Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) rwin5 válasza Quent1n (#54400) üzenetére


rwin5
őstag

jjeahh-val közben beszéltem privátban több üzenetet, végül arra jutottam, hogy inkább a 100ezerhez legyen közelebb az ára, mint a 200-hoz, és később majd ha okosabb-tapasztaltabb leszek akkor csere valami jobb gépre.

Most a gh6-ot néztem, illetve még ez is tetszik, csak erről azt olvastam, hogy keveset bír az akksi: Panasonic DMC-GM1

szerk: jövőhét legkésőbb péntekig venni akarok egyet :B

[ Szerkesztve ]

(#54402) rwin5 válasza Quent1n (#54400) üzenetére


rwin5
őstag

wow, ennek a RX100 MK III-nak elég komoly a videója, csak az ára is :O 200 fölött már nem tudok menni 1 fillérrel sem.. Jövőhétig még eldöntöm, hogy mi volna a legbölcsebb választás.

(#54403) rwin5 válasza rwin5 (#54401) üzenetére


rwin5
őstag

Vlogolás szempontból jobb volna egy ilyen kisebb méretű mint, a Panasonic DMC-GM1 nem? Olcsóbb kategóriában tudsz még ajánlani valamit?

(#54404) LattilaX válasza Quent1n (#54400) üzenetére


LattilaX
tag

Köszi , mindkettő gép tetszik de valószínuleg a sony lesz!

(#54405) lugomon válasza rwin5 (#54402) üzenetére


lugomon
tag

Van itt az oldalon egy 7 hónapos gép, RX100 III, 135-ért.

Omega Testamentum

(#54406) hito válasza rwin5 (#54403) üzenetére


hito
nagyúr

Te most magaddal beszelgetsz? :Y :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54407) rwin5 válasza lugomon (#54405) üzenetére


rwin5
őstag

Hol eladó? Akkor az még garanciális?
(#54406) hito: jaja veszélyes, ez a hajnalban történő fórumozás :D

szerk: nekem az pont jó volna árban, ha nincs valami jelentősebb amortizációnak a nyoma rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#54408) t.benedek válasza rwin5 (#54407) üzenetére


t.benedek
tag

hardverapro-n, augusztusig garis

(#54409) rwin5 válasza t.benedek (#54408) üzenetére


rwin5
őstag

Írtam az Úrnak, nem vagyok a használt dolgok híve, mert általában pórul szoktam járni velük, de ha garanciális még az eszköz arra másképp tekintek.

Akkor ez a gép videóban-fényképben egyaránt jól tud teljesíteni? - bár a videót már látta, az tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#54410) lugomon válasza rwin5 (#54409) üzenetére


lugomon
tag

3 év kiterjesztett garis.

Omega Testamentum

(#54411) scream


scream
veterán

Hali!

Olympus E-P5 + 14-42mm II R jó vétel lehet ~150ért, újonnan?

(#54412) rwin5


rwin5
őstag

Mindenki húsvétozik még? ;] Panasonic DMC-GM1 Erről valakinek saját véleménye esetleg?

(#54413) jjeahh válasza rwin5 (#54412) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt valószínűbb, hogy választ kapsz erre a kérdésre :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54414) Quent1n válasza rwin5 (#54402) üzenetére


Quent1n
senior tag

Bármit is veszel azt kalkuláld bele az árba, hogy pótakksi, tok, állvány (videózáshoz nem hülyeség). Ezek így egybe 20-30k-t is jelenthetnek simán. Persze ezeket nem kell azonnal megvenni de előbb utóbb érdemes. :) RX100 MK III egyébként jó videós cucc csak hát az ára is olyan..

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54415) rwin5 válasza Quent1n (#54414) üzenetére


rwin5
őstag

Állványt mindenképp szeretnék, abban tudtok segíteni milyet érdemes, és honnan? Bár egyben vásárolnám a géppel, ha nem a használtra esik a vétel.

(#54416) Quent1n válasza rwin5 (#54415) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha pesti lennél mondanám, hogy Digitcam, mert ott ki is lehet próbálni az állványokat. Amúgy ha kompakt akkor egy Vanguard vagy Cullmann 20k körül tökéletesen megfelel a célra. Nekem ilyen van: [link] kompakt alá tökéletes. Cullmann nanomax 460 is jó azt magasabbra lehet húzni. Manfrottot ilyen árkategóriában nem vennék, mert főleg az árát kell kifizetni. Se súlykampó nincs rajtuk, se tüskés talpak laza talajhoz.

Olcsóbban vannak HAMA-k de azokat én nem vennék semmilyen 100k nál drágább gépre ha kompakt ha nem.

Teherbírás a lényeg ugye, ott azt mondják, hogy kamera súlyának kétszeresét ha elbírja akkor tuti nem lesz gond. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54417) jjeahh válasza rwin5 (#54415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha mozgatni is akarod a kamerát felvétel közben vagy svenkelni is akarsz, akkor mindenképp fluid fejest vagy külön állványt fej nélkül és hozzá egy fluid fejet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54418) rwin5 válasza Quent1n (#54416) üzenetére


rwin5
őstag

Neked milyen géped van?

(#54419) rwin5


rwin5
őstag

Egyébként elolvasta az eladó az üzenetemet, de nem válaszolt rá semmit ..

(#54420) Quent1n válasza rwin5 (#54418) üzenetére


Quent1n
senior tag

Canon G7x + Vanguard Espod 203AP. Szépen mozog az állvány feje, nyilván nem egy 40-50-60 stb. ezres állvány de videózni is lehet vele szépen, feljön 1.70-1.75 köré magasságban és viszonylag könnyű. Van rajta súlykampó (amire ha ráakasztasz vmi táskát stb. akkor stabilabb az állvány) és a képekkel ellentétben vannak kis tüskéi amik lazább talajon jól jönnek. Jah és van egy kis hordtáskája vállon átdobós résszel ami nem hülyeség :) Cullman Naonax 460-at akartam de nem volt raktáron, plusz bizonytalan volt, hogy van e hozzá hordtáska ami azért volt necces, mert az már nem fért volna a keretbe. Cullmann előnye, hogy magasabbra is felmegy 1.80 köré, cserébe nehezebb kicsit.

Fényképező egyébként egész jó videóban DE mivel nincs teljes szenzor kiolvasása így azért gyengébb mint pl az RX100 MK III. Cserébe ott a 100mm, érintőkijelző (jól lehet játszani a fókusszal videóknál) és olcsóbb. :) Sajna aduász nincs, jelenleg a Nikon DL24-85-re vagyok rápörögve de azok a hülyék bemutatták februárba és csak júniusba hozzák ki amit igazából senki nem értett, mert tényleg jó gépnek tűnik.

Húsvét hétfőn ne várj nagyon választ, 1-2 napot azért érdemes lehet adni neki. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54421) Hebehebe


Hebehebe
tag

Sziasztok!

Egy kompakt univerzélis kamerát keresek, kirándulás természetben, város, stb + beltérben is jó legyen.
LX7-et sokan ajánlották beltérinek, de kültérit nem láttam.

Foto, video-ra kellene, elegem van a mobiltelefonos képekből :)

Panasonic DMC-TZ70 , TZ80 ról vélemény vagy 100-150 között valami nekemvaló gépet tudtok mondani?

Köszönöm! :)

(#54422) BaLee válasza Hebehebe (#54421) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ami jó beltérre az jó kültérre is ha elég a 4x körüli zoom.

LX7-et nyugodtan megveheted ha találsz még valahol.

(#54423) tome0001


tome0001
senior tag

SZiasztok,

Még mindig egy Sony Rx100 megvásárlásán gondolkozom. De mivel most lenne aktuális egy telefoncsere ezért elgondolkoztam a Galaxy S7 készüléken is, és akkor azt a pénzt amit az Rx100-ra költenék beletenném a telefonba és akkor ugyanott vagyok. A kérdésem az lenne hogy egy Galaxy S7 képminőségben csinál hasonló képet mint egy rx100? (főleg kültéri természet fotózásban gondolkozom) Tudom hogy 20 vs 12 mpixel, nekem a 12mpixel is elég lenne szerintem. A galaxy s6 vs. Rx100 tesztet néztem, már ott sem volt sok különbség.

Köszi előre is a választ,
T.

(#54424) hito válasza tome0001 (#54423) üzenetére


hito
nagyúr

Szia! Fontos látni, hogy az S6 kamerája valamivel jobb volt az új S7-nél. Egyébként kültéren, szép napos időben egy csúcsmobil tudja hozni a jobb kompaktok képminőségét is. A gond a gyenge fényviszonyoknál kezdődik (akár nappal kültéren, elég hozzá egy felhősebb idő). Ott hamar elfogy a mobilok ereje és nyilvánvalóvá válik a fényképezők előnye és létjogosultsága.

De ha tényleg csak kint, jó időben szeretnéd használni, akkor fölösleges egy RX100 szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54425) pandur99 válasza tome0001 (#54423) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem a megapixel a lényeg. Ha az lenne, akkor egy 20 megás kis kompakt - pl. Canon ixus - jobb gép lenne, mint a 12 megás FF Nikon D700.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54426) pibácsi válasza Hebehebe (#54421) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Hebehebe!
Én is azt mondom, hogy az LX7-et nyugodtan megveheted, ha jó a 4x-es zoom. Nagyon jó a fényérzékenysége, 1.4-től megy 2.3-ig. Beltérben is jó képet készít, természetesen kültéren is, ezen kivűl 6 féle videó formátumból választhatsz 25-ös képfrissítéssel (európai) és szinte tökéletes videót készít. Nincs benne semmi zoom és élesítő motor zaj. Enyhe fehérzaj tapasztalható, de elenyésző, ha mégis zavar, akkor a szűrésben tudok segíteni. Van még az Olympus XZ-2, de azt a videó miatt nem ajánlom. Képileg természetesen az is jó, sőt menűben az előzőnél többet tudó gép. Viszont ez is 4x zoom-mal rendelkezik.
Lehet, hogy mindkettőt már csak kéz alól tudod megvenni, bár az LX 7-et itt-ott még látni.
Nekem van mindkettő, így össze tudom hasonlítani.

Üdv. Pibácsi

(#54427) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Az elmúlt napokban többen kérdezték lényegében azt, hogy van -e 60 ezer alatt ajánlható gép. Senki nem kapott választ. Ez vajon figyelmetlenség, vagy a piacon lévő többszáz ilyen gép mind hulladéknak tekinthető?

(#54428) rwin5 válasza zeorsdfd (#54427) üzenetére


rwin5
őstag

Faterom vett magának ~másfél éve egy gépet 60-70e ft körül, a képek amiket készítettem vele jók voltak, csodálkoztam is az árán, tehát biztos akadnak azért, igényektől is függ, hogy kinek mi a jó. Sokat nem tudok hozzátenni, mert fogalmam sincs milyen fater gépe, csak azt tudom, hogy Nikon :D

(#54429) ANOka válasza zeorsdfd (#54427) üzenetére


ANOka
őstag

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy ~100 ezer alatt mind "egy kutya". Vedd azt, amelyiknek jobban tetszik a színe.

(#54430) jjeahh válasza zeorsdfd (#54427) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Talán valamelyik panasonic lx használtan. Anno ebben az árkategóriában az olympus xz-10-et ajánltuk, de az sajnos már nem kapható, sőt az "olcsó" kisszenzoros csúcskompaktok lassan teljesen eltűnnek a piacról, egy ideje kompaktokban is az 1" vagy nagyobb szenzor hódít és ezek a gépek már drágábbak...
Ha nem fontos a nagyon pici méret, akkor 60k-ért én egy alig használt milc-et vennék (25-35k) kitobival (20-30k).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54431) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sony RX10 III

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#54432) Milli82 válasza zeorsdfd (#54427) üzenetére


Milli82
tag

Én egy alig használt xz-10et vettem nem rég. Teljesen elégedett vagyok. 60körül már lehet találni. A samsung alpha mobilommal öszehasonlítva: képminőségben nem sokkal jobb, de beállíthatóság szempontjából ég és föld a fényképező javára. És beső térben is kiváló. f1.8. Videoban nekem a fényképező is jobban tetszik. Annak ellenére, hogy a mobil papiron tudja a 4k-t.

Asus AC85P - DS118

(#54433) Quent1n válasza tome0001 (#54423) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha verőfényes időbe való kattogtatáson túl is szeretnél fotózni, akkor arra szerintem még mindig alkalmasabb egy fényképező. :) Arról nem is beszélve, hogy pont a természetben a zoom mint olyan olykor jó dolog ám. Vagy az, hogy pl. az RX100 MK II-re lehet keresőt rakni. Mert a napsütés ugyan jó dolog de a amikor a kijelzőt kell nézegetni akkor annyira nem. Márpedig a legpengébb kijelző láthatósága is csökken napfénybe ergo máshogy fogod beállítani az appot, mert mást látsz a kijelzőn. Plusz az MK II kijelzője dönthető ami ilyen alsó gépállásos virágfotózásnál megint csak nem hülyeség. Fényképezőkhöz lehet állványt kapni, telókhoz nem tudom milyen normális tripod van vagy valami rögzíthetőség egy sima tripodra.

Minden tiszteletem a telós kameráké, használom én is sokat őket, de én fotózásra fényképezőt vennék. Természetfotózásra meg olyat amin van EVF vagy lehet rá csatlakoztatni. Szívok én is néha a G7x-el napfénybe, de szerencsére azért raw fájlból orvosolható a dolog, csak hát franc se akar mindig utómunkázni. :)

(#54421) Hebehebe Pana: LX7, LF1 / Sony: RX100 MK I-II/ Canon: G7x . TZ gépek felejtősek ha csak nem létszükség a nagy zoom. :)

(#54427) zeorsdfd 60ért valami használt csúcskompaktot/MILC-et kell venni és kb ennyi. Ami bolti cucc az kb. mind ugyanolyan, tényleg vedd azt amelyik szimpi. Meg kell nézni neten a specifikációikat és amelyiknél olyat látsz ami neked bejövős akkor vedd azt. Vagy amelyikhez több/jobb tartozékok vannak, több gari stb. Anno egy Samsung gépet pl. főként azért ajánlottunk, mert dönthető vakuja volt, ami elég jó dolog :) Szóval ilyen apróságok. Figyelünk mi, csak mikor 25x-re jön a "50-60ért mi a best buy?" kérdés, akkor már sokan elsiklanak felette. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54434) lugomon válasza Quent1n (#54433) üzenetére


lugomon
tag

Mi az , hogy a PanaLX7, LF1 felejtős?? A legjobb gépek között vannak. Az LX7 mindent visz!

A Sony RX100 III 1 napot töltött el nálam...beltéren botrányosan rossz képeket készít. Az LX7 torony magasan veri minden téren. Egyedüli elönye az EVF. Kijelzője, a készített fotók nem színhelyesek. A mobilaréna tesztben említett zöldbe hajlás minden exponál ott van. ( nem véletlenül szabadulnak meg tőlük egyre többen..videóban jó....arra kamerát veszek.).

Omega Testamentum

(#54435) wms válasza lugomon (#54434) üzenetére


wms
senior tag

A G7x után ott a pont. :K A Pana Tz szériára írta, hogy felejtős, legalább is az én értelmezésem szerint. :)

(#54436) cidalain válasza lugomon (#54434) üzenetére


cidalain
veterán

zoom szempontjából felejtős úgy írta

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54437) jjeahh válasza lugomon (#54434) üzenetére


jjeahh
nagyúr

- Te készíted a rossz képeket nem az rx100, tanulj meg végre legalább alapfokon fényképezni, ha akkor is "rossz képeket készít" a kezedben a sony akkor jogosan leírhatod a negatív véleményedet.
- Az evf sokunknak nélkülözhetetlen.
- A pana meg magentába hajlik, az oly sárgába. És?
- Videó... tudnál mondani legalább egy olyan camcordert ami nem drágább mint az rx100 III és jobb a videója?
Remélem ezután nem küldesz megint szokás szerint sértődött fenyegető privát üzeneteket :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54438) wms válasza jjeahh (#54437) üzenetére


wms
senior tag

Abból kaptunk egy páran :K

(#54439) zeorsdfd válasza Quent1n (#54433) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Királyság, köszönöm a válaszokat :R Tisztábban látok.

(#54440) Quent1n válasza lugomon (#54434) üzenetére


Quent1n
senior tag

Tettem egy pontot utána csak kicsit távol került, sry :) Sony RX MK III vs LX7.. Hát nem szívesen mondok ilyet de ott szerintem is user error van. Az LX7-nek ami előnye, hogy fényerősebb, van rajta vakucsatlakozó és zoomba jobb.

A mobilarénás tesztbe is azt írták, hogy VALAMELYEST zöld irányba tolja, mert a Sonyk ilyenek. RAW-ból kb a PS-be importálás pillanatába korrigálható 2mp alatt. Mindegyik gyártónak megvannak a sajátosságai színek terén amiket vagy szeretsz vagy nem. Ha nem akkor simán orvosolható. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54441) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok ezek közül esetleg ajánlanátok bármelyikét is?

sonly ilce 5100 LB
Sony DSC TX 100 M2
Canon powershot SX60
Nikon D5200

főleg videózásra, másodlagos szempont a fotó

(#54442) 80hun válasza rwin5 (#54441) üzenetére


80hun
addikt

Nézz szét a panák közt Panasonic G6 v ha futja rá Panasonic G7.

(#54443) lugomon válasza Quent1n (#54440) üzenetére


lugomon
tag

Legyél szves ne "usererrorozzál".
Ellenben veled, nekem az említett készülékek közül ( Panasonic LX7, LF1, és a híres Sony RX III) mindegyik tulajdonomat képezte. Ennek tudatában fogalmaztam meg kritikámat.
Különböző beállításokkal készült, azonos témáról készült expok alapján jutottam az ítéletre...
Döbbentem olvasom, hogy milyen megengedő vagy a Sony gépek kapcsán...zöldbe hajlanak, a Sony gépek ilyenek...hmmm. indokolatlanul borsos áron.Utómunkálatot igényel...ez klassz.. Érdekes, hogy az említett Panák esetében szó sincs ilyenről..A Panák színvilága egyszerűen természetes. Csak ennyi. Nem hajlik se zölbe, pirosba, sárgába..
Az RX100 III mellett egyedül az EVF szól. Annó azért is vettem meg. Szerencse, hogy újonnan, és ment is vissza az üzletbe. Az 1"-os szenzora által nyújtott élesebb kontúrokat láttam, de ez az összképen vajmi keveset javított.
Kár ajnározni a Sony kompaktokat. Bőven nem hozzák a Panák erényeit. ( egy User Error véleménye csak persze).

Ui: fenntartom, hogy videózásra a kamera való.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#54444) asdf_ válasza lugomon (#54443) üzenetére


asdf_
veterán

Ellenben veled, nekem az említett készülékek közül ( Panasonic LX7, LF1, és a híres Sony RX III) mindegyik tulajdonomat képezte. Ennek tudatában fogalmaztam meg kritikámat.
Es a tulajdonlas automatkusan magaval vonja azt, hogy ertesz is hozzajuk? :U

Ui: fenntartom, hogy videózásra a kamera való.
Ez a kijelentes nem erositi azt, hogy azt gondoljuk, hogy ertesz hozza :P

(#54445) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Szerintetek mikor lesz FullFrame canon milc, amire fel lehet dobni EF-S és EF obikat?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#54446) scarabaeus válasza hszilard666 (#54445) üzenetére


scarabaeus
őstag

Amennyire én tudom, Canonék EF-S objektívjei APS-C-re és CSAk APS-C-re valók.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#54447) jjeahh válasza hszilard666 (#54445) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ilyen fejlesztési tempóval talán 2030-ra ;] Amúgy sony a7 sorozatra fel lehet vagy nem? :F
De ez itt off....

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54448) hszilard666 válasza scarabaeus (#54446) üzenetére


hszilard666
veterán

Feltenni szerintem fel lehet de akkor kap egy szép keretet a kép és a használható anyag egy egységnyi sugarú körben lesz.

Jjeahh:
;]

Egy linket kérhetek a megfelelő topikhoz?

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#54449) jjeahh válasza hszilard666 (#54448) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Canon topik? Vagy ha a sony adapterezés érdekel... esetleg ez a topik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54450) outdoor


outdoor
aktív tag

Egy új kompaktgépen töröm a fejem, amely szép világos képeket készít.

Van olyan kompaktgép, ami CF kártyára ment?
Illetőleg amely gyors záridővel készít képeket, hasonlóan egy tükörreflexes profimodellhez.

A proper digital assistant could be my best friend

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.