Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) 2ofthem válasza Quent1n (#54200) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Üdv!

Az általam említett gép például 25 e használtan.
Azt sajnos kihagytam hogy tökéletesen megfelel egy használt gép is.

(#54202) zolikaDB válasza Muerte68 (#54199) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem nincs, szóval használni nem tudom, milyen, de amikor kipróbáltam, baromira hiányoztak a gombok az A5000-ről... Úgy értem, hogy nekem a kezelése nem jött be. Ettől lehet jó gép.

(#54203) KenBlock43


KenBlock43
tag

Sziasztok!
Érdekelne, mi a véleményetek a Nikon Coolpix S3700-ról?
Gondolkozom egy fényképezőgép vételén, és hosszabb-rövidebb keresgélés után rábukkantam a Nikon Coolpix S3700-ra. Végignéztem a tulajdonságit, összehasonlítottam más hasonló áru gépekkel és ez bizonyult a legjobbnak a 30.000ft körüli árban. Többet nem szeretnék költeni rá.
Szeretek fényképezni, bár még kezdő vagyok e témában, de több véleményből is az jött ki, hogy ennyi pénzért jó vétel. További tapasztalatokra lennék kíváncsi azoktól, akiknek ilyen gépük van (de írhatnak nyugodtan olyanok is, akinek nincs, nekik mi a véleményük róla), hogy nekik megfelelt-e,mi a pozitívuma illetve negatívuma.
Annak is örülnék, ha valaki tudna küldeni 1-2 képet, amit ezzel a fényképezővel készített.
Ha valaki tud 30.000ft körül esetleg egy jobb fényképezőt, annak örülnék, ha leírná. A 30.000 forintot viszont nem szeretném átlépni.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#54204) BaLee válasza KenBlock43 (#54203) üzenetére


BaLee
addikt

Szerintem nézz körül használtan, ott már 20-25 közt is kaphatsz jobb gépeket nagyobb zoommal meg jobb fényerejű objektívvel, na meg nem utolsó sorban tartozékokkal. Ha veszel hozzá táskát, memóriakártyát, akkut stb. a 30 már nem 30 hanem 40-45. Használt gépekhez meg sokszor adják ezeket.

Ha jól látom ennek a Nikonnak az obejktíve 3,7–6,6 fényerőt tud ami nagyon gyenge. Nem sok jó képet fogsz csinálni vele maximum kültéren napfényben.

(#54205) KenBlock43 válasza BaLee (#54204) üzenetére


KenBlock43
tag

Köszönöm a válaszod! Kutakodni fogok a használtak között is.
Időközben még alaposabban utánanéztem, olvasgattam és arra a következtetésre jutottam, hogy egy 30.000 forintos gép nem csinál jobb képet, mint amit telefonnal készítek. Így lehet felejtős lesz a vásárlás, mert pénzkidobás lenne.
Ettől függetlenül nézelődök még. :)

(#54206) cidalain válasza KenBlock43 (#54205) üzenetére


cidalain
veterán

Igy van, ott a lenyeg. Ha kozepes vagy jobb kameraval rendelkezo fenykepezod van, akkor az alap kompakt maximum csak zoomban hoz elorelepest, minden masbzo ugyanaz, vagy rosszabb.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54207) Sisco2


Sisco2
tag

FZ1000 tulajokhoz szólnék.

Egy ilyen masina vásárlása elött állok, végig olvastam már sok forumot róla mielött ennyi pénzt kiadok.
Minden gépnek vannak hátrányai igy ennek is, ezekkel azért szokszor együtt lehet élni.

Viszont két dolog ami aggaszt ezek közül az egyik az ugráló zoom és focus.
Másik pedig a videoba behallatszó mechanikai zajok. (de igazából ezt egy külsö mikrofonnal tudom orvosolni)

Leginkabb ez az ugrálás tart még vissza a vásárlástól.
Mindenki találkozott ilyennel, ez a gép ilyen vagy egyéni esetekről lehet szó?

https://www.youtube.com/watch?v=phjZKWd5hm8

(#54208) akira76


akira76
csendes tag

Sziasztok !

Fényképező gép vásárlás előtt állok. Van egy kis kompakt kb 6 éves panasonic gépem,helyette szeretnék vamai komolyabbat. Igazából alap dolgokhoz kéne, családi képekhez, nyaraláshoz. Kicsit unom, a mostani géppel való homályosnak igazán nem mondható képeket, de valami hasonlókat csinál a mostani.

Két gépet néztem ki. Egyik a nikon d3300, másik pedig a canon 1200d. Mindkettőről jókat írtak, de gondolom nektek több rálátásotok van, hogy melyiket érdemesebb megvenni.

(#54209) Milli82


Milli82
tag

Olympus xz-10ről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#54210) Nimda válasza akira76 (#54208) üzenetére


Nimda
addikt

A kettő közül a D3300 mindenképpen.

(#54211) Quent1n válasza akira76 (#54208) üzenetére


Quent1n
senior tag

Üdv!

Ez a kompakt gépes topik így tükrös gépekkel annyira nem foglalkozunk. Egyébként a te céljaidra egy tükrös gép teljesen felesleges, mert úgyis otthon fog pihenni a nagy mérete és súlya miatt. Ilyesmire egy csúcskompakt bőven elegendő (vagy akár egy MILC).

Ajánlott listánk: Sony RX100 MK I/II/III, Panasonic LF-1/LX7/LX100, Canon G7x, Olympus XZ-2/Stylus 1s stb

A két általad beírt tükrös közül én egyiket se venném hanem vennék egy D5200-ast. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54212) akira76 válasza Quent1n (#54211) üzenetére


akira76
csendes tag

Rendben,köszönöm szépen :)

(#54213) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

40.000 Ft-ért mi a best-buy amit ajánlotok?
A munkahelyi gépünk beadta az unalmast, ennyi a keret a cserére
Ha lehet és opció akkor makróban legyen ügyesebb ;-)

Köszi

(#54214) Sisco2


Sisco2
tag

"FZ1000 tulajokhoz szólnék.

Leginkabb a Zoom/Focus ugrálás tart még vissza a vásárlástól.
Mindenki találkozott ilyennel, ez a gép ilyen vagy egyéni esetekről lehet szó?

(bocsánat a youtube linket a Zoom and Focus problémáról az elöbb nem sikerült rendesen beillesztenem)

Panasonic Lumix FZ1000 Manual Zoom and Focus problems:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54215) hito válasza Sisco2 (#54214) üzenetére


hito
nagyúr

Ilyenek, az enyém is ilyen volt. Mivel nem használtam a videóban szemléltetett módon, engem nem is zavart. Remek kis gép, szerintem ez ne tartson vissza a vásárlástól.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54216) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen laikusként keresnék kompakt digitális fényképezőt.
Főleg nyaralásokon használnánk. Most 30 éves vagyok.
18. szülinapomra kaptam egy Canon Digital Ixus készüléket.
(Pontos típust már nem tudom) Akkoriban volt 120.000 forint.
Szép képeket csinált. Viszont két-három év elteltével ismerősünk Sony 30.000 ft-os gépe jóval jobb képeket csinált.
Az egyik boltban ezt a típust ajánlották: Olympus E-PL7 130.000 Ft.
A kérdésem,hogy megéri-e ennyi pénzt kiadni egy kompakt gépért?
Nem lesz hasonló érzésem pár év múlva,hogy egy jóval olcsóbb készülék szebb képeket készít?
Ti milyen gépeket ajánlanátok ár/érték arányba?

:R

(#54217) asdf_ válasza Cortez863 (#54216) üzenetére


asdf_
veterán

Az EPL7 nem kompakt gep, hanem tukornelkuli, es 120-ert -hacsak nem futottal bele valami bazijo akcioba- csak a vazat kapod meg, optikat az elejere nem (leven cserelheto optikas).

(#54218) jjeahh válasza Cortez863 (#54216) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez egy cserélhető objektíves nagy szenzoros rendszerkompakt. A benne lévő 16mp szenzor valszeg mostanában nem fog elavulni, de ha mégis úgy érzed majd idővel, hogy már nem elég a pl7 képminősége, akkor max veszel egy jobb, fényerősebb optikát, nem muszáj a gépet leváltani :) Az ixus-hoz képest, bármilyen ixus is volt az, valszeg teljesen más dimenzió lesz a kis oly képminősége ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54219) zolikaDB válasza Cortez863 (#54216) üzenetére


zolikaDB
veterán

A kisebb testvere, az E-PL6 dupla kitobjektivvel 120k korul megvan a nagyobb helyekrol.

(#54220) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Olyan kérdésem lenne az FZ200 tulajoktól, hogy ha kirándulni mentek és nincs idő a beállítással szöszmötölni, melyik beállítást használjátok ezek közzül?
Képméret:
4:3 12M 4000×3000
vagy
16:9 9M 4000×2248
mozgókép:
Felvételi mód: AVCHD vagy MP4
felvételi minőség?
Azért kérdezem, mert (szerintem) van amiben képminőségileg nincs külömbség, viszont a tárhely miatt is fontos lenne a válasz.
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#54221) _csocso_ válasza makoss (#54220) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Szerintem használd azt, amelyik neked szimpatikus. Én pl. RAW+ jpg-ben fotózom, videókat nem készítek. A jpg asszem 6M, jó minőségű, a RAW ot nem lehet méretezni. Manapság egy HD már nem olyan drága, hogy ne tudnál egy nagyobbat is venni, a memóriakártyák sincsenek horror áron. Én egyébként megtartok minden képet, bár tanáraim azt mondják, hogy szelektálni kell, és valóban csak a jókat megtartani a többi kuka. Mondjuk az is igaz, hogy nincs géppuska kezem, nem szoktam egy témáról 50 képet készíteni, majdnem mintha filmre dolgoznék, persze nem azt teszem.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54222) Vyndree válasza makoss (#54220) üzenetére


Vyndree
őstag

4:3-ba fotózz és ha a téma úgy kívánja, akkor az utómunka során úgyis vágni fogod, legalább tetszés szerint alakíthatod.
Készíts hatvan másodperces videót az összes beállítási formában. Hasonlítsd őket össze kép minőségre, majd a méretüket is vesd össze. Nekem ezen az alapon az AVCHD 1080p 25pfs volt a nyerő, de lehet neked elegendő a 720p is, ezt neked kell látni.

(#54223) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok hobbifotózáshoz A canon 600d markolattal 18-55-ös objektívvek 100k-ért használtan (2éves) jó vétel szerintetek?

(#54224) zolikaDB válasza ZTE_luky (#54223) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jo lesz. Igaz a Canon DSLR topikban jobban tudnak majd segiteni ebben. Annyi, h 15k-val megtoldod es kvazi ugyanezt garival megkapod az 1200d szemelyeben, ui ez a 600d kicsit butitott verzioja. Ha nem fontos a gari, akkor a 600d jo valasztas.

Uraim! Mely masinakkal lehet tukroshoz hasonlo hatterelmosast kapni 28-35mm koruli gyujtotavolsagokon kompakt szinten, ha az alabbi vasakat nezzuk? -> Pana LX7, Canon G7X, Fuji X30, Oly Stylus 1?

(#54225) szenesember válasza zolikaDB (#54224) üzenetére


szenesember
aktív tag

Mármint egy tükrös + kitobjektívhez képest? Ha igen, akkor ezek közül a Canon G7X-el. Itt össze tudod hasonlítani, ha beállítod nagyjából a paramétereket: http://dofsimulator.net/en/

(#54226) Lacy6 válasza zolikaDB (#54224) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én úgy tudom, hogy háttérmosásnál előny a nagy szenzor.
RX100 II vagy G7X a legjobb ilyen célra.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#54227) szenesember válasza Lacy6 (#54226) üzenetére


szenesember
aktív tag

RX100-nál túl hamar romlik a fényerő, ahogy zoom-olsz:

[ Szerkesztve ]

(#54228) Vyndree válasza zolikaDB (#54224) üzenetére


Vyndree
őstag

Portrézni vegyél az LX7, Canon G7X, Fuji X30, Oly Stylus 1 árának töredékéért használtan egy régbbi APS-C tükröst, olcsóbb is és sokkal szebb képeid lesznek mint amit valaha kompakktal elérhetsz.

(#54229) szenesember válasza Vyndree (#54228) üzenetére


szenesember
aktív tag

Sztem attól függ, h. beállított portrékat készítene, vagy pillanatképeket.Mert, ha fontos neki a sebesség, illetve, h. a szűk élességi síkból ne essen ki az alany a mozgás miatt, akkor én nem ajánlanék belépő tükröset sem. (Persze innen nézve a G7X sem játszik, mert lassú, LX7, és X30 viszont szvsz szóba jöhet.) Inkább akkor egy gyorsabb MILC használtan. Köztük is van APS-C-s.

(#54230) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszonom mindenkinek! :R

(#54231) jjeahh válasza zolikaDB (#54230) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt milc kit + ha szűk a keret egy régi manuális obi 3k-ért hátteret mosni nem lenne oké? Persze a manuális fókusz mozgó témára kissé macera, de ha van türelmed... Én is ilyen szettel kezdtem anno, a váz 25k volt, az üveget meg ingyen kaptam :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54232) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
Cimborám Nikon COOLPIX AW130 gépet venne, de nem igazán találtunk semmi infót itt a gépről. Mit lehet róla tudni?
:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54233) cidalain válasza Geresics (#54232) üzenetére


cidalain
veterán

Fontos, elsődleges szempont a vízállóság?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54234) hito


hito
nagyúr

Ma kipróbáltam az FZ300-at. Hát, nálam nem ajánlott kategória. Állóképben beltérben nagyon gyengusz, fHD videója szintén nem éri el az elégséges szintet. Egyedül a 4k jó, de azért meg luxus megvenni, drága.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54235) lugomon válasza hito (#54234) üzenetére


lugomon
tag

Gondolkoztam rajta...de tapasztalatodat köszi, hogy elmondtad. Vettem egy Pana TZ70-et. Megvagyok elégedve vele. EVF kereső, zoom, és elfgadható képminőség, 85 ezer ft-ért. Természetesen a Pana LX7 továbbra is etalon. Sony-t az életben többet nem veszek. Nagyképű, drága, indokolatlanul drága, megkérdőjelezhető minőséggel. És ez nem csak a fotós termékeire igaz...

Omega Testamentum

(#54236) zolikaDB válasza lugomon (#54235) üzenetére


zolikaDB
veterán

Te már-már gyűjtő vagy! :C

(#54237) Vyndree válasza zolikaDB (#54236) üzenetére


Vyndree
őstag

Elég sokszínű egyéniség. :D

(#54238) mauimagic válasza Sisco2 (#54214) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Megnéztem a videót és utána tényleg észrevettem, hogy ezt csinálja az FZ1000, előtte nem tűnt fel. Ha nem az objektívgyűrűt használod, hanem a kis zoombizbaszt, akkor szerintem jobb a helyzet.

Ha főként videóra használnád, akkor lehet hogy emiatt nem javasolnám, egyébként jó kis gép!

(#54239) mauimagic válasza hito (#54234) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Na ennek örülök, anno nézegettem a MM-ban, de leárazták az FZ1000-et, így az lett végül :)

Az autofókusz baromi gyors, a D3200-at állva hagyja (ok hogy belépő szintű, de dslr), a kereső pedig olyan mintha optikai kereső lenne (közepes sorozatig legalábbis).

(#54240) elem67 válasza hito (#54234) üzenetére


elem67
csendes tag

Ha nem kell a videó, akkor az fz200 megfelelö lenne ár érték arányban az fz300 helyett?

(#54241) Geresics válasza cidalain (#54233) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, erősen nedves helyeken kell (munkára) használni. :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#54242) vond válasza elem67 (#54240) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abszolút. :K Egyébként az FZ200 FullHD videója is elég jó. Teszteket nézve még talán jobb is, mint az FZ300-é (kivéve persze, ha 4K-ból méretezed le).

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54243) cidalain válasza Geresics (#54241) üzenetére


cidalain
veterán

akkor nem sok választási lehetőséged van.
önmagában nem egy kiemelkedő készülék, viszont ilyen védelem nincs a csúcskompaktokban.
fuji xp széria van még, de az csak 10 méterig vízálló (bár ha csak a környezet nedves, és nem merültök víz alá akkor tökmindegy)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54244) Tin_Shield válasza Geresics (#54241) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ebben a kategóriában elégé hasonló gépek vannak, de én talán az Olympus TG3/TG4 valamelyikét választanám, alapvetően egy ok miatt: f2 induló fényerő (f2.8 helyett), a kis szenzoros kompaktoknál ez mindennél többet ér.

(#54245) hito válasza lugomon (#54235) üzenetére


hito
nagyúr

Sajnálom, hogy ennyire kaki lett, mert én is nézegettem :(

mauimagic: na az az egyik kedvenc "kompaktom". A kompaktot szándékosan tettem idézőjelbe, mert sajnos akkora, mint egy második vh-s náci tank. Na de semmi nem lehet tökéletes :) Nagyon jól sikerül gép az FZ1000.

elem67: szerintem nem éri meg az árkülönbözet. Nem szabad FZ300-at venni a 200 mellett, ha nem fontos a 4k videó.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54246) Quent1n válasza mauimagic (#54239) üzenetére


Quent1n
senior tag

Belépő tükrösöket sebességben sokszor legyalázzák a csúcskompaktok de ez így van rendjén :)

Amúgy hamarosan újabb ígéretes csúcskompaktok érkeznek, ugyanis végre a Nikon is beszáll a bizniszbe! :)

[link]
[link]

Nekem eddig a DL24-85 ami szimpatikus bár a ~250ezres várható ára kicsit riasztó :D Viszont kb mindent tud amit tudnia kell, így első blikkre.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54247) mauimagic válasza Quent1n (#54246) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nekem a DL 24-500 jön be, de az is egy nagy dög.

A milc/belépő dslr vonal szerintem egyértelmű bukta a hobbi fotósoknak most, hogy a colos érzékelőjű fényerős kompaktok kezdenek elterjedni.

Egy ház+kitobi+alapzoom árából simán megvan egy 1"-os csúcskompakt, amit csak prémium obikkal tudsz megszorongatni képminőség terén, akkor is csak kevés fénynél.

Szerintem jókor szálltam ki a Samsunk NX-ből :)

Kiváncsi vagyok elterjed e ez a vonal, és ha igen, mikor jönnek az APS-C kompaktok...

(#54248) vond válasza Quent1n (#54246) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Végre valaki megcsinálta az 1080p 100/120fps-t, meg a 720p 200/240fps-t. De a többi dolog is nagyon jónak néz ki, mindhárom Nikon gépen. Csak hát az áruk. Hajjjajjj...

Fel lehet kötni a gatyát a többi gyártónak. Talán most majd egy kicsit kimozdulnak a komfortzónájukból, és nem tartanak vissza szándékosan bizonyos fícsöröket. Gondolok itt pl. az LX100 (nem) kiforgatható (nem) érintőképernyőjére, meg hasonlókra.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54249) hito válasza Quent1n (#54246) üzenetére


hito
nagyúr

Erről van szó!!! :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54250) jjeahh válasza mauimagic (#54247) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tényleg nagyon jók ezek a nagyszenzoros kompaktok, de azért még mindenben nem verik a cserélhető obis nagytesókat. Pl. ha igazán szűk dof, F1.4+ fényerő kell vagy portrézni akarsz, ezekre nincs igazán megfelelő kompakt. Ha magas iso kell, vagy telézni akarsz meg uwázni, esetleg halszem kéne vagy ezek közül bármelyik nagy fényerővel, ezeket egy kompaktban nem kapod meg, több kompaktot venni meg csak azért mert egyik telében jó, másik széleset lát szvsz macerább és drágább mint egy vázhoz több objektívet beszerezni. + még ott van a manuálozás stb. Én is hobbista vagyok de még nem létezik egyelőre olyan kompakt, amivel mindent meg tudnék oldani amit akarok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.