Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) Vakegérke válasza sideburns (#54950) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hasznos segítség volt, köszönöm szépen. :)

Az említett gép szimpatikus, a zoom is kielégítő, egyébként "tompika" színvonalú. Öreg fejjel már nem akarok kunsztokat tanulni. Kattintok, aztán jól van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54952) B.Ricsike válasza _csocso_ (#54947) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Sajnos valami olyan kell, amit zsebre is tudok vágni. Tudom, hogy ezek szinte csak játék fényképezők, de most ez kell.
Nézegettem ezeket a vízálló gépeket is, bár nem hiszem, hogy nagyon sok képet készítek víz alatt, de egy heccnek nem is rossz.
Fujifilm FinePix XP80, azon kívül, hogy a vízben is fotóz, használható készülék? Lehet vele értelmes képeket csinálni? 35eHuf

Esetleg még ez jöhet szóba: Panasonic TZ30 (bár erre a GPSre mag hasonló baromságokar nem igazán van szükségem, viszont jó árban van, 45eHuf)

Vagy: Sony HX-60 (picit ez is komolyabbnak néz ki. 50eHuf)

(#54953) R3laX


R3laX
addikt

Heló!

Egy Nikon Coolpix B500-ról mi a vélemény?

(#54954) asdf_ válasza Kolondrum (#54935) üzenetére


asdf_
veterán

Az a baj, hogy a meg sem kozelitheti a hat szamjegyet meg az amire szeretned az mindenkepp kompromisszumos. 25-tol kb. 75 ezerig kb. ugyanazt kapod: 1/2.33" szenzor, es kb. 3.5-5.6 fenyereju objektiv. Csak szolgaltatasokban, funkciokban, sallangban ternek el a gepek, de maga az elkeszult kep minoseget befolyasolo fizikai tenyezok egyformak. Az elso, amibe erdemes belenyulni, az elobb mar ajanlott FZ200, ugyan a szenzormeret itt is kicsi, de legalabb a teljes zoomtartomanyban 2.8-as fenyereju uveg van elotte. De ez egy szazas. Vagy ha van affinitas meg erdeklodes meg foleg keret kesobb az obi cserelgetesere, akkor a kifuto, joval nagyobb szenzormeretu (am sotetebb obis, kb pont kiutik egymast) epl6 MILC duplakit 110 az oly mintaboltban, abba meg erdemes lehet beleugrani.

[ Szerkesztve ]

(#54955) PofaJenö válasza Vakegérke (#54949) üzenetére


PofaJenö
senior tag

A kártyához [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54956) Vakegérke válasza PofaJenö (#54955) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54957) _csocso_ válasza B.Ricsike (#54952) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Ahogy előttem is írták, 25-75e Ft-ig bármelyiket megveheted amelyik tetszik, csak ne várd el, hogy szélsőséges körülmények között is jó képeket exponálsz vele. Így pl. amikor kevesebb a fény, csak elmosódott foltokat fogsz vele készíteni. ( Esti fotók, beltér stb. ha ezt nevezzük "szélsőséges" körülményeknek. )

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54958) B.Ricsike válasza _csocso_ (#54957) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Jogos, igazad van, meg másoknak is, de olyan Milc gép meg nincs, amit meg zsebre tudok vágni.

(#54959) Multibit válasza B.Ricsike (#54958) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor marad a használt gépek piaca.

(#54960) B.Ricsike válasza Multibit (#54959) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ott próbálok vadászgatni, Hardverapro-n főként.

Egyébként ezek a Milc gépek is laposak alapból, és lehet úgy is fotózni velük?
Vagy mindenképpen szükséges plusz objektív használata hozzá?

(#54961) scarabaeus válasza B.Ricsike (#54960) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kell objektív.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#54962) wms válasza B.Ricsike (#54960) üzenetére


wms
senior tag

Anélkül nehéz lenne fotózni :K Ellenben vannak lapos, kis helyet foglaló obik is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#54963) kovisoft válasza wms (#54962) üzenetére


kovisoft
őstag

... amik általában vagy fix gyújtótávolságúak vagy gyatra fényerejű kitobik vagy drágák. ;]

(#54964) wms válasza kovisoft (#54963) üzenetére


wms
senior tag

Azért egy Pana 12-32 kit obi nem nagy, mindenki dicséri, ráadásul nem is drága :K
Mondjuk kétségtelen, hogy nem egy fényerőbajnok :U

[ Szerkesztve ]

(#54965) B.Ricsike válasza wms (#54962) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Szétnézek akkor, van még rá 4 napom.

Minden esetre köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni!

(#54966) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

sziasztok!

ingatlanok belső fotózásához kellene nekem egy kompakt gép, keret kb 55 ezer forint.
jó lenne a legszélesebb látószög és a jó fényerejű optika, hisz nem mindenhol a legjobb a fotózott ingatlan belső "megvilágítás". a képminőség jelenleg nem az elsődleges szempont, de persze nem elhanyagolható (a képek 2MP-ben fognak tárolásra kerülni)

ehhez mit szóltok? f/3
[link]

Köszi!

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#54967) cidalain válasza pappkarcsi (#54966) üzenetére


cidalain
veterán

a jó fényerejű optika f1,5 mondjuk, vagy f1,8, de mindenképpen f2 alatt..
szóval az f3 csak az f5-höz képest jó, de amúgy nem. olyan mint a gyors járműnél mondjuk a trabant. biciklihez képest jó, de amúgy nem.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54968) Tin válasza cidalain (#54967) üzenetére


Tin
veterán

na kb pont az ilyen válaszok miatt van mégis értelme az FF ekvivalens fényerő értelmezésének.

(#54969) cidalain válasza Tin (#54968) üzenetére


cidalain
veterán

És azt az értelmezést el is fogja olvasni bárki is, aki idejön kérdezni? vagy ha igen, meg fogja érteni? :N

ui: aki itt kérdez, általában az alapvető összefüggésekkel sincs tisztában. lehet említgetni itt akkor a fényerő, szenzorméret, iso, képminőség szavakat egy mondatban, de attól még nem tudja hogy a Canon IXUS 180 jó e vagy nem jó e.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54970) F_Gergely válasza cidalain (#54967) üzenetére


F_Gergely
őstag

én ezt inkább úgy mondanám, hogy attól függ mire kell....
Ha valakinek elég egy trabant hogy elmenjen A-ból B-be akkor semmi gond nincsen a trabantal..
Mint ahogy ha valakinek kell egy fényképezőgép hogy nyaraláskor fényképezzen totálisan felesleges DSRL gépet venni de még csak 50-et is kifizetni, bőven elég rá egy 20-30 ezres gép, mert a számítógépen, tv készüléken ez is szép képet fog adni....

(#54971) pappkarcsi válasza cidalain (#54967) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Írtam, hogy mire lesz használva, és a megadott kereten belül kapható fényképezőgépekből válogatva ez volt az, aminek papírforma szerint a legalacsonyabb értékkel rendelkező optikája van. így a "jó" akkor legyen "minél jobb", hogy kevésbé lehessen belekötni a kérdésembe. Sőt, inkább máshogy teszem fel a kérdést:

Van olyan gép 50 ezer környékén, ami jobban tenné a dolgát egy akár sötétebb szobában, mint az általam linkelt ixus 180-as?

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#54972) kovisoft válasza pappkarcsi (#54966) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem 55 ezerért nem fogsz találni olyan új kompakt gépet, aminek nagyobb lenne a szenzora 1/2.3"-nél, jobb lenne a fényereje f/3-nál és nagyobb lenne a nagylátószöge ekv. 24 mm-nél, úgyhogy akár ez az Ixus is megfelelhet (a MM-ban majdnem egy ezressel olcsóbb).
Ha úgyis 2MP-es képek készülnek, akkor sötétben feljebb lehet venni az ISO-t, aztán az így kapott zajosabb képeket számítógépen leméretezni, ez a zajt is csökkenteni fogja.

Egy következő lépés pl. a Canon S200 lehetne, aminek 1/1.7"-es a szenzora, f/2-es a kezdő fényereje és ugyanúgy ekv. 24 mm-ről indul a nagylátószöge, de ez vagy 20ezerrel drágább.

(#54973) Tin válasza cidalain (#54969) üzenetére


Tin
veterán

csak arra gondoltam hogy önmagában ez a fényérték nem sokat árul el arról, hogy valójában mit tud a masina.

a szenzora 1/2.3" méretű, ami 6.17 x 4.55 mm, tehát mindkét irányban hatoda a full frame érzékelőnek, miközben a pixelszám (20 MP) nagyságrendileg ugyanaz, mint egy mai full frame gépé, a mai legjobb technikával.

ha a full frame technológia azt tudja, amit, akkor vajon egy harmincad akkora szenzor ugyanannyi képponton, azaz harmincad akkora érzékelőpontokkal mit tudhat?

a fényerőnek itt nem sok értelme van, ezek a gépek semmit nem tudnak sötétben ekkora szenzorral, csak elmosni a képet. és szinte végtelen a mélységélességük is: a gép f3 - f6.9 fényereje full frame ekvivalensen f16.7 - f38.

Virtualista: ha normális gépet akarsz, vidd feljebb a kereted, és m4/3 vagy aps-c szenzoros gépet keress, vagy fotózz telefonnal, azok kb ugyanezt tudják.

[ Szerkesztve ]

(#54974) cidalain válasza F_Gergely (#54970) üzenetére


cidalain
veterán

oda volt írva
ingatlanok belső fotózásához, legszélesebb látószög, jó fényerejű optika, nem mindenhol a legjobb a fotózott ingatlan belső "megvilágítás"

oké hogy írta nem fontos a jó képminőség annyira, de ezek a kritériumok nem jellemzőek arra a gépre.

egyébként a megfelelően nagy szakadék aljára a trabi is felgyorul ugyanannyira mint a porsche. azaz megfelelő szenzormérettel az f3-as fényerő is jónak mondható.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54975) jjeahh válasza pappkarcsi (#54971) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Újan egy kutya, használtan viszont van, ha esetleg az is játszik. Viszont ilyen célra muszáj a nagy fényerő? Szerintem fontosabb lehet a manuális beállítási lehetőség, raw formátum + állvány.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54976) Tin válasza pappkarcsi (#54966) üzenetére


Tin
veterán

elárulnád pontosan milyen célokra kell a gép? ingatlanügynöknek? valamilyen műszaki dokumentáláshoz? milyen épületeket fotóznál vele, családi házak belseje, mondjuk wc-ket is beletérve, vagy esetleg nagyobb termek?

azért nem mindegy, mert pl. az ingatlanügynökök a hozzád hasonló kritériumokkal vesznek ilyen szarokat, és készülnek velük telefonos minőségű fotók, amiről nem lehet megállapítani semmit. közben ha venne egy kb. alap milc gépet akár használtan is, hozzá egy ultraszéleslátószögű objektívet, akkor hirtelen minden belső tér sokkal nagyobb és áttekinthetőbb lenne. igaz, drágább lenne, de ha eladásról van szó, megtérül.

én úgy adtam el a lakásom, hogy újrafotóztam 17mm helyett 10mm-el. azonnal megjöttek a telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#54977) pappkarcsi válasza Tin (#54976) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Igen, értékbecsléshez. Padlástól, pincéig, wc, szobák, lakások, házak, épületek kívül belül, majd ezeket doc-ba belepakolni.

ha 85-90ig kitoljuk a keretet, aminél már biztosan nem tudok feljebb menni, de csakis új, számlás jöhet szóba, akkor sem lesz elég milc-re. 110ért láttam canon-t 15-45össel, de az bőven minden keretet meghalad. kellenek pótakkuk is, tokkal, tehát max 100k a keret mindenre. és 3db kellene..

mod: [link]
mondjuk ez 100.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#54978) kovisoft válasza pappkarcsi (#54977) üzenetére


kovisoft
őstag

Ezzel a Sony-val nem lesz nagyobb látószöged, ugyanúgy ekv. 24 mm-ről indul (1,5*16mm).

(#54979) Tin válasza pappkarcsi (#54977) üzenetére


Tin
veterán

az mondjuk pont 85e, TELEKOM2016 kuponnal

ez bőven elég indulóban, és ezerszer jobb képeket csinál, mint egy kompakt. erre vehetsz ultraszéleslátószögű optikát is, de a MILC topikban ajánlanak neked a srácok m4/3-os gépeket, azokra vannak olcsóbb optikák is.

[ Szerkesztve ]

(#54980) PainKiller13 válasza Tin (#54979) üzenetére


PainKiller13
őstag

Aki ilyen gépet szeretne, az dobjon privit, nagyon szívesen elhozom a telekomtól ~72ezer forintért. Meg esetleg egy jó sörért(vicc) :D

(#54981) Bee75


Bee75
csendes tag

Sziasztok!
Panasonic fz200-hoz kapcsolódóan kérdeznék ( esetleg ha van konkrétan ilyesmivel foglalkozó topik,megköszönném az átirányítást)
Szűrőkkel kapcsolatban :
Érdemes-e megvenni ezt a tubust és ahhoz használni 55mm-es szűrőt vagy esetleg az optika tubusára rakni 52mm-es szűrőt ?
Egyáltalán ami 52 és 55mm az ugyanúgy jó -e a Panákhoz vagy ez tipusspecifikus?
Ilyesmire érdemes-e költeni ?
Ha igen ,akkor + tubussal vagy elég csak a gép maga?

Elnézést a láma kérdésekért,egyelőre csak próbálkozok :)

(#54982) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok,

Mit érdemes venni 80-100 ezer között?
Főleg nyaralás és családi összejövetel fotózásra.

(#54983) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Egy ismerősöm szeretne venni a tükrös mellé egy kis kompakt gépet. A választása a Panasonic Lumix DMC-SZ10-re esett. Holnapi nap szeretné megvenni, ezért a kérdésemre a válasz elég sürgős lenne.
Tehát: Megvegye vagy ne? :)

(#54984) #00647680 válasza Bee75 (#54981) üzenetére


#00647680
törölt tag

Szia!
Mivel az FZ200 objektív elején 52 mm-es menet van,
bármelyik 52 mm-es szűrő adapter nélkül becsavarható.
Ezeket méret szerint gyártják,nem kamera típus szerint.
A linkelt tele-előtét is simán rámegy,nem kell semmilyen
adapter hozzá.Akkor kell adaptergyűrű,ha 55, vagy 58,
62,vagy 67mm-es szűrőd van.Mivel ezek nagyobb
átmérőjű darabok,jóval drágábbak is
Egyébbként minden telekonverter rontja a kép
minőségét,gyártótól függ,hogy mennyire.

(#54985) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Nah úgy fest, hogy egy MILC gépre esik a választás, mégpedig egy Sony Alpha 5000. 16-50mm okjektívvel.

Ez jó gépnek számít?

Esetleg lehet ezeket használni vízálló tokkal? Van lehetőség ilyet tenni rá? Vagy ha nem is erre, akkor más gépekre?

(#54986) Tin válasza PainKiller13 (#54980) üzenetére


Tin
veterán

:R :R :R

korrekt. még 85 is jó ár, de a 72 verhetetlen...

(#54987) asdf_ válasza pappkarcsi (#54966) üzenetére


asdf_
veterán

Állvány? Mert akkor tökmindegy a fényerő. De persze ezt milc+uwa kombóval kéne megoldani, nem kompakttal bohóckodni.

(#54988) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Köszönöm mindenkinek, megpróbáljuk beszerezni a T-től ezeket.

üdv! :R

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#54989) kovaripeti válasza kovaripeti (#54983) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Valaki az én kérdésemre? Nem muszaj indokolni, csak hogy érdemes-e megvenni? Csak a kép minősége érdekli.

(#54990) wms válasza kovaripeti (#54989) üzenetére


wms
senior tag

Túl sokat ne várjon tőle, közepes vagy gyengébb értékeléseket kapott külföldi szaklapoktól. :K

(#54991) dioka7 válasza asdf_ (#54987) üzenetére


dioka7
senior tag

Én ezt vettem, 2.500 volt az auchanban, 35-105cm magasságig nyitható, nekem megfelel, természetesen ha magasabb kell, akkor nem OK.

(#54992) sideburns válasza Tin (#54979) üzenetére


sideburns
aktív tag

"erre vehetsz ultraszéleslátószögű optikát is"

Manuál fókuszos Samyangokra gondolsz 300-400 USD-ért? Mert a Sony-nak a 16mm f2.8 a legszélesebb autófókuszos obija, meg a 10-18mm f4 kb. 700 USD-ért.

És ebből kell nekik három darab.
Szerintem dokumentációs munkára overkill egy MILC, ha nagylátószög kell, akkor valami kompakt, ami tud automata panoráma összefűzést, meg valami fénycsinálót hozzá.
Arról nem beszélve, hogy az APS-C szenzor miatt keskenyebb lesz a mélységélesség, ami erre a felhasználásra nem feltétlenül előny.

(#54993) pappkarcsi válasza Tin (#54979) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

A 10ezres akció csak magánszemélynek jár csak, így persze már 95 :)

@sideburns: köszi neked is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#54994) Tin válasza sideburns (#54992) üzenetére


Tin
veterán

nem. erre a feladatra egy uwa objektívvel ellátott gép az alkalmas, vagy egy jó minőségű, normális méretű szenzoros kompakt ilyen obival (ami nincs), vagy egy cserélhető objektíves milc, vagy dslr.

a legolcsóbb vsz. egy canon 100d/700d, egy canon 10-18 stm, és egy vaku lenne, bár 10mm-en azt is leginkább csak derítésre lehetne használni.

az aps-c mélységélességes dolgot nem is igazán értettem, 10mm-en egy belteret fotózva mi nem éles?

ez a kisszenzoros kompakt panorámás cucc szerintem nem megvalósítható, főleg nem beltérben, több expozícióból, világítással(?).

én biztos egy buznyákot nem költenék erre ilyenre. ott a mobiltelefon, és kész.

Virtualista: kár, az egy jó vétel.

(#54995) sideburns válasza Tin (#54994) üzenetére


sideburns
aktív tag

Elég hamar eljutottunk a kérdező 55 ezres keretétől a negyedmilliós cuccig. :U

Némi kreativitással és ügyességgel lehet kompenzálni a pénz hiányát, pl. sokat számít a képfeldolgozás.

(#54996) kovisoft válasza Tin (#54994) üzenetére


kovisoft
őstag

A mobilok kamerája általában 30 mm feletti ekvivalens gyújtótávolsággal bír (kivéve talán a legújabb csúcsmodelleket), ezért a mobil nem igazán jó választás az adott feladatra. Másrészt írta, hogy 2 MP-es képek lesznek tárolva, ez nem feltétlen indokolja, hogy 2x annyit költsön gépre. Jobban jár, ha vesz egy olcsóbb gépet meg egy állványt. Szerintem.

(#54997) Tin válasza sideburns (#54995) üzenetére


Tin
veterán

van egy megoldandó feladat, és egy eszköz, amivel azt megfelelő minőségben meg lehet oldani. lehet késsel is csavart behajtani, de elnyírod a fejét, nem tudod rendesen meghúzni, és 5x annyi ideig fog tartani.

ha a srác értékbecsül, akkor gondolom szeretne azért a bemozdult színpacáknál többet is kihozni, illetve egy szabvány méretű wc-ben a kagylón kívül esetleg a falakat is lefotózni ugyanazon a képen, de nem úgy, hogy előtte felállít egy világítás-rendszert, meg egy állványt, majd 6-8 képen keresztül szív azzal, hogy a panorámája tökéletes legyen.

másik opció: kis tükrös vagy milc, és egy kattintás. ez utóbbi lehet, hogy 2x annyi fog kerülni, de jó minőségű képeket kap vele, és rengeteg időt megpsórol magának az évek alatt.

a vége persze úgyis az lesz, hogy valami olcsó kompakt, átlag alatti minőségű képekkel, de mivel a többiek is így nyomják, nem lesz se jobb, se rosszabb azoknál. erre mondtam, hogy egy mobiltelefon is tökéletesen alkalmas a célra, olcsó is, kisebb helyet is foglal, és nem hoz rosszabb minőséget, mint egy 50e alatti kompakt. cserébe a kijelzője garantáltan jobb lesz.

kovisoft: csak egy példa. lumia 735, ekv 26mm, f1.9, teljesen elfogadható képeket csinál, és nem is csúcsteló, én asszem 29-ért vettem tavaly ősszel. de lehet venni kifutó jobb telefonokat is potom áron, újonnan is. amit ő akar kompaktot, az is ekv 24mm, f3, vacak felbontású kijelző, és 3x akkora.

[ Szerkesztve ]

(#54998) Tin válasza Tin (#54997) üzenetére


Tin
veterán

érzékeltetésképp...

ugyanaz a gép (canon 70d), ugyanaz a fürdőszoba, ugyanonnan fotózva, csak az első kép 17mm-en készült a felnyíló vakuval, a második pedig 10mm-en, külső vakuval, a plafonra derítve.

aps-c 17mm (ekv 27mm):

aps-c 10mm (ekv 16mm):

[ Szerkesztve ]

(#54999) kovisoft válasza Tin (#54998) üzenetére


kovisoft
őstag

Igaz, amit írsz, a képek is szemléletesek, csak itt maga az objektív kerül 75-80ezerbe (váz nélkül, ami még plusz egy százas), szemben a kérdező által adott 55ezres kerettel.

(#55000) Tin válasza kovisoft (#54999) üzenetére


Tin
veterán

tudom, ezért írtam, hogy a vége úgyis egy 55e-s kompakt lesz, ami olyan fotókat csinál, mint egy akciósan 30e-s mobiltelefon.

de ettől még nem baj, ha tudja, hogy akár csinálhatná rendesen is a dolgot:)

én kb 2010 óta egyáltán nem követtem a kompaktokat, és azok tudását, de előtte nagyjából tisztában voltam vele, hogy hol tart a technológia. asszem tavaly került a kezembe egy ilyen 60e körüli kompakt, de megmondom őszintén nagyon meglepődtem, hogy ugyanaz a fosadék használhatatlan szemét van becsomagolva a csilivli vázakba a remek marketingdumával, amit a mobiltelefonokba kb szükséges kötelező tartozékként beleépítenek. igaz, a megapixelszám lényegesen megnőtt, de a képminőség nem igazán lett jobb. szerintem éppen ezért ez a kategória pénzkidobás. ott a mobil, "ingyér" van, azt kell használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.