerzone
addikt

És milyen lenne az, ami már megfelelő lenne erre a célra?

(#54841) sideburns válasza dangerzone (#54840) üzenetére


sideburns
aktív tag

50-ért portrézásra semmilyen kompaktot nem ajánlok.
Persze portrézás is sokféle van, ha csak az a cél, hogy egy ember legyen a képen, akkor tényleg mindegy. Azt vedd, amelyik jobban tetszik/szimpatikusabb a márkája.
50-ért én vennék egy pár éves MILC-et (Olympus, Sony, Samsung, Fujifilm, Panasonic) meg adapterezve egy régi manuális obit. De ez egyrészt nem a topik témája, másrészt igényel némi utánaolvasást.

(#54842) vond válasza dangerzone (#54838) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A használt MILC-cel (vagy nagyszenzoros kompakttal) értek egyet én is. :K

Mindemellett kisszenzoros, nagyzúmos géppel is lehet azért némileg vállalható portrékat lőni. Keresel egy viszonylag homogén hátteret (nem árt, ha minél több tér van mögötted), és fény legyen bőven (akár több irányból is), nyisd ki a rekeszt és told rá a telét, amennyire csak lehet, és a lehető legközelebbi, élesre állítható pontnál (makró AF, vagy MF) komponálj és exponálj. Így azért valószínűleg el lehet érni valamennyi háttérelmosást, és a nagy gyújtótáv miatt deformált sem lesz az arc.

Könnyebb lenne kivitelezni, ha valaki segítene is. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54843) Soká válasza dangerzone (#54838) üzenetére


Soká
senior tag

jaj, kedves tanácsadók,
ne essetek már túlzásba! valaki fotót szeretne magáról az önéletrajzába, a linkedinre (ez ugyebár kb. 2Mp kategória, még sok is) és ehhez a projekthez ne lenne elég egy 50.000 alatti kompakt?
Inkább azt kellene elmondani, hogy ehhez elsősorban nem (nagyon) jó gép kell, hanem tudás a világításhoz, a beállításhoz, háttérhez. Ha rábeszélnétek egy fullframe gépre azzal sem tudna magáról jobb fotót készíteni, ha nincs meg hozzá az alapvető tudása.

Egy átlagos telefonnal is meg lehetne oldani a dolgot, ha nem kötné az embert a nagylátószög, ami ugyebár elég ronda fejformát eredményez. Bár minden szokás kérdése, mióta trendi a szelfi, azóta senkit nem zavar, hogy nagy az orra a képen és alig van agya :)

Szóval, dangerzone, ne hagyd hogy bevigyenek az erdőbe, ha nem munkaszerűen akarsz portrékat készíteni, akkor megteszi egy kompakt is. Hogy melyik, ezt én kevéssé tudom megmondani, az biztos, hogy használtan jobb gépet kapnál, mint újonnan áfával.

Kicsit kreativnak kell lenni és találni egy helyet, ami megfelel a fotózásnak. Egy dolog számít igazából és ez a fény. Hogy legyen elég és legyen szép szórt. Ezen kívül arra lenne szükség, hogy a háttér az lehetőleg ne közvetlenül mögötted legyen (ne vess rá árnyékot) és legyen egyenletes, homogén. Egy portrénál ez könnyen megvalósítható, mert már egy fehér fal vagy egy lepedő is megteszi.
Az egyik lehetőség, hogy ha van egy olyan szoba, ahol az ablaktól mondjuk 1 méterre le tudsz ülni és a kamerával valaki fotóz téged mondjuk 2-3 méter távolságból (mellkép) mögötted a homogén háttér, balra az ablak, jobbról pedig közelről, de úgy hogy ne lógjon be a képbe, valaki tart egy fehér lepedőt. Ez arra jó, hogy az árnyékban lévő arcfeledet deríti. leírni hosszabb, mint megvalósítani. Utána jön az, hogy kell egy kis utómunka ahhoz, hogy a színek jobbak legyenek, szükség szerint a hátteret elmosni, stb. Szívesen megcsinálom neked ha elküldöd a nyers fotót. vagy megmondom, hogy min kellene még javítani.

Az is jó, ha kint készül a fotó, de fontos, hogy ne a napon, hanem enyhén borult időben. Ilyenkor egyenletes lesz a megvilágítás, csak valami homogén hátteret kell találni. A legjobb az tud lenni, ha találsz egy híd alatti helyet, ahol felülről nem, de két oldalról jön a fény. Ugyanez van a vonatban is, ott is jó a két oldalról érkező fény, éppen csak a hátteret nehéz megoldani. Tényleg a kreativitásodon múlik.

nem hinném, hogy egy önéletrajzba olyan minőségű portré kellene, ahol szépen tükröződik a modell szemében a derítőlámpa.
Amit most linkelek, az nem jó példa akar lenni portréra, nem azért mutatom, csak hirtelen ezt találtam.
Ez egy 25ezres fényképezőgép képe.
Ez egy 250 ezres objektívé.
Persze, hogy jobb rajzolatú az utóbbi, persze, hogy sokkal jobban elmosódott a háttere, de azért szerintem az első minősége elmegy egy önéletrajzban. csak mondom, foglalkozni kell a nyers képpel.

(#54844) net91 válasza pibácsi (#54835) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#54845) asdf_


asdf_
veterán

Szerintem is felreertes van, emberunk nem portrefotozni akar, hanem egy kompakt gepet venni, es mellesleg rogton csinalni vele par portrefotot magarol, aztan ennyi. Az meg maxizoom, ne legyen kozvetlen mogotte semmi, ami meg messzebb van mogotte az meg ugyis mosodik a fenebe :)

(#54846) dangerzone válasza Soká (#54843) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszönöm szépen a részletes választ! :R Kezdő vagyok még nagyon a témában, mint a kérdésem stílusából is érződött - azt hiszem. De utánajárok a dolgoknak. Ezek alapján már legalább tudom, hogy arccal merre. Köszi. :K

(#54847) vond válasza Soká (#54843) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem viszem én sehova. Nem azt írtam, hogy valamennyire meg lehet oldani olcsóbb kompakttal is? Dehogynem. Még le is írtam, mire figyeljen (ezt később te is megtetted, csak kicsit hosszabban, asdf_ meg rövidebben :) ).

Ettől függetlenül én még mindig több értelmét látom venni 50 körül egy használt MILC-et, vagy egy szintén használt, nagyobb szenzoros kompaktot, mint valami új szappantartót pöcsköszörű szenzorral, töksötét üveggel, hiányos szolgáltatásokkal, nehézkes kezeléssel, stb.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54848) Soká válasza vond (#54847) üzenetére


Soká
senior tag

Nem véletlenül használtam a többes számot és természetesen akinek nem inge, ne vegye magára.
A tanácsadások általában ott futnak kicsit félre, hogy a tanácsadók olyan gépet ajánlanak, amit maguknak is el tudnak képzelni. és amit maguknak nem tudnak elképzelni, azt mások számára is alkalmatlannak tartják.

A használt gépet én is említettem, de azért óvatosan bánok az ilyesmivel, mert a kívülállóként könnyű másnak rizikós megoldást ajánlani. A kérdező - és ez nem szégyen - járatlan a témában, én pedig egy járatlannak nem szívesen ajánlom, hogy használtan vegyen gépet, mert könnyen pórul járhat. Én is mindig új gépet vettem, de ma már meg merném kockáztatni a használtat is, mert talán tudom, hogy mire kell odafigyelni.

De egyébként a gépek tudásában és jóságában biztosan egyetértünk.
Nem véletlenül linkeltem ezt a két fotót, hogy a kérdező el tudja dönteni, hogy számára a kettő közötti különbség mennyire releváns, szüksége van-e a jobbra, elegendő-e a rosszabb?

Aki benne van a fotós témában, az elképzelni sem tudja, hogy a kívülállók többsége egyszerűen észre sem veszi a mélységélesség-különbségből eredő eltéréseket. Jó esetben is csak érzékeli, hogy valamitől más a kettő.

(#54849) ladik


ladik
csendes tag

Sziasztok!

Beltéri családi fotózásra kellene egyszerű, kicsi gép.

1. Középkategóriás telefonnál jobb képminőség
2. Egyszerű -> idősebbek használnák
3. Elfogadható auto mód
4. Beltér -> fényerősebb lencse
5. Család -> gyerek -> mozgás -> gyors autofókusz
6 .max 100k körül

A fent legtöbbször említett LX7 már nem kapható, így most bizonytalan vagyok.

Az alábbiak közül melyik lehet a nyerő?

Ezek jöttek szóba:
Sony Cyber-shot DSC-RX100 - kicsit drágább, 110k
Canon PowerShot S200 - kisebb szenzor
Panasonic Lumix DMC-LF1 - mindenhol az LX7-et írták e helyett, de attól még lehet félszemű király...
Fujifilm FinePix XQ2 - nem túl kurrens termék, a fentiek jobbak talán

(#54850) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni:

használt vagy új max. 40-50.000 Ft körüli gépet szeretnék, olyan céllal, hogy:

- beltérben jól működjön
- este is jól működjön
- minél automatább
- kb.12 Megapixel
- közelről is csináljon normális képeket mivel babát várunk

Most ilyenem van: Kodak v1273 de nem vagyok vele megelégedve, csak vakuval csinál normális képet, vagy kint verőfényben, a többi mind homályos, elcsúszott.

Köszi a javaslatokat.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.