Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) f4lcon válasza Quent1n (#54300) üzenetére


f4lcon
őstag

(#54299) elem67
(#54300) Quentin

köszi srácok! :R

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#54302) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Segítséget/ötleteket szeretnék kérni tőletek. Nem tudom, van-e megoldás egyáltalán a problémámra...
Jelenleg van egy Nikon D5100-asom (3 éves múlt, első tulaj vagyok tökéletes állapotban van), ehhez egy Tamron 17-50 (2 éves, szintén én vettem) illetve egy 55-300-as Nikon (a géphez volt kitben), illetve egy Yongnuo YN467 vaku (szintén újonnan vettem, kb. 2-300-at villant eddig). Alapvetően szeretem a holmit, összesen 2 bajom van vele: sok helyet foglal, ha viszem magammal, illetve a Tami néha mögé fókuszál... :(((
Az ötletem, hogy eladnám, és olyan gépet vennék helyette, ami érezhetőek kevesebb helyet foglal, de képminőségben nem szeretnék jelentősen visszalépni, illetve kb. a régi holmi eladási árából tudok gazdálkodni.
Valami MILC egy darab obival (nagy átfogással!) jár a fejemben, olyan erős 200000 Ft-os kategóriában (használtról beszélek, persze).
Nagyon hálás lennék, ha adnátok néhány ötletet, hogy merre érdemes elindulnom, vagy esetleg halott ötlet eleve, mert jócskán meg kell pótolnom, hogy ne legyen visszalépés.
Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#54303) jjeahh válasza Játékos (#54302) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A nagy átfogás kisebb méretben azonos képminőséggel nehéz lesz, mert milc fronton csak az utazózoomok 150-200k-ba fájnak.
Kisebb átfogással (kitobi) viszont elég nagy a választék...
On gép (kompakt): panasonic lx100
Off gépek: panasonic gx7, gm5, gm1, olympus e-pl5, e-pl6, e-m5, e-m10, sony a6000, a5100.
Itt tudsz méretet hasonlítgatni :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54304) Játékos válasza jjeahh (#54303) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Köszönöm a választ! :R Az "off gépek" azt jelentik, hogy kerülendőek valamiért?
Illetve pl. Lumix GH3 szóba jöhet, ha találok jó olcsón? :U

Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#54305) jjeahh válasza Játékos (#54304) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem kerülendőek, sőt, azért tettem off-ba mert ez kompakt topik, a cserélhető obis gépeket itt szoktuk kitárgyalni.
A gh3 egy nagyon jó gép, ergonómiailag és szolgáltatásokban, építési minőségben klasszisokkal komolyabb mint a nikonod, de méretben maga a váz ugyanakkora :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54306) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Érdeklődnék, hogy 40-60 k -ért melyik fényképező(k) az ajánlott kategória manapság?
Nagymamának lesz, így preferált a kompakt méret és hogy viszonylag nagy legyen a kijelzője, jó képeket / vidókat készítsen az árához mérten.

Aki tud segíteni írjon pls.
Thx :R

[ Szerkesztve ]

(#54307) Játékos válasza jjeahh (#54305) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm szépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#54308) Quent1n válasza szegto (#54306) üzenetére


Quent1n
senior tag

Üdv

"Ilyen árba kb. tökmindegy melyiket veszed, mert belsőre kb. megegyeznek. Nézd meg melyikhez van több tartozék esetleg, vagy melyik van valami jó akcióba. Illetve melyikre adnak esetleg 2 év garancia (bár ez ritka).
Annyival kiegészítve, hogy valamelyiknek nagyobb az optikai zoomja valamelyiknek kisebb, valamelyik okosabb (NFC stb.), valamelyik butább. Vedd azt ami szimpibb. :) Nem igazán van best buy modell amit ajánlani lehet. Ha használt is játszik akkor lehet kifoghatsz egy jobbat." :))

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54309) capulet75


capulet75
addikt

Tiszteletem.

Van egy Canon 550D-m pár obival, de sokszor adódik olyan helyzet hogy nem szívesen, vagy körülményes egy ekkora gép hordozása. Úgy döntöttem hogy körülnézek a kompaktok piacán, hátha lenne valami ami részben kiváltja a DSLR-t, nyaraláskor, ect... Olyan gépet szeretnék ami zsebrevágható, de van mögötte elegendő teljesítmény és korrekt aksiidő. Ára nagyjából mindegy.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54310) sasa134 válasza capulet75 (#54309) üzenetére


sasa134
addikt

Pana lx100 :) , mondjuk neki nagyobb zseb kell.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#54311) jjeahh válasza capulet75 (#54309) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyira lapos méretben csak néhány okostelefon tud szerintem kielégítő minőséget produkálni. Esetleg ha kabát, ingzsebre gondoltál, vagy övtáska is játszik, akkor lx100, gm1 (ha kereső kell gm5) palacsinta kitobival, vagy 14mm F2.5-el, 20mm F1.7-el, erre van kis méretű kistelezoom is meg szintén pici portré fixek és minőségben simán hozza amit az 550d. Esetleg a jóval kisebb szenzoros ámde nagy fényerejű objektívvel rendelkező lx7? Vagy sony fronton rx100 sorozat? Méretek: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54312) capulet75


capulet75
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54313) szenesember válasza jjeahh (#54311) üzenetére


szenesember
aktív tag

A méret csak viszonyítás kérdése. Tettem már zsebre a Fuji X30-ast is, pedig az jóval nagyobb az LX100-astól.( Persze nem mondom, hogy kényelmes zsebre vágni :((( ) Nem olyan nagy az a Pana, egy DSLR-hez képest meg végképp :) Farmernadrág zsebébe, meg egy sony RX100-as is sok lehet.

(#54314) Quent1n válasza capulet75 (#54309) üzenetére


Quent1n
senior tag

Sony RX100 MK III vagy MK IV, esetleg Canon G7x (csak ha kell a 100mm). Pótakksi egyikhez se árt de olyan kicsik, hogy kb bárhol elférnek. Sonykat meg tudtommal a gépen belül is lehet tölteni valami külső usb akksiról.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54315) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Barátom kinézett magának egy CANON IXUS 285 HS kompakt masinát. Szerintetek ez jó választás?
Előny a könnyen zsebre vághatóság és, videó felvétel is menne rá jelentősen.
Ha van jobb ami esetleg drágább, de jobban ajánljátok, akkor jöhet az is,

Mellékesen: nézegettem pár masinát és majdnem mindegyiknél azt írja maximum fél óra a videó felvétel. Ezt valamelyikkel ki lehet küszöbölni?

(#54316) _csocso_ válasza xrvman (#54315) üzenetére


_csocso_
senior tag

EU előírás a fél óra videó.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54317) asdf_ válasza xrvman (#54315) üzenetére


asdf_
veterán

A fel ora limit vamszabalyok miatt van, azon felul mar videokamerakent kell vamolni az eszkozt, mas tarifaval, ezert a gyartok beteszik az europaba erkezo gepekbe a 29:59-es limitet emiatt.

Ha kell az NFC meg a Wifi es az erintokijelzo es tenyleg nem talal jobban tetszot, csak akkor vegye meg ezt. Szokasos kicsi szenzor, sotetzoom, a kijelzo is csak 460k keppontos, tul sok kepet sem lehet csinalni vele egy toltessel, 63 ezerert ez nem az a gep, amit rohannek megvenni.

(#54318) xrvman válasza asdf_ (#54317) üzenetére


xrvman
őstag

Igaz a kicsi szenzor valóban nem előnyös.
Rendben, ezeket, amiket felsoroltál, zárjuk ki. Mit javasolsz, ami könnyen zsebre vágható és jó minőséget csinál?

(#54319) asdf_ válasza xrvman (#54318) üzenetére


asdf_
veterán

A temaosszefoglaloban levok kozul csemegeznek valoszinuen.

(#54320) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Kompakt fényképezőgépet szeretnék venni olyan 40-80 ezer között. Tudom hogy szinte a duplája a felső határ, de hátha tudtok valamit ami olcsóbb és ár érték arányban jó. Olyasmit szeretnék amire így " rá lehet markolni" :D Bocs hogy nem ismerem a szakkifejezést. Köszi előre is ! :R

(#54321) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Üdv!

Segítségeteket kérném. Idősebb Úrnak kellene születésnapjára egy kompakt gép.

Sokat kirándul, fontos, hogy a "zsebben" elférjen, illetve a könnyű használat. Nem lenne videózás, csak fotózás. Valószínűleg automatán lenne végig, és a pár alap funkciót leírnám, betanítanám.

Vannak-e újabb jelöltek a bevezetőben leírtakhoz képest (2015. feb.) 50-100e Ft /inkább 50e/ árkategóriában?

Először az Oly XZ-2/XZ-10-et próbáltam keresni, persze mindhiába.

Használt is jó lenne.

Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

(#54322) pibácsi válasza Yoyoyo (#54321) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Yoyoyo!
Talán annyi megjegyzésem volna, mivel említetted, hogy aut. lenne használva, így ezek a gépek túl jók oda, hogy csak aut.legyenek alkalmazva. Nekem XZ-2 van és az XZ-10 a kisöccse. Én nem tudok mást ajánlani, de gondolom a járatos fórumtársak majd adnak tippet.

Üdv. Pibácsi

(#54323) Yoyoyo válasza pibácsi (#54322) üzenetére


Yoyoyo
tag

Igen, nem egyszerű a döntés. Itthon van egy Samsung WB600-as és azt szívem szerint a földhöz vágnám inkább, mint, hogy használjam. Ebből kifolyólag keresek egy valamivel jobb tulajdonságokkal bíró gépet, hogy ne menjen el a kedve tőle.

Használt piacon próbálok keresgélni, ha ott találok az ajánlott gépek közül, az árban már elfogadható lenne.

Esetleg van más ajánlott is erre a célra, vagy az összefoglalókban leírtak még mindig aktuálisak?

(#54324) asdf_ válasza Yoyoyo (#54323) üzenetére


asdf_
veterán

Kompakt fronton nagy csodakra a belepo kategoriaban nem erdemes szamitani, azt a piacot megette a mobiltelefon, tehat az osszefoglaloban szereplok, vagy azoknak -esetleges- utodai azok, amibol csemegezni lehet. Uj bestbuy ebben a kategoriaban nem lesz mar :/

(#54325) Yoyoyo válasza asdf_ (#54324) üzenetére


Yoyoyo
tag

Értem, köszönöm. Akkor keresgélek azok között.

(#54326) eszterbabos


eszterbabos
újonc

Kedves Szakértők!

Laikusként segítségeteket szeretném kérni kompakt fényképezőgép vásárlásban.
Van a polcunkon az utóbbi 5 évben megvásárolt 3 db 50 ezer alatti készülék (Kodak easy share, fuji finepix, nikon coolpix l 310), így úgy érzem ideje egy jó képeket készítő 100 ezer forint körüli készülékre beruházni.
Sem én, sem férjem nem jó fotós, nem tanultunk fotózást, így egy hozzá nem értő család számára lenne szükség egy megbízható, jó minőségű képeket készítő gépre.
Főleg beltérben (ritkábban udvaron és kültéren) készítünk képeket és videókat örökmozgó kisfiunkról (a nappalinkban kifejezetten rosszak a fényviszonyok, nagy belmagasságban kevés csillár, sok ablak), májusban pedig érkezik a kistesó. Így már majd két mocorgót kell lencsevégre kapnunk....
Emellett családi nyaralásokon, kirándulásokon és síelésen fotózunk.
Amit az összefoglalóból kiolvastam, hogy az abszolút ajánlott kompakt a Panasonic Lumix DMC LX 100, azonban mivel még csak hobby fotósnak sem nevezem magunkat, így a közel 200 ezres árat soknak tartom.
Kinéztem a Panasonic Lumix DMC- LF1-et, valamint a Panasonic Lumix DMC-LX7-et.
E kettő közül kérném a segítségeteket.
Családi fotózásra, videózásra, hozzá nem értő kezekbe melyiket ajánljátok, amivel automata módban jó minőségű éles, előhívatható fotókat (nem homályos, nem elmosódott, nem szellemképes) lehet készíteni?
Amit leszűrtem a fórumok és tesztek böngészéséből, hogy az LX széria csúcskompakt, azonban a fent említett LX7 egy régebbi, de megbízható modell, 10 MPx-el, az LF1 egy modernebb gép.
Segítségeteket előre is köszönöm: Eszti

(#54327) cidalain válasza eszterbabos (#54326) üzenetére


cidalain
veterán

En gyerek, baba temara az LX7-et hasznalom. Tokeletes. Sotetben is. Le tudom fotozni alvas kozben este a gyereket ugy vaku nelkul, hogy csak annyi feny van ami az ajton beszurodik. (Es ertekelheto lesz a kep, nem egy fekete folt)
Viszont a csekelyke zoom miatt tajkepezesre korlatozottan alkalmas csak. Meg varosban csakcsak, mert nem kilometerekrol fotozunk ugyse templomot, de hegycsucsokat nem hoz sokkal kozelebbre.
Nalam a belteri gyerek-kepek voltak a kozpontban, ezert az erre alkalmasabb LX7-et vettem. Nem mellesleg eleg jo az auto modja, de kis tanulassal manualis modben is lehet kattintgatni parat.

(Nem vagyok szakerto, csak a tapasztalatomat irtam le)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54328) Quent1n válasza eszterbabos (#54326) üzenetére


Quent1n
senior tag

Én erre lecsapnék a helyedbe: [link]

Nem olyan fényerős mint a Pana viszont nagyobb szenzor és kisebb méret (ha ez számít). :)

A két gép közül nekem az LX7 szimpibb de a Sony se rossz gép, ennyiért meg nem is rossz vétel szerintem.

(#54321) Yoyoyo Neked is a fentebb linkelt gépet tudom ajánlani, bár az idősebb urat a Sony menürendszere lehet kikészítené így (bár árban határeset) de a Pana LX7 lehet az ajánlott még. :)

(#54320) Bull Boss Amikre rá lehet markolni azok a bridge gépek de azok nem sokat érnek.. Az első amit érdemes lehet megnézni az a Pana FZ200 de az árban kicsit magasabban van.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54329) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Gyerekek (2 és 4 lves) fotózásához keresek gépet, beltéren gyenge fényviszonyok mellett is szeretnék értékelhető képeket csinálni. Egy gyors gépet szeretnék, amivel tudok olyan képeket csinálni, amiből lehet nyomtatni és nagyiknak odaadni. Zoom ezért nem is fontos. Lehetőség szerint kisebb fajta legyen :)
Én egy [Nikon coolpix L840]-et néztem ki, de egyrészt márnem rendelhető, másrészt meg nincs is bent az ajánlottak között.

Keret: max 100e
Mi az ajánlott ilyenre?

Köaszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#54330) cidalain válasza szabolcs77 (#54329) üzenetére


cidalain
veterán

Rossz valasztas.
Olvass vissza kb 10 hozzaszolast. 2 jo gep van ebben az arkategoriaban, mindketto benne van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54331) szabolcs77 válasza cidalain (#54330) üzenetére


szabolcs77
tag

Ahogy nézem erről az LX7-ről nagyon jókat írnak, szerintem tökéletes lesz nekem.

Köszönöm!

(#54332) cidalain válasza szabolcs77 (#54331) üzenetére


cidalain
veterán

Az ilyesmi felhasnalasra 2 fo lenyeg van: fenyeros lencse, nagy szenzor.
A nikonban a legkisebb szenzor van, es a lencse sem fenyeros.
A LX7-be nagyon jo a lencse, es a szenzor is nagyob mint a nikonban. Cserebe a zoom kicsi, de otthon gyerekfotozashoz ne is lenyeges.
A sony Rx100 m1, nagyon jo szenzorban, ott kompenzalja az LX7-hez kepesti gyengebb lencset.
Nem vagyok szakerto, nekem az LX7 bevalt ilyesmi celokra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54333) pibácsi válasza eszterbabos (#54326) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia eszterbabos!
Én a két gép közül mindenképpen az LX7-et ajánlom. Pláne, ha azonos árban be lehet szerezni. Az LF1 ennek a kisöccse - ennélfogva (valamivel) kevesebbet tud kivitelben és menűben is. Az optika f:2-vel kezdődik, az LX7-nél F:1.4-el, ami nagy előny félhomályban, ill. gyorsmozgásoknál megfelelő beállítással. Az f:1.4-es gépek ritkák. Az LX7 sokat tudó gép, ki se lehet használni igazán. Az iAut része is nagyszerűen működik, ha valaki csak ezt akarja. Nyilván van hátránya is pl. nem buktatható az LCD kijelző, ami az utóbbi időben elterjedt és jó megoldás, és nincs rajta kereső. Az LF1 talán egyedűli előnye, hogy van rajta kereső, ami külső területen, pláne napfényben nagyon kell. Esetleg a 7x-es zoom, de ott már nem jó az F:5.6-os optika fényerő.
Én az LX7-et mondom. Videóban is nagyon jó. 6 féle megoldást ismer, és mindegyiket jó minőségben veszi fel, de ezt tudja az LF1-is 5 formátumban a leírás szerint. Gondolom, a minőség egyforma.

Üdv. Pibácsi

(#54334) pibácsi válasza szabolcs77 (#54331) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia szabolcs77!
Az LX7 jó választás úgy képben, mind videóban is. Nekem van ilyen is és Olympus XZ-2 is, mindkettő sokat tudó csúcskompakt de sokmindenben az LX7-et helyezem előtérbe.

Üdv. Pibácsi

(#54335) eszterbabos válasza eszterbabos (#54326) üzenetére


eszterbabos
újonc

Kedves fórumozók!

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat, akik visszajeleztek, végül az LX7 mellett döntöttem.
Most már a beszerzés résznél vagyok, úgy látom kifutó termék, nagy vásárlói visszajelzésű webshopok már egyre ritkábban forgalmazzák.
Most írtam a 220Volt-nak, hogy megrendelésre hoznak-e.
Pronetshop tegnapról mára eltűnt az árgép kínálatából..
Árukereső csak az Advesphoto-t hozza fel.
Árgép még a Digicom és videopart shopokat hozza, de mindhárom webshop kevés visszajelzésű, így nem nagyon merek rendelni tőlük......

Szép estét: Eszti

(#54336) asdf_ válasza eszterbabos (#54335) üzenetére


asdf_
veterán

A videopart az egyik legnagyobb magyar Panasonic forgalmazo, ok toljak a markaboltot 10+ eve, toluk nem kell felni.

[ Szerkesztve ]

(#54337) lugomon válasza asdf_ (#54336) üzenetére


lugomon
tag

Én is Őket javasolnám!

Omega Testamentum

(#54338) tome0001


tome0001
senior tag

sziasztok. hosszas fórumozás és tesztolvasgatás után kiválasztottam a sony rx100-as készüléket. Használtan szeretnék szert tenni egy ilyenre, de sajnos itt volt hardverapron eg vétel de lecsúsztam róla. Tudtok nekem olyan fórumokat/apróhirdető oldalakat mondani ahol jó eséllyel találok ilyen masinát a jofogas, vatera, és hardverapro oldalakon kívül? Köszi előre is.

(#54339) BaLee válasza tome0001 (#54338) üzenetére


BaLee
addikt

Ha van türelmed várj és előbb-utóbb feltűnik egy.
Bár most van itt a hardveraprón 2db rx100 m2-es gép, azok már nem férnek bele a keretbe? Jó áron vannak...

Az általad írtakon kívül nincs más nagy apróhirdetés oldal de google keresőbe is érdemes beírni néha kidob egyéb oldalakat is.

(#54340) tome0001 válasza BaLee (#54339) üzenetére


tome0001
senior tag

m2 nagyon drága nekem, és én sok különbséget képminőségbe nem láttam a két gép között. Az m2 nekem olyan feature-öket kínál amit én nem használnék ki, így 80 körül jó lenne egy használt rx100-ra szert tenni.

PS: van itt olyan fórumtársakinek rx100-asa van, és google drive-on tudna nekem pár természetben készült fotót küldeni eredeti felbontásban, auto módban? Panoráma kifejezetten érdekelne. drive-om: hajastamas002@gmail.com

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#54341) ricsiv92


ricsiv92
tag

Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kikérni. Jelenleg egy Canon 600d boldog tulaja vagyok, de elérkezett az az idő, mikor szükségem lenne egy videó közbeni folyamatos autofocus-ra, így sajnos előbb-utóbb el kell tőle búcsúznom. Arra gondoltam, hogy kompaktokban tájékozódnék először, esetenként a könnyű mobilitás miatt. Van esetleg olyan ajánlott kompakt széleslátós videózásra, mely rendelkezik mikrofonbemenettel, illetve annak mountolási lehetőségével és kihajtható kijelzővel? Tudom, hogy olyan kétszemélyes sportkocsit szeretnék, ami jó családos kirándulásra és bevásárlásra, de hátha tudtok olyan irányt mutatni, amerre elindulhatok. :)
Költségkeretem jelenleg nincs, inkább a lehetőségekhez igazítanám.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#54342) hito válasza ricsiv92 (#54341) üzenetére


hito
nagyúr

600d-ben nincs CAF videó alatt? :Y

Egyébként mit a fontos? Nagy átfogás? Esetleg beltérben jobb videóminőség, kevés zaj? 4k? Mesélj még, úgy könnyebb lesz segíteni :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54343) ricsiv92 válasza hito (#54342) üzenetére


ricsiv92
tag

Ha van, akkor nagyon buta vagyok. Tudomásaim szerint a 'legkisebb kategória' itt a 70d a dualpixel-el, ami nekem most kellene :D
Válaszolva: Inkább outdoor, minimális indoor használat. Sötétebb helyszínek sem kizártak. Felbontást tekintve FHD elég számomra, de azért nem haragszom, ha 30 fps felett is tudunk, de nem elsődleges feltétel. Zoom sem lényeg. Esetemben meg tudom oldani lábbal a dolgokat. :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#54344) BaLee válasza tome0001 (#54340) üzenetére


BaLee
addikt

Képminőségben tényleg nincs sok különbség, talán nagyon minimális.

A kihajtható lcd meg a vaku csatlakozó az előny esetleg.
Opcionális EVF úgyis olyan árban van hogy azt nem hiszem, hogy vesz hozzá bárki...

(#54345) hito válasza ricsiv92 (#54343) üzenetére


hito
nagyúr

Ha most a videó a fontos, állókép annyira nem, akkor 100eFt alatt érdemes megnézned a Panasonic FZ200-at, Canon SX60-at (ezt 100 alatt csak használtban kapsz).
Kicsit drágábban ott a Panasonic FZ300, ami 24x-es optikai zoom mellett konstans 2.8as rekeszt tud és van 4k videófelvétel (fHD-je viszont csapnivaló, SX60-é szebb). Van fenn egy az apróban 143-ért. 135-ért szerintem el lehet hozni, garis.
Még följebb abszolút ajánlott kategória a Panasonic FZ1000, illetve a Sony RX10.

Kisebb gépek, amik jók videóban, kisebb zoom-mal: Panasonic LX7, Sony RX100m2, RX100m3, (m4 ára vicc kategória), Canon nagyszenzoros (1") kompaktok nekem videóban annyira nem jönnek be. Sony, Pana vonal jobb.

Én a helyedben elgondolkoznék még a Pana MILC-eken is: G6, GH2 (legjobb fHD videós elég olcsón), GX7, G7 (ez már drágább és tud 4k-t), GH3 használtan már van 140 körül. Ezekhez kezdésnek tök ok egy 14-42-es kitobi (lehetőleg II-es verzió).

Ebből a kis ajánlóból nyilván kitűnik, hogyha videó, akkor leginkább a Pana a nyerő :) De Sony is rendben van videóban, Oly, Fuji felejtős.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54346) ricsiv92 válasza hito (#54345) üzenetére


ricsiv92
tag

Eddig csak a Canon g7x, Canon g5x volt a szemem előtt, Panáékat nem is ismertem. Köszönöm a segítséget, már el tudok indulni és tudok választani. :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#54347) Geza26


Geza26
senior tag

Sziasztok!

Céges fényképezőgép vásárlásához kérnék tanácsot!

Elég ha átlagos fotókat készít, az viszont fontos lenne, hogy közeli akár makro fotózáskor könnyen találjon fókuszt, illetve éles legyen a kép! Jó volna 30ezer Ft környékén megúszni.

Tud valaki ajánlani ilyet?

Köszönöm!

Géza

(#54348) jjeahh válasza ricsiv92 (#54346) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak annyi a gond, hogy ezek közül nincs mindegyiken miki csati és kihajtható kijelző sajnos. Helyedben én egy g6, gh2-őt fontolnék meg alaposan, bár a gh2-őhöz már csak használtan jutsz hozzá, picivel lassabb az af, nem tud 50fps-t és az igazi tudását csak hekkelve mutatja meg. Cserébe valamivel masszívabb a g6-nál, a dedikált kezelőszerveit én jobban szeretem és multiaszpi szenzor van benne, amit én személy szerint imádok. Értsd: amikor képarányt váltasz nem vesztesz a felbontásból, sőt, pl. 16:9-nél oldalirányban nagyobb látószöget kapsz, ráadásul ha rawban fotózol is abban a képarányban kapod meg a nyers képeket amilyenre beállítottad, ezzel én rengeteg vagdalással eltöltött időt meg szoktam spórolni lightroomban.
Esetleg ha kell a 4k, akkor g7...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54349) hito válasza jjeahh (#54348) üzenetére


hito
nagyúr

Jajj, elnézést, a mikire és a kijelzőre nem figyeltem :Y :R

Viszont a legtöbbe, amit írtam van :D

Tehát akkor: Pana FZ200, FZ300, FZ1000, Sony RX100m2 (ennek csak dönthető a kijelzője, nem kihajtható), RX10 (szintén csak dönthető), Pana G6, GH2, GH3, G7, GX7 (asszem ez csak dönthető).

A multi-aspect szenzor tényleg fasza! Egyébként van 50fps mód a GH2-ben, csak fHD-ben nincs, sima 720p-ben van. :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54350) Quent1n válasza Geza26 (#54347) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hali!

[link] Ezek közül választanék egyet aztán annyi... Nagy különbség nincs köztük és szintre mindre elhangzik a panasz, hogy "gyenge makró" "élettelen, zajos kép" "mozgó témát nehéz vele fotózni" stb. Ha ennyi a keret akkor ezek közül nézz valamit, nézd meg árukeresőn a véleményeket, ha lehet próbáld ki aztán ennyi. :) Sajnos nincs bestbuy ebbe a kategóriába igazán, elég egykaptafa gépek.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.